O N D E R[Vi IJ S. Ingezonden stukken. Landbouw m ïteefeeir Laatste Berichten. 402e Staatsloterij. VISSCHERIJ Ailoop verkoopingen, aanbestedingen enz Nagekomen Advertentie. Burgerlijke Stand. Marktberichten. in wij hebben avond van 24 April oostelijke tot noor tot zwaarbewolkt. Zelfde temperatuur irordening, waardoor :ioofd zal zijn door schreeuwen of op rensehte wijz,e ook, publiek te vestigen reven stukken, irdoor geregeld wie a voor openbare ver- d moeten geschieden bestuurders der in door hen, die eene door deze wijziging berijden van straten verbieden, en ander aan met jler vergadering werd die na een lang- buitcnland weer aan- ivensoht met zijn her- den rand stemden ich door den Burge- n, in. ruder werd benoemd 7 stemmen tegen 4 1 op mr. Gratema. ;avond was oen rni- Palingstraat binnen lijn rijwiel in de gang iiet café verliet was n, De politie is hier- esteld en stelt een (Z.) lijke dader van den •ijwiel uit een gang Palingstraat alhier, I, is in verhoorge.no- bureau. Hij ontkent Maatschappij „De buizen aangekocht ïgstraat en grenzende ijzer- en kopergiete- te kunnen laten door- ten zijn reeds op één at men spoedig tot i overgaan. der Emmabloempjes, i had voor het slation bate van bestrijding nder spoorweg perso en opgebracht. 'sMid- aren alle beschikbare t. („MCrt.") »eft aangehouden een in gezelschap was persoon. Het meisje ;r ouders aangehouden reht, terwijl het „heer- fficier van justitie zal niging „Gemeenschap- ier is aan den minister t volgende adres ver sten eerbied te kennen ïemeenschappelijk Be en, dat zij gaarne zag aan het verbreede electrische beweeg- rzien en wel op de en dichtdraaien in 't jd vordert, vooral bij en laatsten tijd, doori /an een zware ijzeren brug voor de electri- c op verbeterd is jponthoud veroorzaakt nerend voor handel en ■ooral daar deze brug naar liet stationseni- iip dat liet aanbrengen 1 beweegkracht liooge edt brengt, zulks echter vordert voor de be- rug. Dm zij beleefdelijk ver- Ires gunstig gevolg te ;he Katholiekendag en wij nogmaals mede een toegangskaart voor i Katholiekendag op 4 egrip van een program- n verkrijgbaar aan een essen J .H. M. Slieger en dhr. ,s Heerenlioek, dhr. b inkenszand, dhr. P van lir J. Huige, Kwaden- Ie Keyzer, Middelburg, J. Groot en dhr. J- lj- ssemeer, dhr J. K. Kuy- R. K. Pastorie, Tholen ie, Vlissingen, dhr. R- iyk, Zierikzee, dhr. dhr. J. H S. Numan n, wonende in plaatsen mwoordigd zijn in t a an die ook niet voorko- ande lijst, kunnen hunne st reeks richten aan n 't Uitvoerend Comité te fcl 30. Zierikzee O p e n b r e f. In de Ziei Nieuwsb. heeft de ingenieur Jhr. K. M. De Muralt een open' brief geschreven aan de heer C. J. Bongert te Kerkwervc en liem gesommeerd zijn bewering waar te maken als zou de heer De Muralt wel degelijk aandeelen hebben in de N V Betonmaatschappij systeem „De Muralt". Hij ziet het rapport der com missie welke daarnaar onderzoek moet doen zonder schroom te gemoet. Wemeldinge. Maandagmiddag had hier een zeer treurig ongeluk plaats. In de voorhaven van het kanaal lag het sclnp Spa" gemeerd, wachtende om geschut te kunnen worden. De 19-jarige schip persknecht A. M., geboortig uit Temschc (België), wilde voor liet achterop ko mende tjalkscliip „Vertrouwen", schipper Pas, van Sommelsdijk, de roeiboot van de „Spa" die tusschen beide schepen bekneld dreigde te raken nog vlug in veiligheid brengen Hij sprong daartoe in de boot, doch de „Vertrouwen" liep er reeds tegen aan, zoodat de boot kan telde, en de knecht zich vast greep aan liet gangboord van liet scliip. Nu raakte de ongelukkige echter zelve tusschen beide schepen beklemd, niet liet gevolg dat hij zeer zwaar gekneusd door toe geschoten lmlp aan boord werd gehaald. Medische hulp, die spoedig ter plaatse was, mocht niet meer baten, ongeveer een uur later is hij reeds overleden, Zijn lijk werd naar het lijkenhuisje vervoerd. De betrokken schepen werden tot nader onderzoek alle aangehouden. Het onge val verwekte natuurlijk groote opschud ding in onze gemeente. (Z.) De afd. Feijenoord van „Scliutte- vaer" heeft in een de vorige week ge houden vergadering aangedrongen op een betere regeling en scherper toezicht in het kanaal van Wemeldinge en in de haven van genoemde plaats, waar liet scheepvaartverkeer dagelijks drukker wordt. Hoedekenskerke. Naar wij uit goede bron vernemen heeft dhr. Huigebaert te Kortrijk, ontwerper van het tramnet door Zuid-Beveland, zijn voornemens te kennen gegeven de lijn, waarvan oorspronkelijk liet eindpunt Baarland zoude zijn, te willen verlengen tot aan de haven dezer gemeente. Kloetinge. De eerste prijs van de Noord- Bevelandsclie landbouw-vei loting zijnde 4 vette ossen ter waarde van 85Ö gulden viel ten deel aan J. Oele landbouwer alhier. Heinkenszand. De Emma-bloem ter be strijding der Tuberculose liee.lt in deze Gemeente f34.25 opgebracht. De „M. Crt." deelt mede, dat liier Maandag een vrouw is overleden, die een paar dagen geleden zich aan een speld had bezeerd, waardoor bloedver giftiging was ontstaan Hansweerd. Benoemd tot kantoorbe diende bij de P. en T„ kantoor Hans weerd, Mej. P. A. M. Koch. (Z.) Het sleepschip „de Dommel" schip per Nefkens is door aanvaring in het Mallegat op den dam geloopen en ge zonken. Het schip was gelalen met ijzer en voor Antwerpen bestemd. De bemanning ,verd gered. De „Ristelhuber III" is in aanva ring geweest met het sleepschip Vol harding 4 en bekwam een groot gat in liet voorschip. Naar men ons mededeelt zal de Decauvilletram VlakeHansweerd 15 Mei worden in dienst gesteld De sleepboot „Infatiguable" is met gebroken machine sleepende binnenge bracht door de sleepboot „Alerte" en zal naar Antwerpen opgesleept moeten worden om te repareeren. Schore. Door de politie is alhier aan gehouden een zekere P. J. B. afkomstig uit Middelburg, verdacht van oplichting en verduistering van een rijwiel gepleegd in de Provincie Noord-Brabant. Baarland. Zaterdag 8 Mei a. s„ des avonds om 7 uur beginnen de oefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht op de Teil" stichten van eene electrische Centrale voor Zeeuwsch-Vlaanderen werd gekozen tot voorzitter de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, burgemeester van llon- tenisse en tot secretaris de geer L. J. deu Hollander, burgemeester van Axel. (VI. Crt.) Oostburg. Om onze lezers voldoende op de hoogte te houden van hetgeen in het liberale kamp voorvalt, geven we hier een verslag van de Zondag j.l. gehouden vergadering van de Vrijzinnige Kiesvereenigingen in het voormalig 4e district. De vergadering was door ruim 200 man bezocht. Door den voorzitter, dhr. M. Lucieer te Oostburg, werden woorden van waardeering gesproken over de drie aftredende ledenErasmus, Van Oyen en Hauimaclier. Het eerst werden nu namen genoemd voor de Statenver kiezingen. In de vacature-Era-mus werd het volgende drietal opgemaakt: 1. P. Erasmus te Cadzand met 159 stemmen. D. van Zuyen,; burgemeester van Breskensmet 29 stemmen. 3. P. A. Zijlstra notaris te IJzendijke met 13 stemmen. In de plaats van de vacature-Hammacher kwam de voordracht: 1. J. Becu, rustend landbouwer te Groede met 101 stemmen. 2. M. Bleikcr te Sehoondijke met 54 stemmen. 3. W. de Smidt te Sehoondijke metjfö stemmen. (Op den lieer Zijlstra waren nu 15 stemmen uitgebracht.) Eindelijk werd voor den zetel van Van Oyen het volgende [drietal opgemaakt 1. D. van Zuyen met 97 stemmen. 2. M. Bleiker met 40 stemmen. 3. W. de Smidt met 37 stemmen. (Op dhr. Picter Adama Zijlstra, notaris Ie IJzendijke, werden nu 18 stemmen uitgebracht.) In eene volgende vergadering zullen nu de drie candidaten gekozen worden. Het verwondert ons ten zeerste, dat een man als Pieter Adama Zijlstra, notaris tc IJzendijke, die toch uitmun tend in aile deelen van ons district bekend is, zoo weinig stemmen bekwam. Doch bij de uitspraak eener Kiesver- eeniging heeft men' zich neer te loggen, en voornamelijk in dit geval, nu dhr. Zijlstra zoo een klein aantal stemmen behaalde. Voor ons Roomschen blijft de keuze der liberale Kiesvereeniging lood om oud ijzer. De tuberculose-bloem bracht in onze gemeente op f 40, te Sluis f 39 en tc Aardenburg f 23. Een aardig sommetje! Biervliet. Men schrijft onsIn de Zon dag te Oostburg gehouden vergadering van de vrijzinnige kiesvereeniging in het 4e district is tot bestuurslid herkozen dhr. P. Maarleveld alhier en dhr. P. Dikkenberg te Zuidzande. De vei koop van het tuberculose- bloempje bracht hier op f31. Breskens. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt de kommies bij de belastingen K. Rosdorf van hier verplaatst naar Rozen- daal. Groede. Op het erf van den landbouwer I. Becu viel een 4 jarig kind uit een raam. Het kwam terecht op een hoop steenen, waarvan het gevolg was, dat de kleine hoofdwonden bekwam, waar voor geneeskundige hulp moest ingeroe pen worden. Oeverafschuiving. Walsoorden. Men schrijft ons van amb telijke zijdeAan den zeedijk van den Perkp'older van het Calamiteuze Water schap Walsoorden is Zondagnamiddag omstreeks hall 4 met hoog water tus schen dijkpaal 41 en 42 eene verziakking ontstaan, waardoor over eene lengte vain 70 M. van den buitenberm over de helft der breedte is weggezonken. Aan de teen der steenglooiing bedraagt de lengte der verschuiving ruim 100 M., terwijl ook in het strand een val is gekomen. De schade hierdpor veroorzaakt is aanzienlijk. banen der Schietver. „Willem Hoofdplaat. Men schrijft ons Dhr. Ed. VerdegliemDe Jager alhier is benoemd tot hoofd-controleur aan de Suikerbietenfabriek te Selzaete. Philippine. Gedurende de maand Maart werden alhier aangevoerd 417.200 KG mosselen tegen 417.500 K.G. in Maart 1912. Sluiskil Maandag, ooi middag kwam bij het stellen van de groole kraan voorde kolen-silo van de cocesovens een onge val voor. De monteur Cyrillus van Laere, uit Gent rekte te ver en verloor daar door het evenwicht. Hij stond ruim 20 meters boven den beganen grond, doch bleef op de circa 7 meters lagere stelling liggen. In zijn val is hij enkele malen omgedraaid. Hij is aan borst en ook aan den rug gewond en klaagt over pijn. ^ogenschijnlijk is er niets gebroken. Dr. Buijze, die hein ter plaatse de eerste hulp verleende achtte opneming in het ziekenhuis noodig, waarheen Van Laere s middags per gemeente brancard is over- gebracht. (Tern Crt) Sas van Gent. In de Vrijdag gehouden vergadering van de commissie tot het Voor de tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten, woningen, meubelen, enz die te Middelburg zal worden gé- houden, heeft zich ook een Comité ge vormd, dat in Schouwen en Buiveland 7,al trachten propaganda te maken voor deze tentoonstelling. Dit comité bestaat uit -de heeren E. J. Gelderman te Zie rikzee, Jhr. R. R. L. de Muralt te Zie rikzee, M. Griep te Burgh, L. Nilant te Renesse en J. C. v. d. Have te Ooster- land. Door de Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter van 's Rijks directe belastingen in de gemeente Kloetinge, de heer M. Eversdijk, ter vervanging van den heer S. Noteboom, die overleden is. Middelburg 22 April. Acte-examens L. 0. Geëxamineerd 7 mannelijke candidaten. Geslaaxgd de heeren M. J. Lucieer te Groede, C. de Vries te Sluiskil, C. Wi. Catsman, J. F. van Leeuwen, A. D. E. Lauret, J. C. van der Werff, allen té Oostburg. Afgewezen 1. Acte-examens L. O. 23 April. Geëxamineerd 8 vrouwel. candidaten. Geslaagd de dames A. W. Dekker, Go-es, A. Florusse, .Wemeldinge, (beiden van do Chr. Normaalschool, Goes), M. M. Koop man, Kattendijke, II. II. Hondius, Mid delburg, J. M. C. H. Martens, Vlissingen, C. B. Stuy, Biggekerke, W. A. Vertregt, Middelburg. Afgewezen 1. Tot kweekelingen aan de rijiks kweek school voor onderwijzers alhier zijn als nog benoemd P. Kasberg te Rotterdam, S. Dronkers alhier, A. v. Dam te Stol wijk, P. -C. de Kluijver te Rotterdam en J. A. de Haas te Amerpngen. (M. Crt.) (Buiten verantwoordelijkheid der Rïdactie.) Mijnheer de Redacteur 1 Verleen mij s.v.p. een plaatsje in Uw veelgelezen blad. In het no. van den Zaterdag na Paschen las ik in uwe courant een statistiek of te wel „Graag-op-baanljes-lijst" van de beambten bij de Posterijen in ons district. Nu heb ik van vele katholieken verno men, dat deze statistieken zoo zuiver doen uitkomen het stelsel van den libe raal „Ik alles, jullie niks". Was het nu niet mogelijk om eens, met het oog op de verkiezingen, een of meer van die statistieken te plaatsen uit het district Oostburg? Dan zou, volgens mijne bescheiden opinie, eens zuiver uit komen, wat we van den liberaal gehad hebben en wat hij ons dus mettertijd zal geven. Het is immers maar al te bekend, dat in liet district Oostburg de liberale ambtenaar een toon aanslaat, die voor eiken Roomsche schril klinkt. Laten we wel weten, dat ook het libe ralisme in onze streek tot zijne ambte naren roept: „tua res agitur", „hetgaat om uw zaak"! met de aanstaande ver kiezingen. Hoogachtend, Uw dn., Sluis, 24-4-13. Een propagandist. (Noot van de RedactieOok onze meening is het, dat eene statistiek om trent de liberale verdraagzaamheid in liet punt van benoemingen in het district Oostburg veel goed kan doen doen en de enkele slappe katholieken wakker zal schudden. Wij hebben meerdere statistieken te onzer beschikking en zullen deze bij gelegenheid plaatsen.) Zeeuwsche Landbouwmaatschappij. In de Donderdagmiddag te Middelburg gehouden vergadering van het hoofdbe stuur derZeeuwsche landbouwmaatschap pij werden als onderwerpen voor de op 25 Juni te Zierikzee te houden algemee- ne vergadering opgeheven do pacht, de liooge onkosten bij publieke verkooping van onroerende goederen en ten slotte de wensehelijklieid van tuinbouwersor ganisatie in Zeeland. Als voorloopig resultaat der rekening over 1912 werd een goed slot van Kh.SS'Aj medegedeeld. Langen tijd werd gediscussieerd over een vraag of er reden is om de over eenkomst tusschen de maatschappij en den Bond van aardappelenhandelaren te wijzigen naar aanleiding van de wei gering van den handelaar Van Zaaien uit Den Haag om een door zijncommis- sionair gekochte partij aardappelen te ontvangen en zich aan het scheidsgerecht te onderwerpen. De lading van den handelaar is reeds door zijn bond afgekeurd en het bleek, dat bij zich achter zijn commissionair verschuilt. De afdeelingen zullen de wenschelijk lieid van wijziging onderzoeken en aan de betrokken commissie rapport toezen den. Een crediet van f 100 werd geopend voor de centrale commissie belast met de regeling en de uitvoering van de werkzaamheden ten behoeve van erken ning van zaaizaden en pootgoed, van deelneming aan de nationale en inter nationale tentoonstelling te 's-Graven- liage. (M.) (Bovenstaande, voor een vorig nummer bestemd, kon eerst heden worden opge nomen.. Red.) Middelburg Ter openb. terechtzitting van de Arr. Rechtbank is heden jhr. mr. J. L. Stern als adv. p'roO. beëedigd. Uitlatingen. In de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Middelburg hadden de volgende uitlotingen plaats: Van de geconverteerde gevestigde schuld de nummers39, 60, 69, 81 (ge splitst), 89, 106, .125, 132, 160, ,239, 249, 261 (gesplitst), 291, 318, 363 (ge splitst), 378, 461, 469, 475, 485. Van de leening 1895 groot f524.000 de nummers: 136, 140, 163, 187, 207, 259, 264, 442 en 489. Van de leening 1899 groot f 35.000 num roer 13. Van de leening 1901 groot f115.000 de nummers: 35, 103 en 106. Van de leening 1908 groot f95.000 de nummers 16 en 28. Den Haag. Z. K. II. do Prins zgl in den avond van Woensdag 7 Mei uit I lomark naar de residentie terugkeeren, om den volgenden dag als voorzitter de Vergadering van den algemeenen bond „Het Roode Kruis" :te leiden en tevens de huldiging van de Nederlandsche anf- buüanoe, die naar het oorlogsveld is ge weest, bij te wonen. Ook zal' Z. K. H. nog een liefdadigheidsuitvoering bijwo nen. Of Z. K. H. daarna weer naair Ho mark zal terugkeeren is nog niet be kend. Haarlem. Gisterenavond is hier geland de Fransche vlieger Bascini, die 's mor gens met een tweedekker to Parijs was opgestegen. Arnhem. De oorzaak Van den brand der spoorbrug bij Arnhem (zie onder Bin nenland in dit nummer) ligt in het vallen van gloeiende kolen uit de machine op de pas geteerde dwarsliggers. De zuide lijke boog vloog hierdoor in brand wat een prachtig schouwspel opleverde. De trein van 9.36 uur kon gisterenavond niet verder. De reizigers moesten te voet naar Arnhem. Aanstonds werd uit Arnhem blusohimaterianl en een trein met werklie den ontboden, die ten getale van 50 den brand bluschten en den weg vrij maak ten. De laatste trein uit Nijmegen kon o.ver enkel spoor passeeren. Vanmorgen was, nadat men den ganschen nacht had diOorgewertt, de weg weer vrij. De eigen lijke brug heeft niet geleden maar 0.11e houtwerk is verbrand en enkele rails zijn door de hitte verhogen. De correspondent te Batavia van „De Telegraaf' meldt aan zijn blad, dat (Ie administrateur Soeters door een Éurtf- p'eeschen waker is doodgeschoten. Brussel (V.D.) Het comité der stakers heeft hedenmorgen in het gebouw „Le Plouple" vergaderd en besloten om Don derdagmorgen om 10 uur de verschillende afgevaardigden der stakers op een congres bijeen te roepen. Brussel. Men meldt dat te Verviers -2000 man, ontevreden o,ver het Kamervo tum (Zie onder België in dit nummer) besloten hebben tot voortzetting der sta king. Men denkt dat andere corporaties dit voorbeeld zulten volgen. Weenen (V.D.) Naar verluidt zal ko ning Nikita het ingen,omen Skoelari ton de mogendheden teruggeven, waartegen over een compensatie zal plaats hebben. 3e fcl., 2e lijst. Trekking' 22 April, f 1.500: 67 649 f 1000: 6675 12734 14325 19233 f 2004212 6589 f 100: 4124 4193 15580 18465 -f 45: 1261 3375 3390 6707 6712 6720 6740 '6766 7002 7035 7060 7299 7318 7350 7371 7393 3e kl., 3e" lijst. Trekking 23 April, f 2000: 1184 f 400: 13322 13993 f 200: 7922 9171 f 100: 4269 4501 4770 9574 11187 15985 20971 f 45: 6647 7073 7086 7112 7138 7344 15190 15196 20969 20997 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Mosselen. Gedurende de week van 4 tot 12 April werden in de haven van Philippine ge lost 620 halen mosselen a 90 K.G. Hier van werden aan geregelde afnemers in België en Frankrijk verzonden 370 balen a 4.25 tot .4.50 fr. per baal. Aan Belgi sche en IJollandsche venters werden Ver kocht 375 ton mosselen g 60 K.G. tegen 2.25 a ,2.75 fr. per ton. 36Ö ton Zeeuwsch mosselzaad a 100 K.G. werd verkocht, te gen f 1.25 per ton en 860 ton Harlingsch zaad a 85 cent per ton. Ook werden verhandeld 7 manden garnjalen k 20 K.G. tegen 12i/2 cent per K.G. en 580 K.G. alikruiken a 6 cent per K.G. (M. Ct.) Middelburg. Gehuwd: A. Poppe jm. 22 jr. en A. Christiaanse jd. 23 j. G. K. van den Berg j.m. 28 jr. en W. Reij- nierse jd. 22 jr. BevallenM. Goverse geb. van Riel z. J. C. Vroegop geb. Kesteloo d. OverledenO. M. Hendrikse, vrouw van J. Olthofl' 35 jr. Koewacht Dinsdag werd hier door den heer J. Groenendaal, bouwkundige te Bre da, ten huize van de dames Misseghers alhier aanbesteed het bouwen wan eene bijzondere school met bewaarschool en het verhouwen van een bestaand huis tot woning voor de Eerw. Zusters. Er waren 4 inschrijvers, n.l. de heeren A. v. d. Walte, Hulst voor f25100, Ph Boert, alhier voor f.24800, P. Voet, Hon- tenisse voor f 24138 en Jos. Bteyenbergh, St. Jansteen voor f 23900. De uuniiinc komt later. Ondertrouwd LOUIS C. W. HEUKESHOVEN en ROOS TH. RIJK. Bergen op Zoom, 22 A -, 1;)13 Goes, Huwelijksvoltrekking 15 Mei a.s. Goes. Iluwel. aang. 22. Aloysius Ca- rolus Walterus Heukeshoven, 31 j. jm. te Bergen op Zoom en Rosalia Therésia Rgk, 28 j. jd. te Goes. Overleden. 22, Marinus van der Vliet, 28 j. gehuwd met Sara Fossen. Tholen, 19 April 1913. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f 7.50 a f 8.50, nieuwe tarwe 10. - a f 0.rogge f 6. f 6 75, wintergerst f 5.75 a f 6.25, haver f 4.50 a f 5.bruine boonen f 8.a f 10.witte f 10.a f 12.voererwten f 7.25 a f 7.50, kookerwten f 8.a f 9.paardeboonen f 7.50 a f 9.50 per H.L., uien f 0.a f O.per 50 KG„ kipeieren f 3.a f 3.50 per 100 stuks, hooiboter f 0.60 a f 0.65 per '/s KG. (Zier. Nwsbode.) Hulst, 21 April 1913. Per 100 KG. Tarwe f 9.25 a f 9,50, Rogge f 7.— a f 7.75, Wintergerst f 10.25 a f 10. -, Zomergerst f 10.afO.Haver f 5.a f 9.50, Erwten f 9.a f 10.50, Paardenboonen f 9.a f 9.50, Duiven- boonen f 10.a f 0.—, Witteboonen f 13.a f 0.Bruineboonen f9.a f 10.50, Lijnzaad f 11.a f 12.Aard appels f 1.90 a f 1.80. Rundvee 21, verkocht 10. Varkens 37, verkocht 32. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1.05 a f 0. Eieren per 26 stuks f 0.75. Op de veiling van de V. P. N. waren aangevoerd ruim 15000 eieren. Prijs f3.50 per 104 stuks. (Zei.) Groente- en Fruitveiling. Vlissingen, 21 April 1913. Baksla 32 a 33 ct„ Postelein 13 ct„ Zuring 10 a 20 ct„ Wortelen 51 a 54 ct„ Spinazie (jonge) 51 a 64 ct„ Spinazie (winter) 47 ct., Spinazie (gestoken) 43 ct„ alles per mand, Kropsla 3 a 6S ct., Witte Kool 10 a 136 ct., beide per stuk, Rhabarbcr 65 a 9 ct., Radijs 4 a 5 ct., Prei 3 a 4" ct., alles per bos, Aardappe len 40 a 53 ct„ Uien 41 a 46 ct„ Kool rapen 40 a 50 ct., alles per zak (J/2 mud). Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 21 April 1913. Witlof 12 ct„ Spinazie 4 a 8 ct„ Rha- barber 10 a 12 ct., Zuurkool 3 ct., Bruine Boonen 10 a 11 ct„ Asperges 70 a 80 ct., alles per KG„ Peeën f 1.40 a f 1.60, Knol rapen f 2.a f 2.50,Ajuin f 1.per 100 KG., Aardappelen 20 a 21 ct., per 10 K.G., Knolseldery f 0.90 a f 1.50, Sprant- seldery f 0.60 a f 0.80, Prei 20 a 30 ct., alles per 100 stuks, Steeksla 20 a 40 ct„ Snijsla 90 a 93 ct„ Zuring 10 a 20 ct., alles per mand, Keelen 10 a 25 ct„ Radijs 15 a 29 ct., Seldery (bak) 10 a 14 ct., per 10 bos, Schorseneeren 4r- a 55 ct., per bos, Kropsla 18 a 27 ct., per 10 krop. Goes, 22 April 1913. Aanvoer zeer gering. Nieuwe Tarwe f 9.a f 10.50 Haver8.— a 0.— Kookerwten9.— a 9.50 Kroonerwten9.a 11. Bruine Boonen 7.a 10. AardappelenBonte f 2.50 a f 0. Blauwe f2 af0.Bravo's f 1.50 a f 0.Weinig handel. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche boter per KG. f 1.10 a f 1.16, middenprijs f 0.56; aan particulieren ver kocht a f 0.60 per pond. Versche eieren per 100 stuks f3.a f 3.50middenprijs f 0.85 per 25 stuks, aan particulieren f 0.per 25 stuks. Aanvoer tamelijk. Noteering v. d. marktzetter dei- La ndb. afd. Goes en Kruiningen. Boter f 1.10 a f 1.16 per KG. rekenprijs f 1.14 Aan particulieren f 0. Eieren f 3.40 a f 0.— per 100 stuks rekenprijs f 3.20 Aan particulieren f 0 Eierenverkoop „Onderafdee ling Zuid-Beveland V. P. N." Aangevoerde eieren 27365 stuks. Prijs f 3.40 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 25 stuks Vlissingen. 22 April 1913. Boter per '/2 kilo i'0.60 af0.65. Eieren per 104 stuks f 3.60 a f 0.—. Veilingsvereeniging Walcheren. Middelburg, 22 April 1913. Uien f 0.80 a f 1.10 per H.L., Aardbeien 2 a 4 ct., Kropsla 5 a 55 ct., Roode Kool 3 a 14 ct„ Savoye Kool 25 ct. per stuk, Peeën 45 a 65 ct., Karoten 10 'a 14 ct.,. fepinazie (winter) 45 ct„ per ben, Spinazie (jong gesneden) 35 a 45 ct.' idem (jong gestoken) 18 a 30 ct„ Molsla 3o a 70 ct„ Baksla 21 a 40 et„ Veldsla •3 a 25 ct„ Zuring 19 a 25 ctper halve

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3