UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Burgerlijke Stand. en Laatste Berichten. Failissementen. Uitslag Stemming Gemeenteraad Goes Aantal kiezers 1233 Uitgebracht 1139 Van onwaarde 10 J. Buijse 473 J. de Hoogh 469 J. de Jonge Jz 452 J. F. van der Leeuw 6U4 A F. de Paauw 511 M. Pols 147 Thr .1 W E. von Schmidt aut J Altenstadt 591 W. Tem perman 636 F. J. Tierie 430 J. W. Vienings 409 Mr. J. de Witt Hamer 610 Zoodat gekozen zijn de heeren v. d. Leeuw, Von Schmidt, Temperman en De Witt Hamer; en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Buijse en De Paauw. Deze stembus is een moreele over winning voor de reelterpartijen. In het aanzienlijk aantal stemmen op de candi- daten der rechterzijde uitgebracht hebben B. en W. een vingerwijzing te zien, dat de gemeentepolitiek, zooals die tot lieden toe door hen wei d gevoerd, bij een aanzien lijk deel der burgerij allesbehalve gewild is. Slaan zij die vingerwijzing in den wind, dan verhaasten zij slechts het oogenblik waarop opnieuw een aanval ondernomen wordt op de liberale raadsovermacht, maar dan met beter succes. Deze strijd was een proef, een wakker schudden der slapende middenstof, wier hoogste politieke wijsheid ligt uitgedrukt in de spreekwijze„Of je nu door den hond of de kat gebeten wordt, 't is hetzelfde", een in beweging brengen van die lauwe flauwe kiezersmassa op wier inertie de vrijzinnigheid liaar macht en invloed bouwt. Aan den oproep der rechtsche kies- vereenigingen is over het algemeen goed beantwoordtoch zijn er "nog velen ge weest, die „met al die herrie niets te maken wilden hebbon", velen ook, die hun overtuiging en beginsel verlooche nend, met pak en zak naar den vijand zijn overgeloopen. Op dezulken is van tóepassing wat „De Maasbode" Dinsdag avond in een welsprekend hoofdartikel zeide „Wel intens dom moet toch de Katholiek zijn, die maar niet begrij pen kan „waarvoor ze al die herrie maken 1" Zulk een man kweekt voor zich zelf een loom, traag, futloos geslacht, kinderen, die zijn haren zullen doen vergrijzen en zooals men het zoo kernachtig zegt - een nagel worden aan zijn doodkist. Ouders, die zelf niet vurig Roomscli zijn, dus geen vurig Roomsche kin deren kweeken, brengen kinderen groot, niet voor God, niet voorde Kerk, niet voor de rechtgeordende maatschappij, niet voor hen zelf maar voor het ongeloof, de revolutie! Mannen zijn het niet, die thans nog zich zeïf zitten wijs te maken „dat het altoos zoo in de wereld is" óf heel ernstig zeggen, dat de Roomschen nu toch eens moesten aanpakken, maar zelf te loom, te lui te beginselloos zijn, om een voet voor de goede zaak te verzetten. Bij dergelijke menschen helpt niets. Alleen belastingverhooging doet ze even opstuiven, maar terstond zin ken ze laf ineen met het dolle en domme gezegde „of je van de kat of den kater gebeten wordt, precies hetzelfde" „Christelijk of niet Christelijk 't is alles om je geld God moge ons behoedenDoch voor die menschen zonder rugge- graat ware het eigenlijk goed, dat zij eens ondervonden of er geen verschil bestaat tusschen eenregee ring der Christel ijken of die der roode partijen! Dat volk schreeuwt pas, als de beurs flink wordt leeggepompt] Ronduit gezegd, met honderd, ja duizendtallen loopen er Katholieken van dat slagrond, zij zijnnogRoomsch zij gaan naai de Kerk zij doen hun plichten. Somwijlen zelfs zijn zij vroom, maar het lezen „van wege de zaken" doch grooter leugen is er niet meer denkbaar van de Nieuwe Rotterdamsche Courant, Nieuwe Courant, Handelsblad of Telegraaf, heeft al do actie voor de Roomsche zaak lam geslagen. Pakt men die lieden beet, zeker, dan lezen zij de Roomsche courant, die steunen'zij! Zij steunen de Roomsche pers, die ongelezen naar de keuken verhuist, waar de dienstbode ze netjes als kast- of pakpapier gebruiken zal 1 Het bovenstaande geldt van de hoogere en burgerstanden, maar mag men het met verandering der om standigheden ook niet gerust toe passen op duizenden Katholieke werklieden, die geheel hun kennis der groote vragen van den dag, putten uit een zoogenaamde neutrale! godsdienstloo/e bronErger nog, dag in dag uit, in hetgeen hun het heiligste zijn moest, worden gehoond, wien langzaam, het beste wat zij bezaten, hun geloof en hun deugd worden ontfutseld, die plotseling bemerken, dat hun geloof zeer zwak is en het materialisme met socialis tische ideëen vereenigd, den ouden geloofsijver gebroken heeft. Intusschen stemt het tot voldoening dat de 3 rechtsche zetels in den raad behouden blijven, al bevreemdt| het dat het populaire aftredende katholieke raadslid, De Paauw niet direct is gekozen. Wat laster en achterklap al niet vermo gen! Gelukkig dat hij in herstemming komt met den heer Buijze (anti rev.). Het is duidelijk dat éii de hoffelijkheid tegenover het aftredend lid énde'billijk- heid, dat er althans één katholiek in den raad is, de niet-kalholiêke fracties der coalitiepartij zullen bewegen de a.s. herstemming ten gunste van den heer De Paauw te doen uitvallen. Op een der gebou wen van de gemeen telijke gasfabriek prijkte tijdens de raads- verkiezingsdagen een bord met aanbe veling van de linksche candidate)!. Een rechtseh burger zou het niet in zijn hoofd krijgen een gemeentegebouw te gebruiken voer vi rkiezingsreclame. Hier mag en kan dat allemaal. De liberale candidaat, thans weer wethouder-gemeenteraadslid en voorzitter der gaseommissie vond dat blijkbaar heel geschikt. Wel waarom niet? De brutalen hebben de halve wereld, denkt de vrijzinnigheid. Men schrijft aan de „Middelburg- sche Courant": De Vrijz. kiesvereeniging „Voor uitgang" hield gisteravond een bui tengewone vergadering, waarin de herkiezing van vier vrijzinnige raads leden werd gevierd. De vier verko- zonen en ook de burgemeester, de heer Beaufort, waren aanwezig, en voerden het woord, Het aantal leden der vrijzinnige kiesvereeniging „Vooruitgang" is thans tot 190 gestegen. Dat er tegenwoordig zooveel animo is voor die kiesvereeniging „Vooruitgang" zal duidelijk worden als men weet dat op bovenvermelden „vier-avond" de le den van „Vooruitgang" vrij verteer hadden. Zoo worden de zieltjes gewon: nen! Waar de beginselen niet aanlokken, daar doet het de tapkast van den kas telein wel. En de burgemeester er ook bij! Wij hadden altijd gemeend maar onze opvatting zal wel erg oudei wetsch zijn dat een burgemeester vooral als hij zelf geen lid van den raad is zich zooveel mogelijk boven do parlijen plaatst om des te meer burgervader te kunnen zijn. In allen gevalle is dat bezoek van den heer De Beaufort aan „Vooruitgang" een enorme geruststelling voor de vrijzinnige broederen, wien in dertijd de schrik om het hart sloeg bij het hooren van de benoeming van den „ehr. historischen" „rechtsehen" heer De Beaufort tot burgemeester van Goes. Door de leerlingen van de drie hoogste klassen der Herv. School alhier zal einde Juli een reisje per Staatsspoor gemaakt worden naar Breda, onder geleide van het onderwijzend per Middelburg. Door de benoeming van den heer mr. A. J. F. Fokker tot lid van de Eerste Kamer, zal een vacature ontstaan als lid der Prov. Staten voor het district Zicrikzee. In de hedenmorgen voortgezette bijeenkomst van het landhuishoudkundig congres werd besloten de discussie over eierenhande! te sluiten en een bijeen komst te houden van afgevaardigden der V. P. N. en van den Bond van eieren- handelaren met de heeren mrRozegaarde Bisschop en Van Rhijn ter verdere be spreking dezer kwestie. Vervolgens werd een nieuw bestuur gekozen en wel tot voorzitter de heer mr A. G. A. Ridder van Rappard te Tiel tot secretaris de lieer A. G. Morger Bruijns te Den Haag en t.t bestuurs leden de heeren G. A. Tolens, Zuidhorn E Schrage, Assen, A. Rauwerda Leeu warden, I G. J. Kakebeeke, Goes en II. J. Avis, Midwoud. Vervolgens werd door den heer G. van Leusen, directeur der Maatschappij van eldadigheid te Frederiksoord in geleid: Is afschaffing der Treken Hoog gelden bij publieke verkoopingen en verhuringen gewenscht? Zoo ja, welke maatregelen kunnen genomen worden om tot deze afschaffing te geraken Na langdurige discussie werd besloten het bestuur te verzoeken om de gehou den discussies, waarbij onder andere de notarissen Van Stockum uit Amsterdam en Pilaar uit Goes hun instemming met liet afschaffen der misbruiken betuigden, ter kennis te brengen van den minister van Justitie, den minister van Landbouw den directeur van Landbouw, landbouw- vereenigmgen en maatschappijen en de broederschap van notarissen. Na de gebruikelijke dankbetuigingen werd het congres gesloten. Hedenmiddag werden de ahdijgebou- w(j(' bezocht en had een gemeenschap pehjk diner in het badhotel te Vlissingen plaats Morgen wordt een bezoek aan den Wilhelminapolder gebracht. Carillon Abdijtoren. Programma der Carillonbespeling op Donderdag 10 Juli a.s., des namiddags van 12 tot 1 uur. Tusschen 12—12,15: 1. Andante gra zioso, Mozart, 2. Sérénade uit „Don Juan", idem; tusschen 12,15—12,30: 3. Gavotte uit „Dix Miniatures", Morks, 4. Alla Mazurka, idem; tusschen 12,3012,45: 5. Andante uit het Trio no. 13, Haydn, 6 Andante Varié uit de symphonie ,,L' Impériale", idem; tusschen 12,451 uur: 7. Arie des Clierubin, 8. Arie des Figaro, beiden uit Figaro's Hochzeit, Mozart, 9. Arie aus „Don Juan", idem. 's-Heer Arendskerke Openbare raads vergadering van Maandag 7 Juli 1913, des voormiddags 10 ure. Tegenwoordig 11 leden. Voorzitter de Burgemeester. Na lezing en onveranderde vaststelling der notulen, deelt de Voorzitter mede, dat is ingekomen een schrijven van den heer F. de Ruiter, houdende mededeeling van zijne ontslagname als lid van het Burgerlijk armbestuur van 's-Heer Arends kerke. Op een verzoek van de Afd. Goes van den Bond van Ned. onderwijzers, om herziening van de salarisverordening van het onderwijzend personeel bij het openbaar lager onderwijs in deze ge meente wordt afwijzend beschikt Een verzoek van den heer P. de Putter en 15 anderen, om eene bijdrage van f200 in de kosten van aankoop van grond, voor den aanleg van een los- en laad plaats en den bouw van een nieuw station in den West-Kraaijertpolder, wordt ingewilligd. Ten slotte wordt besloten, den bouw van het Gemeentehuis met Secretariswoning niet te gunnen voor de door den laagsten inschrijver, inge schreven som van ft75.90, doch eenige wijzigingen in het bestek aan te brengen. Daarna sluiting. lerseke Telefonisch kwam alhier heden Dinsdag bericht dat schipper De R. die op de Zuiderzee om mossels was aldaar vandaag is aangevaren aan de boeg. Het schip wist zich echter drijvende te houden, zoodat men den wal bereiken kon In de Maandagavond gehouden vergadering van de anti-rev. kiesver. Ora et Labora is besloten de aftredende leden van den gemeenteraad, die in herstemming komen, te stemmen. Hansweerd. Hedenmiddag is op de Ooster- schelde het schip „Elizabeth" schipper Landa, geladen met aardebuizen van Bergen op Zoom door de Duitsche vracht boot „Ristelhuber" aangevaren en ge zonken. De opvarenden konden zich op de „Ristelhuber" redden. Het Nederl. zeilschip „Generaal de Wet" schipper Peekstok geladen met boekweit voor Boesrode bestemd is alhier door de sleepboot „3 gebroeders" met gescheuul grootzeil binnen gebracht het schip moet onderzoek van Experts af wachten Nisse. Dinsdagavond reed het 9-jarig zoontje van den timmerman J. mee op een paard dat naar de wei gebracht werd, met het ongelukkig gevolg dat het knaapje er af viel, en hersenschud ding door den dokter geconstateerd werd. Eerst heden morgen is hij tot bewust zijn teruggekeerd Ovezand. Heden, Woensdag, had de eerste steenlegging yan de R. K. School plaats, wedke plechtigheid verricht zou worden door den IIoogEerw. heer Baede. Het terrein, waarop de nieuw© school zal verrijzen, was door de goede zorgen van opzichter en aannemer, de heeren Groosman en Chamuleau, op eenvoudige doch smaakvolle wijze versierd. Rondom in vlaggedoek getooid, gaf het geheel een vroolijk aanzien, en was tevens een hul- dehewijs aan ons vorstelijk huis. De eerst© steen zou gelegd worden aan den voorgevel naast het hoofdpoirtaal. Om 9 uur werd door den Deken -een gezongen II. Mis opgedragen voor de weldoeners, dier school. Daarna omstreeks kwart voor tien, trok men uit de kerk naar het terrein. Na het zingen der altijd hoopvolle hymne, Veni Creator, werd de steen gewijd en aangebracht op de daarvoor bestemde plaats. Hierna werd er gelegenheid gebo den aan alle belangstellenden ook een steentje bij te leggen, van wiel-ke gele genheid ruimschoots gebruik werd ge maakt, want een groote honderd perso nen toonden hiermede hun sympathie voor den bouw. Dat de Ovözandenaars veel voor hun toekomstige school voelen, blijkt uit de ruime giften, die er in kwamen. Dit gebouw, hetwelk ontworpen is door den architect dhr. L. B. Mudde, die met het houwen van scholen reeds elders op Zuid-Beveland lof inoogstte, is weer een bewijs dat wij. Katholieken met ons bij zonder onderwijs steeds vooruitgaan. Laten we hopen, dat, in de toekomst het onderwijs, in deze school gegeven, rijpe vrachten zal Voortbrengen. Na afloop werden de werklieden op de gebruikelijke wijze onthaald. Wij! wen- schen van harte, dat de houw'voor hén allen voorspoedig moge verloopen en zij van ongelukken mogen gevrijwaard blij- ven. Wilhelminadorp. Per stoomboot „Ad miraal de Ruyter" trok hedenmorgen te 7 uur de schooljeugd van hier naar Middelburg en Vlissingen. De vroolijke 'tonen van de muziek bracht de goede stemming er al vroeg in bij de kleinen zoowel als bij de ouders, vanweïke er velen tegen een kleine vergoeding het reisje meemaakten. Kapalle. De zoozeer gevreesde aard appelziekte vertoont zich reeds "in ver schillende velden. Het is te vreezen, dat de ziekte zich zal uitbreiden, te meer daar het weer der laatste dagen dezelve zeer in de hand yverkt. In geen jaren is de hooioogst zoo groot geweest als dit jaar; dat er dien tengevolge weinig of geen handel in Is, laat zich hegrij'pen, daar het grasgewas overal goed gegroeid is. Jammer maar dat door de regen nog al veel bedorven wordt, althans het lekkerste afgaat. Zaamslag. De oogst der zilverajuintjes, die, in vergelijking met omliggende ge meenten, hier veel geteeld worden, gaat heginuen. De opbrengst zal meevallen en wordt geschat op een haaltje 50 K.G.) per roede, dus op plm. 34000 K.G. per IT.A. Ook de prijs mag goed genoetmd worden, er is reeds een partij verkocht togen 7 cent per K.G., franco leveren Tempozen. Hulst D© sedert 5 jaar alhier gevestigde Maatschappij tot het verzekeren van Paar den en Vee „Vereenigd© Nederlanden" is, wegens pvername der aandeelen en do daarmee gepaard gaande verplaatsing der a dministratie, overgegaan aan de Cen trale Verzekering mij. voor Paarden en Vee te Zwolle. De een voor de andere na verdwijnen dergelijke klein© instellingen van het tooneel om plaats te maken voor groote Maatschappijen ofplaatselijke honden. Laten de landbouwers uit. deze streek aan dit laatste eens danken. Mr. C. Lucasse. De heer Lucasse, die tengevolge van de veranderde politieke samenstelling van de Provinciale Staten zijn mandaat als lid der Eerste Kamer niet zag hernieuwd, werd 24 November 1910 naar ons Hoo- gerhuis afgevaardigd. Vroeger was hij ja ren lang lid der Tweede Kamer voor hfct district Middelburg. Beide mandaten ver vulde hij met eere. 0e onafhankelijkheidsfeesten te Kattendijke. Het kleine dorp Kattendijke aan de Ooster-Schelde heeft ter gelegenheid van de viering van het honderdjarig bestaan onzer nationale onafhankelijkheid, schit terende feesten op touw gezet die menige groote gemeente tot beschaming strekken. Wij ontvingen den feestwijzer, sierlijk en net uitgevoerd door den heer IJ. Tals- ma, drukker te Goes, en lezen daarin o.a. van heit landen van Prins Wil/lem Frederik te 2 uur. een getrouw© naboot sing van de beroemde landing te Scbe- veningen nu 100 jaar geleden. Zooals men weet heeft het volijvlerig feestco mité te Kattendijke van den minister van marine weten te verkrijgen, dat ©enige oorlogstoeten aan deze landing nog meer cachet komen geven. Daarna heeft de triumftocht naar Sohe- veningen (Kattendijke) plaats, gevolgd door een historische optocht, coaicerten, karakteristieke huldebetoogingen, vuur werk enz. Ook do jeugd wordt niet vergeten, 's Morgens vroeg reeds heeft d© traotatie der schoolkinderen plaats. 'tls te hopen dat het weder den 18iein Juli op zijn mooist is opdat het feest schitterend slage, al ware het alleen maar om de vele mioeiten die het feestco mité zich getroostte, te beloonen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Hemelvaart) den weleerw. lieer A J. M. v. Meeuwen, tot kap. te Rotterdam (H. Lambertus) den weleerw. heer S. Steur, tot kap. te Amsterdam (H. Maria Magd.i den weleerw. heer H. P. A. v. Dijk, tot. kap. te Haarlem (IIII. Elisabeth en Bar bara) den weleew. lieer F. A. Burwinkel, tot kap. te Lisse, den weleerw. heer J. II. E. van Brero en tot kap. te Castricum den weleerw heer J. J. v. Santé, dié assistent was te Bovenkarspel. (Msbode.) Hootdacte. Het mondeling gedeelte van de examens voor hoofdonderwijzer wordt afgenomen: te 's Hertogenbosch (Con certgebouw) van 1629 Juli, van 49, van 1823 Aug. en van 16 Sept., tel kens van 8,30 af; te Arnhem (Menthen- straat 12) va.n 1622 Juli, van 28 Juli 14 Aug., va,n 1826, op 29 en '30 Aug. en 'van 1—6 Sept., telkens van 9,15 af; te Haarlem (Geil. Voldersgracht, hoek So- phiaplein) van 2124, van 2831 Juli, 'van il21, van 2528 Aug., op 1 en 2 Sept., telkens van 9,30 af; te Utrecht (Buiteniust, Maliebaan 81) van 1619 Juli, van 28 Juli7 Aug., van 1114, op 29 en 30 Aug., van 14, van 820, van 2430 Sept., telkens van 9,30 af; te Leeuwarden (gebouw do Harmonie) van 1626 Juli, van 30 Juli5 Aug., van 8 '21 Aug., telkens van 8 uur af; te Zwólle (Buitensociëteit) van 1831 Juli, van 1 7 en op 11 en 12 Aug., telkens va,n 8,15 af. Goes. Overleden7, Rachel Brouw, 6(1 j. weduwe van Jacob Knuist. Middelburg Bevallen: M L. Emans geb. van Hoefsen, d. Overleden: C. Remijn, 37 j, vrouw van P. Remijn. Zierikzee. Getrouwd: W. J. Heul©, 32 j. jm. en Ei. J. de Vos, 29 j. jd. D. Geluk 28 j. jm. en J. Antheunisse 24 j. jd. Bevallen: A. J. Beije, geb. Schouls, d. Overleden: T. Plaatiing, z. 6 j.A. iWi. Padmos, man van P. J. Simmers, 41 j.; C. D. Blok, man van J. Trouw 67 j.; M. de Graaf, echtgenoote van A. Ros kam, 48 j.; P. Huigens, echtg. van A. Keuvelaar, 78 j. Ovezand. Gehuwd: 20, Adriaan Re mijn, 32 j. en Catharina van den Dries, 22 j. Geboren: 14, Hubertus Theodoras, z. v. Pieter Verdonk en Paulina Maria Ros- seel. Overleden: 1, Matthijk Pover, 21 j. Maria Cornelia de Baar, 23 mnd. Levenloos aangegeven15, qen kind van Jan Rijk en Cornelia Remijn. Kloetlnge. Geboren: Corneüs Jacobus, z.v. Cornells Bookelaar en Aaltje Catha rina Pekaar; Jannetje d.v. Anthonie Kes- selaar en Jannetje van Hekken; Laurens Hendrik Johannes en Maatje Maria Adri- ana, tweelingen van Johannes Minnaar en Adriana Mieras. Gobs Maandagmiddag om 4 uur had hier namens de N. V. WaterleidingMaat- schappij „Zuid-Beveland" de aanbeste ding plaats van het afbreken van de voormalige Rijkslandbouwwinterschool aan de Singelstraat alhier en het ter plaatse bouwen van een nieuw gebouw, waarin kantoorlokalen, magazijnen, berg plaatsen, enz. voor de Waterleiding. Inschrijvers waren de heeren: A. de Bruine voor f12500.M Buitendijk voor f12440.D. J B. Arentz voor f12320.J. de Graaf en A. Schrijver voor f 12296. L. de beste voor f 12010. W. J. v. d. Weert en Zonen voor f 11855. en P. Chamuleau voor f11047.allen te Goes. Vlissingen. Maandagmiddag zijn hier namens de Kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente aanbesteed de verschillende werken tot Restauratie en ter voltooiing van de Groote- of St. Jacobskerk. In schrijvers de volgende lirma's: Gebr. Dessing, Gouda, 1S9900, H. Smeets. St. Oedenrode, f53950, Yan Kampen, Bloe- mendaal, f43200, Van Rijswijk, Heusden, f47960, J. Warren, f43787, J. Willemse f39056, L. Grocnendaal f39450, M. Vader f42600, W. Anker f'42849, De Bijl f46316 en Kieviets en Kaljé f45000allen te Vlissingen. („Zeeuw") Vlissingen. De groene wrakton is ge legd ter plaatse waar het jacht „Ulva" 'zonkj, ter aanduiding voor de schepen. Rotterdam. Vanmiddag is om, 4.30 uur in de Parkhaven alhier neergestreken met 'zijn watervliegtuig de Fransche vlieger Julien le Vasseur. Hij was om 4 uur uit Londen vertrokken. Na zijn daling 'steeg hij "weer op en zocht zich een ligplaats in de haven van de Roei- en Zwemvereen. „De Maas". Biji gunstig- we der zal hij morgen opstijgen om naar Amsterdam te vertrekken. Boskoop. Hedenmiddag om: 2 u. werd de rozententoonstelling geopend. O.a. was bij de opening aanwezig minister Talma. Den Haag. H. M. de Koningin zal mor gen van Apeldoorn naar B;oskoop over Woerden vertrekken, om aldaar de ro zententoonstelling te bezoe'kén. Van Bos koop zal H. M. naar Den Haag vertrek ken en om 4.22 uit Den Haag naar Het Loo terugkéeren. Den Haag H. M. de Koningin heeft op het Loo op bezoek gevraagd den heer T. D. Bos, lid der 2e Kamer. Berllln. Uit Londen wordt aan de Berl. Zeit. am Mittag geseind, dat te Leith een ernstige botsing heeft plaats ge had tusschen stakers en politie. De dok werkers wilden een personentrein aanval len. Aan de ként der stakers werden, velen zwaar gewond, w.o. één doodelijik'. "Bij de politie werden verscheidene agen ten licht en één agent zwaar gewond. Berlijn. De Servische gezant ontving een kort telegram van het oorlogsteiy rein, volgens hetwelk de Bulgaren bij de vesting Zajecar en bij de stad Vlasina onder een bloedig gevecht afgeslagten werden. Belgrado. De Servische troepen heb ben de Bulgaren bij de stad Istip terug gedreven en de stad beziet. Salonikf. (Ha.ndelsbl.) Volgens offici- euse berichten zouden de Bulgailen bij Nigretta de waterputten met cholera-bac- cillen vergiftigd hebben. Uitgesproken fail!. J. Lucieer, bakker te Groede, R. C. mr. baron Thoe Schwar- zenberg en Hohenlansberg, cur. mr. Heyse. (Zeeuw.),

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3