UIT ZEELAND. Uit het 4de District. Anti-militaire geest. Blijkens l)ij het departement Van Marine ontvangen telegrafisch bericht is den löden Mei een transport van 100 mindere marineschepelingen uit Oost Indië vertrok ken, onder bevel van den luit. 'ter zee lo kl. Fride.richs. Van deze schepelin gen zijn er 97 voorgedragen voor ont slag uit den zeedienst wegens anti-mi litaire karaktereigenschappen en 3 we gens slecht gedrag. De Volks wil-partij beveelt voor het dis trict Oiostburg den liberalen candidaat, jhr. Do Muralt, aan. Goes. Zaterdagmorgen tegen half negen is de 16-jarige J. Fr. van Kloetinge in dienst van de Petroleum.Maatschappij, al hier, het slachtoffer geworden van zijn onvoorzichtigheid. Hij wilde per fiets de havenbrug oprijden, toen van de tegen overgestelde zijde een met steonen he iaden wagen en daarnaast een voetgan ger aankwamen. De wielrijder trachtte nog tusschen den man en den wagen door te rijden, doch werd door het ach terwiel geraakt, omvergeworpen en aan gereden. Onder hevige pijnen werd de jongen opgenomen en naar het kantoor in de Ossenhoofdstraat gebracht. In middels was de hulp van dr. van der Harst ingeroepen en bleek, dat de knaap slechts lichte verwondingen aan do rechterzijde had opgeloopen. Later is Jiij per automobiel van dhr. Tolhoek naar do ouderlijke woning te Tvloetinge ver voerd. (Z.) De Centrale Chr.-Historische kies- vereeniging in het kiesdistrict Goes stelde opnieuw candidaat voor de Kamer den heer jhr. mr. A. F. de Savornin Loh- man Sr. en besloot voor de verkiezingen mpt de beide andere rechtsche partijen sarii.en te werken. De. R.-K. Centrale kies- vereeniging besloot voor het Kamerdis- tr.ict Goes den candidaat der Chr. Histo- r.ischien te zullen steunen. Ter gelegenheid van de offiicieele opening der waterleiding „Zuid-Bevel'and" zal Woensdagay'ond om 81/* uur een volksconcert worden gegeven in de tent ,op do Groote Markt Vriendelijk wordt de Goesche burgerij verzocht door bet uitsteken der vlaggen aan onze plaats ieen eenigszins feeste lijk aanzien te geven. Middelburg. Door de vereeniging „Han delsbelang" is voor het 23 en 24 Juli alhier te houden Middenstandscongres een eere-comité benoemd bestaande uit de heeren: mr. H. J. Dijckmeester, Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. M. van den Brandeler, burgemeester, H. P. den Bouwmeester, voorzitter van de Ka mer van Koophandel, mr. P. Dieleman, rechtskundig adviseur van „Handelsbe lang". Allen hebben hun benoeming aan genomen. Op de op 15 Mei j.l. van kracht geworden kiezerslijst der gemeente Mid delburg komen voor: 3224 kiezers voor de 2e Kamer der Staten-Generaal, waaronder 897 in het eerste, 1027 in het tweede pn 1300 in het derde stemdistrict. 3193 kiezers voor de Provinciale Sta ten, waaronder 883 voor het eerste, 1017 voor het tweede en 1293 voor het derde stemdistrict. 2835 kiezers voor den "Gemeenteraad, waaronder 904 voor het eerste, 820 voor het tweede en 1111 voor het derde kies district. -Door Ged. Staten zijn ter provin ciale griffie bevorderd tot adjunct-commies der 2e kl. de heeren C. M. do Blinde en H. C Dek, thans le. klerken. Vrijdagavond maakten een drietal heeren het de voorbijgangers in de Stationstraat lastig en werd de politie gewaarschuwd. Deze nam een van het edele drietal, zekere J. J., pen oude be kende van haar, wegens openbare dron kenschap, mede naar het bureau, waar hij zijn roes uitsliep. De beide vrienden van J. hadden intusschen het hazenpad ge- kozten. (Z.j Zeeuwsche Schletbond. Betreffende de vergadering van den Zeeuwschen Schietbond, welke Zaterdag te Middelburg gehouden werd, meldt men ons: Do voorzitter, de heer I'. C. Labrijn, opende met een gemengd gevoel dezie bijeenkomst; verheugd was hij weer eons op den goeden Zeeuwschen bodem te zyn, -maar treurig noemt hjj het te moe ten: herinneren aan het overlijden van den. heer Bles, voorzitter der afdeeling Ierseke. Vervolgens drukte de heer La- bryn zijn spijt uit nu juist te moeten scheiden, nu de schietbeweging, door de instelling van de commissie voor weer baarheid, aan den avond staand van een groote reorganisatie. Spreker kan mede- deelen, dat het werken dier commissie tot resultaat zal hebben een beter regelen der bevordering van volksweerbaarlieid. Een zeker onderdeel der schietoefenin gen zal op legerschieten moeten worden ingericht; de vereenigingen zullen de ver lofgangers in de gelegenheid moeten stel len zich te oefenen, vermoedelijk tegen vergoeding van het rijk. Al deze dingen leggen in de richting welke de Zeeuw sche Schietbond altijd vrijwillig is opge gaan, en hetgeen bij het ministerie yan oorlog zéér wordt toegejuicht. De Bond zal ook wel finantieel steun krijgen, het geen haar finantieele draagkracht zéér zeker zal verhoogen. Spreker heeft één troost bij het af scheid, en wel, dat iemand als de heer Dominicus zich bereid heeft verklaard eventueel het voorzitterschap wilt aan vaarden. A a voorlezing der notulen en uitbren gen van liet finantieel verslag, waaruit bleek, dat de rekening en uitgaven aan wijst f275,37, werd het verslag over 1912 door do secretaris den lieer P. G. Laer- noes uitgebracht, waarin deze oa jtnet groot leedwezen het vertrek van den voorzitter hesprak en waarin hij imet vreugde het vooruitgaan der wedstrijden in liet licht stelde. Het aantal aange sloten vereenigingen bedraagt thans 47 imet 1950 leden. Aan de beurt van aftreding waren do bestuursleden de heeren jhr. C. J. van Adrichöm Boogaert, M. K. de Ronde en J. M. Drijgcrs. Tegenover den heer M. K. de Rondo werd door de afdeeiingen Zierikzee en Nieuwerkerk de heer W. vftn den Rerg van Bruinisse candidaat gestold. Er werd door 30 afdeelingen gesteld, te samen uitbrengende 123 stemmen. Gekozen werden de heeren Boogaert imet 119, Van den Berg met 83 pn Drii- gers met 118 stemmen. Do vieorzitter meende, dat de heer De Rionde .op zijn wijze toch de beste krach ten aan den Bond heeft gewijd en hoopte, dat deze teleurstelling geen aanleiding mioge zijn voor hem ,orn zich van den Bond af te keeren. 1 hans was aan de orde de verkiezing i an een bestuurslid in de plaats van dhr. P. C. Labrijn, waartoe deze krach tig aanbeval dhr. J. H. O. Dominicus, burgemeester van Kruiningen en voorzit ter der afdeeling Kruiningen van Volks weerbaarheid. De secretaris las vóór de stemming een telegram voor van het wegens ziekte afwezige bestuurslid, den heer L. Boots gezel uit Breskens, luidende: „Den aftredenden voorzitter hulde en een hartelijk vaarwel". Benoemd werd de heer Dominicus met 120 stemmen tegen 3 op den heer P. J. Elout van Domburg. Do heer Labrijn wenschto den Bond gëluk met deze keuze en vroeg of dhr. Dominicus dö benoeming wpnschte aan te nemen. Do heer Dominicus dankte vtoor de ■eer hem te beurt gev,allen, hij heeft lang gedacht over deze voorloopige vraag, vooral om zijn drukke 'bezigheden en omdat het niet makkelijk is een eminent persoon als voorzitter op te volgen. In d'e vacature, ontstaan door het ovei lijden van den Deer Bles, werd ge kozen do heer P. J. Elout met 114 stem men, tegen 3 op den heer Balier. De heer Elout nam dbze benoemin,: aan. Gedurende eene pauze koos het be stuur vervolgens uit zijn midden den heer Dominicus tot voorzitter. Na de pauze werd (het voorstel be handeld om gedurende het jaar 1913 pp de Bonds- en Korpswedstrijden uitsluitend te schieten op onbewegelijke schijven, pn te bepalen, dat ieder schot moet' af gaan van af het co;mmando „Aan" bin nen 5 seconden. Dit voorstel werd zonder stemming aan genomen. Vervolgens nam de heer Corns. Hen- nihg eene photografie der vergadering. Besloten werd de contributie te hand haven op 5 cent per lid. Vervolgons was aan de orde de yraag wat gedaan moet worden met de uitdee- hng van prijzen en diploma's van de in October en November gehouden wedstrij- Do geringe ontvangsten lieten niet toe do diploma's zoo artistiek uit te jvoe- a's P'an was geweest. OGr deze kwestie werd een uitvoerige discussie gehouden. Daar bleek dat ïijet alle vereenigin- gen, die deelnamen, zich met anulearen der wedstrijden konden vereerugen, werd besloten ujt to keeren als bepaald .was. Als plaatsen voor de Bondskorpwedstrij- 1 den werden aangewezen Axel, Grijpskarke of Oostkapelie, 'sHeer Abtsfcerke, Kwa- dendamme, Zonnemaire en St. Annaland. Voor het hebben van plaatselijke wed strijden gaven zich 16 afdeeiingen staande do vergadermg op; het reglement voor <lie wedstrijden werd vastgesteld. By den rondvraag vgoeg de afgevaar digde van Oostkapelle of er geen po gingen kimnen worden aangewend om utilitaire instructies te krygeu van het ryk waarop do voorzatter zeide, dat hier mede hoogst zujnig zal worden omge sprongen. De voorzitter sprak vervolgens eenige woorden van afscheid tot de leden van het dagelyksch bestuur, die hij dankte voor hun hulp, zopwel den heer Lapr, noes als den heer Van Adrichem Boor gaert, en tot al de leden, de hoop uit sprekende, diat do goede naam die de Bond heteft, tot in lengte Van jaren zal blijven bestaandat die naam zoo goed is «inkt de Bond aan zijn secretaris. Do heer \ian Adrichem Boogaert sprak vervolgens den heer Lnbrijn toe; schetste nogmlaajs welk een verlies het heengaan \Tan den voorzitter voofr den Bond is en bood hem namens allen pen groote zilveren medlaille aan, waarop aan de eene zijde een symbolische voorstelling van de weerbaarheid en aan de andere zijde het wapen van Zeeland met het randschrift „Aan P. C. Labrijn, voorzitter van den Zeeuwschen Schietbond 1907 1913". De medaille is vervat in een encadrement van oud palisander. Bij deze medaille is een zeer fraaie oorkonde gevoegd, vervaardigd in de werkplaats van den heer G. '\V. Dhuij. Do oorkonde is geteekend op hoorn perkament, uitgevoerd in nieuw gothisch. Behalve een wandversiering zijn bovetv aan geplaatst het familiewapen Van den heer Labrijn en het .wapen van Zeeland. Onder aan in liet midden staat het wa pen van Middelburg en daarom heen die van Westkapellc, Oostburg, Axel, Tholen en Brouwershaven, zijnde de uiterste pun ten waar dc bond afdeeiingen heelt. De opdracht luidt als volgt: „Aam. Pie. ter Cornells Labrijn wordt deze ooikonde met bijbehoorende zilveren medaille naar Aanleiding van zijn vertrek uit de pro vincie Zeeland cn de daarmede gepaard gaande aftreding als voojrzitter van den Zeauwschein Schietbond aangeboden door de toegetredene schietveireenigingen en bondsbestuurderen, als bewijs van waar deer ing en erkentelijkheid van do talrijke diensten door hem vanaf de oprichting aan den hond bewezen. Middelburg, 17 Mei 1913". De heer Labrijn bracht dank voor dit blijk van waardeering, door de aanbieding waarvan hij ten zeerste getroffen iva.s. De heer Laernoies nam ook no|g met een enkel woord afscheid en dankte voor de waardeerendie woorden ten zijnen op- zichte gesproken. Do afgevaardigde van Oostbiurg stelde voor den heer Labrijn tot eerelid te be noemen. De heer Dominicius zeide, .lat het be stuur dit idee ten zeerste toejuicht, maar dat do statuten van den bond hier niet in voprzien, hij vroeg aan het hestuur over de later te dezen opzichte een uit weg te zoeken. Dit werd goedgevonden cn do .vergade ring hierop gesloten. Vlissingen. Op de thans vastgestelde kiezerslijst komen voor 2959 belastingkia- zers, 30 woningkiezers, 299 loonkiezers, 23 spaarbankkiezers en 41 examenkie zers. Totaal 3352 kiezers, verdeeld over de drie districten als volgt: Tweede Kamer district 1 1141; district II 1108 en district III 1103 kiezers; Prov. Staten district I 1116; district II 1102 en district 111 1098 kiezers; Gemeenteraad district I 1071; district II 1039 en district III 1041 kiezers. Do opening der zeebaden is door Burg. en Weth. bepaald op Zaterdag 31 Mei. Do heer A. van der Werf, adjunct commies hij de Staatsspoorwegen alhier, wordt met ingang van 1 Juni overgeplaatst naar Breda. Het Koninklijk Engelsch jacht „Vic toria and Albert" met de Koninklijke En- gielsche familie wordt hier morgenmid dag 2 uur verw'aiciit. Des avonds 9 uur wordt met een extna-trein de reis n'aar Berlijn voortgezet. Zierikzee. De „Z. N." geeft de volgende lezing omtrent de geschiedenis van de met geld gevulde kousen: Een bekend straatfiguur in deze gemeente, kreeg on langs een partij rommel ten geschenke, en daaronder bevonden zich ook een paai' kousen. De begiftigde, die één dezer kou sen wilde aantrekken, vond daarin bank. papier, ter waarde van f925. Do voorbereiding voor do ver kiezingen is in vollen gang. Rechts laat zich ook niet onbetuigd. Zoo spreekt Woensdagavond dhr. mr. V. H. Rutgers over Staatspensioen. Op een nader te be palen datum zal de heer mr. Diepenhorst spreken over De Vrije School. Op 4 Juni spreekt de heer Hogerzeil onze can didaat en .op 12 Juni dhr. J. van Best uit Eindhoven. Op al deze openbare vergaderingen is er gelegenheid tot debat. Ook Links vergadert er flink op los. Rechts schijnt evenwel op deze verga deringen te ontbreken, wat zeer verstan dig is, al wordt de afwezigheid van Rechtscho kiezers kwalijk genomen blijr kens een uitlating van den voorzitter der liberale kiesvereeniging op de Vrijdag avond gehouden vergadering. De heer voorzitter waagde zich echter op glad ijs, gelijk bleek Uit de opmerking, dat de heeren Ca nes en De Muralt het debat mot den lieer Duys niet aandurfden, toen deze laatste onlangs hier optrad. Rechts heeft geen behoefte aan de po litieke voorlichting van Links. Aan den heer mr. W, F. del Campo, genaamd Camp, is op zyn verzoek eervol ontslag verleend als notaris te Renesse. Door de openbare onderwijzers werd dezer dagen het Oudernummer van „De Rode" in grooten getale verspreid. De dames en heeren hadden geen betere propaganda-daad tegen de Openbare School kunnen verrichten, dan de ven- spreiding van dit blad. Aan eiken ge- loovigc gaan nu de oogen open. Dat is het resultaat van illustraties, zooals dit ouderblad ze bevat. Wij lezen in de „Zierikzeesche Nieuwsbode" „Het Leger des (Heils geeft aan allen, die naar Canada willen emigroeren, de noodige inlichtingen en garandeert ieder* een daar werk." Er schijnt dus nog al lust tol emigreet ren te zijn. Zou Nederland, „het land van den vrijhandel" dan wel zoo. welt varend zijn, als de landskinderen er her haaldelijk aan herinnerd worden, dat el ders werk is te vinden? Het goedkoope „zout" en de goedkoope „klompen", waari- van de anti-tariefwiet-mannen den mond zoo vol hebben, schijnt de menschen hief maar niet te kunnen houden Uit hetzelfde blad: „Men kan dan ook uit de goheele par lementaire geschiedenis geen enkel be wijs noemen, waaruit blijken zou da.fc wij (de vrijzinnigen) tegen den godsdienst zijn" Daar gaat het niet om, heeren! Wij wenschen dat met de wetten van God en Kerk worde rekening geho:u- den in het Staatsbestuur. En pm dat te bereiken heblien wij een christe lijk ministerie noodig. Om maar ©en voor beeld te noemen: De Koninklijke goed keuring van de Statuten van den Nieuw: Malthusianistischen Bond onder het mi- nisterie-Pierson (minister Cort van der Linden) zou geen voldongen feit zijn ge worden, Indien van 18971901 een chris telijk ministerie aan 'tbewind was ge weest. En verder „Thorbecke, de voerman der liberalen, die do Katholieken bracht naar liet land van vrijheid en recht 1" Jawel: naar liet land van vrijheid en recht, maar niet erin. De vrijheid b.v. om met den Staat de eigen school te onderhouden en levens hij te dragen voor do openbare school aan de gemeentekas sen. De vrijheid om b.v. te sollicitee;- ren naar oen staats- of gemeentebetrekr king en dan eens na te gaan in de sta tistieken, dat er een reusachtige achter stand is aan de zijde der Katholieken, wat betreft de benoemingen. De conclusie van het artikel in do „Z. Nsb." is natuurlijk: stemmen op den heer Patijn. En dan vermeldt het blad de redevoering van den heer Patijn over kloosters 0, neen, dit laatste vergeet liet blad! 's heer Arendskerke. Zaterdagmorgen had de zoon van den Rijksveldwachter alhier het ongeluk dat een spade in zijn voet viel en geneeskundige kuip noodig was, die verleend werd door Dr. van Iwaarden, die de wond dicht moest naaien. Ook hier was door ©enige inge zetenen een plan gemaakt, om Neerland'» onafhankelijkheidsfeest te vieren, maar door te weinig animo zal het niet door gaan, daar er de vorige week vergaderd is, en er maar negen personen aanwezig waren. Kwadendamme. Ter gelegenheid van de 50-jarige echtvereeniging van Willem van Eikeren en Adriana de Koster alhier, bracht Zondagavond het fanfarecorps „Con Affezzione" aan dit echtpaar een serenade, hetgeen oen massa volk op de been bracht. De heide oudjes mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Hoedekenskerke. De voor de Landbouw- vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier ge leverde gemalen Chili-saipeter (tweede Ier vering) bleek na onderzoek door het rijksy 1 andbouw-proefstation to Goes 15.55 pCt. gehalte aan stikstof als nitraat te bevat ten. Bij eene opgegeven garantie van 15.5 pCt. stikstof ais nitraat is volgens, de Algemeen© Handersvoorwaarden pan de garantie voldaan. In de Vrijdagmiddag gehouden raads zitting waren alle leden tegenwoordig. Na, mededeeling van eenige ingekomen stuk), ken en afschrijving van plaatselijke be lastingen wegens vertrek van aangeslage- nen uit de gemeente of wegens afschaffing van een hond werd aan E. Huigebaert te Kortrijk, overeenkomstig diens verzoekg f225.subsidie toegekend gedurende 20 achtereenvolgende jaren, indien zijn pnt- werp tramwegnet door Zuid-Beveland in, zoover wordt gewijzigd dat de tram ook de haven van Hoedekenskerke zal aan doen. Geschiedende dit besluit met 6 jtegen 1 stem. Wethouder Verbeek wenschte f200.gedurende 20 achtereenvolgende jaren toe te zeggen. Besloten werd de waterleiding in de dokterswoning te doen aanleggen overeen komstig do wenscii van den gemeente-ge neesheer. Hierdoor zullen 6 kranen op verschil lende plaatsen in het gebouw worden aan gebracht. Dhrn. J. Louisse en A. den. Dekker vonden de eischen yan den gemeentes geneesheer voel te h°°B, terwijl wethou der Verbeek met het oog op de slechte toestand der gemeentejinantiën zich miet geen aanleg op kosten der gemeente kon vereenigen. Dhr. J. Louiss© maakte een voorstel op kasten der gemeente 2 kras nen in d© dokterswoning te doen aan brengen en wel één in de keuben en één in de apotheek. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. om geheel aan de wenschen van id'en gemeente-geneesheer te voldoen het eerst in stemming gebracht, werd ech ter aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden wethouder Verbeek en de raadsleden A. den Dekker en J. Louisse. De kosten van aanleg zullen f 112.50 niet te boven gaan. Bij de gewone rondvraag door den voor zitter herinnerde deze nog aan de offi- cieele opening van de waterleiding pp 21 Mei a.s. en gal' den raadsleden in over- weging hierbij tegenwoordig te zijn. Nog deelde hij mede, dat de directeur van do waterleiding of bij zijn verhindering een monteur zou tegenwoordig zijn hij de beproeving van de nieuwe brandblusch, middelen jrnet de waterleiding, ten ein de de noodige instructies te geven, waar na. de vergadering werd gesloten. De Commissaris der Koningin in Zee land heeft bepaald, dat de zittingen der hoofd-stembureaux in de kiesdistric ten Goes, Oostburg, Honteniss,e en Zie rikzee op de volgende dagen en uren zullen aanvangen te G o e sop Woensdag 18 Juni, 's mid dags 12 uur en ingeval van herstemming op Donderdag 26 Juni, 's middags 12 uur; 6e Oostburg: op Woensdag 18 Juni, 1 uur nam. en ingeval van herstemming op Donderdag 26 Juni, 1 uur nam.; to Hontenisse: op .Woensdag 18 Juni, 3V2 uur nam. en ingeval van her stemming op Dónderdag £6 Juni, 31/, uur nam.; ©n te Zierikzee: op Donderdag 19 Juni, 9 uur nam. dn ingeval van herstemming op Vrijdag 27 Juju, 9 uur nam.; zulks omdat er geen voldoende zekerheid be staat, dat in deze districten de processen- verbaal op den dag, volgende op dien der stemming of der herstemming, te 9 uur v.m. naar den zetel van het hoofd, stombureau zullen zijn overgebracht. Kapelle. Zaterdag hield de handboog- sociëteit „Lucl'or et Emerge" haar jaar- lijksche schieting om het koningsehbp. Na een zeer geanimeerden wedstrijd yas overwinnaar dhr. E. V,ervaat. Ierseke. Door dr. J. G. v. Klinkenberg werden hij twee kinderen van dhr. V. en een kind van dhr. S. vergiftigingsverschijn selen geconstateerd. De familie vermoedt, dat het ontstaan is door het ©ten van z,g. kleurballen. De toestand is thans veel beter. Vrijzinnige propaganda, In het ZpeuwschWlaamsche land zal een bekend spreker optreden voor de Open bare School. Deze heer zal zijne lezingen houden te Sluis, Scho'ondijke, Uostburg, Groede en Breskens. -Hot is begrijpelijk, dat op deze vergaderingen de openba re school zal opgehemeld worden en dc bijzondere school door liet slijk zal wor den gesleurd. Katholieken van Zeeuwsch-Vlaanderenl Bezoekt deze vergaderingen niet! Laat ons de woorden herinneren van ons Door luchtig Episcopaat: „Do Katholieke Kerk wil, dat alia Roomsche kinderen op eene Roomschc schooj onderwezen worden." Laten we, nu onze eendracht in het district Oostburg zoo geroemd wordt, ook eendrachtig wegblijven v.an deze lezingen. Dan zullen we ;rn de „Middelburgsche Ct." niet kunnen lezen, dat ook vele Roomschen de lezing bezocht hebben. Elk beseffe ook hier zijn plicht! Sluis, 18—5—'13. R. Uostburg. De antirev. partij stelde in haar vergadering van Donderdag candi daat voor de i'rov. Staten mr. 1'. J. van Bortel, advocaat en procureur alhier. Alen besloot tevens den candidaat der R.-K. partij te steunen. Omtrent de 3e vacature is nog geen definitieve "beslissing geval len. Een boerenknecht uit onze gemeente had het ongeluk onder de wielen van een geladen grintwagen te komen, .waar door hij hevig gekneusd werd. De, toe stand is niet levensgevaarlijk. Do heer P. Aers, lid der schietvel' eeniging „President Stevn" alhier, be haalde in de van den Zeeuwschen Schiet bond uitgeschreven schietwedstrijd het meesterschap voor Zeeland op de baan van 150 Meter met 9 rozen, tptaal 93 punten. Do nieuwe kiezerslijst bevat 483 namen van Kamer- en Statenlkiezers. Hier van. zijn ongeveer een 170-tal R.-K. en A.-R. Breskens. De nieuwe kiezerslijst bevat hier 419 nameu van kiezers voor Sta ten en Kamer. Y.qor den gemeenteraad zijn 380 kiezers. Statenverkiezingen Sluis. Do Centrale Ropmsch-Kathoüeko kies vereeniging in het district Oostburg heeft met algemeene stemmen tot candidafli gesteld voior de Provinciale Staten ia het kiesdistrict Sluis dhr. A. Hendrikse, burgemeester van Waterlandkerkje. Ook van anti revolutionaire zijde zal een can didaat gesteld worden, terwijl van Christe- iyk-historischen kant dhr. L. Basting Je Groede gecandideerd zal worden. Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Splonnage te Neuzen? Vrijdagavond is te Neuzen door de" inspecteur van politie een persoon ge arresteerd onder verdenking van spion- nage. By onderzoek bleek de arrestant te zyn de 43-jarige Belg Louis van flecke,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2