Laatste Berichten. Ingezonden Stukken. Besluiten en Benoemingen O N D E R W IJ S. KERKNIEUWS. Marktberichten. Ailoop verkoopingen, aanbestedingen enz Burgerlijke Stand. Welk weder zullen wij hebben Verwachting tot den avond van 17 April Meest krachtige zuidwestelijke tot zuide lijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkte lucht Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde tem peratuur. zaak van de hals te schuiven die in de toekomst tot allerlei beslommeringen zal aanleiding geven, welke B. en W. liefst willen ontwijken. Mogen onze raadsleden volgens hun f eerlijk meenen in deze besluiten, zooals bet vroeden mannen past. „Cavcant con- Kjules!" Mogen onze vroede vaderen waken voor bet algemeen belang onzer burgerij If a r p-C e 11 o-C O: n c c r t. Voor ecu niet zeer talrijk maar gfedisitigjneenl publiek saven Maandagavond in de sociëteitszaal V O V. de harpiste Medi Lijsen-Fentseh en de cellist Dick Lijsen het aangekondig de concert waarin beiden op verrassen de wijze hun schier volslagen meester schap over hun instrument wisten te toonen en den hoorders een intens kunst genot te beieiden. Ook de heer A. van Os, pianist, heelt als „der dritfce im B-unde aanspraak op gelijke hulde voor zijn su perieur, gloedvol spel. De boekhouder van het kadaster, de heer H. F. J. van E,ijsden alhier, is met ingang van 1 Mei verplaatst v'an hier naar Middelburg'. (M. Gt.j Middelburg Sedert# eenigen tijd trekt de fraaie winkel van'de firma. J. M. van Kempen en Zonen, hofjuweliers in de Lange Delft alhier, zeer do_ aandacht dooi' de smaakvolle en artistieke groe peering der kunstvoorwerpen in de uit stalkast, welke geheel beantwoordt aan het cachet van soliditeit en voornaam heid, dat van ouds op de goud en zil versmidsproducten dezer firma drukt. Men zie de annonce in het nummer van heden. Vlissingen De R.K. Turnver. St-Quadra- jtus heelt op hare Statuten de Koninklijke Goedkeuring verkregen. In de j.l. gehouden verg. van de S. K. Prop. Club St. Thomas van Aquino is tot secretaris gekozen de heer Hans- sens. In die verg', werd met klem aang-e drongen, zich bij de Alg. Bond van R. K. Prop. Clubs aan te sluiten. Gisteren werd met den lorpedoi- boatjager „Lij'nse", gebouwd op- de werf „De Schelde" de offic.ieele proeftocht, ge houden. Er werd een gemiddelde snel heid van 30.22 knoop bereikt. Vrijdag 18 April zal de raad dezer gemeente vergaderen. Van de punten der agenda vermelden Ave o.a.de benoeming van een keur meester van visch; goedkeuring van d< vermelde contracten betreffende de ha venexploitatie. Voorts wordt behandeld een voorstel j.oL oprichting van een handelscursus hij het herhalingsonderwijs, en een adres van de feestcommissie om een subsidie voor de viering der 100-jarige onafhankelijk heid. i Minnie. Zooals men zich herin neren zal werd in December j.l. het lichtschip „West Hinder" aangevaren door de zeelichter „Minnie", waarbij het lichtschip met man en muis verging en laatstgenoemd schip ernstig bescha digd. De „Minnie" werd naar Vlissingen gesleept om aldaar gerepareerd te worden De reparatie is thans geheel gereed en kan het schip de lading weder innemen, en vervolgens de afgebroken reis naar Perzië voortzetten, waarheen het door een sleepboot van de firma L. Smit Co. zal worden gesleept. Maandagavond zijn alhier wederom in twee stadsgedeelten buurtcomité's op gericht am plannen tot feestviering in engeren kring te heramen. Voor de mode werking aan de cantate is wel animo, hoe wel meer van dames dan van heeren. Reeds hebben zich 200 personen aange meld. (M. Ct.) Zierikzee Ons 'kranig muziekgezelschap „Kunst en Eer" gaf Zondagavond een uitvoering voor zijn donateurs. Een stamp volle zaal bewees, dat het Zierikzea- sehe publiek zijn gezelschap weet te waatr- deeren. Opgevoerd werd „Het gouden Kruis" opera in twee bedrijven en we moei ten hot zeggen, de uitvoering mocht ge hoord en gezien worden. Als we in aan merking nemen, dat alleen stadg-enooten als medewerkers optraden behoudens een paar leden uit het strijkorohest 'clan kan hier een waardeerend woord voor den eminenten directeur den heer Klimmerboom, niet. in de pen blijven. Hem Vooral moeten wc voor de flinke uitvoe ring dank weten. De hoofdrollen waren bij de dames Jaco-bi, v. d. ValkWillemsen, qn de hoeren v. cl. Houten, Lunenburg en Thee- wis in uitstekende handen. De sopraan zong goed; alleen in het lage register was meei kracht van toon niet mis plaatst, vooral bij de samenzangen. De alt beschikt over een egaal geluid," dat gehoord mag worden en de heeren' ver vulden hunne taak naar behooren. Ser geant Bombardon zorgde soms voor de „note oomique". Een welgemeend applaus ook onder het spel loonde de uitvoerenden. Na het eerste bedrijf moest een paar malen „gehaald" worden. Het tweede bedrijf bracht een gelukkige pntknooping van de handeling en werd even goed, ja, nog beter vertolkt dan het eerste, en 't publiek scheen ook meer onder den indruk te raken. Toen het slotkoor dan ook weerklonken had, dreunde een daverend applaus door de zaal en dat hield niet op', voordat een paar malen gehaald was. Onvermeld mogen we niet laten, dat de dames-executanten, benevens de pi aniste, mej. Klimmerbooiin1, een bloemstuk werd aangeboden, o.i. een welverdiende hulde; ook het publiek stemde er mee in. Regie en kapwerk wa-ren ook aian be kwame handen toevertrouwd. Een geanimeerd hal onder leiding van den heer J. F. A. Theewis, sloot op aan gename wijze den gezelligen avond. Wij hopen, dat ons muziekkorps zijn donateurs nog' meermalen op zoo'n uit vq-gring moge vergasten. Maar tevens ho pen we, dat (la,n het publiek geen blijk zal geven van zijn maatgevoel, door met den voet op 'de maat mee te stampen, twelk hinderlijk is voor ernstige toe hoorders. Dinsdagavond had voor de tweede maal de opvoering plaats van „Het gou den Kruis". De concertzaal was vrij goed bezet en de uitvoering van de opera wias voortreffelijk. Ook thans genoten de aan wezigen volop van hetgeen te genieten weid gegeven. Kunst en Eer" mag' tevreden zijn met deze twee welgeslaagde uitvoeringen. Nisse. In de Woensdag gehouden raads vergadering waren afwezig de heern D. de Winter en M. Mol. Na de lezing' der notulen, Avelke on veranderd werden goedgekeurd, werd het gemeenteverslag over 1912 aangeboden. Een af- en overschrijving- in de be groeting had plaats. De begrooting 1913 werd gewijzigd. De gevraagde af- en overschrijving be giroo-ting 1912 van het Burgerlijk Armhe stuur werd toegestaan. Besloten Averd, tot aanschaffing Van eenige brandhluschmiddelen in verband jnet de waterleiding. De stembureaus voor de aanstaande verkiezingen worden gevormd. In gesloten vergadering werd een re clame tegen h'oofdelijken omslag behan deld, waarop afwijzend iverd beschikt. Daarna sluiting. lerseke. Twee meisjes werden heden bij diefstal op heeterdaad betrapt. Pro ces verbaal werd-opgemaakt en de da deressen gevankelijk naar het politie bureau overgebracht, waair beiden beken den. Hansweerd. Het sleepschip „Rüpel" schipper Deckers, is bij het binnen.- toepen der haven in aanvaring gekomen men met de sleepboot „Vlissingen" waar dooi' hij de „Rüpel" cle bakboordboeg werd ingedrukt. Het schip „Nederschelde" schipper Willèms met ijzer voor Antwerpen ba- sitemd,' is in het Schaar van Willem III omhoog gevaren, doc-h later met hoog Av-ater door de sleepboot „Gharboinnière X" in de tram-haven Zijpe binnenge bracht. Het schip maakt waiter. Het Duitsche sleepschip „Verfrauet keinen Freund", schipper Starter, geladen met draad, voor Gent bestemd, is op den havendam gelooipen en met behulp van 4 sleepbooten vlot gesleept. Een groot gat was 'in de voorpiek ontstaan. N,a voo-rloopig zooveel mogelijk gerepareerd te hebben zal men de reis voortzetten. Oostburg. q-g Sehoondijke. is de boe renvrouw A. L. overleden aan -brandwon den, toen een straal kokend vet in de kachel viel, waardoor een groote vlam cle vrouw in hel gelaat sloeg. Twee doch ters die moeder te hulp schoten kregen eveneens brandwonden. Amsterdam. Hier is bericht ontvan gen, dat op cle tentoonstelling te Gent uegelmalig wordt doorgewerkt. De opening blijft bepaald op 26 April in tegenwoor digheid van hot Koningspaar. Amsterdam. Te Tourcoing in Frank rijk zal 1 Mei een elftal der U.S.F.S.A. en een Zwaluwencombinatie aan een voet balmatch deelnemen. {Brussel. De staking neemt af in Ant werpen en langzaam toe in Charleroi, Verviers, Luik en Gent, ook wijl hij' ge brek aan kolen en grondstoffen velen noodgedwongen heL werk neerleggen. In Luik werken nog 10000 man, in Henegouwen en Namen nog 50000 man. Totaal staken thans 300.000 man, waar van de helft in Henegouwen. Bij cle fabrieken van Cocquerill te Sc aring is om versterking van troepen ge vraagd, Avijl men ongeregeldheden vreest. Constantinopel. Tusschen Bulgarije en Turkije is thans definitief een wapenstil stand van 10 dagen gesloten. Volgiens het jaarverslag van de Onder linge Brandwaarborg-Maatschappij te Groiedcwaren in 1912 905 panden ver zekert tot een gezamenlijk bedrag van f3.679.000. Het. verzekerd kapitaal nam toe met f 68.600. Het maatschappelijk ka pitaal is thans r-eëel f98.000 groot. De rekening wijst in ontvang aan f 12.453,96 en een uitgaaf f 11.568,275. Onder de uit gaaf komt voor betaalde brandschade f 9096,30 voor. D-e heer J. J. Aalbregtse werd in do jongste ledenvergadering tot mede-direc teur benoemd. De heer II. G. Hammacher, sinds 1877 notaris tie Groede, zal binnenkort eervol ontslag als zoodanig aanvragen en zich metterwoon buiten cle provincie Zeeland vestigen. De gezondheidstoestand van den Paus Rome. (Reuier). Een bulletin van he denmorgen luidt als volgt: Z.H. de Paus heeft eenige uren rustig doorgebracht; de temperatuur was 36.8. De catharrale aan doening is niet verergerd. Het op-geven van slijm is ZAV.ak. De toestand van het hart is goed. Onder alle voorbehoud ma ken wij melding van het volgende ons getelefoneerd V.D. telegram uit Rome: Volgens mededeelingen uit het Va.ticaan is hij Z.H. den Paus longontsteking ge constateerd. Het organisme van den Pans zou tegen deze ziekte niet bestand zijn. Sedert gisteravond schijnt iedere hoop uil gesloten. Bulten verantwoordelijkheid cl. Redactie. Aan de R K. Arbeiders in de Metaalnijver heid te Hansweerd. Mijnheer de Redacteur, Voor het volgende vragen wij een weinig pla .tsruimte in Uw actueel en veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Met een tweevoudig doel wenden wij ons langs deze weg tot onze Hansweerd- sche kameraden. Bekend als het. ons is dat te Hans- Aveerd verscheidene arbt-idi rs in de metaalindustrie hun brood verdienen, vooral in het scheepsbouwbedrijf, nieenen wij afgaande op het feit hetgeen overal wordt ontmoet, dat ook daar ter plaatse de omstandigheden waaronder onze ka meraden hun levensnoodzakelijk brood verdienen, aan veel gebrekenjmank gaan. Dit feit dat zich vooral openbaart in te weinig verdienste en een telangen arbeids duur zal zeer zeker bij U ook regel zijn in welke veronderstelling wij door ge gevens worden versterkt. Ook is deze Averkelijkheid temeer een kwaad, wanneer we beschouAvcn de ontzaglijke stijging der strikt noodzake lijke levensbehoeften waarmede de in komsten nergens in den lafide gelijken tred hebben gehouden. Als wij daarmede in verhand den bloeien- den toestand bezien, waarin de metaal industrie heden verkeeit, die dan ook zeer terecht een gouden t ij d p e r k wordt genoemd, zoo kan het niet anders of velen Uwer zullen onwillekeurig een drang voelen opkomen die in de richting van een meer rechtvaardigen levens positie heen wil. Na deze toestand beschouwd te hebben komen wij aan ons tAveede vooropgezet doel namelijk het middel ter ontkoming. Het middel dat \vij hiermede in over eenstemming aan de hand willen doen is het recht van vereenigen. Het is zeker voor U, R.K. arbeiders geenzins onverschillig welk systeem van vereenigen het meest aanbevelenswaar dig is en de voorkeur verdient. Wars van alle zoogenaamde neutrale- vereenigingen die in regel op een sociaal democratische ontwikkeling uitloopen, raden wij U aan het in de praktijk als liet£besle gebleken ere zoodoende,overal doorgei ot-rde middel ter hand te nemen het middel der R.K. tVak organisatie waarbij reeds310001edenzijn aangesloten. Een deel van deze massa maakt den Ned. Roomsch-Kath. MetaalbeAverkersbond uit welke voor U het aangewezen middel is en die nu reeds vertakkingen heeft in 42 verschillende plaatsen van ons land Welnu Hansweerdsche kameraden, naar aanleiding van het bovenstaande roepon wij U met alle macht en den noo digen aandrang toe, ons aansluitend bij den Avensch van Paus en bisschoppen „Arbeiders Vereenigt U". Dus vrienden, bespreekt onder elkander het hier verhandelde, leest en laat lezen dit stuk en geeft uitvoering aan onze wensch en Uw belang door spoedig te schrijven naar de afd. Vlissingen der Ned. R.K. Metaalbewerkersbond. Trompstraat 5, secretariaat, M. B-ij kon. besluit zijn benoemd tot plaats vervangend dijkgraaf van den polder Al te Klein (Noord-Beveland), P. Taizelaar Az. te Colijnsplaait en toit gezworene van den Oud-Noorel-Beveland polder G. N. C Isi'aël te Colijnspilaat. (M... Ct.) lid van het armbestuur 'de heer W, R. J. Geulen. De heer W. A. van Bezooijen van Oud Vossemeer, thans onderwijzer te Niewerkerk a. cl. IJsel. is in gelijke be trekking benoemd te Leiden. M.C. Een politieke zaak? Met instemming nemen wij over uit het „Huisgezin": De katholieke onderwijzers in het Roermondsche schijnen huiverig, zich in hun Bond voor gelijkstelling van bijzon der en openbaar onderwijs te verklaren. Het bleek weer op hun algemeene vergadering van jl. Zondag. Die gelijkstelling is een politieke zaak, zei de voorzitter, en de politiek moot buiten den Bond blijven. Er moet hier toch wel aan een mis verstand worden gedacht. In zooverre, en slechts in zooverre, is de gelijkstelling eene politieke zaak, dat zij enkel bij wettelijke regeling kan tot stand komen. Maar dit geldt ook van de salarieering der onderwijzers, van de verhouding tusschen hoofd en onderwijzer van bij stand enz. In haar innerlijk wezen is de gelijk stelling geen politieke zaak, maar een zaak van rechtvaardigheid, een katholiek belang. Geen katholiek kan tegen de gelijk stelling zijn, zooals hij kan zijn tegen eon bepaalde tariefwetgeving, tegen een zeker kiesstelsel, tegen cle een of andere belasting. Wat beteekent nu dat zwarigheid maken om de gelijkstelling te bespreken en er naar te streven? Moet het niet den schijn krijgen, of men ze weinig genegen is en achter liet politiek bezwaar poogt te verschui len, ten einde aan een uitspraak te ont komen Het gelijkstellings-beginsel (we spre ken nu met van een bepaalde uitwer king, waartegen men gegronde beden kingen kan hebben) kan op elke katho lieke vergadering, al dan niet van een vakvereeniging, worden besproken en aanvaard. De politiek is daar volstrekt niet mee gemoeid. Vlissingen. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft herbenoemd tot Kerk meester cle heer W, P. Edelman en tot Tholen, 12 April 1913. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe £7.50 a i'8.50, nieuwe tarwe f 0.a f0.rogge f6. f 6.75, wintergerst f 5.70 a f 6.25, haver f 4.50 a f 5.bruine boonen f 8.a f 10.witte f 10.a f 12.voererwten f 7.25 a f 7.50, kookerwtcn f 8,a f9.— paardeboonen f7.a f 9.50 per H L., uien f 0.a 1' n.per 50 KG., kipeieren f 3.a f 3.50 per 100 stuks, hooiboter f 0.65 a f 0.70 per '/s KG. (Zier. Nwsbode.) Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 14 April 1913. Witlof 13 a 15 ct., Spinazie 5" a 8 ct., Rliabarber 12 a 15 ct., Zuurkool 3 ct., alles per KG., Peeën f 1.20 a f 1.40, Ajuin f 1.a f 1.20, per 100 KG., Roode Kool f 5.Knolseldery f 0.60 a f 2.- Sprantseldery f 0.50 a 1' 0.90, Prei 10 20 ct., alles per 100 stuks, Boerenkool en Spruiten 37 a 40 ct., Steeksla 30 a 82 ct., Zuring 10 a 15 ct., Kervel 12 17 ct., Pieterselie 7 a 14 ct., alles per mand, Keelen 22 a 25 ct., Radijs 22 a 28 ct., per 10 bos, Schorseneeren 5 a 6 ct., per bos, Asperges 50 a 60 ct., per K.G., Aardappelen 13 a 23 ct., per 10 K.G. Groente- en Fruitveiling. Vlissingen, 14 April 1913. Aardappelen 77 ctKoolrapen 46 a 51 ct,, beide per mud. Kroten 15 ct., Zuring 7 a 18 ct., Snijsla 21 a 28 ct., Uien 14 a 15 ct., Wortelen 47 a 48 ct., Spinazie (jonge) 50 a 52 ct., idem (ge stoken) 45 a 46 ct., alles per mand, Kropsla 3 a 5 ct., per stuk, Prei 4 a 55 ct., Radijs 3 a 5 ct., Seldery 65 a 2 ct., alles per bos. Goes, 15 April 1913. Aanvoer van alles zeer gering. Winter gerst, Zomergerst en Haver opgeruimd. Nieuwe Tarwe f 9.a f 10.25 Essex Tarwe „10.- a „11. Nieuwe Rogge 8.50 a 0. Kookerwten 0.— a 0. Kroonerwten9.— a 10— Bruine Boonen 8.— a 10. Aardappelen: Bonte f 2.30 a f2.50, Blauwe weinig vraag, Bravo's f 1.30 f 1.50, meer vraag. Prijzen zeer uiteen loopend. Opgaaf der marktzetters van de gem- ente Versehe boter per KG. f 1,10 a f 1.16 middenprijs f 0.56aan particulieren v kocht a f 0.per pond. Versehe eieren per 100 stuks f3.— f3.60; middenprijs f 0.85 per 25 stuks aan particulieren f 0.-ppr 25 stuks Aanvoer ruim. Noteering v. d. marktzetter der Landb. afd. Goes en Kruiningen Boter f 1.10 a f 1.12 per KG. rekenprijs f 1.12 Aan particulieren f 0.—. Eieren f 3.a f 3.50 per 100 stuks rekenprijs f 3.30 Aan particulieren f 0. Eierenverkoop „Onderafdee ling Zuid-Beveland V. P. N." Aangevoerde eieren 29225 stuks. Prijs f 3.50 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 500 stuks. Vlissingen, 15 April 1913. Boter per 2/s kilo f0.55 af0.60. Eieren per 104 stuks f 3.60 a f 3.70. Veilingsvereeniging Walcheren. Middelburg, 15 April 1913. Aardappelen f 2.Uien 10.90 a f 1.10 per H.L., Grauwzoet 65 a 70 ct., Huis- manszoet 55 a 65 ct., per 5 Liter, Aard beien 25 ii 4 ct., Kropsla 2 a 8" ct., Bloemkool 4 a 11 ct., Roode Kool 35 a 20 ct., Savoye Kool 5 ct., Witte Kool 6 ct., alles per stuk, Witlof 27 ct., per K.G., Peeën 50 a 60 ct.,Karoten 22 a 25 ct., Spinazie (winter) 40 a 55 ct., per ben, Spinazie (jonge gesneden) 35 a 50 ct., idem (jonge gestoken) 20 a 30 ct., Molsla 30 ti 75 ct., Baksla 15 a 40 ct., Zuring 25 ii 30 ctMoskrul 22 a 37 ct., er halve ben, Postelein 55 a 10 ct., Iterrekes 6 ct., per mandje, Peeën 14 a 15 ct., Prei 2 a 5 ct., Rliabarber 4 a 8 ct., Radijs 2 a 5 ct., Raapstelen 25 ct., Schorseneer 3 ii 5 ct., Seldery lal5 ct., Pieterselie 1 a 3 ct., per bos. Rotterdam, 15 April 1913. Ter veemarkt van lieden waren aan gevoerd: 2925 runderen, 200 kalveren, 1931 nuchtere dito,schapen, varkens, 264 biggen. De prijzen waren 8674, 120100, 10—13, 10—21. (M. Crt.) Oostburg, 16 April 1913. Aanvoer ruim, handel willig, omzet goed, tot weinig veranderde prijzen. per 100 KG. Oude Tarwe N. Wintergerst Zomergerst Haver Rogge Kookerwten Voererwten Bruin eboonen Paardenboonen f 9.50 a f 10.50 9.40 a 10.20 9.25 a 10. 8.75 a 10.50 per HL. 6.75 a 7 25 8.— A 10.25 7.50 a 9. 8.50 a 9.15 8.75 a 9.- 's Heerenhoek. Door de Landbouwver- eeniging „Help' u Zelven" te Ovezande is de levering aanbesteed van 162500 K.G. chili, waarbij door verschillende peiso- nen werd ingeschreven. Do levering werd gegund aan clen heer D. Scheele te Ter- neuzen voor f 13.58 per 100 K-G. Le vering 10 Mei 1913. Te Middelburg is heden aan het Pro vinciaal bestuur aanbesteed het maken van 6 meerstoelen in het kanaal door Walcheren. Kaming f 3500. Inschrijvers de heeren: I). Bijl, Vlissingen, f3766; H. Jan sen Jz., Middelburg, £3735; P. J. cle Bour- graaf, W-emeldinge, f3695; H. J. Keule- mans, Middelburg, 13688 en A. Kaan, Terneuzen, f3457. OssenisseGisterennamiddag word door den notaris E. B. Dumoleijn té Ho-ntenisse, ten verzoeke van Jacobus van Damme te Ossenisse, aan den Walenhoek aldaar, in hot openbaar verkocht: een woonhuis met stal en tuin te Ossenisse, kadaster sectie C nummer 662, groot 3 Aren 5 Centiaren. Hoogste bod f900; niet ge gund. Goes. Huw. aang: 15, Cornells Vette, 53 j. jm te Wolfaartsdijk en Janna Ver meulen, 48 j. jd. te Goes. Geboren: 13, Adriana Maria, d. v. Leonardus Verbeem en Magdalena Men- heere; 15, Marinus, z. v. Cornelis Wal- rave en Jannetje Potter. Levenloos: i4, een vrouwelijk kind van Jan Leendert R-oodzand en Neeltje Walrave. Van 15 en 16 April. Middelburg. Bevallen: J. de Graaf geb. Sanderse, z.; M. C. E. P. de Roos, geb. Orth, d.; I. J. P. van Giezen, geb. Pouleijn, z.; J. G. Netelenbos, geb. Vogel zang, tweel. (levenl.). Overleden: J. Miisté, wed. J. Kristalijn, 77 j.; M. Bellaart, jd. 19 j. Van 812 April Vlissingen. Ondertrouwd: D. M. B-roer 28 j. jm. met C. M. Neeteson, 28 j. jd.; C. J. de Wolff, 25 j. jm. met N. van .Spanje, 26 j. jd.; M. Co-rstanje, 22 j. jm. met L. -C-. J. Vanpeene, 20 j. jd,1; I. do Later, 26 j. jm. met L. van der Weele, 25 j. jd.; J. M. Meijhoo-m, 24 j. jm. imet E. Mc ITarting', 21. j. jd.J. Prince, 24 j. jm. met A. W. Walra ven, ,23 j. jd. Getrouwd: W. Leij-nse, 29 j. jm. met G. de Biruijne, 23 j. jd.; P. Buijs, 24 j. jm. met W-. Prins, 25 je jd. Bevallen: 'E. M. Hjllen, geb. De Boer, d.; C. J. Jorritsma, geb. Van Accoo-ij, d. A. M. Mammaas, geb. Le Rodj, d.; M. Polderman, geb. Koikelaar, z.; A. Ova geb. De Noo-ijer, d. Overleden: -C. Kervink, z. 3 j.H. van Damme, man van E. M. Buisman, 47 j.; A. P. Abrahamse, z. 3 m.; S, J. C. Bowbijes, vrouw van W;. J. Barn, 58 j.; M. T. van Pottelbergihe, wed. van J. A. Caals_, 91 j, W|. Potters, d. 3 m.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3