GEMENGD NIEUWS. Laatste Berichten. Erratum. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Besluiten en Benoemingen. Burgerlijke Stand. Afloop verkoopingen, aanbestedingen enz. Marktberichten. Rilland-Bath. Herkozen aftredenden J. Blok Jz.Jr. en C. v. d. Werf. Waarde. Herkozen J. Blok en J. L. Overbeeke. Krabbsndijke. Herkozen J. v. Gorsel en J. Sonke (wetli.) en J. Zeevaart. Kattendijke. Herkozen G. C. v. Blitters- wijk en P. de Wilde. Ellewoutsdijk. Herkozen C. Bruinooge en J. Smallegange. 's Heer Arendskerke. Herkozen bij can- didaatstelling de heeren J. J. de Jager, J. Nijsse, J. Smit en A. Zandee. Kapelle. Voor de verkiezing van twee leden van de gemeenteraad, zijn officieel candidaat gesteld, de heeren J. Dronkers, H. P. Ganzeman. P. Mol, J. A. Nijssen, P. Nijsse, S. Wisse, aftr. en J. van Win- gen. Helnkenszand. Bij enkele candidaatstel- ling zijn als lid van den gemeenteraad alhier de heeren P.v.d. Dries (weth.) J. Dominions en Iz. Uijterscliout allen her kozen. Oudelande. Heden zijn candidaat gesteld voor den gemeenteraad D. de Leeuw, C. Mol, J. Mol. Aftredende waren C. Mol en G. Tolman, laatstgenoemde bedankte voor een mogelijke herbenoeming. Wolfaartsdijk. Heden zijn candidaat ge steld de heeren P. Koeman, W. van Oeveren, A. Wegers en C. Zuidweg. Driewegen. Herkozen tot leden van den Raad bij candidaatstelling, de heeren M. de Dreu en W. van Loo. lerseke. Gisteren zijn officieel candidaat gesteld de heerenM. v. Harmeien M. v. Stee Fzn. beiden aftr vrijz., J. van Oeveren J. Sinke aftr. a. r. D. Bretveld de Hondt vrijz. P. J. Poleij vrijz. J. Os- sewaarde S. D. A. P. M. C. v. d. Jagt a. r. Tholen. Candidaten zijn J. Kegge, conservatief, C. A. H. Wagtho, J. M. Wagemaker en J. K. van der Stel, allen lib. en aftr., M. Hage, H. Goossen, D. van Hiele allen a. r., P. A. de Jong, lib. en H. Deurlo (c. h.). De stemming is be paald op Zaterdag 5 Juni. Oostburg. Voor lid van den raad waren heden Dinsdag geen lijsten ingediend dan voor de aftredende leden Alzoo zijn gekozen bij enkele candidaatstelling de aftredende' heeren C. Kense en J. van Peenen. Breskens Dhr. II. Weijkman (a. r.) wil bij deze raadsverkiezing' wegens lioogen leeftijd niet meer voor eene herbenoe ming in aanmerking komen. Hulst Candidaten zijn II. M. E. Ver- wilghen, H. H. M. Wauters, T. C. Fas- saert. Koewacht. Tot leden van den gemeen teraad zijn herkozen de heeren C. J. van Doosselaer en Th. E. Persijn (weth.). Stoppeldijk. Dinsdag zijn kandidaat ge steld voor 2 plaatsen in den gemeen teraad: P. Buysrogge (aftr.), S. de Munck (aftr.) en A. Adriaansens. Voor een vierden candidaat was een E lijst bezorgd aan de woning 'van den S Gemeente-Secretaris en niet aan het Ge meentehuis; die candidaat komit niet in aanmerking. Boschkapelle. Bij enkele candidaat stelling tot leden van den Gemeenteraad gekozen de aftredenden J. Fray man, bur gemeester, en P. A. StaüaertPierdaan. Ossenisse. Bij de Dinsdag plaats gehad- hebbende candidaatstelling voor 2 leden van den gemeenteraad, wegens periodieke 5 aftreding van de heeren P. J. Adriaansens en P. A. Warrens, waren slechts voor deze personen lijsten ingeleverd, zoodat zij herbenoemd zijn tot leden van den ;v gemeenteraad. Plaatselijk Nieuws. Goes. Benoemd toit Marktzetter voor do boter- en eiermarkt alhier (vacature C. Meijaard) dhr. Johs. Kloosterman alhier. Middelburg. Hedenmorgen is alhier aan besteed het vernieuwen van eenige doo ien van den drijvenden hijschblok en het maken van een reserve drijfkist voor de drijvende aanlegplaats in de Oostbuiten haven te Terneuzen. Raming f2450. Eenige inschrijver de firma W|. E. Pen ny, machinefabriek de IJsel te Kampen voor f2395. Carillon Abdijtoren. Programma der Carillonbespeling op Donderdag 26 Juni a.s., des namiddags van 12 tot 1 uur. Tusschen 1212,15: 1. Ariea. d Pfingst-Cantate, Bacli; 2. Les Adieux, Weber; tusschen 12,1512,30: 3. Arie a. d. oper „Die Lustige Weiber von Windsor", Nicolaï; 4. Andante uit C moll-Symphonie, Beethoventusschen 12,30 12,455. Haidenröslein, Schubert 6. Wiegenlied, Weber; 7. Das Wandern, Schubert; tusschen 12,45-1 uur- 8 Trinklied a d. oper „Lucretia Borgia"! Donizetti9. Schweizer Volkslied 10. Gavotte, Louis XHI. Vlissingen. Maandag had alliier de stem- ming plaats voor 3 leden van de Prov. Staten. Het aantal kiezers bedraagt 5678. Uit gebracht werden 5066 geldige stemmen De volstrekte meerderheid bedraagt dus 2534. Uitgebracht werden op den lieer C. Boone Lz. (antirev.) 2290; mr. P. Diele- man (antirev.) 2193; P. Merckens (aftr. antirev.) 2292; J. G. van Niftrik (vrijz.) 2205; J. C. Paap (vrijz.) 1708; J.P. Ver maas (vrijz.) 1714 A. C. van Hal (S.D.A.P.) 585; G. F. Lindeijer (S.D.A.P.) 740; en J. de Meij (S.D.A-P.)922; zoodat her stemming moet plaats hebben tusschen de liberalen en de antirevolutionaren en wel op 30 Juni a.s. In de „Vlissingsche Courant" van Dinsdag 24 Juni lezen wij het volgende ingezonden stuk: Mijnheer de Redacteur I Zaterdag j.l. verscheen er van mijne hand een artikel in twee onzer plaatselijke bladen. Dat artikel was geteekend met mijn vollen naam. Denzelfden avond werd er een strooi biljet verspreid met ernstige beschul digingen. Dat biljet was niet ge teekend. Zooals ik tot mijn spijt heb moeten ontdekken, is liet voor enkelen niet overbodig, er met nadruk op te wijzen, dat ik met dat biljet niets uit staande heb. Hoogachtend, R. G. VAN N1EUWKUYK. Verleden week Donderdag' had in een der nevenzalen van het Concertge bouw de R. K. kiesvereeniging de Vlis singsche geloofsgenooten opgeroepen om te protesteeren tegen de verdachtmaking, waarvan de Katholieken in dezen ver kiezingstijd liet slachtoffer zijn. Deze vergadering had zoo'n succes, dat na afloop zich honderd personen opgaven als lid der kiesvereeniging. Zierikzee. Zondagmiddag vergaderde de R. K. Middenstandsvereeniging in het Patronaatsgebouwzulks in verband met de ontslagname van den Voorzitter. Uit de gevoerde besprekingen bleek, dat het tegenwoordige Kamerlid voor Oostburg, Jhr. R. de Muralt, aan den Voorzitter vragen had gericht waarvan de eerste gebruik wensclite te maken bij zijn vei'kiezingenscampagne, welke ant woorden door den steller tevens in het belang werden geacht van den R. Kath. Middenstand 1Deze antwoorden werden in verschillende bladen gepubliceerd. Aan den scheidenden voorzitter werd door verschillende heeren dank betuigd voor de vele en gewichtige diensten door liem aan de Middenstandsvereeniging bewezen. Bij de daarop volgende bestuursver gadering het geheole bestuur had ontslag genomen werden de heeren J. Ideler, C. Kochscliulte en L. Henning herkozen. Dhr. Fr Ideler wensclite niet meer voor een bestuurs functie in aan merking te komen. Bij de daarop gevolgde herstemming tussclien de heeren A. Appels, J. W. Gudde, A. den Boer en C. Jongmans, behaalden de beide eerste heeren de meerderheid. De gekozenen verklaarden allen hun benoeming te aanvaardenwaarna de vergadering gesloten werd. Naar wij vernemen heeft het Be stuur der Middenstandsvereeniging aldus de functies verdeeldJ. W. Gudde, voor zitter; C. Kohschulte, vice-voorzitter J. H. Ideler, le secretaris; A. Appels, 2e secretaris en L. J. Heining, Penning meester, Geestel. Adviseur de Zeereerw. Heer C. J. Karskens. Blijkens bovenstaand bericht scheen de lieer R. de Muralt liet wenschelijk te vinden aan den voorzitter der R. K. Middenstandsvereeniging een verklaring te ontlokken, die hem dienstig kon zijn bij de Oostburgsche campagne. De heer de Muralt was bij dat verzoek zoo naïef het te doen voorkomen, alsof zulks was „in 't belang van den Katho lieken middenstand." Een nadere aan duiding van den aard van dit belang, bleef achterwege. Doch afgescheiden hiervan, vindt de heer de Muralt liet wel kiescli, zulk een vraag te richten tot een middenstander in diens kwaliteit van bestuurslid met voorbijgaan van het gelieele bestuur der vereéniging Ons dunkt, dergelijke vragen richt men v r o e g t ij d i g en tot menschen, die in meerdere of mindere mate o n a f li a n k e 1 ij k z ij n. Zulks ware meer overeenkomstig liet „noblesse oblige", dat ook een jonkheerlijk blazoen in ver kiezingstijd wel mag sieren. Indien den lieer de Muralt binnen of over vier jaar zich voor zijn kiezers weer beroepen wil op zijn liefde voor de Katholieken, dan toone hij aan b.v. wat door hem in zijn woonplaats als raadslid is gedaan om de Katholieken en in 't algemeen de rechtschen te gerieven, of hij toone aan, dat hij in zijn hoedanig heid als ingenieur van Schouwen zonder aanzien des persoons handelt, geen reke ning houdt met staatkundige kleur. Zoo verkrijgen de Oostburgsche kiezers een beteren kijk op de sympathieën van hun afgevaardigde en vermijdt hij zelf den schijn van met doorzichtige ver- kiezings-trucjes te werken. In de afgeloopen maand is aan spaarzegels gespaard een bedrag van f 116.30, nl. op school A. f24.73; B. f36.48; C. f 11.29; R. K. f20.25; Clir. f23.55. Het aantal uitgegeven spaarboekjes aan schoolkinderen bedraagt 1005. In het kwartaal MaartMei ver spreidde de K. S. A. 2100 stuks Katholieke bladen. Maandagavond is aan de Maaskade onder de Willemsbrug te Rotterdam drijvende gevonden liet in staat van ont binding verkeerende lijk van een man. Op liet lijk zijn papieren gevonden ten name van A. Padmos, Zierikzee. Borssele. Zaterdag .werd alhier aan besteed het bouwen eenei' Chr. school opi oud-Geref. beginselen. Door den tim merman J. de Muij'nck Az. was de be grooting opgemaakt, zijnde f 8890. In schrijvers waren: G. v. d. Sande, alhier, f10680; Minderhoud, Nieuwdorp, f10524; Janse Nisse, f10415; Brand, alhier, f 10380H. Schrijver, Goes, f 10370 J. B. Arentz, Goes, f 10310. Wegens te veel verschil met de begroeting niet ge gund. Later gegund aan J. de Muijnok1 Az., alhier. (M. Ct.) 's Heer-Arendskerke. De schiietvereeni- ging „Pro Patria" alhier, zal op 12 en 19 Juli een .openbare wedstrijd houden, waartoe alle zustervereendging® worden uifgenoodigd. Kapelle. Was in den beginne van den kersentijd de prijs der kersen al hoog, zoo duur als dezelve nu zijn, kan niemand zich herinneren al meer liet gfeval ge weest te zijn, en het laat zich aanzien, als het weer goed blijft, deze nog stij gen zal. Ze worden hoofdzakelijk ver zonden naar Engeland. De groote vijand van alle maat- schappelijke orde, tegen wlen wij met alle kracht front moeten maken is het socialisme. Al valt de nederlaag van 1 het socialisme niet samen met de oplossing der sociale qaaestie, toch is de bestrijding daarvan een deel van den socialen arbeid, omdat de pogingen om de maatschappij weer in het rechte spoor te brengen, in het socialisme dat de vernietiging der maatschappij beoogt, haar voornaamsleii hinderpaal ontmoeten. („Sociologische Beginselen"). P. B. BRUIJN S. J. Toen. Maandagmorgen vroeg da B-trein Barijs-Milaan, in het station Milaan aan kwam, werd in een eerste klas-coupé leien deftig reiziger aangehouden, die ieien grew .ten voorraad saccharine had trachten te smokkelen. De reiziger was in Zwitser land in den trein gekomen en had twee hiandtaschjes, een koffertje en eenige pak ken bij zich, die hij onder de rootte kussens verborg'. Een remmer van den trein, die ook belast was met het schoon maken dei' lampen, viel bij het schoonma ken het zonderlinge optieden van dein passagier op en waarschuwde den douane beambte, die zich in den trein bevond. Deze liet zich de onder do banken verstop te pakken toonen en ontdekt© daarin (liet minder dan 25 kilo saccharine. De reiziger beweerde niets van den in houd der pakken te hebben afgewlaten, die hij voor rekening; van anderen had medegenomen. Er staat hem! pem. hooge straft e wachten, want de geldboete voor het smokkelen van saccharine bedraagt volgens de „Corrie della Sera" meer dere honderdduizenden Lires. Van een dame di.e het prin sesje zi.en wilde. De „Hofstad" ver telt het volgende Toen de Koninklijke familie in den Tau- nis verblijf hield, woonde daar op eeni- gen afstand een bejaarde Hollandsehe da me met haar gezelschapsjuffrouw. De oude dame zou zoo- gaarne eens het prin sesje gezien hebben, doch zie kon niet loopen en op haar wandelritjes, was zij nooit zoo gelukkig, de Koninklijke Fa milie te ontmoeten. De gezelschapsjuffrouw trok toen dé stoute schoenen aan, en zonder dat haar mevrouw het wist, ging ze naar de Ko ninklijke villa en vroeg een hofdam© of het niet mogelijk was, dat haar meesteres hot prinsesje eens zou kunnen zien. Bij voorbeeld door vooruit te waarschuwen, wanneer en waarheen prinses Juliana uitging. Toen H. M. de Koningin deziq vraag ter oore kwam, kwam de wejisch 'in Haar op., di.t lieve verlangen eens rijkelijk te voldoen en deed wet1®, dat Zijzelf met het prinsesje zich per rijtuig1 naar een bepaald punt in het nabije bosoh 'op; oen bepaald uur zouden begeven,-om. daal' de oude dame te verwachten. Verrukt over deze beminnelijke attentie begaf zdcli de oude dam© ook per rijtuig te bestemder ure naar het Koninklijk rendezvous, alleende koetsier ver giste zich onbegrijpelijkerwijze in den weg, en had meer dan ©en uur lioodig, om het bepaalde punt terug te vinden. Men behoeft niet te vragen, wlelk een kwelling de oude dame in dat uur had doorstaan, en ook, hoe confuus ze was dat de Koningin goedsmoeds een Vol uur toch was Mijven wachten en haar nu vriendelijk met afwijzing van alle excuses ontving. Het prinsesje was het wachten zeker niet lang gevallen, want ze had veel bloemen geplukt, en begon er dade lijk met de oude dame vroolijk piver te babbelen. St. Jansfeen.'Maandagmiddag bemeride de kippenhouder O. van Gassen, dat 21 -jonge op onverklaarbare wijze wa ren verdwenen. Of men hier met diefstal of wel met een roofdier te doen heeft wordt dooi' de politie, bij >vien van het gebeurde aangifte is gedaan, nader onderzocht. Amsterdam. „De Telegraaf" verneemt dat dr. Ituyper een Eerste Kamerzetel door de Staten van Zuid-H-olland wordt aangeboden in de vacature-Waïïer. Mechelen. Hedenmorgen heeft alhier een ernstige botsing plaats gehad tus schen twee personentreinen. Verscheidene personen zijn zwaar gewond, een persoon is overleden en twee verkeeren in le vensgevaar. Volgens een later Rieiuter-be- richit is er een persoon gedood en zijn er zes gewond. Madrid. (Handelshl.) Volgiens een of ficieel bericht uit Tetuan is de vijand met groote verliezen teruggeslagen. Bij de Spanjaarden werden 3 officieren en 3 sol daten gewond. Madrid. (Handelshl.) Volgens een of ficiéél bericht zijn blij de gevechten hij Lairasj 2 soldaten gewond. Bij Sabra vie len 2 dooden, het aantal gewonden is onbekend. Bij den vijand vielen 27 dooi den, terwijl 2 soldaten door de Spanjaar den gevangen werden genomen. Sofia. Van bevoegde zijde wordt me degedeeld, dat, wanneer Servië heden het Verdrag niet heeft erkend, de gezant te Belgrado Tosehew teruggeroepen zal wor den en een ultimatum! van 24 uur zal worden gesteld. Men gelooft dat Servië op het laatste oogenblik nog toegeven zal. De censuur wordt buitengewoon ver scherpt. Eigenaardig is dat zelfs een ar tikel dat eergisteren door de officieus© Mii' over den toestand zou verschijnen, door den censuur niet toegelaten is-. De zangvereeniging „EiXcelsior", die Juli a. s. de tentoonstelling te Gent gaat bezoeken, is gevestigd le Hein- kenszand en niet te Kloelingc, zoo als abusievelijk in ons vorig nummer stond vermeld. MUZIEK. Tot directeur vau het R. K. Zangkoor „Cecilia" te Middelburg is benoemd de heer Joh. Mes-, oud-leerling van het Ca- nisius-college je Nijmegen. Hoedekenskerke. Tot directeur van het fanfarecorps „Con Amiore" alhier is be noemd dhr. 0. Verstreng© te Goes. Te Rome is gepromoveerd toit doktor in het kanoniek recht de weleerw*. zeer geleerde heer Guillamle- Lemraens, uit Maastricht, priester van het bisdom Roer mond. (De Tijd.) Schoondijke. De voordracht voor onder- wijzer aan school A alhier bestaat uit de heeren A. Salomé, tijdelijk aldaar werk zaam, J. Luteijn te G,roede en J. Wol- fcrt te Hoek. Middelburg. De Commissaris der Ko ningin heeft 'benoemd tot zetters van 's Rijks directe belastingen in de gemeente Haamstede de heer A. Giljamise, ter ver vanging van don heer M. de Bakker, overleden, en in de gemeente Biggeker- ke de heer P. Dekker, ter vervanging van den lieer K. Houterman, eveneens over leden. Geboren25, Mathilda Willielmina, d. v. Mattliijs Blondel en Ulbania Maria de Bock. Van 24 en 25 Juni. Middelburg. Ondertrouwd: Tli. A. de Ruyter, 26 j. jm. en C. M. Lauret, 26 j. jd. GlehuwdW|. A. L. Broeksma 24 j. jnu, en J. Sloover 26 j. jd.A. Wjsselink, 29 j. jm en C. Vader 32 j. jd. Van 21—24 Juni. Vlissingen. Ondertrouwd: C. Kunst, 28 j. jm. met E. Mareusse 24 j. jd. Bevallen: M. J. Arentz, geb. Van den Heuvel, z.; A. Sohroevers, geb. Jacobs©, d.; A. S. van Akkeren, geb. Deurwaarder, d.; J. de Smi,t, geb. Griep, d. Overleden: P. Sciaroni, man van C. Bouwhuis, 27 j.; D. A. Blonde, man van J. M. C. Zonnekeijn, 67 j„ J. van Op bergen, z. 8 j.; C, van der Have, vrouw van A. S-mallegange, 59 j. Goes. Dinsdag werd door Notaris H. Wj. Neervoort geveild woonhuis, winkelhuis pakhuizen enz., gelegen aan de Ganz©:- poortstraat alhier. le perceel, winkelhuis met pakhuizien, hoogste bod f 8550, 2e perceel, hoeren huis, hoogste bod f4500. Beide perceelen bleven onverkocht. Wemeldinge. De heer P'. J. de Bour- graaf alhier heeft Zaterdag aanbesteed, het bouwen 'van een woonhuis en schapen stal met bijbehooiiende werken in, die ge meente Wiemeldinge. Inschrijvers waren: W. v. d. Linde, Kattendijke f 4995, L. P'. Korstanje e:n A. Wabeke, Wemeldinge f4874, H. Kos ten Cz:., Wemeldinge, f5000, A. Willem.se, Wemeldinge f4975, M. T. Goedemond, Hansweerd f5100, D. J. Betrentz, Goes f5185, I. v. Baal, Wemeldinge f4940, J. de Graaf, Goes- f5300, J. Goedbloed, Kloetinge f 5260, P. W,. Schipper, We meldinge f 5280, A. Poelman, Wiemiel- dinge f 5100. (M. Ct) Schoondijke. Ten behoeve dei' familie Swaan werd Maandag' alhier, ten over staan van notaris- Hamma-cher te Groede, een perceel land, groot 155 ge-m. 118 r., liggend in den „Prins Wjilempold-er" veT- kocht. Kooper werd de heer Iz. Rissoe-uw- Risseeuw aldaar voorden prijs van f11590, benevens 8 pCt. onkosten. (M. Ot.) IJzendijke, 21 Juni 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering en de omzet ook. Tot vorige prijzen werd verkocht. Men besteedde voor: Nieuwe Tarwe f 9.a f 10.50 Jarige Rogge 6.50 a 6.75 Nieuwe Rogge 6.50 a 6.75 Nieuwe Wintergerst 10.a 10.50 Haver10.a 11.50 Paardenboonen 8.50 a 8.75 Groene Erwten 12.a 13.50 Kroonerwten9.a 10. (Zei.) Tholen, 21 Juni 1913. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeuwsclie tarwe f7.50 a f8.50, nieuwe tarwe f 0.a f0.rogge f6. f 6 75, wintergerst f 5.70 a f 6.25, haver f 4.50 a f 5.bruine boonen f 9.a f 11.witte f 10.a f 12.voererwten f 7.a f 7.50, kookerwten f 8.a f 9.paardeboonen f 7.50 a f 9.50 per H.L., uien f 0.— a f 0.per 50 KG kipeieren f 3.75 a f 4.per 100 stuks, hooiboter f 0.65 a f 0.70 per 1/2 KG. (Zier. Nwsbode.) Hulst, 23 Juni 1913. Per 100 KG. Tarwe f 9.25 a f 10,25, Rogge f 8.a f 7.75, Wintergerst f 10.25 af 10.Zomergerst f0.afO.Haver f 9.a f 10.Erwten f 10.50 a f 11. Paardenboonen f 9.a f 9.50, Duiven- boonen f 10.a f 0.Witteboonen f 13.a f 0.Bruineboonen f 11.50 a f 12.—, Lijnzaad f 11.a f 12.—, Aard appels f 0.a f 0. Rundvee 24, verkocht 15. Varkens 33, verkocht 28. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1.10 a f 0. Eieren per 26 stuks f 1.10. Op de veiling van de V. P. N. waren aangevoerd ruim 9000 eieren. Prijs f4.42" per 104 stuks. (Zei.) Goes, 24 Juni 1913. Door den zeer geringen aanvoer wordt de noteering jyoorloopig gestaakt. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versclie boter per KG. f 1.10 a f 1.24, middenprijs f 0.60aan particulieren ver kocht a f 0.65 per pond. Versclie eieren per 100 stnks f 3.60 a f4.20; middenprijs f 1.— per 25 stuks, aan particulieren f 0.per 25 stuks. Aanvoer ruim. Noteering v. d. marktzetter der Landb. afd. Goes en Kruiningen. Boter f 1.12 a f 1.24 per KG. rekenprijs f 1.20 Aan particulieren f 1.30. Eieren f 3.60 a f 4.20 per 100 stuks. rekenprijs f 4.— Aan particulieren f 0. Eierenverkoop „Onderaf dee- ling Zuid-Beveland V. P. N." Aangevoerde eieren 13239 stuks. Prijs f 4.10 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V.P.N.stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 24 Juni 1913. Groote Veiling. Aanvoer 29000 KG. Zwarte bessen van f28.20 tot f 28.90 per 100 KG., 33000 KG. Roode bessen van f 13.tot f 14.20 per 100 KG. Kleine Veiling. Meikersen 25 ct., Aardappelen 10 a 12 ct., Bloemkool 4 a 8 ct., Aardbeien 10 a 12 ct., per KG. Veilingsvereeniging Walcheren. Middelburg, 24 Juni 1913. Aardappelen muizen f 3.20 a f 4.20, idem ronde f 3.a f 3.60, idem Poters f 2.a f 2.80, per HL., Aardbeien (met stelen) 45 a 55 ct., idem (zonder stelen) 55 a 65 ct., Kruisbessen 21 a 27 ct., per 5 Liter, Frambozen 10 a 18 ct., Aal bessen 10 ct., per mandje, Komkommers 4 a 10 ct., Sla 1 a 2 ct., IJskrop 2 ct., Andijvie 2 a 25 ct., Bloemkool 3 a 15 ct., per stuk, Spinazie 35 a 40 ct., Zuring 7 a 15 ct., Tuinboonen 40 a 60 ct., Doperwten 80 a 100 ct., per ben, Postelein 20 a 30 et., Moskrul 10 a 19 ct., Peulen 35 a 55 ct., per mandje, Peeën 5 a9ct., Karoten 4 a 6 ct., Rapen l5 a 3 ct., Rammanas 2 a 3 ct., Rhabarber 2 a 5

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3