WAAROM OMDAT LELIËNMELKZEEP V I S S C H E R IJ. Uit het Vierde District. WETEHSCHflp EN KUNST. KERKNIEUWS O n d e r w ij s. Landbouw en Veefeelf. GEMENGD NIEUWS Laatste Beri Afloop verkoopingen, aanbestel neemt het gebruik van DOBBELM ANN'S nog dagelijks toe? men steeds meer van de deugdelijk heid overtuigd wordt en ondervonden heeft, dat onze zeep van 25 ets. per stuk beter is dan het buitenlandsch fabrikaat, hetwelk voor 40 ets. per stuk verkocht wordt. De koetsiers van het circus-Wilke waren Woensdagavond niet zeer gelukkig, toen zij met hun zwaar beladen wagens door onze stad reden. Er haperde nog al een en ander aan hun gerij, terwijl bo vendien nog al vrij onhandig gereden werd. Zelfs bleven persoonlijke onge lukken niet uit. Nadat een der met twee paarden bespannen wagens voor een win kel van den heer B. op de Vlasmarkt reeds eenige schade had toegebracht, raakte in de Wijngaardstraat de koetsier het beheer over zijn span geheel kwijt, door dat de boom losschoot. De wagen reed plotseling op de stoep voor het huis van dhr. B, en bij het afbrengen daar van tegen het huis bewoond door de wed. B. aan de overzijde van de straat. De koetsier en het 15-jarige dienstmeisje J. v. E raakten daarbij beklemd tusschen den wagen en den muur, terwijl laatst genoemde met het hoofd door een ruit gedrukt werd. De man bleek eenige ver wondingen aan het been te hebben, ge lukkig niet ernstig. Het meisje scheen er aanvankelijk slechter aan toe te zijn. De doktoren Lasonder en Van der Harst waren spoedig ter plaatse en verleenden heelkundige hulp. Gelukkig bleken ook deze wonden van lichten aard te zijn. Haar toestand is op 't oogenblik zeer gun stig. Behalve allerlei andere strubbelingen, had even later wederom een ongeval plaats, waarbij slechts materieele schade veroorzaakt werd. Een uit de Nieuwstraat komende, eveneens zwaarbeladen wagen van dezelfde firma kwam bij de Beesten markt zoodanig in aanraking met een aldaar staanden steenen paal, dat de wagen doormidden brak en verschillende andere zaken beschadigd werden. Het kostte veel moeite en inspanning voor men verder kon gaan. (Z.) De haven van Goes zal voor do gewone onderhoudswerken gesloten zijn van Maandag 19 Mei a. s. tot en met Zaterdag 31 Mei d.a.v. In dien tusschen tijd zal niet geschut worden. Daarna zal de Sasmeester het schutten regelen. Tot half Juli zal het wel niet regelmatig kun nen geschieden wegens het lichten der sasdeuren. (Z.) Middelburg. Gisterenavond geraakte een mallejan, waaraan twee bo-o-men hingen, op den Singel alhier tegen (een hoorn bekneldde voerman, afkomstig uit Nieuwland, zag geen kans het zaakje los te maken, biet den wagen staan en vertrok met de paarden. Daar de wagen de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht, werd hij door gemeentewerklie den in den laten avond naar de stads- sehuur vervoerd. Toen de voerman heden morgen zijn vrachtje kwam halen, kon hij f8,50 dokken; een dure reis dus. Kapelle. In de gisteravond gehouden algemeene vergadering, der fanfare, ons genoegen," werden in de vacaturen, F. van Hoorn en L. Potter, beide ontstaan wegens vertrek, gekozen H. P. Ganse man en M. Schipper Dz. Aan dhr. Potter, werden op het eind der vergadering, door den voorzitter, waardeerende woorden gesproken voor hetgeen hij gedaan heeft als medeopzich ter en bestuurslid, der fanfare, waarmede de vergadering onder applaus instemde. Dhr. Potter huldigde wederzijdsche de aangename samenwerking mét bestuur en werkende leden. Rilland. De pogingen aangewend tot verkrijging van een nieuw station alhier zullen waarschijnlijk niet tevergeefsch geweest zijn, daar door den hoofdinge nieur en een opzichter der staatsspoor wegen reeds daarvoor opmetingen zijn gedaan. (Z Van den heer mr. C. Lucasse, lid van de Eerste Kamer der Stafcen-Generaal, is toezegging va.n een medaille verkre gen voor het op 12 en 13 Mei a. s. te houden muziekfeest vanwege „Mid delburg Vooruit". Te Bergen-op-Zoom is tie eerste ansjovis geva;ngen. Het liberalisme in het 4e district. (Ingezonden). Het is een bekend feit, dat jarenlang in Zpeuwsch-Vlaanderen onder de Room schen denkbeelden opgang maakten, die eigenlijk de hunne niet waren. Dat was do tijd van de liberale overheersching, de periode van de vrijzinnige tirannie. Dagelijks nog voelen wij den druk' van die eertijds zoo geweldige macht, dagelijks herinneren we ons despotische handelin gen uit dien tijd. Jarenlang verdroegen we al mokkend dien last, vooral in stilte. Wanneer ooit een boek geschreven werd over het liberalisme uit. ons goede Zeeuwsch-Vlaanderen, dan zou het ge tijken op een „chronique scandaleus®". Het zou voor onze oog-en ontrollen een tafereel, voorstellende „de verdrukte on schuld" of de „liberale tirannie der 19e eeuw". En ons Zeeuwsch-Vlaamsche volk verdroeg alles met, kalmte en gelaten heid. Dat was dienstbaarheid in de hoog ste mate, alles om en door het libe ralisme. Toen de vrijzinnigheid hare intrede deed in ons gewest, vermomde zij zich onder -een vriendelijk, joviaal gezicht. Ons volk danste en zong en sprong 0111 dat liberalisme en toen men ontnuch terde, vond men zich gekluisterd. Ge kluisterd in de armen van een partij-, die de onze niet wasl A rgeloos a ls 'we waren bij het binnenha len van 'den indringer, hadden we ook voorzichtig moeten zijn en moeten letten op zijne handelingen. Doch we deden het niet, evenmin als de Trojanen hij het inhalen van het wijgeschenk aan Minerva. Heel onze gewestelijke dampkring werd hesmet en we kwamen te staan, in oen liberale ademsfeer. Het liberalisme werkte hier ,als een parasiet, die overal de edel ste sappen van liet geestelijk leven doet verdorren. Is het te verwonderen, dat we achteruit gingen, 'zoowel in kwali teit als in kwantiteit? Doch dank aan onze verjongde Hoomsche energie heb ben wij thans niet meer t.e treuren over de zonden van het verleden. Thans heeft in onze streek het liberalisme uitgewerkt on do zaken staan anders. Doch, alle liefde in aohit genomen - hij velen der onzen woelt nog 'een wre vel tegen de partij, dite onder) de ver lokkondste leuzen nooit anders heeft ge daan, dan op kosten van anderen fe lte- ven en zich te verrijken met eer, aan zien en macht, waarvoor wij dan biet, ge lag kond-en betalen. En dan denken we hier voorat 'aan de ambten en bedieningen, de posten en haantjes 1 De liberale ambtenaar, dat. was het eigenlijke kwaad voor ons 4e district. In den vrijzinnigen „baantjesman" heeft zich het liberalisme zuiver laten kennen. Wij allen dragen, zelfs tot op- heden, nog de litteekenen van de geslagen wonden. Immersdie liberale ambtenaar drong hier overal door en waar hij zichi kon neste len zette hij ons, Roomschen, een scher pen hak. Moeten we hier voorbeelden geven? Van de burgemeestersstoelen, z-e-lfs in onze overwegend Roomsche plaatsen als Sluis, Aardenburg, IJzendijke en Hoofd plaat tot aan de woning van de min ste jachtopzieners strekte zich de machts kring uit. Daarbinnen, binnen die machts- sfe,er van de vrijzinnigheid, werd ons de vrijheid langzaam ontroofd. En om die vrijheid hadden we eerst gedanst en ge zongen! Wat een wreed© ontgoocheling! Toen kwamen in ons gewest, aanzei len enkele intellectueel-en - - maar tege lijk ook de domme liberalen, die niets in het hoofd hadden en in den zak slechts eenige spreuken van Thorbecke. Allen wa ren bezield met het devies„De Chris ten inoet er onderI" Zoo kwam het dat de liberaal hier allerlei stoelen en banken bezet kreeg. Op heel enkele uitzonderingen na zijn wij toen geweerd uit alle bedieningen, die maar ©enigszins lucrptief waren. Zoo ging het langen tijd. Maar er begint, leven onder d-e onzen t'e komen! We hebben -genoeg van de liberale voogdij in Zeeuwsch-Vlaanderen Gtenoeg van het liberale ambtenaren dom Maar de vrijzinnigheid is tegenwoordig „schalksch en speelsch" in ons district. (Ze geeft weer „oogjes en lonkjes" naar die lieve, brave Roomschen. Doch ivaarom Omdat straks in Juni onder de burgers een schervengerecht zal gehouden iwor- dan, dat zal beslissen over ons ministe rie. En wie weet kan de liberaal zoo doende niet een stemmetje (winnen I Doch wij. Katholieken van Zeeuwsch- Vlaanderen, lalen wij het ,ons voor ge zegd houden! De strijd in 'Juni zal ooki en vooral gaan om den liberalen ambtenaar en om de .baantjes, want liet is de, vrijzinnig beid vooral om het laadje te doen. Daar om zien we nu reeds in onze streek, wat er gedaan wordt door de ambtenaren, om Jiet district Oostburg links te hou den. Voor ons rechtschen ligt hier een ge duchte .wenk om 'hard le werken voor den candidaat der coalitie-partijen. Dan ook zal de zege ons zijn en de vrijzinnig heid gefnuikt. 1 U w b ri ef s ch ij ve r. (Obg., ,3—4—'13. Zuidzande. Alhier is de schouwburg- tent aangekomen van dhr. Bakker uit Vlis- singen. Ze zal niet minder dan, vier da gen .achter elkaar een© opvoering geven. Groede. Een nieuwtje voor onze streek is wel, dat hier hoornen gezaaid- wor den en gecontracteerd worden als de sui kerbieten. Er wordt 41/2 cent per K.G. ge geven om ze groen te plukkien. - - Aan het bestuur van ons muziek korps is door het hoofd der gemeente kennis gegeven, dat alle mondelinge ver gunningen, indertijd aan dit korps ver strekt, zijn ingetrokken en dat hot. voortaan verboden zal zijn buiten uit voeringen te geven, waarvan niet 3 da gen te voren schriftelijke vergunning is gevraagd. iWoensdagmiddag had een werkman do P. het ongeluk hij het. boomen rooien onder een tak te komen, waardoor hij zich zoo bezeerde, dat hij thans zijn bed moet -houden. Schoondijke. Met de Electrische Oen trale vordert het hier zeer goed. Naar we vernemen zal de Centrale aanbesteed worden op 11 April. i Oostburg. Zondag j.l. gaf dhr. J. de Lobel -uit Haarlem alhier een© lezing voor de R.-K. kiesvereeniging. De bovenzaal van dhr. M-abesoone was zeer goed be zet. De spreker, die d© Tariefwet en het Staatspensioen vooral breedvoerig he sprak, werd aan het. einde der lezing luide toegejuicht.. Na de lezing bestond gelegenheid om zich op te g-even als lid der kiesvereeniging, waarna een 100-tal nummers van het R.-K. Spotblad „De Roskam" werden uitgedeeld. Een mooie propaganda dag 1 Breskens. Door den fabrikant I. van Mclle alhier zal een© electrische was- scherij- worden opgericht. Ze komt le staan achter do dorpsjfabriek. Maandagmorgen had de voerman Adr. uit Oostburg het ongeluk terecht te komen in de schutting van H. Meijer, waarin een groote opening ontstond. Het paard sloeg daarna op hol, liep over de havenplaats en kwam 'toen in het wa ter terecht. Toegesnelde werklieden brach ten het paard op het droge. Op de R, P. S. te Breskens werd in de vorige maand ingelegd f 18585,60 en terugbetaald f 46472,991/2. Sluis. Tusschen dhrn. Alphonso Aer noudts en Henri Malotaux te Koekelhcrg hij Brussel is eene vennootschap aange gaan onder de firma „Zeeuwsch Land- bouwhuis te Sluis". De vennootschap heeft ten doel den handel in granen enz. Biervliet. Deze week werd hier een verkooping gehouden van den inboedel der dames Vervaat, wonende bij d© R.-K. kerk. Gedurende de verkooping regende het en de menschen stonden samenge pakt in de R.-K. bewaarschool naast de Woning der dames V. Plotseling zakte de vloer ineen en de- kooplustigen vio len in den kelder, waarin ongeveer een halve Meter water stond. Een vrouw schok zóó, dat geneeskundige hulp voor haar moest ingeroepen worden. Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Koewaoht. Woensdag had alhier de ge wone jaarlij-ksche markt p-laats van paar den, koeien en ander vee. Aangevoerd waren 32 paarden, 95 koeien, 44 varkens en 9 geiten. Na afloop der markt werden onder het spelen der fanfare de volgende premiën uitgereiktVoor het meest in waarde zijnde werkpaard Ary Herman te Moerbeke; voor het schoonste veulen nog zijne melktanden hebbende Eug. v. Goe- them te Stekencvoor het schoonste ven len geboren in 1912 Ph. v. d. Vijver alhier; voor de schoonste baatgevend© koe le en 2e prijs aan H. Kipis alhier; voor de schoonste kalfdragende vaars Ph. de Block te St. Jansteenvoor de schoon ste vier of tweetandsche vaars Th. D. Hooghe te Hulst; voor den vetsten os lo prijs E. Dierick, ,2e prijs de Wed. V. do Blieck, beiden alhier; voor d-e vetst© vaars le prijs E. Dierick, 2e prijs de AVed. V. de Blieck; voor den schoonsten stier Ph. v. d. Vijver te Koewacht; voor het grootste getal paarden ter markt ge bracht Henri Suij 'alhier; voor het groot ste getal hoornvee P. van Doosela-er te St. Jansteenj voor het grootste getal var kens Ch. Jansens te Moerbeke; voor het grootste getal hoornvee ter markt gekocht Jos. de Guchtenaere alhier; voor de schoonste geit le prijs Pr. v. d. Walle, 2e prijs Fr. de Guchtenaere -en 3e prijs A. Inghels, allen alhier. Er waren zeer vel© schoone runderen aangevoerd. De han del was tamelijk levendig, de prijzen wa ren hoog. Sluiskil Dat was mooi spel, wat ver leden Zondag- en Dinsdagavond in 't St. Josefs-Patronaat voor '1 voetlicht werd ge bracht en oo-k a. s. Zondag, wederom zal worden opgevoerd. Dat doet 't publiek in spanning buisteren en toezien tot 'tlaait s-te oogenblikzoo iets veredelt den mensch. zoo wordt men overgeplaatst naar de werkelijkheid. Enkele van de gedachten slechts die ons bezielden toen we na de uitvoering van het treurspel „Hermenegild" en het kluchtspel „Janus de Wonderdokter" recht voldaan huis waarts keerden. Werd het publiek met bewondering vervuld bij het zien van Hermenegild 's fieren heldenmoed en in spanning gebracht omtrent zijn lot, toen alles samenwerkte om den edelen Martelaar in zijn geloof aan Christus' Godheid te doen wankelen, de bedreigin gen zijns vaders en de beloften der kroon ©enerzijds, ten anderen het kerkeren vlaai zijn echt.genoote en de smeekbeden van zijn kind en hij desniettegenstaande stand vastig bleef, toen werd het velen te machtig om hun tranen te bedwingen. Treffend schoon was daarna de apotheose (verheerlijking van den Held). De Marte laar in sneeuwige wolken, waaruit lieve engelenkopjes omhoog staken, diait weme len van kleuren in costumeering en deco ratief, nog opgeluisterd met Benga'alscheu gloed, die onberispelijke pose der rijks- groo-ten, die den zegen afbaden over hun land, en dat alles in één .geheel, onbe weeglijk, een paar minuten; 't. was in drukwekkend I Geen wonder, dat een daverend hand geklap de welverdiende hulde was van 't publiek. Na eenige pauze kwam Janus met zijn grappen den dokter spelen. Het was een gelach van het begin tot het einde. Leverden alle spelers zeer goed spel, de rol „van Janus was eenig, de rechte man op de rechte p-laats; alléén zijn verschijnen verwekte reeds hilariteit. Alle toeschouwers stonden dan ook ver baasd over 't keurig spel dezer jongens, die vo-o-r de eerste maal o-p de planken traden. Is hier een woord van dank wer kelijk verdiend door de spelers, dan toch eerst en vooral een woord van hulde, een eeresaluut! aan hem, die achter de coulissen stond, den zoo bekenden Pater Capucijn, Servatius van Enschc- d schrijver van verschillende tooneel stukken o-p alcoholisch gebied. Hij was het, die 6 weken lang, avond aan avond, een paar uren de jongens drilde en be geesterde en eigen gloed en leven in hun gemoed overstortte. Wat hij gemaakt heeft, van de to-oneelcluh der fcit. Fidèlis te Breda, zal hij met zijn stalen wil eveneens maken van de Sluiskilsche jon gens. Dat hopen wij, en daarvoor reeds nu aan hem onze dank en onze steun! Pierpont Morgan. De Amerikaansche millionair en wereld- financier Pierpont Morgan, die dezer da gen overleed, was een hartstochtelijk liefhebber van kuntscha.tten en wist zich, vaak voor fabelachtige sommen, het be zit der zeldzaamste schilderijen en pre- tiosa, te verzekeren. Zij zijn nu meeren- deels vermaakt aa.u het museum te New- York, dat met een nieuwen vleugel zal moeten worden vergroot. De raad der stad stelde daarvoor 1 i/j millioen dollar beschikbaar. Kalender der week. Van 6 tot 13 April 1913. Zondag 6 April. Tweede Zondag na Paschen (hl. 792); gedachtenis van de zalige Juliana Corn. (hl. 1166). De gebe den na de stille H. Mis op- hl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin (bl. 122). Vespers van den Zondag- (bl. 794); gedachtenis van de Zalige Juliana (als boven). Maandag 7 April. Van den dag (H. Mis van 2en Zondag na. P. op hl. 792; geen Credo); tweede gebed „Concede" (hl. 105), derde gebed voor Kerk of Paus (bl. 101 of 102). Dinsdag 8 April. Als gister. Woensdag 9 April. Als Maandag. Donderdag 10 April. Als Maandag. Vrijdag 11 April. H. Leo I, Paus, Belij der en Kerkleeraar (1)1. 1167). Zaterdig 12 April. Voliefmis van de II. Mis (van Paschen tot Pinksteren op hl. 152); tweede gebed van den II. Geest (bl. 1457), derde gebed voor de Kerk (bl. 101), vierde gebed voorgeschreven voor den Paus (hl. 102). De gewone Orde der H. Mis, di-e iederen dag terugkeert, begint op bl. 71. Dinsdag 1.1. vergaderde te Nederhorst den Berg, onder leiding van den Wel- Eerw. Directeur en President der Broe derschap, het Hoofdbestuur der Processie ter eere van 0. L. Vr. van het H. Hart v. Jesus. De Processie zal dit. jaar uit- trekken 27, 28 en 29 Mei. In de heenreis zal de- zoete Lieve Vrouw van den Bosch worden bezocht; op de terugreis 0. L. Vr. van 't Zand te Roermond worden vereerd. In Sitlard blijven de Pelgrims van Dinsdagnamiddag tot Donderdagmor gen. De laatste dagen der oversc-hoone Meimaand zullen zeker vele trouwe Maiiakinderen doen besluiten onze heer lijke bedevaart naar Maria's voornaamste heiligdommen in het Zuiden van ons Vaderland mee te maken. Het Bestuur zal z,ija best doen de uren van aankomst en vertrek zóó te rege len, dat ook verafwonende pelgrims nog tijdig thuis kunnen zijn. Vele Eerw. H.H. Geestelijken uit de Bisdommen Haarlem en Utrecht hebben zich reeds bereid ver klaard de Proc. te begeleiden. Bij advertentiën, aanplakbiljetten in de kerken, en programs (hij B-rdm. en Zelat. te verkrijgen) zullen uren van vertrek en aankomst nader tijdig worden aan- gekondigd. De algemeene Intentie der Bedevaart isde bekecring der ongeloovigen in ons Vaderland en het welslagen der Buiten- laudsche Missiën. In de Noordbrabantsche gemeente Hoogerheide bij Bergen op Zoom werd Woensdag j.l. het feit herdacht, dat de zusters van het „Gezelschap Jezus, Maria, Jozef" uit Den Boscli zich vóór 25 jaar in de parochie kwamen vestigen om ei- behulpzaam te zijn bij het onderwijs in de opvoeding der jeugd. Zoowel geestelijke als wereldlijke auto riteiten wedijverden in het brengen van warme hulde aan de Eerw. zusters voor al liet goede door hen in die 25 jaren verricht. Het feest had verder een uit stekend verloop. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft aan de Geestelijkheid van 't bisdom voorgeschreven tot nadere aankondiging in de H. Mis een bijzonder gebed Oratio imperata te bidden voor een gunstigen uitslag van do verkiezingen. (N. II. Ct.) Oele, onderwijzer is benoemd bij liet te Amsterdam. J. van Dijk, hoofd alhier, staat als no. in aanmerking komt Chr. School te Am- Goes. De lieer H aan school B alhier, openbaar onderwijs lerseke. De lieer aan de Chr. School 1 op het zestal dat voor hoofd aan een sterdam. Zierikzee. De heer -S. Jansma, leeraar in het smeden enz. aan dte ambachts school alhier, is in ..gelijke betrekking be noemd aan de ambachtsschool te Lefeu- warden. Oostburg. Mej. J. van Baal alhier slaag de voor het examen bij de Rijkskweek school voor meisjes te Apeldoorn. (G.) Bij het examen voor nuttige hand werken te Breda slaagde o.a. mejuffr, M. Berends van Heinkenszand. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zit ten nog groote hoeveelheden vlas in de schuren, zoowel verkocht -als onverkocht. Het verkochte wordt slechts in kleine partijtjes afgeleverd, want öe koopman is niet haastig met liet betalen, ien meer- malen moet de 'verkoopter dan nog van den bedongen prijs 'laten vallen. Naar de zeer goede kwaliteiten van het onverkochte is -een weinig vraag, naai de gewone soorten -niet. Een enkel par tijtje van dit -laatste wordt verkocht te gen 8 a -9 francs; in gewone jat® wordt er rond de 20 fraincs voor be taald. Om een „e". In een vergadering van de Ned. Geheel-onthoudersvereeniging S. was statuten-wijziging aan de orde, zoo schrijft de te Wildervank verschij nende „Noord-Ooster". Men wilde in de statuten n.l. opnemen, dat leden, wan- •jneer zij zonder werk zijn, vrijgesteld w°' dep van het betalen van contributie. Om trent de kwestie, of men voor het zon der werk zijn nu het woord werkloos, dan wel werkeloos moest bezigen, ont spon zich een zeer heftige discussie, P'c wel een uur duurde en tot gevolg ha', dat het bestuur besloot en bloc .zijn te- neer te leggen. Bij Dusseldorf zal weldra een 500 M- liooge toren worden opgericht, op wel top een meteorologisch station zal w den aangebracht. Tevens zal deze reuz toren dienen voor het draadlooze te gramverkeer. Middelburg De aandee. dering van de algemeene tot beleenen en aankoo vruchtgebruik of periodiek belaste waarden alhier commissaris de hoeren Fortuijn te Rotterdam van Waesberghe te Hulst Den Haaj. In de he vergadering van de Eerst wetsontwerp tot verbou Binnenhof na eenige lx] aangenomen met 34 teg waarna de vergadering tot roeping werd verdaagd. Amsterdam. De 74-jarj J. S. is in zijn woning I lemmer Houttuinen bewui den. Door een defect as onder de bestrating schijj ontsnapt. De toestand zorgwekkend. Rotterdam. Een telegrai meldt dat de „Sommelsdij boot der Holland Ameril storm beloopen, eenige sl huizen verloor, terwijl 2 mal verdronken. Enschedé. De maatregi pokken zijn gedeeltelijk o zich sedert 2 Maart gee; heeft voorgedaan. Brussel. Het bericht als ring de reservelichtingen het oog op de algemeene door het blad „Le Soir" te{ Weenen. Volgens berichte hebben de Montenegrijnei voor Skoetari groote verlie ■schappen geleden. De Turk<| zich wanhopend. Homburg II. M. KoniJ inina zal den 20en dezer® Nederland terug keeren. 1 zoo goed als geheel her; eenige weken later volge bevestiging van dit beric worden verkregen. Lunevflle. Een Duitsche Ion, die door mist was i geraakt, is hier geland. VoljJ bladen zou de politie een stel met verscheidene plall hebben genomen. Parijs. Het ministerie deelt mede, dat het luelits lin" geen spionnage heeft g luchtschip keerde met het der bemanning naar Duitse' De militairen vertrokken p Rome. Men meldt hier. „Breslau" en de Edgar tju komen zijn, zal de v lootdemq Antivari beginnen. Er zal troepenlanding plaats hebbc blokkade. Als de oudste in officier treedt als bevelhel' Engelsche schout-bij-nacht. Havre. Het lijk van pier] wordt hedenmorgen uit Roi trein hier verwacht. De fani. denzelfden trein. De Franse zal zich officieel doen verteg, en den doode officieel e eer zen. Pierpont Morgan was, het Legioen van Eer en 1 Fransch-Amerikaansche com; zal met een Fransche tran stoomboot naar New-York voerd. De stoomboot kies avond 6 uur zee. Toulon. Een telegram meldt dat de stoomboot Le; Turksche kruiser Hamidié in is geboord nadat het schip port, Servische soldaten in Si di Medua aan wal had gezet ting van de Leras is door i opgenomen en aan wal geze El Paso. Uit Mexico (stad dat Huerto, heeft toegestemd, i matig© minister van huitenla ken, Plascura, het presidents!- kleeden tot November 1916, waarop de thans vermoord Madero had moeten aftred meent hiermede alle partijen ti en den vrede te dienen. B. en W. van Vlissingen In derdagimiddag om 2 uur in huis aanbesteed Het leveren, plaatsen en g opleveren va,n een carillon, uu wijzerborden en luidklok. ingeschreven was als volgt Petit en Fritze, A arle.Rixtel, 1 firma B. Eysbouts, Asten, f21. van Bergen, Midwotda, f27.750 Leuven, 49.670 franken; A. 11 gen, Heiligerlee, f2,25 pel- K De raming was f20.000. T!; ®nvan Vlissingen he derdagimiddag pm 2 „ui- in nuis aanbesteed Hel herbouwen van den 4 toren. Ingeschreven was als volgt: J. Willemse, Bussum, f36( y. d. Pluijm on Gieten, 't f35950; W, Anker, Vlissingen J. Warren, Vlissingen, f33.96(

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2