SEMENQP NIEUWS. Zeeland, ten behoeve van de uitbreiding van het geneeskundig gesticht „Vrede rust"; vervolgens tot het verleenen van subsidies aan de Maats'chappij tot bevor dering van Ooft- en Tuinbouw iu het voormalig He district van Zeeland; aan de commissie van toezicht op de proef velden, voor het aanleggen van schtool- proefvelden bij het doior het ltijk gesub sidieerde commissie in landbouwkunde. De subsidie vroeger aan de Zeeuwsche 'Landbouwmaatschappij' voor het zuiv'el- consulentsc.hap verleend, werd beschik- pen werd wederom voor 10 jaar een subsidie van f 400 per jaar verleend. Vastgesteld werd de rekening en goed gekeurd de verantwoording van de Pro vinciale inkomsten en uitgaven over 1911, terwijl eveneens werd goedgekeurd eene wijziging van de begrooting der pro vincie over 1913. Behalve deze punten werden nog be handeld de volgende voorstellen van (led. Staten. Het voorstel lot intrekking van het bestaande reglement betreffende den vee- artsenijikundigen dienst en tot vaststelling haar gesteld voor het rijkaan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap- van een reglement omtrent het toekennen van toelage uit de Provinciale kas aan door gemeenten bezoldigde veeartsen. Volgens het algemeen verslag konden zich in een afdeeling twee leden piet vereenigen met het voorstel van (led. Staten. Zij zouden gaarne zien, dat er in het belang van den veestapel heter toezicht was. Aan het minder goede toe zicht wijten zij het uitbreken van het mond- en klauwzeer op Schouwen. Zij' zouden voor Schouwen eene uitzondering willen maken. Na eenige bespreking vereenigen de overige leden zich met het voorstel. Twee leden echter zouden gaarne zien, dat vóór het in werking treden van het reglement een Provinciaal veearts mejt Zierikzee als standplaats werd benoemd. In eene andere afdeeling acht een der leden het heter, de bestaande regeling te behouden, voornamelijk omdat het z.i. zoo bezwaarlijk zal zijn, dat gemeenten ook voor het aanstellen van een vee arts combineeren. Van de zijde van Ged. Staten wordt hiertegen aangevoerd, dat, wanneer daar bij bezwaren jnochten rijzen, Ged. Sta ten de standplaats kunnen aanwijzen. Een ander lid vraagt of opheffing der bestaande regeling niet bezwaarlijk' is met het oog op het toezicht op den invoer van vee; gok acht hij het voordeel van de Provincie niet zo.o groot, wanneer ver scheidene gemeenten zich combineieren en steun vragen. Door §en ander lid wórdt de vrees geuit, dat het aantal veeartsen wel eens te groot zou kunnen worden. Hiertegen wordt aangevoerd, dat, wanneer er geen behoefte aan een veearts bestaat, de ge meenten allicht geen subsidie zullen ver leenen, terwijl (ie Provincie zeker niet tot verleening van subsidie zal overgaan. Door meerdere leden wordt behoud der bestaande regeling niet wenschelijfc ge acht, omdat er langzamerhand genoeg' veeartsen in de Provincie zijh gekomen en.ook de veeartsen voor rekening der Provincie niets meer te doen hebben. In deze afdeeling wordt het voorstel in stemming gebriicht, waarbij een lid zich tegen intrekking van het bestaande reglement verklaart, zes leden zich daar vóór verklaren en vier leden zich hun stem voorbehouden; met het voorgestelde reglement vereenigen zich alle leden. Ged. Staten vonden geene aanleiding om hun voorstel te wijzigen. Vervolgens het voorstel tot het aan schaffen van een reserveboot voor de Provinciale stoombootdiensten. Volgens het algemeen verslag werd in een der afdeelingen de vraag gedaan, of er eeuige zekerheid bestaat, dat voor f 65.000 e'en hoot als bedoeld te verkrij gen zou zijn. Vanw'ege Gedeputeerden wordt geantwoord, dat d'e commissie voor den stoombootdi'enst meent, dat het cij fer hoog genoeg is. Een ander lid dier afdeeling meent,, dat de boot, toch aan redelijke eischen v.an veiligheid moet voldoen, gelet op het feit, dat zij zal moeten inspringen als bij stormwe'er eene andere boot de fect is. Namens Ged. wordt er op giewezen, dat hierop is gelet, dochi dat de zin snede in de memorie van toelichting, waarin gezegd wordt dat aan het schip niet zulkle zware eischen gesteld behoe ven te worden, alleen slaat op eischen van grootte en snelheid. In een andere afdeeling werd de over weging geuit een der booten op Schou wen als res'erveboot te gebruiken en een nieuwe te houwen met meer ruiimte voor paarden- en veevervoer. Vanwege Ged. werd toezegging gedaan, deze gedachte in studie te nemen, onder opmerking evenwel, dat .voor de havens van Neu zen en JBreskens bij laag water een boot met dubbele schroef noodig is, die weer niet kan dienen in de haven van Zie rikzee. Ged. handhaven Jiun voorstel. Thans is aan de orde het voorstel tot inrichting van een stoombootdienst Neu zenHoedekenskerkeIlansweeird. Volgens het algemeen verslag konden alle leden .zich met het voorstel ver eenigen. Een der leden brengt hulde aan Ged. Staten voor de voortvarendheid waarmede deze zaak is voorbereid. Eenige leden wenschen aan Ged. Sta ten de vraag te stellen, of de voorgestel de boot wel de meest gewenschte is en niet een goedkoopere boot is aan te be velen. Een ander lid vraagt, of voor dezen dienst niet gebruikt kunnen worden de booten van Middelburg-Zierikzee, en de ze dan te vervangen door een stel min der diepgaande booten. Ged. Staten zieg- den een (onderzoek toe, doch vinden geen aanleiding om wijziging te brengen in hun voorstel. Met het voorstel betreffende de ver betering van de steigers te Kortgene en W'olphaartsdijk en de bediening van het veer tusschen Zuid- en Noord-Bevcland, vereenigden zich in een afdeeling alle leden; doch in een andere werd bezwaar gemaakt tegen de onvoordeclig» besom ming der ontvangsten en uitgaven voor de Provincie. Hij meende, dat er door do Provincie niet op toegelegd behoeft te wo rol n. Door Ged. Staten weid hierop geant woord, dat de overgelegde berekening slechts een begrooting was, welke hij de uitvoering vermoedelijk zal blijken eer mee dan tegen te vallen. Een ander lid wil het contract met do veerschippers (liet voor te langen ter mijn aangaan, terwijl e'en ander voor stelt ,een proef van va.n drie jaar te nemen en dan de motorboot door de Pro vincie te doen overnemen. Dit voorstel werd met 11 tegen 3 stemmen aangeno men. In de laatste afdeeling werd gevraagd of er geen voordeeliger conditiën waren te bedingen geweest tegenover de veer schippers, waarop Ged. Staten antwoord den, dat .dit niet geschied is om be tere eischen aan het materieel to kun nen stellen en om de veerschippers een behoorlijk' bestaan te verzekeren. Door den heer Kaikeheeke werd voorgesteld, dat een proef voor den tijd ,van 3 jaar zou worden gpno men en dat, indien na die proef de over eenkomst wordt beëindigd, de motorboot zal worden fiangenomen door do provin cie voor den ikostcnden prijs. De heer Duvefcot diende daarop een sub amendement in, waarin wordt be paald, dat de proef geen kosten voor de provincie zal medebrengen. De lieer ,Van lleveren was van ge voelen, dat het al heel bezwaarlijk zal gaan een proef te nemen, zonder dat daarvoor, zij het ook nog zoo geringe kosten voor de provincie verbonden zijn. De heer ,Van itompu verdedigde het voorstel van Ged. Staten. Het voorstel is gedaan in het belang van de provincie. De dienst is te klein om hem in een provincialen te .veranderen. Bij de veer schippers berust de dienst in goede han den. Het veer te exploiteeren zonder kós ten voor de provincie is bezwaarlijk'. De provincie moet piet het onderste uit de kan willen hebben. De heer .Kakebeeke was door liet ant woord van den heer Van Ilompu niet geheel bevredigd en had vooral be zwaar zich voor een tijdvak van 10 of 12 jaar .t'e moeten verbinden. Na de .toelichting door den heer Van Rompu trok de heer Duvekot zijn amende ment in. Dó heer Dekker, hoewel allerminst ■eenige argwaan tegen de veerschippers kdesterende, achtte hei toch noodzake lijk dat controle over hen wordt uitge oefend. Met het voorstel van den heer Ka kebeeke kon hij zich overigens geheel riereenigen. De heer Dieleman kon zich niet ver eenigen met het voorstel-Kakebeeke en zteide, dat de bediening van het veer ge- 'rust aan het particulier initiatief kan worden overgelaten. Nadat de heer Van Rompu de toezeg ging had gegeven, dat Ged. Staten voor de noodige controle zouden zorgen werd het voorstel-Kakebeeke aangenomen met 22 tegen 18 stemmen en het aldus ge wijzigde voorstel van Ged. Staten goed gekeurd. Bij' de behandeling van het voorstel van Ged. Staten tol toekenning van. een renteloos voorschot van ten hoogste f 14.000 voor wegsverbetering aan de ge meente Serooskerke (W.) achtte een lid de raming te duur en zou in overweging willen geven het voorstel af te wijzen, terwijl een ander lid niet het volle bedrag voor een landweg wil geven. Ged. merk ten hiertegen op, dat het hier geldt oen korte verbinding tusschen twee gemeen ten, terwijl de aanbesteding k'an mede- vallen. Enkele leden vinden een zandlaag van 25 c.M. te veel en verzoeken een nader rapport van den hoofdingenieur. In deze afdeeling verklaren zich 2 le den vóór, één lid itegen het voorstel, terwijl 8 zich hun stem voor behouden. In de andere afdeelingen vereenigde men zich met het voorstel. Ged. .Staten handhaven hun voorstel. De heer Bolle had bedenkingen tegen het voorstel van (Ted. Staten, omdat de raming voor de kosten van aanleg van dezen weg hem te hoog voorkwam. De heer Blum verdedigde het voor stel va,n Ged. Staten. De heer Bolle bleef evenwel zijn be zwaar handhaven, terwijl de heer Van Teijlingen daarentegen krachtig hel. voor stel van Ged. Staten verdedigde en op het groote gewicht van het tot stand 'komen van dezen weg wees. Het voorstel van Ged. Staten werd aan genomen met 36 tegen 4 stemmen. Inzake het voorstel tot afwijzing van een verzoek van den A. N. W. B. om het beginsel prijs te geven, dat niet voor de tweede maal een renteloos voorschot wordt verleend voor verbetering van een weg, waren er in een afdeeling leden die dit beginsel willen prijs geven, waar tegenover anderen op de groote kósten wegen. In een andere afdeeling waren de moe- ningen verschillend. Eenige leden meen den, dat hierdoor vele wegen niet. meer voldoende konden verbeterd worden. Blijkens het ingekomen verslag' is in de tweede afdeeling een negatief besluit genomen. Het voorstel werd bestreden door den heer Maarte veld en ook de heer Van Teijlingen had verschillende bedenkingen tegen het voorstel van Ged. Staten. De lieer Blum was eveneens tegen het voorstel van Ged. Staten. Hij' noemt het van groot belang dat wegen waaraan bijv. voor 50 "of 60 jaar renteloos voorschot is verleend, ook thans weer, indien noo dig, uit de provinciale fondsen worden geholpen. De 'heer Fruijtier zette uiteen, dat vroe ger door de Prov. Staten in deze quaestie een principieele uitspraak" is gevallen. Er is eenmaal bepaald, dat renteloos voor schot voor de tweede maal niet wordt verleend. Het zou nu onbillijk' zijn te genover anderen als van dezen stelre gel werd afgeweken. Ook de heer Van Rompu wees op de gevolgen van verwerping van het voor stel van Geil. Staten. Dat zou tonnen aan de provincie kunnen kosten, want wan neer in deze quaestie eenmaal van den rechten weg wordt afgeweken bevindt men zich op een hellend vlak en dan zijln de gevolgen niet te overzien. De heer Blum zeid.e, (lat er z.i. op dit punt nu eenmaal een onbillijkheid bestaat en deze wilde hij zoo spoedig mogelijk opheffen. De heer Van Rompu zette nog nader uiteen, dat wanneer het voorstel van Ged. Staten wordt verworpen hiermede tonnen gemoeid zijn. De heer Van Teijlingen trachtte en kele der bezwaren van den heer Fnuij- lier te weerleggen en wees er op, dat wanneer een tweede renteloos voorschot wordt verleend, strenge controle van Ged. Staten noodzakelijk is. De heer Van Niftrik verklaarde een groot voorstander te zijn van hpt goed onderhouden van wegen. Die welvaart Wordt hierdoor ook bevorderd. Bij goed toezicht kan wel worden zorg gedragen dat aan polders, die hun wegen heb ben verwaarloosd, niet voor de tweede maal renteloos voorschot wordt verleend. De bezwaren van den heer Fruijtier te dezen opzichte deelde hij dus niet. Het voorstel van Ged. Staten, nogmaals verdedigd door den heer Van Rompu, werd daarna in stemming gpbracht en aangenomen met 23 tegen 17 stemmen, zoodat afwijzend is beschikt op het ver zoek van den Alg. Ned. Wielrijdershond. Naar aanleiding van liet voorstel tot afwijzing van 'het aangehouden adres van den Roomsch-Katb'olieken Boeren bond Zeeuwsch-Vlaanderen Oostelijk deel, om bijdrage in de kosten van vlasproef velden, werd in de verschillende afdeelin gen door zes leden het wél verleenen van subsidie bepleit, zij' waren van mee ning, dat, waar het hier geldt proefne mingen op groote schaal door praetisohe landbouwers, deze pogingen dienen te worden gesteund. Tien leden vvenschten zich hun stem .voor te behouden en 21 leden vereenigden zich met het voorstel van Ged. Staten op .Verschillende gronden, waarvan wel de Voornaamste warendat men niet moest ingaan om 'subsidie te verleenen voor dergelijke zaken, daar waar het Rijk wei gert; dat men het gewenscht oordeelde, dat dergelijke proefnemingen alleen plaats vonden onder toezicht van de Provin ciale Commissie voor proefvelden, en ten 'slotte, dal reeds proefnemingen met het zelfde doel plaats hadden, door bedoelde Provinciale Commissie. Een breedvoerige discussie ontspon zich. De heer IJsebaert opperde bezwaren tegen het voorstel van Ged. Staten en deed het voorstel om subsidie van ƒ300 te verleenen. De heer Kakebeeke was van een ander gevoelen, hij is tegen subsidieverleening. De heer Vogelaar ondersteunde krach tig de subsidieverleening; in een breed betoog lichtte hij zijn meening toe. De heer Van Dalsum schaarde zich ook aan de zijde der voorstanders van sub sidieverleening. De heer Dieleman hield een warm plei dooi voor het voorstel-IJsehaert, terwijl verschillende heeren repliceerden. Ten slotte stelde de heer Van Dal sum voor het voorstel in de najaars vergadering verder le behandelen, welk voorstel echter met 25 tegen 15 stemmen verworpen werd. Hierna werd nog geruimen tijd over deze kwestie gediscusseerd en eindelijk het voorstel-IJsehaert in stemming ge bracht; de stemmen staakten echter, daar 20 leden zich vóór en 20 tegen subsidie verklaarden. Het was juist tijd om te pauzeeren en daarom werd deze vergadering niet ge schorst doch gesloten, opdat des middags weer over het voorstel zou kunnen wor den gestemd. In de middagvergadering werd weder over het voorstel-IJsehaert gestemd en werd het thans verworpen met 21 tegen 19 stemmen en vervolgens het voorstel van Ged. Staten aangenomen. Het voorstel van Ged. Staten tot. toe kenning van een jaarlijksche bijdrage van f 100 aan do vereeniging Nehalennia vond in een der afdeelingen geen bestrijding, in een andere afdeeling gaf het aanleiding tot enkele discussies. Van .eene zijde werd door oen lid in genomenheid betuigd met liet door de vereeniging nader ingediend adnas tot in williging van het door haar aangevraagde subsidie van f250. Door andere leden werd het verlaagde subsidie bestreden, als liggende heit niet op den weg der Provincie om vloioir dit dpel subsidie ,to verleenen. Het verlangde subsidie van f 250 in stemming gebracht, werd met 13 tegen 11 stemmen en het voorstel van Ged. Sta ten tot toekenning van f 100 met 10 te gen 4 stemmen verworpen. In ile derde afdeeling kon een lid zich niet vereenigen met hot voorstel, omdat hij vreest, dat nu door verschillende ver- eonigingen voor vreemdelingenvenkecr hij- dragen zulten aangevraagd worden. Een ander lid meent, dal het wel wen- schelijk is, een bijdrage te verleenen, aangezien Walcheren door veel vreem delingen bezocht, wordt. Het voorstel in stemming gebracht zijn de, verklaarden er zich 6 leden tegen, 3 .vóór, terwijl 2 leden zich hun stem wen.srhte.ri voor te behouden. Bij de bespreking van liet. voorstel tot verleenen van subsidie aan Nehalennia zeide ile heer Van Ocveren, dat hij liet gevaarlijk acht subsidie te verleenen. De heer Fokker bepleitte liet groote nut en juichte hel. voorstel van Ged. Staten zéér toe. De heer Van Niftrik' verklaarde zich ook voor subsidieverleenen. De heer Van der Vliet k'an zijn stem niet aan het voorstel geven, daar hij het scheppen van een antecedent vreest. De heer Blum sprak' namens Ged. Sta,- ten: Nehalennia is een nuttige vereeni ging en het verteenen van subsidie ad f tOO alleszins gerechtvaardigd. Het voorstel van Ged. Staten werd ten slotte aangenomen met 25 tegen 15 stem men. Het voorstel om f150 jaarlijik'sch sub sidie te gerien aan de afdeeling Vlissin- gen Van den Niedterlandschen Militairen Bond voor het Tehuis voor militairen te Vlissingen vond in een der afdeelin gen geen bedenkingen. In een andere af deeling werd door enkele heeren bezwaar gemaakt om het gevraagde subsidie te verleenen, als zijnde het Militair Tehuis naar hunne meening ni'et van Provin ciaal belang, aangezien in d'e behoefte voorzien wlordt door de openbare lees zaal te Vlissingen. Door een ander lid werd het voorstel van Ged. Staten verdedigd, omdat, de Militaire Tehnizen niet zijn voor jonge lieden van zek'ere richting, maar voor alle jongelingen en als zoodanig ee.n al gemeen belang voorstaan. Het voorstel in stemming ghbralcht zijn de, verklaarden 'er zich 8 leden vóór en 5 tegen; één lid w'enschte zich zijne .stem voor (te behouden. In de no,g niet genoemde afdeeling kón den zich eenige leden niet vereenigen met het voorstel va,n Ged. Staten. Bij de stemming verklaarden er zich 5 le den tegen, jt vóór, terwijl 2 leden zich hunne stem jvenschten voor t'e behou den. Het voorstel tot het verleenen van sub sidie aan het Militair Tehuis te Vlis singen werd bestreden door den heer Van Niftrik* die zulke tehuizen ri'tet van pro vinciaal belang acht. De heer Tichelman daarentegen meent, dat hier wel degelijk sprake is van al gemeen belang, hij verdedigde liet. voor stel van Ged. Staten. Do heer Dekker deed zich ook als een warm voorstander kennen. De heer .Blum zeide, dat vroeger de Staten steeds ponder stemming de sub sidie verleende; alleen geldt het thans eene verheuging dier subsidie. De heer Van Niftrik volhardde bij zijn tegenstand; hij is door het gesprokene Vliet van meening veranderd en blijft tegen stander voor het verleenen van subsidie. De heer Dekker zette nog uiteen het verschil tusschen de militaire tehuizen en de openbare leeszalen. In de tehui zen bewegen de militairen zich gemakke lijker. De heer Blum repliceerde nog en bleef hij de (Verdediging van het voorstel, dat ten slotte met 25 tegen 15 stemmen werd aangenomen. Tegen het voorstel tol. het aangaan van een 4 pCt. geldleening, groot f81000 tot verstrekking van een voorschot aan de vereeniging van Christelijke verzor ging van krankzinnigen in Zeeland, waren in de (afdeelingen geen bedenkingen op geworpen het werd thans ook aange nomen. Bij' de bespreking van de ontwerp- begrooting werd in een afdeeling de aan dacht van Ged. gevestigd op het salaris van den griffier, dat (1e spreker zou wil len doen loopen van een minimum van f4500 tot een maximum van f5500. Een der leden wenschte, dat er een fietspad zou .worden gemaakt van de Bel gische grens naar IJzendijlke in aanslui ting met het in aanleg zijinde fietspad ,van Gent paar de Hollandscbe grens. Nog een ander lid vroeg wanneer zal kunnen worden overgegaan tot het ma kten van een aanlegplaats voor den On rustpolder. In een andere afdeeling werd door een der leden aanmerking gemaakt op de on voldoende verbreeding van het rijwiel pad langs den weg van Zierik'zee naar Zijpe. Na,mens Ged. Stalen zegde de heer Dte Casembroot overweging van het ver zoek van den lieer Neeteson: aanleg van een fietspad IJzendijlkeBelgische grens, toe. De beer Fokker wees op het verschil in aanstelling tusschen de agenten van den stoombootdienst op de Wester- schelde en van die op de Oosterschelde terwijl cl© eerste provinciale ambtenaren zijn, hebben de laatste alleen een aan stelling van den directeur. Ook' bepleitte hij liet afvaren der booten op Zierik'zee gedurende den .winter op tij' en niet op een bepaald uur. De heer Rompu zeide, dat de agen ten van den Oosterscheldedienst een an deren dienst hebben dan die van den Wes- terscheldedienst. Het op tij vanen der booten brengt groole bezwaren mede, en eerst als de ha ven tie Zierikzee is uitgediept zal de ge wenschte verbetering in den dienst kun nen worden gebrachl. De beer Fokker vindt het onbillijk de agenten van den dienst op de Oos terschelde geen pensioen te geven en die op de -Westerscheide wel, ook al krijgen zij tengevolge van minder dienst- praestatie minder salaris. De heer Fokker is niet tevreden met, het antwoord, verandering in den dienst op (1e Oosterschelde is hard noodig. De heer Rompu repliceerde nog uit voerig. De begroeting ,werd zonder stemming goedgekeurd. Ten slotte werd goedgekeurd het voor stel van Ged. Staten om voor het dienst jaar 1914 te heffen: 39 opcenten op de hoofdsom der grond belasting voor de ongebouwde eigendom men 31 opcenten op de hoofdsom der grond belasting op de gebouwde eigendommen; 25 opcenten op de hoofdsom der per- soneele belasting. Hierna werd de zomerzitting op de ge bruikelijke wijze gesloten. Vier geslachten. Te Warmond heeft zich een eigenaardig geval voorge daan. Een vader, Leendert Oudshoorn gelieeten, kwam bij den Burgelijken Stand aangifte doen van de geboorte van zijn zoon. Deze zou lieeten Leendert Ouds hoorn. De twee getuigen die hij had mede gebracht waren de grootvader en de overgrootvader van den kleinen Leendert en droegen ook beiden den naam Leen- derl Oudshoorn, zoodat er vier geslachten van denzelfden naam zijn te Warmond. O m een kind zoet te houden. Te Bennekom liet een dame, in pension aldaar, haar kind, teneinde het zoet te houden, voor het geopende raam spelen met gouden horlogekettting en twee gou den armbanden. Korten tijd later werden deze voorwerpen vermist. Men vermoedt, (lat ze zijn gestolen door een reizende „koopvrouw", die even te voren langs was gekomen. Hoewel dadelijk de hulp der' politie ingeroepen werd, is hetontvreemde nog niet ontdekt. Onnatuurlijke moeder De recht bank te Sarverne (Elzas) heeft een moe der tot vijf jaren gevangenisstraf veroor deeld, omdat zij haar kindje van vijftien maanden tegen oen gloeiende kachel ge houden had. Op het erbarmelijk geschrei van de kleine snelden de buren toe, die een eind aan dit afschuwelijk tooneel maakten. Do voeten van het kind waren totaal verkoold en vielen later in stukken uiteen. Een dorp verbrand. Het dorp Pinzolo, in liet Rendeiiadal in Zuid-Tirol, is voor twee derde verbrand. Het dorp telde 267 huizen. De brand duurde tien uur en vernielde o.a. de mooie kerk, het postkantoor i n andere groote openbare gebouwen De schade wordt op meer dan 1 inillioen geschat. Ile „Lu tine". Te llarlingen is bin nengekomen het Eng.elsc.he stoomschip „Lyons", dat, zooals bekend, nog steeds bozig is naar d© schatten van de ,,Lu tine" te zoeken. Kapitein Gardiner is thans o)> de juiste .plaats werkzaam ge weest. Reeds hpéft men opgehaald vier kanonnen, talrijke stukken wrakhout, hal lastbroodjes, groole eu kleine kogels, lal van groote koperen nagels rapt het merk van de Fransche marine er op, een hane- poot, een gedeelte van de koperen huid, een kóperen vingerling van het roer, enz. liet wrak zit ongeveer 20 voet onder den zeebodem, de zuigbuizen hebben tot aan de kleilaag gezogen, doch het schip zit nog 10 voet hooger in het zand. Naai' het oordeel van kapitein Gardiner moet nog een massa wrakhout verwijderd wor den, al vorens het achterschip kómt bloot te liggen; aldaar denkt men de goud staven te vinden. (Hdbl.l

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2