WETENSCHAP EN KUNST. Sociale Berichten. KERKNIEUWS O N D E R W IJ S. Boekennieuws. K O L O NI N. llfiUlf de Staafscouranf. SPORT. Rechtszaken. GEMENGD NIEUWS Laatste Berichten. Correspondentie 402e Staatsloterij. Marktberichten. Burgerlijke Stand. „Het teeketTdes Kruises". Donderdagavond j.l. weto in „Scala te 's Gravenhag© de 100e uitvoering ge geven van „Het Teeken des Kruises Daaruit blijkt, dat het stuk te sGraven- hago een enorm succes heeft, want pok daar is de groote zaal b'ij iedere uitvoe rt; ring stampvol. Wij achten dit feit wel van betcekems, w'ijl er uit blijkt; dat er ook nog een publiek bestaat, dat van ernstige, goede schouwspden gediend is, waarbij refce- ning wordt gehouden met de betere ge- voiilens en neigingen in den mensch'. Honderd malen verdreef daardoor het ge- I zeischap van den heer Spree uit zalen lals het „Circus Carré" en „Scala" het ■vermaak, waarbij niet zelden gespeculeerd 1 wordt op de lagere hartstochten van het ■uitgaand publiek. I Persoonlijk Hebben wij ook, 'van niet- katholieke schouwburgbezoekers, die door gaans aan anderen kost verwend z'ijn, gehoord, dat z!ij met groote voldoening hun uitgaansavond hij dit stuk hebben besteed. Hetgeen bewijst, dat er op het openbaar tooneel in die richting' nog wel succes en zelfs ook geldelijk voordeel is te behalen. (De Tijd.) Donderdag j.l. heeft de vermaarde ge schiedschrijver pater P. ALbers S. uit Maastricht, in den Vlaamschen Studiekring „Gelukz. Johannes Ruysbroeck" te Rome een lezing gehouden over den grooten Amsterdammer pater Roothaan, den eer sten generaal der sociëteit na haai her stel. Zooals men weet, toeft phiter Albers een paar maanden te Rome, oim zijn latijnsch geschiedwerk over de laatste eeuw der Sociëteit voor de pers klaar te maken. Dat werk' heeft onze geleer de landgenoot twee jaar geleden onder nomen, in opdracht van den RoogEerw. generaal P. Wernz', ter gelegenheid van het eeuwfeest, dat de Sociëteit van Je sus na haar restauratie onder Paus Pius VII mag beleven. (De Xijd.) Muziek. De bekende Vlaamsch'e componist-voor drager Emiel Hullebroeck uit Gent z'al Maandag 14 dezer te Oostburg op een door „Ons Genoegen" belegde bijeenkomst een voordracht en zangavond geven. (M. Ct.) De Paus over de R. K. Patroonsorganisatie Men meldt ons uit Rome d.d. 31 Maart: Hedenmorgen ontving Z. H. de Paus in particuliere audiëntie den boogieerw. heer Prof. L. v. Aken uit Heeswijfc, en zijn reisgezel, prof. M. v. Veghiel. I Ofschoon Z. H. eerst gisteren vooir de eerste maal oen paar bisschoppen ontving en particuliere audiënties tot het strikt moedige beperkt worden, hadden heide landgenooten, door vriendelijke bemiddef ling van Z. E. kardinaal Van Rossum, het voorrecht door Zijne Heiligheid in diens studeervertrek te worden toegela ten. De kardinaal was zooi welwillend hén in eiuen nersoon naai het Vaticaan te begeleiden, en in een voorafgaande audi ëntie werd de H. Vader door den kar dinaal ingelicht omtrent den persoon en de werkzaamheid van prof. Van Aken als organisator der katholieke patroons. Zrijne Heiligheid was bizonder ingeno!- men met dat streven, en liet gaarne toe, dat de beide Norbertijnen persoonlijk aan hem werden voorgesteld. Met een eerbied1- wekkende beslistheid zei de Paus het Volgende „Carissime Prior, beste prior, ik heb tot mijn groote vreugde van kardinaal van Rossum vernomen, welk heilzaam1 en aan bevelenswaardig werk gij doet, orn de kath. patroons in uw land te Vereenigen in kath. organisaties. Ik dank u ten zeerste, voor den arbeid, dien gij voor dat doel verricht. Ik zal u ten spoedigste en zeer gaarne een brief zenden, in den geest van het bekende stuk, door graaf Medolago geschreven over de katholieke piatrooms- vereeniging in Italië. Gij doet een prijzens waardig en hoogst nuttig werk. Ik zegen van hart» uw arbeid en smeek Gods zegen daarover af. W,ant het is nuttig en noodzakelijk, dat, waar de arbeiders zich op katholieken grondslag vereenigen, de patroons evenzoo doen. Ik zal dat spoedig ook 'in een brief aain u herhalen. Ga moedig voort. En zeg in uw viaderland, dat ik mijn bijzonderen zegen geef pan de katholieke vereenigde arbeiders, en niet minder aan de patroons, die zich reeds katholiek vereenigd hebben. Ik dank »n zegen u van ganscher harte.'' i Zijne Heiligheid zag er opgewekt uit en maakte den indruk van een nog' krach' tagen grijsaard. Hij zeide weer gehieel Van zijne ziekte hersteld te zijn. Alleen een kleine schorheid der stem was nog van de influenza overgebleven. Het herstel duurt langer dan de ziekte, zeide hij. Onze beide landgenooten waren bogrii- pehjkerwijze opgetogen over deze ?eer bijzondere audiëntie, en niet minder over de groote minzaamheid van Z. E. kardi naal van Rossum, die hén weer persoon lijk naar huis wilde vergezellen. M; (De Tijd.) De Jubilee-aflaat ter eere der Constantijnsche herinneringsfeesten Op' gezette tijden gewoonlijk om die 25 jaar -en bij1 buitengewoon plech tige gelegenheden pleegt de Paus den ge- loovigen een jubilee-aflaat te verleenen, waardoor den Christenen de genadeschat ten der H. Kerk in kwistiger overvloed worden toebedeeld. Ter gelegenheid van biet thans gevierd wordende 16e eeuwfeest van de bevrij ding en zegepraal der Kerk door Con- stantijn heeft Z. H. Pius X een dergelij- ken jubilee-aflaat verleend, ook aan die geloovigen welke zich, o-m welk© reden ook, niet naar Rome kunnen begeven, Om aan de geestelijke gunsten van dezen jubilee-aflaat deelachtig te wordien, is biet spreken van een rouwmoedige biecht en het ontvangen der H. Communie een ver- eischte, benevens biet 6 maal bezoeken der parochiekerk in die plaatsen waar, zooals over het algemeen hier in Zee land, slechts ééne parochiekerk is, ter wijl men daar godvruchtig bidde voor het welzijn der Kerk volgens de inten- tiën van Z. H. den Paus. Deze aflaat is te verdieüen tot aan den 8en December dezes jaars. Den 6en Mei zal de prachtig gerestau reerde crypte in de abdij van Monte Cas- sino in Italië, welke de overblijfselen van de H. Benedictus en van de H. Scho- lastica bevat, wederom voor het publiek geopend worden. De heropening van de crypte zal met feestelijke plechtigheden gevierd worden, waarbij bijna alle Benedictijinen-abten vaai de geheele wereld zullen tegenwoordig zijn. Bij Pauselijke breve is voor deze gebeurtenis een jubilé-aflaat verleend, die duren zal van 16 Mei tot 6 Juni. (Msbode.) De stichting der R.K. Leergangen. Men verzoekt ons het volgende te be richten Op1 Zaterdag 29 Maart is voor den No taris de Akte verleden van de Stichting der R.-K. Leergangen. De Stichting staat onder het onmiddellijk gezag en de be- scherming v.an Z.D.H. Mgr. W'. van de Ven, bisschop van 's HertogenboscK, die de Akte v.an oprichting en de statuten heeft goedgekeurd. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren: Mr. A. J. M. J. Baron van Wijn bergen, voorzitter; Mgr. Arn. F. Diepen; Jhr. Mr. Ch:. 1. M. Ruys de Beerenbrouck; Dr. H. W. E. Moller, secretaris-penning meester. Binnenkort zal door het bestuur wor den verspreid 'n uitvoerig prospectus met uittreksel uit de statuten, om meer en meer de belangstelling te wrikken van alle Kathplieken in deze Stichting, zoo be langrijk voor de hoogere ontwikkeling en bevordering Van wetenschap en kunst on der de Katholieken van Nederland. Gelijk bekend is, zijn reeds in verschil lende steden leergangen opgericht, en is de oprichting Van eenig andere tegen Sep tember a.s., in voorbereiding. Bij de firma C. N. Teulings te 's Bosch zal binnenkort eene uitgave verschijnen van „Die Sevenste bliscap van onser Vrouwen" het vijfdend-eeuwsch Mysterie spel, dat herhaaldelijk zal worden opge voerd tijdens de nationale Tentoonstel ling van Oude Kerkelijke Kunst te 's Her togenbosch (JuniSept. a.s.) (M. Crt.) Bij de firma G. Mosmans te Venlo is verschenen no. 4 van de geïllustreerde bibliotheek, getiteld: „Karei Vermeeren", de roman van een kunstenaar. Een frisch, prettig geschreven en boeiend hoek, dat een fijn gesponnen intrigue op verrassende en toch niet choqueerende wijze zich laat ontwikkelen, daarbij in opvatting en gedachtengang zóó, dat men het ieder der onzen in handen kan ge ven. De schrijver verschuilt zich ach ter een pseudoniem, wat niet wegneemt, dat wij gaarne hulde brengen voor dit juweeltje, waarmede hij onze Katholieke romanlitteratuur verrijkte. De uitgever zorgde voor duidelijke letter en keurigen omslag. 1KI»KKI.A YUM'H OOST-lYDIK. Aardbeving in de residentie Men ad o. Bij het departement van kóloniën is ontvangen het volgende telegram, d.d. 31 Maart, betreffende een aardbeving in de onderafdeeling Sangé.Talout-eilanden in de residentie Menado. Door een hevige aardbeving op- 14 de zer zijn de eilanden Siaol, Sangi en Talaut ernstig geteisterd. De negerij' Melanoe is geheel .verwoest. De wijk Leiabe is be dolven, waarbij 117 zielen levend begra ven werden. Elders groote schade aan wegen, bruggen en huizen, vooral in Oost en Zuidoost Sangi, doch weinig mensohten- levens verloren. Er heerscht algemeen angst en paniek. De materiale schade is aanzienlijk doch geen noodtoestand. Een oorlogsschip is derwaarts gezonden ter geruststelling van de bevolking en voor hulpverleening. De Staatscourant bevftt die statuten van de Naamlopze Vennootschappen 1. B.opmkweekerjij en Zaa'dhandel Wal cheren, te Middelbuig.Doslhet kweeken van bopmen en gewlassen en den han del daarin, alsmede het telen yam en den handel in zla'den, alles in den ruim- sten zin genomen. Duur: tot 31 Decem ber 1963. Kapitaal: f20.000, verdeeld in 40 aandeelen van f500, waarvan 20 ge plaatst en volgestort. Voor ,de eerste maal tot directeur benoemd de beer F. A. Han sen, boprnkweeker, te Middelburg. 2. Eerste Hollandsch-Beègische Pleizier- vaart-maatsehappiij te Vlissingen. Doelhet exploiteeren van een of meer schepen voor het maken yah excursies en het vervoeren van vrachten, redden, sleepen en bergen van alles wat daarmede in ver band staat, in den ruimsten zin genos men. Duur: 50 jaren. Kapitaal: f 100.000, verdeeld in 200 aandeelen, ieder van f 500 waarvan 140 geplaatst en volgestort. Voor de eerste maal is als directeur aangesteld de heer H. Marters, particulier, te Vlis singen. Voetbal. Middelburg. Je rechtsbinnenplaa.ts in het Zuid A-elftal 'zal, nu de M. V. V.'er W. L. Heijboer niet kan meespelen, wor den ingenomen door den rechtsbinnen van het Vlissingsche E. M. M., Jan van Niftrik. (M. Ct.) Voor de Zeeuwsche competitie .werden Zondag j.l. de yolgende wedstrijden ge speeld „Goes I"„Zeeland Vooruit I", 16. „Zelandia III" (M.)„E.M.M. II" (VI.), 7—0. „Goes I„Z. V." 1-16. Om twee uur stelden beide elftallen zich op, „Goes" met 1 invaller, „Z. V." was volledig. Nauwelijks is de bal uit gespeeld of „Z. V." maakt haar eerste doelpunt, 10. Daarna wederom hetzelfde spel en „Z. V." maakt nog een doel punt, 20. Dan een opdringen van „Goes", doch dit leidt tot niets, dan een opdringen van „Z. V.", waardoor wederom een doelpunt gemaakt .wordt, 30. Na nog even gespeeld te hebben wordt nog een gedoelpunt, 40. Zoo komt de rust. Na de rust een opdringen Van „Goes". Een poos wordt zoo heen en wéér gespeeld en „Z. V." moet een strafschop! nemen daar een „Goes"-speler den bal meit de hand aanraakt binnen strafschopgebied. Deze wordt prachtig genomen en in ©en doelpunt overgezet, 50. Daarna nog wat heen en .weer spelen, dochi geen van beidie partijen weet te doelpunten. Eindelijk na een korte .worsteling voor het „Goes"- doel" wordt het zesde doelpunt gezet, 60. Nu een gevaarlijk opdringen van „Goes", maar deze aanval wordt afge slagen, daarna nogmaals en nu wordt een doelpunt gemaakt voor „Goes", 61. Na nog even gespeeld te hebben wordt het einde gefloten en heeft „Z. V." welver diend gewonnen. De justitie is Zaterdag uit Middelburg naar Koewacht Vertrokken tot het in stellen van een justicieel onderzoek. Woensdag der .vorige week werd voor voor het Gerechtshof te 's Gravenhage zes weken gevangenisstraf geëischt tegen S. C. P. V., kantonnier, C. S. E. V., schip persknecht, G. V., werkman, allen te Sluiskil, en L. S. stoker, te Puttersüoek, beklaagd van mishandeling van zekéren Tollenaar in December 1.1. te Terneuzen, terwijl beklaagden zich hij die gelegenheid ook zouden hebben schuldig gemaakt aan verzet tegen marechaussees. De rechtbank te Middelbuig had aan ieder der be klaagden 1 maand gevangenisstraf opge legd. De verdediger, mr. J. Weyl, voor twee der beklaagden optredende, pleitte vrij spraak. Raad van Beroep. In de beden te Middelburg gaKojudiein openbare terechtzitting van den raad van beroep van de ongevallenverzekering had do uitspraak plaats inzake L. L. A., Mid delburg, en 3e Verzekeringsbank „de Nieuwe Eerste Nederlandscbe" te 's Gra venhage (partij van rechtswege P. W1. de F., Terneuzen), waarbij de beslissingen der rijksverzekeringsbank werden beves tigd en de vorderingen ontzegd. 1 Ongegrond verklaard werd het beröepi van Th. J. te Noordgouwe, op1 grond dat de wet geen beroep tegen eenie tij delijke uitkeering toelaat. Schandelijk. De voorstanders der lijkverbranding zijn niet meer tevreden, met het te pronk stellen van steenen ur nen, vlucht van ongodistische wereldbe schouwing, neen, de moderne geest gaat nog verder in zijn buitensp'orig cynisme. Het is een uitvinding reeds in 1910 gedaan door een inwoner van B-erlijh. De asch der verbrande lijken wordt langs scheikundigen weg bereidbaar gp- maakt, om errelief-portretten van den overledene vjan te makenTreurig. Hoe wijs heeft de R.-K. kerk' de lijk verbranding aan hare kinderen verboden. Ja zelfs, d|e organen van den Crema- tiebond vallen onder het verbod der Boes kenwet. Alleen de vrijmetselarij! brengt het menschdom tot zulke ontberende praktijd ken. Een muis met een staart. Zoo als men zich zal herinneren, had in Juli 1911 te Leeuwarden een ernstig vlieg ongeluk plaats, waarbjij vier dames ernstig werden gewond. Een harer heeft thans een eisch tot schadevergoeding ingesteld tegen het vliegcomité en John Max Olie slagers, om haar te vergoeden de kos ten van herstel en Van de schade door de kwetsing' en verminking veroorzaakt. In verband hiermee zijn het vliegcomité en de heer J. M. Olieslagers gedagvaard ter- terechtzitting van de rechtbank te Leeuwarden op 8 Mei 1913. De dagvaar ding vermeld o.a. de bijzonderheid, dat genoemde vliegenier Olieslagers niet in het bezit ,yan een brevet wiaS en daar door de bevoegdheid miste vliegvertoo^ ningen te geven. Goes Op Hemelvaartsdag zal hier een nationale schaakwedstrijd plaats hebben. 'sHeer Hendrikskinderen. Bij het fiet sen zonder licht reed een onbekende het 10-jarig zoontje van de wed. v. d. W. omver. De dokter die gehaald werd consta teerde dat een been op twee plaatsen was gebroken. Amsterdam.. Naar de „Telegraaf" Ver neemt zal tot generaal-directeur der pos terijen en telegrafie worden benoemd lui tenant-kolonel jh'r. G. A. AIting-va,n Geusau. Rofferdam. De sleepersstaking ver meerderde hedenmorgen met 175 man. Zij omvat thans met de uitgestotenen 400 man. Schetfeninjen. Een door de politie be werkte felle brand in een magazijn im de Keizerstraat van den heer Van Furth richtte veel materieiele schade aan. Hoorn Het 3-jarig zoontje Van den heer S. P. is te Obdam te Water ge raakt en verdronken. Arnhem. Op het Vrijdag, Zaterdag en Zondag alhier gehouden biljartconoours om het kampioenschap1 van Nederland werd de heer H. J. Robijn te Amster dam kampioen. Hij won de 8 partijen. Brussel. Hedenmorgen heeft in de spoorwegmagaziijnen te Schaerbeek een groote brand plaats gehad. De materieele "schade is zeer aanzienlijk. Weenen. (V.D.) Hedenmorgen heeft op de lijn naar Fiume een hevige trein botsing plaats gehad. Naar ingekomen berichten zijn er 30 dooden en 70 ge wonden. De beide treinen werden geheel vernield. Londen Uit Portland wordt geseind, dat de Duitsche bark, die in Februari te Astoria gestrand is, omgekanteld is. De kapitein en 30 man verdronken. Berlijn. Aan de „Berliner Zeitung am Mittag" wordt uit Brussel gemeld, dut de regeering van België in de drie indu striegebieden militairen heeft gezonden met het oog op eventueele onlusten bij de uitbarsting der algemeene staking. Homburg. Aan het tweede ontbijt bij het Duitsche Keizerspaair namen deel Koi- ningin Wilhelmina, Prins Hendrik, Prin ses Juliania en Prins en Prinses Hein- rich' van Pruisen. Kafaro. De bestorming der Taraboscli werd tweemaal door de Montenegrijnen hervat. Tweemaal werden de aanvallers onder reusachtige verliezen teruggeslagen. Rij de derde bestorming riep de Minis ter van Oorlog Plamencitz de vrijwil ligers van de bataljons van Cettinje en Kis Bazar naar voren en steld zichzelf gan het hoofd der aanvallers. Er waren in het geheel 210 man. Men beklom de Tarabosch toen de verdedigers plotseling een vreeselijk vuur tosten. Plamencitz kreeg twee schoten in het hoofd en drie in de borst. Slechts 55 man keerden terug. Th. H. te H. Aan de gevraagde nummers kunnen wij u niet helpen. De Administratie. 2e klasse, le lijst. Trekking 7 April, f500019438 f1000: 3840 20784 f 200: 8375 f 100: 1601 1620 6315 11184 18813 20399 20566 f 30: 1265 1547 4259 6642 6665 7101 7332 7382 8848 15176 18413 20951 20965 20972 20976 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 4 April 1913. Witlof 125 a 14 ct., Spinazie 6 a 155 ct., Rhabarber 10 a 15 ct., Bruineboonen 9 a 12 ct., Zuurkool 2 a 35 ct., alles per KG., Peeën f 1.— a f 1.20, Ajuin f 1.50 a f 1.60, per 100 KG., Roode Kool f 4.90 a f 6.50, Witte Kool f 4.30 a f 4.70, Knolseldery f 0.80 a f 1.40, Sprantseldery f 0.70 a f 1.Prei 12 a 25 ct., alles per 100 stuks, Bloemkool 20 a 25 ct, per stuk, Boerenkool en Spruiten 31 a 37 ctBlaadjes 40 a 42 ct., Zuring 10 a 15 ct., Kervel 15 a 20 ct., Kroten 10 a 16 ct., Witte Peeën 12 a 15 ct., Steeksla 30 a 45 ct., alles per mand, Keelen 8 a 20 ct., Radijs 20 a 22 ct., Jonge Baksla 10 a 15 ct., Schorseneeren 45 a 55 ct., per 10 bos, Aardappelen 15 a 21 ct., per 10 K.G., Kropsla 11 a 15 ct., per 10 stuks, Asperges 37 ct., per mandje. Gent, 4 April 1913. Ter veemarkt van Woensdag, Donder dag en Vrijdag werden tezamen te koop gesteld: 2 schapen,0lammeren,0geiten, 227 kalveren, 1458 vette varkens, 30 loopers, 436 biggen, 10 melkkoeien, 11 groote ossen, 236 jonge ossen, 244 vaar zen, 203 vette koeien, 289 stieren, 281 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen en vaarzenvleesch fr. 1.75 a fr. 1.85; idem 2e qual. fr. 1.55 ii fr. 1.65;koeien- vleesch fr. 1.65 a fr. 1.75; idem 2e qual. fr. 1.40 a fr. 1.55, stierenvleesch fr. 1.50 a fr. 1.70; kalfsvleesch fr. 1.90 a fr. 2.50; schapenvleesch fr. 1.65 a fr. 2.lam- merenvleesch fr. 0.a fr. 0.varkens- vleesch fr. 1.22 a fr. 2. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1.65; stieren fr. 1.40; kalveren fr. 2.30. Versch roet fr. 0.60 a fr. 0.85 en meer volgens gewicht. (M. Crt.) Cureghem-Anderlecht bij Brussel 4 April. Heden werden aangevoerd: 1274 kal veren. Men betaalde per kilo: fr. 1.05, fr. 1.15 a fr. 1.40. (N. R. Crt.) IJzendijke, 5 April 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim, met weinig handel, gerst lager, tarwe vast. Men besteedde voor Jarige Tarwe f 0.a f 0. Nieuwe Tarwe 9.50 a 10.50 Nieuwe Rogge 6.50 a 6.75 Nieuwe Wintergerst 9.50 a 9.75 Nieuwe Zomergerst 9 25 a 9.50 Haver9.— a 9.50 Paardenboonen 8.50 a 0. Groene Erwten 8.a 8.50 Kroonerwten9.50 a 10. (M. Crt.) Tholen, 5 April 1913. Ter graanmarkt van heden was tarwe f 10.a f 11.wintergerst f 10.a f 10.50Zomergerst f 0.a f 0.—haver f7.a f8.—, alles per 100 kilo. Voorts rogge f5.a f6.;witteboo- nen f 12.a f 13.bruineboonen f 9. a f 10.kleine erwten f 8.af 10. kroonerwten f 0.a f 0.aardappe len f 1.a f 1.50; uien 20 ct., alles per HL. (M. Crt.) Rotterdam, 7 April 1913. Tarwe. Essex f 10.a f H.50. Wilhelmina f 9.90 a f 10.25. Bruine boonenf6.— a f 10.—. Afwijkende f 7.75 a f 8.25. Zeeuwsche Eieren f 3.75 a f 4.20. Overmaasche Eieren f 3.85 a f 4.30. Varkens 27 ct. a 275 ct. Lichte soort export 285 a 295 ct. Zeer ruim aangevoerd. Voor Duitsch- land 275 a 283 ct. Aardappelen. Friesche Eigenhei mers f 1.a f 1.20, Brielsche Kralen f 0.a f 0.Zeeuwsche Eigenheimers f 1.a f 1.30, idem Blauwe f 2.a f 2.25, idem Bonte f 2.a f 2.25, idem Roode f 0.a f 0.—, Bravo's f 1.50 a f 1.75, prima Malta's 51/2 a 6 ct., per kilo. Tamelijke aanvoer, iets meer vraag. Maïs. Amer. Mixed loco f 133 a f 132, stoomend f 132, Maart/April f 133, Juli/ Oct. f 140, La Plata f 135, Odessa gedroogd stoomend f 121. Vlas. Groningsch en Hollandsch verlaagde prijs. Belgisch Kortrijker onveranderd. Aanvoer 11860 steen blauw, 5400 steen wit, 1300 steen Gron., 1400 steen Holl. geel. Amsterdam, 7 April 1913. Aardappelen. Zeeuwsche Bonte f 2.— a f 2.40, Zeeuwsche Blauwe f 2.a f 2.40, Zeeuwsche Eigenheimers f 0.90 a f 1.40, Bravo's f 1.75 a f 2.—. Goes. Ie. Huw.-Afk. 6, Philippus Paauwe 27 jr. jm. te Goes en Jacomina van de Schraaf 25 jr. jd. te Kattendijke. Overleden 2, te Middelburg, Johanna Anthonisse 45 jr. ongeh. 4, Levenloos Vrouwel. kind van Iman Imanse en Jacomina Hoogesteger. 7, Johannes van Dongen 45 jr. gehuwd met Lena Ver- meule. Van 5—7 April. Middelburg. Bevallen: M. Vah Win kelen, geb. Franse, d.; S. Polak, geb. Braasem, d. Overleden: L. J. A. Beerens, vrouw van J. P. Visser, 23 j.J. M. Van Luijk, d., 1 maand; O. P. Eks, wed. J. AL Filius, 71 j.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3