zindelijkl een Huis met BUITENLAND. Landbouw en Veeteelt ADVERTENTIE: N. Openbare Openbare De Oorlog op den Balkan. UIT DE PERS. JOURNALISTIEK. De Meunerie Bruxelloise BLOEM VOOR DE BAKKERIJ Monopole Banio Merk Speciale 00 Neerlandia 0 JOS. VAN EENENAAM, Woensdag openbaar] Openbare Donderdag v e r k WOENSDAG v e r k 29 perceel^ 6 perceel Een groot aantal Eerste-Kamerleden van verschillende fractiën bezoekt thans het Zuiden van Limburg, waar de mijnen, de Sittardsche tentoonstelling, de Maaswer ken, de vroedvrouwenschool te Heerlen en de merkwaardigheden van Maastricht in oogenschouw worden genomen. Dit be zoek gaat met vele officieel® diners en recepties gepaard. Dr. Schenrer, lid van de Tweede Ka mer voor het district Snoek, heeft, naar „De Nederlander" meldt, minister Colijn zijn zetel aangeboden. De heer Colijn heeft echter bedankt. Thans niet tegen de Turken maar door de Christen-Balkan sta ten onderling is de oorlog met vernieuwde kracht begonnen. De Serviërs zijn aan de winnende hand. Zij hebben Istip genomen, den vijand vervolgd, meer dan 1000 Bulgaren gevan gen gemaakt; volgens een ander bericht zelfs eenige duizenden, ook kanonnen en munitiewagens buit gemaakt en den vijand over een paar rivieren gedreven. Deze tijdingen worden van Bulgaarsche zijde niet bevestigd, maar indirect toch eigenlijk wel. Want Danef verklaarde e r zich beslist tegen, de quaes tic met de wapens op te lossen. Dat zou de Bulgaarsche Staatsman zeker niet zeggen, wanneer hij kans zag, die op lossing fangs dezen weg ten gunste van zijn land te verkrijgen. Griekenland heeft uitdrukkelijk èn aan den Bulgaarschen gezant èn aan de groote mogendheden verklaard, dat het niet van plan is, de vijandelijkheden te sta ken, zoolang de Bulgaren het betwiste gebied nog bezetten. Er is door dezen loop van zaken groote onrust ontstaan. Vooreerst in Roe menië, dat terstond, nadat het uitbreken van den oorlog bekend is, wil mobili- seeren en Bulgarije binnenvallen. Verder is er te Constantinopel groote beroering ontstaan over den nieuwen loop- van zaken; men verwijt de regeering, dat zij dezen niet heeft vooruit gezien en nu buiten staat is van de gelegenheid te profiteeren. Men vreest een opstand. Maar de diepste ontsteltenis heerscht in officieele kringen in Weenen. Servië stoort zich aan geen enkele waarschuwing ©n gaat door. Wat moet Oostenrijk nu doen. Den lastigen buurman laten begaan? Of (ingrijpen? Maar dan staat Rusland ook klaar. De zaak van den vrede in Europa staat dus beslist hachelijk. Aan Bulgarije schijnt de verantwoorde lijkheid van den oorlog te moeten worden toegeschreven. Het pogen om de schuld op de Serviërs en Grieken te werpen, is mislukt ien d© berekening, dat Roemenië neutraal zou blijven, heeft gefaald. l Servië en Griekenland nemen den toege worpen hadschoen op, wijl ze zich moeten verdedigen. De oorlog is dus begonnen. En Bulgaarsche krijgsgevangenen ver klaarden, dat in hun leger een proclamatie was voorgelezen van Koning Ferdinand, waarin werd gezegd dat de oorlog was ver klaard. Als dat waar is. komen de officieus© Bulgaarsche vredesbewegingen wiel in een zeer eigenaardig licht te staan. Servië en Bulgarije. De officiëuse „Samoeprava" wijdt een artikel aan het optreden der Bulgaren en betreurt het ten zeerste, dat de Bul garen in hun onverzadelijke begeerte naar vreemd land op schandelijke wijze de een heid op den Balkan verwoest hebben en om eenige duizenden kilonfetiers land niet geaarzeld hebben een broederoorlog te doen ontbranden. De jongste gebeurtenis sen bete-ekenen ©en groot ongeluk voioir den Balkan en voor den geheel-en Slavischm stam. Verschrikkelijk is het barbaarsch-e optreden dor Bulgaren, die een veldhos pitaal, dat onder bescherming stond van het Servische roode kruis, OVERVIELEN, EN GEWONDE SERVISCHE OFFICIE REN EN SOLDATEN OP DE GRUW ZAAMSTE WIJZE VERMOORDDEN. Voor zulke feiten moet bij de Servi sche krijgers de drang naar wraak gewekt worden. De Bulgaren zullen voor zulke wraakroepende feiten de straf Gods niet ontgaan. Reeds op het slagveld begint zich het Godsoordeel te voltrekken. Ook na den oorlog zullen zij in hun uitputting, in het verlies yan hun prestige en in de verachting, waarmede de naburige lan den hen zullen bejegenen, hun vloek waardige misdaad moeten uitboeten. Maar bitter is de ontgoocheling van liet Ser vische volk, dat de Bulgaren tot, dusverre broederlijk ondersteunde met het bloed zijner beste zonen. (Msb.) De gevechten in Saloniki. De officiëele opgave van de verliezen hij de gevechten in Saloniki, welke voor de gevangenneming der Bulgaarsche troe pen plaats vonden, luidt als volgt: aan Grieksche zijde sneuvelden 16 soldaten; 4 .officieren en 4 minderen werden ge wond. De Bulgaren hadden 54 dooden, 417 gewonden, 19 officieren en 1260 min deren werden door de Grieken gevangen genomen. Van de Bulgaarsche comitadji werden 6 gedood en 30 gevangen geno men. BKLGIU Een nota. Z.Em. Kardinaal Merry del Val heeft in den „Patriate" een nota gepubliceerd van den volgenden inhoudMeerdere ka tholieke bladen in België hielden zich bezig met oordeelvellingen, welke door een persagentschap met name „Roma" over hen gepubliceerd zijn. Zijne Emir nentie de kardinaal staatssecretaris wenscht, dat men in België wete, dat dit agentschap, verre van door den H. Stoel erkend te zijn, geen autoriteit ger niet en dus ook geen bevoegdheid heeft om over de orthodoxie van katholieke bladen te beslissen". („Centrum".) Groote en kleine socialisten. In een Belgisch blad lezen wij, zegt „De Maasbode" „De politieke uithongering, (slaking in België), is nu een tijdje achter den rug, en het is goed en het is gezond voor den geest, thans eens klaar en duidelijk te zien, wat er allemaal voorvalt. Wij weten het ryedsGezel Desitréee verblijft prinselijk te Spavriend Tërwagn© ligt te verkoelen aan de zee; Vendervelde en Hymans zijn haastig, om naar Zwit serland, Duitachland, Italië, Noorwegen of Spanje te vertrekken of overal waar zo maar ©enigszins van droomien of water tanden. Daartegen lezen wij in het officieel dag blad der socialisten van Dinsdag 1 Juli, dat er te Rons© nog altijd twintig slacht offers rondloopen van de politieke werk staking. Zij kunnen nergens werk vinden. In Aalst zijn er ook vele slachtoffers. Als gij die schreeuwende, die schande lijke ongelijkheid tusschen de socialisti sche broeders durft aanraken, weet ge wat antwoord u dan wordt toegebeten: „Bah! dat is gelijk, ze loopen toch alle maal leeg; geen van allen inbeten een een slag werken,I" Heel zeker; ze loopen allemaal leeg; maar de eenen leven als koningen op aarde; de anderen leven als bedelaars, als arme wormen, kruipende over den grond, of als padden links en rechts snuf felende en zoekend® naar een broksken eten. Dat is bij ons het verschil tus schen de heeren ritoyens ien die arme slaven. De Groothertogin Marie-Adelheid van Luxenburg brengt heden een ofïcieel bezoek aan het Belgische Lof. FRANKRIJK. Een arme kerel is dezer dagen versche nen voor den krijgsraad van liet zesde legercorps, zetelend te ('halons-sur Marine. Hij was soldaat en bevond zich in de kazerne te Lerouville, toen den 20 Mei in yeirsohiliende plaatsen opstootjes ont stonden in verband met den diensttijd van drie jaren. Ook hij had gelezen, wait Jaurès de groote, de roode, de machtige Jaurès daarover, daartegen had gezegd en hij wekte zijn kameraden op om! de kazerne uit te gaan onder de leuze: „Wieg met den driejarigen diensttijd. Leve Jaurès". Thans stond hij voor den krijgsraad en hij vertelde met tranen in d-e oogen: „Ik las alles wat Jaurès schreefdat de regeering niet het recht had, ons in de kazerne te houden, omdat het onrecht vaardig was en onwettig, endat de driejarige diensttijd toch zou worden ver worpen Jaurès wist natuurlijk wel beter en hij heeft zich van het vonnis, dat over dit arme slachtoffer van socialistische rlieto- riek werd geveld, niets aan te trekken. Misschien betaalt hij de 100 francs boete; de twee jaren gevangenisstraf motet de arme soldaat zelf uitzitten, terwijl de heer deput.é Jaurès in dien tijd 30000 francs als Kamerlid opstrijkt, steeds redevoeren de, doch natuurlijk zonder verantwoor delijkheid. .(C.) Opruiing van soldaten. Krach tens mandaat, uitgevaardigd door mr. Driou, rechter van instructie, zijn Dins dagochtend twaalf secretarissen, oud secretarissen en penningmeesters van ver schillende vakvereenigingen in hechtenis genomen, onder wie Marok', penning meester van het Algemeen verbond van den Arbeid. Allen w'orden opgesloten be schuldigd van opruiing van militairen tot ongehoorzaamheid en desertie. Bovendien hebben arrestaties plaats gehad te Lardy (Seine-et-Oise), twee andere te Nantes en Bourges. In het geheel zijn tengevolge! van de gehouden instructie tegen de anti militaristen 50 mandaten tot inhechtenis neming uitgevaardigd. De rechter is van plan de „Sou du Sohlat" evenzeer te vervolgen als het. Algemeen verbond van den Arbeid. C>De Tijd".) DENEMARKEN. De Deensche socialisten hebben met de radicalen bij de laatste verkiezingen de meerderheid behaald. En ze zijn thans in volgorde van ledental de tweede partij! van het Parlement geworden. Het libe rale ministerie trad af en de koning bood den socialisten de vorming van een Ka binet aan, maar ze wilden nietl Ja ze waren met hun overwinning zóó verlegen, dat zij den koning verzochten, het heengaand ministerie Berntsen tot aanblijven te willen bewegen1 Zoo bang waren ze dat ze na de vele holle woor den van kritiek, gedurende jaren gedebi teerd, eens iets van hun beginselen zou den moeten verwerkelijken. De liberalen wilden echter niet blijven en de koning droeg partijgenoot Stau- ning op, een ministerie te vormen. Maar 't gebeurt niet. De partij verklaart officieel, dat „hoogere gezichtspunten" de fractie noodzaken voor 't aanbod te be danken. „Hoogere" gezichtspunten". De kiezers mogen niet merken, dat de dikke frasen van weleer in de prak tijk slechts apekool zouden blijken. C.C-") OMT.SCHl.iM». Huwelijk van Koning Manuël. Den 3en en 4en Sept. a.s. zullen te Sigmaringen de huwelijksfeesten plaats hebben van koning Manuel en prinses Augusta Viktoria v. Holienzolte®. ZUID-A FRIK A. De staking aan den Rand. De regeering te Pretoria heeft nog 500 man van het garnizoen van Pretoria naar ilen Rand gezonden. Do mijnwerker,sbond heeft aan alle an dere bonden een oproep gezonden om heden (Vrijdag) den arbeid neder te leg gen. De staking heeft zich uitgebreid over verschillende kolenmijnen. Er heerscht nog onzekerheid omtrent hetgeen de spoor wegbeambten zullen doen. Amerikaansche Kruisbessenmeeldauw. l)r. Rilsema Bos, het hoofd van den phytopathologisohen diensl le W'agc- ningen schrijft Ken paar malen moet hel zijn voor gekomen, dal op de markt te Lon den en le Huddersfield van uil Ne derland in Engeland geïmporteerde kruisbessen, bleken Ie zijn aangetast door Amerikaanscben kruisbessen meeldauw. Zoodanige partijen worden natuurlijk aangehouden. Reeds uit hel oogpunt van eigen belang is hel dus noodig, dat ieder, die kruisbessen ver zendt, nauwkeurig toezie, dat deze zuiver zijn. En zulks is ook van het grootste belang voor onze kruisbessen- teelt in '1 algemeen; wanl het laat zich inzien, dal wanneer herhaal delijk op de Engelsche markten meel dauw op Nederlandsc.he kruisbessen wordt ontdekt de kans heel grool is, dal Engeland zijne grenzen voor (lil produkl van onzen bodem sluil. Trouwens art. 14 van onze „meel- dauwwet" verbiedt hel le koop aan bieden, verkoopen, afleveren, vervoe ren of doen vervoeren van den dooi den meeldauw aangetaste kruisbes sen; wie dat doel, is strafbaar. Zoo wel de expediteurs en de opkoopers als de bessentelers hebben le letten op de bepalingen van dit artikel. Om belanghebbenden opmerkzaam te maken op bet voorkomen van Ame rikaansche kruisbessenmeeldauw op struiken en bessen, om bun aan te wijzen, wal te doen in geval van be smetting, en om eventueele overtre dingen der planlenziektewet op le sporen, zijn gedurende dit seizoen vijf controleurs bij den phytopalhologi- schen diensl in Nederland werkzaam. Hoewel dezen ook dikwijls de te ver zenden partijen kruisbessen nazien, mogen telers, opkoopers noch expe diteurs zich uitsluitend op dc contro leurs verlatenwant vooreerst is bet hun onmogelijk, alle partijen na te zien, en ten tweede kunnen die par tijen, welke zij onderzoeken, door ge brek aan tijd dikwijls niet anders dan oppervlakkig worden gecontroleerd. De bessentelers, opkoopers en expediteurs zclven h e b- b e n toe te zien, dal z ij geen contrabande leveren of ver zeilde n. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen wor den zeer hooge prijzen besteed voor merrieveulens van goed soort. Een paar voorbeelden De landbouwer V. te Zaamslag ver kocht dezer dagen een beestje van ruim 4 maanden aan een landbouwer te Koe wacht voor f225; den landbouwer P. te Stoppeldijk werd te vergeefs f 190 ge boden, voor een veulentje van 3 weken, te leveren als het diertje werd gespeend. Wraak politiek. De „Rotterdammer" schrijft: Vol innerlijke schaamte over de weerzinwekkende houding door haar aangenomen, zal de vrijzinnige pers in deze dagen het ons ongetwijfeld toevoegen: Wat praat gij over die achttien socialisten! Het is uw schuld, dat zij er zijn, had ons geholpen en dc rooden waren aanmerkelijk gedimd in de Kamer gekomen. Hel is goed, deze bazelarij slechts door den nood ingegeven, aanstonds weg te vagen. Met de meeste beslistheid mag wor den getuigd, dat onze kiezers zich trouw hebben gehouden aan het ge geven parool: bij de herstemming lus- schen een socialist en een eoncentra- lieman is onthouding de aangewezen weg. Kei maar op de cijfers: In Ilooge- zand kreeg bij eerste stemming de socialist 2575, de anii-revolulionair 1645. Hadden zij zich vereend dan zou Spiekman er plm. 4200 moeten hebben gehad. Hij kreeg er 2816 legen 2575 bij eerste stemming. In Leeuwarden kreeg de Roomscb- Katholiek 1685 stemmen, Mr. Troel- slra 3738. Hadden zij zich vereend dain zou Troelstra er ruim 5100 moe ten hebben gehad. Hij kreeg er 3851 tegen 3738 bij eerste stemming. In Weststellingwerf bekwam de an tirevolutionair 1671 Ilugenholtz 2628. Hadden zij zich vereend, Ilugenhollz zou er 430Ó moeien hebben. Hij kreeg er 2986 tegen 2628 bij eerste stem ming. In Zaandam kreeg Iluys 5389, de antirevolutionair 2549. Hadden zij zich vereend, dan zou Duys er rium 7500 moeten hebben gehad. Hij kreeg er 5195 tegen 5389 bij eerste stemming. Zoo zouden we nog meerdere dis- slricten kunnen noemen, die doen zien boe in dezen broedertwist onzerzijds niet is geroerd. Hadden wij wraakpolitiek willen voeren, dan waren Amsterdam V, Groningen, Winschoten, Den Helder aan dc concentratie ontrukt. Wij hadden bet ten volle in onze macht, maar wij lieten het odium van de versterking der mannen van de roode vaan onverzwakt op de vrij zinnigen rusten. Liberaal en socialist hebben saam deze zege bevochten. Zij saam moeten ons nu de vruchten van dezen heerlijken bond geven. Nieuwe Courant, Handelsblad en Nieuwe Rotterdainscbe Courant sloof den zich voor de socialisten uil en bevalen ben niet warmte aan. Verlangend zien wij uil naar de vreugde,'die dit edele achttiental aan de concentratie bereiden zal. Hel zijn haar mannen, baar mede standers, baar geliefde broederen. Of zou er nog iemand durven zeg gen: ja maar rechterzijde, ge zijl ook mede schuldig. Ge hadl dc liberalen moeten helpen tegen de sociaal-demo- craten. Moeten helpen degenen die dag aan dag ons beschimpten en hoonden in betgeen ons dierbaar was? \Vij hebben nog zoo iels dal eer beet, boe moeilijk dit ook door de vrijzinnige pers moge zijn le verstaan. De „Nederlander" wijsl op bet vol gende: In een artikel over den uitslag der verkiezingen somde de „N. Rolt. Cl." dc ongerechtigheden van bel Kabinet- Heemskerk nog eens op, een genoe gen dat men den heeren niet mag ontzeggen. Maar een weinigje voorzichtigheid ware daarbij toch geboden. „Op elk gebied werd geschipperd", zoo heel bel „geschipperd en gekon keld, niet bet minst als bel benoe mingen gold." Wij hebben bel wel eens anders geboord. „Wat bel veel betreden gebied der benoemingen b.v. betreft, valt er le laken, maar ook le prijzen. Minister Talma beeft aan den oftöpiioudelijken drang van min of meer invloedrijke geestverwanten meer tegenstand ge boden dan men wel weet en ook mi nister Heemskerk kan, al schijnt hel er in den laatsten tijd niel beter op- geworden, naast -eenige zonderlinge partij-benoemingen, wijzen op- geluk kige keuzen, vondsten zelfs." Zoo schreef begin Juni niel een blad van rechts, maar.de „Nieuwe Courant". liet een of ander moei waar zijn, „N. Roll. Crt." en „Nieuwe Cl.' kun nen niet beide gelijk hebben. Of is bet ook hier alleen.datum- verschil? Henri Rochefort. f In hoogein oiulerdo-m is in do bad plaats Aix-les-Bains, waar hij tevergeefs herstel zocht tegen de verzwakking van den ouden dag, de befaamde journalist overleden, wiens naam hierboven staat. Een man van onmiskenbaar talent gaat met hem heen. Een journalist "en pu blicist van 'buitengewone begaafdheid en werkkracht in het genre, dat hij zic.h gekozen had. Want op .dit laatste moet de nadruk worden gelegd. Hij stond zóóver af van het ideaal, dat de katholiek zich voor den publicist en dagblad -schrij Ver stelt, hij was zóó revolutionnair in zijn taal, zoo pamflet-achtig in zijn stijl, zoo wild en niets ontziend in zijn polemieken, zoo neerhalend en afbrekend in gansch zijn optreden, dat hij slechts het tegen overgestelde van een model-journalist voor ons kan wezen. Merkwaardig was het begin van zijn loophaan. Tegen het -einde van het tweede keizerrijk, in 1868, maakte hij zijn de buut. Hij gaf toen de „Lanterne" uit, naam van een in brochure-vorm verschij nend blaadje, dat aan de revolutionnaire pers van 1793 herinnerde. En terstond begon hij zijne aanvallen tegen hot kei zerrijk niet alleen, maar ook tegen den keizer persoonlijk, diens- familie en voor geslacht, aanvallen vol bitteren spot en venijnige woordspelingen. Had hij het keizerrijk met de uiterst© felheid bestreden, even scherp keerde hij zich later tegen de republikeinse!» re- geeringen, die hem niet naar den zin waren. Man van groote tegenstellingen was hij. Hij gold voor socialist, maar hij was tegelijkertijd aristocraat, met alle ma nieren den aristocraten eigen. Hij was republikein en tevens boulangist. Hij toorn de tegen het kapitalisme, maar verdiende te.i'zelfdertijd schatten en leefde ernaar. Hij had de meest bewogen loophaan die men zich denken kan, was beurtelings banneling, afgevaardigde, gevangene, ver oordeelde, een korten tijd zelfs lid van het gouvernement, maar altijd -en boven alles publicist, die zijn lezers hij duizen den vond en tegen het uur, dat de „Lan terne" verscheen, stond hot zwart van menschen, die in de lezing van het nieuwste nummer waren verdiept. Wat Rochefort was en wat hij eigen lijk wilde, wist men niel, wist hij mis schien zelf niet, maar hij was onderhou dend, vernuftig, spottend, hij maakte spek takel, was onuitputtelijk in woordspelin gen, en meer verlangde men niet. Rochefort is hij alle verandering aan het begin van zijn journalistieke loop haan lllrouw gebleven: de lezers anm seeren door zijn hevigheid en zijn spot. Hij gaf aldus op zijn wijze een beeld van het Frankrijk in de tweede helft der negen tiende eeuw. Ware hij anders opgetreden, had hij zijne talenten gesteld in dienst der goede beginselen, hij zou ongetwij feld nooit zulk een opgang hebben ge mankt. Maar toch, hoeveel goed liad hij kunnen slichten met de geven, waarmlede hij door God was bedeeld! (Ctr.) 0e journalist en zijn arbeid. Onlangs werd te Brixen, Zuid-Tyrol, de professor in de theologie, dr. Signowj Waitz, tot hisscho'p gewijd. In 1864 te Brixen geboren, bezocht hij het gymna sium van zijn vaderstad en studeerde la tei' in de theologie aan de hooge schóól te Inssbrück. Op 27-jarigen leeftijd iverd hij met toestemming van den hisscho'p hoofdredacteur der „Brixener Chronik". Voor het feestnummer van dit blad, dat dezer dagen zijn zilveren jubdlé vierde, schreef hij „Erinnerungen", waarin hij ook zijne werkzaamheden als journalist herdacht. Merkwaardig is hetgeen hij zeid-o- over den ins'pannenden arbeid, dien d-e- jour nalist to verrichten heeft. Volgens den prelaat is die arbeid een veelzijdige, ongeregelde en gejaagde, wel ke een ontzaglijke verantwoordelijkheid met zich brengt en buitengewoon veel vergt van het. zenuwgestel. De bisschop kent geen beroep, dat zoo. veel van de zenuwen en het hart eischt als de journalistiek! en dat daarenboven zoozeer onder vaak onverstandige en liofdeloozc critiek te lijden heeft. Geen wonder dat zoo menige dagblad redacteur zoo vroegtijdig veroudert en door een hart- en zenuwziekte verzwakt en weggerukt wordt. Daarom .betuigt mgr. Waitz zijn bij zondere waardeering en hoogachting voor de mannen van de pers. Hij acht het buitengewoon heilzaam voor velen van hen die achter een potje hier het .wierlk! der pers zitten af te breken, zelfs eens een tijdlang al was het maar een half jaar op een redactiebureau dienst te doen en in het heete vuur te staan van den journalistiek'en arbeid. („Centrum.") bericht dat zij den ALLEENVERKOOP voor hare prima merken voor ZUID-BEVELAND heeft opgedragen aan den heer Uraan- en Meelhandel, GOES, Telefoon 74. Brussel, 25 Juni 1913. De Collecteur Oude Vischmarl bekend, dat de baar zijn en da gint 21 Juli. I Na ontvangst met porto won ook toegezonda De uitslag alléén in dit dag opgenoi de uitslag var gemaakt in Maandag 21 De Notaris H. '8 Gravenpolder, zal Mej. M. Vroon i.an des voormiddags in Nazeret te nos. 853 en 960, g Het huis is te I de verkooping va ding onmiddellijk Nadere inlicht! kantore van geno- Na alioop aan '-I luiis een bestaat, Kabinet, Linn Stoelen, 2 Klokk Lampen, Spiege! Kachels, 2 Droogi ben, Glas- en Aar met toebehooren, Arbeidersgereedsi De Notaris H. 's-Gravenpolder zal M. CHAMULEAU U des namiddags 1 bewoonde Hoefje, 4 We jarig en A Kalf koeien en K jarige Vaarzen lings Egge en De Notaris 11. 's Gravenpolder zal.l J STEKETEE—Mol (les namiddags 1 den heer A. Mar het openbaar Alles wassende woonde hofstede Dc perceelen zj paaltjes aangeduid V erkoopboekj es van genoemden N De Openbare de Kapitale lust" te Hoe Bouw- en W meenten 's Gr; Abtskerke en menlijkè grod H. A., zal op (lag in (le n a. s. plaats lie H. 1

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 6