tograaf emrpÉg nksterdag Eizeer RTRET dergenen, en laten PEND: No 55. DERDE BLAD. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT. Zaterdag 10 Mei 1913. BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. RETTEN f 1.00. 63, Vlissingen. oruit". tocht - Concerten Dnlci Jubilo". tsen. TBALLON. RD EVERTSEN. ENS,Vlissingen De Oorlog op den Balkan. Welk weder zullen wij hebben Zaken zich gpc ts anderg bezig beste Reclame, met onzen tijd artout, groot 50 die volgt op de voor de recht- 'raflsch Atelier ennis te laten or wij speciale voor den tijd van t 31 Dec. 1913. ari is geleverd. SCHUTTERSHOF, rtist Schramade. r Kapel enz. e te GOES. R. bureau v. d. blad. ROOM nd, Het instituut der KATHOLIEKEN DAGEN beantwoordt aan de behoeften van den huidigen tijd. Daarom verdient het onzen steun De vredesconferentie. De correspondent der „Daily Mail" te Constantinopel meldt aan zijn blad, dat de Turksche v redes onderbande laars, Os- -man Nizami Pacha, Rechid Bey, B:aza- ifa Effendi en Nedib Bey, gisteren naar Londen vertrokken zijn, om daar Turkije op de tweede vredesconferentie te verte genwoordigen. Albanië. De Turk, Essad Pasja, die zich koning had geproclameerd van Albanië, is pok in zijn schulp gekropen. Hij heeft naai de „Südslavische (Korrespondenz" uit Konstantinopel verneemt, dat de consuls van Oostenrijk, Italië en Frankrijk te Ti rana in een onderhoud verklaard, nooit een koninkrijk Albanië onder souverei- niteit van Turkije geproclameerd te heb ben, noch beloofd te hebben een gedeelte van het gebied van Albanië af te staan. En een rapport van den consul van Ita lië bevestigt de juistheid dezer miededee- ling. Toch zullen Oostenrijk en Italië esn exploitatiekorps naar de Albaneesche kust zenden en een oogje in 't zeil blijven, houden. De correspondent van de „Reichpost" te Cattaro, die verneemt dat Bulgarije beslist geweigerd heeft Montenegro te hiel pen tegen Oostenrijk, weet intusschen uit „authentieke bron" te verzekeren dat Rus land aan de regeering te Cettinj© schade vergoeding in uitzicht heeft gesteld. Dit vraagstuk betreffende den aard der ban Montenegro te schenken voordeelen wordt thans een „question brülante", -waarbij tusschen Weenen en St. Petersburg nog wel eens verschil van gevoelen zou kun nen blijken. FRAKIiRIJK. Een anarchistische manifesta ie voor hét 'Sparnsche gezantschap is door uitgebrei de politie-maatregeien verijdeld kunnen warden. Er is nog gebruik gemaakt van den blanken sabel. Vele personen werden gewond en aangehouden. ENGELAND. De suffragettes, woedend over de ver werping van het kiesrecht-voorstel voor- vrouwen hebben Dinsdagnacht een daad van wraakneming gepleegd. Woensdag ochtend vroeg werden n.l. in de nabij heid van de Sint Pauls-kathedraal. en voor de bureaux van het dagblad „Daily News" bommen ontdekt, terwijl het cric- kef-paviljoen in Bishopspark te Fulham in vlammen opging. Algemeen heerscht de overtuiging dat de kiesrechtvrouwen de bedrijfsters zijn van deze euveldaden. Kerk verbrand. Uit Londen wordt gemeld, dat de mooie, nieuwe kerk van St. Catherine, te Hatcham, in de buurt van Newcross, in het zuidwestelijk gedeelte r der Britsche hoofdstad, door brand ver nield is. De schade wordt geraamd op f 10.000 pond sterling1. Er wordt hier wederom geloofd aan een misdrijf van suffragettes. Men zou om- streeks twaalf uur drie vrouwen in de I buurt van de kerk 'hebben zien dwalen. Even later bemerkte men rook. Volgens eene lezing zouden een bank en een bidstoel in de kerk begoten zijn geweest met benzine. („Tijd.") GRIEKENLAND. MONTENEGRO. De moordenaar van Koning George. Gelijk een telegram reeds meld de, heeft Schinas, de moordenaar van koning .George, te Saloriiki zelfmoord ge pleegd door uit het venster te springen. Schinas verbleef in een cel der staats gevangenis en wachtte pp zjjn vonnis, dat zeer spoedig zou volgen. De moordenaar, die zwaar geketend was, werd in de bovenste verdieping door de beambten der gevangenis zeer streng bewaakt. Men begrijpt dan ook niet, hoe het hem gelukt is, zijn cel te ver laten, en ongemerkt nit het venster te Springen. Algemeen vermoedt men, dat de bewakers, die dan ook reeds in hech tenis genomen zijn, den moordenaar hulp verleend hebben. Een streng onderzoek tó ingesteld. In Saloniki loopt het gerucht, dat do vrienden van Schinas de bewakers omgekocht hebben. De bevolking van Saloniki is Zeer opge wonden; de grootste verbittering heerschte reeds wegens den moordaanslag en. in verschillende kringen-was men zeer onte vreden, dat het onderzoek zoo lang ge rekt werd en het vonnis zoo lang op Zich het wachten. (Msbode.) Over de historische ministerraad waar in tot afstand van Skoetari werd besloten, verneemt men nog het volgende: Terwijl de leden der partij Martino- wits-j al hunne welsprekendheid aanwend den ten voprdeele van de voortzetting van den oorlog, trad de koning opeens de zaal binnen en, na zich op de hoogte te hebben gesteld van den gang der bespre king, onderbrak hij: „De opperste belan gen van ons land eischen dat wij toege ven voor den wil van Europa; het ware waanzinnig een nieuwen oorlog aam te gaan: deize zou weliswaar nieuwe roem rijke bladzijden voegen aan de geschie denis van Montenegro,, doch het zouden ook de laatste zijn. Onze geschiedenis mag aldus niet eindigen. Montenegro is geroepen om nog een groote rol te spe len in Europa". Toen nam het ministerie zijn ontslag en was de zaak beklonken. AMERIKA. In Amerika begint men vrees te koes teren voor de wolkenkrabbers, en eene commissie van deskundigen is aan 't werk, om de ziekte der wolkenkrabbers te onderzoeken, welke, mocht zij beves tigd worden, zonder twijfel voor gevolg zou hebben, de hoogte der gebouwen mer kelijk te beperken. Het hoofdgevaar voor die gebouwen ligt in de gevreesde ontbinding, van het sta len geraamte door de electriciteit, die op een of andere manier hare geleiding ont wijkt. Het is dikwijls voorgecomen, dat mecaniciens, die gas of waterleidingen in de wolkenkrabbers herstelden, electri- sche schokken kregen en dat het uit be schadigde buizen uitstroomende gas her haaldelijk in brand schoot. Hoe groot de reeds aangerichte schade is, weet men niet. Maar deskundigen, hebben aian oenen wolkenkrabber te Chicago vastgesteld, dat de reusachtige stalen zuilen van het gebouw een pond hunner draagkracht in het uur verliezen, en 'tis wel nauwelijks aan te nemen, dat de wolkenkrabbers van New-York en andere steden er be ter aan toe zouden zijn. (Centrum.) PORTUGAL. De Portugeeschë regeering schijnt niets minder van plan te wezen, dan alle ker ken, waar de pastoor gehoorzaam blijft aan de bisschoppen en den Paus, te sluiten. Een afgeviaidigde, Nunes, vroeg in de Kamer, waarom in zijn district verschil lende kerken waren gesloten, terwijl ze in andere gedeelten des lands open bleven. Costa .antwoordde, dat het niet 'aan ging, alle kerken tegelijk te sluiten dat schijnt dus het plan te zijn. Maar kan het niet met eenige plechtig heid geschieden, met onthulling 'bijvoor beeld van standbeelden voor 'de-Vrijheid en Verdraagzaamheid Dat zou toch mooier staan. (C.) TWEEDE KAMER. De Kamer heeft zich Woensdag en Donderdag bezig gehouden met het wets ontwerp tot pensionneering van. gemeen te-ambtenaren en hunne weduwen en wee zen. Zoowel van de linker" als van de rechterzijde der Kamer wervlen bezwa ren ingebracht tegen dit onderwerp, o.a. door mr. Treub die de regeering overijling verweet en aantasting: van het recht .vain zelfbestuur der gemeente. Verschillende amendementen werden in gediend en door de ministers van Binnen- landsche Zaken en Financiën werd het ontwerp nader toegelicht; terwijl met de artikelgewijze behandeling bereids werd aangevangen. Wegens de toevoeging van eenige klei nere wetsontwerpen aan de agenda wordt besloten ook Zaterdag a.s. te vergaderen. De Kamervoorzitter en de ministerpre sident huldigden de verdiensten van den jubileerenden (griffier der Kamer, Mr. Arnt- Zenins. Woensdagavond werd in de zitting dooi den heer Marchant een motie ingediend om het Concertgebouw te Amsterdam, dat onlangs zijn zilveren feest vierde, met f 10.000 te subsidieeren. Die motie komt heden in behandeling. Aan de zilveren jubilarissen de hee- ren R. van Vlijmen en L. De Ram, die onlangs huri 25-jarig Kamerlidmaatschap hei-dachten werd Dinsdagavond in het res taurant De Twee Steden te 's Graven- Jiage door de R. K. Kamerclub een diner aangeboden. Minister Regent was mede aanwezig, minister Kolkman was verhin derd. Finantieele gelijkstelling. Te UI ft (G.) zal voor de Katholieke kiesvereeniging don I2en Mei a.s. de heer J. W. Vienings, redacteur der N. Zeeuwsche Courant te Goes, optreden met liet onderwerp: de financieele ge lijkstelling van het Openbaar en Bijzon der onderwijs. De haven te Rotterdam. „De statistieken der 4 eerste maanden dezes jaars," zoo schrijft het „Hbl, van Antwerpen, „geven voor onze mededing ster een buitengeivonen vooruitgang aan vergeleken met de havenbeweging van hetzelfde tijdvak verleden jaar, is bij de Rotterdamsche haven eene vermeerde ring \an 134.459 ton, terwijl er bij ons eene vermindering is van 225.167 ton. „Rotterdam verbetert en breidt zon der ophouden zijne haveninrichtingen uit; de dokken alleen hebben er eene wateroppervlakte van ongeveer 300 hec taren. De Nieuwe Waterweg wordt ge stadig uitgebaggerd en de vaargeul zal weldra eene doorgaande diepte van 9 meters onder laag water verkrijgen „Een bezoek aan de Hollandsche ha ven, om eene vergelijking met de onze te kunnen maken, is dus van bet grootste belang, voor ons, Antwerpenaren, vooral. „Met het doel aan zijne leden die ge legenheid te verschaffen, zal het Vlaamsch Handelsverbond op Donderdag 8 dezer een uitstapje naar Rotterdam doen, onr de haven te bezichtigen Het stadsbestuur heeft met de meeste welwillendheid een zijner havenstoomboolen, onder het ge leide van een ingenieur der havenwer ken, ter beschikking van het Verbond gesteld, zoodat dit bezoek in uitzonder lijk gunstige omstandigheden zal gebeu- Het Kamerlid Verheij. f Over het overleden 2e Kamerlid Ver heij meldt de Kameroverzichtsehrijver van „De Tijd" Nog pas geleden was er hoop op her stel van zijn maagkanker. Toen werd hem door de Kamer een telegrafische sympathiebetuiging gezonden. En nu is hij al dood. Ia een zeer waardeerend speechje door de leden staande aan gehoord werd de heer Verheij door den president uitgeluid. De overledene verdiende het. Hij was een braaf man, die kranig streed in onze Koloniën en er het eerekruis „Voor Moed, Beleid en Trouw" verwierf. Als Kamerlid altijd op zijn post. Altijd vriendelijk en welwillend gematigd tegenover de tegenpartij. Hij ruste in vrede. De Minister van Koloniën sloot zich namens de Regeering bij de woorden van den president aan. Het stoffelijk overschot van den over ledene is gisteren onder vele blijken van deelneming ter aarde besteld. Onderscheiding. Mr. Arntzenius, jubileerend griffier der Tweede Kamer is benoemd tot Comman deur in de Orde van Oranje-Nassau. Een monument voor Johan en Cornells de Witt. Zijn er in Den Haag1 geen mannen, die zich nu eens ten taak willen stellen een commissie te vormen ter herdenking van de nagedachtenis van den grooten Jo han de Witt? Deze vraag is gesteld in „Het Vader land". De „Nieuwe Ct" herinnert dat nu on geveer 30 jaren geleden in 'Den Haag werd gevormd een commissie voor de Oprichting van een monument voor Johan en Cornells de Witt. Mannen van betea- kenis maakten deel uit van die commissie als mr. Wintgens en jhr. C. A. van Sypestein, laatstgenoemde de verzamedaaii en bezitter van een uitstekend geordende bibliotheek van hoeken en handschriften betrekking hebbende op het leven en de werken en den tijd der De Witten. Aan den beelhouwer Ferdinand Leenhoff, toen te Parijs verblijf houdende, werd een ont werp voor een gedenkteeken opgedragen. Deze ontwieip een monument dat aan de bedoelingen der commissie ten volle be. antwoordde. Naar de maquette werden do levensgroot» figuren geboetseerd en toen deze in gips afgegoten en pp een voetstuk geplaatst, tentoongesteld werden, werd er slechts één wensch gehoord, dat het der commissie gelukken mocht haar taak ten einde toe te volvoeren en dezia indrukwek kende groep als een boete-monument in de nabijheid van de plek, waar do gru- Svelijke mooid geschiedde, in de residentie te zien verrijzen. Evenwel van het mooie plan, dat reeds zoo ver gevorderd was, zou niets ko men. De commissie deed vergeefscho moeite om de noodige gelden bijeen te krijgen. De beeldhouwer schonk zijn ar beid in bruikleen aan het Rijksmuseum. D(e Nieuwe Ct." meent, dat hot overwe ging verdienen zou, andermaal te trachten het werk tot stand jte brengen, da,t de hieeren Wintgens c.s. indertijd reeds half, verwege hébben bereikt. Het monument is aanwezig De gelden moeten alleen nog maar verzameld worden om hét in brons af te gieten. „Straks komt de verkeersweg Buitenhof Kneuterdijk tot stand, hétzjj met bohoud van de Gevangenpoort, hetzij na afbraak van dit treurige monument uit de H-aag- sche historie. Verdwijnen Gevangenpoort en het leelijke sociëteitsgebouw, dan is geen royaler, geen machtiger oplossing voor een verkeersweg te denken; dan zou volgens het oorspronkelijk plan van het gemeentebestuur, aan de zijde van den Vij ver «n terras met trappen naar het wa ter afdalen en ware op hét rondpoint. van die trappen de verkeersweg te bekronen door hét monument voor De Witten. Maar ook in hét andere geval, als andermaal de poging o-m de Gevangenpoort af te breken, mislukjken «tocht, 'gpu de verkeers weg om die poort heen gelegd en aan de Vijverzijde het monument verrijzen kun- ken als eigenaardig contrast met de plek, waar men eens de eminente vaderlanders De Witt in de gevangenis wierp- en daarna aan hét opgerukte volik ten prooi gaf." Goes. De schouw over de wegén en v-ofetpaden, slooten, heulen en duikers zal ,op Maandag „19 Mei eu volgende dagen plaats hebben. -De heer J. Buijse, alhier, "heeft tegen 1 Juli a.s. ontslag gevraagd als marktmeester. (Zeeuw.") Blijkens achtersta,ande advertentie zal in het bekende sigarenmagazijn yan den heer P. I. Somer, Lange Kerkstraat alhier, Zaterdagavond a-s. een inderdaad aardige verrassing den bezoekers worden aangeboden. Het H. K. Kerkbestuur alhier heeft de levering van de Centrale verwarming aan de te bouwen parochiale school alhier opgedragen aan de firma Wplter en Vos te Amersfoort- De biljartséance in de groote café zaal van den beer Hoogesteger op de Markt alhier, hok Woensdagavond veel volk. Eerst werd dotor de hoeren De Crauw en Glorieux een kaderspel van 400 ca ramboles gespeeld. Eerstgenoemde maakte, 213 caramboles- in ,12 beurten, gemiddeld 17.7 per beurt, laatstgenoemde maakte 400 caramboles in 12 beurten pf ge middeld 33.3, - Prof. Glorieux vergastte de biljaxtlief- hebbers op prachtige driebandstooten en moeielijke masseeistooten welke door hein met bewonderenswaardige vaardigheid weiden verricht. Ook zijn Aritmoetiiigs- ptooten waren zeer schoon. Prof. De -Crauw liet pok menigen stoot zien en bewonderen, die van superieure vaardigheid op het groene laken getuigde. Alle aanwezigen waren het er vérder pver eens, dat het thans bij „Boudeling" een gezellig zitje is. Aan het te houden festival en mu ziekfeest te Middelburg .op deu 2d-en Pink sterdag zal opk worden deelgenomen door de Harmonie „Euphonia"- alhier. Benoemd tot organist bij de Ned. Herv. Kerk te Wilhel-minadorp- dhr. S. J. Tamminga alhier. Vanwege de af deeling Goes van de vereeniging van Handels- en. Kantoor bedienden „Mercurius" zijn aan alle pa troons hier 'ter stede circulaires verzon den, waarin medewerking: gevraagd wordt bij de pogingen tot invoering van een vrijen Zaterdagmiddag. (Z.) Middelburg. De vereeniging- „Middel burg Vooruit", wlel'ké vereeniging nog geen twee jaar bestaa-t, heeft Woensdag haar duizlendste lid ingeschreven. Wat dit -nog eigenaardiger maak't, is dat dit duizendste lid is onze burgemeester, de hfeer jhr. 'M. van den Brandeler. Het plan bestaat dit duizendste lidmaatschap eenigszins feestelijk aan den burgemees ter te gaan aanbied|en. (Z.) Bleëedi-gd als ambtenaar van den burgerlijken stand mr. A. H. Goeman B-orgesius, hoofdcommies ter gemeente secretarie alhier. De toestand van den werkman B., die gisteren alhier onder een lorrie ge raakte, is naar wij vernemen, heden naar omstandigheden gelukkig zeer wel. Dinsdag, Woensdag „en Donderdag der volgende week wordt in perceel K 4 op de Markt alhier, eene tentoonstelling gehouden van voorwerpen welke vervaar digd zijn doo-r de leer.ingen der Ambachts school en welke bestemd zijn voor de ver loting. Zij, die deze voorwerpen nog niet zagen raden wij ten zeerste aan alsnog een kijkje te gaan nemen. De gemeenteraad alhier vergadert Woensdagmiddag a.s. te twee uur. Vlissingen. Door de Ned. marine is aan de Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier die bouw opgedragen van een onder zeeboot. De thans op stapel staande onder zeeboot „K. I." zal Dinsdag 20' dezer te water w,'orden gelaten. De komst van het Engelsche ko ninklijke jacht, waarmede het) vorstelijk echtpaar de reis naar Berlijn mnakt, wordt jhier Dinsdag 20 Mei omstreeks half twee in de buitenhaven verwacht; de koning en de koningin zullen aan boord blij ven tot Woensdagmorgen en alsdan te ongeveer 10 uur per extratrein naar Duitschland vertrekken. Op 27 Mei pas- seeren de Engelsche vorsten hier weer op hun terugreis. De heer G. J. van den Broek, inge nieur van den rijks waterstaat alhier, heeft bedankt voor de door de vrijzinnige- Kiesveieeniging aangeboden candidatuufl voor de Prov. Staten in het district [Vlis singen. Verwachting tot den avond van 10 Mei: Meest matige oostelijke tot zuidelijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Kans op regen of onweer in het zuidwesten, in het noordoosten weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. De Keuringsraad voor de lichting 1914 der nationale militie zal te Vlis singen vergaderen pp Maandag '19, Dins dag 20, Woensdag 21, Donderdag 22 en ,Vrijdag 23 Mei voior de lotelingen uit Vlis singen en ,op laatstgenoemden datum ook voor de lotelingen uit Oost- en Wiesit-Sou» burg, Ritthem en Koudekerk®. Zierikzee. Tot notaris in het arron- dissfement Zierikzee ter standplaats alhieij is benoemd de heer J. 'S. L. Kortewegy candidaat-njotaris te Doesburg, in de plaats van nptaris J. Franse. 1 Op leen der Pinksterdagen houdt die federatie Schouwen en Duiveland van dien B;ond voor Staatspensiomeering eetn loplenlucht-bijeenkomst. Bij ongunstig weer echter zal de manifestatie „voor (ons) met eiken godsdienst strookend begin sel" -aldus de „Z. Nwsb-." plaats 'hfebben in de Protestantsche k:ej'k te Haamstede Die clericalen moesten een kerkgebouw leens durven gebruiken voor zulk 'een politieke manifestatie. Dan zou men wat hiooiten! Wént dat de staatspensioneering in déze streek verpolitiekt is, is klaar voor ieder, die niet ziende blind is. Dé zoo vooruitstrevende auto, die te Willem'sdorp te wlater reed, beh'oort niet, gelijk) do geachte redactie ineein't, aan dén heer Day's, doch aan den stec.- dem. candidaat voor het kiesdistrict Zie rikzee, den h-eer H. A. Koomons. Zelfs voter een soc.-dem. lijkt ons hier een auto /teer -op zijn plaats, daarmede toch is de afstand van uiterst-links naar links h'eel gauw af te leggen en dat kan bij d'e a.s. herstemmingen noodig zijn. Kloetinge. De zangvereenjging „Crescen do" z-al deelnemen aan het te Middel burg te houden festival. Heinkenszand. W oensdag geraakte een tweejarig "kind van G. v. D., al spe lende in een moddersloot. Op het angst- geschrei van een grooter zusje kwam de in de nabijheid zijnd,e P. V. spoedig ter plaatse en mocht het genoegen smaken het kind te redden. Krabbendijke. Donderdagmorgen kwam voor het huis van den schoenmaker Smit het water uit de waterleiding door de straatsteenen sijpelen en al spoedig ontstond er -een fontein. Tusschen den Noord weg en den Boomdijk werden alle aangeslotenen gewaarschuwd en in de gelegenheid gesteld nog w<at water af te tappen, waarna dit gedeelte afgesloten werd. Inmiddels werd de directeur tele grafisch met dit feit in kennis gesteld en al spoedig was men ,per auto er bij om de oorzaak na te gaan en het defect te herstellen. (Z.). Riiland. Woensdagmiddag had alhier de teraardebestelling plaats van wijlen J. P. J. Verplanke, gepensionneerd gemeente veldwachter. i Behalve door bloedverwanten en enkele vrienden werd de lijkkoets gevolgd door den oud-burgemeester J. J. van Gorsel Hz., den burgemeester L. J. Lucasse, de gemeeuteraadsleden, bénevens de leden vfan den kerkeraad der Ned. Herv. kérk. Aan de geopende groeve werd hef woord gevoerd door buigemeester Lu- cusse, en ds. H. J. Visser, die hem her dacht als ouderling der Ned. Herv. kerk. De heer W. Griep, schoonzoon Van den overledene, dankte voor de laatste eer, den overledene bewezen. (M. Cut.) Westkapelle. Woensdagavond is het bou wen van een nieuwe dokterswoning ge gund en opgedragen aan dhr. C. P. Me lis te Vlissingen. (Z.) Oostburg. Alhier is de ruim 70-jarige J. de Meijer in den stal van het R.-K. verplegingshuis van den hooitas ge vallen -en na een kont lijden aan de gevolg-en overleden. Hulst. Naar wij vernemen zal er bij genoegzame deelneming op een Zondag, in Juli van wege 't hoofdbestuur van den R.-K. Boerenbond een exjra-trein heen en weer naar Gent rijden, over St. Nicolaas, en stoppende te Kijkuit en Hulst. .-Wij twijfelen er niet aan, of vele Bondsleden en hunne huisgenooten zul len van deze gemakkelijke gelegenheid gebruik makjan om de tentoonstelling in de Bloemenstad te bezoeken. Boschkapelle. In eene vergadering Van belangstellenden, gehouden in het cathe- chismuslbkaal, is definitief besloten een geitjenbond op te richten; er traden 25 leden toe, maar ongetwijfeld zullen spoe dig meerderen volgen. Tot Bestuur zijn gekozen de heeren A. de Rakker, voorzitter; Fl. de Loos, secre taris-penningmeester; P. d'Hont, P. Adri- -aanssens en Th. Ottjes, leden. De Z.E'erw. heer Pastoor is geestelijk adviseur. Binnenkort zal men weer bijeenkomen, ter bespreking der aansluiting bij de Pro vinciale vereeniging.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 9