kei Pakhuis en Eff, GROSSIERDER IJ BEKENDMAKING. Pianino's Vleugels, Orgels enz. KOLONIËN. >ERS. 'UINBOUW. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. 403e Staatsloterij. Correspondentie. Burgerlijke stand. Marktberichten. ADVERTENTIE N. annex Winkelbedrijf, wegens verkoop JOS. VAN ACKER, eeii goed onderhouden HARMONIUM, Bij inschrijving te koop Reparatie van A. S.J. DEKKER, Goes. rerlijden van Mgr. nog dia volgende listeron om 7 uur [jen van Eien voim- ]hijl zich ter ruste hein hedenmorgen Iken dan giewoon- lewnoeid gevoelde, morgen om half |ppen op. do dfeur overledene maai' mjtving, werd die nen dien bisschop !n. iieeren éonstateer- tegen midernacht den 16en April wen. Als student lege te Rolenmond den priesterlijken es aan het kïein- het bisdom ltoer- id, werd hij den Mgr. Paradis tot Sn priesterwijding irofessoir aan het fWiOetrt, waar hij te taal en de phy- gedunende twintig geweest, w|erd hij professor aan het Irmond en blelast Idervvijs in de H. iit werkte hij mede Jluurvertaling van lninari.es, en lever- jende, hooggeroem- en. _emd tot kammnik Ittel te Roermond, Iran datzelfde jaar pt titulair-bisschop .or van wijlen Mgr. [in opvolging. Den tot bisschop van tiocht de beminde lie blijken van be- I binnen als bui en verjaardag hk?r- isppelaat van Z. H. 'hop bij den Pause- sch graaf; terwijl J?m begiftigde met prde van den Ned. ideurskruis in de WIJS. jis te 's Gravtenhage sch 1. o. slaagde te Oudelande; 4 C. P. Teepien te ten Fransch M. O. Kessels en J. P. Igde voor acte-exa- o. dhr. A. Blok van zijn geld. spreekt het besluit ■stuur om toch nog ?n len schrijft: st dus eieren voor j zal, gelet op de ichiltende afdieelin- am, gelet ook op de Rotterdam 1, ver- wel volgen. II besluit om! |aven- lles te aanvaarden, Als mr. Cort van (zijn opdracht, na- het te verwachten en maaltijd. Maar iet, is het partijble- iat zulk een besluit Ir- hebben? Idat dan Dr. Bos lelijke opdracht als nog eens zal mogen g is dat echter wel. sis is blijkbaar het |P- niet meegevallen Eit het juiste inzicht ie het congres niiet et 'zeker niet van Een zakenkabinet, nsrt, en, wie wleet, islen steun vindt bij kan het mogelijk fin waar blijven en staatspensioen het partijbestuur ge- Iïren Troielstra c.s. ling de stapplen van nden volgen 1 fr van tuinbouw is A. Wisse te Sou- kruisbessenmeel- IDoor hot geroeen'te- loodige maatregelen litbteiding der ziekte Een regeeringstetegram betreffende do pestgevalfen op Java en Madoara gledu- rende het veertilendaagsche tijdvak van l(i tot 29 Juli meldt: Afdceling Malang 244 nieuwe gevallen, 235 dooden; Ma- dioen 27 nieuwe gevallen, 25 dooden; Kediri 07 nieuwe gevallen, 87 doodien; Paree 13 nieuwe gevalllen, 12 dooden Magatan 61 nieuwe gevallen, 39 dooden, en in de vorige periode nog 4 doodielijke gevallen; Bangkalan 18 gevallen, 10 doo den; Bangil 1 geval Toeloeng Agoeng 12 doodelijke gevallen; Socrabaya 10 en La- rnongan 3. In de vorige periode zijn nog in totaal overleden 14 gerapporteerde zie ken. Een hondenbelastinggescfrio- denis. 'tStuk speelt in een der plaatsen in de buurt van Dedemsvaart. Er treden in op: de gemeente-ontvangleir, de heer X. notabel ingezetene dieir gemeente, veld wachter A., en veldwachter B. De „De- demsvaartsche Courant" doet het verhaal en staat voor de waarheid er van in. Gemeente-ontvanger heeft maaaideji gele den in een gesprek ovler het kind van den heer X. hooren zeggen: „En dan moet je dat kind eens zien speten met den hond!" Hij heeft het, pienter als hij is, in zijn oor geknoopt, want „Tax" is niet aangegeven voor de 'hondenbelasting. De maand Januari verloopt, waarin alle honden uit de gemeente moeten worden aangegeven. Maar welke „Castor" of „Pol lux" of „Hector" of „Nero" pok ingeschre ven. wordt, „Tax" van den heer X. niet. Ontvanger laat mijnheer X. door veld wachter A. waarschuwen. Weer verloopen eenige weken, waarin „Tax" kamerarrest heeft, zonder dat hem vanwege zijn baas als vergoeding daarvoor de eer te beurt valt van in het hondenre- gister ten bureele van den ontvanger te worden ingeschreven. Ontvanger stuurt nogmaals veldwachter A. De vorige maal was de heer X. niiet thuis, doch thans wel en hij geeft den boodschapper tot antwoiord: „O, ga maar even mee naar binnen, dan kuin jia hem dadelijk wei even inschrijven." Daar staat de hond in de voorkamer. „Tax, Taxi" klinkt het uit den mond van den for- schen gerechtsdienaar, doch Tax geeft geen geluid. De veldwachter nadert nu on wil Tax eens streelen, maar naderbij ko mende, bemerkt hij, dat hetleen op gestopte is, die zich op raadjes beweegt. Veldwachter kijkt op zijn neus en ver dwijnt, maar is ook op zijn beurt weer leep. Ilij verzwijgt den ontvanger de ware toedracht der zaak en vertelt hem, dat de heer X. gevraagd heeft, of veldwachter B., die dn de buurt woort, niet even zou willlein komen met een biljet lan wat dies moer noodig moge zijn om dc inschrijving 'te doen plaats hebben. Collega B. gaat. Zijn gezicht teekent bet volte besef van zijn waardigheid, maar het Jjetxekt eensklaps en neemt een leigienaardige uitdrukking aan als het voorwerp in kwestie door zijn „baas" aan een ketting de kamer wordt binnengetrokken. Da gemeente-ontvanger moet vast van plan zijn om niemand weer te doen waar schuwen, dat „Tax" aangegeven moet wor den. meubels beneden wanen, de 'bedstellen en dergelijke door het raam 'waren uitge worpen, maakten de kerels 'aanstalten om te vertrekken. Inmiddels regende 'het pro jectielen, geworpen door de 'verontwaar- igde huisvrouw. Ofschoon men den teugel van het paard vasthield, eu zich liet voortslepen niets mocht baten, men zette koei's in de rich ting der Duitsche grens. Eindelijk kwamen de maréchaussée's. opdagen, wien het nog lukte den wal gen met meubels te doen terugkeeren. De kerels hadden inmiddels 'het hazen pad gekozen. Voor de woning had 'zich eene groote menschenmassa verzameld die maar friet konden begrijpen, hoe buitengewoon 'bru taal en met wat eene brute kracht hier was te werk gegaan. Voor velen is het eene 'les, hoe on verstandig het is al te lichtvaardig op crediet te koopen. Uit Roosendaal wordt aan do ,,'sHort. Ct." gemeld, dat door de N. V. „Soie Artificielle Beige" aldaar' een reusachtige kunstzijdefabriek gesticht ziil worden, die, als de zaak in volle werking is, een, groote 3000 personen in haar dienst zal hebben. Het auto-gevaar. Op den Oostsin gel te Delft werd Zondagnamiddag een kinderwagen door een automobiel aangere den. Het kind dat in den wagen zat werd er uitgeslingerd, maar bekwam gelukkig geen letsel. De kinderwagen werd ver nield. Den a,uto-bestuurder trof geen schuld, maar vergoedde toch' de aange richte schade. Do ode lijk ongeval. Dinsdagavond om half zes werd door de auto van de Beijersche bierbrouwerij1 een in de Jan Steenstraat te Amsterdam wonend 1'2-jarig meisje aangereden. Een der wielen ging haar dwars over het lichaam. Ret land bekwam zoodanige kwetsuren, dat de dood onmiddellijk' intrad. Witte Kool. De landbouwer en her bergier, de heer Christiaan Moonen, te Weert, won in zijn tuin aldaar een witte, kool, die 171/2 pond woog en die hiji deze week heeft afgesneden. Een overrompeling op klaar lichten dag. Men (ineldt uit Kerkïade aan de „L. K." Dinsdagmiddag omstreeks twaalf uur werd t;e Spekholzerheide een inval ge daan, die zeer sterk herinneren doet, aan de dagen van JSchinderhannes of der Bok kenrijders. Geheel onopgemerkt naderde het huis van een Duitscher, gelegen in do Akerstraat, een troep kerels, waarbij eenige „heeren". Van te voren reeds had voor dezelfde woning stilgehouden een wagen van een bekend voerman. De geheele bende, naar het scheen al len Duitschers, stormde de trap op naai de vertrekken van hun landgenoot en be gonnen daar op eene verschrikkelijke wijze huis te houden. Een der indringers voor zag zich van de braadpan en sloeg daar mede alles kort en klein, wat er van schilderijen, glas, porcelein enz. aanwe1 zig was. Anderen waren intusschen be zig, kasten, tafels, ledikanten, enz. enz. naar beneden te brengen, waar het op den gereedstaanden wagen geplaatst werd. Zelfs kwam men met eene nog brandend fornuis de trap afsjouwen, zoodat een per soon zijne hand, de andere zijn „pan talon" brandde. Ooggetuigen, die van op straat alles konden gadeslaan, verhalen, dat een paar Kerels eene glazen keuken kast optilden en den gcheelen inhoud, keukengerei op den vloer aan stukken lieten vallen. Terwijl de vrouw, die naar het schijnt alleen in huis was, uit alle macht schreeuwde, trachtte een der „Duitsche heeren" de toegestroomde bevolking te overtuigen van hun goed recht. Hij toonde o.a. eene schuldbekentenis waaruit blij- ken zou dat door 'die bewoners gekocht was aan meubels voor 2000 Mark op afbetaling, en dat er 'nog pas 100 Mark waren (afbetaald. Eensklaps vloog'het raam open, en het had weinig gescheeld of de bewoonster was naar beneden 'gesprongen. Zij werd gegrepen door 'een der kerels cn onder het uitstooten 'van rauwe klan ken teruggeduwd in de kamer. Toen alle Door een molenwiek gedood. Op den watermolen in het Naardermeer, onder Muiden, werd de ongeveer 70-j,arige moeder van den molenaar door een wiek gegrepen en bijna, pnmiddellijk gedood. Treurig. De vrouw ,van den k'oster W. te Vlodrop (L.), vertoefde op' het veld, om het gemaaid liggende koren te bin den. Hare vier jeugdige kinderen warem bij haar. Zich geer vermoeid gevoelen de, is zij waarschijnlijk gaan zitten. De kinderen, meenende dat moeder jn slaap gevallen was, trachtten Jiaar te wekken. Toen dit niet lukte, liep een der klei tien schreiende naar huis, om vader te halen. Deze vond het lijk zijner vrouw. Geen vliegtuigen voor het Ned.-Indisfche leger. De „Java Ba- de" meldt, dat de Bronckère vliegtuigen, uitgezonden voor het Indische lager, te rug gaan. Het leger heeft niets aan de vliegtuigen, aangezien er hier geen ter reinen aanwezig zijn, waarop een nood landing kan worden uitgevoerd. Men zal trachten deze aoroplans te doen ombou wen in hydroplans, dan krijgt do Ma rine ze. Een En gel sch oordeel. Terwijl andere Europeescbe landen zich bezig houden met den oneconomischen wledstrijd in den bouw van oorlogschepen, is Hol land, dat zich 'over bewapening weinig warm schijnt te maken, zoo druk moge lijk aan het werk met den bouw van handelsschepen. Een correspondent, dia onlangs een dag of tien doorbracht op de kanalen en waterwegten van Noord en Zuid-Holland, vertelt ons, dat vete van die kleine steden ian dorpen, die hij pas- 'seerdie, vervuld waren van hlet rumoer der hamerslagen op de werven, waar talrijke ijzeren schepen van afterlfaï soort, behalve oorlogsschepen, worden gebouwd. Holland profiteert ook van het feit, dat Britsche firma's niet in staat zijn al hare bestel lingen uit te voeren en dus biet overschot in dit land herbestcllen Aldus lezen wie in de „Westm. Gaz.". En al is dit laatste nu wel niet volkomen juist, imtaiers onze werven zijn zoo be zet, dat er Niederlandsche blestellinge naar Engeland gingen, bet doet good de-ze getuigenis van onze industrieelle werk- zaamheid in een buitenlandsch blad te lezen, zegt het Hbl. fabriek gewerkt te hebben, op 69-jarigen; oudei'dom naar de school ging om te leeren lezen en schrijven. Dat zij suc ces had, laat zich begrijipen. Het jubileum der chocolade. De chocolade viert op het oogenblik haar vierde eeuwfeest. Het geliefde ge notmiddel is uit Amerika afkomstig, en feitelijk kenden de Mexicanen reeds do chocolade voordat Columbus Atlanta had ontdekt. Zij roosterden cacaoboonen en kookten een brij van maïsmeel. Eindelijk werden de cacaoboonen daaraan toege voegd. Maar hun „chocolath" (choco is cacao en lath beleekent water) is riiet met de eigenlijke chocolade te vergelij ken. In 1513 was de chocolade-bereiding iu Europa bekend. Vele jaren proefden ech ten alleen de Spanjaarden ien de Portu- geezen de lekkernij. Bij het verlovingsfeest van Lodewijk den Veertienden met de dochter van Philips den vierden van Sjanje, werd in Fiaiakrijk de eerste choco lade gegeten; de jonge bruid had een kostbaar kistje voor haar aansta,anden echtgenoot meegebracht. Spoedig was de nieuwe lekkernij aan het Fransch j hof zeer geliefd. In ons land werd dit snoepgoed eersit later ingevoerd, doch het was toen dan ook in een minimum van tijd zeel' ,po- pulair. Onze voorvaderen smulden weldra vooral aan de flickjes, zoo genoemd naar hun maker, Casper Flick, zeer waarschijn lijk de eerste, die in ons land die cho colade bekend maakte. (Volk.) Aangerand in den trein. Na ge- ruimen tijd in Frankrijk gewerkt te hebben begaf een 48-jarige Belgische bolotren- arbeider zich per trein naar zijn geboorte land. Hij was in het bezit van 270 francs en een pakje kleeipon. Aan een klein station even voorbij de grens namen verscheidene schunnig uit ziend© individuen plaats in dezelfde cou pé als waarin de werkman zat. Nadat de trein zich weder in beweging had gez'pt onderzochten zij op ran brutale wijze zijn gage. Toen de reiziger hen hierop grepen zij hem aan, sloegen hem den vloer, hem dwingende, alles ta wat hij beizat. Toen de man bood, wierpen zij hem met verelende krach ten uit den trein op de rails, waar de on gelukkige zwaar gewond en in bewuste- loozen toestand bteef liggen. Toen hij1 vele uren later bijkwam, strom pelde hij zoo goed en zoo- kwaad als het ging ging naar het in de nabijheid zijnde spoorwegstation. Hier vroeg men hem naar zijn wedervaren. Maar aangezien hij geien woord Fransch sprak kon hij zich niet voldoende duidelijk maken. Na aan. het station wat gerust te hebben, begaf hij zich te voet naar het op 35 K.M. af stand gelegen Meaux, waar hij door een van zijn kennissen aan geld werd geholi pen om zijn reis voort te zetten. Deze vriend bracht hiji ook met fret gebeurde in den trein op de hoogte waar op de politie werd verwittigd. Deze stelt thans een onderzoek in. Maar daar de aanranders door fte onbe kendheid met de Fransche taal van hun slachtoffer volop gelegenheid hebblem ge had zich met den buit uit de voeten te maken, is het zeer de vraag of zij ooit ontdekt zullen worden. Een geldregen. Te Parijs kwam op den Boulevard de Sebastopol een wa gen, waarin zakken goud ter waarde van 1.440.000 gulden naar de bank' werden gebracht, in botsing met een tram. Al het geld rolde over de straat. De politie hield een oogje in het zeil. terwijl de beambten het geld weer in de zakken deden. Vier kassiers, die bin nen in den wagen waren, werden ge kwetst. Bewonderenswaardig. Bij de pi'ijsuitdeeling eener school voor volwas senen te Luik was men getuige van eer zeldzaam tooneel. De eerste prijzen wier den behaald door de zeventigjarige vrouw Ista, die, na haar geheele leven in de Middelburg. Alhier overleed op 70- jarigen leeftijd de heer J. H. C. Heijlsse, lid der Prov. Staten van Zeeland en lid der gemeenteraad te Middelburg. De over- ledene was ridder in de orde der Ned Leeuw. Amsterdam. Het bericht, als zou de president van Portugal zijn overleden wordt tegengesproken. Amsterdam. In de gisteren goh oude» partijconferentie der S. D. A. P. werdiön een meerderheids- en een minderheids- motie aangenomen, die ter beoordeeling zullen worden onderworpen aan het Par tijcongres. De meerderhieidsnrotie werd in gediend door de heeren Ankerman, Duys, Helsdingen, Hermans, Hugenholtz, v. Kol J. ter Laan, IC. ter Laan, Eduard Po lak, Schaper, Troelstra en Vliegen. Deze motie stelt vast de vorming van een jextra parlementair kabinet, dat zich zal uit spreken voor Staatspensioen en Algemeen Kiesrecht, dit zou de eenigfe oplossing dei' crisis zijn. Anders wordt de partij voor de noodzakelijkheid geplaatst aan het ministerie deel te nemen en de vlerant woordelijkheid op zich zal moeten ne men inzake Algemeen Kiesrecht en Staats pensioen. Elke regeering, die bovenstaand program zal uitwerken zal worden ge steund, elke regeering, di© zich daarte gen verklaart zal worden bestredien. Do minderheidsmotie werd ingledienfl door de heeren Albajria, Gerhard, v. d. Goes, Kieerekooper, Hienkeshoven, Lin- dof, Henri Polak, Wibaut, die overwogen, dat de positie der partij niet sterk genoeg was pm aan een burgerlijke regieering deel te nemen en de medeverant woordelijkheid van hun dadeu te dragen. In de motie werd over wogen de schorsing der partijstrijd over bovenbedoeld program en over artikel 369 van de wet Talma, oim1 dit artikel te wij zigen in den geest van het amiendennent- Borgesius. In deze motie wordt vastge steld oin niet deel te meimen aan een Burgerlijke regeering, daar dit in strijd wordt geacht met het proletariaat. Arnhem. H. M. Koningin-Moeder heeft heden de tentoonstelling te Arnhem be zocht. Apeldoorn. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hebben hedenmorgen de tentoonstelling te Sneek bezichtigd. Na| het bezoek aan de tentoonstelling werd aan een boottocht op de Friesohe meren deelgenomen. Op het Sneeker-meer werd een revue gehouden va,n jachten. Aan boord der boot werd de lunch gebruikt en vanaf Follega werd de tocht door Fries land per auto voortgezet. New-Vork. In den staat Vinitas is een groot gedeelte der sta,d Athabasha door brand totaal verwoest. 2e M., 2e lijst. Trekking 5 Aug. f 1500: 15924 f 1000: 14679 4004790 6287 200: 18603 f 100: 1313 9875 11299 17206 18688 18755 19981 30: 3261 4903 4926 4943 4952 4958 6027 6108 6125 6216 7332 7340 17927 19066 19073 19075 2e 3d., 3de lijst. Trekking 6 Aug. f20000: 18025 f 2000: 20909 f 1000: 2248 f 400: 3056 8586 12444 f 200: 5879 f 100: 7530 11406 f 30: 4899 4951 4976 5163 5167 6012 6033 6121 6148 6173. 6234 6274 17912 19095 19100 20037 20050 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. A. v. d. B. te M. Daar reeds in ons nummer van Maandagavond een verslag over bewuste uitvoering werd opgenomen, achten wij uw stukje overbodig, hoe goed ook bedoeld. Red. Botterdam, 5 Aug. 1913. Ter veemarkt van heden waren aan gevoerd 1470 runderen, 581 vette kalveren, 177 nuchtere dito, 182 biggen. De prijzen waren 8472, 10585, 9—14, 9—16. (M. Crt.) Oostburg, 6 Aug. 1913. Aanvoer zéér gering, matige handel en meest onveranderde prijzen. per 100 KG. Oude Tarwe f 11.25 a f 12. per HL. Rogge6.65 a 6 80 Kookerwten 10.a 11. Voererwten 8.90 al„ 9. Paardeboonen 8.75 il 8.90 Koolzaad20.a, 23. Goes. Gehuwd: 5, Jacob Dik, 28 j. jm. te Vlissingen, onlangs te 's Gra- venhage en Cornelia Francina Louisa Kok, 20 j. jd. te Goes6, Fraus Rudolph Jozef Soniien, 32 j. jm. te Echt en Amelia Eduarda Maria van Kalmtliout, 25 j. jd. te Goes. Van 5 en 6 Aug. Middelburg Gehuwd: W. Melis, 22 j. jm. en L. M. Wondergem, 21 j. jd.W. Beckers, 33 j. jin. en M. C. A. Heuker, 22 j. jd. Bevallen: A. Goedbloed, geb. Van Bo ven, d.; A. de Graaf, geb. Adriaanse, d.R. H. Jansen, geb. IJssel, z.; E. C. Huijsman, geb. Meniet, z. Overleden: J. Boon, 16 rnnd., d. Over de maand Juli. 'sHeerenhoek. Geboren: 27, Franciscus Adrianus, z. v. Fr. Franse en J. M. Schuer- man; 28, Johanna, d. v. C. de Koning en A. Vermeulen; 29, Lambertus Joan nes, z. v. A. Menheere en A. C. Boon man. Overleden7, te Middelburg, Clasina Remijn, 37 j., gehuwd met P. A. Re- mijn; 17, Pieternella Wirtz, 25 j., ongeh. d. Hulst, 4 Aug. 1913. Per 100 KG. Tarwe f 11.50 a f 12,— Rogge f 7.50 a f 7.75, Haver f 10.— a f 11.Erwten f 10.50 a f 11.Paarden- boonen f 9.a f 9.50, Duivenboonen f 10.a f 0.—Witteboonen f 13.a f 0.Bruineboonen f 11.50 a f 12. Koolzaad per zak van 106 liters f21. a f '20.—. Rundvee 28, verkocht 7. Varkens 21, verkocht 15. Boter per kilo f 1.30 a, f 0. Eieren per 26 stuks f 1. Op de veiling van de V. P. N. waren aangevoerd ruim 7000 eieren'..Prijs f4.55 per 104 stuks. (Zei.) Goes, 5 Aug. 1913. Van liet nieuwe gewas waren enkele partijtjes ter markt. Oudé Tarwe f 11.a f 11.50 Wintergerst 9.a 10.- Nieuwe Kroonerwten12.a 13.— Karwijzaad 14.a 14.65 Winter-Koolzaad 19.- - a 20. AardappelsEigenheimers f 1.70 a f 1.80. Opgaaf der marklzetters van de gemeente. Verscho boter per KG. f 1.28 a f 1.32, middenprijs f 0.65aan particulieren ver kocht a f 0.70 per pond. Versclie eieren per 100 stuks f 4.a f4.40; middenprijs f 1.05 per 25 stuks aan particulieren f 0.per 25 stuks. Aanvoer gering. Noteering v. d. marktzetter der Landb. afd. Goes en Kruiningen. Boter f 1.28 a f 1.32 per KG. rekenprijs f 1.30 Aan particulieren f 1.40. Eieren f 4.a f 4.40 per 100 stuks. rekenprijs f 4.20 Aan particulieren f 0. Ei eren verkoop „Onderaf dee ling Zuid-Beveland V. P. N." Aangevoerde eieren 10000 stuks. Prijs f 4.40 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V.P.N. 200 stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 5 Aug. 1913. Aalbessen 18 a 22 ct., Kruisbessen 8 a 10 ct., Oomskinderen (le soort) 25 a 30 ct., Oomskinderen (2e soort) 8 a 12 ct., Poire Madam 20 a 25 ct., Pollemans- peer 14 a 16 ct., Reine de Poires 12 a 14 ct., Noord-Holl. Suikerpeer 12 a 15 ct., Roode Suikerijpeer 10 a 12 ct., Suikerperen 13 ct., Lord Sufheid 12 a 14 ct., Tarwe Appel 10 a 12 ct., Yellow Transparante 20 a 25 ct., Codlin Keswick 8 a 10 ct., Roter Sommerappel 12 a 13 ct., Zomeraagt 12 a 13 ct., Boontjes (lijne) 14 a 18 ct., Jamboonen 5 a 7 ct,, Chalotten25 a 3 ct., Witte Pruimen 40 a 66 ct., Roode Pruimen 25 a 34 ct., alles per KG., Eigenheimers f 1 20 a f 1.50, per H.L., Augurken 20 a 90 ct., per 100 stuks, Bloemen 6 a 7 ct per bos, Komkommers 3 a 5 ct., per stuk. Zeer groote aanvoer, handel vlug. Zaterdag veiling om half twee uur. Vlissingen, 5 Aug. 1913. Boter per '/2 kilo f 0.70 a f 0.75. Eieren per 104 stuks f 4.60 a f 0.—. Ondergeteekende heeft de eer mede te deelen, dat liij zijne beëindigd, en de voorradige artikelen aan de FIRMA GEBRS. DUVEK0T alhier overgedaan heeft, welke Krma hij aan zijne begunstigers ten zeerste aanbeveelt. Onder dankzegging voor het genoten vertrouwen, Hoogachtend, (Firma G. VAN DER HOEK Ganzepftortstraai, 4 1M!> De levering van landbouwzout, wordt, in vereeniging met de FIRMA WED. NI. VAN DER REIT (Van Acker Horsten), voortgezet, en aan afnemers beleefdelijk aanbevolen. Te koop door verandering: FABRIEK KESSELS - TILBURG met 7 registers, 1 kniezwei en 5 jaar nieuw. Te bevragen bij den uitgever van dit blad onder letter W. aan de Stoofstraat te Goes, groot 36 c.A., behoorende tot de nalatenschap van den heer K. POVER. Insclirijvingsbiljetten in te leveren vóói 15 Aug. a s. ten kantore van den Notaris W VAN CAMPEN te Goes Onze reparatie-werkplaatsen staan on der vakkundige en beproefde leiding; de werkzaamheden worden uitgevoerd door bekwaam personeel. Instrumenten, die men voor onherstel baar zou houden, worden door ons wei nig minder dan nieuw weder opgeleverd, onder garrantie van duurzaamheid.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3