UIT ZEELAND. J 4 volverscholen loslte op onderwijzers en kinderen. Hij bleek bij arrestatie papieren bij zicli te hebben ten name van den candidaat-hoofdonderwijzer Schmidt maar men vermoedt, dat hij niet deze candidaal is, docli de papieren gestolen ot' gevonden heeft. In bet geheel zijn een twintigtal kin deren gewond. De eerste schoten werden gelost in een klasse, waar zes- tot zevenjarige meisjes onderwijs kregen. De onderwijzer Hubert Möll- mann, die de scholen hoorde, snelde toe, greep den krankzinnige beet en wist hem op den grond te werpen. Daarbij kreeg Möllmann twee kogels in het onderlijf, zijn toestand is hope loos. Van de kinderen zijn er reeds drie gestorven; twee andere zijn zoo ern stig gewond, dat men voor him leven vreest. Nog een paar kinderen zijn ernstig, de meeste licht gewond. De opwinding in de stad is groot. De moordenaar is, volgens latere berichten, de zoon van een Mecklen- burgschen predikant. Reeds sedert Januari was hij in Breinen, zonder betrekking, zoekende naar een plaat sing als onderwijzer. Hij wordt ge schetst als een volkomen ontaard man, die mensclienschuw is en wei nig spreekt. Hij werd ter observatie overgebracht naar hel krankzinnigen gesticht Ellen bij Breinen. AMERIKA. Woensdagmorgen om 11 uur 42 is volgens een particulier telegram aan „de Maasb." de „Imperator te New- York aangekomen. Om 10 uur was de haven reeds zwart van menschen. Toen hel reusachtige schip de haven binnenvoer, ging een kreet van be wondering uit de menigte op>. De „Berlin" en de „Amerika ontvingen het schip met muziek en saluutscho ten, door de andere booten werd het met de sirenefluit begroet. De sleep bootjes die de „Imperator" de ha ven binnensleepten, verdwenen legen de reusachtige afmetingen van het schip, dat een wolkenkrabber geleek bij de andere stoombooten. De passa giers toonden zich zeer tevreden over de reisniettegenstaande de soms hevige stormen hadden zij van het schommelen van het schip niets be merkt. De indruk, die deze boot op de Amerikanen gemaakt heeft, is zeer groot. Duizenden hebben zich dan ook reeds aangemeld om het schip te be zichtigen. De Amerikaansche bladen zijn vol bewondering over hel Duilsche schip. Het Panamakanaal zal, naar de correspondent van de New-York He rald te Washington meldt, op 1 De cember van dit jaar voltooid zijn. De geheele Amerikaansche vloot in den Atlantischen Oceaan zal, indien noo- dig, in. Januari 1914 door het kanaal van de Stille Zuidzee kunnen varen. Het gansche jaar 1914 zal worden gebruikt om den dienst op hel ka naal zelf nog te verbeteren. De offi- cieele openstelling kan tegen Januari 1915 worden tegemoet gezien. RUSLAND. Een nieuw politiesc h an daal. Het groote liberale blad van „Asimentes Wetsesnis" meldt, volgens een telegram in de „Frankf. Zlg.dat bij de gebeurtenissen, die lot ontbin ding van de tweede Doema door een staatsgreep leidden, een politiespion en agent-provocateur een groote rol heeft gespeeld. Dit was de socialisti sche afgevaardigde Osol, die in dienst van de geheime politie stond, even als de redacteur van een te Riga ver schijnend socialistisch blad en een dei- leiders van de socialistische arbei derspartij in Lithauen. Het blad deell nu mede, dat üsol vele sociaal-demo craten aan de politie denunceerde, waardoor zij konden worden gear resteerd en terechtgesteld. De nog steeds niet opgehelderde socialistische samenzwering, die tot ontbinding dei- tweede Doema leidde, werd door üsol op touw gezet. Zooals bekend is wer den de socialisten beschuldigd van pogingen lol opruiing der militaire macht, en toen de Doema weigerde te voldoen aan het verzoek der re geering om de beschuldigde Doema- leden uit te leveren, werd zij ontbon den. Op 18 Mei 1907 werd in de wo ning van üsol een huiszoeking ge daan, waarbij 35 socialistische afge vaardigden, die daar vergaderden, werden gearresteerd. Een massa do cumenten, die voor de socialisten zeer bezwarend waren, werden daarbij in beslag genomen. üsol was de eenige, die in staat was te vluchten. Hij ging naar Ame rika. Vandaar uit zette hij zijn denun ciaties voort. Hij schreef aan ver schillende partijgenooten brieven en verzocht daarin inededeelingen over hen persoonlijk en over den gang van zaken in de partij. De breedvoerige antwoorden, die hij op zijn brieven ontving zond hij aan de Russische politie en lichtte haar verder in, over alles wat hem betreffende de samen zweringen enz. ter oore kwam. Het Rigasche blad zegt, dat deze daden van den politiespion Osol een waar dige plaats innemen in de geschiede nis der Russische geheime politie en dal Üsol naast Azef verdient te wor den geplaatst. (Hlsbl.) De Eerste Kamer heeft het wets ontwerp tot pensioneering van Ge meenteambtenaren zonder hoofdelijke stemming aangenomen, zooals wij Vrijdagavond nog onder de laatste be richten konden melden. Nog werden eenige andere kleine wetsontwerpen aangenomen, waaronder dat op den suikeraccijns. Hel voorname ontwerp op de kust verdediging werd door den heer Van Voorst tol Voorst (R. K.) en Wasse- naer van Rosande verdedigd, terwijl de heer Staal hel bestreed. Minister Colijn hield er een zeer belangwek kende rede over. Ten slotte werd het aangenomen met 21 tegen 9 stem men (rechts tegen links). Het bloed kruipt, waar het niet kan gaan. R. schrijft in ;,De Maasbode": „De Telegraaf', het zoogenaamde neutra le dagblad, heeft voor goed liet masker afgeworpen. Gezien de vuile en misleidende spotplaten van den laatsten tijd tegen de Christelijke regeering, was zulks dan ook wel te verwachten. Het bloed kruipt ten slot te waar het niet kan gaan. Het blad juicht en jubelt over hel verlies dei- rechterzijde en geeft in zeer duide lijke woorden te verstaan tot de links- democratische richting le behooren. Zullen nu de honderden Roomsche abonné's van uitsluitend dat blad, dat huichelachtige orgaan hel huis uil bannen Ik voor mij geloof het niet. Ge moet maar eens hooren welk een geest ei nderat uit de gesprekken en theorieën van die Roomschen, die al zoo eenige jaren als steunpilaar van dat verder felijk blad fungeeren. Ik zou aan de propagandisten dan ook den raad wil len geven: doel bij dezulken maar geen moeite meer, het geeft u toch nietsals ge ze naar de stembus krijgt, stemmen ze links. Hel zijn steunpilaren van links, verraders van de Katholieke en Christelijke zaak. Laten ze, als ze ook nu liet blad nog als hun lijfblad blijven houden en steunen, laten ze dan de verantwoor delijkheid van de judasrol, die ze spelen, dragen, als ze kunnen. Tweede-Kamerverkiezingen. BERG EN-OP-ZUUM. Naar de „Zoom" verneemt, is in de Vrijdag ge houden vergadering van de Vrijzin nige Kiesvereeniging „Burgerplicht" alhier besloten, bij de a. s. herstem ming voor de Tweede Kamer steun le verleenen aan de candidatuur De Ram. Bierverkiezingen in het Noorden. Boven den Moerdijk pleegt men met veel ophef te gewagen van en sma lend neer le zien op de bierverkie zingen in het Zuiden. Dal de liberalen in het noorden des lands zich minstens even erg hier aan te buiten gaan, blijkt uit een cor respondentie uit Steenwijk aan „De Standaard", waaraan wij hel vol gende ontleenen We hebben hier een zeer heeten strijd gehad. De heer Duymaer van Twist trad den laatsten avond nog in Zwartsluis op, terwijl de heer Hof stede le Hasselt en de heer Dam te Dwarsgracht nog een spreekbeurt ver vulden. Sommige vergaderingen wa ren bepaald rumoerig. Maar van rechts werd kalm en beslist doorge werkt tol op het laatste oogenblik. Van links heeft men ook alle krach ten ingespannen. Met geld werd ge gooid. Reeds weken van te voren bijv. werden de arbeiders, die aan de tram baan werken, door den voorzitter van een liberale kiesvereeniging eiken dag getrakteerd op bier, soms meermalen per dag. Geen wonder, dat men op gewonden werd. 't Was voor links een tegenvaller. Men had er op gerekend, dat het herstemming zou worden. De uitslag over het geheele land gaf links weer wat moed, zoodat de ovaties in verschillende plaatsen van links aan onze voormannen, zelfs na midder nacht, niet uitbleven. Overijsel. De hoop om bij de herstemmingen van Vrijdag j.l. de rechtsche meerder heid van 7 stemmen in de Staten van Overijsel le handhaven, is ver ijdeld, zoodal de rechtsche meerder heid thans slechts 1 slem bedraagt en de Stalen zijn samengesteld uit 24 rechtschen en 23 linkschen. „Het Centrum" zegt hieorver o. a. Het Linker „blok" heeft bij de her stemming voor de Staten van Over ijssel zijn beslag gekregen. De liberalen hebben daarbij offers moeten brengen, om met één der hun nen weder een I w e e t a 1 socialisten binnen de Staten te loodsen. En deze laatsten hebben hunner zijds eenparig gestemd op een vrij liberalen candidaal, die dan ook ge kozen is. Deze liberaal neeml nu de plaats in van hel bekwame Statenlid El- horst. De stemnieucijfers wijzen .uit, dat liberalen en socialisten volkomen e e n drachtig zijn ter stembus ge togen. Acht Ton. Wal ze er voor over hadden in het buitenland om hier de lariefs- verhooging tegen te houden, leerl ons hetgeen Bijltje in „De Standaard" van Zaterdagavond j.l. schreef: „Ik heb, door een liberaal, hooren vertellen, dal er van links voor deze verkiezing f800.000 zou beschikbaar zijn geweest, waarvan ongeveer 7i/A ton door het Anti-Tariefwet-eomité was geleverd; ieder begrijpt dat van deze som een groot deel uil het bui tenland is gekomen, üf de cijfers juist zijn, weel ik niet, maar laai mij aannemen, dat ze juist zijn; ze ko men in ieder geval van een liberaal, die er iets van weten kan. Als de kiezers zich nu niet lieten bedotten en overschreeuwen door de linksche popagandislen, dan moesten ze toch eens even bedenken, dat die buitenlandsche lieeren hier geen grof geld naar toe zenden, „om den ar beider le helpen". Als er, laten we nu maar eens zeggen, een ton uit liet buitenland wordt gezonden om de Tariefwei te verwerpen, dan ge beurt dat natuurlijk om minstens een millioen te verdienen. En wie moeten dat millioen nu betalen'? Wel, na tuurlijk de werklieden, die zoo grof door de liberalen en socialisten zijn bedot." Wie de meeste stemmen heeft. liet „Dagblad v. Noord-Brabant" maakt de volgende becijfering: Uitgebracht zijn: Yrij-liberalen 49756, unie-liberalen 12569, vrijz.-demokraten 62233, S.D.A. P. 142961, S.D.P. 1300; totaal 381858. Nu de Rechterzijde: Roomsch-Kalholieken 123911, anti revolutionair 177255, christ.-historisch 80061, groep Staalman 1222; totaal 382.440. Daarmede zijn we er echter nog niet. In 5 districten mei 37520 kiezers is niet gestemd. Rekenen we deze op 90 pCit. Rechts en 10 pCt. Links, dan krijgt Rechts hiervan 33768 stem men en Links 3752 stemmen, zoodat uitgebracht zouden zijn op Links 381858 -f- 3752 sl. 385610 stennn.; Rechts 382449 33768 sl. 416217 stemmen. Nu hebben wij niel meegerekend de christ.-socialen met 4691 stommenO noch de nat. protestanten 5220, noch Bichon met 4469, noch Van Dalsum mei 1221 stemmen. Dil totaal van 15504 stemmen weten wij niet thuis te brengenhet behoort voor een deel bij Links, voor een deel bij Rechts. Men parle en deele naar welgeval len. Half om half, oen legen driq, of wat men wil. In geen geval kan men er door het feit veranderen, dat hel totaal aan tal stemmen uitgebracht op de Rech terzijde, aanmerkelijk grooter is dan dat der Linkerzijde. Zoodal wij maar wilden zeggen, dat de meerderheid in de Kamer volgens recht en billijkheid behoort bij Rechts. Goes. De antirev. kiesvereeniging heeft Vrijdagavond candidaat gesteld voor den gemeenteraad de lieeren, J. Buijse, .1. de Jonge Jz. len .1. de Hoogh. - In de Vrijdagavond gehouden ver gadering der vrijzinnige kiesvereeniging, „Vooruitgang" zijn met algemeene stem men tot candidaten voor de a..s. gemeente raadsverkiezing gesteld de heeren jnr. J. de Witt Hamer, J. F. van der Leeuw, jhr. Von Schmidt auf Altenstadt, W. Tem perman, allen aan de beurt van aftre ding en F. J. Thiery. Op het te Roosendaal gehouden examen voor kommies 2e klasse dei' Rijks belastingen enz. slaagde o.a. de heer M. do Visser, thans kommies 3e klasse te Riel (bij Tilburg), vroeger woonachtig te 's Heer Hendrikskinderen. Op initiatief van het antirevolutior nair verkiezingsoomité zal Donderdag avond eene openbare vergadering worden gehouden in het „Slot Oostende" miet gelegenheid tot debat. Als spreker zal op treden de heer C. Smeenk, hoofdredacteur van „Patrimonium". Er zal een muziekuitvoering plaats hebben in de tent op de Groote Markt door het muziekgezelschap „Hosanna" op Dinsdag a.s., des avonds S1/* uur (bij; gunstig weêr). Allen belanghebbenden hij den land bouw bevelen wij de lezing van de ad vertentie aan voorkomende in het num mer van heden, waar op zeer gemakkelijke conditiën een uitstapje naar de Haagsche Landbouwtentoonstelling in het vooruit zicht wordt gesteld. Middelburg. Door de beide inspecteurs van politie alhier is in een hotel aan gehouden een Duitsche jonge dame, die tegen den wil harer ouders met ieen jon gen man op reis was gegaan, met het plan in Engeland in het huwelijks bootje te stappen. Door een dei" inspec teurs is de vluchtelinge naar haar ouders te Dresden teruggebracht. (Z. Gisterenmiddag is het 9-jarig zoontje van van S., wonende in de Zusterstraat alhier, spelende aan de Loskade in het water gevallen. De kleine werd spoedig op het droge gehaald, maar het kostte een agent van politie heel wat moeite door toepassing van de kunstmatige ademhaling de le vensgeesten weder op te wekken. De in middels ontboden geneesheer dr. Sohoute, constateerde, dat de kleine veel water had binnengekregen en achtte zijn toe stand hoo'gst bedenkelijk. Alhier doet zich een geval van ver giftiging voor. De agent van politie V. en diens echtgenoote zijn. gisteren na het gebruik' van het middagmaal ernstig on gesteld geworden. Heden was hun toe stand iets beter. De oorzaak wordt ge zocht in het hakken van vleesch in een nieuwe geëmailleerde pan. De vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Walcheren heeft haar leden en al de bezoekers van de Schuttershiofluin gisterenavond weder om aan zich verplicht, door do Fanfare Royale d'Enghién, directeur de heer Louis Miehiels, een concert te doen geven. Het uit 55 uitvoerders bestaande korps heeft een zéér goeden indruk' achtergelar len; het ten gehoore gebrachte was uil- stekend, hot publiek toonde zich, zéér dankbaar. Een van harte gemeend „Tot weer ziens" wordt dezen zuidelijken naburen toegeroepen. Lezing Vincentiushuis. (In gezonden). Wij zijn hier den heer Vie- nings uit Goes zeer dankbaar voor de opwekkende woorden die hij' tot onze kies vereeniging Zondagavond richtte om a.s. Woensdag en Vrijdag onzen plicht te doen. Allen die in het Vincentiushuis aanwezig waren en er waren er gelukkig heel veel, zoowel vrouwen als mannen, zullen nu wel overtuigd zijn, dat wij vóór alles voor ons Christelijk beginsel aan de stem bus moeten opkomen. Staatspensioen, ta- riefwet, anti-papdsme heeft ons de heen Vicnings recht duidelijk gemaakt en met veel schooner woorden dan ik' het zoiu kunnen weergeven. Het dankbare applaus op het einde en het huldigend woord van onzen voorzitter, den heer J. L. Vroome, was welverdiend. Hoogst ver- eerend was het .zoowel voor den spre- kter als voor de leden der kiesvereeni ging onze parochiale geestelijkheid in ons midden te zien. Wie ook terecht in de hulde en dank werd betrokken door den voorzitter was onze propugandaclub, die sinds hare oprichting een knap stuk werk heeft verricht en de Roomschen hier uit den soes houdt. Moge dat zoo blijven. X. Aan de zoo gunstig bekend staande firma Antoine Mes uit Middelburg is Dor- derdag op de tentoonstelling te Gent ge legenheid geboden voor een uitgelezen publiek de deugdelijkheid van haar fa brikaat te bewijzen. Dien dag is namelijk' door den bekwar men pianist Frans Hiller uit Arnhem in de eerezaal van het Nederlandseh, Pa viljoen uitvoering gegeven van welken van Herscht, Chopin, Roethoven, (Schumann, Strauss en Liszt en dit op een piano van de firma Mes. Naar wij vernemen viel het ten gehoore gebrachte bijzonder in den smaak hij de aanwezigen; maar ook was men over de piano hoogst te vreden. Vlissingen. Vanaf 1 Juli zullen alle trei nen van de eleetriscbe tram van Middel burg komende naar bet Badhuis rijden. ü:e lijn Bellamyparkstation Vlissingen zal 1 Juli worden geopend. De Vrijzinnig-democratische kies'- vereeniging heeft tot candida'bem voor den gemeenteraad gesteld ;in het pers.be dis- tricht de heeren J. P. Vermaas en J. J. Krijger, beiden aftredend; in bet twee de district de heeren W. Cremier pm H. Ch. Beyerman, in het derde district de hee ren Jos, van Itaalte en A. W. Smits. - Benoemd tot gezworene van den Willem-Leopoldpolder (Nederlandseh ge deelte) VV. J. Almiekinders, te Rietranènie- ment; tot dijkgraaf van den Thoomipol- cler, A. W. Meters te WjsS'Süfce-rke. Op de wjerf van Cocbarill te Ho boken bij Antwerpen wordt een nieuwe motorboot gebouwd, bestemd voor bet Belgisch loodswezen alhier. - In het Badpaviljoen „Wilhelmina" zal Dinsdagavond 8 uur voor de recht sche kiesvereemgingen als spreker optre den de heer mr. J. A. de Wilde van ',s Gravenhage. Door den heer J. G. van Niftriik) is een klacht ingediend hij den officier van justitie ter zake van de verspreiding van een ongeteekend pamflet in verhand met de Statenverkiezing, waarin zijn eer en goeden naam worden aangerand. Verdacht van verduistering is de kassier J. G. de .1. naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Zierlkzee. De „Zierikzeiescbe Nieuws bode" van Vrijdag bevat een ingezonden stuk van den ZeerEerw. heer C. J. Kars- Welk weder zullen wij hebben Verwachting tot den avond van 24 Juni Matige tijdelijke, wellicht krachtige zuide- delijke tot westelijken wind Zwaarbewolkt, later opklarend. Waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer. Koeler. kens, waarhij -een belooning van vijftig gulden wordt uitgeloofd ten bate der al gemeene armen, aan dengieinie, die bewij zen kan, dat een leerling der R. K. school schuldig is aan het maken van de tee- keningen in de Hoogte Molenstraat. Uit het naschrift der redactie blijkt, dat wel degelijk de leerlingen der Kath. schooi venlacht werden van bedoelde feiten. De inzender van het niet-geplaatste stuk in 'de „Z. Nwsb." kan dus met bet le veren van het gevraagde bewijs de alge- meene armen nqg hevoordoelen. Het zij hier nog eens Uitdrukkelijk ver meld, dat de geteekende portretten niet. van Patijn waren, doch van de heeren Koomans en Hogerzeiï. De redactie van het Zierikzeesche or gaan hehbe nu ook den moed, dit feit aan zijn lezers kenbaar te maken. Dinsdagavond is er, bij gunstig weer, concert in het Havenpark. In de Vrijdagavond gehouden verga dering der Liberale kiesvereeniging is be sloten de aftredende liberale gemóenfc- naadsleden, de heeren H. J. van Nou- huys, W. Rihb'ens en L, Koopman Cz. opnieuw candidaat te stellen. Met 28 tegen ,26 stemmen werd beslo ten geen candidaat te stellen tegenover het .aftredende anti-rev. raadslid, den hioor A. Timmerman Cz. 's Heerenhoek Op Zaterdag 21 Juni j.l. werd door de Handboogsociëteit „Eensge zindheid" alhier een concours gegeven naar den vasten vogel, waaraan door 55 schutters van de verschillende sociëtei ten werd deel genomen. Die le hoofdvo- gel ad f 13.85 werd behaald door J. Rijk Wz. van „Concordia" II; de 2e hoofdvogel ad f8.25 door C. Go wise Jz. van „Diana"; de le zijvogel ad 1' 8.25 dootr C. Verdonk van „Diana"; do £e zijvogel dooir P. v. 't Westeinde Hz. van „Amicitia" allen van 's Heerenhoekde 4 kallen ad f 2.55 ieder respectievelijk door J. Verdonk van „Di- apa", P. Parée van „Concordia" II, J. Rijk van „Willem Tell" II, Ovezande, en P. <le Jonge van „Eensgezindheid. Op den 22 Juni 1.1. werd door de Handboog-sociëteit „Eensgezindheid" al hier een wedstrijd gehouden om het Ko ningschap, waarhij als overwinnaar uit het strijdperk trad D. P'ieterse, die ter stond als koning werd geproclameerd 's Gravenpolder. In de Vrijdagnamiddag gehouden vergadering van ingelanden van dien polder ,,'s Gravenpolder" is met. alge meene stemmen tot Gezworene benoemd dhr. L. W. Woutersen, zulks in de plaats van dhr. Rijk, onlangs 'tot dijkgraaf he- noemd. (Z.) Kloetinge. De eerste prijs van de Mid- delburgsche verloting, 'hoofdprijs een Utrechtsch wagentje hespannen met 1 paard, viel ten deel aan Jac. Kole alhier. Door de leden der zangvereoniging „Excelsior" alhier is besloten am in den loop van Juli a.s. do Tentoonstelling te Gent te gaan bezoeken. Heinkenszand. Zondag j.l. werd door de Handboogschutterij, „Soiranus" alhier een buurtsohieting gehouden waaraan 48 schutters van verschillende vereenigingian deelnamen. De uitslag is aldus: le klep door S. Wiestveer van „Ons genoegen", Oudelande; 2e kltop dooir 1. van Wingen van „Zoig'vliet", Ellewouts- dijk; le zijvogel door .1. Raas van „Wil lem Tell" II, Qvezand; 2e zijvogel dooi' W. van den Dries van „Soranus", Hein kenszand; le kal door J. Raas van „Wil lem Tell" II, Ovezand; 2e kal door W. Westveer van „Ons genoegen", Oudelan de; 3e kal door I, Raas van „Soranus", Heinkenszand4e kal door P. van Eijkeren van „Diana" 's Heerenhoek5e kal door J. Koopman van „Soranus", Heinkens zand 6e kal door C. Rijk, van „Vrije schutters", 's Heerenhoek. lerseke. Vanwege de directie der Wa terleidingmaatschappij is dhr. P. N. Bom alhier aangesteld tot het leggen en verleg gen van binnenleidingen voor de water leiding. Voor den gemeenteraad treden dit jaar af vier leden, waarvan drie vxijz. pn een anti-rov. Door de vrijzinnige kiesvereeniging „Al gemeen belang" zijn de drie aftredende vrijzinnigen weder candidaat gesteld, ter wijl tegenover den aftredenden lieer J. Sinke, Burgemeester, geen candidaat is gesteld. Terneuzen. Donderdagavond had alhier op Iheit kanaal een ernstig ongeluk plaats ©eu zeer klein motorjaohtje mat twlse sportmannen, ean Engelschman en een, Belg, bemand, had bij bet sneli wenden liet ongeluk geheel om .te beleren, waar door beiden te water geraakten en de Engelschman jammerlijk verdronk. Da delijk werd 'tot dreggen overgegaan. Na op een ;fn de nabijheid liggende sleep boot overgebracht, vanwaar het per Lon densche boot naar Engeland Zal worden vervoerd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2