«PVERTEHTIg» KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Besluiten en Benoemingen. Kunst en Letteren. Landbouw en Veeteelt. Ingezonden Stukken. Afloop verkoopirgen. aanbestedingen ent. Laatste Berichten. Correspondentie 402e Staatsloterij. Marktberichten. Burgerlijke Stand. wonende te St. Nicolaas. Deze had in een zakboekje ©ene tot in onderdeeten juiste schets gemaakt van de kustbat- terij aldaar met het geschut, kaliber enz, juist .aangegeven en ook van de voor do batterij gelegen kust en havens. Bit het verhoor gaf hij te kennen, due schets uit liefhebberij te hebben gemaakt en voornemens te zijn deze later geheel uit te werken. Ais beroep gaf hij op electncien en rijwielmaker. Het zakboekje werd in beslag geno men. V. H. zal vermoedelijk over de grenzen worden gezet. (M. Crt.) Ossenisse. Vrijdagmorgen 9 uur had al hier een vergadering plaats van den ge meenteraad. Afwezig dhr. P. J. Adriaansens. Na opening door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering dooi den secretaris voorgeleden en onveranderd goedgekeurd. Nu komt eerst aan de beurt de ge- meentebegrooting 1913. Deze is niet goed gekeurd van Gedeputeerde Staten terug ontvangen. Wethouder Rijk zegt, dat hij het nog nooit anders geweten heeft. De secretaris zegt, dat er bericht is gekomen, dat de verpleegde krankzin nige Picavet den 2en April overleden is, dus kan met de verplegingskosten die nu niet over het onvervuld gebleven ge deelte van het jaar moeten betaald wor den, een gedeelte van het tekort op de begrooting gedekt worden. Ook is er schrijven gekomen van Ge deputeerde Staten, dat de 'kosten voor do Gezondheidscommissie met de helft kunnen verminderd worden, z'oodat dit weer een voordeeltje oploverd van f 18,49. Indien men twee posten samenvoegd en gebruikt tot dekking van het tekort, is er nog een kleinigheid tekort, welke zal aangezuiverd worden uit den post van onvoorziene uitgaven. Behalve deze waren er nog de vol gende ingekomen stukken: Schrijven van Gedeputeerde Staten, dat de goedkeuring van de gemeentebrooting 1913 is uitgesteld, Rekening van de Gezondheidscommissie over 1912. Rekening Burgerlijk Armbestuur. De in komsten zijn 1900,20, de uitgaven f 890,995, alzoo een batig slot van 19,215. Alsnu had de samenstelling plaats van de stembureau's voor de aanstaande yer- kiezingen voor Tweede Kamer, Provin ciale Staten on Gemeenteraad. Behalve de voorzitter, die ambtshalve lid is, worden daartoe gekozen: voor de Tweede Kamer: P. A. Warrens en N. J. Rijk; voor do Provinciale Staten: G. de Waal' en P. J. Adriaansens, en voor den Gemeenteraad: Jac. Sarrarens en G. L. Hermans. Bij do rondvraag vraagt de heer Rijk wat er met de Kipstraat moet gebeu ren. De heer Serrarens vraagt of daarover mag gesproken worden, want het staat niet op de agenda van de vergadering, waarop door den voorzitter toestemmend geantwoord wordt. Burgemeester en Wethouders stellen voor: ophooging met koolasch in het lage gedeelte en dan bestrooien met Macca dam tot aan den heer G. de Waal. De kosten zouden ongeveer zijn f 900 tot f 1000, waarvoor men een leening zou moeten sluiten. De heeren Hermans en Serrarens vin den het een geheel bezwarende post, Do koolasch aqu ongeveer kosten f 1,25 Iper M3. voor den wal. JUe neer Hermans denkt, dat, indien men wil wachten tot. na den peeëntijd, hij de 'koolasch aan de fabriek te Selzaete wel voor niets zo.u krijgen. Ook zegt hij, dat de hoeren het vervoer wel gratis kunnpu doen. Hij en de heer Warrens zouden voorloopig alleen kool asch willen aanschaffen. De voorzitter vraagt of het werld zal aanbesteed worden of in eigen beheer zal worden uitgevoerd. Men is algemeen voor aanbesteding. Do heer Hermans vindt Maccadam ge heel overbodig. Ilij weet een weg liggen, dien hij ook aanwijst, dje geheel met kool asch is gelegd en zoo uitstekend is, dat hij geen beteren weg weet liggen. De heer AVarrens zou zand over de koolasch willen strooien. Ook zlegt hij, dat, als de straat, niet in h;et lage ge' deelte, nu nog hooger wordt, de bewoners geheel in hun eigen water zullen zitten. Nu ligt reeds d,e weg hooger da.n hun perceelen, waarop dhr. De Waal, die Maccadam zou willen, hem toevoegt, dat gootjes maken ovfer do straat maar ge woonte is. In de Stroopfer deden ze het vroeger ook, maar nu niet meer. De he,er Hermans zegt, dat hem aan de fabriek te Selzaete gezegd is, dat hij de koolasch om niet kan krijgen als hij' aanwezig is. Deze heer doet zich gedu- r? ij° Seheele beraadslaging als een sterk tegenstander kennen vo;or te hooge uitgaven voor die straat, die hij, be halve do verhooging in het lage gedeelte, geheel overbodig acht. Ook de heer AVar rens zegt, dat de straat hard genoeg is van do koolasch, daar er die dik ligt. Ten slotte wordt op voorstel van den voorzitter besloten de beslissing uit te stellen tot de volgende vergadering. M'en kan er dan nog eens over denken en naar de kosten informeeren. Daama sluiting. Hengstdijk. Het faulptelegraafkantoor jail- hier -zal met ingang van 21 dezer op werk dagen zijn opengesteld van 910 Vm. alsmede van 121 en van G7 Van. Graauw. Voor een stampvolle zaal ont vouwde gisteren dhr. 'Vienings uit Goes het gewicht van den komenden stembus,- strijd en besprak de plichten die wij als Katholiek staatsburger, als leden eener Katholieke kiesvereeniging te vervullen hebben, allen ten slotte opwekkende tot trouwen steun aan de christelijke regeef. ring in liet algemeen en de candidajten- den lieer 'Fruijtier voor de Kamer, de heeren Hombach, IJsebaert, Dieleman en Fruijtier voor de Staten. De heer P. Fruijtier, die de vergader ring bijwoonde, sprak de .aanwezigen ger moedelijk toe, wees hun op de beteefcenis der termen coalitie en concentratie en op den invlo.ed die de Katholieken, dank zij het verhond met hun coalitiegenooten, op 's lands zaken kunnen uitoefenen. Hij sprak de hoop uit, da.t allen zouden be seffen, dat. die invloed alleen door een drachtig stemmen op de rechtsche candi;- daten kan worden bestendigd ten bate van het gansche land. De heer P. A. Baart, die als voorzitter de bijeenkomst had geopend, slobt haar met den christelijken groet na den spre- ker bedankt te hebben voor zijn schoone rede en hem een tot weerziens te hebben toegeroepen. De Commissaris der Koningin bezoekt Maandag 26 Mei de gemeenten .Graauw, Hengstdijk, Hontenisse en Ossenisse. In de kapel yan het Groot-Seminarie te De Hoeven izijn Zaterdag de volgen de H. Wijdingen toegediend dopr Z. D, 11. Mgr. J. Meeuw,issen, titulair-bisschop van Prus,a: Het H. Priesterschap aan de weleerw. heeren: E. Doens, W. v. Gastel, L. Goet- stouwers, J. Hamerlijnek, A. Lopse, G. Konings, H. jMaertens, J. de Meulemees,- ter, E. Schul, J. AVplters; Het H. Diakonaat aan de eerw. heeren): E. Bnrm, C. Gorsmit, J. Franken, C. Gil lis, A. Hendriks, J. van Hoof, W|. v. H,ooy- donk, L. Michielsen, J. Middelaar, J. Schets, L. JJildewillegen, A. v, d. WjeijV gaert; Het 'H. 'Subdiako.naat aan de eerw. hee ren: Ch. v. d. Brute, A. lOoninckx, J. de Poorter, Fr. Smeltser, P. Timmermans; L. Verrijt, J. Welters, De Tonsuur en mindere plrden aan de heeren: J. Aerts, Fr. v. Beekhoven, R. de B;ie, L. v. Campenhout, J. Clarijs, C. Com missaris, Ad. Daverveld, ,11. Eassa'ert, J. Jacobs, Ph. Maertens, A. Schoptens, P. v. Steen. Z. D'. H, de Bisschop Van Breda, heeft benoemd tot kapelaan te Leur den wel- eerw. heer Jos. van Loon, toit kapelaan te Bergen op' Zoom (H. Martelaren van Gorcum), den wéleerw. heer A. van Sasse van Ysselt, tot kapelaan te Koewacht den weleerw. heer C, Machielse. (Tijd.) Oostburg. De heer J. Huyssen van Draaibrug, werkzaam op de secretarie alhier, is geslaagd vopr ©andidaat-ge- meentesecretaris te Zeist. Geslaagd voor 3en stuurman groote stoomvaart de heeren D. Coippoolse en J. C. Boomsfra, leerlingen van de De Ruy- terschool te Vlissingen. (Z./ Geslaagd te Utrecht op het examen van voorloopig machinist de heer J. Keu. kelaar te Vlissingen. (Z.) Benoemd tot onderwijzer (volontair) aan de Chr. school te Ka.pelle, de heer C. Arnoys te Goes. De benoemde trad 19 Mei in functie. (Z.\ Aan de Leidsclie universiteit werd Vrij dag niet gunstigen uitslag afgelegd het theoretisch tandheelkundig examen door ■mej. AV. H. A. .Coenen te Goes. (M. Crt.) De heer Z. Cornells te Oostburg, amb tenaar ter secretarie te Schoondijke, slaag de te Zeist voor het examen als eandi- daat-gemeente-secretaris. Bij Kon. besluit is benoemd tot buiten gewoon opzichter bij het bouwen van twee woonhuizen voor het personeel van d'en dienst der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen te Hansweerd AV. Lanting, aldaar, en bij het uitvoeren van vernieuwingen en herstellingen aan de vteenesiuis in de gemeente Dwingelo A. A. J. AVillemse te Kruiningen. (M. Crt.) Mysteriespel. Het Uitvoerend Comité voor de Na tionale Tentoonstelling van Oude Ker kelijke Kunst, welke te 's Hertogen bosch dit ja,ar gehouden wordt, was terecht van oordeel, dat de opvoering van een oud Mysteriespel niet alleen eene kunstzinnige attractie zou kun nen zijn voor de bezoekers, maar Idat zonder soortgelijke vertooning de op zet dezer Tentoonstelling niet voile- dig zou zijn uitgedrukt. In het myste riespel, het lievelingsspel der middel eeuwen, weerspiegelt zich immers niet alleen het geloovig gemoedsleven on zer vaderen, maar teekent zich ook scherp het karakter hunner dramati sche tooneelkunst. Bij name werd ter opvoering geko zen liet vijflien(d'eeuwsqhe Maria-spel „Die Sevensle Bliscap van Onser vrouwen, omdat dit onder de betrek kelijk weinig overgebleven mysterie spelen van de beste en schoonste is en omdat de mise-en-scène, den aard van 't spel in aanmerking genomen, hijzopder levendig is en verscheiden. Bovendien, de hoofdpersoon en zijn Maria en Joannes en bekend is 't - denk aan de Zoete Lieve Vrouw en Sint Jans Kathedraal dat de Mar ia- en Joannesvereering van mijddeleeuw- schen datum is in de stad, wier in woners het spel zou,den te ver,tolken hebben. Aan ,de voorbereiding van dit aloude, schoone Mariaspel, waaraan circa 175 Bossche IJames en Heeren medewer ken, worden groole kosten en zorg besteed. Tijdens de. maanden Juni, Juli en Augustus zal het minstens twee maal per week worden uitgevoerd; pe data der opvoeringen en de prijzen der plaatsen worden Tater in de bladen aangekondigd. Maatschappij tot bevordering van landbouw en Veeteelt in Zeeland. In verband anet de vaststelling va,n de dagen van stemming en herstemming voor de Provinciale Staten van Zeeland en de Tweede Kamer zijn de algemeen® ver gadering van de Maatschappij tot bevorde ring van landbouw en veeteelt in Zeeland en de daaraan verbonden tentoonstelling, welke dit jaar te Zierikzee jvorden ge houden en die aanvankelijk waren vastge steld op 24, 25 en 26 Juni, 14 dagen vervroegd en nader bepaald op Dinsdag 10 Juni vergadering van het hoofdbestuur, Woensdag 11 Juni algemeen© vergadering, rijtoer en gemeenscnappelij'ken maaltijd, en Donderdag 12 Juni tentoonstelling. Men schrijft aan de „Midd. Crt" uit Kapelie 1913 belooft een goed fruitjaar te worden. Was men in de maand April met die sneeuw en de harde vorst bang dat er mets van terecht zou komen, ge lukkig heeft zich dit niet bewaarheid. Ken goed fruitjaar beteekent immers voor deze en omliggende gemeenten niet alleen een goed jaar voor de eigenaars, maar ook voor den minderen man, want honderden handen reppen zich dan om het fruit in de balen en manden te krijgen voor de verzending. Pruimen zijn er haast niet, enfin, dat is niet te verwonderen de bloeitijd in aanmerking genomen. Sommige soorten peren zijn goed geladen, andere matig; vroege kersen weinig, enfin deze hebben toch geen handelswaarde, late veel; kruisbessen in sommige boomgaarden weinig, in andere veel, over 't algemeen in deze streek een goed gewas. Reeds komen de Duitschers om deze op te koopen voor de jamfabneken. Zwarte en roode bessen zijn er zeer veei, de pujs hiervan zal waarschijnlijk de hoogte van verleden jaar met bereikde appelen bloeien prachtig, beloven dus veei. i)e irauibozen liebben zich verleden jaar met goed gezet, de oogst hiervan zal dus zoo groot met zijn als verleden jaar. Buiten verantwoordelijkheid der Kedactie. Propagandaclub St. Paulus. M. de Red. Gelieve naar aanleiding van het inge zonden stuk' in Uw geëerd bind dato 17 Mei, geteekend „Jefce" iclo volgende pp- meriting te plaatsen. De onbekende inzender is naar mijn meening al zeer ongelukkig in de laatst© uitdrukking van zijn schrijven. „Maar neen" zoo schrijft fiij, „zulke verwach tingen durf (L'k niet te koesteren, dé Katholieken van Middelburg zonden hun natuur verliezen." AVel hoopt hij, wa,ai> deering van het actievoeren. Ziezoo, propagandisten, ,als jullie wlerfc nu maar gewaardeerd wordt, is 'tmooi, maar succes, twaar Jiet toch om gaalt, hoo, maar, daar geloof ik niets yan. 't Is jammer, dat zooi de moedige en op timistische stemming verbroken ,zou wou den, die bij de leden der propaganidaclnfo heerscht. Het is lin geen geval bemoedi gend, in 't vooruitzicht te hebben, bijn.w niets te bereiken. AVe hopen en gelooven dan ook niet» van die uitdrukking, want wij .zijn over! tuigd van succes. De aanhouder wint. Het Middelbuigsche Katholieke volk mpgo dan ook in bedoeld schrijven zijn ,Vet hebben gekregen, de propagandaclub „SK Paulus" zal zorgen, met Gods hulp, dat, na verlopp van .tijd xujifc schrijven jga- heel overbodig zial wezen. U Mijnheer de Red. dankend, Een p roip ag,andist. Middelburg1, 17 Mei 1913. Borssele. Door het bestuur der Water- keering Borsele is Donderdagmiddag aanbesteed het onderhoudswerk 1913/14. Inschrijvingsbiljetten ingekomen van J. de Bree, Neuzen, f13680; A. AVisseker- ke, Ellewoutsdijk, f13398; L. Minderhoud, Westkapelle, f 13531AV. Ferdinandusse, Biezelinge, f 13490; L. v. d. Velde, Bruinis- se, f 13697A. Kostense, AVemeldinge, f13690; J. v. d. Dekker, Brouwershaven, f13760; A. Karelse, Borsele, 113460. Gegund aan den laagsten inschrijver. (Z.) Utrecht (V.D.) AVij kfinnen definitief mededeelen, dat de staking en uitsluiting in de sigaren-industrie zal worden opge heven, behoudens de samenstelling, over eenkomst en onderteekening daarvan, waardoor staking en uitsluiting geëindigd zal zijn. Rotterdam. In een rijtuigen- en auto stalling is brand uitgebroken, wijl iemand in een auto oen brandende sigaar had La ten liggen. Een auto brandde geheel, een andere gedeeltelijk uit. Almelo Een juffrouw die naar Gr.o- nau reisde is onderweg uit den :trein gevallen, dr onder geraakt en in het ziekenhuis aan de bekomen v.erw)ondin gen bezweken. Breda. Gistermiddag) heeft het 8qa- rige jongentje A. v. d. B, van een weK' gestelde familie alhier de woning verlaten. Vannacht om één uur is het lijkje in een sloot bij Prinsenhage gevonden. Het jon gentje moet gewelddadig gedood zijn, want het had zicli gemakkelijk kunnen redden, daar de kanten der sloot niet steil zijn; aan het hoofd waren een paar klein© wondjes. Twee militaire doctoren hebben het lijkje geschouwd. Het gerechtelijk on derzoek had plaats door clen waarnemend substituut-officier mr jVahuys en den irech- ter-commissaris prr. Sassen iv. IJsselt. Leiden. Gisterenavond is nabij War mond door den laatsten trein de heer H. V. uit Leiden overreden ien onmiddel lijk gedood. Londen. Bij clo oefeningen met tor- pedohooten in de Firth of Forth is een boot met 20 opvarenden omgeslagen. Ze ven personen verdronken. Weenen. De „Neu© Freie Presse" laat zich uit Sofia melden dat de verstandhouj» ding tusschen Servië en Bulgarije in de laatste dagen ..veel beter is ien dat een afdoende oplossing binnenkort ,te verwach ten is. Op de plaats, waar mqn dit zeer ■goed weten kan, spreekt men dit tegen en verklaart, men dat de toestand in tegen deel ernstig is. Pressburj. Bij den grooten brand, wel ke Zaterdagmiddag alhier woedde zijn vol gons officieel© gegevens van de politie 3U0 personen verwond. Hiervan zijn 38 zwaar gewond. Zij zullen het leven er bezwaarlijk afbrengen. Over de oorzaak van den ramp verkeert men nog in het onzekere, men vermoedt echter dat met lucifers spelende kinderen, den brand ver oorzaakt hebben. Een gestreng onderzoek wordt idoor de politie ingesteld. Hoewel de omvang van den brand zoo' 'buitengel- woon is, zal d© schade toch niet meer dan 2 Imillioen bedragen. Zooals men weet zijn hoofdzakelijk de woningen van arme menschen een prooi der vlammen geworl den. Openbaar onderwijs. AVij ontvin gen van het perscomité van de aid. Goes van den Bond van Ned. Onderwijzers een verweer tegen onze opmerkingen aan gaande het ingezonden stuk, voorkomen de in ons Pdnksternumgner. AVegens rte groote uitgebreidheid van dit verweer kon den wij .het geen plaats i«ruimen in onze courant. Redactie. Toeschouwer Middelburg. Uw stuk horn't in volgend nummer. Red, 5© fcl., Ie lijst. iTrekking 19 Mei. f 1000: 2151 5234 6692 f 400: 10803 14150 f 200: 3927 9304 f 100: 1341 2849 9024 \13263 .17866 20842 f 70: 3361 4260 7079 7290 18412 20991 Nieten: 3381 3382 3398 C662 6664 6714 7115 15154 20953 20998 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f100 be- trelt^alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geflaatst. Groente- en Fruitveiling. Vlissingen, 16 Mei 1913. Wortelen 10 a 12 ct., Radijs ]/2 a 2s et., Rhabarber 2 a 6 ct., Kropsla 25 a 6 ct., Prei 4 a 45 ct., Seldery Is a 23 ct., Uien 2 ct., Raapstelen 1= 23 ct., alles per bos, Bloemkool per stuk 13"' ct., jonge Spinazie 28 a 43 cfc., oude Spinazie 33 ct., Zuring 6 a 22 ct., Snijsla 23a2B ct., Andijvie 19 ct., Maltha Uien 95 a 96 ct., Kervel 12 a 13 ct., Pieterselie 13 ct., alles per mand, Postelein per klein rond mandje 8 a 12 ct., idem per 5 kop mandje 38 k 47 ct. Gent, 16 Mei 1913. Ter veemarkt van Woensdag, Donder dag en Vrijdag werden tezamen te koop gesteld: 6 schapen,0lammeren,0geiten, 287 kalveren, 1445 vette varkens, 17 loopers, 352 biggen, 9 melkkoeien, 16 groote ossen, 175 jonge ossen, 175 vaar zen, 133 vette koeien, 269 stieren, 220 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voorossen en vaarzenvleesch fr. 1.90 a fr. 2. idem 2e qual. fr. 1.65 a fr. 1.80; koeien- vleesch fr. 1.75 a fr. 1.85; idem 2e qual. fr. 1.50 a fr. 1.65, stierenvleesch fr. 1.50 a fr. 1.85; kalfsvleesch fr. 1.80 a fr. 2.30; schapenvleesch fr. 1.65 a fr. 2.lam- merenvleesch fr. 1.70 a fr. 2.10; varkens- vleesch fr. 1.15 a fr. 1.30. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1.65 stieren fr. 1.38; kalveren fr. 2.35. Verscli roet fr. 0.60 a fr. 0.85 en meer volgens gewicht. (M. Crt.) Cureghem-Anderlecht bij Brussel 16 Mei. Heden werden aangevoerd: 1340 kal veren. Men betaalde per kilo: fr. 1. fr. 1.14 a fr. 1.35. (N. R. Crt.) Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 17 Mei 1913. Asperges le soort 26 a 44 ct., Asperges 2e soort 15 a 22 ct., 3e soort Asperges 6 a 10 ct., alles per K.G., Spinazie 22 a 30 ct., per 10 K.G., Keelen 4 a 6 ct., Radijs 5 a 7 ct., Wortelen 60 k 70 ct., per 10 bos, Kropsla 25 a 36 ct., per 10 krop, Rhabarber 6 a 8 ct., per bos. Eiken dag om 4 uur n. m. Asperge- veiling. Aangevoerd werden 2760 K.G. Rotterdam, 19 Mei 1913. Tarwe tamelijk ruim aangevoerd. Essex f 10.50 a f 12. Wilhelmina f 10.25 k f 11.75. Overige soorten f 8.a f 9.50. Bruine boonen f 8.— a f 10.50. Varkens 26 ct. a 28 ct. Lichte soort export 28 A 29 ct. Voor Duitschland 27 a 28 ct. Aardappelen. Friesche Eigenhei mers f 1.10 k f 1.30, Brielsche Kralen f 0.a f 0.Zeeuwsche Eigenheimers f 1.30 a f 1.60, idem Blauwe f 2.25 a f 2.50, idem Bonte f 2.25 a f 2.50, idem Roode f 0.a f 0.Bravo's f 1.75 a f 2.prima Malta's 8 a 9 ct., nieuwe 15 a 16 ct., per kilo. Maïs. Amer. Mixed loco f 129 a f 127, Juli/Oct. f 143, La Plata loco f 188, Juli/ Oct. f 133, Grove Donau stoomend f 139, Garfax stoomend f 139. Zeeuwsche Eieren f 3.80 a f 4. Overmaasche Eieren f 3.90 a f 4.20. Vlas. Het seizoen begint zijn einde te nade ren; de handel is zeer flauw. Alles verkocht tegen 35 a 40 stuivers. De toestand zal voorloopig wel dezelfde blijven. Het gaat nu met de prijzen beneden productie. België zeer flauw. Aanvoer 5438 steen blauw, 1120 steen wit,steen Groningsch 300 steen Holl. geel. Prijzen Holl. blauw 35 A 37 stuivers. Goes. Ie Huw. afk.: 18, Cornelis Du- vekot, 23 j., jm. te Goes en Sara Spa- renberg, 21 j. jd. te Borgerhout (B.) Huwel. aang.17, Jacobus Smeraldi 20 j., j.m. te Rotterdam en Cornelia Jo hanna van Calmthout, 18 j. j.d. te Goes. Geboren16, Pieter Jan, z. v. Izak Melse en Jacomijntje Joosse. 17, Martina Johanna, d.v. Paulus Zandee en Krina Jacoba Scheffers. 17, Anna Maria, d. v. Joannes Henricus Rhoen en Maria Elisa- betlia De Hesselle. 17, Pieternella Cor nelia, d.v. Cornelis Albertus van Beugen en Cornelia Pieternella Verheule. Overleden: te 'sGravenhage, 14 Mei, Jacuba Pieternella Elisabeth Labeur, 20 j., ongeh. Matheus Gelok, 77 j., wedn. van Keeltje Potvliet. Middelburg. Ondertrouwd: J. Remijn j.m. 28 j. en J. Rooze j.d. 30 j. Bevallen: P. J. van Iren geb. de Munck z., F. den Boer geb, de Vos d., J. M. Simonse geb. de Visser d. C. de Klerk geb. Joosse z., A. Klasssen geb. Wilder- om z„ J. B. Boone geb. Ingelze. OverledenA. J. Meijboom weduwe van L. Blom 83 j., C. Gross weduwe van P. Hochewald 89 j., P. J. de Munck vrouw van A. W. Iren 37 j., C. Bros ong. z. 28 j. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hunne 25-jarige echtvereeniging ondervonden. M. v. EIJKEREN en Echtgenoote. Goes, Mei 1913. Zij, die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan de sedert 1 Mei 1913 ontbonden Vennootschap onder de firma „W. DE BESTE", te Goes, wor den verzocht, daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris E. C VAN DISSEL, te Goes, vóór of op 15 Mei 1913. J. C. DE BESTE Wz.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3