UIT ZEELAND. Uit het 4de District. Correspondq P o s f e r ij Laatste Berii 402e Staatslot Nederlandsche R.K Spoorwegmannen naar Rome Men meldt ons uit Luzern dato 20 dezer Vrijdag vertrokken 110 leden van de R. K. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel St. Raphael naar Rome; 47 gingen via EsschenParijs, 63 an deren via EmmerikDuitschland naar Bazel, waar eerstgenoemden Zaterdag avond, de laatstgenoemden Zondagmor gen in den besten welstand aankwa men. Gezamenlijk werd daarop de verdere reis ondernomen naar Luzern waar in de Maria-Hilf-Kirche de H. Mis werd ge hoord. Om 2.2.1 uur werd vandaar naar Milaan gespoord. Er heerscht tusschen. de deelnemers van den tocht, hetzij amb tenaren, hetzij beambten de beste onder linge verstandhouding. Veel is onder weg gezongen uit den liederenbundel „De Leeuwerik". Ook pastoor De Moul der's Zeeuwsche Volkslied werd niet ver geten en viel zeer in den smaak. De Vlissingsche Katholiekendag. In onzen „wenk voor de bezoekers van den vijfden Katholiekendag" (zie ons vorig nummer) is eene vergissing ingeslopen. De toegangskaarten kosten niet 30, maar 50 cents per stuk. Men zegge het voort! Baron Mackay. Men meldt uit 's Gravenhage aan de „Opr. Haarl. Crt,": „De heer mr. JE. baron Mackay heeft zich wederom bij de Chr. Historische Unie aangesloten. Naar uit goede bron wordt vernomen, heeft de heer Mackay zich ook met het „accoord der drie co* alitie-partijen vereenigd". De kindertoeslag voor de onderwijzers. Tijdens de behandeling in de Tweede Kam'er van het wetsontwerp nopens tege moetkomingen aan onderwijzers hij het lager onderwijs, kwam een Reg-eeringswij1- ziging in, waarbij het tijdstip van in werkingtreding van den kindertoeslag aan onderwijzers wordt gesteld gp 1 Juli a.s. inplaats van op 1 Januari 1914. Kamerverkiezingen. Een vrijzinnige groep te Oost- en West- Souburg heeft met algemeene stemmen candidaat gesteld voor het district Mid delburg de heer Mr. E. E. van Raalte, oud-minister van justitie te 's-Gravenhage. Goes. Zaterdagmiddag reed een auto van de waterleiding van de Markt den Opril optoen daar iets in den weg stond reed de wagen even achteruit, doch met zoo'n vaart, dat hij tegen het huis van den lieer J. de Jonge opreed, een van de winkelruiten verbrijzelende. De auto was zoo goed als onbeschadigd. Geen persoonlijke ongelukken. (Z.) Naar wij vernemen wordt hier ter stede druk geteekend op de lijst van adhaesie voor het vieren van het onaf- hankelijkheidsfeest, die bij de leden van Handelsbelangen circuleert. Dezer dagen zal men zich wenden tot de overige gemeentenaren. Zondag j.l. vergaderden in de Soc. V.O.V. alhier de afgevaardigden van den Zuid-Bevelandschen Turnbond. Het af tredend bestuur bestaande uit de heeren J. J. P. C. Bartelse Goes, Voorzitter, J. Vioegop, Waarde Vice-Voorzitter, J. Felius Wemeldinge, Secretaris, L. K. Kramer, Ierseke, penningmeester werd herkozen. Uit het verslag van den Secre taris bleek dat de Bond zich in een toenemenden bloei mag verheugen en thans aangesloten zijn 9 vereenigingen met een totaal van 94 leden. Toen men hedenmiddag een hand wagen, hoog opgestapeld met hout, langs de achter zijde van „De Prins van Oranje" de binnenplaats wilde oprijden, ontglipte de wagen bij de helling aan den Westwal aan de handen van den geleider. Een der wielen kwam tusschen den steenen boord en de dekplank van de rioolput terecht, waardoor het er in zakte en de wagen oversloeg, gelukkig zonder ongelukken en schade van betee- kenis te veroorzaken. Dhr. Rademaker telegrafist hij de staatsspoor is met ingang 27 dezer ver plaatst in gelijke betrekking naar het station te Venlo. Middelburg. De St. Petruskring hield Donderdag j.l. zijn gewone kwar taalvergadering. De secretaris bracht een keurig jaarverslag uit. De vereeuiging verkeert in bloeienden toestandhet ledental stijgt, de stand der financiën is gunstig. Het saldo der ziekenkas be draagt f 158.275. Uitgekeerd werd in 1912 f 51.215 aan ziekengeld. Den 6 Juli a.s. zal door de leden een gezamenlijke reis worden gemaakt naar Breda en omstreken. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren G. van Wijk en J. Maree, tot commissarissen van orde de heeren A. de Roos en P. v. Hekken. Waarna de openbare vergadering werd gesloten. Reputatie. Dat de reputatie van liet goede tooneelspel van den St. Petruskring alhier zelfs tot ver huiten de grenzen van ons vaderland doordrong, bewijst een schrijven, dezer dagen door een der Kringleden ontvangen uit Ne- derlandsch-Indië, waarin inlichtingen werden gevraagd over het tooneelstuk „Germain d'Armandville", dat onlangs door den Kring met succes voor het voetlicht werd gebracht. Door den Ned. R.-Kath. Bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden is een adres aan den gemeenteraad ge zonden, waarin verzocht wordt tot het vaststellen van een verordening tot ver bod van Zondagsarbeid en van verplichte winkelsluiting op Zondag. Burg. en Wetli. stellen den gemeen teraad voor aan genoemden Bond mede te deelen dat dit verzoek niet voor in williging vatbaar is, daar dit onderwerp is geregeld bij de Zondagswet van 1815 en dus aan de regeerings-bevoegdlieid van den gemeentelijken wetgever is onttrokken. Men schrijft ons De rijksuorniaalschool alhier werd eenige jaren geleden naar Vlissingen verplaatst. Thans zal in het begin van Mei een particuliere neutrale normaal school worden geopend, waarvoor zich zooveel candidaten hebben aangemeld, dat de school met ruim 80 leerlingen wordt geopend. Burg. en Wetli., die de oprichting van de Vereeniging „Normaallessen te Mid delburg" ten zeerste toejuichen en haar bestaan voor de gemeente van groot belang achten, stellen den gemeenteraad voor kosteloos, verwarming en verlich ting inbegrepen, de vereeniging te laten beschikken over de klasse-lokalen van een der openbare scholen en voor liet vak natuurkennis gebruik te maken van het lokaal met inventaris, dat de ge meente in de ambachtschool in gebruik heeft ten behoeve van school G (meisjes school). Het klokkenspel van den Abdytoren zal voor den jaarlijkschen schoonmaak en voorliet plaatsen van nieuwe muziek van 21 tot 24 April worden stilgezet. Gisterenmiddag werd een bejaarde man, zekere K., in de Gravenstraat alhier onwel en zakte in elkaar. Door twee agenten van politie werd de ongelukkige opgenomen en naar het logement van V. aan het Vlissingsch Wagenplein over gebracht. Biljarten. Mej. Schrier uit Domburg, die reeds meermalen bewezen heeft zich op liet groene laken te kunnen nieten met de beste spelers, heeft bij een biljart-concours, dat een vijftal weken alhier is gehouden, weder den vierden prijs weten te behalen. Zij wist nl. in twee series, ieder van vijf stooten, in het geheel 82 caramboles te behalen. Alle caramboles moesten over hand gemaakt worden. Vlissingen. De proeftochten met de op de werf der Kon. Maatschappij „de Schelde" alhier gebouwde torpedojagers „Lynx" en „Hermelijn" zijn geëindigd en, zoowel wat snelheid als schietvaardigheid betreft, uitstekend geslaagd. Naar wij vernemen is in de Vrijdag gehouden besloten vergadering van den gemeenteraad goedgevonden de benoe ming van een keurmeester voor de visch voorloopig nog aan te houden. (VI. Ct.) In de Lange Zelke alhier werd Vrijdagavond de sleeper v. d. B. geplaagd door een li-jarigen jongen. De sleeper werd driftig en gooide den jongen een hooivark na, waardoor een der tanden van deze vork den jongen in het been drong. Door dr. de Koning werd hem de eerste hulp verleend. De politie stelt een onderzoek in (VI. Crt Gemeenteraad Vlissingen. In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering van den raad dezer gemeente was een telegram ingekomen van den burgemeester, die wegens gezondheids redenen buiten de gemeente vertoeft, dat hij zich ten volle met het voorstel inzake de havenexploitatie, zooals B. en W. dat indiende, vereenigd. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heeren L. E. M. van Raalte en M. Meeuwse. Tot dames-leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs werden benoemd mevrouw A. van Raaltevan Raalte en mevrouw Van Pienbroek Coopman. Bij het punt der overname van de liavénplannen diende do heer Merckens een voorstel in om vooraf te beslissen dat de stemming van deze zaak niet in deze vergadering zou plaats hebben, opdat de leden, gehoord de discussies, nog eens rustig de zaak kunnen over denken. De heer Tichelman deelde mede, dat hij een adres, mede onderteekend door 64 andere burgers der gemeente, waarin ook op uitstel wordt aangedrongen, bij zicli heeft. De wethouder van fabricage, de lieer J. G. van Niftrik, zette in den breede uiteen, dat een uitstel van langer dan één dag niet aannemelijk is. Op voorstel van den voorzitter werd met 10 tegen 6 stemmen, die der heeren Tichelman, Merckens, v. d. Putte, Lin- deijer, van Hol en de Meij, hierop be sloten in geheime zitting te gaan. Na een geheime zitting van zeven kwartier werd het voorstel nogmaals bestreden door de heeren Tichelman en Merckens, terwijl de heer De Meij en de wethouder van fabricage, de heer Van Niftrik met kracht het voorstel verdedigden jen op ongewijzigde aanne ming aandrongen. Een voorstel Merckens om de stem ming tot1 Maandag uit te stellen, werd ten slotte met 9 tegen 7 stemmen ver worpen en de contracten met „de Schelde" en .het Rijk aangenomen met 12 tegen 4 stemmen. Hierna werd de vergadering geschorst tot 8 uur. Toen werd na bestlijding door den hoer Tichelman met 9 tegen 4 stemmen aangenomen een voorstel om aan een circus tegen een retributie van f 225 boven het marktgeld een staanplaats te verleenen. Alsnu kwam ter tafel liet voorstel tot wijziging van liet bestek van herhouw van den St. Jakobstoren. Bij de op 3 April gehouden aanbesteding is voor liet minst ingeschreven door de firma Gebr. Dessing te Gouda vo .r f 29.325. Deze firma is bereid de nu voorgestelde wij zigingen uit te voeren. De som wordt dan f 29.420. Dat komt B. en W. alles zins aannemelijk voor en mitsdien stelden zij voor het werk aan genoemde firma op te dragen. Dit voorstel werd na ampele bespreking zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Besloten werd geen subsidie te ver leenen aan de afdeeling Vlissingen van de vereeniging tot afschaffing van alco holhoudende dranken. Door de meerderheid van B. en W. was voorgesteld geen subsidie te ver leenen aan de commissie tot viering van het onafhankelijkheidsfeest; zulks om finantieele redenen. De heer Van Niftrik deed zich kennen als de minderheid, die wel subsidie wilde verleenen. De heer Metckeus sloot zich hierbij aan. De heer Staverman verklaarde zich tegen subsidie; er is geen geld voor. De wethouders Aver en Kalbfleisch waren het hiermede eens, terwijl de heer van Hal er op wees, dat zijn partij- genooten voor hun feesten ook weigeld weten te vinden in eigen kringen. Het voorstel werd aangenomen met 11 tegen 3 stemmen, die van de lieeivn Van Niftrik, Merckens en Manse. In afwijking van het voorstel van B. en W. werd besloten liet oud papier der gemeente af te staan aan de vereeni ging voor werkverschaffing. Behandeld werd een voorstel tot op richting van een Handels-avondcursus bij het herbal ingsonderwijs, waarbij zich een discussie ontspon over de vraag of zulk een cursus behoort hij lager of bij middelbaar onderwijs. Met 10 tegen 5 stemmen werd be sloten bij lager onderwijs, en het voorstel van B. en W. aangenomen. Na liet aannemen van enkele andere besluiten on het vaststellen van het kohier hoofdelijken omslag en rondvraag ging de vergadering te ruim elf uur uiteen. Zierikzee. In plaats van den heer J. Pot is tot leeraar aan de R. H. B. S. alhier benoemd dhr. S. Elzinga, hoofd eener school Vioor M. li. tl O. te Breukalen en tijdelijk aan de Openb. Handersschool te Rotterdam. De heeren U. Gudde en A. Appels zijn herbenoemd resp. tot lid van het Kerk- en Armbestuur onzer parochie. Op de vergadering van aandeel houders der Rott. Tramw. Mij. is beslo ten het dividend op 8 pOt. vast te stel len. Tevens weid besloten een leening van één millioen gulden aa,n te gaa,n in verband met de uitbreiding van het verkeer en voor het doortrekken van de 1 ijn BrouwershavenBurgh Voor de tentoonstelling van Zeeuw sche kleederdrachten, woningen meube len, enz., die van half Juli tot half Augustus te Middelburg zal worden ge houden, heeft zich ook een Comité ge vormd, dat lin Schouwen en Duiveland zal trachten propaganda te maken voor deze tentoonstelling. Dit Comité bestaat uit de heeren E. J. Helderman te Zie- ri'kzee, Jhr. R. R. L. de Mural), te Zie rikzee, M. Griep te Burgh, L. Nilant te Renesse en J. C. v. d. Have to Ooster- land. De centrale liberale Kiesvereeni- ging in liet district Zierikzee heeft do aftredende leden der Provinciale Staten de heeren M. Bolle Lzn., J. H. G. Heijse en C. J. Hocke Hoogenhoom opnieuw candidaat gesteld. 's Heerenhoek Koninklijke dank betuiging. Dezer dagen hadden de kinderen van de landbouwer P. Melis, alhier het eigenaardig idee om hun ge vonden kievitseieren naar het prinsesje „Juliana" te zenden. Als bewijs van erkentelijkheid kregen zij het vriendelijk briefje van den Secre taris van II.M. als volgt Hare Majesteit de koningin heeft mij opgedragen de kinderen van den heer P. Melis te 's Heerenhoek vriendelijk dank te zeggen voor de aanbieding van een viertal kievitseieren, welke gaarne door Hare Koninklijke Hoogheid de Prinses werd aanvaard. De Particulier Secretaris van H.M. de Koningin. Biezelinge. Ten nadeele van dhr. V. zijn, uit een boomgaard, verscheidene kippen, konijnen en eieren ontvreemd Door het tactvol optreden der Rijkspoli tie, heelt men den vermoedelijke!] dader te pakken, die Vrijdagmorgen, onder geleide der politie, naar Middelburg getranspoi teerd is. Hansweerd. De twee tramrijtuigen als mede de post- en bagagewagen voor den stoomtranidienst Hansweerd Vlake zijn thans te Vlake gearriveerd. De rijtuigen hebben binnen elk 24 zitplaatsen, terwijl liet vóór- en achterbalcon elk nog 2 zitplaatsen en eenige staanplaatsen bieden. Zij zijn niet verdeeld in klassen. (Z.J De .spits „Brussel" schipper Van Duurzen geladen met tarwe kwam in aanvaring met liet schip „Sion" schipper Joos, waardoor bij de Brussel een groot gat inliet voorschip ontstond. Het schip moet hier blijven liggen 0111 een onder zoek der experts af te wachten. Schore. De Heer W. E. van Kogelen- berg geboortig van Goes, thans bewaar der der strafgevangenis te Dordrecht is door Z. Exl. den Minister van Justitie bevorderd tot brigadier en met ingang van 16 Mei overgeplaatst naar de bij zondere strafgevangenis te 's Huge (Scheveningeii). Maandag '28 dezer bezoekt de Com missaris der Koningin de gemeenten Stavenisse, St. Annaland en St. Philips- land. Kikvorschen Men schrijft uit Zeeland aan het „Han delsblad" Het "bericht over de kikvoirschenjachl met zijn toevoeging over „deze voor den landbouw zoo nuttige diertjes" moge volle instemming hébben, voor zoover het „de afschuwelijke slachting" betreft, het gaat niet aan er onmiddellijk aan toe te voe gen het predicant „nuttig", want dat wijst op onbekendheid met den feitelijken toe stand. In ons land komen drie soorten van kikvorschen voor, de groene, de bruine en de hoomkikvorsoh; de laatste twee zijn werkelijk nuttig te achten, om dat zij uitsluitend leven van insecten, maar de gewone groene kikkers worden geacht vijanden te zijn van de zoetwater- vissoberij en maken voortdurend jacht op do vischkuiit en men zegt dan ook da,t zij voor de voortteling van visch hoogst nadeelig zijn. Reeds voor eenige jaren werd in de afdeeling Hulst op- het wegvangen van die kikkers gewezen en door het hoofd bestuur der Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij werd een adres gezonden nan de Regeering, waarop1 geen antwoord kwam, maar toen besloot het hoofdbe stuur zich tot den directeur-generaal te wenden, chef van de afdeeling Landbouw aan het Ministerie van Binnenl. Zaken, van wien het al heel spoedig tot antwoord ontving, dat de groene kikvorseh niet onder de beschermde dieren was .opge nomen, als niet behoorende tot de nuttige zoogdieren en vogels, die door de wet beschermd worden; dat die -kikvorseh, zooals hoven gezegd, een groot vijand is van de zoct.watervisscherij en dat het dus, indien de wet. ter bescherming van nuttige dieren eerlang herzien zou wor den -nog een punt van onderzoek en nadere overweging zou uitmaken, of de groene kikvorseh, die nagenoeg uitslui tend gevaingien wordt, wel hij de bescherm de dieren behoort opgenomen te wor den. Een en ander neemt niet weg, dat de wijze waarop de „puten" behandeld wor den, zeker afkeuring verdient. Men schrijft ons: Door de Provinciale Staten van Zee land werd in de vergadering van 28 Fe bruari j.l. tot lid van Gedeputeerde Sla ten gekozen tie heer H. J. M. Gerlach van St. Joosland, Burgemeester van Kou- dekerke en Commissaris van het Wa terschap „Walcheren". Met het oog op art. 53 der Provim cialc wet, luidende„De leden van Ge deputeerde Staten mogen met de hun ne, niet tegelijk bekleeden eenige bezol digde lands- of provinciale bediening, noch de betrekking van lid of beambte van een gemeentebestuur; „van dijkgraaf, lid of beambte van het bestuur van een in de provincie gele gen waterschap, veenschap of veenpol- d-er „van hoogleeraar, lector of onderwijzer, of notaris." vroeg en verkreeg de hoer G. ontslag als burgemeester en nam dit als com missaris van den polder. Volgens art. 54bis der Provinciale wet echter aanvaardt een tof gedeputeerde benoemde liet lidmaatschap niet, dan na dat hij van de in art. 53 uitgesloten be trekkingen welke hij bekleedt op wet tige wijze is ontheven. Van het ambt van Buigemeester is de heer G. dus op wettige wijze ontheven, maar van dat van commissaris van den Polder Walcheren nog niet en het zal waarschijnlijk nog geruimen tijd duren eer dat wel het geval zal zijn. In art. 14 toch van het reglement van bedoel den polder staat: „Commissarissen kun nen ten allen tijde hun ontslag nemen en zenden dit aan hét. dagelijksch be stuur in, doch blijven in betrekking' tot dat aan hun opvolger zitling is verleend.". De verkiezing van een nieuwen com missaris is door het polderbestuur uit geschreven tegen 24 en 25 April a.s. maar daar de algemeene vergadering der polders slechts tweemaal in hel jaar Lij, eenko-mt n.l. in April en September en de April vergadering reeds plaats gevon den heeft, zal de heer G. niet op wet tige wijze van de otivereenigbare betrek king van commissaris kunnen worden out heven vóór September a.s. en derhalve tot zoolang van het college van Gede puteerde Staten geen deel mogen uitma ken. In een analoog' geval hebben Ged. Staten van Zeeland jaren geleden een commissaris van een polder, die tot lid van Gedeputeerden benoemd was, reeds toegelaten nadat de termijn van 14 da gen bij het reglement toegestaan om be zwaren tegen een plaats gehad hebbende verkiezing in te brengen, verlo-o-pen waren. Mocht dit nu wederom gebeuren dan zullen over deze zaak zeker nog heel wat pennen in beweging gebracht worden, ver mits men er nu op1 voorbereid is, wegens onwettige samenstelling van het ooilege, nietigheid He vragen van de besluiten die met mede we iking van den heer Ger lach mochten genomen worden, vóór den tijd da,t aan zijn opvolger als commis saris van den polder zitting1 is verleend, hetwelk zooals hoven gezegd zeker niet vóór September a.s. kan plaats hebben. Oostburg In eene druk bezochte ver gadering van de Centrale Roomsch-Kat- holieke Kiesvereeniging in het Kamer- district Oostburg is met algemeene stam men tot definitief candidaat voor de 2e Kamer geproclameerd mr. P. Dielenian, advocaat en procureur te Middelburg. In het district Oostburg zijn dus can (lidaten van de verschillende partijen: Jhr. R. R. de Muralt (lib.), mr. P. Dielenian (antirev.) en G. F. Lindeijer (S. U. A. i'.i - Zondag had eene druk bezochte vergadering plaats van de Vrijzinnige Kiesvereeniging! in Zeeuwsch Vlaande ren W. I). in het Café Duste. In een volgend no-, verslag. Schoondijke. Op de te houden Mei 'koopdagen in het land van Cadztaind zullen niet minder verkocht worden dan: 210 paarden en veulens, 420 stuks hoorn vee e'n plm. 2200 kippen. Voor een heel kapitaal dus. Cadzand Voor de betrekking' van wa terbouwkundig' ambtenaar bij de watering Cadzand is de voordracht als volgt op gemaakt in alfabetische volgorde: 1. .1. Becu te Groede, 2. M. Tazelaar, te Groe- de, 3. P'. Visser te Walsoorden, Breskens. Door de firma van Zuyen-De Hullu zal op1 hét terrein van den steen oven ee.n electro motor geplaatst worden den Van 5 P.K. jaJs beweegkracht voor een pers- en vormmachine. Groede. Do laatste onderwijzeres- benoeming. In de j I gehouden zitting van don gemeenteraad moest eene on derwijzeres benoemd worden op de Kruis- dijk. De burgemeester deelde mede, dat op de voordracht stonden een drietal dames. Het bleek, dat de raadsleden niets van deze voordracht afwisten. Ver wonderd vroeg het lid Lombaard, hoe het kwam, dat de namen c!ei'gegadigden niet op het oproepingsbriefje stonden, dan konden de raadsleden zich eenigs- zins op de hoogte gesteld hebben. Vol gens dit lid moest men hier geen groote- •stads-dame hebben, maar wel iemand, die goed onderwijs geeft en door een voud zich weet aan te passen aan de omgeving. Het lid van de Plassche stemde hiermee in Deze wist zelfs niet of een jongen of meisje moest worden benoemd. Ook dhr. Hammacber was van dezelfde meenirig. Genoemde heeren besloten dan ook blanco te stemmen. De voorzitter merkte op, dat gehandeld was volgens de wet en verweet dhr. Hammacher op positie te voeren. Na drie stemmingen tusschen de overige leden werd benoemd mej. Mennes te Vlissingen. Het lid Ham macher merkte nog op, dat hij jaren lid van den raad was, doch nog nooit zulk een afdoening van zaken te hebben ge zien. Hij teekende dan ook protest aan tegen deze handelingen en zal nooit zijn stem uitbrengen op iemand, die hij niet kent De heer H. G. Hammacher, notaris alhier, zal eerlang onze gemeente ver laten. Sluis In de gehouden vergadering van den polder Bewesten-Eede benoorden St. Pietersdijk werd rekening en verant woording gedaan over het verloopen dienstjaar. De begrooting, zijnde f 5073,68. werd aangenomen. Het dijkgeschot werd van f3 op f i per H,A. gebracht. Tot gezworen werd gekozen J. Adriaansen met 11 van de 17 stemmen. „Kunst zij ons doel" houdt op -1 eii 22 April a.s. eene tentoonstelling van aquarellen uit de portefeuille der ver eeniging op het Sluische stadhuis. Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Koewacht Vrijdag werd hier een open bare vergadering van den gemeenteraad gehouden, waarop alle leden tegenwoor dig waren. Op verzoek van den voorzittei geeft de secretaris lezing ingekomen stukken 1. Brief van Ged. S verdaging van hunne be: de gemei ntebegrooting Juli a.s. Wordt voor kennisgevi 2. Brief van de Gezond te Hulst mededeelende, van J. de Koek in de K slechten toestand verke den Raad tot onbewoon! sluiting en afbraak over Besloten wordt den schrijven dat hij zijne wo baren staat moet brengei| B. en W. leggen oveij der op 22 Maart jl. ge der boeken en kas van ontvanger. Alles was i voor kennisgeving aange Alsnu wordt behandelt drie bewoners van dc Kt vorige vergadering uitgi verbreeding van de stra; op het bouwen van de school. Na langdurige be: het voorstel van den vc| beslissing aan te houden dag, wijl als dan de pl: sclioolbouw zullen beken 3 stemmen aangenomen. A.s. Woensdag zal wee ring van den Raad geh waarin de beslissing zal Medicus, Rotterdam. Ingezonden stukken, v| zender ons niet bij nan worden in ons blad niet Lijsit van de aan het Goes tel' post bezorgde br. kaairtden, welke wegens onl' de geadresseerden niet zijr den uitgereikt over de maiand April. Leverszeep-maatschappij 1'. Moesman, Breda. Roermond. Bij de ein de It. K. Kiesvereeniging daat voor d-e 2e Kamer dhr. Th. Verheggen met - tegen 1988 op den heer Boi staal-ingenieur te Goes. Apeldoorn Ambtelijk y| I dat H. M. de Koningin F rechtstreeks van Hohemark I zal vertrekken. Breda. Een milicien wi! I voost te ontsnappen, tijden., f Een sergeant, die hém wou. j[ ontving een stomp- in hel] f heden is geen spoor van d gezien. Den Haaj B-ij vervroe ontsloeg de Hooge Raad I scben burgemeester, Jhr. paspoortvervalsching tot 1 nisstraf veroordeeld door sche rechtbank, van alle ging. Den Haaj. Men verne, nieuwe Eerste Kamerlid vc d-e heer Baron de Vos van s! benoeming heelt, aangenomi Versailles. Zondag is ©ei van het stuur onklaar r, Seine gereden. De inzitt-endé vernante en twee kinderen, ken. Den chauffeur treft Constantinopel. De oi der vredespreliminairen kaï Donderdag worden tegemoei Parijs. De autobandiet beeft, zijn terdoodveroordeeh. anderd i.n levenslangen dwanj Brussel. De socialisten 1 over riit, dat de staking spoe: zal zijn als de Rechterzijc gevend toomt. Er zal een Co den worden, ,om over hét i staking te beslissen. Wanna slissing valt zal DondieaxlaJ door alle werklieden wordii Brussel. Er loopen geruel imnisferie-Broicqueville zal afl wij kunnen uit de beste bron] dat dit niet zal gebeuren, militaire wetten tot hét oir afgehandeld. 3e kt., f 25000 1' 5000: Je lijst. 6032 1979 Trekkin 1' 1000: 12781 f 400: 1453 15916 f 200: 912 100: 4139 6500 15560 f 45: 3372 6674 6691 7008 7131 8838 (1 18439 Bovenstaande trekking hei zoover het de prijzen benede I alleen betrekking op cl the in Zeeland zijn geplaatJ

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2