VENDU fed Aanbeste le WEIL A WEIL All UIT ZEELAND. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. Woensdag 9 Af verkoope Openbare Verki Vrijdag 11 April verkoope Openbare Verk< Dinsdag 29 April| Donderdag 17 Apri Het sloopen vat perceel en het bouwt een Woonhuis met en Slagerij op een gelegen aan den Grindweg fe Hansw. De vredesonderhandelingen. Wij ontvingen het volgend draad- bericht KONSTANTINOPEL, 4 April. Vol gens op de Porte binnengekomen tele grammen zouden de Balkanstaten de vroegere voorstellen der mogendheden hebben aangenomen. Het verluidt dat als gevolg daarvan de Turksche opper- commandant, Issed Pasja, van het Turksche Ministerie van Oorlog bevel zou hebben ontvangen de vijandelijk heden te staken. Volgens de Moniteur Oriëntale verklaart de regeering dat de vermoording van Assan Rizza Pasia, commandant van Skutari op aanstichting van Montenegro door de Malissoren zou zijn geschied. Over Skoetari en devlootde- monstrati e sdermogendheden schrijft thans de geheele Europeesehe pers, sommige bladen drijven er den spot mede, andere prijzen haar en noemen haar noodzakelijk. Zoo zegt een Oosten- rijkseh blad, o.a. door de Maasbode aan gehaald: „Het gaat niet alleen om Skoetari. Sir Edward Grey en graaf Berchtold weten heel goed dat op den dag dat de huidige manoeuvre van koning Nicolaas gelukken zou, de moeizame arbeid der gezantenconferentie te niet zou worden gedaan en de gioote mogendheden tot in de kleinste Balkandorpen zouden worden uitgelachen. Wanneer deze ge welddaad (bedoeld is de inneming van Skoetari) ongestraft zou blijven, dan zou Servië welks troepen aan het bombar dement deelnemen, zich er niet meer om bekommeren wat in de nota's en vertoogen der mogendheden geschreven staat. Het fijne weefsel der vredespoli tiek zou verscheurd zijn, de strijd om Albanië zou weer in alle felheid begin nen, de havenkwestie zou weer op het tapijt komen en de vrede zou verre zijn" Hoe Adrianopel viel. Een voornaam officier, die tijdens de belegering in nauwe betrekking stond met Shukri Pacha deelde aan den cor respondent van het „Berl. Tagebl." te Sofia de volgende bijzonderheden mede over den laatsten stormaanval op de vesting en den val der veste. Het garnizoen van Adrianopel bestond uit 7 divisies en had 620 stukken ge schut van verschillend kaliber tot zijn beschikking. De troepen hadden vol doende verzorging genoten tijdens het beleg. Alleen kort voor de overgave der stad werd het rantsoen verminderd, om de vesting nog langer te kunnen be houden. In de laatste dagen ontvingen do soldaten slechts 300 gram brood. Epidemieën hebben onder het garnizoen niet geheerscht, onder de bewoners der stad zijn echter eenige gevallen van cholera voorgekomen. Tot op den laatsten dag toe bleef zoowel onder de soldaten als onder de burgers een betrekkelijk groote rust en kalmte lieerschen. Het bombardement heeft in de stad slechts weinig schade aangericht. Alleen de moskee Gutscherife werd verwoest, alsook de ingang van de Selim-moskee en eenige huizen van burgers. Groot was echter de opgewondenheid, toen men den algemeenen aanval dacht te moeten verwachten. In den nacht van 26 Maart had plot seling een vreeselijke aanval op het Oostelijke front der vesting plaats. Te gelijk begon men aan alle zijden het bombardement, zoodat een algemeene paniek in de stad ontstond. Het volk liep waanzinnig van angst door de stra ten; de aarde en de huizen beefden. Bij al deze verschrikkingen bewaarde slechts één man zijn kalmte, Shukri Pacha, die overal tegelijk scheen te zijn, en de soldaten aanmoedigde. 58 uren lang duurde deze toestand. Het hevigst was de aanval op de Westelijke forten Kaïk en Arnautabia, waar de Turken door de aanvallers tot den laatsten man vernietigd werden. Toen Shukri Pacha zag, dat deze twee gewichtige sterkten niet meer te behou den waren, liet hij om acht uur naar Constantinopel telegrafceren, dat de ves ting niet langer weerstand kon bieden. Vervolgens liet hij het toestel van de draadlooze telegrafie onklaar maken en de munitie- en proviand-magazijnen in de lucht springen. Toen de Bulgaren omstreeks 10 uur in den voormiddag de stad binnendrongen, liet Shukri Pacha witte vlaggen hijschen en gaf hij het bevel op de geheele linie het vuren te staken. Eenige oogenblikken later ver nam men, dat Shukri Pacha zich had overgegeven. De officier, die deze inlichtingen gaf, ontkende, dat er Duitsche, Roemeensche, of Belgische officieren in Adrianopel geweest zijn. De staf van Shukri Pacha bestond uit Bosniërs en Albaneezen, die hem altijd trouw hebben bijgestaan. Msb. Middelburg. Nadat een gedeelte der Langedelft verbeterd is, voor wat be treft de bestrating', is men thans bezig het gedeelte Zuidsingel voor de school met den Bijbel van klinkers te voor zien. Zeker een zéér goede verbetering, waardoor ook moeilijkheden bij het on derwijs in bedoelde school zullen wor den opgeheven. Dekenhouders. Blijkens een in liet nummer van lieden voorkomende advertentie brengt de heer 1). C. Bou- wense alhier een nieuw artikel in den handel, dat in Duitschland veel opgang maakt en ook hier te lande zich weldra zal weten in te burgeren. Het zijn de deken li ouders, welke aan kinderledikanten en wiegen ter weers zijden worden vastgemaakt en die dan de dekens aan een prop vastklemmen op de wijze als de dameskousenbanden de kous vasthouden. De veeren klemmen zeer vast en de elastieken zijn verschuif baar, terwijl zoowel aan houten als ijzeren ledikanten de dekenhouders te bevestigen zijn. Door aldus de dekens vast te houden vermijdt men, dat de kleintjes de dekens wegtrappen en zoo doende door zich bloot te woelen, koude vatten. De dekenhouders hebben dan ook van een Duitschen fabrikant, den niet onaardigen fabrieksnaani van „Scluitz- engel ontvangen. Voor den prijs etc. zie men de annonce. The Vitrite Works. Volgens de Baleins en de Winst en Verliesrekening van de Naamlooze Vennootschap „The Vitrite Works" alhier, bedroeg het 'aan deelenkapitaal f300.000 en werd over 1912 een winst-saldo, verkregen van f 250.955,72-', tegen f 173.271,615 over 1911. Dit winst-saldo, zal als volgt worden afschrijving op de gebouwen f 7136,66° (v.j. f7891,29), afschrijving op inrichting f24.370,42 (v.j. f25.984 36) aandeelhouders 35 pCt. van f 300.000 is f 105.000 (v.j. 25 pt't. dus f75000); be drijfsbelasting f 2887,50 (v.j. f2062 50)- tantièmes directeuren f 40.000 (v.j! tantiemes commissarissen r on'ona /V-'h f 12.000); reservefonds f20.000 (v.j. f 14.333,46s; dotatie aan pensioenfonds f 10.000 (v.j. nihil); ter be- fS1? van de algemeene vergadering f -.0.000 (v.j. f 12.000) en onverdeeld winstsaldo f 1561,14 (v.j. nihil). Commissarissen wijzen op het zeer gunstig resultaat; waar 35 pCt. kan wor den uitgekeerd. De fabrieksinrichting werd weer uitge breid, waardoor de inrichting vermeer derde met 118,319,585; na de stationaire afschrijving a 1' 24,370,42 en de door commissarissen voorgestelde extra-af schrijving ad f20.000, zal de boekwaarde zijn f 118.099,04 of 39 pCl. van wat de machines oorspronkelijk hebben gekost. De boekwaarde van gebouwen en er- rV^Jïlr ";l ,de statuaire afschrijving a 17136,605 bedragen 164.229,97. Daar het reservefonds thans f 150.000 of 50 p( t. van het uitgegeven aandeelen- kapitaal bedraagt, stellen commissarissen voor om de aan dit fonds komende gel den uit de winst, volgens art. 29 der Statuten, te bestemmen voor extra afschrijving op de inrichting. De groote vooruitgang van het bedrijf dezer Vennootschap in de laatste zes jaar blijkt uit de volgende cijfers: De netto omzet bedroeg in 1907 1346.989,695; 1908 f416.278,835- 1909 1549.047,285; 1910 f 723.241,111911 f762.107,595; 1912 1872.720,04. De netto winst bedroeg in die IV'n ïe - r achtereenvolgensf 30.330.78 f 49 164.52'>f 123.230,07f 155.302 40-5 f 173,271,61-5; f250.955,725. De verwerkte hoeveelheid koper be droeg in die jaren respectievelijk 176 407 KG.; 234.947 K.G.; 333.348 K.G.; 458499 K.G.; 505.655 K.G. en 531,756 K.G. In de heden (Vrijdag) alhier gehou den vergadering van aandeelhouders der Algemeene Maatschappij tot leveren en aankoopen van met vruchtgebruik op pe riodieke uitkeeringen belaste waarden, ge vestigd aldaar, werden de balans- en winst en verliesrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 8 pCt. over het verplicht gestort kapitaal en 4 pCt over het onverplicht gestort kapitaal. B. en W, hebben tot hoofdcommies ter gemeente secretarie alhier benoemd Mr. A. H. Goeman Borgesius, thans werk zaam ter secretarie te Katwijk. (Msbode) Zeeuwsch Genootschap van Wetenschappen. I11 die Woensdagavond te Middelburg ge. houden vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, werd door den heer mr. W. Polman Kruse man, secretaris van het Genootschap het jaarverslag uitgebracht. Allereerst wordt er in dit verslag her innerd aan de vele donateurs ren leden die 111 dit jaar door den dood werden weggenomen, waaronder het bestuurs lid, dhr. Marinus Fokker. De heer Kruseman schetste dezen over ledene als den trouwen schatbewaarder ais penningmeester van de stoffelijke middelen, als conservator van liet geeste lijk fonds, de Zelandia lllustrata Ne en twintig jaar heeft hij - aldus het verslag het ambt van thesaurier be kleed als opvolger van mr. D. A. Berde nis van Berlekom, terwijl hij na hel over lijdenvan ds. F. P. J. Sibmacher Zijnen in 189.o zich ook liet beheer over do Zelandia lllustrata liet welgevallen De geldmiddelen heeft Fokker mot groot meesterschap bestuurd en met weinig veel tot stand gebracht. Onder zijn be heer heeft ,o.a. de groote verhuizing van het genootschap uit de oude, thans af gebroken woning in de Latijnsche School straat naar het. tegenwoordig huis in de W agenaarstraat het geschenk van mr. G. N. de Stoppelaar plaats gehand. De vooruitgang .was zeker ontzagge lijk, maar tevens de installatie kostbaar en het onderhoud duur. Toch heeft het genootschap thans na een kwarteeuw niet alleen gecne ninuwe schuld aangegaan, maar van de rentelooze leening ad f 9900 nagenoeg Aj afgelost. Binnen den gestel den termijn zal daardoor het gebouw schuldvriji zijn, wat in de eerste plaats to danken is aan het voorzichtige be leid van .Fokker. En de Zelandia lllustrata 1 Toen die verzameling 50 jaar geleden was aange kocht, en nog lang daarna, ging de faam, dat de collectie geen© aanvulling be hoefde, daar zij immers compleet was. Fokker heeft .hel anders geleerd, niet door het te peggen, ld,at lag niet in zijn aard, mjtar door te handelen; welsprekend leg gen d,aarvan getuigenis af de drie vervol gen op den beschrijvenden Catalogus der Zelandia, welke gedurende zijn conser- v,atorschap jie't Kcht gezien hebben. En moge ik het er aanstonds bijvoegen aldus de secretaris de onder zijn lei ding verkregen aanwinsten vormen niet het minste deel der verzameling, althans uit een artistiek oogpunt. Fokker leefde als het ware voor het genootschap, dat geheel zijne liefde bezat en ,al zijn vrijen tijd in beslag nam. Hij was daarin een waardig zoon van zijn vad'er, den 'vroegeren voortreffelijken voorzitter des genootschaps, dr. A. A. Fokker, aan wien hij met zooj groote piëteit (gehecht was, bijl beide dezelfde speurzin, dezelfde arbeidslust, dezelfde hartstocht van volledigheid, dezelfde nauwkeurigheid. Aan ons thans zoo eindigde de heer Kruseman deze woorden gewijd aan de nagedachtenis van den heer Fokker wetscha kamer het verschil tusschën de om die dubbele nagedachtenis te eeren door hunne toewijding aan het genoot schap zelf na tte volgen. Behalve den jieer Fokker ontvielen het genootschap de directeuren de hoeren J. llosang, ,J. Euteijn en A. M. Tak en de leden ile hoeren J. J. M. de Borst Ver doorn, prof. dr. S. Cramer, dr. Joh. Dij- serinck, dr. ,W. Lauwers, E. W. Moes, H. K. Persant Snoep, J. R. Planten, J. Schotel, P. J. Siegers, A'. A. Vorstel-man van Oijen, dr. !\V. G. C. Wagner en W. C. Sauer. Het aantal directeuren en directrices bedraagt thans 33, 'het aantal leden 457, waarvan 88 te Middelburg gevestigd zijn; volgens hel vorige jaarverslag, wanen die cijfers onderscheidelijk 33, 446 en 92. Na mededeeling, dat in plaats van wij len den heer Fokker, de heer 1111-. G. .1. Sprenger tijdelijk werd belast met het penningmeesterschap en dat de heer dr. K. Heeringa rijks-archivaris van Zeeland, zich bereid verklaarde als conservator der Zelandia lllustrata ,op te treden, werd mededeeling gedaan van de samenstelling van den staf der conservatoren, van die oudheidkundige commissie en va.11 de com missie van redactie voor het archief. Het aantal betalende bezoekers van de verzamelingen bedroeg in het afgeloopen jaar £870, waarvan 649 tot den wer kenden stand behoorden tegen onderschei delijk 2221 en 649 in 1911. Als nieuwe aanwinst wordt het eerst genopmd bet niet onbelangrijke legaat, dat wijlen de heer M. Fokker aan het genootschap heeft vermaakt, bestaande uit een map met veertien kaarten van de heerlijkheden op Walcheren, met de opdracht, hem door den raad der ge meente .Middelburg geschonken, bij ge legenheid .van zijn 25 jarig jubilé ais ge meente-ontvanger op den eersten Novem ber ,1909, verder de boekwerken welke hem ter gelegenheid van zijn 25-jarig penningmeesterschap op 1 April 1909 wer den aangeboden en ten slotte; de werken, catalogen en prenten, welke van belang zouden kunnen zijn voor het genootschap1. Ten gevolge van deze vrijgevige be schikking (Zijn behalve de boven met name genoemde .werken een 27-tal hoeken en een paar atlassen uit de boekerij van wijlen den heer Fokker naar die van het Zeeuwsch Genootschap overgebracht. Eveneens wordt afzonderlijk als een geheel genoemd een© schenking van het lid, den heer mr. .1. Loeff te Koude- kerke, waarbij o.a. ecnig'e pekkransen met ijzeren schotels, waarvan de verbindings kettingen zijn verloren geraakt; ze zijin afkomstig van een wachthuis, dat. in 1831 en volgende .jaren aan de duinen, van Dishoek stond en waren bestemd als signaalvuren, als de Bielgen mochten ge land zijn; verder een kaart van de po sitie van Antwerpen in 1830 en, een sjako van de rustende schutterij van 1830. Verder ontving (de bibliotheek do ge wone uitbreiding der geschenken, tijd schriften uit de leeskamer en ruiling van uitgav'en met andere genootschappen. Van de aanwinsten der Zelandia ll lustrata mogen wel genoemd worden: Een plattegrond van de buitenplaats Mu.n- nickenhof, in kaart gebracht door D. W. C. Hattinga 1768, geschenk van jhr. P. J. Boogaert te Middelburg en eene teeke- ning en beschrijving van een zevende (zou hier niet bedoeld zijn zeventiende eeuwsch? Red. „N. Z. Crt.") eeuwschi woonhuis te Noordwelle, Vervaar digd en geschonken door den heer Joh. Hoog'eboom, architect te Re nies se. De voornaamste van de 21 nieuwo exemplaren waarmede bet munt- en pen ningkabinet werd verrijkt is wel een Gilde- ptenni'ng van de Wdjnheenen en Biertap- pers Ie Middelburg uit het jaar 1619; dit is een geschenk van den heer J. W> Gotzkp te Veexie. Ook van meerdere andere collecties was aanwinst te boeken, zoo o.a. eien z;eer fraaie theepot (Worcester of z.g.n. halver maantjesgoed) welke ontbrak aan bet op de ouderwetsche kamer aanwezige thee servies en thans daarbij een plaats ge vonden heeft. De zoölogische afdeeling werd door den conservator jnct een aantal 'lagere dienst orders uit de Oosterschelde vermeerderd, die hem op zijne woonplaats - do heer dr. J. G. de Man woont (namelijk te Ior- seke werden aangebracht. Daaronder behooren in de eerste plaats een zes tal fraaie exemplaren met de dieren er in, van Petricola pholadiformis Lain, een schelpdier dat de merkwaardigheid ver toont van eerst sedert een twintigtal ja ren aan de kusten van Europa .voor te komen. Deze Petricola bewoont namelijk oorspronkelijk de Oostkust van de Ver- eenigde Staten. Vóór twintig jaren-werd de soort voor het eerst waargenomen aan de kusten van Engeland, eenigen tijd later aan de kust van België,, vervol gens ook aan die van Holland en Slees- wijk. Zij werd ook reeds aangetroffen aan de westkust van Schouwen, maar in het oostelijk deel der Oosterschelde w,as d it schelpdier tot dusver 'nog onbe kend. Dank wordt in het verslag gebracht aan den heer De Man, die voor eigen rpkening drie open kasten door glas- aanbrenging stofvrij liet maken. Ook .aan de heide zusters van, den heer De Man, die op zich namen 0.111 de drie groote poppen, welke in de ouder wetsche kamer 'het verschil tusschten de hoerendracht van voorheen en thans aantoonen, van nieuwe kleederen te voor zien. Met deze dankbetuiging eindigde de sec retaris zijn zéér uitvoerig verslag, waar van wij slechts het o.i. voornaamste over nemen. Tot leden van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen zijn benoemd a. Te Middelburg: 1'. de Bruijne, ma kelaar en vice-consul van Groot-Brittan-, nië en Ierland; dr. H. E. H. van Loon, 2e fiedacteur der Middelburgse,he Cou rant en letterkundige; J. Morks, directeur van het stedelijk muziekkorps; A. A. Nos- ke, uitgtever en muziek verslaggeverH. van Oordt, hoofdingenieur-directeur van den Water-staat in de 11e directie;1 M. J. van Pienbrock, apotheker; jhr. G. L. Schorer, luitenant ter zee le klasse; W. Temperman, leeraar in de Fransche taal aan het gymnasium en J. J. Wop', arts. b. In Zeieland (buiten Middelburg): M. E. Bongaerts, ingenieur van 's Rijks Waterstaat tie Goes; 11. G. van Grol, leeraar in het Nederlandsch aan de Hoo gere Burgerschool en gemeentel-archivaris te Vlissingten; J. Hoogenboom, architect te Renesse; L. J. van Voorthuijzen, lid der Provinciale Staten en voorzitter der vereeniging „Nehalennia" te Domburg; J. P. Wolland, ingenieur van 's Rijks Wa terstaat le Terneuzen. c. In Nederland (buiten Zeeland): mr. dr. J. J. Boassoin, hoofdcommies bij hét Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, te 's Gravenhage; jhr. mr. dr. L. A. van den Brandeler, substituut griffier hij de arrondissements rechtbank te Amsterdam; If. E. de Bruijln, oud hoofdingenieur directeur van 's Rijks Wa terstaat, te 's GravenhageA. N. J. Fa- bius, generaal majoor, geschied- en let terkundige te Amsterdam; mr. ,J. W,. Fre- deriks, advocaat.procureur, te 's Graven hage; dr. .1. H. Holwerda, onderdirecteur van het Rijksmuseum van oudheden, te Leiden; jhr. M. W. de Jonge van Elle- me'et, oud burgemeester van Ooslkape.il©, te Arnhem; dr. Jan Kalf, secretaris der monumentencommissie te 's Gravenhage en F. E. Baron Mul'ert, bestuurslid der Kinschoten vereeniging, te Ommen. Vlissingen. In de tweede helft der maand Maart zijn in deze gemeente inge komen J. S. Bondewel, winkelier, St. Jacob- straat '11, van Kortgene. G. Hubrechsen, schilder, Glacisstraat 157, van Middelburg. II. J. van Dranen, sergeant inf., Hur- gronjestraat 26, van Middelburg. E. M. A. Busser, Hoofdmach. K. M., Badhuisstraat 86, van Helder. J. van Brecn, smid, V. Quakkelaar- straal 87, van Zaamslag. A. de Rijke, landbouwer, Kerkhoflaan 48, van Veere. G. A. Klunhaar, commies post, en tel., ('oosje Buskenstraat 57, van Roosendaal. N. A. van der Want, schoenmaker, ILiri- kertstraat 10, van Rotterdam. P. Bazen, schilder, Molenstraat 42, van Bergen op Zoom. J. .1. Daansen, agent van politie, Paar denmarkt 12, van Terneuzen. K. Krijnsen, poetser wagonlits, Slaap wagenstation, van Waarde. H. de Wijn, bankethakker, Sint Jacob- straat 30, van Koog aan de Zaan. G. van Noordwijk, machinist, f oosje Buskenstraat 12, van Amsterdam. Mej. W. Wichers, winkeljuffrouw, St. Jacobstraat, 30, van Nijmegen. G. J. de Neef, zonder beroep; Lanip- senstraat 13, van Middelburg. C. .1. de Neef, boekhouder, Lampsen- straat 13, van Middelburg. J. A. de Neef, kantoorbediende, Lamp- senstraat 13, van Middelburg. C. N. Meidenstein, machinist S.S., Vrouwestraat 15, van Oost en West Sou burg. D. Peeman, schilder, Hurg'ronjestraat 24, van Middelburg. S. W. van de Kop, brievenbesteller V. Quakkelaarstraat 89, van Terneuzen. J. Blokland Visser, ingenieur, Sarasijn- straat 5, van Rotterdam. Vertrokken II. J. Buurman, Oude Markt 6, naar Oost en West Souburg. Mej. E. J. Verharen, Glacisstraat 1(14, naar Gulpen. P. Bakker, Bellamypark 40, naar Ant werpen. A. J. Bak, Prinsestraat 19, naar Rot- terdam. D. M. Broer, Joost de Moorstraat 29, naar Terneuzen. O. Verheul, St. Jacobstraat 11, naar Antwerpen. J. W. (Postema, Molenstraat. 49, naar Amsterdam. P. C. Risseeuw-Nacrebout, Coosje Bus kenstraat 54, naar Helder. J. van der Meijer, Lambrechtsenstraat 12, naar Canada. C. W. Wagner, Prins Hendrikweg 9, naar Roosendaal. J. Beenhouwer, Noordstraat 13, naar Rochester. W. F. II. Bruinier, Koningsweg 19, naar 's Gravenhage. T. Ferwerda, Badhuisstraat 78, naar Amsterdam. F. Timmerman, Spuistraat 72, naar Ostende. P. Bus, Bellamypark 7, naar Rotter dam. E. T. van (1e Velde, Ouderslraat 9, naar Oost en West Spuburg. D. J. van der Kop; Groenewoud 4, naar Oost en West Souburg. P. H. de Koster, Aagje Dekenstraat 1 103, naar Kalamazoo. L. J. Geselle, Noordstraat 39, naar Brugge. J. C. Arkenhout Schokker, Sarasijn- straat 5, naar Amsterdam. S. Mabilot-Caljouw, Groenewoud 22, "J naar Middelburg. J. H. Enters, Breestraat 17, naar Wol- phaartsdijk. (M. Ct.) Zierikzee De heer J. Bervoets, gëvan genbewaaider aan het Huis van Bewaring alhier is in gelijke functie benoemd It i Dordrecht. Zondag 6 April treedt Pater Ermaini A S. J. uit Rotterdam op voor Kruisverbowl en Maria-Vereeniging alhier. Heinkenszand. In de Woensdag alhiei gehouden gemeenteraadsvergadering va ren alle leden tegenwoordig. Dhr. J. Braamse was wegens ongesteldheid af 5, wezig. Deze vergadering was de eerste - j in dit. jaar, daarom opende de voorzitter haar met een woord van welkom aan -> de leden. Tot tijdelijk wethouder wenl benoemd dhr. Iz. IJijter,schout, wegen- ongesteldheid van den weth. dhr. 1. Braamse. Staande de vergadering ver klaarde dhr. Uijterschout die benoemin; aan te nemen. Na te hebben besloten tot wijziging en overschrijving der hegrooting 191*2. werd aan het R. K. Armbestuur eene bijdrage verleend in de verplegingskosten 4j eener armlastige, in het liefdesgestirht f Oostburg. Herbenoemd werd tot lid der commissie 1 tot wering van schoolverzuim de heer Joh. Dekker. Ten slotte werd vastgesteld het kohier Hoofdei. Omslag tot een bedrag van f 4916,52, met 435 aanslagen en hel kohier Hondenbelasting op f 133, met 8( aanslagen en 90 honden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de ver gade ring. April 7 Heinkenszand, liontw. en varkens, Hollm. Veihoek. 9 Goes, inboedels enz., Hollmann 4 Verhoek. 16 Ivapelle, paard, koeien en landb.gn Pilaar. 25 Goes, kap. hofstede met 64 H. A bouw- en weiland, Pilaar en Mr Boerlage. Ilansweerd, afbraak, heerenhuiMU Hollm. Verhoek. Mei 2 Oudelande, 4 perc. bouwland, Pil® 5 Eede boereninspan, Ilendrikse. 6 Eede, boereninspan, Hendrikse. 11 Z.-Kraaijert (haven) scheepsafbraa» Hollmann Verhoek. 13 Sclioondijke, boereninspan, Hendriks'1 14 Groede, boereninspan, Hendrikse. 15 Aardenburg, kapitalen boereninspan, Hendrikse. 19 Biervliet, boereninspan, fa. Hendriks' 23 Biervliet, boereninspan, fa. Hendrikse 26 Biervliet, (Nieuwland) boereninsp»11, 29 Goes, 1.41.90 H.A. weiland Pilaar. 10.70.90 H. A. bouwland, Van April 9 Hoedekenskerke, levering bazaltsteen palen en grint, Best. Wat. Hoede' kenskerke. 16 Goes, vernieuwen, herstel en onder» glooiïngswerken en heulen, lever®1 grind en steenslag enz. Br. Wat. bew- 17 Hansweerd, sloopen perceel en wen woonhuis met slagerij J. d. Poort® - 19 Ovezand, bouwen school met om' wijzerswoning en lev. schoolmeubek' L. B. Mudde, Goes. De Deurwaarders VERHOEK t des voormiddag.s om 10 11 Oostende" te Goes, ten vei heeren J. C. VERHULST, en J. C MAARTENSE te Gt J iEkJL^ als: 2 eikenhoute netten, mahh Linnenkasten, len, Penant-, Uittrek- en a' Spiegels, Gas- en andere La den, Kachels, Keukenforr Matrassen, Houten- en 1 kanten, Badkuip, Trappen andere Schilderijen, Scho turen, Naaimachine, Bran| bank, Tafeltje en Stoelej Aardewerk enz. enz., benevens: een zoo goed als nieuwe draagvermogen 1500 K. goed als nieuwe Veerkar, oud 6 jaar, een Handbroo groot LOOPVARK Zindelijke goederen kun bijgebracht, waarvan opgavi dén Vendumeester D. JAC' Kijkdag Dinsdags te vore Alsnog zal worden gevj Notenh. Salon-Ameublem kastje, Tafels, Stoelen, Bureaustoel, enz, De Deurwaarders li VERHOEK te Gi des morgens om 10 uur o| aan de Zuid-Kraaijert van een Tjalk, groot gewe bestaande uit o. a. Eiken Balken, Staken, Plan Voorts: Luiken, Roef, Roer, Zeilen, Mast, Giek, ICettingi Touwwerk, Blokken, enz. OP des namiddags te 3 uur, te „Slot Oostende" voor de Mevrouw Wed. DE JONGE—DE L overstaan van Notaris PILAA| van in de gemeente Goes, aan den de R. K. Begraafplaats, groot f naast het vorige perceel, groot A. 10 c.C. Ook te veilen in massa. De perceelen zijn samen in C. Karelse tot 25 Nov. 1917 's jaars. rvttv vo| OP I des voormiddags 11 uur zal I heer J. DE POORTER te H worden aanbesteed in het ca tel heer A. DE BOER aldaar: Bestek en teekening verkri fl.per stel in genoemd cafói aanwijzing zal plaats hebben op, v.m. 10 uur. De Best' .1. DE POOI

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 6