B1NHENLANP. UIT ZEELAND. UIT DE PERS. hen. voor üuitsche 'officieren en beweer de dat zij in den tingeltangel een anti- Fransche manifestatie hadden gehouden. Dit vermoeden was echter onjuist en het is zoo goed als zeker dat beiden geen officieren zijn. Toen de Duitschers het e.afé verlieten werden zij tot aan hot station door een troep jongelui gevolgd, die een meer luid ruchtige dan wel ernstige betooging hiel den. Volgens de officieuse „Petit Parisien", dus dragen de Franschen de schuld van dit incident, dat echter door sommige bladen sterk is overdreven. Ondertusschen heeft Maandagavond een nieuwe hotsing tusschen Duitschers en Franschen plaats gehad, welke nog ern stiger schijnt geweest dan de eerste. Do Duitsche gezant te Parijs heeft 0111 op:- helderingen gevraagd en do Fransche re geering heeft beloofd een streng onder zoek! in te stellen. BKLGIK De storm van verleden Vrijdag heeft in België nog erger huisgehouden dan bij ons. Ook bleef de sneeuw er veel langer liggen. Vooral in en 0111 Antwerpen heerselite een toestand van verwarring, die, zegt het „H. v. AA alle denkbeel den te boven ging. De telegraafpalen langs den spoorweg waren met honder den onder liet gewicht van de sneeuw bezweken en lagen over de lijnen. Ten tien uur eerst kwam de eerste post uit Brussel met den eersten trein. Dertien treinen, die reeds moesten vertrekken, moesten heel eenvoudig in het station blijven. Zooals men wel denken kan heerschte er groote bewe ging en ontroering. Het was een toe stand zooals niemand zich herinnerde op den spoorweg te hebben beleefd. Een groote meiischenmassa was voor het station samengeschoold. Ten tien uur vier minuten werd een eerste trein naar Brussel gevormd uit al de wagons, welke men beschikbaar vond, samengesteld en de reizigers na men dien, zonder op liet onderscheid van klassen te rekenen, stormenderhand in. Deze trein moest langs Leuven om rijden. Te Borgerliout, op de gronden van liet oud-kerkhof, zijn vier groote telegraaf palen omgerukt en op den grond geval len. Het heeft maar aan een zijden draadje gehangen, of een der palen kwam op een wagen terecht. De telegrafische verbinding Vlissingen Antwerpen werd heel den voormiddag totaal onderbroken. Vroeger als er eenige stoornis in den dienst was dan werden de telegrammen over Amsterdam ver zonden, doch Zaterdagmorgen was zulks onmogelijk. Daaruit volgde, dat men aan de haven, noch op het loodswezen eenig bericht had gekregen van schepen die te Vlis singen voor Antwerpen waren aangeko men. Gelijk men wel denken kan, heeft dit alles aan de dokken veel stoornis te weeggebracht, vooral voor liet werkvolk dat Zaterdagmorgen gereed stond om met de lossing van de verwachte sche pen te beginnen. DDITüCHLiS». Een giftmenger. Te Frankfort is de vijftigjarige scherm meester Karei Hopf gevangen genomen, verdacht van het plegen van een drietal moorden. Hopf is een echte avonturier. Eerst verbleef hij in Londen als drogist, daar na ging ,hij naar Casablanca, en ten slotte vestigde hij zich in de omgeving van Frankfort. waa;r hij huwde. Zijn eerste vrouw stierf onder vergiftigings verschijnselen, men uitte verdenking, dat Hopf een moord begaan hart, doch deze klaagde de personen, die daarvan spra ken, en een blad, dat er over geschre ven had, aan, en bewerkte hun veroordee- ling. Zijn tweede vrouw liet zicli van hem scheiden, doch stierf kort daarna ook Onder verdachte ziekteverschijnselen. Het vorig jaar huwde hij in Frankfort een dame uit Dresden, die ook na haar hu welijk voortdurend ziek was. Daar haai man een verzekering van 80.000 mark op haar leven had gesloten, was zij hang dat. hij het wei op haar leven kon ge munt hebben. Zij sprak er over met een paar bekenden, die de zaak aan de politic in handen gaven. Bij een huiszoeking bemerkte men, dat Hopf een gmoiote hoeveelheid arsenicum en cyaankali in voorraad had. Hij gaf toe, dat hij meermalen vergif gemengd had in den wijn van zijn vrouw om de verzekeringssom in handen te krijgen. Bovendien vond men 111 oen kamer een volledig laboratorium, waar Hopf typhus en «hoiera-baciilen kweekte. („Mshode'''.) ENGELAN». Do 111 is d rij ve 11 d er L0ndensckc kiesr echtvrouwen. De kiesrecht- vrouwen hebben alweer een landhuis in brand gestoken, ditmaal te Hastings. Het is liet Ihuis, vroeger bewoond door het. par lementslid Duoros, die echter op 25 Maart verhuisd was en zijn meubilair had mee genomen, zoodat het pand leegstond. De iirandsltichtsters schijnen ontplofbare stof fen gebezigd te hebben, want terwijl de brandweer bezig was, weiden telkens kleine ontploffingen gehooid. De schade wordt op 6000 pond sterling geschat. Naar aanleiding1 van de wanordelijke tooneelen, in den laats,ben tijd voorge komen, en die de politie niet heeft kun nen verhinderen, heeft de 'regeering thans vergaderingen van kiesrechtvrouwen op openbare plaatsen te Londen verboden. LUXEMBURG. De verleeking in Luxemburg, in Luxemburg volgt men sinds eenigen tijd het droeve voorbeeld van Frankrijk en voert men een geheimen strijd te- den de kloosterzusters-verpleegsters, wien het leven op allo mogelijke wijzen las tig gemaakt wordt. liet krankzinnigengesticht van Ettel- brüch wordt sinds zijn stichting door kloosterzusters bemand, die de verzor ging der ongelukkige vrouwen op zich genomen hebben. De vrijmetselarij, die deze zusters haat, doch haar, vanwege het met den staat gesloten contract niet verjagen kan, besloot haar toevlucht te nemen tot allerlei geheime kuiperijen. Naast de zusters werd een geheel© dienst ingericht van wereldlijke ziekenverpleeg sters, die vele voordeelen genoten, en den zusters het leven zoo ondragelijk mo gelijk moesten maken. De bevolking zou wellicht van deze verleeking nog lang onkundig gebleven, zijn, had een treurig feit niet de aige- meene aandacht, op dezen nieuwen toe stand gevestigd. Woensdag j.l. legde een der wereldlijke ziekenverpleegsters een dor ongelukkige vrouwen in een had kokend water. De ongelukkige vrouw schreeuwde het uit van pijn en deed wanhopige pogingen 0111 uit het bad te geraken; doch te ver geefs, de verpleegster hield er haar met geweld in. Op het hulpgeschrei kwam een der kloosterzusters toegeloopen, die dadelijk' begreep wat er gaande was, en de ongelukkige uit het kokende water verloste, waarvan de wereldlijke verpleeg ster vergeten had de temperatuur op te nemen. De geneesheer, die in allerijl geroepen werd, kon de ongelukkige niet meer hel pen; zij overleed kort daarna, te mid den der verschrikkelijke pijnen. („Mshode".) MALTA. Dinsdag 22 April begint hel Eucha ristisch Congres o,p het eiland Malta, be roemd door de ridders van St. Jan, die na voor Cyprus en Rhodes te hebben moeten vluchten er verbleven tot aan den Franschen tijd. Thans behoort liet aan Engeland en wordt door een gouver neur "bestuurd. De Kerk op Malta werd gesticht door den H. Paulus, die daar gelijk men weet schipbreuk leed. De plaats waai- dit ge schiedde heet nog de St. Paulusbaai. De eerste bisschop St. Puhiius, bleef daar 32 jaren en werd toen naar Athene gebracht, waar hij later den marteldood stierf. Thans zijn er twee bisschopszetels en ongeveer duizend priesters. lvr zijn op Malta en de nabijgelegen eilandjes 27 mannen en 37 vrouwenkloos ters die 190 scholen houden. Er is een prachtige kerk van St. Jan, in 1573 door de Maltezer ridders gebouwd, een groote bibliotheek, .ook va.n hen af komstig. De kathedraal bevat nog vele voorbeel den van oude 'kerkelijke kunst en een andere kerk is gebouwd over de grot waar St. Paulus en St. Lucas verblijf hielden. Het congres begint Dinsdag 22 April met de aankomst van 's Pausen legaat, kardinaal F errata. Een wenk voor de bezoekers van den Vijfden Diacesanen Katholiekendag in 't Bisdom Haarlem te houden te Vlissingen op Woensdag 4 Juni a.s. Wie naar een vergjadering gaat, neemt daarheen gaarne de zekerheid mee, dat hij er een goede zitplaats vinden zal. De bezoekers van den aanstaanden Katholiekendag kunnen zich die zeker heid verschaffen ,op zeer eenvoudige wijze. Ze behoeven daartoe niets anders te doen dan tijdig, d.i. vóór 21 Mei, eene toegangskaart aan te vragen aan één der volgende adressen: (i,oes, dhr. Mr. J. H. M. Stiager en dhr. J. W. Vieninigs, 's Ileerenhoek, dhr. L. Adrian 11 se, Heinkenszand, dhr. P. van Hest, lerseke, dhr. J. Huige, Kwa- dendamme, dhr. J. Keyzer, Middelburg- dhr. Mi*. H. C. J. Groot en dhr. J. L. Vroonie, Oud-Vossemeer, dhr. J. K. Kuy- pers, Ovezand, R. K. Pastorie, Tholen, dhr. Th. Aertssen, Vlissingen, dhr. R. G. van Nieuwkuyk, Zierikzee, dhr. W. C. do Crane en dhr. J. H. S. Numan van Son. Geloofsgcnaoten, wonende in plaatsen die niet. vertegenwoordigd zijn in 'tal- gemeen comité en die ook niet. voorko men op bovenstaande lijst, kunnen hunne aanvragen rechtstreeks richten aan bet Secretariaat van 't Uitvoerend Comité te Vlissingen, Singel 30. De bovengenoemde heeren doen uiter lijk 22 Mei van het aamtal der hij hen ingekomen aanvragen, mededeeling aan den Secretaris van hét Uitvoerend Co mité. Die secretaris doet de aangevraagde kaarten uiterlijk 27 Mei toekomen aan de hoeren, die 'de aanvragen deden. Dezen zorgen voor de uitreiking der kaarten en voor de inning der gelden. Geen kaart wordt door hen afgegeven dan tegen be taling van den vastgestelden prijs, (30 cents, programma inbegrepen). Na 20 Mei zijn toegangskaarten alleen verkrijgbaar hij genoemden Secretaris, voor zoover er dan nog beschikbaar zijn. In alle opzichten is het gewenscht, dat van de gelegenheid, om zich te voren van een toegangskaart te voorzien, ge bruik gemaakt wordt, 'tis in 'tbelang der bezoekers, die dan niet bevreesd be hoeven te zijn, zich met een staanplaats te moeten vergenoegen, 't Is ook in 't behang van het Uitvoerend Comité met het oog bp de ite nemen maatregelen. Is 'hij benadering bekend, hoeveel bezoe kers uit de verschillende deelen van het Diocees te wachten zijn, dan kan er bijv. gezorgd worden, dat de treinen en extra trams de reizigers gemakkelijk kunnen opnemen en zonder vertraging op hun be stemming "brengen. De concertzaal biedt maar plaats voor 800 personen. Er zullen dus ook niet meer dan 800 kaarten wonden uitgege ven. Daarvan zijn er door Vlissingers en Middelburgers nu reeds 230 bespro ken. Koninklijke onderscheiding. Bij gelegenheid van liet 40-jarig jubi lee der stichting van de 11. K. Mili- tairenvereeniging te Leiden is de Wel- Eeirw. heer L. Klüken, kapelaan, direc teur der vereeniging benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau-Orde. Kamerverkiezingen. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de heer Mr. P. Dielema.11, met ter zijdestelling van alle bedenkingen, be sloten heeft de candidatuur voor liet lid maatschap der Tweede Kamer in hel dis trict Oostbujg te aanvaarden. 0e waarde van een stem. 'tls wel aardig en wel leerzaam met het oog op de naderende verkiezingen, da.t Dinsdag in de Tweede Kamer nog weer eens 'duidelijk de waarde van één stem is gedemonstreerd. Eén stem maakte het mogelijk dal de beraadslagingen kon den aanvangen (bij de stemming over het amendement-Duys waren er precies 51 leden) en de dajg niet nutteloos te loor ging. En wederom was het één stem, die den voor de arbeiders, nadeeligen uitslag gaf bij de stemming over het iaimen dement-Aalberse, (tegemoetkoming lage loomen), want met 29 tegen 28 stemmen werd dit amendement, verworpen. Meer dan vele woonden overtuigen dergelijke feiten de kiezers van de waarde, wel ke hun ééne stem soms kan hebben. Eén stem meerderheid kan den één en vijftigsten Candida,at doen kiezen, die voor het voortbestaan der christelijke re geering beslissend kan zijn. Men denke er aan. (Tijd.) Kamerverkiezingen. De heer Mr. Paul Reijmer heeft de candidatuur voor de 2e Kamer in liet district Hoorn hem door de II. K. Kies- ve.reen.iging aangeboden niet aanvaard hij vergenoegt zich met de candidatuur voor Amsterdam III. De liberale kiesveweniging te Ellemeat district Zierikzee, stelde met algemeene stemmen den heer mr. R. J. II. Parijn opnieuw candidaat. De vrijzinnige groep te Oost- en West- Souburg heeft met algemeene stemmen candidaat gesteld voor het district Mid delburg dhr. mr. E. E. van Raalle, oud minister van justitie te 's Gravenhage. Katholiekendag van Breda In do vergadering van het Uitvoerend Comité voor de Katholiekendagen in het Bisdom van Breda, 1.1. Zondag te Breda gehouden, werd (loor den voorzitter van de Commissie van Advies mededeeling ge daan, dat in het jaar 1913 geen Katho liekendag zal worden gehouden. In de plaats van den heer Mr. H. J. J. van den Biesen, die als voorzitter en als lid van de commissie van advies moest aftreden, werd de heer W. H. Bogaardt, lid der Tweede Kamer, tol. lid, en de heer Ernest Laane, te Bergen op Zoom, tot voorzitter dier Commissie gekozen. Tot leden van het Uitvoerend Comité werden gekozen de hoeren J. F. A. Peters, Etten, C. IJsebaerl, 8t. Jansteen, II. van Mierlo, Breda, André van Gastel, Dongen en Jhr. F. C. V. Dommer van Polders veldt, te Princenhage. Exodus. (Uittocht) De „Nederlander" schrijft: Mr. J. A. Levy heeft bedankt voor het lidmaatschap van den Bond van Vrije Liberalen „omdat hij zich niet. vereenigen kan met het punt. van liet concentratie- program inzake de invoering van het algemeen kiesrecht". Les dieux s'en vont (de goden gaan heen). Van het illuster gezelschap, dat rond den doopvont van 't oud-geboren libe rale telgje stond, resten er niet velen, die hun peterschap niet openlijk verloo chend hebben. Na Valckenier Kips ging Van Outhoorn; na Van Outhoorn De Louter; na De Louter Van der Vlugt; na Van der Vlugt Van Kernebeek; na Van Karnebeek Levy. Slechts de Tydeman's en de Tideman's de anti-clericaJe elementen blijven over 0111 het den volke aan te zeggen. E11 hoe zou liet ook anders kunnen hij eene partij, wier met grooten ophef aangekondigde zelfstandigheid zicli voor namelijk openbaart in het klakkeloos over nemen van (1e straks nog nadrukkelijk ver worpen voornaamste punten van het so cialistisch program En uit wier huis voortdurend het echte liberalisme ais met bezemen wordt uit gekeerd, 0111 voor zijn „anti-elericale" vrijzinnigheid ruimte te maken. lerseke. In de Maandagavond gehou den raadsvergadering deelde de voorzit ter mede, dat de aannemer Laban aan geboden heeft het opbreken en verleg gen van een riool in het Bekhof en het aanbrengen van een nieuwen zinkput uit tevoeren voor f120. B. en W. vonden dit zoo billijk, dat zij het aanbod hebben aanvaard. De heer Willemsen bracht naar aan leiding dor notulen in 't midden, dat hij in de vorige vergadering geenszins be doeld had, schriftelijke voorstellen tot wijziging der bouwverordening in te die nen. De voorzitter zeide, hoewel dit hui- ten de oude was, dat de 9 nieuwe hui den, die nu op 't Bekhof gebouwd wor den, een juist beeld geven van de mi nimum-eischen der bouwverordening, waarover in de Vorige vergadering ge sproken is. Minder kan het niet. Het proces-verhaal van kas opneming op 26 Maart werd voorgelezen. Er was in kas f 7568.451/2- De voorz. bracht in herinnering dat wegens den slechten toestand der wegen ïeeds 150 van de 300 M3 onderhouds- g'rint was opgebruikt. B. en W. stelden voor nog volle 300 M3 aan te schaffen Zij zijn al aanbesteed, maar nog niet toegewezen. De heer Willemsen hoopte dat de grint wat grover zou zijn dan de vorige. Toe gegeven werd dat de grint niet altijd onberispelijk is, maai-, zeiden de voorz. en anderen, het gaat soms hoogst moei lijk om te krijgen wat geëiseht is. De aanschaffing van nog 300 M3 werd z. h. s. goedgekeurd. Van den korkeraad der Gerei, gemeente alhier was een nader verzoek ingeko men omtrent de aansluiting der in aan bouw zijnde pastorie aan de gasleiding. In de vorige verg. was dit toegestaan, mits de kerioeraad de kosten van den aanleg, zijnde ongeveer f 300, betaalde en wel in 10 gelijke jaarlijksche termij nen. Mogelijke latere aansluitingen van tusschenliiggende gehouwen, zouden den kerkeraad in mindering worden gebracht tegen 1 pCt. per gebouw. De kerkeraad verzocht nu de f300 af te lossen in 20 jaarlijksche termijnen met een .vergoe ding van 1 pCt. voor iedere aansluiting van anderen. B. en W, hadden hieromtrent geen voorstel of praeadvies. Na ampele bespreking stelde de voorz. de volgende voorwaarden voor: aflossing in *20 jaar en vergoeding van latere aan sluitingen 1 pCt. niet uitzondering van de 2 dichtbijstaande arbeiderswoningen, die samen 1 pCt. zullen betalen. Aange nomen met 6 tegen 4 stemmen. Nu was aan de orde een verzoek van 'tfanfarengezelschap .„Mozart" om koste- loo'ze aansluiting van en verschaffing van gas voor zijn muziektent op de Paarden markt. B. en W. stelden voor dit in te willigen, onder voorwaarde, dat „Mozart" zelf lampen aanschaft, de gemeente geeft dan de leiding en het gas. Aangenomen met algemeene stemmen. De periodiek aftredende leden van de schoolverzuim-commissie de heeren A. Geense, D. Bom en I. van Dijke werden met algem. stemmen herbenoemd. Vervol gens werd het kohier der struaibelasting vastgesteld met een totaal bedrag van f 1009.80 voor 705 huizen. Wijziging en af- en overschrijvingen in de gomeente- hegrooting 1912 werden zonder discussie goedgekeurd. Bij de rondvraag antwoordde de voorz den heer Bom op een desbetreffende vraag, dat de. aansluiting der huizen Schuttershof-Bekhof aan de gasleiding tegelijk zou plaats hebben met. die van de Gereformeerde pastorie. (Zeeuw.) Amemuiden Maandag had alhier een droevig ongeluk plaats. Een meisje van 3 jaar, een dochtertje van J. de R., had het ongeluk in een pot met kokend water te vallen, met het gevolg, dat het deer lijke brandwonden opliep. De bure had dien pot even in de gang van het huis neergezet en het kind viel er al spe lende in. Onmiddellijk werd de hulp van den dokter ingeroepen, die de brandwon den als zeer ernstig beschouwde. (M. Ct.) Provinciale Staten Verkiezing. Door de anti-revolutionnaire kiesver- eeniging,, Nederland en Oranje" te Mid delburg zijn de heeren L. J. van Voort- huijzen, burgemeester van Domburg, af tredend lid, II. L, Struve, notaris te Mid delburg en W. A. de Rijcke, lid van den I gemeenteraad te Middelburg, candidaat ge- 1 steld voor de Provinciale Staten. De bei de laatste heeren tegenover de heide af. tredende vrijzinnige leden. De definitieve candidaten worden bin nenkort door de centrale gesteld. Door den Bond van Aardappelhande laren in Nederland en de Zeeuwscho Landbouwmaatschappij is een contract voor den verkoop van aardappelen geslo ten, waarin o.a. bepaald wordt, dat in dien bij een geschil de verkooper door de scheidsrechter in hét gelijk worden gesteld, deze laatste den termijn zal vast stellen binnen weiken de aardappelen in .ontvangst genomen moeten zijnterwijl na het verstrijken van dien termijn de verkooper aan derden zal mogen verkoo pten en de kosten, de rente van de eer ste koopsom en de mindere ontvangst op (ïen eersten koopei' mag verhalen. Ook wordt bepaald, dat binnen vier weken het gehalte bepaald moet zijn, en dat anders een rente van ten hoogste 1/s pf't. mag worden gerekend. Naar aanleiding van een geval, waarbij die ontvangst is geweigerd; de verkooper door het scheidsgerecht in het gelijk is gestold; de kooper beslist weigert zich aan die uitspraak te onderwerpen; do vterkooper onkosten gemaakt heeft cn niet aan derden kan verknopen, stelt do afdieeling Tholen der Landbouw- Maatschappij twee vragen: Hoe moei in zoodanige zaak worden gehandeld? Eisclit deze gebeurtenis een wijziging in de over eenkomst? In d.e Hoofdbestuursvergadering zal deze vraag Donderdag behandeld worden. Besmettelijke ziekten. Blijkens opgave in de „St. Ct." kwa men van 9 tot en met 15 April ter kennis van den centralen gezondheids raad 4 diphteritisgevnllen te Wissenkcr- ke, 2 te Goes, en 1 te Kloetinge. De boom en de takken. „Onze Courant" schrijft over de wijze, waarop de socialisten propaganda maken v oor hun zaak. Dat ze hun werk goed verstaan, blijkt welze groeien en nemen toe in kracht. Maar liet is toch zaak, zegt het blad, op hun wijze van propaganda maken, goed toe te zien. Ze spreken heel weinig over hun beginselen, doch lokkeu de menigte met allerlei dingen, die wel uit hun beginselen voortvloeien of er mee in verband staan, docli de beginselen zelve niet zijn, zooals bijvoorbeeld Alge meen Stemrecht en Staatspensioen. Ilei blad geeft twee voorbeelden Dc socialisten zouden er de pink van Marx voor over hebben, zeg dat die reliqtiie in hun bezit wasindien ze het gros der christelijke arbeiders aan hun zijde konden krijgen. Lukken wil dit maar niet. Wat ziet en hoort men nu? Uit den treuren wordt verteld, daf godsdienst „privaatzaak" is en iedereen, van wat godsdienst ook, bij hen komen kan, zoodat men gereformeerde, ethische, roomsche, joodsche en ongeloovige soci alisten krijgen zou. Maar hoort ge ze nu ooit spreken, als ze onder onze arbeiders 't werpnet uit gooien, over dien grondpilaar van liet socialisme 't li i s t o r i s c li-m a t e r i a- 1 i s m e Het hoofdbeginsel hunner leer? Neen, dat hoort ge niet. Daar krijgt de Chr arbeider niets van te verstaan. Want dan zou hij onmiddellijk zien, hoe dit in strijd is met zipi geloof in God, den Almachtige, Schepper des he mels en der aarde, die nóg alles (loor zijn voorzienigheid onderhoudt en re geert. Het takje wordt I11111 getoond. Den boom mogen ze niet zien. Bijna evenveel moeite, zoo gaat liet blad voort Bijna evenveel moeite als met- (li- christelijke arbeiders, hebben de socia listen over 't algemeen met de bevolking va 11 het platteland Zeker, ze maken proselieten. Maar de groote massa blijft hun vreemd en houdt zich ver. En wat doen ze nu Als ze optreden, hoort men veel van allerlei sociale hervormingsmaatregelen. Vooral het Staatspensioen is voor liet platteland een kostelijk hulpmiddel. Maar het a. b. c, der socialistische leor, n.l. dat het er om te doen is, het privaat bezit af te schaffen en den grond niet de productiemiddelen aan de gemeen schap te brengen daarvan hoort men haast niets. Het is begrijpelijk. Want daarvan moet men op het platteland weinig hebben. Zelfs de arbeider hoopt nog eens op een eigen huisje, 'n eigen stuk land en een eigen koe, zoo al niet voor zichzelf dan toch voor zijn zoon. Den boom laten de socialisten dan ook in 'tdonker. Met een paar takjes maken ze veel propaganda! Het blad acht het daarom noodig, dat do menschen den boom zien, waai- aan deze vruchten groeienwordt die aanschouwd, dan zullen velen zich al- wenden van de vrucht, hoe begeerlijk die ook in veler oogen moge schijnen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 6