Laatste Berichten. UIT DE PERS. Land- en Tuinbouw. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Marktberichten. Correspondentie. Ailoop verkoopingen, aanbestedingen enz. Burgerlijke Stand. hier aan de hand Van te leeren. f.end vertrek daarente- itgeb reide verzameling engebracht. Sleohits en 1 bij elkaar gevonden an enkele stukken too- zich uitsloofde om te 0 groot mogelijke ver kleuren, hetgeen zieker uitkomt hij1 de mans- nwvesten, bij de beuken Ik de thans vervallen Ige boerenjassen), de fa lls) zijh niet vergeten, [alrijke lijfsieraden mo- het bijlzonder genoemd |den stukken met. twee |p' last van Koning Lo op 7 Juli 1809 uitge- e Pieterse Meulpolder, melis Schipper te Baar- 3 verdienstelijke vrouw pmdat zij het grootste nderen had gezoogd. j deze afdeeling, waar- zeker met moeite zul- zijn, en begeven wij pn, waar een bijzonder ■erpen van porcelein, be en huisraad zijn ge- sn is, valt in ons blad oor stuk te beschrijven >m volstaan met er op en leeuwendeel de bo- neldinge en Nieuw- en deze verzameling heb e verzekering' te gieven, eelin-g alleen reeds een entoonstelling ten volle er belangrijke afdeeling) uinst, waarhij allereerst rduurwerken vermelding aar te zien is van kant- ramen, van welke plaats en een jeugdige schoone kanten loonen, en van door iedere bezoekster loog geprezen worden. Itendien is er aan snijt- 1 ivoor en scheepsbouw itoongesteld, da,t met de pn da,gen zouden gemoeid en gilden" zijn schilde- pndels, ketens, medailles ht; onder de ketens zijn agen worden, versen" in de catalogus I en boekwerken en ver- ■pen, die niet onder een k zijn onder te brengen; rij noemen het model op grootte van „de Schelde", nschip in het veer tus- en Breskens, dat gieva- 1828 tot 18G6. Ook mag icht ontgaan een hoek idiae, o-ogenschijnlijk oen ten van steden, dorpen, heden enz. door een lief- Id. ht gaat de diepte in naar 3 zich rondom het Markt en waar men kennis kan wagens, kapwagens, phaë- zoowel van nu als vroeger Hide deelen va,n Zeeland. !a,ngrijkste bedrijven va,11 >r deze gelegenheid in dio- d, dank zij de Udenten F. A. I. Vaarzon Morel, Veere. 's zullen ons toonen de de haven va,n Ierseke •ultuur en in die 'te Phi- mosselcultuur, it Philippine de geregelde in het mosselbroed zien. deeling, dat ook nog een het oeververdedigings* Muralt is tentoongesteld, k dit deel der expositie, it te rusten op het voor- oonslelling, waar de ge- nmastieklokalen tot een 'eïmproviseerd en waar een •kapel er lustig op los p de dagen, waarop zang volksspelen plaats hebben II groote getale naar do 1 zullen trekken is onze ,g en geen enkel hunner zal betreuren. voor ieder te zien aan den ;den tuin, waarlangs men lhier in in dienst gesteld ibootjager Hermelijn, onder l"it. ter zee le kl. '.J. C. van ioord van dien bodem wor de luitenants ter zee 2e bron en R. Polis, de oiï. 1 J. Boosman, de officier- |kl. H. J. Schreuder en de van der Hart, J. Walrave acature van Niftrik wordt, :p onafhankelijke kiezers laemoes candidaat gesteld eenteraad. it met ingang van 16 dezer er P. en T., M. N. D. Augm zeepostkantoor alhier, naar ar te Harlingen. had alhier de herstemming den van den gemeenteraad. district, waar het aantal iedraagt, werden 720 geldi ge stemmen uitgebracht; hiervan ver kreeg de heer H. C, Beerman (V.-L. 321, en de heer J. J. Klijberg (R.-Kaftr.) 391 stemmen, zoodat gekozen is de heer K Bije'de eerste stemming op 4 Juli ver kreeg de heer Beijerman 254 en de lieer Klijberg 368 stemmen. loen kozen de heer P. Merckens (A. R., aftr.) met 424 stemmen; terwijl verder waren uiteebracht op den heeren W. Cremer fv-D 214, A dc Bart (S.D.A.P.) 192 en P A Praag (S.D.A.P.) 190 stemmen. In het derde district brachten van de 1041 kiezers 866 geldige stemmen uit, waarvan verkregen de heer P.A.Praag IS DAP) 273. Jos. van Raalte (Lib altr.) 405 A. W. Smits V.-D.) 159, H J. Tichel man (A.-R., aftr.) 318 stemmenzoodat gekozen zijn de heeren van Raalte en Tichelman. Bij de eerste stemming werden uitge bracht op de heeren Praag 241, van Raalte 398, Smits 217, en Tichelman 392, ter wijl toen de heer A. de Bart (S.D.A.P.) 211 stemmen verkreeg. In het eerste distriet werden op 4 Juli de beide aftredende vrijzinnigen herkozen. De verhouding in den raad, die voor de verkiezing bestond uit 10 vrijzinnigen, 3 sociaal-democraten en 6 rechtschen, blijft dezelfde er is 1 vacature, ontstaan door de benoeming van den heer J. G. van Niftrik tot gedeputeerde. Verzekering tegen huurverlies. Maandagavond werd in het lokaal Bu lling de tweede algemeene vergadering gehouden van de alhier gevestigde maatschappij tot verzekering tegen huur verlies De balans en winstrekening wer den voor kennisgeving aangenomen. Een voors'el tot wijziging van enkele voor waarden van verzekering werd aange nomen. Uit het jaarverslag bleek, dat op 30 April 1.1. (einde tweede boekjaar) een totaal huurbedrag was verzekerd van f285.908.84, beteekenende een toename bij het vorig jaar van f 127.750.88. Aan schade werd uitgekeerd een bedrag van f 3150.87'/a, betrekking hebbende op een risicocijfer van f 163.384.14, zijnde dus een percentage van 1.93%. Verder bleek, dat de maatschappij in 60 plaatsen van ons land vertegenwoor digd is en een veertiental verzeke ringen loopende heeft. De directie spreekt verder in liet ver slag het vertrouwen uit, dat liet van lieverlede ook aan de huurverzekering gelukken zal zich een behoorlijke plaats op de verzekeringsmarkt te zien ingeruimd. (M.Crt.) Naar wij vernemen bestaan er ernsti ge plannen 0111 een groot deel van het Belgische loodswezen van Vlissingen naar Zeebrugge over te plaatsen. Dit zou voor Vlissingen een ramp zijn Zlerikzee. In den Maandagmiddag ge houden raadszitting waren alle raadsleden tegenwoordig. De notulen, die ter visie hebben gelegen worden goedgekeurd Voor kennisgeving worden aangenomen brieven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot af- en overschrijving van begrootingr posten, dienst 1912 houdende goedkeuring- van het raads, besluit tot onderhoudsche verpachting van grasgewas aan W. Roskam, en tot uitgifte van gemeentegrond in erfpacht aan de Wed. A. B'-ye. Ged. Staten hebben besloten hun beslissing over de gemeentebegrooting over 1913 nader te verdagen tot 1 October. Van den lieer Jhr. J. F. Schuurbeque Boeye was een brief ingekomen, dat hij zijn ontslag neemt als Wethouder dezer gemeente. De Voorzitter wenseht hem toe, dat het hem in zijn nieuwe woon plaats Rijswijk goed moge gaan. B. en W. bieden de gemeente-rekening aan over 1912. Als 3e lid der Commissie, waarin reeds zitting hebben de heeren Doeleman en de Crane, wordt benoemd 'de heer van Noulmys. Aan Mevrouw Schuurbeque Boeye geb. Kramers, wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als regentes van liet Burgerweeshuis met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Adliaesie wordt betuigd aan het adres van B. en W. van Tholen, om te geraken tot overbrugging van de Eendracht. Ingekomen was een adres met klachten over het slechte gas. De commissie van de Gasfabriek rapporteert, dat liet gas werkelijk slecht wasdat de oorzaak thans is gevonden, 11.1. verstopping in de buizen nabij bet Mosselstraatje en nu de verlichting weer niels te wenschen overlaat. De heer de Vrieze brengt namens de Commissie, benoemd tot onderzoek dei- rekening van de Bewaarschool voor on- en minvermogenden over 1912, verslag uit en adviseert tot goedkeuring. Aldus besloten. In banden van B. en W. wordt gesteld Ier fine van praeadvies een adres van liet Bestuur der afd. Schouwen-Duiveland van den Bond van Nederlandselie Onder wijzers, houdende verzoek, de Verorde ning regelende de jaarwedden van het onderwijzend personeel in deze gemeente te wijzigen, overeenkomstig de daarbij gevoegde Memorie van Toelichting. Goedgekeurd wordt liet voorstel van B. en W. tot onderliandsclie verpachting van de voormalige Scheepstimmerwerf niet huis aan de Wed. Jacobus ten Haaf. Dito de Staten van oninbare posten van den Hoofdelijken Omslag en de voorstellen van B. en W. tot afschrijving van hoofdelijken omslag. De geloofsbrieven der herkozen raads leden worden gesteld in handen eener •ommissie, beslaande uit de heeren Polvliet, van Os en Boone. Zij adviseert tot toelating, waartoe besloten wordt. Tot wethouder in de vacature-Jkr. Schuurbeque Boeye wordt benoemd de lieer L. Koopman, op wien 6 stemmen worden uitgebracht. Dhr. Polvliet ver kreeg er 4, dhr. van der Bout 1blanco 2. Met algemeene stemmen wordt liet voorstel van B. en W. tot samensmelting der scholen B en C aangenomen. Naar aanleiding van verschillende klachten over de slechte verlichting, welke klachten zich uitten in ingezonden stukken in de bladen, schrijft de heer Bols de directeur der gasfabriek alhier het volgende in de „Middelburgsche Courant" „Werkelijk hebben de gasverbruikers reden tot klagen gehad over de slechte verlichting. Bij onderzoek is gebleken, dat de lioofdader, welke het gelieele stadsbuizennet moet voeden, verstopt was geraakt. Een verbinding van twee buizen bleek doorgestrikt. te zijn, zoodat liet dichtings- touw in de buis is gekomen, waaraan de naphthaline zich heeft vastgehecht. De meening van den directeur is niet geweest, en is nog niet, dat de oorzaak moet gevonden worden in het gebruik van droge gasmeters. Wel is geconsta teerd, dat klachten van slecht licht in kwamen, bijna uitsluitend van gasver bruikers waar droge meters geplaatst waren, zoodat daaruit kan worden ge concludeerd, dat de droge meter gevoe liger is voor storingen dan de natte meter. Nadat de verstopping in den hoofdader was verwijderd, was de verlichting weer goed." Ierseke. Voor de conversatie-club „Groen van Prinsterer" trad alhier Maandag avond op dhr. M. Willemsen met het onderwerp „De positie der vrouw in de Maatschappij." Spr. schetste ons hoe eerst het Christendom de vrouw heeft vrijgemaakt en wees hen bewijzen op Heidendom en Islam. Vervolgens besprak spr. de factoren van liet feminisme opgekomen uit de revolutie-ideeën van 1793, 1830 en 1848. Hoe vooral Marx zijn stempel heeft gedrukt op de vrouwenbeweging. Spr, toonde aan, dat de gehuwde vrouw in de huishouding behoort en dat er van de ongehuwde nog wel terreinen braak liggen, vooral dat der barmhartigheid. Met een fijne peroratie besloot spr. zijn referaat, hetwelk met belangstelling was aangehoord. St. Jansteen. üindsag had de herstem ming plaats voor één lid van den ge meenteraad. Uitgebracht waren 273 stem men waarvan 3 van onwaarde, zoodat geldig waren 270 stemmen. Hiervan ver kreeg de heer A. de Beule 144 en den lieer A. P. M. Vermandei (aftr.) 126 stom men. Gekozen is dus den heer de Beule Onafhankelijkheidsfeesten. Te Veere is Zaterdag niet groote op gewektheid het feest van Noarlandscli honderdjarige onafhankelijkheid herdacht. Reeds vroeg in den morgen trok een reveille door de gemeente-, terwijl 'een helder blauwe hemel on een lieflijke- zon aankondigde, dat de oude vervallen vest; de medewerking van Moeder Natuur zou hebben. De optocht der kinderen, waaronder ook vele in het Walcherscli costuum, was door haar rijkheid a,an diverse kleuren, eon lust voor de oogen. Des middags waren er op verschillende plaatsen volksspelen, waarbij natuurlijk liet „ringrijden" niet ontbrak; een ca rpusel gaf dc jeugd gelegenheid tot ver maak, en muziek klonk alom. Een goedgeslaagde lichtstoet, vreugde vuren enz. sloot dit feest, waarhij ook zéér velen uit Middelburg en andere om liggende gemeenten tegenwoordig waren Heinkenszand. Aan liet j.l. Maandag ge geven concours door de handboogschutterij „Soranus" naar den lossen vogel alhier hebben 13 vereenigingen met 66 schutters deelgenomen. De prijzen werden behaald als volgt: 1ste klep door J. Rijk van „Willem Tell II" van Ovezand; 2de klep door A. de Jonge van „Soranus" Van Heinkenszand3de klep door C. Verdonk van Diana," van 's Heerenhoek1ste zij- vogel door W. v. d. Dries van „Sora nus" van Heinkenszand2de zijvogel door N. van 't Westeinde van „Diana" van 's Heerenhoek1ste kal door A. Rijk van „Willem Tel I" van Ovezand; 2de kal door J. de Baar van „Willem Tel I van Ovezand; 3de kal door A. Beije van „Zorgvliet" van Ellewoutsdijk4de kal door F. Koopman van „Soranus" vau Heinkenszand; 5de kal door Jan Raas van „Soranus" van Heinkenszand; 6de kal door Jan Vermue van „Soranus" van Hein kenszand. Overigens werd nog behaald voor de meest afgeschoten kleine vogels een bou quet als cadeau gegeven door mej. Boon man van Ovezand door J. Koopman van Soii'anus" Heinkenszand: Ditmaal was het aantal schutters veel minder dan gewoon lijk vermoedelijk doordat vele" schutters een bezoek hebben gebracht aan de ten toonstelling te Gent. De schieting word opgeluisterd door de fanfare „Euterpo" alhier. Ossenlsse. De Raad nam heden de begroot in» aan (ontv. £8474.65, uitg. f8348.94. Goed slot 125.71). Verslag in volgend nummier. Zwolle Gisteravond its uit de Wil lemsvaart het lijk opgehaald van. do 40- ja.ri.ge-n. gepensioneerden 0.-I. militair B. v. E. en hedenmorgen dat van zijn zus ter C. v. E. Men vermo-edt dat beiden door de duisternis misleid, te water zijn geraakt en verdronken. Boekarest Volgens oflicieele mededee- lingen zijn gisteren de Rumeensche troe pen over den Donau getrokken en zetten hun marsch naar Bulgarije voort. Saloniki. In de streek Slomitza werden belangrijke troepenbewegingen waarge nomen, waarvan liet doel onbekend bleef. De Bulgaarsche strijdkrachten werden zeer bedreigd. In de streek Strunitza werden alle verlaten dorpen platgebrand. Boekarest. (N. v. d. D.) Men kondigt aan dat Bulgarije aan Rumenie de afstand aangeboden heeft van het gebied gtedc- gen ten noorden van de lijk Toertoekai Baltship. De Rumeensche regesring Weeft nog niet geantwoord, want hij wenseht eeret de onderteekiening van den wapen stilstand tusechen Bulgarije en de Bond- genooten. Londen. De verloving van Prins Arthur van Connaught een neef van den Koring en hertogin Fife is gisteren offi cieel gemaakt, Petersburg. De Russische regoering verlangt van de Chineesche regiaering eien nieuwe overeenkomst betref lie nde de vol ledige autonomie van Mongolië. Madrid. Volgens mededeeling zou de Duitsclie Keizer op zijn rondreis met zijn jacht ook de Kanarische eilanden bezoe ken. Tegen de Sociaal-Democratie!" Licht begrijpelijk is het, dat de sterke aanwas van het aantal stemmen op so ciaal-democraten uitgebracht bij de Ka mer-, Staten- en Gemeenteraadsverkie zingen, velen'er toe brengt de leuze aan te heffen: „tegen de sociaal-democratie E:n 'tkan niet ontkend worden, de di recte bestrijding der Sociaal-Democratie is noodzakelijk, thans meer dan oo-it. Maar velerlei worde hierbij toch niet vergeten. Vooreerst: Niet enkel tegen de Soci aal-democratie, maar niet minder ook tegen, het Liberalisine rntoet onze strijd zijin gericht, De Sociaal-democratie moge een gevaarlijke verlokking zijn voor de arbeidersklasse, het Liberalism© is in de kringen van middenstanders en werkgevers veel dieper doorgedrongen dan velen wel weten. Waarbij dan nog komt, dat wanneer christelijke arbeiders op een sociaal-democraat stemmen, dit in den regel niet geschiedt, omdat zij instemmen met de socialistische begin selen, maar eenvoudig omdat zij in hun domheid mesnen, da:t de arbeiders van socialistische Kamer-, Staten- of Gemeen teraadsleden meer steun voor liun be langen te wachten hebben. Maar wanne,xr middenstanders of werkgevers aan Libe ralen hun stem geven, dan is h-et veelal, omdat de vrijzinnige beginselen, méér nog op economisch en sociaal dan op staatkundig gebied, in den grond door hen als de juiste worden beschouwd. Daarom„Tegen de Sociaal-democra tie!" wij beamen het van harte. Maar wij voegen er niet minder luide deze a.11 dere leuze bij: „tegen liet Liberalisme!' E,n vervolgens dit: Men hervalle toch niet in de gruwelijke fout van vroeger, om te m-oenen, dat met d-an negatieven strijd alléén nu alles, zou zijn gedaan. Wij zouden willen zeggen: het is iets,, maar toch minder dan de helft. Vóór allen negatieven strijd sita d-e pro paganda voor onze eigen christelijke be ginselen, propaganda door woord en geschrift, maar voornamelijk: pro paganda door de daad. Dit bedoelen wijwie een dwaling bestrijdt, doet goed werk. Maar beter nog hij, die de waarheid verbreidt. Ons volk moet deugdelijk onderlegd, moet o-nzie groote christelijke beginselen in zich op nemen, moet uit die beginselen loven. Hoe meer het zieüf van de chris telijke waarheid is overtuigd, hoe minder de sociale e-n liberale dwaling vat zal hebben. Maar daarbijwaarheid verkondigen is noodzakelijk, maar die waarheid ook practise,h toepassen niet minder. Wie de Sociaal-democratie bestrijdt uit alle macht, maar voor sociale wetgeving niets voelt en voor sociale ac.ti-e geen sympathie heeft, hij kan evengoed mieteen romannetje in een luie stoel aan 'tstrand gaan zitten. Voor 't belang en welzijn van ons vo-lk komt 't zoowat op hetzelfde neer. Dus: tegen de Sociaal-democratie, te gen het Liberalisme I Goed, best zelfs. Maar in één adem erbij gevoegd: Vóór sociale- wetgeving, vóór sociale actie I Mr. A. (Kath. Soo. Wieekbl.) Wij lezen in liet tijdschrift „De Tuin bouw" Middelen ter bestrijding van den Amerikaan- schen Kruisbessen Meeldauw. Voor eenige weken deelde ons de lieer F, Kakebeeke, Secretaris der V.V. Zuid- Beveland en van de Commissie van advies voor den Phytopathologisclien dienst op Zuid-Beveland mede, dat de heeren I. A Teller, opzichter van Zeelands'-Proeftuin te Wilhelminadorp en Cornelis Joosse, tuinman aldaar een middel ter bestrijding van den Amerikaanschen Kruisbessen Meeldauw meenden gevonden te hebben, waarmede zij aanvankelijk alleszins gun stige resultaten hadden bereikt, waarop de aandacht van den Inspecteur van den Phytopathologisclien Dienst, den heer van Poeteren, reeds was gevestigd. Op Vrijdag 4 Juli waren wij in de ge legenheid in den Wilhelniinapolder de bessengaarde te bezoeken, waarin de proefnemingen hadden plaats gehad en wij moesten erkennen, dat zij inderdaad, op 'toog, niet zonder gunstig gevolg ge bleven waren. De uitvinders, die liunne proeven met de meeste nauwkeurieheid namen en in vele weken, al hun vrijen tijd en dik werf een gedeelte van hun nachtrust hebben opgeofferd, om liunne proefne mingen voortdurend te verbeteren en praeparaten te maken, hebben zich dien zelfden dag nog met een schrijven tot het Centraal Bestuur van den Neder landsehen Tuinbouwraad gewend, ten einde het onderzoek in handen van den Raad te stellen, waarna zij zich bij even- tueele geschikt-bevinding van hun middel, bereid verklaren de samenstelling ervan tegen een nader vast te stellen som, ten algemeenen nutte bekend te maken. Uit Rome. Kardinaal Oreglia di Santo Stefa.no, sinds 1896 deken van liet H. College, werd 11 Juli 85 jaar oud. Z.Em, wierd 40 jaar geleden tot liet purper verbeuren en is de eenige nog levende Kardinaal, die van Pius IX den rooden hoed ontving. In de jaren 18631865 was Z.Em. inter nuntius te 's GraVenhage. (De Tijd.) Boschkapelle. Zooals bekend is, worden de H.H. Martelaren van Gorcum op: een-e bijzondere wijze in onze Parochie ver eerd, en wordt deze gedurende het oc taaf van hun feest ook door talrijke niet- parochianen bezocht. Zondag was het niet alleen onder liet Lof maar ook onder de beide Missen zoo druk met bezoekers uit verschillen de gemeenten uit den omtrek, dat zij veel te klein was 0111 allen te bevatten, die gekomen waren 0111 de reliquieën der Nederlandselie Martelaren te vore-eren. 's Gravenhage Geslaagd voor 1ste stuur man groote stoomvaart C. Ij. Oranje, geboren te Goes. Zierikzee. De jongeheer C. J. Henn'ng, leerling van liet gymnasium van 't St. Canisius-college te Nijmegen is overge gaan van de 3de naar de 4de klasse. Eind-examen R. H. B. School in Zeeland. Eerste groep Geslaagd: H. D. J. Swaters, J. Dekker, J. F. Dikkenberg, J. Tichelman, P. M. Wu J. van der Slikke, J. Dommisse, allen 1o Middelburg, W. A. van den Bos van Zierikzee, Chr. J. van Leussan van Goes, en A. Pieters van Gouda. Hulst, 14 Juli 1913. Per 100 KG. Tarwe f 10.a f 10,40, Rogge f8.a f7.75, Wintergerst f 0. a f 0.Zomergerst f0.afO.Haver f 10.a f 11.Erwten f 10.50 a f 11. Paardenboonen f 9.a f 9.50, Duiven boonen f 10.a f0.Witteboonen f 13.a f 0.Bruineboonen f 11.50 a f 12.Lijnzaad f 0.— a f 0.—, Aard appels f 0.a f 0. Rundvee 21, verkocht 7. Varkens 29, verkocht 22. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1.20 a f 0. Eieren per 26 stuks f 1. Op de veiling van de V. P. N. waren aangevoerd ruim 8000 eieren. Prijs f 4.575 per 104 stuks. (Zei.) Goes, 15 Juli 1913. Geen noteering. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche boter per KG. f 1.20 a f 1.30, middenprijs f 0.64aan particulieren ver kocht a f 0.per pond. Versche eieren per 100 stuks f 3.80 a f4.30; middenprijs f 1.05 per 25 stuks, aan particulieren f 0.per 25 stuks. Aanvoer tamelijk. Noteering v. d. marktzetter der Landb. afd. Goes en Kruiningen. Boter f 1.20 a f 1.30 per KG. rekenprijs f 1.26 Aan particulieren f 1.30. Eieren f 3.80 a f 4.30 per 100 stuks. rekenprijs f4.10 Aan particulieren f 0. Eierenverkoop „Onder af dee ling Zuid-Beveland V. P. N." Aangevoerde eieren 10839 stuks. Prijs f 4.30 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V.P.N.stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 15 Juli 1913. Madeleine 8 a 20 ct., Zomerlouwtjes 13 ct., Keizerinnen 10 ct., Erwten 9 a 10 ct., Kruisbessen 10 a 11 ct., Aalbessen 11 a 12 ctalles per KG., Perziken 10 a 15 ct., per stuk, Aardappelen f 1. per kin. Veilingsvereeniging W alcheren. Middelburg, 15 Juli 1913. Aardappelen muizen f2.20 a f3.20, 9-weeksclie 1' 2.40, vroege blauwe f 2.60 f 2.80, Poters f 0.80 a 1' 1.2 per H.L., Aardbeien 55 a 80 ct., Aalbessen 40 a 45 ct., Kruisbessen 20 a 40 ct., West- friesch 45 ct., Suikei'boonen 45 a 55 ct., per 5 Jjiter, Frambozen 12 a 16 ct., per mandje, Morellen 12 a 40 ctTliomaten 30 ctper KG., Perziken 15 a 175 ct., Sla '/j il Is ct., Andijvie 1 ii 2"- ct., Bloemkool 6 a 17 ct., roode Kool liet., Komkommers 4 a 9 ct., per stuk, Augurken 25 ct., per 100 stuks, Spinazie 30 a 40 ct. Zuring 8 a 14 ct., Tuinboonen50 a65 ct., Doperwten f 1.10 a f 1.40, per ben, Pos telein 30 a 40 ct., Peulen 21 ii 35 ct., Snijboonen 65 a 75 ct., per mandje, Peeën 4 a 75 ct., Karoten 5 a 6 ct., Rapen 2 a 3 ct., Rammanas 1" a 2" ct., Rhabarber 2 a 4 ct., Seldery 3 a 4 ct., Pieterselie 2 a 65 ct., Kunne 3 ct., Uien 2 a3s ct., Kervel 1 ct., per bos. Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zooni, 15 Juli 1913. Roode Bessen 14 ii 15 ct., Zwarte Bessen 35 a 6 ct., Aardbeien 14 al8ct.. Kersen 14 a 28 ct., Aardappelen 25 a4r' ct., Erwten 2:- a 8 ct-., Tuinboonen 4 a 6 ct., alles per K.G., Roode Kool f 0.70 a f 1.Witte Kool f 0.30 a f 1.—, Kom kommers 49 a 74 ctBloemkool f 0.40 a 1' 1.50, per 10 stuks, Wortelen f 0.90 a f 3.50, Snijboonen 28 a 29 ct., per 100 bos. Vlissingen, 15 Juli 1913. Boter per '/2 kilo f 0.65 a f0.75. Eieren per 104 stuks f 4.40 a f 0. Rotterdam, 15 Juli 1913. Ter veemarkt van lieden waren aan gevoerd: 1375 runderen, 276 vette kal veren, 278 nuchtere dito,schapen, varkens, 138 biggen. De prijzen waren 8272, 10585, 1015,0^-00,0—1'0, 12—22. (M. Crt.l Oostburg, 16 Juli 1913. Aanvoer zeer gering, tot vluggen prijs, tarwe 25 ct. liooger. Vlas bijna alïes verkocht van 200 tot 375 frs. per geniet. per 100 KG. Oude Tarwe f 11.a f 12.10 Haver Ivookerwten Voererwten Paardeboonen 8.50 a 10,- per HL. 9.50 a „11.- 7.60 a 8.70 8.50 A 8.75 L. C. Sch. te M. Uw abonnementsgeld 2e ,kwartaal in dank ontvangen, zullen in het vervolg aan uw verzoek voldoen. De Ad mi nis t Ha tie. Correspondent Iloedekenskerke. Uw be- richt Van Essen komt reeds voor in ons vorig nummer (rubriek onderwijis). - Heil. Goes. Afloop openbare verkooping van bouw- en weiland en huizen, ten overstaan van den notaris E. C. van Dissel op Dinsdag j.l. 95 A. 20 c.A. bouwland onder Kloetinge. Kooper A. Jacobs Sr. te Goes voor f 1330 per geniet of den hoop f3226,73. 1 II.A. 18 A. 80 c.A. weiland onder Kapelle. Kooper H. P. Ganseman te Kapelle voor f900 per gemet of den hoop 12724,70. 1 H.A. 17 A. 40 c.A. bouwland onder Kattendijke. Kooper J. A. NijSsen ie Ka pelle qq. voor f1180 pér gemet of den hoop £3530,42. Huis en erf, bewoo-nd door L. Schipper. Kooper P. Mange te Goes voor f '2390. Dito dito, bewoond door C. Iloogesleger. Koopster de bouwvereeniging „Help u Zeiven" te Goes voor f1510. Dito dito, bewoond door J. Weststra,te. Koopster de bouwvereenigiiig „Help u Zeiven" te Goes voor f1530. Dito dito, bewoond door W. Schippér. Kooper P. Mange te Goes voor f 1890. Dito dito, bewoond door J. Vos. Kooper J. M. Verburg te Goes qq. voor f 1835. Dito dito, bewoond door F. van Hoeve. Kooper F. van Hoeve te Goes voor f2120. Goes. Huwel. aang.1G, Frans Ru dolph Jozef Sonnen 32 j. jm. te Echt en Amelia Eduarda Maria van Kalmtliout 25 j. jd. te Goes. Geboren15, Maria, d. v. Johannes Adrianus Borgs en Maria Maas. Van 15 en 16 Juli. Middelburg. Bevallen: C. M. Behage geb. van Geelkerken z.; C. van Taten- hoven geb. Jasperse z. Overleden: P. L. Kik 6 w. z.; E. van den Ende, 79 j. wed. van J. F. Wieme link Entink.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3