GEMENGD NIEUWS Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Wie moeten wij DINSDAG a.s. stemmen? FRUIJTIER, als wij wonen in het district Hontenisse. L0HMAN, Goes. HOGERZEIL, Zierikzee. BLUM, Middelburg. DIELEMAN, Oostburg. Besluiten en Benoemingen. 402e Staatsloterij. Landbouw an Veeteelt Laatste Bc finantieële Mei ONDER! Zierlkzee. De aanmatigende brutaliteit van de Zierikzeesche Nieuwsbode gaat nu toch alle perken te buiten. Door zekeren lieer Perrels is in dat blad een drietal artikels geschreven, die bedoelen het bestaansrecht der Openbare School te verdedigen. Thans komt het blad naar aanleiding van drie artikelen weer aandragen met het bakerpraatje De openbare school moet worden ver nietigd Hoe dikwijls ook weerlegd en hoe dikwijls ook is aangetoond, dat de bijzondere school slechts gelijk recht verlangd als de openbare, het blad wordt steeds vervolgd door de idee fixe, dat de coalitie-mannen het op de school van de Nieuwsbode gemunt hebben. „De openbare school, waar de kinderen in verdraagzaamheid worden opgevoed." Men denke maar eens aan de verga deringen, waar mr. Rutgers en ds Hoger- zeil sprak, om te zien welke de gevolgen waren dier verdraagzaamheid. Men denke maar eens aan de bijna stelselmatige uitsluiting van alle betrek kingen enz. waaraan de voorstanders der bijzondere school bloot staan. De heer Frankel is erg boos dat men de openbare school met socialisme in verband durft brengen. De man weet bepaald niet, hoe sommige socialistische Bondsmannen uit beginsel weigeren om deel te nemen aan Oranje-feesten. Iedere weekweet de Redactie bewijzen, hoe ouders geprest worden hun kinderen naar de bijzondere school te sturen. Lijdt dé heer redacteur aan bijziend heid, dat hij niet zien kan, welke keuze b.v. die ouders doen, die zich metterwoon in een plaats komen vestigen 't Blad ga dit eens na, alvorens van dwang te spreken. Koddig is het schrikbeeld, van de telling der „bizondere" kindertjes, alte- maal uit subsidie-dorst. Aan de openbare school geschiedt dit natuurlijk niet. Daar behoeft het ook niet te gebeuren, gezien de onuitputtelijke gemeente-schatkisten, die wagewijd voor de bijzondere schooi geopend zijn. Blijkens een verslag in deze courant telde een der openbare scholen in Zierik- zee 140 leerlingen, waarvoor zes (zegge zes) leerkrachten waren. De gemeentekas laat zulke luxe wel toe. En dan die school te Zonnemaire, 'n bijzondere natuurlijk waar vier u i t- stekende leerlingen moesten blijven zitten ter wille van de subsidie. Een der vrienden van de .Zierikzeesche Nieuws bode" beweerde nog wel, dat het bijzonder onderwijs zoo minderwaardig was. Dan kunnen deze inferieure scholen toch moeüijk uitstekende leerlingen leveren. Maar de brutaliteit van het blad viert hoogtij, als het den Bijbel tracht dienst baar te maken aan zijn geschrijf. De witte das doet dan braaf dienst. Het brave blad, dat bij voorkeur argumenten voor zijn optreden in den Bijbel haalt, adverteert evenwel op zijn binnenzijde een serie romans van den vuilschrijver Zola. Enfin, als de jeugd eenmaal, opgeleid tot alle christelijke en maatschappelijke deugden, is opgegroeid tot volwassenen en met ruimen, vrijen blik, dan kan in den naam der vrijheid ook van de schun nigheden van Zola geprofiteerd worden door middel van de advertentie-kolom men van de „Zz. Nwsb." Kloetinge. Tot wethouder dezer ge meente, in plaats van wijlen dhr. S. No- tehoom, is heden gekozen dhr. M. Evers- dijk. Heinkenszand. Het bezoek aan de „Ba zar" alhier is ontzettend grooit. De be zoekers verdringen elkaar voor ©en plaatsje om de tentoongestelde artikelen te kunnen bezichtigen. Dinsdagavond was het zoo druk dat velen niet binnen konden komen en de politie maatregelen moest nemen. Alles gaat vlug van de hand, zoodat nog gedurig artikelen moeten aan geschaft worden. Door de handboogschutterij „Sora- nus" alhier werd geschoten om het ko ningschap. Het hoogst aaqjal punten werd behaald door den heer L. de Koster, die voor 1913 als Koning werd aangewezen. (Z.) Driewegen. Nadat de deur van de veld wachterswoning van teer was gezuiverd en opnieuw geschilderd, heeft men die brutaliteit gehad die in den nacht van Zaterdag op Zondag voor de 2e maal geheel met teer te bekladden en alzoo geheel te bederven. V-oorwaar leen laf heldenstukje. (Z.) Hansweerd. De trjman J. R. had het ongeluk in de sluiskolk te water te vallen Door hen die het zagen, werd onmiddel lijk een reddingsboei toegeworpen waar mede de man naar de kant werd getrok ken en zoo op het droge gebracht, zoo dat hij met een nat pak en den schrik vrij kwam. Do werkman G. S. kwam op het wierk der derde sluis erg bekneld tus;- schen twee kipkarren, waardoor hij zoo danig aan een der beenen werd gekwetst dat hij direct onder geneeskundige behan deling moest worden gesteld. Het 6-jarig zoontje van F. S. viel van een wagen en bl-eef mot oen der beentjes tusschen de spaken van het ach terwiel hangen zoodat hij zoodanig werd bezeerd dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hoedekenskerke Hedenmiddag werd de voordracht opgemaakt voor een te benoe men waterbouwkundig ambtenaar aan bet waterschap Hoedekenskerke. Ze luidt als v|olgt: no. 1 L. J. Lo-uwers, Kat.s; no. 2 A. J. Kloetze, Oudelande; no. 3 G. A. de Regt, Sleeuwijk. 's Heerenhoek. Aan de oproeping van eenige burgurs, om ter vergadering te verschijnen ter bespreking, of het niet gewenscht zoudezijn het 100 jarig bestaan der onafhankelijkheid der Nederlanden met een feest te herdenken, werd voor vele ingezetenen gehoor gegeven. De vergadering werd alsdan door Ch. P. Berrarens Junior geopend In zijne toe spraak gaf hij de aanwezigen te kennen dat op initiatief van eenige burgers deze vergadering werd [belegd, hij gaf hun to kennen, dat zij bij de bevoegde autori teiten waren geweest, en daar niet alleen hunne toestemming maar ook hunne medewerking hadden verkregen, waarna hij het woord aan den burgemeester gaf, die aanwezig was en hem verzocht de vergadering verder te willen presidee- ren, wat met bereidwilligheid werd aan genomen. De voorzitter dan gaf in zijne woorden te kennen, dat hij alles voor het feest over had, als hij maar de bereidwilligheid, medewerking en offervaardigheid dei- ingezetenen tot steun krijgt. Vervolgens werd na onderlinge bespre king besloten, op liet eind der maand Augustus een feest te organiseeren, welks programma zal bestaan uit een ailegori- schen, historischen optocht tracteeren der schoolkinderen, versiering der straten, uitsteken der vlaggen, 's avonds algemee- ne verlichting, besloten door een prachtig vuurwerk het geheel zal door muziek worden opgeluisterd. Staande de vergadering werd een com missie benoemd van 8 leden, die onder ling liunne functiën hebben verdeeld, en zich zullen verstouten, bij de ingezetenen eene aanslag op hunne beurs te maken. Vertrouwende op aller medewerking en offervaardigheid, waarvan de bewijzen zoo dikwijls zijn geleverd, koestert de commissie de beste verwachting. Wissenkerke. Van een begrafenisstoet van Kamperland van het kerkhof terug gekeerd, hadden zich vier personen in een wagentje begeven om naar Kamper land te vertrekken, toen, waarschijnlijk door een verkeerden draai te nemen, opeens het rijtuig geheel omsloeg. De inzittenden werden door te hulp snellen den spoedig uit hun benarden toestand verlost. Drie kwamen met den schrik vrij, doch een kreeg door het glas een bedui dende wonde aan de hand. De burge meester, die ook toegesneld was, nam hem mede naar zijn woniDg, waar zijn hand verbonden werd. (Z.) Wulfaartsdijk Maandagmorgen werd bij dhr. J. Tange telegrafisch bericht ont vangen dat hun oudst© zoon van bijna '20 jaar, die varensgezel is, te Karlsruhe in Duitschland, verongelukt is. Men kan de ontsteltenis der ouders begrijpen. T. was een oppassend jongeling. Betreffende het ongeluk van den bijna 20-jarigen zoon van J. Tange in Duitsch land overkomen, kan gepield worden, dat gisteravond bericht is ontvangen, dat hij bij het zwemmen is verdronken. De schipper P. van Maaren bij wieu hij knecht was, heeft nog twee keer naar hem gegrepen, doch telkens zonder hem te kunnen vatten. Sluiskil. Zaterdagavond jl. trad hierin het Patronaatsgebouw der Eerw. Paters als sprekers voor een talrijk publiek op de lieer Vienings, redacteur der „Nieuwe Zeeuwsche Courant" te Goes. In een sierlijke, ongekunstelde taal gaf de redenaar een schets over Kerk en Staat. Hp wees er op, dat dit jaar het lfie eeuwfeest gevierd wordt van het edict van Milaan, waardoor [de Kerk de open bare vrijheid kreeg en bewees daaruit hoe godsdienst en politiek nuttig kun nen samen gaan. Daarda werd door hem besproken het huidige Ministerie, zijne werkzaamheden de verschillende wetten gemaakt door deze regeering, de groote en overzwakte werkkracht van de Ministers Regout, Heemskerk, Talma en Kolkmande invaliditeits en ouderdomverzekeriDg en hare heilzame gevolgen, de Tariefwet met al hare gunstige resultaten de libe rale pers, de liberale of neutrale school, kortom te veel om alles nog beknopt weer te geven. Evenwel bewees de geachte spreker op duidelijke wijze, dat ons land en ook vooral wij, Katholieken, niets vuriger mogen en kunnen wenschen dan de te genwoordige Christelijke regeering te be stendigen. Daarom spoorde de heer Vienings de aanwezigen aan om bij de a.s. verkie zingen toch vooral de Candidaten der Rechtsche Partij te stemmen. Onder een luide, aanhoudende en uit bundige toejuiching eindigde de heer Vienings zijne leerzame boeiende rede. Mogen hem, die nu eens in zijne rede de lachspieren der toehoorders wist in beweging te brengen, dan weder het hart deed zwellen van trots, dat we Katho liek zijn, nog eens hier Iiooren, 't is de vurige wensch van de R. Katholieken van Sluiskil. Sluiskil. I. Sluis. Dinsdagavond werd alhier in de bovenzaal bij dhr. Cammaert eene verga dering gehouden van de R. K. Kiesver eeniging. De zaal was goed bezet. Als sprekers traden resp. op: dhr. Vie nings uit Goes en dhr. Mr. P. Dieleman, candidaat voor de 2e Kamer, terwijl de heer .Koelmans uit Terneuzen nog eeni ge practische wenken gaf. Het succes der beide sprekers, was over groot en elke Christen-kiezer van Sluis bezit, na deze dubbele en kernachtig© rede, de vaste overtuiging van zijn plicht Hij de a.s, verkiezingen. Moge Sluis de toon aangeven voor de andere Christelijke kiezers van ons dis trict. Nooit zagen wij een zoo vurige stemming voor de coalitie, als op lie den. Niet één onzer kiezers zal bij de stembus ontbreken en ieder brengt zijn© stem uit op onzen cïmdidaat Mr. P. Die leman. Koewacht Maandagavond trad ten hui ze van Ch. Swartelée alhier op als spre ker de heer II. Kramer uit Ter Neuzien. Spreker stelde zich voor als beslist Katholiek (I?), doch raadde zijne toehoor ders aan te stemmen op de twee liberale candidaten en in geen geval op de aftre dende leden. Spreker had heel wat aan te merken op de R. K. Kiesvereeniging te Hulst, maar hij vertelde niet, dat de z.g. onafhankelijke R. K. Kiesvereeniging te Ter Neuzen, waarvan spreker lid is, de kiezers a,anzet te stemmen op de candi daten der liberale Kiesvereeniging. Zou hier het spreekwoord van den splinter eu den balk niet van toepassing zijn? Kiezers in het district Hulst laat u door de mooie praatjes van die z.g. Katholieken niet van de wijs brengen en stemt allen op de vier aftredende leden, die allen reeds jaren hier getoond heb ben het vertrouwlen der kiezers ten volle te verdienen. (Ziet de namen in het hoofdartikel van dit nummer). Dinsdag werd ten huize van den heer E. de Vleescliouwer een vergadering ge houden van Stembevoegde Ingelanden van den polder „Nieuw Kernemelk". Ingeko men was: 1. Een brief om advies om trent het verplichtend gebruik der breed© vellingen. Het verplichtend gebruik der breede veilingen wordt met algemeene stemmen verworpen. 2. Een 'brief verzoekende de in 1905 gesloten overeenkomst betreffende de op richting van een maatschappij te willen vernieuwen. Met algemeen© stemmen worrit tot vernieuwing der overeenkomst besloten. De ontvanger-griffier bracht een uit gebreid verslag uit over de inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1912 1913. De inkomsten bedroegen met het batig saldo van vorige jaren f7706,95, de uit gaven f 7625.02, zoodat er een batig sal do was van f81.93. Door den aanleg van een nieuwen steenweg in den pol der, waarvoor was uitgegeven f5622.27 was het saldo van f5445.35 van verleden jaar gedaald tol f81.93. St. Jansteen. Zondagnamiddag hield de heer A. Egggermont, hoofd der school in de wijk Heikant, in het café van dhr. P. Pluym eene lezing met als onderwerp „De aanstaande verkiezingen". Hierin werd o.a. medegedeeld, dat, al zijn wij ook door den Scheldestroom van het overige deel des lands gescheiden, wij evenwel niet mogen achterblijven om in het belang der goede zaak werkzaam te zijn. Medie werd opgesomd de voor uitgang ten goede door die aftredende lediein in hun 4-jarig mandaat tot stand gebracht, w.o. werd genoemd den vooruitgang der paardenfokkerij, het in exploitatie bren gen van tramwegen, kortom alles waarvan do blijken niet ver zijn te zoeken. Met ©en krachtige opwekking om bij de a.s. verkiezingen het thans zittend col lege ifce steunen, sloot spreker de verga dering welke door een talrijk publiek werd bijgewoond. De heer Voet debatteerde. Zondagmiddag trad de heer P. Fruijtier, onze afgevaardigde vooir Kamer en Staten, op voor de kiezers dezer gemeente in de bewaarschool, welk ruim gebouw te klein was om alle be langstellenden te bevatten. Na met een hartelijk woord van welkom door den Voorzitter der Kiesvereeniging te zijn ingeleid, werd door Spreker in eene aangename causerie, die-, welver diend, met bijzondere aandacht van het begin tot het einde werd gevolgd, op ©en zeer bevattelijke wijze uiteengezet, wat men onder de politieke termen „rechts", „links", „coalitie" en „concentratie" beeft te verstaan, waarom men, om godsdiens tige en zedelijke redenen, verplicht is rechts te stemmen, en dat men bij den komenden stembusstrijd „rechts" stemt, wanneer men zijn stem uitbrengt op do candidaten der Katholieke Kiesvereeni ging. De heer Fruijtier deed helder uitko men, dat men bij dezen strijd moot letten op de „beginselen", en zulks niet alleen hij het kiezen voor de Kamer, maar ook bij het kiezen voor de Provinciale Sta ten, en dat het handhaven, van en hel strjjden voor de Christelijke beginselen alleen hij genoemde candidaten is gewaar borgd. Stemt men de candidaten der Katho lieke Kiesvereeniging, dan zal men èn als burger, èn als vader èn als Katholiek niet het zelfverwijt te dragen hebben van to hebben medegewerkt aan hot verdrij ven van Christus uit Staat en maat schappij, en, spreker moet het. woord ge bruiken, aan het „bezoedelen" van den Priester. Overgaande tot de practische politiek wijst do ih.eer Fruijtier op het huidige rechtsche ministerie met zijn drie Katho lieke leden, een ministeriel, door vriend en vijand geroemd om zijn ijver en werk kracht, dat, in zijn geheel genomen, zijne wedergade nog niet in ons land heeft gehad, een ministerie, dat op de wet ten zooveel mogelijk ©en Christolijkien stempel drukt, en dat wij dus moeten trachten te behouden door rechts te stemmen. Nuttige wetten bracht het tot stand, o.a. ziekte-, invaliditeils- en ouderdomswet, alle in 't belang van den werkman. Men spreekt links over Staatspension- nee,ring, een belofte, die niet alleen on mogelijk is te verwezenlijken wegens de kosten, maar daarenboven den arbeider een aalmoes in de hand zou stoppen, terwijl hij anders als 'tware z;ou wor den betaald uit eigen kas. De kieziers worden hang gemaakt voor de tariefwlet, die „klompen" en „petten" duur zal maken; maar spreker toont glas helder aan, met talrijke feiten uit de om geving, dat Belgiie met zijn veel hooger' tarief, ons, onbeschermde, de haas is. Aan het ©inde zijner causerie gekomen zegt Spreker verplicht 'te zijn over zich zelf te spreken. Hij wil er den nadruk op leggen, en men wete het goed, dat hij is gekomen voor de goede zaak, maar volstrekt niet voor zich zelf; hij deed enkel moeite, om bet district Hontenisse rechts te houden; dat gaat hem aan het hart. Het Kamerlidmaatschap geeft slechts een toelage die voor iemand uit Zeeland niet voldoende is om er kosten enz. van t© bestrijden; er wordt geld bijgelegdj maar gaarne heeft hij er het voor over, als de Kamerzetel aan de rechterzijde blijft. Spreker behandelt tot slot zijne ver houding en die van Mr. Dieleman tot de Trammaatschappij in Zeeuwsch-Vlaande ren, en Woont ten duidelijkste aan, dat de beschuldigingen en verdachtmakingen to dezer zake tegen hem ingebracht, to taal niet steekhoudend zijn. Als goed lid van Ged. Staten heeft hij de belangen der streek behartigd door haar een tramlijn te verztekieren. De gemoedelijke toespraak van den sym- pathieken spreker maakte een zichtbaren indruk en oogstte dan «ok een welgemeend applaus. De Voorzitter dankte hem v'oor zijne bereidwilligheid om in Bosc-hkapelle te komen optreden en sloiot de vergadering. Een k o o p m an in li a a r. Men schrijft uit Zoeterwoude aan hel „Leidscli Dagbl.", dal Donderdagmid dag legen het aangaan der school een als heer gekleed persoon mei lxx>rd en gekleede jas een meisje der open bare school Irachltc over le halen, om mei hem mede le gaan naar haar ouders. Ilij maakte haar wij;s, dat hij aan den onderwijzer naar haar ge vraagd had, en dat deze hem hel meisje had aangeduid als een meisje mei lange vlechten. De onderwijzer zou le laat op school komen niet kwa lijk nemen. De man loog dit evenwel van a lol z. Juist had de onderwijzer den leer lingen nog kort geleden gewaar schuwd, nooit, onder welk voorwend sel dan ook, mei iemand mede te gaan, als deze persoon hun onbekend was. Gelukkig dacht hel meisje hier aan, en weigerde hel hardnekkig mede te gaan, ondanks 's mans aan dringen. Toen zijn toeleg met hel meisje was inislukl, begaf hij zich naar den lieer S. en vroeg naar hel adres van een juffrouw, die zulk prachtig haar moesl hebben. Vandaar ging hij weer maar een boerderij, waar hij de juffrouw le spreken vroeg. Toen deze echter niel le spreken was, beweerde liij terug le zullen komen. Hierna kwam hij op een boerderij, waar de ouders uil waren en hij leen dertienjarig meisje alleen aantrof, dal hij meieen naar de schuur nam, zeg gende: „Loop eens even mee, ik moei je even wat zeggen". Dadelijk trok hij de deur achter zich toe, groep het meisje bij hel haar, maakle het los en begon er in le woelen mei de eene hand, terwijl hij met de andere in de zakken zocht. Het meisje begon van angst aan haar oudere zusier en de dienstbode le roepen, die ge lukkig ddelijk toesnelden en de deur openden. Zij traden flink legen den man op en vroegen wal dal beleeken- de. Ilij was echter zoo brutaal le eischen, dal de meisjes een kam voor hem zouden halen, en beweerde, dal het kind een eersten prijs met hem- haar zou kunnen behalen hij een wed strijd. Omdat echter alle drie hem zeer beslist verboden het haar af le knippen, droop hij af, bewerende te rug te zullen komen. l)e burgemeester zond op waar schuwing van liel hoofd der openbare school, een veldwachter den man na, die echter, nadat hij eenige papieren had laten zien, geen termen lot aan houding vond. Oplichters. Twee vrouwen be- hoorende bij doortrekkende woonwa gens, hebben lusschen Yaassen en Apeldoorn de bekende manier van Iste- len toegepast. Ze kochten 20 eieren en betaalde mei een rijksdaalder, waarbij ze verzochten een bepaald soort dubbeltjes lerug te mogen onl- vangen. Na een korle weigering gaf de verkoopster toe en men begon te zoeken. Het slot was, dal de beide vrouwen verdwenen mei de eieren, den rijksdaalder, vele dubbeltjes en kwartjes en een paar guldens. 'lot nu toe zijn ze niet gevonden. In de (wa gens, waarmee de mannen alleen zijn voorlgereisd, werden de vrouwen niet ontdekt. Men zij op z'n hoede. Hansweerd. Hij Kon. besluit is met in gang van 1 Juli a.s. de directeur van het post- en telegraafkantoor te Hans weerd, dhr. J. F. Reeters op zijn verzoek eervol van het beheer van gemeld kan toor ontheven en benoemd tot commies der telegrafie 1ste clas.se. 5e kl., 14e lijst. Trekking 10 Juni. f 1500: 14103 f 1000: 2846 7558 8607 10611 14745 15457 17853 f 400: 3281 8748 11486 16411 f 200: 9612 11017 f 100: 1711 4848 8798 8977 10153 13303 15093 17188 f 70: 696 6644 7088 7127 7368 15167 15175 18419 Nieten: 6696 6722 6748 6749 6769 7019 7021 7026 7087 7133 7135 7284 7315 7330 7359 7364 7376 7396 8835 8840 8844 15185 15188 18416 18421 20955 20964 20980 20984 20985 20988 5e kl„ 15e lijst, f 5000019219 f 1500: 16200 f 1000: 10126 f 4006933 f 2002923 6862 15608 f 100 588 1600 5142 5821 7068 10576 12713 13944 14108 15991 f 70: 1270 3386 6307 8834 8842 Nieten698 1264 4265 6646 6672 6682 6711 6726 6732 6735 7029 7036 7040 7076 7114 7320 7357 7400 15199 18149 20961 20983 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen, betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Trekking 11 Juni. 10037 10918 12424 Gedurende de week van 1 tot en met 7 dezer werden in Nederland geene ge vallen van mond- en klauwzeer geconsta teerd. (St.Ct.) Naar wij vernemen, is eerstdaags liet kon. besluit te wachten, waarbij de heer J. P. N. Camman, rijkstuinbouw- leeraar te Teteringen voor Zeeland en Westelijk Noord-Brabant, uitsluitend In last wordt met de behartiging der tuin bouwbelangen van Zeeland, ter stand plaats Middelburg. (M.Crt.) Rotterdam. Hedeni Rijnschip „Spedition" k soonshaven, de schippc seling het roer niet oven boord geslagen, 1 haar val meesleurend| jarig© B. uit IJordreo A. R. verdronken. Rotterdam. Door hier is veroordeeld tol nisstraf de 67 jarige k •wiegens poging tot bra woning aan d© Zands ceinbei* j.l. Belgrado. In den nl zeer stormachtig to-egdl koning met den mini dpn e-enen en de hoof militaire liga aan den a genoemden werd hun i vierweten en er werd opstand van het leger, togen Bulgarije werd Sofia. D© keizer r den Bulgaarschen en 3 een telegram doen to-ekiT derooriog te staken en ■necJiter aangeboden. Berlijn. Volgens 'eei| „Berl. Zeil am Mittag beleg ook afgekondigd grenzende districten. Ail gezet. De spoorwegen 1 troepentransport. De t| zette plaatsen zijn vool Consfanfinopel. Sjef| adjudant zijn door eei gieling gedood. Londen. Na ©en t\ is dp Home Iiulp-wet n stemmen in het Liager Dp gemeente Goes 1 groot f24.000 gpplaats' Hordijk's Rank. Middelburg. Gisterena in die bovenzaal van Joris" alhipr vereenigd directeur, de leeraren, leerlingen voor een dee) van de Avond handels aanwezigen bevond ziel, H. J. Dijckineester, Con ningin in Zeeland. De voorzitter der ver J. H. Blum, heette alle kom, inzonderheid den der der Koningin in or zeide dat het juist een dat men ook bij elkaa zelfde doel, namelijk li diploma's en 'het bevo, lingen. Waar spreker to doel der school uiteer dit nu te kunnen nalaten thans meer bekend' is g pathie van de bevolkin; wjiji Goes en Zierikzee h den en .ook zulke our; De taak zoowel van vain het onderwijzend die der leerlingen is ve Laatstgenoemde zjijn meer, die alleen maar dat hun ouders hen z© gelui, die zelf begrijpen zorgen zich te bekwam vensstrijd. Het werk gaat nu het gevaar schuilt da,n dan dp jjvter verzwakt, want het onderwijn moei verbeteren. Spr. brengt dank a.a,n ders voor alles wal ziiji doen; en Idrukt. zijn sj zelf door 'zijn wonen bi z'ijn vele Werkzaamhedei de school kan doen. De bestuurslid is niet zoo dat van het werk zoo wi blijkt, maar men heeft d( goed werk voor het opk te verrichten. Ook brengt spr. Rank a en de leeraren yoor hunr hadden enkele mutaties personeel plaats, hetgeen niet alleen om ,de per die -vertrokken, maar on van leerkrachten altijd voor het onderwijs geei Het bestuur is overtuig len medewerken, om d( in aanjzien en beteeken gen. Over den ijver der 1< bestuur over liet plgem Spr. deelt nu mede, leerlingen (van de eerste klasse overgaan: W. ,P. van Dalsen, L. -C. vait A. Domenie, N. .C. Dhuij J. IGeluk, J. Hond son, P. Jblise, A- J. de M. A. Varik, ,E. C. Hee Vos, -J. Kieboom en D. Niet bevorderd werde waaronder één wegens Aan den overgang .van do derde klasse frijn vi Blum hooge eischen ges 111 rfu derde jrlasse va goed (moet kunnen jnce

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2