:hulteso iziger Dames-Blouses. Donderdag 17 Juli 1913. Negende Jaargang. DELBURG o's Vleugels, gels enz. )EKKER, Goes. v Herstemming. A. f. DE PAAUW. A. f. DE PAAUW. f EUILLETOH. Van liwaad tot erger. A. f. DE pAAUW, A. f. DE PAAUW. BUITENLAND. BINNENLAND BOOTDIENST rdtRotterdam en (msterdam, de Ruyter, Zuid- )n Vrachtzoeker. No 83. E DELFT H2 >GERIJEN 'FWAREN paratie van ERSKNECHT, De oorlog op den Balkan Welk weder zullen wij hebben den 5 Juni 1913 voor I-geteekende, Notaris te li, op het ontwerp waar- lljke Bewilliging is ver rit van den 22 Mei 1913 [lltlglngen gebracht in de aamlooze Vennootschap JRANT, gevestigd te Goes, aar geheel met de Konink- is opgenomen in het bij- fNederlandsche Staats- 1 den 5en Juli 1913 no. 155 |37. E. C. VAN DISSEL, Notaris. Steombooten JOES n, ROTTERDAM: Juli 's morgens 1. IJuii 's morgens 1. Uuli 's morgens 1. JJuli 's morgens 3. E1DAM: Woensdagmiddag^ [ROTTERDAM n. GOES: Juli 's avonds. Juli 's morgens 5 uur. buli 's avonds. Puli 's morgens 11 uur. 's avonds 7. IrERDAM naar GOES: ligmiddag 2 uur. Rotterdam, Haring- Ide. |ëN te bekomen te Goes J. C. MONHEMIUS, te hoeren BOUMAN Zn., Jam bij de heeren J. R. [en W. DEFAIS en te R o 1- Ide Stoomboot-Reederij v/ti OER SCHUIJT. ISVRACHT Goes—Dordf— ikele reis, f 1, retour f 1,50. EH DÉTAIL itie-werkplaatsen staan on- e en beproefde leiding; de 3n worden uitgevoerd door soneel. n, die men voor onherstel- Hen, worden door ons wei- in nieuw weder opgeleverd, ie van duurzaamheid. y\ der resteerende Courante goederen worden verkocht met 10 KORTING a CONTANT. egen 1 Augustus een irk), bij J. DEN HERDER raat, Goes. >r den verkoop van Naai- gen vast salaris en prov. oop. ke verkoopers, die met de •trouwd zijn, gelieven hunne 3 zenden onder letter V it blad. NIH ZEEUWS® COURRHT Abonnementsprijs p. 3 maanden voor Goes f 0.75, daarbuiten £0.95 Afzonderlijke nummers 5 cent, dubbele bladen 10 cent. Advertentiën worden ingewacht op Maandag en Woensdag vóór half drie en Vrijdag vóór een uur 's namiddags. Reclamebericbten 25 Ct. p. r. Bij abonnement speciale prijs. Advertentiën van 15 regels f 0.60; iedere regel meer 10 Ct Eenzelfde advertentie 3 X geplaatst, wordt 2 X berekend. Dienstaanbiedingen 6 regels .voor 26 Ct. contant. De abonné's op dit blad, in het bezit der door de I VP gulden bij verlies van beide I W* gulden bij directie uitgereikte polis, zijn, overeenkomstig de |l I II I handen, voeten of oogen. M I I verlies van een daarvoor vastgestelde Verzekeringsvoorwaarden, I Z11 11 Voorts bjj ongeneeselijke I Z I hand, voet GRATIS verzekerd tegen ongelukken voor: verstandsverbijstering; of oog; I duim; De uitkeering der bovenstaande bedragen is gewaarborgd door de „Hollandsche Algemeene Verzekerings-Bank" te Schiedam. I A gulden bij gulden bij fk II II I verlies I verlies van m pfe vaneen [11 I een ZJ duim^0 wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Voor jvie verstandig de zaken be schouwt, kan de fiers temming voor den gemeenteraad te Goes geen moeielijkheden opleveren. Nu een antirevolutionair candidaat met het aftredend R.-K. lid in herstemming komt, kan van een eigenlijken partijstrijd het zijn de woorden der „Middelburg- sche Courant" geen sprake meer zijn. Zoowel uit het oogpunt van hoffe lijkheid, dat aan bet aft redend lid den voorrang gunt, pis uit het oogpunt van billijkheid, dat den eenigen Katholieken raadszetel niet wenscht afhandig te maken, moet de lieer De Paauw de man zijn, op wien de stem men der kiezers zich Donderdag a.s, ver eenigen. Wiat de liberalen betreft, zij gevoelen natuurlijk eenige heethoofden .wellicht uitgezonderd te veel voor hoffelijk heid en billijkheid, dan dat zij er ooit toe zouden overgaan in dezen natuurlijken loop van zaken storend in te grijpen. Al wie voor recht en billijkheid is, kiest morgen den heer (Aftr. lid). Mijnheer de Redacteur! Mag ik zoo vrij zijn door middel van uw geacht blad aan mijn vrienden en geest verwanten, wien dit blad onder de oogen komt, beleefd doch dringend te verzoe ken morgen, Donderdag, hun stem niet op mij uit te brengen; dewijl ik reeds van stonden aan van ganscher harte mijn Can dida,tuur heb ingetrokken voor die Van het aftredend lid den heer De Paauw, die naar mijn vaste overtuiging waardig is met de stemmen van alle rechtscihe kiezers in den Raad terug te keercn. Nogmaals, allen op voor het aftredend lid den heer Met dank voor de plaatsing, Uw dw. dr. en vr., J. RU1JSE. .Goes, 16 Juli '13. V Al» één man. Het deed pns groot genoegen boven staande verklaring yan den heer Buijse te mogen ontvangen. Waar hij de bekende voorman onzer Gocsche coalitie aldus voorgaat, daar mogen wij op een even loyaal volgen der o.verige coalitiegenooten, speciaal die 37) Mina wilde met terneergeslagen oogen voorbijgaan; Jeanne riep haar bij haar naam. Mina, zeide zij met zwakke stem, gij moet u wel trotsch gevoelen. Jeanne, hernam Mina levendig, ge loof.j.k Het is waar, gij' hebt op' dit alles niet gerekend 1 Gij wildet zijn geld om do schulden yan den molen te betalen. Zijn geldl hij heeft het niet meier; wilt gij hem nog hebben? Ik bezweer u Zweer niet, gij hebt bij den rechter ook gezworen en gij hebt gelogen. Gij zijt bet, .sprak Jeanne, terwijl zij zich zoo goed mogelijk oprichtte, die van alles de ischuld draagt; gij hebt van den va der een lijk, van den zoon een boos- wicht gemaakt. Maar ik bezwoer u Mina dat ik u insgelijks zal doen opsluiten'. Gisteren was ik angstig en zeide indien ik haar in het yerderf stort, zal ik ook uit de antirevolutionaire en christelijk- historische rangen rekenen. Niets belet alzoo, om onder krachtige inwerking der drie motieven: de hoffe lijkheid, de billijkheid en het goede voor beeld van den tegencandidaat, den heer morgen een schitterend stemmenoijfer te bezorgen. Daarom aLs één man gestemd op het af tredend lid, den heer Ter kenschetsing van den toestand geven wij hieronder de ingekomen middagtelegrammen. KONSTANTINOPEL. De Bulgaar- sche gouverneur van Rhodosto is naar Konstantinopel gebracht. Het ,Turk- sche leger rukt op Adrianopel aan. Het Centrum van de Avant-Garde was gisterenavond in Louloubourgas. Rei zigers deelen mede, dat de Bulgaren de moskeeën in Adrianopel van alle waardevolle versierselen beroofden. Bulgaren verbrandden alle dorpen, welke zij voorbij kwamen en trokken zich vervolgens terug. i i BOEKAREST. Verscheidene bladen deelen mede, dat de troepen order hebben ontvangen naar Sofia op te marcheeren, zoodra Bulgarije weigert de hem gestelde eischen in te willigen. PARIJS. Gedurende dc laatste mi nuten van den nacht kwamen heden berichten binnen over bet aftreden van het Kabinet Danef. In Parijsche kringen houdt men er zich van over tuigd, dat deze ontslagname geen in vloed zal blijken uit te oefenen op den gang van zaken in den Balkan. Ko ning Ferdinand is lieer en meester in Sofia, en men gelooft, dat hij zich door de ministers weinig of niet zal laten beïnvloeden. Al zou de minister president zelfs een militair zijn. Ko ning Ferdinand wenscht dat de vrede dadelijk gesloten wordt. Prinses Louis is dezer dagen vergezeld van een Hongaarschen advocaat, van Boedapest naar Brussel vertrokken. De Belgische bladen weten te melden, dat nu ook zij van plan is een overeenkomst met den staat aan te gaan in zake de nalatenschap van koning Leopold. Daar- hem .verliezen. Ik geloofde hem. te redden, maar nu is hij reddeloos verloren, en nu is uwe beurt gekomen, Mina. Mina, .verbijsterd van schrik, vlucht te heen, want verscheidene personen hadden die laatste woorden gehoord. Zij bereikte de herberg waar Heter en Ma ria .vertoefden. Zij sprak eenige woorden met Heter, deze ging uit om] het bwel, hem door zijne zuster gegeven, ten uit voer te brengen en toen hij tfcvug kwam, zedde hij: Alles is in gereedheid gebracht. JDezen nacht om één uur. Goed. Ik ga uit, ik wil' zien. wat er ge beurt. Mina ,glng inderdaad uit en begaf zich naar iemand, met wie zij kennis had aangeknoopt en die haar op de hoogte van de zaak hield. Daar vernam zij, dat Jeanne op haar verzoek voor den rechter van Instructie was geroepen; Marcus was een uur daarna insgelijks voor den rech ter gebracht. Beiden bevonden «ar zich nog. Men bemerkte eena buitengewone bedrijvigheid in het gerechtshof. Op do plaats school een menigte volks te zamen. Om twee uren steeg een renbode te paard en sloeg den weg in naar Moriaan, door zou dus het proces geheel volkomen zijn. Het Belgische koningspaar. Zondag had te Luik de feestelijke intocht plaats van den koning en de koningin, die vergezeld waren door hun kinderen en verscheidene minis ters. Het vorstenpaar werd warm toegejuicht. In het provinciaal paleis werd een receptie gehouden voor de burgerlijke en militaire, autoriteiten en de officieele Duitsche en Nederland- schc missies. In zijn antwoord op de welkomsttoe spraak van den burgemeester zeide de koning, dat hij zeer verlangend was geweest aan het Wiaalsche ge deelte van liet land zijn groote toe wijding op ondubbelzinnige wijze te laten blijken. Hij noemde het de plicht van het koningschap voor alle Belgen, zonder onderscheid, het symbool te blijven der eenheid, die een voorwaar de is voor 's lands zelfstandig bestaan en de onafhankelijkheid van zijn staatsinstellingen. I FRAAKKIJ K. 14 Juli. Op de gebruikelijke wijze is Maandag de nationale feestdag van den 14den Juli ter herinnering aan de inneming van de Baslille gevierd. Te Longchamp had de jaarlijksehe groote revue plaats, die, dank zij het prach tige weer, door een ontelbare menigte belangstellenden werd bijgewoond. Vooral de afdeelingen zwarte troepen werden door het publiek geestdriftig als altijd, mei groot gejuich begroet. President Poincaré, die al heel in de vroegte naar de revue gegaan was en bij de menigte een zeer hartelijke ontvangst vond, hield hij het over handigen van de vaandels een patriot tische rede, waarin hij vooral de hooge plichtsbetrachting van dc zwar te soldaten prees en het edele voor beeld van militaire deugden door hen gegeven. Om 11 uur keerde Poincaré naar het Elysée terug, door het volk toe gejuicht. Ook Barthou mocht zich blijkbaar in de gunst van het publiek verheugenook hij werd warm toege juicht. (Msbode.) Betoogingen tegen den drie jarigendienstplicht. Na afloop van een protest-meeting tegen den drie jarigen diensttijd, van de sociaal-demo craten en syndicalisten Zondag in Pré- Saint-Gervais gehouden, trokken 's avonds eenige honderden anti-militairisten door Parijs onder den kreet„Weg met het leger„Weg met de driejaren." Tijdens Mina vernam dit 'nieuws. Zij begreep, dat men om iemand uit de stad, zeker den rechter van Instructie had gezonden. Zij verwijderde zich geheel gerustge steld. Zij had een middel gevonden om dien man geheel te beheerschen en hoop te met zijtle komst haar voordeel te doen. Bovendien gaf die omstandigheid haar nog zes en dertig uren tijd om de zaak nader af tie wachten. Zij liet Geersen weten, dat het yentnek was uitgesteld. Het zal altijd nog wel tijd zijn, zeide zij. Ziehier hetgeen gebeurd was. Nadat Jeanne Mina had gesproken, had zij Louise ontmoet. Het was voor de eersta maal na den moord, dat zij het woord tot de meid richtte. Louise had altijd eenigen eerbied voor haro meesteres ge had. Na het ongeluk, gelijk Louise zeide, had zij Jeannq speeds zorgvuldig, ver meden. Jeanne trad recht op haar toe. De weduwe Vreeman was geheel veranderd. Van vreesachtig en beschroomd gelijk zij tot dusverre was werd zij door den schrik, die mogelijk anderen, sterker dan zij, houde verpletterd hebben, moedig en onverschrokken, en bereidde zich voor om de worsteling ten einde toe vol tg hun betooging werden in de straten, waar zij passeerden, de vlaggen en lam pions, wegens de viering van net nationale feest daar opgehangen, neergehaald en vertrapt. Slechts zeven van de betoogers konden in hechtenis worden genomen. Te Brest kwam liet dien dag bij de militaire taptoe tot ernstige ongeregeld heden. De sociaal-democraten riepen beleedigen- de uitroepen tegen het leger en beschimp ten en mishandelden de politie, die tussclienbeide wilde komen. Ten slotte gaf de militaire bevelhebber last aan de soldaten van de koloniale- infanterie om de bajonnetten op de geweren te plaatsen, waardoor weldra de orde werd hersteld. Twaalf anti-militairisten werden hier in hechtenis genomen. (Msbode.) OOSTENRIJK. De kroonprins van Oostenrijk, aartsher tog Frans Ferdinand is Vrijdag te Blan- kenberglie aangekomenhij zal er ge durende heel de maand Juli blijven. Men beschouwt zijn komst aldaar als een gunstig teeken voor de ontwikkeling van de hangende Balkanmoeilijkheden. Het Hof. Men seint aan de bladen uit Apel doorn: De Kon. Familie vertrekt uen lsten Augustus naar Soestdijk, doch heeft het voornemen op den avond van dGn verjaardag van H. [M. de Koningin Moeder naar het Loo terug te keeren. Kardinaal Van Rossum. In het concertgebouw te Amsterdam dat tot in de uitorete hoeken gevuld was, is Zondag van 2 tot 4 uur door do Vertegenwoordigers der R. Iv. werklieden- vereenigingen aan Neerland's kardinaal ee;n grootse,he, overweldigende hulde ge bracht, waarbij muziek en zang niet min der dan het gesproken woord een mach tig aandeel hadden. Sprekers waren de heer J. 'W. Smit namens de federatie der vijf R. K. diocesane Volksbonden, do heer Van Rnzewijk namens heit bu reau voor R. ft. Vakorganisatie, Mgr. Prinzen, geestelijk adviseur van do R. K. weikliedenvereenigingien in het bis dom Den, Bosch en pastoor F. X. Bult, geestelijk adviseur van het bureau voor R. K. vakorganisatie. Do kardinaal beantwoordde die toespra ken met een schitterende rede voor do hooge beteekenis van. het vereenigings- houden. De moeder wilde haar kind redden,; niet van de stof, want zij wist dat dit onmogelijk was; maar zij wilde het wicht der schande, dat hem drukte, ver minderen, en hem' de deur tot het be rouw openen. Louise wilde Jeanne vermijden; zij kon het niet. Kom mjet mij mede, sprak Jeanne kortaf. Louise gehoorzaamde. Bij hare nicht gekomen, begaf Jeanne zich met Louise in eene kamer achter dpn winkel gelegen. Ga zitten en spreek. Vrouw, wat moet ik zeggen?" De waarheid. Wel, ik heb zooeven eerst de waar heid bezworen. Gij hebt gelogen. Ik zweer u, vrouw Zwijg, lieg niet. Gij zijt vrijgespro ken, de zaak is dus voor u geindigd. Inderdaad? vraagde Louise. Uw advokaat heeft het u gezegd. Ik geloofde hem niet. Hij heeft de waarheid gezegd. Gij kunt dus spreken; komaan, ik luister. Louise glimlachte en scheen zeer wan- Verwachting tot den avond van 17 Juli Aanvankelijk zwakke tot matigen, toe nemende noordwestelijke tot zuidwestelijken wind. Zwaarbewolkt tot betrokken. Waar schijnlijk weer regenbuien. Iets warmer. leven. Bij het verlaten van het Concert gebouw werd den Prins der Kerk eten ware ovatie gebracht, die zich buiten op straat voortzette. 's Avonds had de kardinaal een niet minder treffende hulde in ontvangst te nemen van de St. Jozefsgezeifen, uit wier naam rector Beysens den kardinaal toe sprak. Maandagochtend reikte Z.Eminentie on der zijn stille H. Mis zelf de H. Com munie uit aan de geloovigen en vertrok naar Den Haag, waar hij een vrij lang bezoek bracht aan minister Kolkman en aan het R. K. Ziekenhuis op het Wiest- ednde. Bij den internuntius gebruikte hij het noenmaal en vertrok via Delft waar hij in de St. Hyppolituskerk den pauselijken zegen gaf, naar Rotterdam, waa,r hij in do Redemptoristenkerk, die magnifiek was versierd, zijn intrede deed. Z.Em. nam] ook te Rotterdam de holde der Sint Jozelfs- gezellen in ontvangst en hield eon luis terrijke receptie voor tal van geestelij ken en leeken uit do Maasstad. Dinsdag vertrok Z.Ein. via Utrecht waar aan het station honderden menschen benul toejuichten naar Soestdijk, naar hot zo merverblijf van H. M. de Koningin-Moe der. Geven wij' thans het woord aan den verslaggever van „Do Maasbode". De Kardinaal en Zijn gevolg werden ten paleizo ontvangen door den hofmaar schalk, Jhr. v. Woede, on den kamer heer graaf van Limburg Stirum. Nadat: eerst aan den hoogen gast de thee was aangeboden en Zijne Eminentie het zwarte reisgewaad had verwisseld voor de ronde toga en mantel, werd Zijne Eminentie door den grootmeester van II. M.'s Huis, Jhr. de Ranitz, bij H. M. de Koningin-Moeder binnengeleid fan voor gesteld. De audiëntie duurde ongeveer oen half uur, waarna ook het gevolg van den Kardinaal aan II. M. weid voorgesteld. De Kardinaal was opgetogen over de uiterst vriendelijke ontvangst door II. M. de Koningin-Moeder. Nadat de Kardinaal afscheid had ge nomen van H. M., werd aan het Katholieke personeel van H. M.'s Hofhouding gede genheid gegeven Zijne Eminianti© te be groeten. Bij aankomst in Utrecht vulde een ont- trouwend. Gij spant mij een strik, zeide zij. Gij kent mij, Louise; heb ik ooit gelogen Neen, antwoordde Louise, maar wan neer het voor zijn, kind is Noch voor hem, noch vopir een ander, dat weet gij wel. Louise zweeg en scheen ta overleggen. Gij helooft mij dus dat de zaak voor mij is afgeloopen? Dat heloof ik u. En wat wilt gij dan wteten? De waarheid. Aan wie moet Ik die zeggen? Aan mij. Gij zult haar niet oververtellen.? Wanneer ik deze kamer verlaat, begeef ik mij dadelijk naar den rechter. Louise stond verontwaardigd op. GÜ.. mÜ verkoopon, zeide zij, terwijl zij aanstalten maakte om| te ver trekken. Jeanne dwong haar weder te gaan zitten. Waarom zou ik u verknopen, welk belang heb ik er bij1 u te verkoopen Louise werd kalmer. Zeg niets aan den rechter. Ik herhaal w dat gij gered zijt. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 1