UIT Z E E L A N D. zaglijke menigte het ruime stationsplein. Spontane toejuichingen weerklonken, tgen de auto van den Kardinaal zichtbaar werd, die tot oen ware ovatie aangroei den, toen Zijne Eminentie de trappen van hei: station opging. Luid weerklonk over het plein het met geestdrift gezon gen ,,Aan U, o Koning der Eeuwen", gevolgd door het „Wilhelmus". Op het station was door de goede zorgen Van den stationschef de wachtkamer eerste klass© Voor den Kardinaal gereser veerd. De trein, die Zijne Eminentie naar Rotterdam zou terugbrengen, hield voor liet eerste perron stil, zóó, dat de voor Zijne Eminentie gereserveerde coupé eerste klasse juist voor den uitgang der wachtkamer kwam te staan. Herhaalde malen dankte de Kardinaal den stationschef voor zijne buitengewone voorkomendheid en de uitstekende door hem getroffen maatregelen. Een geeslliiflig gejuich ging er op, toen de Kardinaal in zijn coupé stapte en de trein langzaam het perron uitstoomde. In flouda, waar de trein eenige minuten stopte, stonden op het perron alle Katho lieke vereenigingen uit die plaats opge steld. Namens geheel het Katholieke Gou da sprak de Hoogeerw. heer Heken .1. A. Kupers enkele woorden van hulde tot den Kardinaal, en werden Zijne Eminen tie bloemen aangeboden. Onder de toe juichingen der menigte trok de trein ver volgens naar Rotterdam. Aan het Maasstation aldaar had zich intussohen een dichte menigte vierzamïeld, die den Kardinaal bij zijn aankomst warm toejuichte. Ter ontvangst waren aan het station eenige Eerw. Paters Redemptoristen aan wezig, met wie de Kardinaal en gevolg zich in de gereedstaande auto's naar do kerk aan den Goudschen Rijweg begaf. Rotterdam. De Dinsdag aldaar plaats gehad heb bende herstemming voor den gemeente raad heeft tot resultaat gehad dat die raad thans als volgt is samengesteld Rechts, 8 anti-rev., 7 Katholieken en G Clir. historischen (21) Links, 15 lib. 2 vrijz-dem. en 7 socialisten (24). In den ouden raad had rechts 26 zetels, dus verliest zij thans 5 zetels waarvan 1 aan de lib. en 4 aan de socialisten. Een lichtpunt in deze verkiezing is dat de anti-rev. wethouder Mr. De Jong in district II met groote meerderheid is herkozen, ondanks een heftige tegen hem gevoerde campagne. De Politieke toestand. „Het Volk" meldt, dat het partijbestuur der S. D. A. P ter behandeling van het aanbod van den kabinetsformateur dr. D. Bos een buitengewoon congres heeft uitgeschreven tegen Zaterdag 26 Juli ('s avonds) en Zondag 27 Juli. Het zal worden gehouden te Amsterdam, Arnhem of Zwolle. Naar aanleiding hiervan vestigen wij de aandacht op de volgende passage, genomen uit het hoofdartikel van „De Maasbode" van 15 Juli (avondbl „Tot op heden kreeg partijgenoot en buitenstaander uit dat blad („Het Volk") den indruk, dat de „leiding" alles wel redden zou. En nu op eens heet liet, dat de leiding niets te zeggen heeft, doch een partijcongres te beslissen heeft. Blijkbaar is dus de socialistische partij gezet voor een vraag, die ze in concreten vorm niet had verwacht. De bepaalde uitnoodieing aan de roode partij om aan een Kabinet deel te nemen was door haar zelve niet voorzien. Dat haar zóó het mes op de keel zou worden gezet, naar het verlangen van de liberale pers. had ze niet gedacht. Daarom is het een heel andere taal, dan de vorige dagen, wanneer „Het Volk" schrijft „Want de verantwoordelijkheid zoowel voor de aanvaarding als voor de weige ring (van portefeuilles n.l.) is een verant woordelijkheid, die in onze partij door geen persoon en door geen orgaan kan worden aanvaard, noch door de Kamer fractie, noch door het partijbestuur. Een congres alleen zal in deze kunnen beslissen." „Leiding" af, dus. Congres óp. Intusschen heeft dr. Bos daarmee reeds het antwoord, dat volgen zal op zijn verzoek aan Troelstra, de goedheid te willen hebben de portefeuille, zeg van Landbouw, Nijverheid en Handel, te aanvaarden. Eveneens op zijn mogelijk aanbod aan Schaper van b v. de porte feuille van Waterstaat, en op de offerte aan den hoogedelgestrengen Duys van de portefeuille b.v. van Justitie. Zeer vereerd, zullen deze hoogmogen- den antwoorden, maar we moeten eerst aan het partijcongres zijn meening vragen. Uit de woorden van „Het Volk" is dat met de meeste stelligheid op te maken. Binnen weinige dagen kan men o.i. dus wel het bericht tegemoet zien om trent de vraag, of dr. Bos afziet van zijn pogingen om socialisten tot het minister schap over te halen, dan wel zich tot wachten zetten zal, tot tijd en wijle het socialistisch partijcongres zal hebben uitgevochten, of het „mag". Zet hij zich tot wachten, dan „zal" de oplossing van de krisis nog eenigen tijd moeten", zegt „Het Volk". En het resultaat van het wachten belooft dan nog geheel negatief te wezen, indien niet alle teekenen bedriegen. Een sociaal-democraat immers, die minister wordt, houdt naar Roodhuyzen's woord op, sociaal-democraat te zijn Daarom kan het wel niet lang duren, of dr. Bos zal van zijn pogingen, om zijn Kabinet met drie roode liguren op te sieren, afzien." Het Kabinet Heemskerk. De Haagsche corr. van de „Tel" schrijft: In deze laatste dagen van het Kabinet- Heemskerk moge er nog eens aan worden herinnerd dat het een eigenaardig record op z'n naam heeft gesteld liet is n. 1. langer aan 't bewind geweest dan één van zijn voorgangers. Tot dusver was het Kabinet-Heemskerk-vader houder van dit record liet heeft zitting gehad van 23 April 1883 tot 21 April 1888, dus op twee dagen na vijf jaar. Het tegenwoor dige Ministerie echter, zit van 12 Febru ari 19(18 af, en zal dus ongeveer vijfjaar en vijf maanden de teugels in handen hebben gehad. Niet in z'n geheel echter. Want de beide Kabinetten-Heemskerk, vader en zoon, hebben nog 'n ander record op hun naam er traden méér ver schillende personen in op, dan in eenig ander Ministerie. In het Kabinet van 1883 hebben in totaal 15 verschillende ministerszitting gehad, in liet tegenwoor dige 14. De ministers De Marees van Swinderen, Heemskerk, Kolkman en Tal- ma, hebben den gelieelen duur van 't Kabinet meegemaakt. Niet eens de meer derheid dus. Minister Nelissen (Justitie) moest in Febr. 1910 door ziekte aftreden, zijn opvolger Mr. E. R. H. Regout over leed in dit voorjaar en in die vacature werd niet voorzien. Minister Wentholt (Marine) werd op 7 Mei 1912 door de verwerping van het pantserschip tot af treden gedwongenook voor hem werd geen ander benoemd en ware het Kabi net aangebleven, dan zou de heer Colijn de beide militaire Departementen geno men hebben. Minister Sabron (üorlog) nam op 27 Juli 1909 wegens ziekte ont slag, werd opgevolgd door Minister Cool, die, door aanneming van de bekende motie-Duymaer, op 4 Januari 1911 aftrad, zijn opvolger was Minister Colijn. Minister Bevers (Waterstaat) overleed 5 Jan. 1910, in zijn plaats kwam Minister L. W. H. Regout. Minister Idenburg, (Koloniën) werd in 1909 tot Gouverneur-Generaal benoemd16 Augustus van dat jaar volgde Minister De Waal Mal efijt hem op. Men ziet dus, dat er in het Kabinet vaak persoonsverwisseling heeft plaats gehad. Een ministerie van Landbouw. In de bladen circuleert het volgende bericht Door de heeren mr. A. G. R. Ridder van Rappard en M. van Doorninck, re spectievelijk voorzitter en secretaris van de Gelderscli-Overijselsche Maatschappij van Landbouw, is een adres gezonden aan de Koningin, waarin de oprichting wordt verzocht, van een afzonderlijk mi nisterie, uitsluitend belast met de zaken van landbouw. De „Nieuwe Koerier" teekent hierbij aan Wij zouden liet ten zeerste betreuren, indien aan het verzoek der Gelderscli- Overijselsche Maatschappij werd voldaan. De zaken van den landbouw liggen, evenals die van Oorlog en Marine, in de neutrale zóne. Niets is meer nadeelig voor den landbouw van voortdurende verandering van richting, en zulke koers verandering is zoo goed als zeker, als het hoofd van de zaken van landbouw bij elke wisseling van Ministerie moet veranderen. Thans blijft aan het hoofd van de afdeeling Landbouw dezelfde man staan, ook als het Ministerie aftreedt. De zoo noodige continuïteit is daardoor gewaar borgd. Vooral in de laatste jaren, nu bekwame mannen als Lovink en Van Hoek aan liet hoofd van de afdeeling Lanbouw stonden, is het beste bewijs geleverd, dat eene afdeeling van Landbouw beter is dan een Ministerie van Landbouw, Weshalve wij hopen, dat de Koningin geen gehoor geeft aan bovenvermeld verzoek. De beginselen vergeten. Dat móést wel trekken I Domela Nieuwenliuis kwam te Amster dam zijn meening eens zeggen over liet feit van de weekMr. Troelstra bij de Koningin. Nu hebben wij uiteraard geenerlei ge meenschap met het a n a r c h i s m e. 't Staat het vérst van ons af. De socialistische maatschhappij belooft dan tenminste nog regel en orde, al zal ze de vrijheid de keel dichtknijpen. Maar de anarchistische,zoogenaamde „vrijheid" leidt tot bandeloosheid, tot een chaos, tot de oplossing en den ondergang van alle maatschappelijk leven. Dit sta dus op den voorgrond. Maar het neemt niet weg, dat de oude Nieuwenliuis wel rake dingen heeft ge zegd. Hij heeft mr. Troelstra's bewonde raars leelijke pillen te slikken gegeven. Jullie roemen over het cijfer, zeide hij. Over jullie stembus overwinning. Over de machtsuitbreiding. Over het feit, dat de Koninging den leider der S. D. A. P. bij zich riep aan 't Hof.... Alles goed en wel.... Doch waar blijft onder dit alles het Socialisme? Het was een straffe vraag. Ja, waar bleef het Socialisme Er is zei Domela - in julie stem buscampagne over alles en nog wat ge sproken over liet Tarief, over Staatspen sioen en Kiesrecht... maar hebben jullie in die gansche beweging wel ergens pro paganda gemaakt voor liet Socialisme Het is een... leuke vraag. Die zoo vlak voor de hand ligt. Zoo heelemaal niet gezocht. Maar het antwoord zal de S. D. A. P. wel onder een vloed van woorden... ont wijken. Want de eenvoudige vraag is tóch lastig. Inderdaadde partij, die met de grootste winst strijken ging, heeft... ver geten over haar begingselen te spreken (Friesch Dagblad.) De waarde van een stem. De waarde van één stem bleek Vrijdag weel' eens duidelijk bij de verkiezingen voor den gemeenteraad te Haarlem. De heer Jonckbloedt R.-K. candidaat, werd gekozen met twee stemmen meerderheid boven den vrijzinnigen candidaat. Het Clir. Hist, zittend raadslid, De Jong moest met zes stemmen minderheid het veld ruimen voor een socialist, en zulks op een kie/.erstal 2973 en 3009. De Tijd 75-jarig bestaan der firma Lutkieen Cranenburg. Zaterdag herdacht de firma Lutkie en Cranenburg te 's-Hertogenbosch haar 75- jarigbestaan, terwijl tegelijk het legen- woordig hoofd dier firma, de heer B. W. M. Lutkie, zijn gouden jubilé vierde als lid van genoemde firma. Ter gelegenheid hiervan is de heer Lutkie van meer dan één zijde gehuldigd. Namens liet gezamen lijk personeel werd den jubilaris zijn, door een kunstschilder vervaardigd, portret aangeboden. Nadat een kinderkoor een toepasselijk lied bad gezongen, dankte de jubilaris voor de hem gebrachte hulde. Van 2 tot 4 uur hield de jubilaris een zeer druk bezochte receptie. Talrijk waren de geschenken en bloemstukken. Des avonds te 8 uur bood de heer B Lutkie het personeel met hun dames een feest aan in het Concertgebouw. Zooals de Staatscourant berichtte, is de heer Lutkie bij deze gelegenheid bevor derd tot officier der Orde van Oranje-" Nassau. („C."j Goes. Dinsdagmiddag had op den weg van 's Heer-Hendrikskinderen naar 's Heer-Arendskerke een ongeval plaats, dat gelukkig nog vrij goed is afgeloopen Bij een kromming van den weg reed de tilbury van den landbouwer Q van Bors- sele zóó krachtig tegen een paal op, dat liet rijtuig omsloeg en Q. er onder raakte. Hij liep verscheiden beduidende wonden aan hoofd en handen op. De mede-inzit- tende kwam met den schrik vrij. Na zich wat georiënteerd te hebben, konden bei den met hetzelfde gerij naar Borssele gebracht worden. De materiëele schade was slechts gering. (Z.) Middelburg De afdeeling der S 1). A P. heeft besloten bij de herstemming voor twee leden van den gemeenteraad in liet derde district naast baar eigen candidaat, den lieer J. Onderdijk, ten krachtigste te sleuneri de randidatuur van den heer mr. J. W. Zijlstra (vrijz.). Beide geoemde candidate» komen in herstemming met de heeren W. A. de Rijcke en J. A. Ver- tregt, beiden aftredend antirevolutionair. Carillon Abdijtoren. Programma der carillonbespeling op Donderdag 17 Juli a.s., des namiddags van 12 tot 1 uur. Tusschen 12 12,15: 1. Allegro uit „La Surprise", Haydn; 2. Menuet uit „I,' Impériale", idem; tusschen 12,15 22,30: 3. Bei miinnern, welcheliebe fülilen, uit „Die Zauberflöte", Mozart; 4. Ein Madchen oder Weibellen, idem5. Lied des I'apageno, idemtusschen 12,30 - 12,45: 6 Sonatine op. 55: a. Allegro, b. vivace, Kuhlautusschen 12,451 uur 7. Thema en Variatie, Beethoven; 8. Menuet uit „Don Juan", Mozart. Plan 1913. Tentoonstelling van Zeeuwsche Kleeder drachten, woningen, meubelen, volkskunst, gebruiken enz. Ofschoon eerst, morgen (Donderdag) liet publiek toegang zal hebben Lot boven bedoelde tentoonstelling, welke gehouden wordt in de lokalen en op de terreinen van de Abdij te Middelburg, daartoe wel willend in gebruik afgestaan door den Minister van Binnenlandsche Zaken, had reeds beden de officieele opening plaats, tot. bijwoning waarvan de leden van het eere comité, van het uitvoerend comité, van de vereenigingen die steun verleenden en ook zij, die persoonlijk hulp boden, waren uitgenoodigd. Tóen de zaal overvol was, trad de lieer en mevr. Dijckmeester binnen en ontving laatstgenoemde uil do handen van oen Zuid-Bevelandsch boerinnel je een bloemstuk. Alle genoodigden namen plaats iin de vergaderzaal der Staten van Zeeland mei zijn prachtige gobelins. Nadat allen gezeten waren, nam de heer Jacq. Frank, vice voorzitter van de vereeniging lot bevordering van het. Vreemdelingenverkeer iu Walcheren, van welke vereeniging het initiatief tot liet houden der tentoonstelling uitging, liet woord en heette, daar do voorzitter de heer H. P. den Bouwmeester ongesteld is, allen welkom, met enkele woorden zijn leedwezen over do ongesteldheid des voorzitters uitsprekende. Nadat de „Vereeniging voor Instrumen tale Muziek" een feestouverture had doen hooren, gaf do lieer H. J. G. Hartman, secretaris van genoemde vereeniging, ver volgens een historisch overzicht van de geschiedenis der tentoonstelling. Hij sprak ook met groote vreugde over den grooten steun die de vereeniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer uit de geheele provincie mocht, ontvangen en bracht voor aller medewerking hartelijk da rik. De dochter van den heer L. Bos- KCihaert, di ree leur der ha nd werkschool te Nieuw .Vamen 1)0od een door haar zelf vervaardigd kleedje Mevrouw Dijekmeester aari. Na nog eens een muzieknummer de hebben gehooid was het woord aan den heer Dijekmeester, die met groote vol doening sprak over de tot standkoming der tentoonstelling, en woorden van waar- (loeririg richtte aan allen die daartoe me dewerkten, inzonderheid aan Vreemdelin genverkeer, aan de Centrale Commissie en dhr. de ('tercq, secretaris der Maat schappij van Vijverheid, die het. denk beeld tot het houden van een tentoon stelling bet eerst ter sprake bracht. Na er op gewezen te hebben, (lat. dit jaar alle reden bestaat om feestelijk ge stemd te zijn, verklaarde de Commissaris de tentoonstelling voor geopend. Hiermede was de eigenlijke openings plechtigheid afgeloopen en werden de ge noodigden in de gelegenheid gesteld een rondgang langs het tentoongestelde te doen, i'n wij vertrouwen, dat het hen gegaan zal zijn als ons; wij waren althans hoogst voldaan, hetgeen te zien gegeven wordt overtrof onze verwachting in hooge mate. Waar de commissie in het voorwoord tot de catalogus zegt te vertrouwen, dat zij niet te onvolledig geslaagd is in de bereiking van wat zij zich voorgesteld badeen overzicht te geven van het merk waardige, dat Zeeland op het gebied van kleederdrachten, woningen, meubelen, volkskunst en gebruiken had en nog heeft, meenen wij, dat dit vertrouwen ten volle gerechtvaardigd is; wij kunnen ons geen vollediger tentoonstelling op dit gebied indenken. Wij zullen in gedachten onze lezers ook een wandeling door de verschillende lo kalen laten maken en hun op enkele din gen wijzen, die bijzonder onze aandacht trokken, maar zeggen daarbij, zeker te wezen verre van volledig te zijn, er is bijna geen voorwerp of het is beziens waardig. Volgens de catalogus komt men eerst aan de „Oud Zuid Bevelandsche kamer" en direct daarnaast bevindt zich de „Nieuw Zuid Bevelandsche kamer". Het verschil tusschen beide vertrekken is bij zonder groot; in de eerste een 17e eeuw- sche schoorsteen, een bedstede, een vier- deurskast,, alles uit dienzelfden lijd; een kabinet, een staartklok uit den tijd toen de uurwerkmakers meenden, dat eene klok niet driemaal achter elkander één kon slaan; na half 1 slaat ze dus niet vóór 2 uur. Hel geheele meubilair, de inhoud dei- kast. de wandbekleeding en versiering al les is „in stijl". De nieuwe kamer is daar om aan te tonnen, dat bet tegenwoordig ook wel neljes is bij de plattelandsbewoners, en zeker eenvoudig ook, maar dat hunne voorouders loch meer ariisliek waren aan gelegd. De volgende deur voert ons in een oud Walchersc,he kamer. Deze kamer is grooter als de beide eerstgenoeiuden en is tol. in alle onder doelen keurig afgewerkt. Het |pog van ieder binnenkomende oud heidkundige tzal zeker direct getroffen wor den ,door de porcelein of glazenkast, Louis XVI, waarin een schal van porceleinen en zilveren antiquiteiten; wij noemen slechts bet grool. aantal zilveren lodde rijndoosjes, waaronder bijzonder fraai be werkte, een doos van zilver met parel moer deksel, waarin gegraveerd „Admiraal tMaarten Harpz. Tromp aan boord .van het admiraalschip: in den zee slag bij Ter Heide tegen de Engelschen, 1653 floor een musketkogel doodelijk ge troffen jjan boord sterft met deze woor den „Ik heb gedaen, houdt goeden moeilt, O Hoer weest mij en dit arme volck [genaedigh". Bij ,ons rondgang door de kamer trof ons nok nog een kleplafoltje van bijzonder kleine afmetingen. Statenbijbels, kerkbijbels, almanak en de Cronyck van Zeeland door Smallegange ontbreken ,ook niet. Wij verlaten deze kamer en begeven ons naar de afdeeling C, kleedingstukken, lijfsieraden, lodderijh en snuifdoosjes, bij bels, en zijn aldus gekomen bij liet hoofd doel der tentoonstelling. In de eene ka nier kan de bezoeker kennis maken met. een 13-tal wassenpoppen gekleed 'in de verschillende lieden ten dage nog in ge bruik zijnde kleederdrachten. Vooral voor de vreemdeling is hier aan de hand van de catalogus veel te leeren. In het aangrenzend vertrek daarente gen is een zéér uitgebreide verzameling oude drachten samengebracht. Slechts en kele konden geheel bij1 elkaar gevonden worden, maar tal van enkele stukken too lien aan lioe men zich uitsloofde om Ie komen tot een zoo groot jnogcl'jke ver scheidenheid van kleuren, hétgeen zieker niet liet minst uitkomt bij de mans borstrokken en mouwvesten, bij de beuken der vrouwen. Ook de thans vervallen scha,nsloo,pérs (lange boerenjassen), de fa lies (omslagmantels) zij'n niet vergeten. Onder de overtalrijke lijfsieraden mo gen zeker wol in het bijzonder genoemd worden twee gouden stukken met. twee gouden spelden, op last van Koning Lo dewijl; Napoleon op 7 Juli 1809 uitge reikt aan Leuntje Pieterse Meulpolder, huisvrouw van Kornelis Schipper te Baar land, zijnde zij de verdienstelijke vrouw in die gemeente, omdat zij liet grootste aantal eigen kinderen had gezoogd. Nu verlaten wij deze afdeeling, waar van de dames zeker met moeite zul len weg. te slaan zijn, en begeven wij ons naar. de zalen, waar een bijzonder grool aantal voorwerpen van porcelein, be nevens meubelen en huisraad zijn ge etaleerd. Wat. hier te zien is, valt in ons blad onmogelijk stuk voor stuk te beschrijven; wij moeten daarom volstaan met er op te wijzen welk een leeuwendeel de be woners van Wenieldinge en Nieuw- en St. Joosland aan deze verzameling heb ben gehad, en de verzekering te geven, dat ook deze afdeeling alleen reeds >een gang naar de tentoonstelling ten volle waard is. Een niet minder belangrijke afdeeling is die der Volkskunst, waarbij allereerst de kunst- en borduurwerken vermelding verdienen. Wat daar te zien is van kant werk uit Nieuw-Namen, van welke plaats een oudje van 78 en een jeugdige schoon© van 20 jaar hun kanten toornen, en van Sluis, zal zeker door iedere bezoekster bewonderd en hoog geprezen worden. Maar ook buitendien is er aan snijr werk in hout en ivoor en scheepsbouw enz. zooveel tentoongesteld, da.t met de beschrijving er van dagen zouden gemoeid zijn. Onder „steden en gilden" zijn schilde rijen, bekers, vaandels, ketens, medailles enz. ondergebracht; onder de ketens zijn er die nog gedragen worden. Het hoofd „diversen" in de catalogus omvat alle platen en boekwerken en ver der alle voorwerpen, die niet onder een bepaald hoofdstuk zijn onder te brengen; hiervan willen wij noemen het model op V.,s van de ware grootte van „de Schelde", het eerste stoomschip in het veer tus schen Vlissingen en Breskens, dat geva ren heeft van 1828 tot 1866. Ook mag niemands aandacht ontgaan een boek „Speculum Zelandiae, oogenschijinlijk een verzameling platen van steden, dorpen, ambachtsheerlijkheden enz. door een lief hebber verzameld. De laatste tocht gaat de diepte in naar de gangen, welke zich rondom het Markt plein bevinden, en waar men kennis kan maken met speelwagens, kapwagiens, phaë- fons en sjeezen zoowel van nu ais vroeger en uit verschillende doelen van Zeeland. Twee der belangrijkste bedrijven van Zeeland zijn voor deze gelegenheid in dio rama's afgebeeld, dank zij de talenten van den heer W. F. A. I. Vaarzon Morel, kunstschilder te Veere. Deze diorama's zullen ons tonnen (Ie bedrijvigheid in de haven va,n lerseke door de oestercultuur en in die te Phi lippine door de mosselcultuur. Bovendien laai Philippine de geregelde ontwikkeling van het mosselbroed zien. .Met de mededeeling, dat ook nog een nabootsing van het oeververdedigings werk systeem-De Muralt is tentoongesteld, verlaten wij ook dit deel der expositie, om een poos uit te rusten op het voor plein der tentoonstelling, waar de ge meentelijke gymnastieklokalen tot een restaurant zijn geïmproviseerd en waar een Weener Dameskapel er lustig op los speelt. Dat vooral op do dagen, waarop zang uitvoeringen of volksspelen plaats hebben de bezoekers in groote getale naar de Groenmarkt op zullen trekken is onze vaste overtuiging en geen enkel hunner zal zich de gang betreuren. 11e ingang is voor ieder te zien aan den keurig aangelogden tuin, waarlangs men binnengaat. Vlissingen. Alhier in in dienst gesteld Hr. Ms. torpedobootjagerllermelijn,onder bevel van den l"it. ter zee le kl. J. C. van Iterson. Aan boord van dien bodem wor den geplaalst de luitenants ter zee 2e kl. J. .1. Heilbron en R. Polis, de off. van gez. 2e kl J. Boosman, de officier machinist 2e kl. H. J. Schreuder en de machinisten M. van der Hart, J. Walrave en II Zeilstra. - In de vacature van Niftrik wordt door een groep onafhankelijke kiezers de heer M. Laemoes candidaat gesteld voor den gemeenteraad. - Verplaatst met ingang van 16 dezer de commies der P. en T., M. N. D. Aug11' stein van het zeepostkantoor alhier, naar het postkantoor te Harlingen. Gisteren had alhier de herstemming plaats voor leden van den gemeenteraad. In het tweede district, waar het aantal kiezers 1039 bedraagt, werden 720 gelui-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2