BINNENLAND Laatsl 3 Sylvia Pankliurst, de kiesrecht- dame, heeft Zondag in Londen weer een geweldig opstootje veroorzaakt. Na een meeling op hel Trafalgar Square trok zij, gevolgd door 2000 personen, onder wie vele bootwer kers, naar hel woonhuis van premier Asquilh. De menigte poogde hel cordon po- lilie-agenten, dat daar was opgesteld, le verbreken en verschillende vecht partijen ontstonden. Ten slotte slaag de de politie er in de betoogers uiteen le drijven. Vijf personen werden in hechtenis genomen. (Msbode.) BKLOIE). De z. a a k-F li r n 111 o n l. In de „ti. v. A." lezen wij hel volgende: „Een revolutionnair blad, met an archistische strekking, schrijft over hel geval Furnémonl, en maakt niet hel socialisme, maar de socialistische partij mede verantwoordelijk voor dit gcvai Hel geval Furnémonl, bekend sedert October 1912, werd eerst in den doofpot gehouden, Furnémonl mocht nochtans vrijelijk alles uitkra men, in hoedanigheid van Messias en van apostel in de volksvergaderingen. En, zonder cene ganscli toevallige aanhouding, en zonder de verklarin gen van de onwaardige moeder en van het bedorven kind, is hel on eindig waarschijnlijk, dat Furnémonl immer voort als apostel zou zijn ver heven, uil staatsreden of uil partijre den, wal een en hetzelfde is. Van dit schrijven onthouden wc slechts dit: De gruwelijke zaak was bij de roode partij sinds October 1912 bekend, en de socialisten hebben Fur némonl niettegenstaande dat, als lei der behouden' Diefstallen op internatio nale l r e i n e n. De „Gazet van Middenstations, van reizigers, die op Antw." meldt „Den laatslcn tijd kwamen er aan houdend klachten, bij de poltiie der internationale treinen van hunne brie- ventasschen en andere waarden wer den beroofd. Op bevel van den overste werd de politic-officier, den heer Gae- remynck, gelast, in burgerkleeding in den trein die naar Holland rijdt, plaats te nemen, om op die wijze de zakkenrollers op heelerdaad le be trappen. De politie-officier had spoe dig een drietal kerels bemerkt, die in een compartiment het vertrouwen der reizigers zochten le winnen. Aan hunne handelwijze le zien, leed het geen twijfel of hel waren wel de gauwdieven. Zulks gebeurde bij de derde reis, die de politie-officier Gac- remynck met den trein naar Holland ondernam. Bij den aankomst van den trein le Rotterdam, werden de drie vreemde kwaaddoeners met behulp van het Ilollandseh treinpersoneel aangehou den, op het oogenblik, dat zij een brieventasch van een reiziger ontsto len. De dieven werden in handen der Iiollandsche politie overgeleverd en opgesloten." UUriSCULiND. Naar aanleiding van de vele ge heimzinnige ziekte-gevallen, die zich hadden voorgedaan bij manschappen van hel eerste Westfaalsche bataljon le Osnabruck, heeft de opperste ge zondheidsraad een onderzoek inge steld. Bij een drietal zieken werden paralypilushaci 11 en gevonden, en daar deze manschappen ziek geworden zijn onder dezelfde verschijnselen als de andere soldaten, vreest men, dat ook zij aan typhus lijdende zijn. Van vleeschvergiftiging zou dus geen sprake zijn. Bij het station Zscherben nabij llal- le, is Zaterdag een dynamiel-aanslag voorkomen, die ernstige gevolgen had kunnen hebben. De baanwachter, die den weg controleerde, bemerkte Za terdagavond tusschen tien en elf uur, op korten afstand van het station twaalf rechtop in de rails geplaatste dynamiet-palronen. Wanneer een trein gepasseerd ware, zou zeker een verschrikkelijke ontploffing hebben plaats gehad. De patronen waren af komstig uit de Anhallisch-Weslfali- sclie kruitfabriek en waren blijkbaar gestolen uil naburige mijnen. Van de misdadigers heelt men geen spoor ontdekt, driehonderd mark is uitgeloofd voor aanbrenging van de daders. (Msbode.) HPASJlt. Te Valencia heeft de leider der Spaansche socialisten, Iglesias, in een door meer dan 3000 personen bezochte protestmeeting legen den veldtocht in Marokko, verklaard, dat hij van de regeering eischic, dal zij de herzie ning van hel Franscli-Spaansche Ma- rokko-verdrag zou verlangen. De so cialisten hielden na de meeling een grooten optocht door de stralen, waar bij zij riepen: „Weg met den oor log De politie moest optreden en verschillende personen in hechtenis nemen. (Msbode.) Eerste Kamer. Naar wij vernemen, beeft de heer W. Prinzen te Helmond, wegens ge zondheidsredenen zijn ontslag inge diend als lid der Eerste Kamer voor Noord-Brabant. („Hsgz.") Nader meldt men, dat deze zetel voor den heer Regoul, minister van Waterstaat, zou worden beschikbaar gesteld. De Koningin en Troelstra. Naar aanleiding van hel feil, dat II M. de Koningin mr. Troelstra a. s. Zaterdag in gehoor zal ontvangen, zegt „De Tijd": „Hieruit volgt natuurlijk nog geens zins, dat aan den socialistisehen lei der een ministerieele portefeuille zal worden opgedragen. Doch met Ilare streng constitulioneelein zin zal ook de Koningin hebben ingezien, dat, als het de vraag geldt: „Wal nu?" mr. Troelstra een der allereerste perso nen is, welke verplicht is, daarover een oordeel uil le spreken. Inlusschen is hel duidelijk, dal hel, na de consli- tulioneele daad van II. M„ voor de so cialistische partij hoe langer zoo moei lijker zal worden, alle politieke ver antwoordelijkheid van zich te blijven afschuiven. En zóó zoude het kun nen gebeuren, dat dezelfde partij van haar onverwacht groot succes bij de stembus nog wel berouw gaat ge voelen." Hare Majesteit de Koningin heeft Dinsdag op het Loo Jhr. Mr. Van Nispen tot Sevenaer, voorzitter van de Tweede Kamer, in conferentie ont vangen. 11. M. de Koningin heeft na aan komst in de Residentie, Dinsdagavond, ten half tien ure, den vice-president van den Raad van State, Jhr. Mr. J. RoëlI, ten Pialeize ter conferentie ontvangen in verband met de ministe rieele crisis. Geloofshaat aankweeken Wij lezen in „De Tijd" onder bo venstaand opschrift. Geachte Redactie. Nu de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn afgeloopen en in hel na deel der Christelijke Partij, moet ik toch ook iels melden, wal dienaan gaande hier is voorgevallen. L.l. Maandagavond sprak de heer Gerritson voor de Christelijke Par tijen tot aanbeveling van de candi- datuur van den heer Van Bijland om den volgenden dag, dal was dan Dins dag 1.1., den dag vóór de herstemming in debat le treden niet den heer Sie- melink, pred. te Goes, die op zou treden voor de candidatuur van den heer Esmeijer. De leider der verga dering was de lieer dr. Middelburg, directeur van het Herstellingsoord voor Longlijders le Putten, als lid van de Vrijzinnige Kiesvereeniging voor Putten, Harderwijk enz. Op dal Her stellingsoord zijn altijd eenige R. K. Patiënten om er hunne gezondheid terug te krijgen. Nu bestond hel voornaamste van de redevoering van den heer Siemelink uil razen, tieren en lage uitvallen te gen Roomsch en wat daarmede in verband staal. Ja zoo érg, dal uil de vergadering, zoo wal heelemaal be staande uil Protestanten, een gevoel van afkeer uitging tegen den spreker. Toen de lieer Gerritson den spreker op die taal antwoordde, ging dooi de zaal wel geen gejubel op, maar het was aan de gezichten te zien, dat zij de taal van Siemelink veracht ten en die van den heer Gerritsen goedkeurden. Maar bij den heer Middelburg was daar geen sprake vanwant hij liet er door geen enkel woordje iets van blijken. En wal was de afloop dei- verkiezing V Deze, dal de heer Graaf van Bijland is gekozen in Putten met (177 stemmen, legen 54 op den heer Esmeijer. Doel van mijn schrijven is de aan dacht le vestigen op de wijze, waar op dr. Middelburg de katholieken en dus ook de R. K. patiënten om hun geloot waardeert en hel gedrag dei- protestanten, die zich door geloofshaat Dij verkiezingen niet laten medeslee- pen. l'w abonné, II. ZWART. Men schrijft van geachte zijde aan Het Centrum": Mij tusschen de menigte bevinden de, die den uilslag der herstemming bekend gemaakt door een dagblad bureel stond af te wachten, meng de ik mij in hel gesprek van een paar werklieden, die hel diep betreur den, dal de heer Passtoors niet geko zen was. „Meneer", zei een hunner, „ik heb zooveel jaren bijgewoond, hoe Pas stoors gewerkt heeft, maar wal die man voor den werkman heeft gedaan, dat is niet le zeggen, 't Is een schan daal, dal ze hem eruit gewerkt heb ben we konden geen beteren gehad hebben." Mijn zegslieden bleken le zijn Ghr.- Hisl. Tol zoover „Hel Centrum". Toch noemde de „Goesche Courant" onlangs den heer Passtoors een „on beduidend" man. Blijkbaar moet men vrijzinnig zijn om beduidend te liee- ten. De nieuwe Kamerpresident „Men" heeft aan den Ilaagscheu briefschrijver van „De Tijd" verteld, dal de linkerzijde vermoedelijk op de voordracht voor president der Kamer zal brengen als no. 1 de heer De Beaufort en zeker tot herstel van het evenwicht als no. 2 de heer Troelstra. De socialisten zouden op deze erkenning van hun partij als de tweede in getalsterkte der con- cenlraliepartijen, z,eer gesteld zijn. Dit bericht is zeker niet onmogelijk. Fr is niet hel minste bezwaar' legen, dat de linkerzijde over hel bezetten van den voorzittersloe.1 thans reeds van gedachten wisselt en het is rationeel, (lal de sociaal-democraten daarbij voor een hunner aanspraak maken op een plaats op de voordracht. Het ge tuigt zelfs van een zekere bescheiden heid, dal zij zich met de tweede plaats tevreden stellen, wanneer de eersle aan een unie-liberaal wordt gegeven. Kardinaal van Rossum In Nederland Maandag jl. aanvaardde Z.Eni. Kar dinaal Van Rossum uil Rome de reis naar Nederland, waar Z.Em. Vrijdag a.s. aankomt. Op zijn doorreis naar Amsterdam zal Z.Eni. le l'lrecht voor eenige uren afstappen om, wijl zijn bezoek hel katholieke Nederland' geldl, allereerst het geestelijk hoofd van ka tholiek Nederland, Mgr. den Aarts bisschop, te gaan begroeten. Z. E. arri veert le ITrechl Le 2.1 uur, wordt aan het station ontvangen door den Iloog- eerw. Heer Vicaris-Generaal en een der secretarissen van Z. 1). II., en zet le 5.29 uur de reis naar Amsterdam voort, waar de Kardinaal zijn intrek neemt in hel klooster der E.E. P.P. Redemptoristen. Hel ligt in hel voor nemen van Z. I). H. Mgr. Van de We tering den volgenden dag bij den Kar dinaal zijn opwachting le maken in de hoofdstad. Voorts vernemen wij, dal bij den hoogen Bezoeker hel plan bestaal, over veertien dagen gedurende een tweetal dagen voor een officieel be zoek in Utrecht terug le komen, waar dan in het aartsbisschoppelijk paleis door Zijne Eminentie audiëntie zal worden verleend. De Kardinaal is bij zijn komst ver gezeld door zijn secretaris, pater dr. Jas. Drehmanns C.s.s.R., een Ro- meinsch edelman, behoorende lot zijn gevolg en een bediende. Z.Em. kardinaal Van Rossum zal ook aan Rotterdam een bezoek bren gen en daar vertoeven van Maandag avond 14 tol Dinsdagavond 15 Juli a.s. Naar hel „Huisgezin" verneemt, zal op Zondag 20 Juli a.s. om ongeveer 4 uur Zijne Eminentie kardinaal Van Rossum le 's Bosch komen. Door sa menwerking van den lioogeerw. deken en de zeereerw. heeren pastoors dei- stad met hel plaatselijk comité voor K. S. A. zal Zijne Eminentie plech tig ontvangen worden aan hel sta tion en in de kathedraal. Een proefballon. Bij wijze van proefballon deelde eon concentratieman van invloed aan den schrijver der Haagscihe brieven in „De Tijd" het navolgende lijstje van nieuwe minister mede: Minister v,an Buitenlandsche Zaken: Mr. M. T yd eraan, lid der Tweede Kamer. Minister van Binnenlandsche Zaken, te vens kabinetsformateur: Mr. P. W. A. Cort van der Linden, oud-minister van Justitie, lid van den Raad van State en lid van de pas ontworpen Grondwets commissie. Minister van Justitie: Mr. .1. Limburg, niet herkozen Kamerlid. Minister van Defensie: de gep. kolonel Bosboom. Minister van Financiën: Mr. dr. A. van Gijn, thesaurier-generaal aan het departe ment van Financiën. Minister van Waterstaat: de hoofd ingenieur van den Waterstaat, van Nes van Meerkerk, hoofdinspecteur generaal. Minister van Landbouw, Handel en Nij verheid Mr. W. A. van Emden, hoofd der afdeeling Arbeidersverzekering. Minister van KoloniënMr. C. Th. van Deventer, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en benoemd lid der Twee- Ie Kamer voor Assen. De Itaagsche correspondent gaat daarna voort „Aardig gevonden", antwoordde ik, naar ongelooflijk. Hel zou een copie zijn van het Ministerie Do Meester en daar van hoeft u tocli te weinig pleizicr be leefd. Het zou zijn: een politiek' zaken kabinet". „U vergist u", was het antwoord. „Ik laat daar of ik' de oplossing zelve gelukkig vond, maar ik geef u de verzekering» deze is de oplossing en geen andera De toekomst zal u laten zien of ik ge lijk heb ja of neen. 4Iet zal echter geen concentratiekabinel zijn en geen zaken kabinet, zooals u meent, maar het zal zijn een kabinet ad hoe (genre kabinet Roëll-Van Houten). Het kabinet zal zich do zeer beperkte taak stellen een par- tieele grondwetsherziening lol stand te brengen, die niets anders zal brengen dan: algemeen kiesrecht voor mannen en de mogelijkheid van vrouwenkiesrecht, evenredige vertegenwoordiging en stemplicht. Met den stemplicht, waartegen bij socialisten bezwaar bestaat, hoopt men de Rechterzijde tot medewerking te bren gen. Deze grondwetsherziening zal men binnen twee jaren tot stand brengen. Hel kabinet rekent voor zich op geen lange- ren levensduur. Het kan zich echter niet onttrekken aan de oplossing van een twee. tal vraagstukken: de finaneieele quaestie en de invoering der verzekeringswetten. Voor de oplossing van de finaneieele quaestie had men liefst den heer Pa- tijii, speciaal met hel oog op diens parle mentaire ervaring, maar 'juist de parle mentairen willen daarvan niet weten, om dat de heer Patijn, met het oog op de toekomst, niet mocht worden gewaagd aan een mogelijke mislukking en omdat dat hij bij de rechterzijde is oen per sona ingratissima. De heer Van Gijh, die als ambtenaar loyaal met den heer Kolk man heeft medegewerkt en tot dadelijk handelen gereed is, werd geacht de man te zijn, die, aan een program niet ge bonden, aan het belastingvraagstuk een oplossing kan geven, welke links bevredigt en hij rechts op niet al te grooten tegen stand stuit. „Van don lieer Van Emlxlcn, de rechter hand van den lieer Talma hij de be handeling van de verzekeringswetten, ver wacht men een voorstel, om het ouder domspensioen met December ook toe to kennen aan niot-werklieden. Indien er een is, die dit ook in de Eersle Kamer er kan doorhalen, dan hij. Mocht hem dit niet gelukken - zooals men vermoedt dan zal men zich daarbij neerleggen, maar blijft hij de aangewezen man om uit voering te geven aan de wetten-Talima. 11 ij is een zeer geavanceerd vrijzinnig democraat, heelt daardoor wel kans het met links klaar te spelen en tiij kan, om liet door hem gepresteerde werk hij de verzekeringswetten, hij de heeren Talma en Notens geen kwaad". ,,lk beweer ook niet, dat in mijn lijstje alle persoonsverandering is uitgesloten. Curiositeitshalve wil ik u wel zeggen, dat er voor bliitenlandsche zaken sprake is geweest van een katholieken diplomaat en dat voor Justitie ernstig "is gedacht aan den lieer Dresselhuys, referendaris van Justitie en onlangs liberaal candidaat in Wijk bij- Duurstede, doch men zou een te groot overwicht der oud liberalen vreezen en men zou in hem, als hij eerst een poosje Kamerlid is voor Am sterdam VI, dat nu door den heer De Beaufort zal worden opengemaakt, een toekomstig premier zien. Doch u zat zien, dat, èn wat het karakter van het kabinet èn wat betreft zijn program en zijn sa menstelling, het gaan zal, zooals ilk u zeg. Het nieuwe kabinet zal er dan ook zeer spoedig zijn, tenzij men voor den schijn de barensweeën ernstiger wil voor stellen, dan zijn zijn, en tenzij de sociaal democraten de onderhandelingen wat lang rokken. Aan het eindresultaat zal dit ech ter niets veranderen'.' De Lustrumfeesten te Delft. De viering van het vijf en-zestig jarig bestaan van liet Delftsche Studentencorps, heeft Maandag een aanvang genomen. De feesten, welke ter herdenking van dit dertiende lustrum zijn georganiseerd, zullen deze geheel© week duren, en heb- tot grondslag de uitbreiding ecner voor name cult uur-periode uil de geschiedenis van Perzië. Het tijdperk der Perzische geschiedenis, dat thans voor enkele dagen binnen Delft's muren zal herleven, is dat van de re geering van. den Sjah Abbas den Groo ten, vallende op het einde (lier lGc en in het liegin der 17de eeuw. De hoofdmomenten der feesten zullen zijn: ten eerste de intocht van Sjah Abbas mei de vreemde gezanten, die met hem handelsbetrekkingen wenschten aan te knoopen, binnen Ispahan in liet jaar 1G19; ten tweede: een plechtige ontvangst dier gezanten door den Sjah, waarbij zij ge legenheid hebben den beerscber de me nigvuldige geschenken der door bon ver tegenwoordigde vorsten aan te bieden; en ten derde: een feest, door Sjali Abbas ter oere der gezanten te geven. De twee laatstgenoemd© plechtigheden zullen plaats hebben in den Stads Doe len. die door den lieer Moilkenboar in een Perzisch paleis is herschapen. Provinciale Staten van Zeeland. De zomerzitting der Prov. Staten werd gisterenavond half acht door den Commis saris der Koningin, den lieer mr. H. J. Dijckmeester, in naam der Konnigin geopend. Tegenwoordig waren 40 leden. Afwezig de heeren de Veer en Louwerse. liet onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden werd opgedragen san twee commissies. Aan de eerste commissie, bestaande uit de heeren Van der Vliet, Vogelaar en Diimoleijn liet onderzoek der geloofsbrieven van de leden, gekozen in de districten Middel burg, Vlissingen, Tholen en Hulst. De tweede commissie, bestaande uit de heeren Tichelman, Maarleveldt en Moerdijk, had tot taak het onderzoek van de geloofsbrieven van de leden uit de districten Zierikzee, Goes en Sluis. Tijdens dit onderzoek werd de zitting geschorst. De commissies, in de vergadering terug gekeerd, concludeeren bij monde van do heeren Van der Vliet en Tichelman tot toelating van alle gekozen leden. Dienovereenkomstig werd besloten. De leden werden daarop door den griffier binnengeleid en legden in handen van den voorzitter de bij de wet voor geschreven eeden af. Do voorzitter hield daarna de volgende toespraak Mijne Heeren. Het oogenblik, waarin gij liet U toe vertrouwd mandaat gaat vervullen en uwe gedachten richt op de werkzaamhe den, die U wachten, noopt uw voorzitter om woorden van waardeering te spreken ten opzichte van lien, die liier niet meer worden aangetroffen Den loden Juni overleed te liiggekerke in den ouderdom van G(> jaar de lieer K. Ilouterman, die vanaf 1901 zitting had in deze vergadering. Eenvoudig, bescheiden man, heeft hij als getrouw Statenlid mede gewerkt tot liet behartigen der belangen van de provincie. Zijne nagedachtenis zal door u in eere worden gehouden. Do heer Hammacher, J. Erasmus, Vor- stenman van Oyen en Guillaume maakten langer of korter tijd deel uit van uwe vergadering. Zij stelden zich niet meer beschikbaar voor liet aanvaarden vaneen candidatuur. De heer Hammacher had reeds zitting sinds Februari 1879, dus ruim 34 jaar, (1e beer Erasmus werd in Mei 1895 ge kozen, terwijl de heer Vorstenman van Oyen in October 1905 naar de Staten werd afgevaardigd. Op waardige en ver dienstelijke wijze hebben zij de belangen der provincie gediend en er naar gestreeft de algemeene en plaatselijke welvaart in uwe bijeenkomsten te bevorderen. Hunne namen zullen in goede herinne ring in uw midden bewaard blijven. De heeren Noovdijke,Merckens en Van Voort- hu ijzen keerden niet in de Staten terug. Ik meen in den geest der leden te spreken wanneer ik met dankbaarheid de diensten herdenk, door deze heeren als Statenlid bewezen. Ik wensch de herkozen en nieuw ge kozen leden geluk met huune benoeming en verzoek lien plaats te nemen. Vervolgens werd mededeeling gedaan van verschillende ingekomen stukken en goedkeuring van door de Staten genomen besluiten, welke voor kennisgeving wer den aangenomen. En adres van den Nederlandsclicn beton- en ijzerbouw te Amsterdam be treffende den bouw van een brug over de Eendracht, werd als ongezegeld ter zijde gelegd. Om dezelfde reden werd ter zijde gelegd een adres van den Bond van Ned. scliil- derspatroons om subsidie in de kosten van patroonsleergangen in bet liuis- schildersambaclit. Voor kennisgeving werden aangenomen brieven van Jaeq. Pierot Jz en L. van de Ililst, makelaars te Rotterdam, waarbij zij hun diensten aanbieden voor den verkoop van het stoomschip „Zeeuwsch- Vlaanderen". Overeenkomstig liet verzoek van Ged. Staten werd besloten tot aanhouding van een verzoek van liet bestuur der ver- eeniging „Groenteproeftuin Zuid-Beve land" om subsidie. De verschillende voorstellen van Geil. Staten werden alle naar de afdeelingen verzonden. De heer Kakebeeke verkreeg daarop liet woord tot liet richten van een vraag aan Ged. Staten. Hij zeide, dat bij besluit der Prov. Staten van 17 November 1911 aan den heer G. Iluyghebaert een renteloos voor schot werd verleend uit (le provinciale fondsen, voor den aanleg van in genoemd besluit omschreven stoomtramwegen in Zuid-Beveland. Een der voorwaarden, waaraan moest worden voldaan, was deze, dat vóór 1 Juli 1913 ten genoege van Ged. Staten het bewijs geleverd moest worden, dat de vereischte subsidiën door belanghebbenden zijn toegezegd en dat liet benoodigde aandeelerikapitaal geheel is geplaatst. Mag ik vragen, aldus eindigde de heer Kakebeeke of door den heer Huyghebaert aan deze voorwaarden is voldaan Namens Ged. Stilten zeide de lieer Yan Rompu, dat in een volgende ver gadering op de vraag van den heer Kakebeeke zal worden geantwoord. De voorzitter stelde voor de volgende vergadering' te houden op lieden (Woens- (lag)morgen 1(1 uur. Aldus werd besloten en daarna de avondvergadering gesloten. Vergadering van hedenmorgen. Afwezig de heeren de Yeer en Sprenger. De heer Louwerse is thans wel aan wezig. De notulen der vergadering van gister avond worden gelezen en goedgekeurd. Voorgelezen wordt een schrijven van de heer Dieleman namens de lieer G. Huyghebaert, naar aanleiding van liet verleenen van van den aanlej Beveland. In I gedeeld, dat li verhoogd moet de aansluiting liet net dat taal en de subsi wordt uitstel December a.s hierop mede, welke zich vie tige steun zal Exploitatie vai zich er van v( benoodigde k krijgen, stapp Zuïa-Beveland, doch een spool allen goederen Maatschappij 1 Een der eerste vrage van rent liet belang uiteengezet d( vooral voor dl handel zal lietl Vervolgens I benoeming vail Tot leden vl benoemd de Mulder en Ho In de va( gekozen, de I 28 stemmen t< In de vacat Elenbaas met den heer Eru\ In de vaeai F. J. Sprengi 19 op den hot 1 n de vaca G. van Nfftiu 49 op den hee De heer Spr in de vergadi De Casembroi de benoemim nam de beslis Voor lid dei der Provincial stemming uit; Veer, altreden, 20 stemmen. 1| werd gekozen stemmen tege. en 1 blanco. I noeming aan. Vervolgens trekken der afd leden van Ge Statenleden zii De afdeeli; samengesteld le afdeelin van Zuijeu, H laar, Ysebae llollestelle, P; Teijlingen en Blum. 2e afdeelin; Wondergem, van Niftrik, B dijk, van Oe en van Ged. broot. 3de afdeeli: meester, Elent van der Vli Gerlacli, Dieli als lid van Rompu. Hierna wen bepaald op 1 lid voor de gekozen en Staten zullen Omtrent de: Kakebteke kuni spoor, zoowel vo ingericht, zou 1( 's Heerenhoek t dijk; Hoedeken en Wemeldinge- wordt een snelvt en tuinbouwpro mogelijk zonder sluiting met den neuzen Hoedek uur uit Hulst ve Hoedekenskerl kwart voor acht Door de 1 werden alle herkozen, eve Friesland. Bel lieer Nauta \vi suyen S.D.A.I Ged. Staten h« (C.-H.) werd tegen 20 stel (Lib.) Den Haaj telegram is d< in de resider beden in ven de politiedien Maastricht. gisteravond z< een auto ove Berlijn. V den aan ile leeds gedurei in het distric brand. De s asc,h gelegd, met hetzelfde

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2