BUITENLAND- BINNENLAND. De Oorlog op den Balkan. UIT ZEELAND Ingezonden Stukken. Openbare Verkoopinjen. De toestand in Sk'oietari. De correspondent van de „Times" te Skoetari meldt dt. 25 Mei het volgende aan zijn blad: De krachtige maatregelen die genomen zijn tegen twee mannen, die, naar men zeide, de Mohamed.aansc.he bevolking te gen de Katholieken opruiden, hebben al hier een zeer goeden indruk gemaakt. Beide mannen waren Serven, te Skoetari wonend. Een van hen, de eigenaar van een café, dat druk bezocht werd door Montenegrijnen, met welke hij te Podgo- ritza, waar hij gedurende 'den oorlog meer malen .verbleef, in geregelde relatie ge staan had, werd gearresteerd en aan boord van de „King Edward VII" gebracht. De ander is op Montenegrijnsch grondgebied gevlucht, maar zijn opsporing tegen goede belooning verzocht. De agitatie., die men trachtte in het leven te roepen is fechijnhaar zonder ge volg gebleven. Er blijkt uit, dat de Moi- hammedanen en Katholieken met den te- genwoördigen staat van zaken te Skoetari dus tevreden zijn. De eersten hadden |eeni-| gen 'tijd gevreesd, dat de Katholieken te hunnen nadeele zouden bevoorrecht, wor den; maar gisteren werden 'de hod jas Voor de commissie geroepen, die verze kerde, dat mannen van heide godsdiensten gelijkelijk verkiesbaar zijn voor alle pos ten, dit was overigens reeds bewezen (door het aanwerven van Mohammedanen en Katholieken voor den nieuw-gievormden, civielen politiedienst, die onder bevel van een Engelschen marine officier, toezicht moet houden op de uitvoering der ge meentewetten. Verder blijkt dezle 'gelijk stelling nog uit de Samenstelling der be- lastings- en gezondheidscommissie, en der der rechtbank, die jngesteld zal worden om civiele overtredingen te bestraffen. (Msbode.) De vrede gefeekend. Men seint ons LONDEN. (V.D. oifficdëel). De Balkan gedelegeerden teeklenden hedenmiddag in het St. James Palace het voorloopige vre desverdrag. ITiLIG. Det oestand van den Paus. Zon dagmorgen heeft, volgens berichten uit Rome, de Paus, in 'tegenwoordigheid van zijn zusters, zijn nicht en eenige genoodig- den de H. Mis wederolp opgedragen in zijn particuliere k|apel. Zondagmiddag om vijf uur, heeft Z. II. voor Jiet eerst sedert zijn ziekte wdeir een ipeigrimsstopt in particuliere audiëntie ontvangen. De ©er viel te beurt aan een groep Weeners van ongeveer honderdvijftig per sonen, die door den Paus in de Con sistoriezaal werden ontvangen. De pel grims werden vergezeld door den Oos- tenrijkschen gezant bij het Vaticaan en verschillende autoriteiten. De Paus nam op den troon plaats; hij zag er bleek uit, maar zijn uiterlijk was toch veel' beter en maakte een veel krachtiger in druk dan kort voor den herval in zijn ziekte. Zonder moeite stond de Paus op en zeide tot de pelgrims met duidelijk-veit- staanbare, maar bewogen stem, het vol gende: „Ik dank u, goede pelgrims Voor uw vriendelijk bezoek, dat mij zeer ver heugt; ik zegen u en uw betrekkingen tehui's en allen, die gij gezegend wilt ziien." De Paus schonk den pelgrims, die neerknielden, zijn zegen. Natuurlijk waren de pelgrims buiten gewoon onder den indmk van de plech tigheid. Zij gaven aan hun gevoelens uiting door een driewerf „Hoch" en het zingen van het „Groszer Gott wir loben dich". De pelgrims zegenend trok de Paus zich naar zijn particuliere verbekken te rug. (Msbode.) Na het Eucharistisch con gres. Na het Eucharistisch congres heb ben [zich, naar de „Croix" weet te melden, op Malta verschillende bekeeringen voor gedaan. Zooi is een protestantsche familie, ©enige dagen na het congres, geheel tot het Katholicisme overgegaan. De directeur der tramwegen, een istraë- liet had reeds den bisschop verzocht om' Pp de wachthuisjes 'der trams vlaggen te mogen plaatsen met 'de pauselijke kleu ren. Ook hij 'is nu in de kerk der Ca- pucijners te La Floriana gedoopt. De protestantsche do,miné Van een klein kerkje ite Sliema had den bisschop ver lof gevraagd om 'de klok te mogen lui den, als het H. Sacrament voorhij kwam. Hij heeft nu ook de waarheid gevonden) en is tot 'de Katholieke Kerk bekeerd, zijn voorbeeld zal anderen zeer waar schijnlijk tot navolging 'strekken. FRANKRIJK. Een sterfbed. Uit de „Croix": Donnet, een bekend vrijmetselaar, vrij denker en voorstander der burgerlijke be grafenissen, had zich, pa negentien jaar wethouder gewieest té zijn van Arcueil- Cachan (eine), te Desain in de Jura, zijn geboorteland teruggetrokken. Gedurende zijn laatste ziekte liet hij den pastoor roepen, stelde in volle (bewust zijn orde op zijn zaken, en ontving in uit stekende gesteldheid de H.H. Sacramen ten. Zelf schreef hij een .Herroeping Van! zijn vroegere daden en onderteek,ende die. Daar door zijn toedoen vooral de pa stoor der parochie van zijn toelage be roofd was heeft hij zijn kinderen opge dragen om ten opzichte Van hem alles zooveel mogelijk goed te maken. Dezer 'dagen is hij gestorven, 11,a zijn, smarten met geduld gedragen te hebben, terwijl hij met grooiten eerbied het kruis beeld kuste. (Msbode.) Dat was 'te Verwachten! Naar Reuter uit Parijs meldt is het parketj Van oordeel, dat teen groot aantal docu menten, waarop beslag is gelegd, duide lijk uitwijzen, dat verscheiden revolutio naire syndicaten dc hand hebben in de incidenten, die de jongste dagen in diet kazernes zijn afgespeeld. Brieven van soldaten 'geven liet bewijs, dat een zeker 'aantal ingelijfde syndica listen in de kazerne zijn voortgegaan met het Voeren van 'anti-militaristische pro paganda, ENGELAND. Een verschrikkelijk onweer, vergezeld van een hevigen regen en een buitenge, woon heftigen hagelslag, heeft Dinsdag boven het graafschap Noord-Norfolk ge woed. Verschillende gebouwen werden door den bliksem getroffen. Een groot, eenzaam gelegen buitengoed te Cromer, brandde af. Niemand werd intusschen gewond. EERSTE KAMER. De le Kamer huldigde Maandagavond met het aanhooren van eenige hartelijke voorzitterlijke woorden de nagedachtenis Van haar overleden lid, den heer Bree- baart, en zegt „Het Centrum was 'toen weer getuige van een Link- scbe wanhoopspoging om de Re- geering te beletten 'de mooi te veld staan de Ooigst binnen 'te halen. Die heer Vani Weideren Rengers kwam 'zich ip een on beholpen speechje verzetten tegen bet voorstel van den Voorzitter 0111 Donderdag een aanvang te maken met de behan deling der drie 'groote verzekeringswet ten, omdat de tarief wet nog ontbreekt; waarbij hij heel naievelijk beweerde, dat een uitstel van feenige weken voor do 'zaak' zelf Van geen beteekenis zou zijn. Terecht wees de yoorzitter er tegenover hfet mede door de heeren Van Wasse neer van Rosande, van den Biesen van Lamsweerde en Van der Does de Wil- lebois bestreden uitsteJvoorstel-Rengeirs, op, dat het 'de taak is der Eerste Kamer de haar door do Tweede Kamer toege zonden ontwerpen te behandelen, zoodra. zij in staat 'van wijzen zijn en dat ook na het uitstel van ©enige weken, waarvan del heer Rengers sprak, van een gelijktijdi ge behandeling met het Tarief nooit geen' sprake zou kunnen zijn. Terwijl de heer Woltjer een goed werk deed met in vier hand met deze laatste opmerking van den Voorzitter nog eens nadrukkelijk te wijzen op do inconsequentie der vrijzinnigen, die spreken van een uitstel van eenige wieken) doch, als zij Inderdaad Jeest de aanwijzing der middelen voor zich wilde zien, met dat uitstel allerminst gehaat zijn. Het Voorstel-Rengers werd ten slotte, bij stemming van Rechts tegen Links, ver- woipen met 23 tégen 12 stemmen. De verzekeringswetten zijn daarop door de Kamer in openbare behandeling ge nomen. (C.) R.-K. Sanatorium voor drankzuchtigen. Het Roomsch Katholiek Sanatorium voor drankzuchtigen zal worden ge bouwd in de gemeente Heer (L.), vlakj bij het nagenoeg jgereed gekomen voogdij gesticht van de Priesters van het H. Hart. Ook hun zoude het sanatorium, waarvoor de gelden bijeengebracht worden door het bekende Dr. Ariënsfomds, toevertrouwd worden. De juiste woorden. Zoo-als met weet is er veel kabaal gemaakt o-ver baron Van Wijnbergen, als zou deze links voor canaille hebben uit gemaakt ijtn een rede te Leiden. Aan de „Maash." heeft de heer Van Wijnbergen gedicteerd, wat door hem pre cies is gezegd „Men beklaagde zich er vaak ov-er als of wij het Volk zouden willen splitsen in twee kampen, in geloovigen en onge- loovigen. We denken er niet over. Zulksi moet ieder voor zich zelf uitmaken. Maar wel wijzen wij op de twee in de wereld bestaande stroomingen, die lijnrecht te gen elkaar ingaan. En nu is het een feit, dat degenen, die zijn bngeloovig, die, zich keeren tegen tie bestaande 'maatschap pelijke orde, tegen het gezag, tegen be scherming van overheidswege der zede lijkheid, die ontkennen hei bestaan van een absolute zedewet, da.t de zoodanigen, in den regel links stemmen. Aan al de geloovigen der linkerzijde 'zij dit eens (erns tig it|er overweging aangeboden. Maar met nadruk zij er voor gewaar schuwd, dat hier de woorden niet mo gen worden omgekeerd. Doet men zulks, dan „Jreft men 'personen, die het aller minst verdienen, en legt men dengenie di© sprak, „woorden in den mond, waaraan hij niet dacht zo uit te spreken. Wil mij dus 'wel verstaan: gansch iets anders is het of ik zeg: al wat links staat is ongeloovig, of dat ik 'zegai wat onge- lóoyig is staat links. Het eerste is een niet genoeg te veroordeelen. bewering en mijn gansche haaf komt in opstand, tel kens wanneer i,k da,t zoo- hoor voorstel- len. Het tweede 'is een feit, dat ik twijfel er niet 'aan, ook door links m(oet worden toegestemd. Zjoo heeft men ook verleden jaar heit merlid Brifaut in België tijden lang ach tervolgd met het Verhaal, dat hij gezegd: z,ou hebben: Links is canaille. Maar la ter heeft hij 111 de Kamer gelegenheid gehad om jte 'verklaren, dat hij gezegd had: Het canaille stemt links. Hetgeen heel iets anders is. Vlissingen. Door mevrouw J. A. van den BroekVan der Os te 's Grayienhage is aan de gemeente Vlissingen een vorstelijk' geschenk gedaan, bestaande in het aanbieden van het prachtige heerenhuis op liet Bellamypark', ten dienste van de Oudheidskamer en tot berging van het gemeentelijk' arcuief. Burg. en Weth. hebben de stem ming en eventueele herstemming voor leden van den gemeenteraad bepaald op 'Vrijdag 4 en Dinsdag 15 Juli. Do St. Jacobstoren. Nu iu het bestek voor den herhouw van 'den SI. Jacobstoren te Vlissingen verschillende wijzigingen zijn aange bracht, hebben Burg. en Weth. met de firma gebr. Dessing te Gouda, laagste inschrijfster bij de gehouden openbare aanbesteding, onderhandeld op welke voorwaarden zij genegen is den toren te herbouwen. Deze firma "is bereid het werk uit te voeren voor f 29420. Burg. en Weth. stellen thans aan den raad voor aan die firma, onderhands den herbouw voor genoemde som op te dra gen. De levering van carillon en uurwerk! kan nog niet. worden gegund, daar B. en W. den heer Jan Morks te Middel burg hebben uitgenoodigd hen van ad vies te dienen omtrent de soort der klok ken en diens rapport nog niet gereed is. Gemeenteraad van'JVIissingen. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad van Vlissingen werden medegedeeld, dat verschillende raadsbe sluiten door Ged. Staten en door de re geering zijn goedgekeurd. Overgelegd werd het verslag en finan cieel overzicht van het gemeentelijk werk- loozenfonds over 1912. Vervolgens een adres van de natio nale vereeniging tegen de werkloosheid, waarin verzocht wordt, de vereeniging Vlissingen tot die vereeniging te doen toetreden. Ten slotte een adres van het Genoot schap ter bevordering van Mel'kkunde, waarin de wenschelijkheid van het ne men ©ener proef met het stelsel eiener Gemeentelijke Melkcontrole in een niet te groote gemeente wordt aangetoond. Overeenkomstig diens verzoek werd eervol ontslag verleend aan den heer J. C. Nijland als tijdelijk leeraar in het hand- teekenen aan de Burgeravondschool. Verschillende benoemingen hadden plaats, w.o. die van leden voor de stem- bureaux. Behandeld werden o.a. de volgende pup- ten Een voorstel om aan J. van Gent ge durende 5 jaar eenc subsidie ^an f 200 pier jaar toe te kennen, en bovendien een bedrag van f 100 beschikbaar te .stel len voor het verstrekken van lessen aan on- en minvermogende leerlingen der la- gere scholen A, B en F. De commissie van de financiën wil aan de subsidie de voorwaarden verbin den, dat het tarief van lessen voor werk lieden op f0,10 wordt gesteld. In verhand met het groote aantal leer lingen stellen B. en W. voor de 2e klasse der Avondschool voor Handwerkslieden te splitsen in twee parallel afdeelingen en in verband daarmede hen te mach tigen de noodige verbouwing yan de iiri richting te doen plaats hebben en solli citanten voor een leeraar in de natuur kunde op te roepen. Beschikt werd op enkele reclames tegen den aanslag in het vergunningsrecht.. Behandeld werclen de volgende voor stellen van B. en W. om afwijzend te beschikken op een adres der Vereeni ging van concierges van de Hoogere Bur gerscholen, betreffende herziening van de tractamentsregeling der concierges en amuensis der Hoogere Burgerschool. Tot uitbreiding yan het personeel van het Gasthuis met. 2 assistent verpleeg1 sters. Een voorstel om V1 verhand met de te verwachten verkeersbezwaren en de na bijheid der Roonisch-Katholiekén, afwiji- zend te beschikken op het verzoek van den heer P. Mulder, zetkastelein in bet café restaurant „de Wijnberg" aan de Wilhelminastraat, om vergunning voor het plaatsen van stoelen en tafels op het trottoir van dat café. Onder overlegging van een aantal ge zegelde adressen en mededeeling dat één ongezegeld inkwam, in alle welke adres sen finantieelen steun wordt gevraagd voor eenc feestviering, doelen B. en W. mede, dat ook' ditmaal hun college ver deeld is in zijn advies. Thans zijn twee leden voor het toekennen van f500, ter wijl twee andere leden daarentegen blij ven bezwaar maken. De leden die voor het toekennen van subsidie zijn, meenen, dat de gemeente zich er niet van mag onthouden 0111 het particulier initiatief in dezen te steunen, ten einde de gemeente een waardig feiest te doen vieren. Wat do finantieele zijde van de zaak! betreft zijn deze leden van oordeel, dat waar do post van onvoorziene uitgaven de begroöting voor 1913 nu f 1000 beloopt, "do kosten hieruit kunnen worden gevon den. De twee andere leden van het col lege blijven bij hun gevoelen, dat de he. lastingpenningen niet moeten worden be. stemd 0111 dergelijke feesten hoe sym- phatiek zij overigens mogen zijn te betalen en dat het particuliere initiatief hierin uitsluitend behoort te voorzien. Ook zijn zij van oordeel, dat uit het nadere adres niet blijkt hoe de nog te kort komende f 450 zal worden gevon den in geval de gevraagde f500 sub sidie door den raad zou worden toege staan. In de commissie van de finantiën wa ren twee leden tegen, 1 Vóór hiet ver- leenen van subsidie; twee leden waren afwezig. (Op het. verder behandelde komen wij terug). Zierikzee Misleidend, zoo niet erger, is het stembus-Schrijfsel dat de „Kl Nwsb." wijdt aan „Dure levensmiddelen". De Ta- riefwet zou de levensmiddelen duur ma ken I 'tBewijs? Zie naar Ihiitschland Daar. zegt bet, blad, kan ik u een heele reeks levensmiddelen opnoemen, die alle duuirder zijn dan ten onzent. Aangenomen, dat op de nauwkeurigheid dier cijfers niet Valt af ts dingen, d'ari klemt nog het feit, dat .jaarlijks d u i- z en den Nederlanders het .goedkoo- pe Nederland, verlaten, iom in het dure Duitsland den kost te verdienen. Dat wjjzen do opgaven 'van liet aantal afge geven bewijzen van Nederlandschap wel aan. Daarentegen is het aantal Diiilschers, dat het 'dure Duitschland .ontvlucht, pm te prjofiteeren van het goedkoop© Neder land veel' .geringer dan diat der NedelK landers. Waar,om verlaten zoovele Nederlanders het land? Omdat in Nederland meer ver diend wordt? OcJi kom Iliet vrijhandelende Rolland drijft zijn kinderen het land uil? het protectionist tische Duitschland heeft, werk in over vloed, komt handen 'te kort. En dan die gelijke looinenl De ,,Z. Nwsb." vergelijke maar eens verschillen de groepen. Zoo kan een openhaar onder wijzer in onze stad tot plm. f 1100 sa laris verdienenin Duitschland f 2000 f 3000. Zoo gaat hie-t met .andere groe pen eveneens. En nu hleziie men het prijslijstje. Do koffie kost volgens de „Z. Nwsb. in Eni schedé f 0.G0 per pondvarfcensvleesch f0.36kaas f0.16; rundvleesch f.042. De Redactie informeer© toch eens hij de huis moeders. Waarschijnlijk zullen zij zeggen, dat dio prijzen nog dagteekenen ,uit tiert lijd, dat er geen Rechtsch ministerie was, m. a. w. het lijstje heeft al heel wiat campagne-jaren meegemaakt. Dit. heeft echter een goede zijde. Elke lezer ziet nu duidelijk, hoeveel de prij zen in ons land gestegen .zijn, zonder Tariefwet. 'n Volgende maal neme de redaictie nu eens niet het Enschedé-Gronausche mate riaal, dat misschien de jongeren kan im- pomeeren, doch aan menschen, die meer dere vierjaarlijksche verkiezingen hebben meegemaakt, al van vroeger jaren be kend is. Komisch is het slot: Kiezers, alis gij niet. wilt, dat de levensmiddelen in prijs' zullen stijgen, enz. De heer Patijn schijnt dus weinig gedaan te hebben, om de duurte der levensmiddelen tegen te gaan. Misschien is onze afgevaardigde ook niet met de spekprijizen op de hoogte. Men moet overigens deze goochelarij met cijfers maar aandurven I Pinsdag a.s. hoopt „Kunst en Eer" zijn eerste zomerooncert te geven. Borssele. Woensdaganacht werd de fa milie Van 'tH. hevig uit haar slaap1 ge wekt, doordat een jongetje, bij- haar in dienst, door het zolderluik naar heneden kwam tuimelen. Wonder hoven wonder kwam do knaap ér met enkele 'lichte kwetsuren af. Genoemd knaapje was in zijn slaap uit bed gestapt, had al sla pende wellicht een paar malen over den zolder geloopen en was zoo naar beneden gevallen. (Z.) 's Heerenhoek. In de op 28 Mei j.l. giehouden vergadering van stembevoegde inglelanden van den Nieuwen West- Kraaiertpolder wlerd de rekening over liet af geloopen dienstjaar vastgesteld in ont vang op f 2046.43 en in uitgaaf op f 1796.655, alzpo sluitende met een goed slot van f 249.805. De begroeting over het dienstjaar 1913'14 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf ,op f 5698.60s, met een post onvoorzien ad f 280.385. Het dijkgieschpt werd bepaald op f8.per H.A. schothaar- en f G.40 per H.A. vroon land. (Z.) In de op 28 Mei j.l. gehouden vergadering van stembov|oegde ingelanden Van den Zuid-Kraaiertplolder werd de re- kiening over liet afgeloopen dienstjaar vast gesteld in ontvang op f 5849.3Ö5 en in uitgaaf op f4521.345, alzoo sluitende met een goed slot van f 1327.96. De begroo ting over het dienstjaar 1913'14 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 4804.20, met een post pnvoorzien ad f427.255. Het dijkgeschot werd beipaald oip f9.50 per H.A. schothaar- .en op f8.40 per H.A. vroonland. (Z.) In de op 28 Mei j.l. gehouden ver gadering van den Noord-Kiralaierüpolder werd de rekening over het afgeloopenj dienstjaar 'Vastgesteld in ontvang On f3494.305 en in uitgaaf oip f2763.54, hl- zoo Muitende met 'een goed slot van] 730.7G5. De begrooting over het dienst jaar 1913'14 werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf op f 3172.07, meteen post onvoorzien ad f 116.63. Het dijkgeschot ewrd bepaald op f 9 per H.A. schothaiar- en op f8.15 per H.A. vroonland. (Z.) In de pp 28 Mei j.l. gehouden vergadering van stembev|oegde ingelanden van den West-Kraaiertpolder werd de ie- kening over het afgeloopen dienstjaar vast gesteld in ontvang op f2897.215 en in uit gaaf (q) 12513.49s, alzoo- sluitende met een goed slot (van f 358.72. De begrao- ting over het dienstjaar 1913'14 ypierd Vastgesteld .in ontvang en uitgaaf pp f 4045.595 met een post onvoorzien ad f 2S8.775 Het dijkgeschot wrd bepaald op f7.25 per 1I.A. schothaar- en op f6.— per H.A. vroonland. (Z.) (Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie.) (Mijnheer de Redacteur. In het nummer van 27 jrtei komt voor een ingezonden stukje van een {Ier Katho lieke bestuursleden van „Middelburg Voor uit", de vereeniging, die de organisatie der feesten op de Pinksterdagen op haar geweten heeft. Hoewel uw onderschrift onder dat in gezonden stukje reeds zeer void oen die Jiet juiste Katholieke standpunt in deze din gen aangeeft, schijnt liet mij joch niet overbodig liet inzendende bestuurslid een kort antwoord te geven op zijn tegen mij gericht stukje. In do eerste plaats moet. ik het be treuren, dat hij dat stukje Jieeft inge zonden. Want de helaas door de Katho lieken te Middelburg nog te yeel gele zen anticlerical© Nieuwe Middelburg- sehe Courant is er als ,de kippen bij om, in het nummer van £7 Mei het in gezonden stukje van den heer JVL te ex- ploiteeren natuurlijk tegen de Katho lieken. De lieer M. vervult dus de droei- v'ige rol door de tegenpartij ,te worden uitgespeeld tegen zijn eigen partij. (Dit is zeer te lietreuren, te .meer daiar dei liberalen :in die zaken altijd ,één lijn. trek ken. Het ligt in de tweede plaats, voor de hand, dat een bestuur verantwoordelijk] is voor een op zijn instigatie te geven] fëestprogram. En als de heer M. dat niet wil erkennen, laat hij dan maar eens ine. formeeren hij groo,te vereenigingen in den lande, die .volksfeesten organiseeren. Hij zal dan ervaren, dat daar het bestuut vooraf het geheele programma, (dus ook wat er voor moppen getapt worden) ter keuring krijgt. Is men daar te Middelburg te liberaal voor, dan heeft de heer M. des (te meer reden zijn ontslag te nemieffl als bestuurslid. Hij is nu echter medei verantwoordelijk voor de ergernis (ik zeg nog niet op politiek) op zedelijk gebied ,aan jong© meisjes en 'kinderen en aan elk weldenkend© gegeven. Speurder wlect heel goed, hoe Wet toej- 'gaat in de Katholieke vereenigingen alhier, maar hij schrijft den gang van zaken in die vereenigingen juist toe aan het weinig zelfbewuste, het weinig integrale ook der Katholieken, te Middelburg. En als nu nog die Katholieken zich in neutrale (d.w.z. anti-godsdienstige) ver eenigingen gaan begeven, in plaats van hard te werken in eigen kring, dan ge looft Speurder, dat het voor Katholiek Middelburg zal worden: Middelburg Ach teruit. Wil men zich door liberalistische in vloeden laten leiden (het liberalisme heeft altijd nog gen soort „gekleed" .uiterlijk) men ga zijn gang, maar dan ook onder- teekene men geen ingezonden stukken met Roomsch-Katholiokom dingen te verde digen, die volgens „mannen va;n gezag" (maar geen liberale gezagsmannen) niet door den heugel kunnen. Katholieken va.n Middelburg, voortaan geen cent meer voor feesten als deze. S pen rd e r, Middelburg, '29 Mei 1913. Juni 4 Goes, groote bessenveiling, Hollmann Verhoek. 4 Vlake, 5 paarden, 3 omnibussen, enz. Schram. ld Aardenburg, G gemet klaver, Roersch. 11 's Gravenpolder, hofstede met 23.55.44 bouw- en weilanden, Pilaar. 12 Kruiningen, vrachtrijdersinsp.,Schram 18 Ellewoutsdijk, 0,64,37 H.A. bouw land en zijkantweg, Neervoort. 18 Schore, 8 paarden, 29 stuks hoorn vee, landbouwgereedsch enz., Schram. 19 Zaamslag, landbouwinspan, Dumoleijn 'sH. Arendskerke, kap. boereninspan Pilaar.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 6