er zullen wij hebben LETTEREN EN KUNST. Laatste Berichten. ONDERWIJS. Afloop aanbestedingen en verkoopingen Marktberichten. Burgerlijke Stand. I tot den avond van 8 Juli ir afnemend noordoostelijke tot ken wind. Zwaarbewolkt met nbuien, later opklarend en iets 368, It. C. Beijerman ,V» Cromer (lib.) 214, A. de A. P.) 192 en P. A. Praag P.) 190. Gekozen de heer tussehen de bes- en Beijerman. [11. Uitgebracht 880 geldige [iervan verkregen dia heeren malle (aftr. lib.) 398, H. J. (aftr. anti-rev.) 392, A. W. 217, A. de Bart (S. D. A. P.) Praag (S. D. A. P.) 241. g tussehen alle candidaten, Bart uitgezonderd. den uitslag der stemming voor iteraad in het lie district war. rotesten ingediend. In dat dis- de heer P. Merckens (anti- Izen met één stem boven de n.l. met 424 stam de meerderheid 423 bedroeg. Ite protest werd ingediend om- van het stembureau, kiezer district in het He gestemd pet tweedia omdat ongeveer 50 pagina van de kiezerslijst. geen oproepings in hebben ontvangen. deze protesten in het pro- melding is gemaakt zal de hieromtrent een beslissing moe- Wij meenen wen wel dat eerste noch liet tweede, pro- tiging der stemming tengevolge a hebben. Je kiezer uit. het Me district I lie had gestemd zouden daar doch 844 stemmen zijn uitge- meerderheid daarvan is 423 r Merckens zou dan één stam ibben knnnen krijgen en dus de volstrekte meerderheid zijn tweede protest betreft ge ler werkelijk door een verzuim geen oproepingskaart. hebben verwijzen wij naar art. 55 et. Daar staat o.a.„Aan den eming aan de stemming be lezer, die zijn kaart heeft ver- wie:n geen kaart is toe- in wat is ca su het ge- ;ijn wordt, op zijn aanvrage kaart, uitgereikt. (Z.) tweede helling op de werf der itsch'. „de Schelde" te Vlissin- ïans belangrijk vergroot en zal i het stoomschip „Tjikembang" op stapel ezet. den brand van den Grooten St. k te Vlissingen op 6 Septem- is de oude consistoriekamer, 1640 gebouwd was, gespaard Deze consistoriekamer is thans 'en wel naar ds. t'. L. Voorhoeve V lissingsch Predikheurtenhla d pi, omdat de architect terecht dat de schoone vormen van de lierk zooveel beter zouden uit- s dit uitbouwsel er niet. tegen Toch hoopt ds. Voorhoeve dat jen de beide oude staenen met 0 daar weer in de oude muren ikerk zullen aanbrengen. de oude kerkrekeningen heeft van „de nieuwe consistorie" 900 pond Vlaamsch gekost. koemd met ingang van 1 Aug.: archivaris aan het Algemeen tief te 's Gravenhage, dr. L. Wi. asonder, thans commies bij het ief in Zeeland, te Middelburg, jktijdige toekenning van eervol uit. laatstgenoemde betrekking; L Rijksarchivaris in Drenthe, jhr. M. de Jonge van EUemeet, thans hij het Rijksarchief te Utrecht. 1:ee. Jhr. J. F. Sehuurbeque Ihier heeft zijn ontslag ingediend houder dier gemeente. De heer be Boeije is voornemens bat. taaatschap voorloopig te blijven jmen weet ligt het in jhr. Boeije s en mettertijd de stad te verlaten. Uitslag der op j.l. Vrijdag ge- (stemming voor 2 leden van den Kapelle Biezel. kiezers 266 138 stemmen 259 129 van onw. 2 kers 61 51 122 st. tanseman 141 66 207 32 19 51 he 77 27 104 jijssen 31 9 40 ■Wingen 53 9 62 pe (aftr.) 89 61 150 zen dhr. Ganseman. lemming tussehen dhrn. Dronkers se. Ielegenheid van zijn verkiezing van den raad bracht het fanfare- ,0ns Genoegen" dhr. Ganseinan enade. Een massa volk was mer- de been. Een gul onthaal viel izikanten ten deel. De reiziger in motorartik'elen, die verdacht van overtreding der zede- lijkiheidswetten naar Middelburg was over gebracht is na een kort verhoor direct op vrije voeten gesteld, als zij'nde niet aan genoemde overtreding schuldig. Zaterdagavond gaf het muziekgezel schap yen goed geslaagd concert, dat door een talrijk publiek werd aangehoord, waartoe het mooie iweer ook meewerkte. Hoedekenskerke. Tot wateropnemer van den Rijks-Waterstaat voor de peilschaal alhier is benoemd dhr. A. J. Koetse, wa terbouwkundig ambtenaar van dit wa terschap. Bij de Vrijdag gehouden stemming voor twee leden van den gemeenteraad, noodig wegens periodieke aftreding van de heeren M. G. Verbeek, Weth. (kath.) en J. v. d. Linde (vrijz.) werden uitge bracht. in stemdistrict I (Hoedekens kerke) 130 geldige stemmen, daarvan ver kregen: C. Chamuleau (kath.) 8 st.; C. Goense (kath.) 6 st.J. Steijn (kathL) 8 jst. M. G. Verbeek (aftr. kath.) 68 st.; J van der Linde (aftr. vrijz.) 104 st. In stemdistrict II (Kwadendamme) 91 geldige stemmen, waarvan verkregenC. Chamuleau 35 st.C. Goense 25 st. J. van der Linde 35 st.J. Steijn 21 st.; M. G. Verbeek 54 st. Aldus herkozen de beide aftredende leden J. van der Linde en M. G. Ver beek Sr,, respectievelijk met 139 en 122 stemmen. benoemd als commissie van onderzoek. De vergadering wordt geschorst. Na heropening van de vergadering ver klaart de commissie, dat alles in orde was en wordt itot de toelating der le den besloten. De heer Persijn vraagt hoe het staalt met de brandspuit en meent, dat het wenschelijik zou zijn nu en dan eens een oefening met de spuit te houden. Besloten wordt binnenkort een oefening met de spuit te houden. Terneuzen. Voor de verkiezing van 4 leden voor den gemeenteraad moet her stemming plaats hebben tussehen de bae»- A. H. Donze (lib. aftr.) met. 471, R. Drost (lib. aftr.) met 435, A. C. Lenoen (lib. aftr.) met 534, R. Scheele (Chr. hist. aftr. met 555, 1). Scheele Az. (anti- rev.) met 490, Wu Bedel (anti-rev.) mot 392, P. de Bakker, (kath.) met 364 en J. F. Vertinde (cand. der arbeiders) met 324 stemmen. Verder verkregen de heeren N. A. Ha melink (arbeider-s cand.) 244, L. J. van der Moer, die verzocht had niet in aan merking te komen 179 stemmen. Naar wij vernemen wordt van libe rale zijde als candidaat voor de Eerste Kamer voor Zeeland genoemd tnr. A. J. F. Fokker, lid van de Prov. Staten Voor het district Zierikzee. Vrijdagavond bracht bet fanfare corps „Con Amorc" alhier dhr. J. van der Linde ter gelegenheid van zijne her benoeming als raadslid een serenade. Eveneens geschiedde dit te Kwaden damme aan dhr. M. G. Verbeek Sr. door het aldaar bestaande muziekgezelschap „Con Affezzione". De leden van beide gezelschappen werden gul onthaald, ter wijl na afloop nog gelegenheid werd ge geven een dansje in de herberg te doen Krabbendijke. Vrijdag tegen den avond speelden enkele kinderen aan den Zand- put, aan de oostzijde van het dorp. Het oudste jongetje van. den slager K. had het ongeluk achterover in het water te vallen. Het mocht den bakker M. die naast den put woont, gelukken den drenkeling te redden. Het duurde nog wel lang, eer het kind op zijn verhaal was, maar het schijnt toch geen nadee- lige gevolgen van zijn onverwacht had te zullen hebben. (Z.) Daar de lieer J. N. Elenhaas wegens zijn benoeming t ot lid van Ged. Staten eerst ontslag heeft genomen als gemeente- sec.retaris, is in zijn plaats, als zoodanig benoemd de heer A. A. Elenhaas. Rilland-Bath. In den nacht van Don derdag op Vrijdag (10 en 11 Juli a.s.) zal een groot gedeelte der militairen, gelegerd te Bergen op Zoom, in veld tenue de slikken van het Kreekrak overtrek ken, om aan den zeedijk hij Bat:h te landen, ten einde in de gemeente Rilland- Bath oefeningen Ie houden met de mitrail leuse. Hansweerd De sleepboot „Louis Gutjhar" is alhier binnengebracht, met gebroken cylinder door de sleepboot „Beer" en is opgesleept naar Antwer pen om te repareeren. Het fanfaregezelschap „Sclielde- gahn" behaalde gisteren op h'et concours te 's Hertogenbosch in (le derde afdee- ling een eersten en een derden prijs. Oostkapelle. Bij den (-Jager B. alhier loopt een koe in de vet.weido, die lx- stemd is om piet Kerstdag geslacht te worden. Het beestje weegt, tharis nog maar 900 K.G. De eigenaar hoopt er vooir De cember nog een 100 K.G. bij te krij gen. Ossenissa. Van een boerenknecht al hier, die Zaterdag met een kar zijn kist met kleeding vervoerde, sloeg het paard dat voor de 'kar stond, op hol. Het paard sloeg de draagriemen der kar stuk en de knecht kwlam er af te vallen. Daar hij de leidsels rond de hand gewonden had en deze niet kon los krijgen, sleepte hlet paard hem een eind over den weg, waardoor die hand ontveld werd. Ook had hij een gat in de knie en nog eenige lichte kwetsuren. Ko3wacht. Vrijdag werd hier eene open bare vergadering van den gemeenteraad gehouden, waarop alle lieden tegenwoor dig waren behalve de heer .1. de Blieck. Ingekomen was ©en schrijven van Ged. Staten, waarin zij melden, dat hunne be slissing omtrent de gemeentebegrooting over 1913 verdaagd is tot 1 October a.s. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Door B. en W. wordt overlegd proces verbaal .van de jkasopneming van den gemeente-ontvanger op 13 Juni 1.1. In kas wias f587,725. Alles werd in orde be vonden. Besloten wordt over je gaan tot de reeds vroeger besproken verkooping van een gedeelte weg in de Kerkstraat, groot 38 centiaren, teneinde pan het bestuur der bijzondere school gelegenheid te ge ven in gene rechte lijn te bouwen. Dit besluit met het 'besluit tot ontzet ting uit den publieken dienst van be doeld gedeelte van den weg zullen aan Ged. Stiaten ter goedkeuring worden toe gezonden. De voorzitter stelt 4h,a.ns aan de orde onderzoek der geloofsbrieven der '2 hei- kozen raadsleden, de .heeren Th. Per sijn en C. van Doosselaer. De heeren J. Kips en E. de Vleeschouwer worden De nieuwe kerkschildering te Kwadendamme. In de laatste maanden is er in de kerk van den H. Bonifacius te Kwadendamme door ZeerEerw. Pastoor A. van Rijn een werk tot stand gebracht, dat na de, reeds voorafgegane wel het meest bijdraagt tot voltooiing van de inwendige schoonheid van het Godshuis, n.l. de polychromie of veelverwige beschildering van gewel ven en wanden, welke door schoone goud en kleurenoplegging, door beteekenisvolte en zinrijk aangebrachte figuren en heel den den geloovigen een voortdurende pre dikatie is van de openbaring van Gods liefde vooral in de wondervolle gebeur tenissen (mysteriën, geheimen) van 's Heeren leven, en in de stichtende voor beelden Zijner heiligen. Een beknopte verklaring en waardeering van het pas voltooide werk zal allicht wel'kom zijn aan de vele abonné's, die of wel deze kerk geregeld bezoeken, of wél op hunne wandel- en rijtochten deze gaarne eens zullen aandoen. Bij het binnentreden van het kerk portaal wordt het oog reeds aanstonds 'aangenaam verrast door den weelderig in lossen stijl geschilderde boom des levens, welker vruchten den mensch in 't aard- sclie paradijs de onbederfelijkheid en on sterfelijkheid moest schenken. Dit zinne beeld wijst den kerkgangers er op, dat zij in de kerk de vruchten ontvangen, welke ons gerijpt zijn aan een anderen boom des levens, aan het kruishout, welks vruchten ons de onbederfelijkheid tegen de zonde en de gelukzalige onsterfelijkheid schenken. Gaan we nu door de tweede deur de kerk binnen dan wordt al aanstonds onzen blik onweerstaanbaar heengetrokken naai de welving van het priesterkoor, waarin heit altaar staat, de zoogenaamdp Koor nis of Koorschelp. Daar dit gedeelte der kerkschildering verreweg hel voornaamste en ook 'tbest géslaagdie is, zullen we onze aandacht in hoofdzaak hieraan wijden. Op het ronde muurvlak bezijden en achter het altaar, van onderen langs de vcnsterdorpels, loopt een breede band, gevormd door 'n lichtgroene gestileerde wingerd op een purperen ondergrond. Deze band wordt aan weerszijden van het altaar driemaal doorbroken door een geschilderd medaillon bestaande uit een soort van vierpas (vier rondpuntige bla deren in kruisvorm aan de vier zijden van een vierkant gehecht). In deze medail lons staan op een diep blauwen grond gouden emblemen, duidende op het II. Sflcr. des Altaars. Aan de epistelzijde vinden we, nabij het altaar te beginnen als zinnebeelden achtereenvolgens 't Lam Gods, het kruis, de kelk; aan de Evange.- liezijde eveneens nabij het altaar te bei ginnen de koperen slang in de woestijn (voorafbeelding van Christus aan het kruis. Wie naar de koperen slang, door Mozes op bevel van God in de woestijn opgericht, vertrouwvol opzag werd van zijn doodelijke ziekte genezen. Evenzoo wie vertrouwend opziet naar den gek'ruis- ten Christus vindt genezing voor de doo delijke kwalen zijner ziel), de H. Hostie (glorie uitstralend), het H. Hart met. door nen omkranst. De lucida (vensterreeks) van de apsis (koorschelp) bestaat uit zeven spitsboog- vormige vensteropeningen, waarvan de be glazing in krachtige harmonieuze kleuren,, schaal geometrische (ciifels, ruiten, recht hoeken enz.) figuren vertoont, welke in elk raam weer anders zijn. Ieder glas raam is langs den kant afgezet met een gekleurden band, welke evenzijdig loopt met den binnenomtrek' van de vensternis, en alzoo de spitsboogvorm nog sterker doet uitkomen. Het muuTgedeelte, dat de vensterope ning ontsluit, is in zwaardere tonen JKo- schilderd dan het overige, zoodat de ra,- men krachtig zijn geaccentueerd (meer voorkomen hebben, wat goed is wijl de muurvlakken door de beschildering ook krachtig spreken), zonder dat daardoor de vensteropeningen grooter of kleiner schijnen dan ze in werkelijkheid zijn. (Wat natuurlijk den indruk zou geven alsof de ramen niet op gepasten maat en afstand zouden zijn aangebracht. Een goed kerkschilder zal altijd zijne kleuren zoo aanbrengen, dat de houw nog schoo ner voorkomt dan ze is). Ook wei'kt het binnenvallend licht er niet storend op. Ditzelfde geldt ook van de overige kerk ramen. Aan de bovenzijde van de ramen op eenigen afstand er van bevindt zich een uitspringende rand in den vorm va,n een spitsboog, welke dus evenwijdig loopt met de spitsboog van de raamopening. Deze boogrand is boven elk raam verguld, in aansluiting met de vergulde kroonlijsten en kapiteelen van de pilasters welke de vensters scheiden. Ook1 de voorgevel va,n den triumfboog (de triumfboog is de hooge gewelfde hoog waaronder door men van het priesterkoor in de kerk komt) ver toont boogvormig uitspringende gevelvlak ken waarvan de randen eveneens verguld zijn, zoodat boven den triumfboog drie gouden bogen omhoog rijzen, welke, ge let op de gouden bogen boven de vensters, kénnen gelden als samentrekkingsteeken, wat de vensters vereenigt tot één geheel. (De vensters in 't priesterkoor moeten al tijd als één geheel opgevat worden en beteekenen a'ldus de II. Maagd door wie het Licht J. Chr. tot ons is geko men vgl. Nieuwharn Kerkel. Woor- denb.). Dje pilasters, welke tussehen de vensters staan, prijken met vergulde ka- pitulen, basementen en schachtringen. Als we lipt oog laten gaan over al die rijk'e kleunenvakken en verguldsels van het priesterkoor, dan doet het zich op als een samenvatting in gouden ringen en banden van kleurenspattend edelgesteen ten en schitterend email in één kost baar geheel. Het giewelf van de kborschelp wordt gedragen door gewelfribben, die rusten op de kapiteelen der pilasters, om boven in 't gewelf samen te vallen in den sluit steen. Door kwistige aanbrenging van vér guide gestileerde roosjes op marmeren donkergetinten grond, vormen zij de waar dige uitloopers van de rijfc'gesierde pilas ters, en doordat ze op korten gelijken afstand van den sluitsteen, gesierd zijn mét schitterende ringen va.n vroolijlkë fees- lijke kleuren en zwaarder goud, schij nen ze na. hare heerlijke ontluiking uit de kostbare pilasters al hare schoonheid te willen uitvieren in een prachtig bloeien de bloeseming, omdat ze hun bestaan verliezen in den alles opnemenden sluit steen. Hare heerlijk ontbloeide pracht blijft als een uitwaaierende kleurenschitte ring den sluitsteen omringen, en den blik v,an den toeschouwer, langs de gewelf bogen opgevoerd, naar omhoog trekken Vandaar klinkt ons geheimzinnig 't„Sur- sum corda", de harten omhoog, omhoog tot den Allerhoogsten, wiens zinnebeeld de alles stuttende, de alles in zich ver- eenigende, de alles behoerschende sluit steen is. Zeer schoon wordt deze beteekénis van den sluitsteen verduidelijkt door de daar nevens geschilderde zinnebeelden van, die hemelgeesten die Gods troon vormen, n.l. raderen niet vleugels en door die van een cherub (lichtend door kennis van God) en een seraf (vlammend van liefde tot God). Daarop volgt dan, in het plan van de symbolische schildering zeer lo gisch, in het midden van de welving van den triumfboog, de eerste en de laat ste letter van het Grieksché alphabeth, de Alpha en de Omega, A en O, welke letterteekens God aanduiden, die in het eerste hoofdstuk van het boek der Open baring zegt: „Ik ben de A'lpha en de Omega, het begin en het einde (n.l. van alle dingen".) (Wordt vervolgd. P a stoorde M e u 1 d e r Van ons, Roomsclie Bijzondere Onder wijzers, wordt veel verwacht Stalen we dan ons zelf om te kunnen sterken en stutten hen, die de toekomst van ons volk voor een groot deel zullen maken. Verhoogde Godsdienstzin, vuriger Ge loof, onloswrikbaarder overtuiging moet gebracht aan onze menschen, die nu nog voor een deel zijn bang te maken met een Tariefspook. We kunnen niet alles. Maar we kunnen wel veel En in de school, en in de organisaties en bovenal, in ons eigen particulier leven kunnen we met meer ijver, met grooter toewijding, met sterker wil ons toeleggen op het bereiken van het heerlijk ideaal: „Opbloei van 't Roomsclie Leven," School- Huisgezin, Kerk, Maatschappij en Vader, land ten zegen 80 pCt. grof. Er waren 4 inschrijvers. Gegund aan een Brugsche firma voor f 11,85. Sluis. Alhier is aanbesteed den ver bouw van het Zeeuwsch Landhouwhuis, directeur A. Aernoudts, voor de som van f2000. Er waren twee biljetten. Gegund aan Th. Maes-Hamelijnck. Excelsior. Het „Kath. Schoolblad" schrijft: De slag is geëindigd. Ons doel een Rechtsche meerder heid, die de gelijkstelling brengen zou is niet bereikt. We zijn in de minderheid. Maar den moed geven we niet op Er komen nog meer stembussen en dan zullen we verder zien. De samenmenging van Rood en Blauw gaf Paars, de rouwkleur van het weg kwijnend liberalisme. Wat ons nu te doen staat? Innerlijke versterking 1 Zonder Gelijkstelling bard werken voor ons dierbaar bijzonder onderwijs. Met verhoogde toewijding ons geven aan onze School, aan onze taak, aan 't Roomsclie Kind 1 Onze organisaties liecliter maken door persoonlijke deelname aan 't verenigings leven, door propaganda onder niet-leden, door 't brengen van een offer, waar dat van ons wordt gevraagd. Er komt nu een tijd, dat we ons inner lijk moeten sterken op elk gebied. Want 't zal strijd worden, van getal tegen getal, van geestkracht tegen geest kracht, van beginsel tegen beginsel. Een strijd wellicht, waarbij de kamp der laatste weken slechts schermutseling zal blijken te zijn. Dan moeten we hebben mannen, geen laafards, die volgen dengene, die 't hardst schreeuwt, 't meeste belooft, 't felst las tert, 't kwetsendst hoont, 't brutaalst lachscliimpt. Almelo. Onder de gemeente Friezen veen heeft Zaterdagavond de 30-jarigie boer J. E. bij ruzie om een oude vöete den 21-jarigen boer E. B. dood gestoken. De dader die te Almelo gevangen zit heeft bekend, doch toont zich onverschillig. Arnhem H. M. de Koningin heeft het bestuur der Tentoonstelling medege deeld dat zij op oen nader te bepalen dag de tentoonstelling hoopt te bezoeken. Delft. In een. logement alhier heeft een zekere van N. de koopman A. v. d. B. uit Botterdam in den rug gestoken en hem daardoor levensgevaarlijk gewond. Delft De werkman H. A., werkzaam op een kolenwagen, is vanmorgen te 9 uur door (trein 166 aangereden. Hij werd per brancard naar het gasthuis ge voerd. Amsterdam. De vergadering der 2e Kamerleden hehoorende tot de Concen tratie is bepaald op Donderdag a.s. te 's Gravenhage. Amsterdam. De heer Vliegen zou door het bestuur der S. D. A. P. zijn aange wezen als candidaat voor vide-voorzitter der Tweede Kamer. Rotterdam. Vannacht heeft bij een vechtpartij in een café der Delistraat de Duitsche hofmeester E. G. uit zelfver weer een pistool afgevuurd waarmede hij de werklieden J. v. D. en C. S. ver wondde, den eersten levensgevaarlijk. Hij is in arrest gesteld. Rotterdam. Do 9-jarige W. v. A. wilde uit een roeibootje langs een paal op den wal klimmen. De paal was te glad, zoo- dat de jongen naar beneden viel en in de diepte verdween. Zijn lijk werd ander half uur later opgehaald. Konsiantlnopel In Ottomaansohe kringen, is men er meer en meer van overtuigd dat de strijd tussehen de ver bonden Balkanstaten uitgebuit moet wor den ten voordeele der Turken. Het doel der Turken moet zijn, de Bulgaren weer terug te dringen van de grenzen in de Londensche conferenties voor hun bepaald. Dte biadsn Tamin en Sabah eischen dat zoo snel mogelijk tegen de troepen van Koning Ferdinand wordt opgetreden. Men gelooft dat het zeker is dat de Turken in zeer korten tijd hun hulp aan de Grieken zullen aanbie den, natuurlijk tegen flinke voordeellen. Londen. Aan de Daily Telegraph wordt uit Athene gemeld: Het Servische leger is het Bulgaarsche gebied binnen gerukt, en heeft Kustendill bereikt. Mark waardig genoeg wordt hetzelfde bericht Konstantinopel bevestigd. Londen. Volgens een mededeeling van de Daily Mail uit Odessa heeft de Russi sche regeering de mobilisatie bevolen van do garnizoenen in het zuiden en in hlot zuidwesten. Deze maatregelen moeten be schouwd worden als voorzorgmaatregelen voor een nieuwen Balkanoorlog. Vqlgeris mededeelingen van bladen uit. Pietersbuig wordt de mobilisatie voor het Russische leger tegen den 15en voorbereid. Berlijn Uit Uskub wordt aan de Ber liner Zeitung am Miltag geseind dat de Serviërs Privolac opnieuw zouden heb ben ingenomen en de Bulgaren in wan orde, vele dooden achterlatende, zouden zijn gevlucht. Boekarest. Een contingent Bulgaarsche troepen i s het gelukt op te dringen naar Wpemja en in den rug van het Servi sche centrum te komen. Zeer waarschijn lijk zal nu hel Servische leger van zijn operatiebasis in Macedonië worden afge sneden. Krabbendijke. Afloop der aanbesteding bouw hulpkerk Ned. Ilerv. Kerk en het afbreken van de bestaande kerk en liet houwen van een nieuwe op dozielfde plaats. Inschrijvers: Minderhout, Hein- kenszand, f38280; A. Kuijper, Heiukens- zand f36450; M. van Oijen, Eindhoven f32490; Vader, Vlissingen f32050; Van Mare, Goes, f31000; Groenendaal, Vlis singen f31050; Seheffelaar, Bergen op Zoom f34250; J. Walles, Vlissingen, f33225; J. van der Sande, Krabbendijke, f30345; C. van Velzen, id„ f30000; H. A. Breker, id., f28598; J. Panny, id. i 28327. Over de gunning zal Maandag avond in de vergadering van kerkvoogden worden beslist. (Z.) lardenburg I)e kolenbond „Helpt el kander" heeft hier aanbesteed de levering van 157000 K.G. beste Engelsche kolen, Groente- en Fruitveiling. Vlissingen, 4 Juli 1913. Aardappelen (muizen) f 2.20 a f 3.60, Aardappelen (9 weeksche) f 3.a f 3.60, Aardappelen (schoolmeesters) f2.80, Aard appelen (vroege blauwe) f3.20 a f3.60, Aardappelen (poters) f 1.20 a f 1.80 per HL.; Aardbeien.40 a65ctKruisbessen 30 a 35 ct., Aalbessen 35 a 60 ct., alles per 5 liter; Frambozen 14 a 29 ct., per mandje; Komkommers 3 a 9 ct., Sla 1 a 2 ct., IJskrop 21/., 2?/t ct., Andijvie 1 a 3'/.i ct., Bloemkool 4 a 20 ctalles per stukSpinazie 45 ct., Zuring 10 a 17 ct., Tuinboonen 50 a 65 ct., Doperwten f 1.33 a f 1.55, alles per ben; Peulen 35 a 80 ct., Porselein 16 a 40 ct., (Mos- krul) 6 a 12 ct., alles per mandje, Peeën 5 a 95 ct., Karoten 5 a 7 ct., Rhabarber 3 ct„ Rammenas 2 a 2: ctSeldery 3 a 4 ct., Pieterselie 3 a 6" ctKunne 5 ct., Kervel 4 a 5 ct., Uien l5 a 2 ct., alles per bos. Curegliem-Anderlecht bij Brussel 4 Juli. lieden werden aangevoerd: 1389 kal veren. Men betaalde per kilo: fr. 0.95, fr. 1.10 a fr. 1.27. (N. R. Cit.) Gent, 4 Juli 1913. Ter veemarkt van Woensdag, Donder dag en Vrijdag werden tezamen te koop gesteld: 7 schapen, 0 lammeren, 1 geit, 243 kalveren, 1297 vette varkens, 26 loopers, 604 biggen, 5 melkkoeien, 7 groote ossen, 203 jonge ossen, 218 vaar zen, 155 vette koeien, 356 stieren, 149 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen en vaarzenvleesch fr. i.90 a fr. 2. idem 2e qual. fr. 1.65 a fr. 1.85;koeien- vleeseh fr. 1.75 a fr. 1.85; idem 2e qual. fr. 1.40 a fr. 1.70, stierenvleesch fr. 1.45 a fr. 1.85; kalfsvleescli fr. 1.75 a fr. 2.30 schapenvleesch fr. 1.65 a fr. 1.90; lam- merenvleesch fr. 1.70 a, fr. 2.varkens- vleesch fr. 1.20 a fr. 1.40. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1.65: stieren fr. 1.34; kalveren fr. 2.19. Versch roet fr. 0.55 a fr. 0.80 en meer volgens qualiteit. (M. Crt.) Veiliugsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 5 Juli 1913. Groote Veiling. Zwarte bessen, verkocht 3000 KG., van f 18.60 tot f 19.40 per 100 KG. Kleine Veiling. Aardappelen 2 a 4 ct., per KG. Tholen, 5 Juli 1913. Ter graanmarkt van heden was tarwe f 10.a f 12.wintergerst f 10. - a f 10.25; Zoinergerst f 0.a 10.—haver f7.a f8.— alles per 100 kilo. Voorts rogge f5.a f6.witteboo- nen f 12.a f 15.bruineboonen f 0.— a f 0.kleine erwten f 0.a'fO. kroonerwten f 0.a f 0.aardappe len f 0.— a f 0.uien ct., alles per HL (M. Crt.) IJzendijke, 5 Juli 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer klein en de omzet eveneens. Prijzen onveranderd. Men besteedde voor Nieuwe Tarwe f 9.75 a f 10.75 Nieuwe Rouge 6.50 a 6.75 Nieuwe Wintergerst 9.50 a 0. Nieuwe Zomergerst 9.75 a 0. Haver 9.25 a 0. Paardenboonen 8.75 a 0. (M. Crt.) Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 5 Juli 1913. Zwarte Bessen 185 ct., Aardbeien 13 a 15 ct., Kersen 15 a 28 ct., Frambozen 4 a 5 ct., Aardappelen 4 a 6 ct., Erwten 5 a 7 ct., Tuinboonen 4 a 5 ct., alles per K.G., Bloemkool f 0.90 a f 1.45, per 10 stuks, Wortelen 40 a 90 ct., per 100 bos. Heden werden aangevoerd1600 KG. zwarte Bessen en 550 KG. Aardbeien. Rotterdam, 7 Juli 1913 Varkens 27r' ct a 28-"' ct. Lichte soort export 27 ct. a 28 ct. Voor Duitschland 27 ct. a 28 ct. Aardappelen: Bravo's Poters fl,50 a f2, Westlandsche Zand f4 50 a f3.—. Idem Klei f2.a f3. Z e e u w s c h e Eieren f 4,70 a f 4,90. Overmaasclie Eieren f4,90 a f5,10. Buitenlandsche Granen Niet aanwezig. Goes. Geboren 5. Cornelia Wilhelmina, d.v. Cornelis Luijks en Maria Verplakke. 4. Neeltje d.v. Pieter Reijerse en Wil helmina Maria Geertruida Steutel. 6. Her- manus z.v. Cornelis Sinke en Jannetje de Lange. Middelburg. Bevallen: J. J. M. van de Kamer geb. Pluymers z C. Keste- loo goh. Pieters, d.; M. Labreyère geb. de Jonge d.; P. Dauiëlsche geb. Geelhoed d.; G. Wi. C. Nelisse geb. Isendoorn d. (le- venl.) OverledenC. de Pree vrouw van A. Baan 25 j.; J. Wi. Landstra weduwe van J. C. Barbier 54 j.J. deu Boer d. 7 weken.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3