De Oorlog op den Balkan. O N D E R W IJ S. KERKNIEUWS. UIT ZEELAND. Hij staat nog aan het hoofd van een naamlooze maatschappij de Filatures et Tissages Réunis het kan niet anders of dat ding moet een Franschen naam dragen, anders ware het niet voornaam die, zooals iedere naamlooze kapita listische onderneming, dividenden uit deelt en zooveelsten aan hare beheerders toekent. En het is nog niet alles. Anseele is ook bankier. En weet gij hoeveel deze rijke socialist met zijn vette baantjes aan de werksta kers heeft gegeven? Volgens het socialistische blad „Voor uit" heeft Anseele op de lijst voor de werkstaking 1 zegge één franc inge schreven. Zoo grif zijn de leiders voor de lijders I AMERIKA. De Titanic. Morgen, 15 April zal het een jaar geleden zijn, dat het stoom schip „Titanic", varende van Southamp ton naar New-York, halverwege de reis op den Allantischen Oceaan op een ijs berg stiet en dientengevolge zonk, hol grootste deel van de circa 2300 man equi page en passagiers met zich voerende in de diepte. I)e Albane esclie troon. Naar het „Berl Tagebl." uit Weenen verneemt, hebben de mogendheden der Triple Entente, prins Wilhelm van Zwe den als candidaat voor den Albaneeschen troon voorgesteld. Prins Wilhelm, die van dit jaar 29 wordt, is de tweede zoon van den koning van Zweden, en met grootvorstin Maria Pau- lowna, dochter van grootvorst Paul, ge huwd, zijn moeder is een nicht van den Duitschen keizer. Van den Balkan verder weinig nieuws. Montenegro wil, naar het schijnt, het beleg van Skoetari ten einde toe voort zetten. SlNItlULAISO II. M. de Koningin-Moeder bezocht Vrijdag liet nieuwe ministerie van bui- tenlandsche zaken op het Plein. Bezocht werden de Empire conferentiezaal, waar avondlicht ontstoken was, de bureau kamers en het in 't onderhuis gelegen archief, waar de kluis voor de tractaten werd bezichtigd. H. M. bekeek ook de historische schil derijen, waaronder het portret van Koning Willem III, een copie van de Artis- schilderij. (M. Ct.) Op de jaarvergadering van den bond „Vrede door Recht" zal een voorstel worden behandeld van de afdeeling 's-Gravenhage, ten doel hebbende voor taan ieder jaar hier te lande een natio naal vredes-congres te organiseeren. dat hij op 31 Mei weer zal vertrekken, vanaf Marseille met de „Groentoiar" van den Rotterdamsc.hen Lloyd, om daarna in Indië zijn zegenrijken arbeid te begin nen. Gedurende zijn verblijf in ons land vertoeft Z.H.Eenv. in het. St. Wiltebror- dus-gesticlit te Uden. (Msbode.) Burgeravondschool en Avondschool voor Handwerkslieden te Middelburg. Aan de Burgeravondschool te Middel burg zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse 43 leerlingen, n.l. W. Adriaanse, L. A. C. Alewijnse, H, Annot, P. L. Antheunis.se, K. C. de Baare, A. S. Boone, P. Buys, A. A. Clement, Jac. Clement, A. Eijff, C. de Exber, A. Deurkx», A. W. Dekker, P. H. Geers, J. P. Groene, J. Goote, W. de Goede, C. Jo'Ziasse, M. Janse, P. M. Janse, C. J. Janse, J. de Jonge Baas, J. Jacob- se, J. de Keijzer, H. van Kuyk, J. C. Louwerse, J. Leijnse, S. Leijnse, P. Min naar, \Y. Neve, D. Passenier, L. A. Pie- terse, J. (juist, P. van Roo, M. Remijn, J. de Rijk, H. Schroevers, \V. F. Schoe, Jan Sink©, W. Sinke, A. Valkhof, M. van Zweden, Zandee. 4 niet bevorderd. Van de eerste klasse der Avondschool voor Handwerkslieden werden bevorderd naar de 2e klasse 1'. Poortvliet, A. Verhage, K. Willems, J. .1. Brouwer, A. Antheunisse, S. de Jonge, J. C. Vader, W. Wplf, J. S. Zan dee, G. C. M. Pétterson, J. Reijnhout, P. Volberda, A. Willeboordse, F. V Dier,- manse, F. Grims, A. W. Eiff, F. van der Hoek, P. I. Jongepier. Van de 2e naar de 3e klasse werden bevorderd Joh. Clement, S. Cruoq, P'. J. Poppe, Joh. F. Scfaeijbeler, H. van Rojoijen, A. Suurland, J. Sturm, J. W. Joziasse, J. \Y. Antheunisse, M. Hofman, J. J. de Vlieger, M. Koth. Van de leerlingen der derde klasse ver wierven het diploma P. J. de Buck, Mi- Geelhoed, A. C. Poppe, I. J. Klerk, A. G. Kruithof, A. Slab ber, P. Brasser, A. P. Brooibacher, P. L. Back, A. G. Baljeu, E. II. de Bols, A. Radden, H. G. Piefcérse, C. Joibse. Acte-examens. Bij de Zaterdag gehouden acte-examens 1. o. werden geëxamineerd 8 mannelijke Candida,tem. Geslaagd de heeren: A. J unielet te Birui- nisse, J. A. R. Bommeljé te Goes, G. Al. den Herder te Goes, W. H. do Jonge te Goes, J. AL. van de Repe te Goes en C. L. Smagge te Vlissingen. (M. Cit.) De heer J. van Dijke, hoofd der Chr. school te Ierseke, is als zoodanig benoemd aan een Chr. school te Amsterdam. (Al. Ct.) Baron Rengers bedankt als lid der Eerste Kamer. Naar de Leeuwarder Courant van be trouwbare zijde verneemt, zal met Sep tember bet aftredend oudste lid dei- Eerste Kamer, mr. W. J. van Weideren Baron Rengers zich niet opnieuw ver kiesbaar stellen. Vlagvertoon. Door de twee groepen torpedobooten te Willemsoord in station zal van 3 tot 7 Mei e k. een bezoek gebracht worden aan Zeebrugge en Brugge, tijdens de jaarlijksche feestelijkheden aldaar, ter wijl door de groep torpedobooten te Hellevoetsluis gestationeerd in de maan den Juni en Juli een bezoek zal worden gebracht aan Hamburg en Ventnor. (Msbode) 0e Ned. afdeeling der Tentoonstelling te Gent. Van de Nederlandsehe Regeering is bericht ontvangen, dat een detachement militairen voor de bewaking van de Ne derlandsehe afdeeling der Wereldten toonstelling te Gent op 17 April aldaar, beschikbaar wordt gesteld en dat dit detachement 16 April naar Gent ver trekt. Wij kunnen hier tevens aan toe voegen, dat hoogstwaarschijnlijk de Ne derlandsehe afdeeling, het eerst van allen geheel gereed zal zijn. (Msbode) Missies in onze Oost. Het gezelschap van liet Goddelijk ,W|00-rd dat thans reeds 11 missies, beheert, en waarvan het studiehuis voor de Neder landsehe afdeeling is gevestigd in het St. Willebrordusgesticht te Uden, heeft van de eerw. paters Jezuïeten een missie overgenomen in onze Oost. en wel pip de kleine Soenda-eilanden. Onze landgenoot, de hopgeerw. pater P. F. A. de Lange, S. V. D., geboor tig uit Spierdijk 'bij llooirn, is belast met de inrichting en het bestuur der nieuwe missie. Z.eerw. was de laatste zes ajren provinciaal der missie in Noord-Ameri- ka en had Tichny bij Chicago als stand plaats, van waaruit hij twee missiehuizen en vier staties onder de zwarten leidde. Pater de Lange is thans uit Amerika in ons land teruggekeerd, doch slechts voor korten tijd. Hij deelde ons n.l. mede, Goes. De raad dezer gemeente die Don derdag a.s. in openbare vergadering bij eenkomt zal de navolgende agenda heb ben al' te handelen 1, Ingekomen stukken. 2. Aanvragen, om afschrijving van belasting. 3. Rege ling ingevolge art. 114bis der gemeente wet voor het fonds van kazerneering. 4. Af- en overschrijving van posten op de gemeentebegrooting van 1912. 5. Be noeming va.n den commies ter secreta rie, den heer J. Reitsma., tot ambtenaar van den burgerlijken stand. 6. Verzoek van den heer Mr. J. A. A. Fransen van de Putte, om aanwijzing van rooilijn voor een te bouwen woonhuis aan den straat weg naar Kloetinge. 7. Verzoek van de heeren J. A. van Heel, W. Kakebeeke en H. A. Ranken tot aankoop van ge meentegronden enz., voor de stichting van een coöperatieve suikerfabriek. 8. Ver zoek van den heer Johs. YVesldorp1, ter verkrijging van gemeentegrond in erfpacht aan den OostwaJ. 9. Verzoek van den heer Adr. Fagel, om uitweg aan den Oost wal voor een aldaar te houwen woon huis, daarbij tevens aanvragende, be doeld huis, mede grenzende aan het Schotje van Armoe, aldaar drie meter achter de rooilijn te mogen plaatsen. 10. Verzoek van de heeren J. C. van der Peijl en C. Blanker, om ontheffing van te betalen retributie voor verkregen uit wegen. 11. Verzoek van den heer H. Oele om eervol ontslag als onderwijzer bij het O. L. onderwijs school B met ingang van 1 Juli 1913. 12. Aanbieding van het gemeenteverslag over 1912. Sneeuw. Er is ©en oud volks rijmpje dat zegt: April, dat maandje zoet Geeft wel eens ©en witten lioed. Zulks is Vrijdagnacht bewaarheid gewor den toen over deze streken een Noord ooster sneeuwstorm kwam opzetten, die, vergezeld van vorst, ons .met één schrede terugbracht, in het hartje ,van den win ter. Alles was den volgenden morgen met een dikke laag sneeuw bedekt. Ofschoon gelukkig de storm hier hij lange zoo hevig niet woedde als in an dere landen, zooals b.v. Duitschland, is toch ook hier veel schade aangericht in de plantsoenen, boomgaarden en moes tuinen, waar pruimen, vroege peren, be nevens erwten, haver ©n andere te veld staande gewassen duchtig hebben gele den. Op de spoorbaan Vlissingen--Roosen daal en op de tramlijnen in Zceuwsch- Vlaanderen ontstond storing in het ver keer door omvergevallen telegraafpalen, terwijl de verbintenis zoowel per tele graaf als per telefoon groote stoornis on dervond. De liooge telefoonpaal in de Papegaai- straat was voorovergezakt en verschillen de draden waren afgeknapt. Van ernstige ongevallen werd, Gode zij dank, niet ver nomen. Blijkens achterstaande advertentie zal de Kon. Erkende Tooneelvereeniging „Onderling Kunstgenot" alhier Maandag a.s. voor de kunstlievende ledten en Vrij dag a.s. voor het gewone publiek op voeren het blijspel „Een groote Nul" van Gustav Schefranck. Vanwege het algemeen comité van den Haarlemschen Katholiekendag, zullen door de alhier woonachtige comitéleden pogingen worden in het werk gesteld om zooveel mogelijk vaste leden onder de Goesche Katholieken aan tc werven. Mo gen die pogingen met succes bekroond worden. Middelburg Bij K. B. is aan mr. W. Polman Kruseman alhier verlol' verleend tot het aannemen der versierselen van officier der orde van de Kroon, hem door den Koning der Belgen geschonken. (Z.) Vrijdag geraakte een bewoonster van de Zuidsirigel alhier met haarband bekneld onder een raam. Op liet hulp geroep der vrouw begaf zich een voor bijganger de lieer B, in de woning en mocht liet genoegen smaken de vrouw uit haar benarde positie te vertossen. (Z.) Zaterdagmorgen ontstond een schoor steenbrand ten huize van de familie W. in de Langedell't alhier. Toen de politie en het personeel der stadsschuur ter plaatse kwamen was de brand reeds met eigen middelen geblusclit. Heden herdachten de heeren W. van Es en J. H. Israël den dag waarop zij beiden vóór 40 jaar in dienst traden bij de firma U. S. Auer Zoon, drukkers voor liet gewestelijk bestuur van Zeeland. Door den tegenwoordigen patroon de lieer U. S. Auer Jr. werd dit feit iu herinnering gebracht, door de beide jubelarissen in tegenwoordigheid van het gelieele personeel en de familie van den patroon in gloedvolle woorden te complimenteeren met het zeldzame feit. De heer Auer wees erop dat beiden reeds bij zijn' vader en grootvader in dienst zijn geweest en bood hun een stoffelijk bewijs van waardeering aan. Vlissingen. Van de Vrijdagavond alhier passoerende Red Star-boot „Lancastrian" komende van Antwerpen, bestemd naar Baltimore, werden twee stowaways (personen die zich aan boord verstoppen, om gratis de oveitocht te doen, hier aan wal gezet. Hun werd, gelijk steeds, een spoorkaartje verstrekt naarEsschen (België). (Z). De lieer J. C Fanoij commissaris van politie alhier heeft Zaterdag in afwachting van de Koninklijke bewil liging op zijn verzoek om eervol ontslag, de politiedienst met verlof verlaten. De heer Fanoij kan terug zien op een ongeveer veertigjarige eervolle loopbaan bij de politie. De voordracht ter benoeming van een keurmeester van viscli in deze ge meente is samengesteld uit de heeren C. 11. Willemse, W. N. Kort en J. Joosse. Einde dezer maand wordt verwacht de minister van oorlog ad interim van marine. Vergezeld van de heeren inspec teur en commissaris v. h. loodswezen betonning en bebakening in liet Ge district, zal Zijn Excellentie een inspectiereis maken op de Schelde. In een Zondagmorgen gehouden vergadering van liet personeel van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde werd een bespreking gehouden over de extra-diensten, die ter gelegenheid van de Gentsclic ten toonstelling zijn aangekondigd. Besloten werd een request te zenden aan Gedeputeerde Staten en een aan de Provinciale Staten van Zeeland, waarin er op gewezen wordt, dat de dienst thans reeds zwaar genoeg is van 's mor gens 4 tot des avonds 8 uur en dat als de extra-diensten er bij gevoegd wor den, liet personeel niet vuldoende rust krijgt. Het zal alsdan dienst doen van 4 uur 's morgens tot 11 uur 's avonds of wel 19 uur aan een stuk dus, wat volgens adressanten niet is uit te houden. De haven te Vlissingen. Door Burg. en Wetli. van Vlissingen is, zooals reeds werd gemeld, een voor stel aan den gemeenteraad gedaan tot het aangaan van overeenkomsten met de Kon. Maatschappij „de Schelde" en „den Staat der Nederlanden" betreffende overname van (le exploitatie der havens en haventerreinen. Uit de aan den gemeenteraad over gelegde concept-contracten blijkt, dat de gemeente bevoegd is ter bevordering van de door baar overgenomen exploi tatie, gedeelten van de haar in erfpacht gegeven gronden, met de daarbij behoo- rende gebouwen en inrichtingen, aan derden te verhuren of op andere wijze tijdelijk in gebruik ai' te staan. De Staat waarborgt de gemeente, onder nader door den minister van waterstaat te stellen voorwaarden, bet medegebruik van de spoorlijn op de brug over de binnen-, keer- en schutsluis, in liet kanaal door Walcheren, voor zooveel dit noodig mocht blijken om den te westen van dat kanaal bestaanden spoorweg, of de in de toekomst bewesten dat kanaal, door de gemeente of door derden aan te leggen spoorwegwerken te kunnen benutten voor hare of hunne exploitatie. De Staat vergunt, voor zooveel hem aangaat, de gemeente ten behoeve van de exploitatie der boorden van liet Ver breed kanaal, van het kanaal door Wal cheren en van de eventueel dooi de gemeente daar langs te maken steigers en aanlegplaatsen, gebruik te maken van de sporen langs den Koningsweg, van de Dokkade af tot aan de brug over de binnen-, keer- en schutsluis, met de bevoegdheid om aan die in mede-gebruik gegeven sporen verbindingssporen te doen aansluiten met de ten westen van den Koningsweg gelegen voor industri- eele inrichtingen bestemde gemeente gronden. De Staat bedingt ten behoeve van de maatschappij „de Schelde" liet vrije en kostelooze gebruik van een aan de eischen van haar bedrijf voldoende spoorwegverbinding van liet. haar in erfpacht gegeven gedeelte van het haven terrein, zoowel met de ten noorden van dit terrein liggende sporen, in exploitatie bij de Staatsspoor, als met het verbin- dingsspoor lussclien het emplacement Vlissingen van liet voormalige Marine- etablissement en liet tijdelijk medegebruik der wateren, ter verkrijging van een aan de eischen van haar bedrijf geheel vol doend ongehinderd verkeer tus-clien de onderscheidene gedeelten harer scheeps bouw- en werktuigenfabruik. De gemeente is verder verplicht de door of namens de minister van water staat aan te wijzen ligplaatsen vrij te houden ter volledige tegemoetkoming aan dc behoeften van het Nederlandsehe en Belgische loodswezen, den betonnings- dienst ol' anderen rijksdienst en gedraagt zich bij haar gebruik naar de voor schriften door of namens den genoemden minister te geven in liet belang der veiligheid en tot bevordering van liet doorgaande verkeer op liet kanaal door Walcheren. De ministers van landbouw, handel en nijverheid, van waterstaat en van finan ciën benoemen ten spoedigste na de bekrachtiging dezer overeenkomst door de wet een Regeerings-commissaris.- De Regeerings-commissaris werkt na mens den Staat mede tot de uitvoering van liet bij deze akte bepaalde. Ilij ver tegenwoordigt den Staat daaibij en ziet er op toe, dat de gemeente hare ver plichtingen volledig nakomt. Hij laat zich niet rechtstreeksUn met de wijze, waarop de gemeente de haven exploitatie inricht, maar is bevoegd en verplicht de gemeente van advies te dienen over alle verbeteringen, die zij wenschelijk acht en wijst de gemeente aan welke maatregelen naar zijn meening in het belang der exploitatie noodig zijn. Aan de verdere artikelen van het contract ontieenen wij nog'het volgende: De aan de gemeente verleende rechten van gebruik en van erfpacht van de voormalige Marinesluis en van de daar aan grenzende gronden vervallen van rechtswege, zoodra de maatschappij „de Schelde" overgaat tot het ombouwen van deze sluis tot droogdok. De gemeente is gedurende 10 jaren van af den dag, dat deze overeenkomst verbindend wordt, verplicht dc maat schappij „de Schelde" ongehinderd en kosteloos in de gelegenheid to stellen, ten genoegen van den minister van waterstaat aan te toonen, dat de Marine- sluis geschikt is om tot droogdok te worden ingericht. De gemeente mag hangende dezen termijn van tien jaren op dit gedeelte van de door haar als erfpachtster te exploiteeren terreinen en havens geen gebouwen en vaste inrichtingen te stichten. Ongevallen aan sluis of brug ol' aan eenig ander bij den Staat in onderhoud verbleven werk, waardoor de exploitatie mocht worden bemoeilijkt, geven geen aanspraak op vergoeding jegens den Staat, Zierikzee. Naar do godsdienstige belij denis was de bevolking onzer gemeente op 31 December 1912 en 1911 als volgt 1912 1011 Nederduitsch Hervormden 4961 4932 Roomsch-Katholieken 986 982 Gereformeerden 342 325 C h ris tel ijk G eref o fineerden 330 315 Evangelisch-Lulherschen 96 95 Doopsgezinden 21 22 Remonstranten 8 6 Apostolischen 6 4 Oud-Katholieken 1 1 Anglicaansc.h Episcopaten 2 2 Geen godsdienstige gezindte 48 53 Totaal 6831 6768 Welk weder zullen wij hebben? Verwachting tot den avond van 15 April: Meest matige, zuidelijke tot zuidweste lijken wind. Gedeeltelijk bewolkte lucht Mogelijk enkele regenbuien. Hoogere nacht- temperatuur. In de laatste vijf jaren bedroeg hel, aantal Katholieken resp. 1002, 979, 987 982 en 986. Bij Kon. Besluit is verklaard, dat de bezwaren, ingebracht tegen de door het departement van oorlog voorgenomen op. richting van een patronenbergplaats aan de Hoog© Molenstraat alhier, geen grond opleveren oïn die oprichting niet toe te laten. In plaats van den lieer J. Franse is tot plaatsvervangend kantonrechter be noemd de heer H. E. Beelaerts van Emmichoveii, gemeente-ontvanger te Zie rikzee. In de. Vrijdagavond gehouden ver gadering der liberale luesvereeniging al hier is het aftredend lid mr. RJ. H. Patijn, opnieuw candidaat gesteld als lid van de Tweede Kamer. In plaats van onzen stadgenoot dhr. Jhr. de Afuralt, is hir. Fokker uit Lei den door de Centrale Liberale Kiesver- eeniging te Kakhuizen candidaat gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. De begrooting van het Waterschap Schouwen is in ontvangst en uitgaaf vast gesteld op f 215082.461/2. De vergadering van „Schouwen" waarin o.m. de begrooting weid vastgesteld, ken merkte zich ook thans weder door vin nige persoonlijkheden. De vraag, of de heer de Aluralt al dan niet finantieel is betrokken bij de Ba ton-Maatschappij „Systeem de Muralt" zal worden opgelost door een Commissie, be staande uit de hoofdingelanden Boogerd, de (Hopper en Jhr. Sehuurbeque Boeye. Hoedekenskerke Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 11 April 1913 des namiddags 4 nre. Afwezig dhr. A. den Dekker, met kei nisgeving. De voor zitter opent de vergadering. De notulen van liet verhandelde in de voorgaande vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede. lo dat de levering van de benoodigde 300 M3 onderhoudsgrlnt is gegund aan C. F. de Waal te Werkendam voor f2.02 per M3 franco voor den wal in de haven alhier. 2o dat het besluit tot wijziging der gemeente-begrooting 1913 genomen en de voorgaande raadsverga dering door Ged. Staten is goedgekeurd. 3o dat de lossing van de grint en basalt- steenslag door B. en W is gegund aan H. van Booten alhier respectievelijk voor f0.40 en f0.425 per M8. Al deze mededeelingen worden voorkennisgeving aangenomen. Aan de orde is punt 1 der agenda. Benoeming kiezers in de Stem bureau voor 1913. De voorzitter deelt mede, dat alle kiezers die voorgaande jaren hebben gefungeerd als leden van de stembureaux en die tot 15 Mei 1913 hunne functie zullen waarnemen, wederom bereid zijn gevonden ecne eventueele herbenoeming als zoodanig aan te nemen, mitsdien stelt bij namens B. en W. voor deze personen wederom als zoodanig te herbenoemen voor het tijdvak 15 Mei 191315 Mei 1914, aldus wordt zonder vei dere discus-ie of hoofdelijke stemming besloten. Vervolgens worden overeen komstig een voorstel van B. en W. de stembureaux samengesteld voor de even tueel dit jaar te houden stemmingen en herstemmingen voor de Tweede Ka mer, Prov. Staten en Gemeenteraad. Overgegaan werd tot het laatste punt der agenda Voorstel van B. en W. inzako overdracht wegen aan het water schap Hoedekenskerke in beheer en onderhoud. De vooizitter zegt, dat deze kwestie feitelijk al vanaf 1908 loopt en herinnert er aan dat ook in 1910 getracht is do ligger der wegen en voetpaden voor deze gemetnte gewijzigd te krijgen. Nu is na al de gedane werkzaamheden niet het gewenschte resultaat verkregen, daar het waterschap en gemeentebestuur ten slotte niet tot eenstemmigheid kon den geraken, omLent het aantal wegen in beheer en onderhoud door het water schap over te nemen. Thans is echter wederom een ontwerp contract inzake deze overdracht van het waterschap ingekomen, waarop B. en W. thans meenen te kunnen ingaan, daarbij wordt toch én van het waterschapsbestuur én van het gemeentebestuur beiden wat toegegeven. Voortgang geschiedt van dit ontwerp contract, waaruit blijkt dat de wigen in de gemeente gelegen, doch buiten liet waterschap vallende in beheer en onder houd bij de gemeente blijven, evenals alle thans bestaande grintwegen, met uitzondering evenwel van den Steiger- weg en haar zijtak tot de algemeene begraafplaats, die ofschoon bestaande grintwegen zijnde in beheer en onderhoud bij het waterschapsbestuur zullen komen, en welke wegen in het de eerste maal door het waterschapsbestuur aangeboden Contract, niet in beheer en onderhoud van hunnentwege waren opgenomen. Wethouder Groenewego wijst nog op het groot belang voor de gemeente om de wegen in beheer en onderhoud over te geven, daar de toestand van ue gemeente- finantiën het niet gedoogen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2