mm 1 UIT ZEELAND. Laatste B< rijksch generaals-uniform, oud en knorrig van gelaatsuitdrukking, als iemand, die vol opgekropt verdriet zit, had plaats genomen aan de rechter hand van den keizer in het rijtuig, dat, met vier paarden bespannen, gereden werd door witbepruikte jockeys. Hel frissche, gebruinde ge zicht van den keizer stak af tegen het gebrilde gelaat van den Cumberlan- der, die geen figuur heeft voor een uniform. De enkele oogenblikken, dat ik de twee kon waarnemen, scheen het met de conversatie ook niet zoo best te vlotten. Zoo vlug wordt men ook niet van geslagen vijand gezwo ren kameraad De prinses, die in een rijtuig zat met haar aanstaande schoonzuster en de uitverkorene haars harten en haars vaders politieke raadgevers, lachte vergenoegd. Achter mij hoor de ik zeggen :„\Vie siiss". Het is al tijd zoet jong geluk te aanschouwen dat ook wonen kan in het meest weel derige keizerlijke paleis. Waren bij de ontvangst van den hertog van Cumberland en de groot hertogin van Baden de maatregelen van de politie zeer humaan geweest, het looneel veranderde volkomen, zoo dra het uur aanbrak, waarop de trein van den Tsaar zou binnen komen. In enkele minuten was de ruime As- kanischerplatz leeg gemaaid. Nie mand mocht hier blijven staan in een kring, die zeer wijd getrokken werd. De onschuldige huisjes, die meestal in een dringende behoefte voorzien, werden door de politie gesloten. Wee dengene, wien iets mensc.helijks over kwam De zorg van de politie, die echter steeds beleefd en voorkomend optrad, ging nog verder. De hotels en restau rants in de buurt moesten op een be paalden tijd voor het publiek geslo ten worden, en de hotels mochten alleen toegankelijk gesteld worden voor de gasten, die zich reeds had den laten inschrijven in het vreem- delingenboek. Niemand mocht blijven staan voor de deur van zijn huis. Voor elk huis stond een agent van politie, en van het oogenblik af, dat de Tsaar het station betrad, moesten de huisdeuren gesloten worden. Dagen tevoren had de politie op gave gevraagd van de bewoners van alle huizen langs den intochtsweg, wie er op het oogenblik van den intocht in het huis zouden vertoeven. Aan het slation werden alle jour nalisten geweerd, zelfs de Russische. Man aan man stonden op het station en voor het station de agenten en soldaten. De elegante heeren, die er vrij rond liepen, naar alle kanten scherp turende, de enkele passanten, die een toegangskaart voor het sta tion hadden, fel monsterende, waren natuurlijk geheime Russische politie agenten. Langs den geheelen intochtsweg lie pen deze heeren en ook Berlijnsche agenten, niet alleen voor de men- schengelederen, maar ook er achter. Hel moet wel een interessant oogen blik geweest zijn, toen op het perron elkaar begroeten de Duitsche Keizer in uniform van Russisch generaal, de Russische Tsaar als Pruisisch gene raal met de hooge Fridriciaansche sjako en de Engelsche Koning ook als Duitsch generaal. De Tsaar, die den indruk maakt van een kleinen en tengeren man, wiens gebruind gezicht, omraamd door den vollen blonden baard, toch een zekere bleekheid niet verbergt, was in het rijtuig onmiddellijk in een druk gesprek met den Keizer. Toen hel rijtuig gekomen was ter hoogte, waar ik stond, werd het paard van een agent schuw en maakte rare sprongen. Verschrikt zag ik den Tsaar kijken naar dit ongewone opschud- dinkje. Hoeveel malen zal hij zoo'n kleinen schrik gehad hebben op den langen weg van Petersburg naar Berlijn, al werd de geheele route bewaakt door politie en soldaten, al stonden voort durend alle bruggen, overwegen en stations onder strenge controle, al werden zooveel maatregelen genomen, dat deze bewaking alleen meer dan tweehonderdduizend roebel gekost moet hebben? De „Frankforter Zeitung" schrijft naar aanleiding van de ontmoeting tusschen Tsaar en Keizer: „Als goede verwanten zijn ze geko men en verkeeren ze met elkaar, en wie op het Anhalter slation gezien gezien heeft, hoe de Duitsche keizer in Russische uniform, de koning van Engeland als Pruisisch kurassier den Tsaar afhaalden en begroetten, die in de uniform van zijn Berlijnsch garde-regiment was gekleed, die wist te vertellen, hoe ongedwongen en blijde begroeting en omgang zijn en weet, eveneens terloops gezegd, te ver halen, dal Nicolaas II niet, als zoo dikwijls wordt gezegd, een somber of gedrukt uitziend man is, maar inte gendeel den indruk wekt van een voor zijn jaren jeugdigen, zeer gezond uit- zienden Pruisische garde-officier, die in een opgewekte stemming verkeert. De Tsaar heeft op het station den Rijkskanselier v. Bethmann Hollweg, die hem van vroegere ontmoetingen bekend is, zeer vriendelijk begroet en zal hem ook in bijzondere audiëntie ontvangen. (Dit is reeds geschied). Overigens echter wordt het familie karakter van de bezoeken streng ge handhaafd. De koning van Engeland, die niet door een minister wordt ver gezeld, zal den Rijkskanselier niet in bijzondere audiëntie ontvangen, maar gelegenheid lot een gesprek bestaat er voldoende aan de diners en bij andere feestelijkheden en die gelegen heid zal zeker ook wel worden ge bruikt. PORTIIOAL. Kleinzielig gedoe. Uit Lissa bon wordt gemeld, dat de commissie, die de goederen en bezittingen der congregaties heeft „geliquideerd", zoo als het deftig officieel heet, op het schitterende denkbeeld gekomen is om de klokken der Jezuïetenkerken en kloosters ter beschikking te stel len van het comité, dal zich gevormd heeft om een monument op te richten ter eere van den grooten kerkvervol- ger der 18e eeuw, markies van Pom- bal, die, zooals men weet, de Jezuï- ten in 1759 uit Portugal verdreef. A1HËR1KA. Tegen het vrouwenkies recht. De „Köln. Volksztg." deelt een nieuwe uitlating mede van kar dinaal Gibbon tegen het vrouwenkies recht. Op een groote vergadering van de „Maryland Association"' tegen het vrouwenkiesrecht, die dezer dagen te New-York werd gehouden en door personen van verschillende gezindten was bezocht, werd n.l. een schrijven van kardinaal Gibbon voorgelezen, waarin deze o. m. zeide„Gelijke rechten voor man en vrouw beteekent niet, dat beide geslachten zich zon der onderscheid zullen wijden aan dezelfde beroepen. Veeleer moet elk van beide geslachten zich bezighou den met datgene, waartoe de fysieke gesteldheid het geschikt maakt. Wan neer ik het vrouwenkiesrecht ver werp, dan kom ik op voor de waar digheid der vrouw. Ik strijd voor haar eer. Ik wensch innig, dat de vrouw altijd die voorrechten zal bezitten, die haar maken tot een sieraad der ischep- ping, en eene door den man begeerde gezellin, namelijk haar lieftalligheid en bevalligheid. Al stemmen de vrou wen niet persoonlijk, toch hebben zij grooten invloed op den mannelijken kiezer. Veel echtgenooten en zonen stemmen naar de zienswijze der huis vrouw, die zonder een politiek voor oordeel een juisten kijk heeft Het schrijven werd in opdracht van den kardinaal door den kanselier van het diocees mgr. Gavan, voorgelezen. („Maasbode".) De Toeslagwet in de Eerste Kamer. Blijkens het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp van wet betreffende te gemoetkomingen aan onderwijzers bij het 1. o. vonden eenige leden deze regeling onvoldoende, terw.ijl z(j vreezen, dat een nieuwe herziening in de naaste toekomst uitgesloten is. Van andere zijde achtte men de voor gestelde regeling niet noodzakelijk en de afzonderlijke verhooging minder ge- wenscht. Voldoende waarborg tegen te lage salarissen is gelegen in de bestaande wettelijke minima van de salarissen. Een lid voorzag groote ontevredenheid bij ver schillende andere categorieën van ambte naren. Vele leden echter konden zich zeer goed met dit wetsontwerp vereenigen. Wel is waar zouden verscheidenen onder hen de voorkeur gegeven hebben aan een algemeene herziening van de onderwij zerssalarissen, maar waar dit thans niet mogelijk was, stelden zij zich tevreden met de voorloopige verbetering, die gebo den wordt; zij beschouwden dit w.oi. ech ter als een noodmaatregel en hieven ver meerdering van salaris npodig vinden. Zij ontkenden, dat deze regeling 'vernede rend z,ou zijn voor den onderwijzers stand. Niet alle leden echter, wélkte tot de voor- Standers van dit w,o. behoorden, kónden toegeven, dat een algemeene herziening der onderwijzerssafarissen in den zin van een algemeene verftooging, noodzakelijk zou zijn. De minima der salarissen, in s.ommige streken en in vele groote ge meenten te laag, zijn in andere strekten vpldoende. De Statenverkiezingen. „De stand is thans aldus zegt het „Huisgezin" dat zeven provincies een Techtsche, vier een linksebe meerder heid in de Staten hebben. Twee v:ap elke groep kunnen we geheel 'buiten be schouwing laten Noord-Brabant en Limburg aan de eene, Groningen en Drenthe ia:an de andere zijde, daar hier van omzetten geen sprake kan zijn. Van de zeven overblijvende provincies hebben een rechfsche meerderheid in do Staten Utrecht, Gelderland, Overijsel Zuid- j Holland en Zeeland, een linksche Fries land en Noord-Holland. De vijf aan de eene, de twee aan de andere zijde zijn onderling niet op één lijn te stellen. In Utrecht, Gelderland en Zuid-Holland aan den eenen, in Noord-Holland aan den anderen kant, is de meerderheid te groot, dan dat er van een verwrikken, laat staan omzetten sprake zou kunuen zijn. Dit wil natuurlijk allerminst zeggen, dat het er niet op aankomt, dat aan het verliezen van een zetel in Gelderland of Zuid-Holland, aan het winnen van een zetel in Noord-Holland niets gelegen is. Verre vandaar, maar het verklaart toch, te meer nu de Kamerverkiezingen zoozeer op aller werkkracht en aandacht beslag leggen, de betrekkelijke kalmte, waarmee de Statenverkiezingen worden tegemoet gegaan, het weinige gerucht, dat rnen daarover hoort. Hier koimt hij, dat hetzelfde kiezers korps, dat voor de Kamerverkiezing is mobiel gemaakt, een dag vroeger of la ter 'in dezelfde gelederen en in hetzelfde verband naar de Statenstembus trekt, zoo dat het feitelijk in één moeite door gaat". Het blad meent verder, dat het in Over ijsel, Zeeland en Friesland nog wel zal spannen. „In Overijsel is de rechtsche meerder heid nog betrekkelijk van jongen datum en niet zeer groot: de verhouding in de Staten is *27 rechts tegen 20 links. De zetel in Enschedé is geen vast bezit, en men weet niet, of de gespannen ver houding in het Kamerdistrict Ommen niet zal nawerken op de verkiezing in het Statendistrict. van dien naam. In Zeeland is de rechtsche meerder heid van ouderen datum, maar Middelburg is niet vast, en in Hulst wroet de Volks- wilpartij en trekt met de liberalen één lijn. Wat ten slotte Friesland betreft, hier zullen Sneek en Dokkurn wel rechts, Leeuwarden en Sch-oterland wel links blij ven en geeft, als steeds, Framaker den doorslag. Spannen hier liberalen en so cialisten samen, zooals het geval belooft te zullen zijn, dan kan de coalitie daar niet tegen op en is- de kans om ditmaal de Staten van Friesland om te zetten het staat er thans '27 links tegen 23 rechts uiterst gering. Maar men zal er niettemin warm voor strijden en het uiterste beproeven." Openbaar Onderwijs Over bovenstaand onderwerp hadden wij een artikel in ons Pinksternummer en beriepen ons tot staving onzer be weringen p.a. op een bericht uit „De Nederlander" ,over een openbare school in het posten dies lands waar door een onderwijzer de godsdienstige overtiuiging zijner leerlingen grovelijk zou zijn aan gerand. f'hans lezen wfji 'in „De Nederlander" van 23 Mei het volgende, wat wij eerlijk heidshalve meenen pnzen lezers niet te mpgen onthouden. Uit den kring der (openbare s c hio ol. Geachte Redactie, "Uit een "door mij ingesteld onder hoek is mij gebleken, dat het „feit", waarover ik" onfangs in uw blad schreef, niet meer te 'qontroleeren is, zoodat ik' meen, dat mijn inge zonden stuk Behoort te worden terug- genpmen, hetgeen ik bij deze doe. Ik verzpek ieder, "die het las, het als niet geschreven te beschouwen. "Met dank vpcrr de plaatsing, Hoogachtend, Uw dw. dr., T. V. Naar aanleiding van dit stuk 'in ons blad van 8 Mei j.l. ontvingen wij een tweetal brieven, die aandringen op bewijs voor het daarin medegedeelde. Wij verzochten den heer T. V. ons dit bewijs te willen geven. Het hier afgedrukt Schrij ven is daarop het antwoord. Het doet zien, hoe moeilijk" het is voor beschuldi gingen van feitelijke schending der neu traliteit op pchool de bewijzen te vin den, vooral als het gaat, gelijk hier, over gebeurtenissen van jaren terug. Ware de betrouwbaarheid vau den briefschrijver voor ons niet hoven verdenking geweest, wij zouden zijn stuk niet hebben geplaatst; nu hij het terugneemt mogen we dezte verklaring natuurlijk riïet weigeren. "Red. Goes. Door B. en W. dezer gemeente zijn de dagen voor de eventueel© stem ming en herstemming wegens periodieke aftreding van leden va,n den gemeente raad bepaald op Maandag 7 en Donder dag 17 Juli a.s. Do raad dezer gemeente kómt Vrij dag 30 Mei a.s. bijeen in ojienhaï© ver gadering ter behandeling va,n de vól gende agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvragen om afschrijving van belasting. 3. Benoe. jming van een onderwijzer aan school B ter voorziening in de vacature, ont staan d'oor het verleenon van eervol ont slag aan den heer II. Oele. De vóór- dracht bestaat uit de heeren: 1. M. G. van den End© te G'Oes; 2. P. J. Ëijfee te Ovezand; 3. J. B. de Hullu te Bórssele. 4. Het aangaan eener geldleening, ad f 24000, ten beh'oeve van de stichting der rijkslandbóuwwinterschool, het aankoopen van brandbluschmateriaal en het vernieu wen der havenbóorden in gewapend be ton. 5. Af- en overschrijving van pos ten o'p de jgemeentebegrooting van 1912 en wijziging dier ,begrtfoting. 6. Wijzi ging der gemeentebegroioting voor het jaar 1913. 7. Verzotek' -yan den heer P. W. den Hjerder otai .aan den Oostsingel een Woonhuis achter de .rooilijn te mqgen bouwen. 8. Verzoek van de vereeniging voor Handelsonderwijs om eene jaarlijlk- sche subsidie yau f900 Voor de exploi tatie van een driejarigen cursus voor han delsonderwijs. 9. Verzoek om subsidie ten behoeve van den veerdienst aan het Cat- sche veer. 10. Verzóek van den heer M. D. Caljouw, onderwijzer in het boek houden bij het herhaljngsonderwijs om verhooging van Salaris. 11. Wijziging der verordening betrekkelijk de straten, enz. 12. Wijziging der motor- en rijwielverordio- tiing. 13. Af- en overschrijving van pos tten op de begroeting voor 1912 van het Burgerlijk' armbestuur en wijziging dier begrooting. Bespreking rioleeringsplan in besloten vergadering. Onze ondernemende harmonie „Eu- phonia" 'is weer op haar post. Nauwe lijks geeft de lente wat micwie warme dagen of zij zorgt voor een genoeglijk avonduurtje door het arrangeeren van een concert. Moge de tuin van V. O. V. Woens dagavond a.s. t© klein zijn om de hoor ders te bevatten. Middelburg. Op 1 Juni hoopt de heer D. van Eikeren, overwegwachter aan wachtpost 63 (Oude Vlissingsche weg) te Middelburg den dag te herdenken, waar op hij voor 35 jaren bij de S. S. in dienst trad. Gedurende al dien tijd. be dienden zijn vrouw en hij dien overweg. Moge het een onvergetelijke dag voor hem zijn en nog jaren La.ng gespaard blij ven. Donderdagavond a.s. zal alhier eene serenade gebracht worden aan het be stuur der vereeniging „Middelburg Voor uit", dat alsdan in de sociëteit „St. Jo ris" bijeen zal zijn. De serenade wordt gebracht door „Excelsior" en gaa.t uit van de commissarissen van orde van het jongste festival. 13 Juni zal Dr. Mr. J. v. Best van Eindhoven, lid der Tweede Kamer, te Middelburg in 't Schuttershof een po litieke lezing houden, toegankelijk voor alle rechtsche kiezers. De R. K. Kiesvereeniging bezorgt door bemiddeling der Propagandaiclub, ha ren leden wekelijks de „Voorhoede" en om dé 14 dagen de „Roskam" (tot na de verkiezingen). Vrijdagavond had de eerste muziek uitvoering op het Molenwater door het Middelburgse!) muziekkorps in dit seizoen plaats. Het was wel niet de eerste maal dat )iet korps. dit. jaar in .het openbaar optrad, maar toch waren .honderden op gekomen om weer eens van. de opwek kende tonen der altijd zoo goede muziek te genieten. Het nogal frissche weer maak te dat er slechts weinig' stoelen bezet waren, doch het aantal wandelende en staande toehoorders was zéér groot.; eéïi bewijs, dal, de heer Mocks en zijn mannen hun populariteit ook dit jaar wefer 'ten volle zullen kunnen handhaven. Vlissingen De Vrijzinnig Democratische kiesvereeniging heeft candidaat gesteld voor de Provinciale Staten de heeren J. G. van Niftrik, .1. C. Paap en J. P. Ver maas. In de Vrijdag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Rot- terdam-C.anada-Hypotheekba.nk is tot com missaris benoemd de heer J. Siegers, lid der firma. P, J. Siegers en Zn. alhier. Zierikzee. Met genoegen nemen wij acte Van de volgende verklaring, die de „Z. Nwsb." aflegt in het verslag, dat naar aanleiding van. de rede van mr, Rutgers in dat blad voorkomt: „Dit repliek was o.i. zwak en niet afdoend, maar gaf niemand het recht oin te lachen en te joelen. (Bedoeld wordt o.m. het uitfluiten van den spreker.) Wij "betreuren dit dan ook ten zeerste. Het. is de plicht van alle vrijzinnigen, om ook in de vergaderingen, die van anti revolutionaire zijde belegd worden, zich te gedragen, zooials het behoort. Betracht men dien placht niet, dan schendt men het gastrecht, en stelt mien zich aan het gevaar bloot, dat onze tegenstanders in het vervolg elk debat weigeren". Nu in liet vervolg een verslag, dat aan de eiscben van de journalistiek voldoet, dat werkelijk het gesprokene weergeeft en dat niet zoo eenzijdig is als het be wuste, en dan kunnen wij een politieken strijd voeren met minder scherpte dan thans. Het hier bedoelde verslag wijdt aan de rede van den spreker 3/4 kolom, aan het debat juim twee kolom en aan de repliek van den heer Rutgers, goed geteld, vier regels! Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer in het kiesdistrict Zierikzee be draagt 8974. Voor de Provinciale Staten 4630. Ten vorigen jare waren die cijfers 8458 en 4410. In 1909, het. jaar der toenmalige verkiezingen, bedroeg het aan tal kiezers voor -de Tweede ICamer 8284. Bij de stemming op 11 Juni brachten de zen 7624 geldige stemmen uit, waarvan 3944 op den heer Patijn, 3402 op den, heer Veg.tel en 278 op den heer Wibaut. In de algemeene vergadering van de vereeniging „Het Ziekenhuis te Noord- góuwe" werd tot directeur en voorzitter benoemd de heer M. Ittmann te Noord- gouwe, thans waarnemend. De heer J. A. Sprayt te Zierikzee sprak een woord van dank ook namens de vergadering aan den scheidenden direc teur-voorzitter van het ziekenhuis Dr. L. Metz. Uit het verslag bleek, dat liet aantal verpleegden 87 was met 1986 verpleeg- dagen, -terwijl het ledental verminderde met 6, maar vermeerderde met 29, zoo dat het ledental 856 bedraagt. Van de 87 verpleegden ondergingen er 41 een operatie. Gespaard is ïloor middel van spaar zegels in de maand April een bedrag van f 108.40, verdeeld overschool A f 27.65, R "f 40.20, C f 9.26, R. Ka,th. Par f20.35 en Chr. 10.94. Kapelle Zaterdagavond werd door het muziekgezelschap „Ons Genoegen" een concert gegeven. Velen hebben, dank zij het prachtige weer, hiervan genoten. lerseke Door den grafdelver wend al hier -opgegraven o,p ©en stuk Land in de buurt van het kerkhof ©en notitie-boek je en rek.-courantboek, beiden afkomstig van de inbraak in liet kantoor van dhr. \V., nu veertien dagen geleden. Tot heden is er van de daders nog geen spoor. 's Heer Arendskerke Door den Weled. heer Van Heel uit Goes is aan het da mescomité alhier een gift geschonken vian 10 gulden voor de nieuwe muziektent al hier. Rilland. In Juni a.s. zullein verpacht worden d|p gronden in den nieuwen pol der benoorden den Scheldedam. Hansweerd Het isichip 3 gebroeders, schipper van Aschen, is op het rem-, mingswerk der spoorbrug geloopen. Aan het remmingswerk werd veel schade toe gebracht. Na borgstelling kon de reis wor den voortgezet. (M. Crt.) De R.-K. kiesvereeniging Leo XIII alhier heeft met algemeene stemmen het besluit der R.-K. Centrale aangenomen om in Rontenisse den heer Fruijtier op nieuw candidaat te stellen en voor de Staten in het district Goes de 4 aftredende antirevolutionaire leden, door huil orga nisatie opnieuw candidaat gesteld, te steu nen. 's Heer Abtskerke. In de Zaterdag ge houden raadsvergadering werden benoemd tot leden van het stembureau voor de Statenverkiezing op 13 Juni de heer-en: pla-atsverv. voorzitter: C. Meijaard; leden: .J. Nieuwenhuize en P. A. de Graag; bijzittend lid: A. van der Meu- len. Voor de Kamerverkiezing van 17 Juni: plaatsverv. voorzitter A. van der Meu ten; leden: M. Verraue en W. van Liere. In de begr-ooting der gemeente van 1913 ibad eene af- en overschrijving1 en een wijziging plaats. Een reglement op hel Burgerlijk Armbestuur ward vastgesteld, Ovezand. in deze gemeente worden po gingen aangewend om een© tweede brie venbus te krijgen in de kom der ge meente in de omgeving va,n dhr. Tho- maes. De inwilliging va,n het verzoek zotu voor velen een groot gemak -aanbrengen, daar d© eenige brievenbus- in de kom der gemeente, heelemaal a,a.n het eind van het dorp is. Krabbendijke Door den eigenaar van den Stroodorpepolder, dhr. Vogelaar, al hier, is bericht ontvangen, dat hij zijne plannen om den zeedijk zeewaardiger te maken door het aanbrengen van beton werken, vooralsnog niet mag uitvoeren. Daar er uit deze gemeente zeker vete- handen werk aan zouden gevonden heb ben, is dit een echt tegen vallertje ivooa onze polderjongens, doch het is te ho pen dat er zeer spoedig ©an begin ge maakt kan worden, ook om dezen polder voor overstrooming te behoeden. (Z.) Het anti papisme in Zeeland Men meldt ons uit Schare: Zaterdagavond werd in de oude school een redevoering gehouden door den heer Siemelinck uit Goes, die uitmunt te door walgelijke opruiende taal, zoo zelfs dat vrijzinnigen er zich aan erger den. Onze correspondent voegt er aan toe: Bovenstaande werd mij medegedeeld door iemand die de vergadering heeft bijgewoond en tot de vrijzinnigen be hoort. Voornamelijk heeft de lieer S. ge kapt en geschimpt op de II. K. Kerk. Aanstaande Woensdagavond wordt Je Kapelle dooi' een openbaar onderwijzer alhier, dhr. Raulusse, een lezing gehou den met het onderwerp „Het zwarte ge vaar". Dat belooft wat! Kwadendamme In de Zaterdag gehou den schietwedstrijd van de „Doel sociëteit Koningin WilheJrnina" heeft bet Koning schap behaald dhr. M. de Jonge alhier. Koudekerke. Benoemd tot burgemeester dezer gemeente ,de heer H. P. baron van der Boirch tot Verwolde. Kerkwerve. Het gerucht ga,at, dat de burgemeester van deze gemeente, wegens een gehoudene stemming in den gemeen teraad, waarbij hij de poriefeuiUekwesue stelde, en die niet in zijn gleest uitviel, voornemens is zijn ontslag ate^ burge meester hij Hare Majesteit de Konnigm in te dienen. (Z- Hoofdplaat- In de g« is tot onderwijzer ben school dhr. A. Laure tegen 1 stem ,op Groede. -r Tot onderwijzeres J. W. van Rampart met 4 stemmen. De voordracht voor stond uit de dames burg, M. C-eelaert t( Clerck Je Cadzand e te Bergen op Zoom. Algemeen werd dooi Wacht, dat mej. E. gezetene, die mede trekking gedongen ha noemd zijn. Philippine. Toen dez van J. Taelm.an, timmi kwam van een boodsc vond zij haar tweejarig hoofd staand in een koud water. Waarschi jes in het water wj het kind voorover ge\ haalde men het kind middellijk om hulp. E haastig kwam toesnelt gelukken de teviens-ge weder op te wekkenj Hulst „Zelandi-a heer J. ,A. v. d. W-a nieuw© aa-rdappeten, geteeld, a-an H. M. de geboden. Koewacht. Zondag n ten huize van Alph. meene vergadering gel der geitenfokvereenig Het bestuur deelt m dag '20 Juni te Axel stelling van geiten verzocht de leden m heen te gaan. Beslot daig 27 Juli dj) den Baert eene tenloonste oude geiten te houden prijzten uit te 'loven, werden benoemd P. de Schepper. Zondagnamiddag uur bra,k eensklaps schuurtje van P. Gij: Molen alhier. De vian spoedig uit en weid schuurtje van A. Verni Doordat er spoedig hu kon -een paard met red worden. 'Anders asch gelegd. De aa-ngi hieven gelukkig gesj schuurtjes waren, hq leerd. Middelburg. Het de Tweede Kamer in burg bedraagt 11293 trict Middelburg 553C Vlissingen. Het Eng komt hier Woensdag om terstond daarop jaclit naar Engeland Den Haag. Naar wij de Raad van State de weging genomen twe en een memorie vai dende wijziging in lie beleid der Nederl. Re Indië en de comptab overweging genomen Regeerings-reglement strekking, om een kc stellen bestaande gedi lijke- en gedeeltelijk lieden, aan te wijzen en uit de ingezetener generaal wordt ambts de onder-voorzitter Indië vice-president v: kolonialen raad. I)e nomen comptabiliteits gende strekking n.l. ei van tot stand kom begrooting in dier vc grooting eerst in Indië door de Staten-Genen gesteld wordt. Soesfdljk. II. M. de neemt 14 Juni a.s. li zomerverblijf alhier. Eindhoven. In de bi terlioven zijn de lijki den marechaussee R. meisje. Zij werden sir mist. R. had toen hij revolver meegenomen. Hamburg. Nabij deze i weg, werd een auto door een trein aangere 2 heeren en een dam gedood. Tokio, De doodge- Japan leeft en is koo Milaan, Een vreese Livorno zwaar geteistei ontbreken nog. Londen. Lloyd veri dat bij het ongeluk 40 personen zijn verdi Petersburg. (Hotel.) ochtend om 9 uur te gekomen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2