UIT ZEELAND. Uit het 4de District. daloosstelling te geven. Het electoraal ac coord werd aangenomen, terwijl bijzonder de nadruk werd gelegd op punt 10, dat de kosten der verkiezingen worden Jie taald door de partij van den candidaat. Na eenige discussie nam de vergadering het electoraal accoord der Rechtsche par tijen aan met algemeene stemmen. Te midden der beraadslagingen kwam het bericht van den voorzitter van den Bond van R.-K. kiesvereenigingen, dat het politiek en electoraal accoord door den Bond bij acclamatie was aanvaard. Dit bericht werd begroet met daverend applaus. "Een dito bericht van'de Chr.-Hist. Unie kwam aan tjjdens den maaltijd welke 200 depufaten rondom Dr. Kuyper vereenigde. Nederlandsche Spoorwegmannen naar Rome. Van onzen spoorwegman-pelgrim-oor respondent ontvingen wij een kort ver slag van het verdere wedervaren der R.- K. Spoorwegmannen, die gezamenlijk naar Rome vertrokken, zooals wij vorige week mededeelden. Dinsdagmorgen werd in de St. Pieterskerk te Rome door den gees telijken adviseur Mutsaers de H. Mis op gedragen, welke H. Dienst door de pel grims werd bijgewoond. Dien dag werd een bezoek gebracht aan de St. Pieters kerk zelve, de „Jesu", hoofdkerk der Jezuïetenorde, het oude heidensche Fo rum, het Colyseum, waar de martelaren werden gefolterd, de Marmertijnsche ge vangenis, waar de apostel Petrus geker kerd werd en door zijn gebed een miracu leuze bron ontsprong. Verder de St. Jan van Lateranen met het gedenkteeken van Leo XIII, de kerk Maria de Meerdere met haar schatten en reliquiën, de kerk van het H. Kruis van Jeruzalem, waar het lichaam rust Jan den li. Theodoras, soldaat-martelaar. Na |afloop van die be zoeken, brachten de 35 rijtuigen de deel nemers naar hun hotel terug, waar be richt werd ontvangen, dat kardinaal Merry del Vai ide pelgrims Donderdag zou ont vangen. 'tWas natuurlijk een teleurstel ling, dat ,zij den Paus niet konden be groeten, maar Zij troostten zich met de gedachte, dat Z. H. althans in beterschap vooruitging. Typisch, dat naar onze correspondent meldt men in Rome zelf weinig over de ziekte van den Paus hoorde spreken. Woensdagmorgen werd de kerk bezocht Waar zich de z.g. „heilige trap" bevindt, die eenmaal voerde naar het rechthuis van Pilatus en door onzen Zaligmaker is betreden. Ze heeft 28 treden en is met notenhout bekleed. Volgens vroom gebruik wordt deze trap knielende be klommen. Te elf uur werden de (pelgrims zeer hartelijk door kardinaal Merry del Val, staats-secretaris van Z. H. ontvangen. Ieder ontving een medalje en den Pause. Jijken zegen. Daarna volgde een bezoek aan de overrijke Vaticaa-nsehe museum's, de Sixtijnsche kapel met het wereldbe roemde doek „het laatste oordeel", 20 M. hoog, 10 Meter breed van Michel An- gelo, de kerk van de H. Cecilia, waar in de crypte haar lichaam rust, de 'basiliek St. Paulus buiten de muren en de kerk der Eerw. paters Redemptoristen. Des avonds om half zeven gingen de pelgrims op audiëntie bij kardinaal Van Rossum, die hen allerminzaamst ontving. Donderdag werden de Catacomben bezocht. Een Hol- landsche trappist, pater v. Doorn uit Rot terdam leidde de pelgrims rond. In de stad teruggekeerd werd na het diner een bezoek gebracht aan het graf van Dr. Schaepman op het Teutonisch kerkhof. Veel en vurig werd daar gebeden voor het dierbaar vaderland en op de zerk werden drie bouquetten van roode, witte en blauwe bloemen, symbool der N-e- deriandsche vlag, als hulde aan den, he laas te vroeg ontslapen, doctor neerge legd. Ook de graven der Hollandsche zouaven op het Campo 'Santo werden bezocht en het graf van Pius IX op het renzenkerkhof San Lorenzo. Den laatsten dag van hun ommegang in de eeuwige stad werden de pelgrims rondgeleid door pater Van ltooy uit Loon-op-Zand, wijl de ZeerEerw. heer Mutsaers Woensdag avond naar Nederland was vertrokken. De pelgrims gingen Donderdagavond om 11.50 uit Rome eu kwamen Vrijdagavond na 21 uur sporens te Göschen aan via Pisa, Genua .en Milaan en met heerlijke vergezichten op de Middellandsche Zee" en de m,eren Como en Lugano. Zaterdag werden nog een paar uitstapjes gemaakt en tevens over Luzern naar Bazel ge reden waar men zich splitste als bij de heenreis. Zondagmorgen om 8 uur kwam een gedeelte te Arnhem aan. Onze correspondent besluit zijn mede- deelingen aldus: „Moge deze heerlijke Roomsch© reis het geloof der deelnemers, vbrsterkt hebben en hen aansporen Wiet ijver hunne dagelijksche werkzaamheden tb. herviatten. Dat geve God!" Wij beamen dezen wensch van harte. De bladen berichten, dat dit jaar aan Breda en 's Hertogenbosch een Koninklijk bezoek te wachten staat. Oude i' w ij s Goes. Aan de Ghr. Normaalschool alhier zijn na examen overgegaan van klasse 111 naar IV de vrouwelijke leer lingen: R. Meloen. C. v. d. Plassche, •T. W. Brand en L. Staal; en (de mannelijke: A. Koppejan, C. v. Liere, J. de Dreu, ,C. Potter, J. Slabbekoorn, •\V. Rekhardt, J. Bol en G. de Booij. Gelaagd voor onderwijzeres lager onderwijs S. Schipper te Goes. Geslaagd op het examen voor de nuttige handwerken mej. N. G. Mels te Goes. Benoemd tot lid der examencom missie teekenen en boetseeren M. O., o. a. de heer P. II. Pomes, directeur der ambachtsschool en avondteeken- school le Zierikzee. 's-Heer Hendrikskinderen. Zaterdag slaagde te Middelburg voor de aclc lager onderwijs mej. N. G. v. d. Graaff, leerling van de normaalschool te Goes. Hansweerd. De heer G. F. Il.Luvvema is benoemd tot hoofd der school te Othene, (Gem. Zaamslag) met 8 van de 9 stemmen. Te Oostburg 'had j.l. Vrijdag aan de ambachtsschool aldaar 'de uitreiking plaats van diploma's aan de 20 leer lingen, die 'de school dit jaar verla ten; n.l. 6 timmerlieden, 9 smeden en 5 schilders; tegelijk had de toelating plaats van '-20 nieuwe leerlingen en werd de tentoonstelling geopend van de werkstukken 'in 't afgeloopen leer jaar door 'de 'jongens vervaardigd. (M. Cl.) Gemeenteraad van Goes. In de Zaterdagmiddag onder voorzitter schap van den burgemeester gehouden Raadsvergadering was dhr. Risch met kennisgeving afwezig. Ingekomen was een goedkeuring van Raadsbesluit waarbij aan de Ver. Het Volkshuis een lokaal der Meisjesschool ten gebruike wordt afgestaan. Vastgesteld werd de instructie van den Directeur-boekhouder der gemeente-gasfa briek, welke instructie een aanvulling is van de verordening tot regeling van de exploitatie der gemeentelijke gasfabriek. De borgtocht werd bepaald op f3000. Aangezien deze een zakelijke of persoon lijke mag zijn, zal over den aard der borg stelling eerst na de benoeming en in overleg met den benoemde beslist wor den. Vervolgens werd behandeld het voor stel tot intrekking' der verordening re gelende de benoeming en den werkkring van de Commissie tot classificatie der leerlingen voor de 0. L. Scholen. Door de uitbreiding van het bijzonder onder wijs in deze gemeente zijn de werk zaamheden dezer commissie vrijwel over bodig geworden, daar B. en W. ten op zichte van de toelating tot de Openbare Lagere Scholen geen voorlichting meer behoeven van de verschillende kerkelijke diaconieën en andere armbesturen. Deze commissie bestond n.l. uit 7 leden: 1 wethouder (tevens voorzitter), 1 wethou der (plaatsvervangend voorzitter), en ver der 1 lid van den Raad, van het Buig. Armbestuur, de Diaconie der Ned. Herv. Gem., de Diaconie der Ger. Kerk, het R. K. Parochiaal Armbestuur en de Com missie voor Oeconomische Spijsuitdee- 'ing. Het voorstel werd z. h. s. en zonder discussie aangenomen. Ter behandeling van de overige punten der agenda (benoeming directeur gasfa briek eu behandeling kohier li. O.) ging de Raad in geheime zitting. Na heropening der openbare vergade ring -werd overgegaan tot de benoeming van een Directeur-boekhouder voor de gemeente-gasfabriek. De aanbeveling be staat uit de heeren: 1. S. H. Bonthuis, directeur der gasfabriek te Leerdam; 2. Jan Bolt, directeur der gasfabriek te Zie rikzee; 3. J. K. F. Blokhuis, directeur der gasfabriek te Middelharnis4. II. II. Prakke, directeur der gasfabriek te Vee- nendaal. Bij eerste stemming verwierven de hee ren Bonthuis, Bolt en Prakke resp. G, 2 en 4 stemmen, dhr. Blokhuis geene; bij tweede vrije stemming resp. G, 1 en 5 stemmen. Bij herstemming vereenigden de heeren Bonthuis en Prakke ieder G stem men op zioli, waarop 'door het lot be noemd werd de heer S. H. Bonthuis. Ten slotte is vastgesteld het primitief kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1913; de begrooting was f33462.03-5. Do factor js briangrijk lager genomen kun nen worden en dus wordt de aanslag minder dan verleden jaar. Goes. Toonkunst. Als voorloopig be richt kunnen wij mededeel-en, dat het Mei-conobrt van „Toonkunst" alhier zal gegeven worden op 'Donderdag 8 Mei (genierale repetitie 7 (Mei) a.s. Ten gehoore zal worden gbbracht (het oratorium „Fran- ciscus" van den :hfet vorig jaar overleden Belgischen co(mpünist Edgiar Tinei. In het (engageeren der solisten is „Toonkunst" zeer gelukkig geweest. Be halve die heeren A. K. Z. van Goes (ba riton) en Theo van der Hani van Voor burg (tenor) zal als sopraan-soliste op treden de bekende 'kunstenaress© Hanna Verbena, leerlinge van Catharina van Rennes. Zij had o.a. het voorrecht eenige liederen te zingen -vpor H. M. de Ko ningin en Prinses Juliana. Z,oij belooft dan ook dit concert b.ij zijne voorgangers niet te (zuilen,, achterstaan. Middelburg. In de Zaterdagmiddag ge houden vergadering van het Centraal Vrijzinnig Propaganda.Comité op Walche ren werd definitief candidaat gesteld de heer mr. E. E. van Raalte, oud-minister van Justitie te 's Gravenhage. Verleden jaar hebben wij eens een opmerking geschreven over de ons in ziens zeer onpraktische verdeeling der brievenbus over onze stad. Spoedig daar op werd een bus geplaatst op den'Seis- singel. Thans zal wederom een groote verbetering plaats hebben. De brieven bus die thans op het Noordplein staat wordt naar het begin van den Noord- weg verplaatst. Tevens zullen de bewo ners van dien weg van af 5 Mei ook (opgienomen worden in de l'aatste post bestelling. Een -en ander naar aanleiding van een adres dat laan den directeur van het postkantoor was verzonden. Hedenmorgen is een aanvang ge maakt met het wegnemen van de groote gaslantaarn op de Markt alhier, die plaats moet maken voor een monumentale electrischp verlichting. Vlissingen. De directeur-generaal der Staatsspoorwegen, heeft o.m. een eervolle vermelding wegens betoonde activiteit toegekend aan den heer H. T. Koppen, goederenklerk-stationsassistent alhier en wel naar aanleiding der bekende sacha rine smokkelarij. De lieer Koppen trad op zulk een actieve manier op dat dit tot aanhouding van den dader leidde. De koperslager der Staatsspoor M. Faasse kreeg een -eervolle vermelding wegens betoonde eerlijkheid. Het bericht in ons vorig nummer opgenomen betreffende de bestemming welke aan het voormalig postkantoor zal worden gegeven, mist, naar men aan de „V. C." meldt, allen grond. Plan 1913. Nadat de gemeenteraad van Vlis singen met groote meerderheid slechts 3 stemmen verklaarden zich vóór sub sidie besloot om afwijzend te beschik ken op een verzoek van de commissie voor de viering van het onafhankelijk- heidsfeest om een bijdrage uit de ge meentekas van f500, verschenen in de plaatselijke bladen meerdere ingezonden stukken van peirsonen, die over deze wei gering hunne vernedering of afkeuring te kennen gaven. Thans is eon adres aan den raad ter teekening gelegd, waar in veirzocht wordt op net genomen be sluit terug te komen en alsnog subsidie te verlep aen. Het argument, dat er geen geSi is, kan volgens het adres buiten beschou wing blijven, daar f500 op eene begroo ting van f 500.000 van geen merkbaren invloed is. Kloetinge. Voor de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad alhier werden uitgebracht 191 stemmen, waar van blanco G, van onwaarde '5, vol strekte meerderheid 91 stemmen. Op den heer C. Zandee werden uitgebracht 76, op den heer M. lvole 67 en op den heer \V. de Braai 37 stemmen. Herstem ming tusschen de heeren C. Zandee en M. Kole. (Z.j Tijdens de schietoefeningen die 's Za terdagsavonds gehouden worden werd ze kere A. M. in zijn arm geschoten, zoo dag geneeskundige hulp noodig was. Kapelle. Door de maatschappij tot ex ploitatie van staatsspoorwegen is a,an den heer J. J. Dronkers Pz., Kapelle, opge dragen het wijzigen van den dijkdoorgang met aanbrengen ijzeren puntdeuren enz., bij wachtpost 24, voor de som van f8185. "(Z.) lerseke. Door baldadige handen werden Zaterdagnacht in eten boomgaard aan de Grintweg verschillende boompjes ver woest en planten vernield. De eigenaar steld-e met behulp- van den politiehond van dhr. Ganzfeman van Kapelle een onderzoek in, hetgeetn ten gevolge had dat de vermoedelijke dader werd opgespoord. Met ingang van 1 Mei btenoemd tot kommies alhier de heer J. van Iwaar- den van Wouw.. De verkoop der Emmabloempjes iu deze gemeente ten bate van „heit Groene Kruis" bracht op 'de som van f32.25. De groote algemeene ver pachting van de -oesterkanten, die in geen 30 jaar meer 'plaats had en die hier op lerseke met 'groote belangstelling wordt tegemoet gezien, zal in Juni plaats hebben. Baarland. Zaterdag hield 'de raad een voltallige vergadering en besloot met al- gelmeene stemmen a. een nieuwe Dorpsstraat ite leggen, ter breedte van 3 M. tusschen de kant- lagen en voor de uitvoering van dat werk f 8000 te leenen op (nader vast te stel len voorwaarden; b. het havenplateau te herstellen met de keien, welke thans in de Dorpsstraat liggen; c. de kosten voor hare rekening te nemen van eene spreekcel in het hulp- telegraafkantoor alhier; d. den 15en Mei schouwing over de wegen te houden e. op Zaterdag a.s. 's avonds om 6 uur den grond op het Dorpsplein te ver- koopen J)ij opbod. Krabbwdijke. Vrijdagavond bracht een zekere 15., uit St. Maartensdijk, zijn kof fer naar hot station alhier en kocht een kaartje naar Bergen op Zoom, waarna hij terugkeerde 'paar (het logement van den (heer 'K. alwaar hij een dag gelogeerd had. Eenige ©ogenblikken later begaf hij zich aldaar 'naar de privaat en loste een ,schot. 'Do logementhoudster en de huren liepen hevig verschrikt naar bui ten. ;Ook de schutter kwam naar buiten en daar de gemeenteveldwachter er juist passeerde liep 'hij -netjes in de val. De gemeenteveldwachter ontnam 'hem dade lijk zijn revolver waarop nog 5 patronen en een leege -huls was. De mak ver klaarde zelfmoord te hebben willen ple tgen, doch het scheen dat hij blij was dat liet schot gemist had. P-roces-verbaal werd opgemaakt wegens overtreding der Wa penwet. Driewegen. De Itaad vergaderde 24 April j.l. Present j'i leden, afwezig bet lid M. de Dreu. Onbewoonbaar worden verklaard eene woning bewoond door de wed. M. Kor st-anje en het armhuis op het dorp. Wordt besloten eenig bij-werk aan liet nieuw te bouwen gemeentehuis te laten uitvoeren. Het gemeenteverslag over 1912 wordt dien Daad aangeboden. lil de begrooting voor 1913 heeft eene af- en overschrijving plaats. Op ©ene reclame inzake aanslag hoof dei. omslag wordt gunstig beschikt, door den reclamant te brengen van de 9e naar de 7e klasse. Wegens vertrek naar elders krijgt Jac. van Oosten ontheffing van hoofdgeld over 1913, ad f 0.6G. Heinkenszand. Onz-e stille gemeente werd Zaterdagavond verlevendigd door liet uittrekken der fanfare „Euterpe" naar de woning van het gouden echt paar Allemekinders om er een serenade te geven. Na een keurig programma ten uitvoer te hebben g-ebracht werden de muzikanten onthaald. Hansweerd. Met ingang van 1 Mei a.s. z'al de sneltrein, die om 7 uur 46 mi nuten vpn Vlissingen vertrekt, ook te Vlake stoppen. Aan de firma F. V. de Groof, alhier, is door den Commissaris der Koningin in Zeeland vergunning verleend tot ver voer van 2000 K.G. dynamiet van België naar Buitenhuizen. Het dynamiet moet dienen tot opruiming der „Eastwell". (M. Crt.) Op de Westerschelde is het ijzeren zeilscheepje „Beginsel verkregen", schip per Spel, geladen met aardappelen van Ellewoutsdijk naar Amsterdam, nabij de Bro-uwersplaat door den harden wind ver vuld en gezonken. De opvarenden wisten zich in de roeiboot te redden. Het schip komt met laagwater -gedeeltelijk bloot. Het ongeval had Zaterdagnamiddag j.l. pl'aats. De gewone audiëntie 'van den Com missaris der Koningin in Zeeland op Donderdag 1 Mfei a.s. zal niet doorgaan; in plaats daarvan Zal opl Woensdag 30 lApril a.s., des voormiddags tie 14 uur eene audiëntie worden -gehouden. „Ziekere Junigebeurtenissen kompn in het zicht". Zeker mogen wij deze woorden van een Tweede Kamerlid wel tot de onze makpn in de dagen, die komen; zullen. Want Juni nadert: de maand, waarin pen octracisme zal gehouden worden on dier de burgers vain het 4e district. Geen oogenblik mogen we deze maand uit het oog verliezen, omdat er zooveel van af hangt. Zper zeker staan onze kansen schoon in bpt district Oostburg maar toch mopteu we nog hard werken. Men djene goed te begrijpen, dat „links" zich toplegt op de „verwoesting van Carthag-o". Carthago mopt verwoest" zal ook hier bet parool zijn van de linkerpartijen. Im mers de Christen en voornamelijk de Katholiek hoort niet mee te doen aap. de politiek en kan ookj niet toere kenbaar geacht worden om te regeeren. Daar hebben we de ondervinding van opg-edaan in den tijd toen alles liberaal wias in ons goiede Zeeuwsch-Vlaamsche- land. Maar er kwam leven. Onzd kies vereenigingen werden geboren, onze pro pagandisten traden op, onze pers wo-n vpld, ons vereenigingsieven begon te bloeien. O, die kiesvereenigingen, wat zijn &e een doorn in het oog van de vrijzin nigheid! Want daardoor is onze macht gegroeid, zoodat men thans van links geen invloed meer heeft op' ons volk. Is het dus te verwonderen, (dat ook hier de stembusstrijd fel zal 'zijn? De vrijzinnige heeft zich hier altijd beschouwd als „de man", „de -intellec- tueele". Daarom is het een uitvloeisel v.an dat beginsel, dat wij1, Katholieken, geen medezeggenschap moeten hebben in don Staat. Wij worden hier nog be schouwd als -een distel, door toevallige omstandigheden te snel opgegroeid, en zich nu verwerend verheffende boven, de andere planten. En die distel moet ook hier verdwijnen; dat is de linkscWe toeleg. Het is immers onbeschaamd van 'n Roomsche om zich met Staatsaangele- genheden in te laten. t Dat mag en kan niemand anders dan de liberaal: 'n navolger van Thorbecke: een man van het harteloos liberalisme dat kinderuithniting en werkliedenvet' waarloozing niet gekeerd heeft en daor z'n sociale kortzichtigheid ons in ,ru.. nige impasse van nu gebracht heeft. Dat mag alleen de intelleciueele vrijzinnige die meende, dat zindelijkheid, spaarzaam heid, ordentelijkheid en goed gedrag zoo, wat de voorwaarden waren om te sla- gen in het maatschappelijk leven. Alsof er gieen sociale noodwendigheden beston den, alsof dividentenjacht der liberale groot-fabrikanten en moordende concur- rentie, overmacht der rijken over zwakkeren, werkeloosheid, enz., enz. geen machten waren, waartegen de bo' vengenoemde „braafdoenerij" niets ver mocht! En toch zijn er helaas ook nog enkele Roomschen, die zich dooi de stem van don vogelaar laten verschal ken, verraad plegen aan hunne princiepen en in het leger van den vijand hand en-spandiensten verrichten. Doch kennen zij het doel van „links"? Wij gelooven van niet! Er zijn onder de Katholieken ook in Vlaanderen- land nog enkelen, die imeenen, dat de vrijzinnige nog «zoo- kwaad niet is: hij kan zich immers zoo goed en jo viaal voordoen en neemt ook beleefd den hoed af voor een priester. Doch dezulken weten de -personen niet te on derscheiden van de zaken, van de stel- sfels van de theorieën. Zóó hoorden we 'n Katholiek dezer dagen spreken over den candidaat der vrijzinnigen in het district Oostburg, jhr. de Muralt; doch deze man wist niet, dat de Muralt bij "het namen noemen voor c.andidaten vo-or het Tweede Kamerlid maatschap door den voorzitter der vrij. zinnige kiesvereeniging was betiteld met den „eerenaam" van „anti-clericaal". Toen iiij dit vernam was hij; natuurlijk dadelijk genezen. Jhr. de Miuralt gaat intusschen maar door met lezingen te honden voor zijne mannetjes. Uit het verslag in het „Weekblad van Zeeuwsch-Vlaanderen" van 19 April van eene zijner lezingen willen we het vol gende aanstippen „Voor het religieus gevoel van het volk in zijn geheel heeft ide Muralt veel respect. Hij zo-u de liberale partij verlaten, indien hij gewaar werd, dat die partij het opzettelijk doel had den godsdienst te ondermijnen". En verder - i „Tegen het clericalisme verzet spre ker zich. Hij lieeft niets >tegen de Room schen als burgers en een ieder moet weten, hoe hij gelooft, maar hij ver zet zich tegen pen ieder, diq het ge loof misbruikt om politieke winst Ifie behalen". Is hier weer niet ©.enigszins de ecbto volbloed-liberaal aan het woord? Wel verdraagt men het in ons Room schen, dat wij in de kferk en binnen kamers den godsdienst in ©ere Ihqpiden, als in het publiek daar jnaar niets van gemerkt wórdt! 1 i Doch als wij als Katholieken die stem bus naderen, om voor onzle' Ipartrj mede zeggenschap tte krijgien in de regeering, zie dan zijn we ;be ,v|gr. Qjat anag enkel en alljeen weer 'de liberiaall (Wij, Roomschen, zijn voor zulke dingen te achterljjk, te dom. L'aten we echter de vrijzinnigen maar praten en storen we 'ons niet yuan het geen de liberale bl|aden schrijven, maar laten we eendrachtig samenwerken om den candid|aat, die door alle RoomsCh- Katholieke kiesvereenigingen met alge meen© stemmen is gesteld, 'de zege je verschaffen. Dat elk Roomsch kiezer daarom zijn plicht doe! Uw -b r i e f s c h r ij ve r. Oostburg, 24 April 1913. Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen Koewacht W-oensdag j.l. werd hier eene buitengewone vergadering yan den gemeenteraad gehouden ter nadere be spreking van het adres van de (bewo ners der Kerkstraat. Ji. en W. yteelen mede, dat zij met den bouwkundige, den heer J. van Groenendael te Breda de zaak in het breede hebben besproken en dat deze niet ongenegen was Im mens het Moederhjuis eene overeen komst aan te gaan omtrent hef afstaan van grond ter verbreeding van de (Straat; als de gemeente van haar kant ,ook een strookje afstond. Daardoor zou een rechte straat ontstaan. De gemeenteraad vond dit goed, mits Ged. Staten daartegen geen bezwaar hadden. B. en W. en vde secre taris zullen naar Middelburg gaan om bij Ged. Staten de zaak mondeling toe te lichten. Men schrijft ons: De vorige weck is verschenen het ver slag over het 14e boekjaar van de Coö peratieve Centrale Raiffoisen-Bank te Jtrecht, waarbij 25 Boerenleenbanken uit Zeeland zijn aangesloten. Daaruit bljjkt, dat in het vorige jaar bij' ,de Centrale door de aangesloten Banken is ingebracht ruim 25 millioeu gulden, terwijl eveneens ruim 25 millioen gulden door da .Cen trale aan de aangesloten Banken is uit geleend. Gedurende het geheel© jaar wa ren de ingebrachte gelden voldoende om aan alle aanvragen yan voorschotten te

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2