Laatste Berichten. O H D E R W IJ S. Marktberichten. KERKNIEUWS. B Tilb. CL": Sociale Berichfen. UIT DE PERS. posterijen en Telegrafie- Leger en Vloot. V I S S C H E R IJ. Afloop verkoopingen, aanbestedingen enz Burgerlijke Stand. ■roper" in zijne hand et met dien „stam- 'beu. L. Minderhoud, was pag dat bekl. sloeg, dat met een voor- et. ]t, dat getuige hem aan. SO of 20 dagen, (fr. F. N. van dei- ine oorzaken soms gevolgen hebben", pstkapelle zijn eigen- jmeende dat er ge- iiandelde zegt echter zien. met een stamper Brassen zeker dood iet feit niet bewezen, rassen toegeeft dat alleen is hoogstens 'klap bewezen" Plei- ubsidiair clementie. Middelburg stond andeling. Op 14 Dec. L. .7. v. d. Ven en oen laatstgenoemde beklaagde aan als [noedwillig om wierp, dat hier sprake is )ten der vrouw. ;e v. d. Ven hoorde vrouw op den grond Jijne vrouw acht hij dat bij zou gezegd Jar een ongeluk was sigaar zou gegeven .1, do deskundige, do geux, behandelde de .een inwendige ver- lliaar voet, namelijk )ch bandje, nog eenige vragen f reeds lang fietst, 'ordde reeds vijf of toen 14 dagen liech- P. te Ierseke werd (iter te Goes wegens oordeeld tot f5 boete ng van het geweer as P. in appèl geko- ende in het jachtveld ar ontkende een ge- bben gehad. De ver- digde rijksveldwach- il beklaagde patronen en in zijn zakken n geweer zien halen hem: „ik mag even Éden geweer loopen Ilaagde. bevestiging van het zaken 15 April a.s. ir den heer officier an C. de V. verbarht ng gepleegd te Mid- lioord te zijn weder cld. ■ndcn geleden gemeld rzoek ingesteld naar Jmai igheden bij de and, en werd de in- Jistrict voorloopig ge ping duurd nog steeds zal zich J. V. briga- (wacht te Vlissingen Voor de rechtbank te oen, als verdacht van Grifte. („Msbode") den. In de Vrou- Voorhoede" schrijft t'roinv Anna Ivelle- 1 artikel, onder boven- welk artikel wordt f" de hedenda,agschc ifster als zot, schaam ■gebrandmerkt. I de meest dwaze cos- ■jkste hoeden, die door ('hè modekunstenaars eigenlijk gedragen Iichfig niet. nieuwe mode, en in- zich 't geld uit den gezondheid schade Ii costuum te kunnen noet tof eiken prijs de maken. Wat zouden 'nnisjes zeggen! te jonge meisjes uit nd, winkeljuffrouwen, stéden een groot deel l modedwaasheden, nze vrouwen en meis- oens mondig woi-den? zij het vreemde Pa- der zij zich zuchtend Is afleggen?" ■ei-s besluit met de vol- lot hare lezeressen: jm eenvoudig en fat een eenvoudige klee ding staht altijd deftig en is een bewijs van ,uw gezond verstand en reinen geest. Let er maar op ijl uw naaste omgeving: de sociaal hoogstaande en ontwikkelde vrouwen klceden zich 't eenvoudigst. Wilt ge u rangschikken onder deze laatsten, toont dit dan ook door uwe kleeding. Voor honderd jaren heeft ons volk het juk van den Franschèn ocerheerscher af geworpen. Maar honderd jaren lang nog hebben onze vrouwen gezucht onder 't juk dor Fransche mode. Zou het nu geen waardige viering van het gj-oote Eeuwfeest onzer Onafhankelijk heid zijn, wanneer wij ook deze laatste rest .vap 't vreemde juk afwierpen en ops niet meer door Fransche geldzoekers lieten Voorschrijven, hoe wij ons moeten kleeden Heinkenszand In de heden gehouden raadsvergadering werd tot tijdelijk wet houder wegens ziekte van den wethouder J. Braamse, benoemd dhr. Is. Uijterschout. (Verslag van liet overige op die verga dering verhandelde in het volgend nummer Red.) Amsterdam. „De Standaard" deelt offi cieel mede dat de concept-overeenkomst tot vernieuwing der coalitie is tot stand gekomen. Amsterdam. „Het Handelsblad" deelt mede dat door de R. K. kiesvereeniging te Oostburg de lieer Mr. P. Dielenian eandidaat is gesteld voor de Tweede Kamer Amsterdam. Door de directie en den commandant der marine alhier is lieden aanbesteed de levering van een hoeveel heid Everdoek Laagste inschrijvers de heeren Elias Witdock te Hulst voor f 28.68.50. Brussel. Het Hof van Appèl te Brussel heeft inzake de nalatenschap van Leo pold II de eiscli der prinsessen Stephanie en Louise afgewezen. Alles vervalt aan den Belgischen Staat, behalve wat de Staat aan de prinsessen heeft geshonken. Cettinje. De Montenegrijnsche troepen hebben bij Skoetari een groot succes behaald door 5 forten van den Tarabos jn tc nemen. De val der 2 andere wordt jcder oogenblik verwacht. De stad staat in brand. Londen. In liet Parlement heeft de regeering medegedeeld, dat, wijl tegen den wil der mogendheden, door Monte negro het beleg van Skoetari is hervat, de mogendheden gezamenlijk tegen Montenegro een vloot-demonstratie zullen houdenhiertoe liggen 2 Engelsche sche pen gereed Parijs. De Figaro meldt dat in den ministerraad is besloten dat Frankrijk aan de vlootdemonstratie tegen Monte negro zal deelnemen. Luik. Luitenaut Spando is naar Gene gegaan om er een nieuw vliegtuig, eveneens voor Indië bestemd, in ont vangst te nemen voor onze regeering Weer en wind geen beletsel stellende, zal de luitenant met den aeroplaan van Genck naar Den Haag vliegen, een af stand van 160 K.M. Huelva. Vijftien personen zijn onge steld geworden door het eten van trichi- neus varkensvleescli7 zijn bezweken. de algemeene Communie Voor de kinde ren ingesteld en dan gingen ze, wan neer hij beval: soms wel met 600 tegelijk. Nu ik evenwel hier woon, heb ik en mijne vrouw zelf orde op zaken gesteld. Nu mogen ze gaan als ze braaf zijn ge weest, niet waar jongens zei hij er waren 3 meisjes bij en zeker zijn er eiken dag een paar of 3 of '4, soms ook wel eens allemaal.Gelooft ge- wel, mijnheer, dat de paus een verstan dig man is? die weet liet; ja, ja, die schijnt al heel wat veranderd tc hebben; nn zeggen ze, dat hij ziek is zoo'n man moest niet hoeven te ster ven, maar hij kan 't nog best een jaar of 15 uithouden, kijk maar eens naar Leo XIII, maar hij lijdt aan rheuma- tiek, en da.t is iets, daar kan ik' over meepraten. En lachend nam ik afscheid van den trouwbartigen man. Middelburg. Voor de bijzondere nor maallessen alhier (directeur de lieer J. Vreeken) hebben zich 32 personen aange meld, waarvan 16 voor de eerste klas, 4 voor de tweede en 12 voor de derde klas. Het schriftelijk toelatingsexamen zal plaats hebben op 2 en 3 April a.s. en liet mondeling examen in de week daarop volgende. Zaterdag slaagden voor diploma A handenarbeid te Amsterdam de heeren W. Vreeken, L. Breure, G. v. Zuijen en P. L. Meijers, allen leerlingen van de R. K. S. v. O. te Middelburg. Heinkenszand. De lieer H. Hoorniek, onderwijzer aan de R.K. school alhier is als zoodanig benoemd te 's Heerenhoek. 's Heer Arendskerke. Maandag werd te Utrecht goed gevolg examen afgelegd door J. van Damine, geboren alhier, voor machinist bij de Nederlandsche Stoom vaart-Maatschappij Ierseke. De nieuwe cursus aan de Chr. school alhier begint met 44 leerl. in het eerste leerjaar, welk getal nog nooit is bereikt. Tot onderwijzer aan de R.K. bijzondere school te Oostburg is benoemd de lieer L. P. P. Bastings te Tilburg. veroorloven ze tc commentarieeren zo zijn glashelder en ^Verduidelijkwij willen die woorden slechts [Onderstreppn pin hunne buitengewone belangrijkheid pn zeer bijzondere beteekenis. Toen Mgr. den Volksbond hulde had gebracht voor het goede voorbeeld 0111 zich te vereenigen in Katholieke organisaties, en er aan had herinnerd, dat dit voorbeeld is nage volgd door den Middenstand sprak Hij: Mijn wensch is, dat ik het be leven mag, dat uw voorbeeld ook zal worden nagevolgd door de hoogere standen. 'tWas, als of de stilte, die er onder de rede van den Bisschop heerschte, nog dieper werd; als of er een huivering van ontzag en eerbied en liefde dooi de vergadering ging. Hier sprak een Va der, die het belang van Zijn kinderen op het oog heeft, Zijn hartewensch uit; een wensch, waarin iets lag van een zachte, vaderlijke terechtwijzing. Zeker, al had Mgr. die woorden niet gesproken, wij hadden toch geweten, dat de wensch van het Episcopaat, dat de Katholieken zich in Katholieke vereeni- ging-en organiseeren, zich uitstrekt over alle standen. Maar in die duidelijke woor den, op een openbare vergadering uitge sproken door bet hoogste kerkelijke gezag in dit Bisdom, hebben wij een nieuw en krachtig wapen om ons te verdedigen tegen ben, die beweren, dat het Epis copaat vian de hoogere standen niet zou eischen dat zij zich in katholieke orga nisaties vereenigen. Wij mogen nu zeg gen, dat het is de uitdrukkelijk uitgespro ken wensch, het in klare woorden geuite verlangen, het levensideaaJ van onzen Bisschop, dat ook de hoogere standen zich in Katholieke organisaties .vcrecnigen. En daaromuit ons geheugen k an worden gewischt de scherpe herinnering aan die machtige manifestatie langs Am sterdam's straten en grachten; pan dien storm van geestdrift, die opstak toen Mgr. de Bisschop yerscheen onder Zijn Volks- bonders; aan de heldere en enthousiaste redevoeringen van de beide sprekers dat alles kunnen wij vergeten, maar nooit dien hartewensch van den grijzen Kerk vorst, uitgesproken ,op dat plechtig oogen blik, toen Ilij stond te midden van Zijne zoo geliefde kinderen. Maar bepaald treffend was het doen van een juffrouw op een der staan-tri- bunes, toen De Groot zijn kunststuk volbracht liad. Zij daalde twee of drie treden van de tribune af, haalde een onmctelijken zakdoek te voorschijn, strompelde, snikkend van aandoening, op een wildvreemden meneer op den beganen grond af, begroef haar hoofd aan den boezem dezes uiterst verbaas den heers en huilde daar haar overkropt gemoed uit Schipper, Schipper! Je roef-passagiers brullen ook maar van 't lachen Retraite in het St. Ciemenshuis te Noordwijkerhout. Naar wij vernemen zal van 710 April in het St. Ciemenshuis te Noonvijker- hout een Retraite worden gehouden voor joDge dames uit den middenstand uit steden. Dengenen, die hierbij zich wen- sclien aan Ie sluiten wordt verzocht zicli daartoe op tc geven bij den Weleerw. Sater A. Philippona, St. Ciemenshuis, oordwijkerhout, bij wien ook alle verdere inlichtingen te bekomen zijn. (Msbode.) H. Communie der kinderen. Fit een brief uit Brussel in de „Nieuwe 11 Verleden Zondag deden ook de kinde- B ren van verschillende parochiën hunne plechtige gezamenlijke Communie (va,n ■eerste II. Communie is geene sprake meer) alle kinderen, die in den loop des jaars hunne eerste Communie gedaan hebben, naderen dan samen ter II. Tafel. Het was waarlijk verrukkend om te zien: kleuters, die op de knielbank dei- Communiebank moesten gaan zitten, wijl anders de priester hen misschien niet „vinden" kon, waren er bij. Het mooiste wat ik er zag was een vader, moeder en 6 kinderen: de kleinste ging voorop, vervolgens de oudere, dan de moeder en als achterhoede de vader - een koetsier, die met zijn rijtuig dag aan dag aan de Noorder Statie staat, i B'j 1 uitgaan. Hoe oud is die kleine, vriend Zes jaar, mijnbeer, en ze verschil len allemaal een jaar. I En gaan ze dikwijls te Communie? Ja, ziet u, mijnheer, de pastoor van Molenbeek, Anderlecht, meen ik, dat hij zei, daar woonde ik vroeger, heeft Middelburg. „St. Raphael". Waarschijn lijk zal men ook uit de St. Raphaël- Spoor- en Tramwegpersoneel vereeniging (aid. Middelburg) deelnemen aan de reis naar Rome, door den bond georganiseerd. Zondag j.l. is te Nijmegen een vergade ring gehouden van deelnemers, waar nadere bijzonderheden werden mede gedeeld. Een kostbare ontspanning, maar boven dien een kunstvol genot voor de leden dezer bloeiende vereeniging, een reis naar de hoofdstad der Christenheid, thans wegens de Constantijnsclie feesten van feestvreugde vervuld. Gelijk wij reeds mededeelden, is liet Centraal Bureau voor de K. S. A. -van plan, een grooten soccialen cursus van vier weken (in twee deelen elk van 14 dagen) te organiseeren, speciaal voorde voormannen van de R, K. Vakbeweging. Het maximum aantal deelnemers en toehoorders was vastgesteld op 30; het minimum op 10. Daar zich thans reeds 15 deelnemers hebben opgegeven, kan dus de cursus doorgaan. Hij zal gehouden worden in liet Cen traal Bureau voor de K. S. A. van 14 tot 26 April a.s. Zoolang het aantal deelnemers en toe hoorders nog t een 30 bedraagt, kan men zich aan 't Centraal Bureau opgeven. In geen geval echter zullen meer_dan* 30 personen worden toegelaten. Zoowel deelnemers als toehoorders moeten zich verbinden althans do eerste helft (van 14—26 April) geheel mee te maken. Alleen om zeer dringende redenen mag een voordracht of oefening verzuimd worden, na vooraf gevraagd verlof. Het programma van den cursus werd bereids meegedeeld. Het uitvoerigst is 't te vinden in het „Kath. Soc Week blad" van 25 Jan. 1.1. blz 89 evg. Gelijk reeds meegedeeld, worden in de ochtenduren de lessen gegeven uit sluitend door Prof. Aengenent, Mr. Aal- berse en Mr. Tepe, die ook 's avonds de oefeningen zullen leiden, 's Middags wor den uitsluitend onderwerpen behandeld van apologetischen, economischen en practisch-organisatorischen aard. Een bisschoppelijk woord. Onder dit opschrift lezen wij in „De Leidsche Courant" In het verslag van de feestelijke vie ring van het 25-jarig jubileum van. der Ned. R. K. Volksbond in 'het bisdom Haarlem, vinden de lezers weergegeven de woorden, op' de namiddag feestvergade- ring gesproken door den Illustren Be schennheer van den Bond, onzen bemin den Bisschop, Mgr. A. J. Collier, 't Zij ons vergund voor enkele van die Bis schoppelijke woorden ook op deze plaats de bijzondere aandacht van onze lezers te vragen. Niet omdat wij pns zouden De Christen-socialisten. Met den Bond van Christen-socialisten liep het zeldzaam tragisch. Op de laatste Bondsvergadering ging vrijwel alle zelfstandig leven te loor. Zeker eigen candidaten zal men op oen enkele plaats stellen, maar alleen in ge meenschappelijk overleg met de S.D.A.P. Zelfs ging dit een sterke minderheid nog niet ver genoeg. Enka en haar kring traden uit, omdat zij alleen en uitsluitend candidaten van de S.D.A.P. wilden steunen. Als propagandiste van de Sociaal-de mocratische partij trekt Enka het land door om den geloovigen arbeider in Mr. Troelstra's tent te lokken. Het Christelijk element verloor allengs aan beduidenis en de christelijke tint is thans gansch en al verdwenen. In stee van het geestdriftige Het Komt, waarmee weleer op sommige impressio- nabele geesten voor bet cliristensocia- lisme bekoring werd gewekt past nu slechtsHet is voorbij. De oude les der historie herbaalt zich ook bier weer. Bij al die pogingen om ons Ohristelijk- socialisine te fundeeren, verslond het zelf standig naamwoord het bijvoeglijk naam woord. Al spoedig verstompt het Christendom en blijft slechts liet socialisme over. Hier evenwel ging het abnormaal snel! Droevig en leerzaam („De (antir.) Rotterdammer.") SPORT. Voetbal. „Een grootsch gebeuren." Men schrijft aan den redacteur van het roefje in „De Ned.": Als liet nu even stil is in de Roef, Schipper, wilde ik tot vermaak van de passagiers wel eens even hier voorlezing doen van eenige zinsneden uit het Tele- graaf-verslag over den voetbal-wedstrijd „Holland"Engeland. Aan liet begin: „Het is de geestdrift van Holland, die zich baan breekt. Engeland geslagen te hebben, is thans onze grootste roem. Hoe hebben onze jongens er voor ge streden, hoe moet deze overwinning hun tevreden stellen. 't Was een grootsch slot van een grootsch gebeuren Hoe die geestdrift zich baan breekt, vertelt de Telegraaf-man aldus: „Maar bepaald onvergetelijk was ons dezen merkwaardigen middag het mach tig, daverend, loeiend gebrul, dat op steeg uit de saamgepakte menigte bij liet tweede doelpunt aoor De Groot. We zagen een meneer zeker twee meter van den grond springen van ple zier. Hoe hij 't hem lapte is een raad sel, maar hij deed het. Een ander heer stormde op een kell- ner af, ontlastte den onthutsten gany- meed van alle glaasjes die hij op zijn bord droeg, en sloeg ze met tooverach- tige snelheid naar binnen. Een derde knoopte zijn oranje-zelfstrikker van zijn hals en begon er mee te zwaaien. LIJST van de aan het postkantoor te Goes ter post bezorgde brieven en brief kaarten, welke wegens onbekendheid der geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt over de tweede helft der maand Maart 1913. II. Brons, Ginneken, Rommels, niet aangeduid, C. Kuyper, Schiedam. Met het oog op vermeerdering van garnizoen te Vlissingen is aan de ge huwde onderofficieren, welke gehuisvest zijn in de voormalige marinierskazerne aangezegd een woning in de stad te betrekken. Vermoedelijk wordt dit ge bouw tot wapenkamer ingericht, (MCt.) Oesters. De hoeveelheid verhandelde oesters te Ierseke was van 2127 Maart 1.110.000 stuks, dus nog enlkele duizenden grooter dan de vorige week, omdat de Paaschdagen invielen. Nu deze voorbij zijn is een sterke daling te wachten, die na Dinsdag reeds merkbaar was. Prij zen eu sorteering waren aldusImperialen 90—95 K.G. f52—f56; le soort 75 K-G. "f34—f37; 2© soort 58 K.G. f 19—f21; 3e soort 48 K.G. f10—f13. Er werden 5250 K.G. kreukels afgele verd. (I. en Th. Crt.) Mosselen. Gedurende de week van 22 tot 29 Maart zijn in de haven van Philippine gelost 660 balen mosselen a 90 K.G. Hiervan werden aan geregelde afnemers in België en Frankrijk verzon den 520 balen tegen 4 a 4.75 fr. _per baal. Aan HoHandsch© en Belgische vis- schers werd verkocht 210 ton mosselen a 60 K.G. tegen 2,25 fr. per ton. 120 torn Zeeuwsch mosselzaad a 100 K.G. werd verkocht a 1 gld. per ton en 920 ton mosselzaad uit de Zuiderzee h 75 cent per ton. Ook werden nog verkocht 7 manden garnalen a. 20 K.G. tegen 121/2 cent pér K.G. en 425 K.G. alikruiken a 6 cent per K.G. (M. Ct.) Middelburg Aan het gebouw van het Provinciaal bestuur alhier werd heden aanbesteed l. Het verrichten van baggerwerk in het Nederlandscli gedeelte van het kanaal van Terneuzen en in de West en Oost-buitenliaven te Terneuzen, ge durende de jaren 1913, 1914 en 1915. Ingeschreven werd per M3. bagger door de navolgende heeren: Th. Volkert Az., Sliedrecht, 50 cent voor het kanaal en 15 cent voor de haven; J. Kraaijen- veld en E. van Noordenne, Sliedrecht, 50 cent en 15'2/10 cent; A. Hofman, Soest, 51 cent en 15'/(0 cent; Naamlooze Ven nootschap „Nederland", Maatschappij tot het aannemen van werken te Bussum, 60 cent en 17'j3 cent. b. Het opruimen en vernieuwen van de jukken en remming werk en te weers zijden van den draaipijler van de Post- brug, belioorende tot de werken van het Kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 18.000. Inschrijvers de heerenH. Kosten Cz., Wemeldinge, f17.829; A. v. d. Straaten Jr., Hansweerd, f17.835; firma Mees Visser, Papendreeht, f 17.840II. J. Keulemans, Middelburg, f 17.981W. M. Ferdinandusse, Biezelinge, f18.110; H. Jansen Cz., Middelburg, f18.250; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f18 390; J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f18.390; J. M. Panny, Krabbendijke, f18.590; J. Visser Cz., Papendreeht, f18.890 en A. Kahn Cz., Neuzen, f 18.910. Tholen, 29 Maart 1913. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f 7.50 a f 8.50, nieuwe tarwe f 0.a f0.rogge f6. f 6 75, wintergerst f 5.75 a f 6.25, haver f 4.50 a f 5.bruine boonen f 8.a f 10.witte f 10.— a f 12.voererwten f 7.a f 7.50, kookerwten f 8.— a f 9.paardeboonen f 7.50 a f 9.50 per H.L., uien f 0.a f 0.per 50 KG., kipeieren f 3.10 af 3.50 per 100 stuks, hooiboter f 0.65 a f 0.70 per '/2 KG. (Zier. Nwsbode.) Hulst, 31 Maart 1913. Per 100 KG. Tarwe f 8.50 a f 9,50, Rogge f 7.75 a f 0.Wintergerst f 10.25 a f 10.50, Zomergerst f 10.a f0.Haver f 5.a f 9.50, Erwten f 10.a f 10.50, Paardenboonen f 9.a f 9.50, Duiven- boonen f 10.— a f 0.Witteboonen f 13.— a f 0.Bruineboonen f 10.a f 10.50, Lijnzaad f 12.a f 12.50, Aard appels f 1.80 a f 1.90. Rundvee 10, verkocht 0. Varkens 22, verkocht 17. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1.25 a f 0. Eieren per 26 stuks f 0.80. Op de veiling van de V. P. N. waren aangevoerd ruim 14000 eieren. Prijs f 4. per 104 stuks. (Zei.) Goes, 1 April 1913. Aanvoer veel minder dan vorige week. Winter- en Zomergerst opgeruimd. m fl <-> r s\ X J> -i s\ Goes. Geboren: 1 April. Johannesz.v. Pieter de Dreu en Johanna Christiana Mijnsbergen. Overleden: 1. Elizabeth Dina Kerpel 90 jr. weduwe van Pieter de Vreugd. Middelburg. Bevallen: A. deSmitgeb. Midavaine d., A. Moens geb. Moens d. Overleden A. Romijn ong. z. 19 jr. Vlissingen. OndertrouwH. v. d. Vliet jm. 28 j. met C. J. Oele, jd. 22 j., P. Zwaai, jm. 26 j. met A. Ciowting, jd 27 jr. B. Koens, jm. 35 jr. met I. B. Orms- bij, jd. 36 jr. Bevallen J. de Koning, geb. Olyslagor, z., N. Berwald, geb. De Melker, z., A. Contant, geb. De Barge, d. OverledenK. Moens, man van M. C. Cornelissen, 48 jr. J. van Ochten, wed. van J. Dijkstra, 74 jr. Nieuwe Tarwe f 8.50 a f 10. Essex Tarwe 10.50 a 10.75 Nieuwe Rogge 8.50 ii 0. Kookerwten 9.— a 9.50 Kroonerwten 8.a 10. Bruine Boonen 6.a 10. Aardappelen: Bonte f 1.75 a f0. Blauwe 1' 1.65 a f 0.—, Eigenheimers f 0.a f 0.Bravo's f 0.a f 0. Zeer weinig vraag. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versclie boter per KG. f 1.— a f 1.22, middenprijs f 0.57aan particulieren ver kocht a f 0.per pond. Versche eieren per 100 stuks f 3.70 a f 0.middenprijs f 0.90 per 25 stuks, aan particulieren f 0.per 25 stuks. Aanvoer ruim. Boter niet opgeruimd. foteering v. d. marktzetter der Landb. afd. Goes en Kruiningen. Boter f 1.ii f 1.22 per KG. rekenprijs f 1.15 Aan particulieren f 0.— Eieren f 3.40 a f 3.70 per 100 stuks rekenprijs f 3.50 Aan particulieren f 0. Eierenverkoop „Onderafdee 1 i ng Zuid-Beveland V. P. N." Aangevoerde eieren 23839 stuks. Prijs f 3.70 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 250 stuks. Vlissingen, 1 April 1913. Boter per 3/2 kilo f 0.60 a f 0.70. Eieren per 104 stuks f 3.60 a f 0. Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 31 Maart 1913. Witlof 14 a 16 ct., Spinazie 85 a 145 ct., Snijboonen 14 a 15 ct., alles per KG., Peeën f 1.a f 1.20, Ajuin f 0.70 a f 1.per 100 KG., Roode Kool f 1. a f 1.50, Prei 18 a 25 ct., Boerenkool en Spruiten 30 a 40 ct., Blaadjes 25 a 30 Zuring 10 a a. 20 ct., Losse Spruiten 20 a 25 ct., Spinazie 40 ct., Kroten 15 a 20 ct., alles per mand, Scliorseneeren 4 a 15 ct., per bos, Aardappelen 16 a 30 ct., per 10 K.G. Veilingsvereeniging "Walcheren. Middelburg, 1 April 1913. Uien f 0.45 a f 1.Koolrapen f 1.60 per H.L., Huismanszoet 35 a 47= ct., Grauwzoet 50 a 60 ct., per 5 Liter, Witlof 16 a 18 ctper KG., Kropsla 3 a 11 ct., Bloemkool 3 a 20 ct., Roode Kool 3 ii 16 ct., per stuk, Peeën 30 a 55 ct., Karoten 10 a 13 ct., Spinazie (winter) 60 a 65 ct., per ben, Spinazie (jonge 25 a 60 ct., Molsla 30 a 95 ct., Veldsla 30 a 40 ctBaksla 28 a 35 ct., Zuring 26 a 30 ctPostelein 35 ct., (Fransche) 30 ct., per halve ben, Sterrekes 4 ct., Pos telein 30 ct., per klein rond mandje, Prei 2 a 6 ct., Rhabarber 7 a 10 ct., Radijs 35 a 4 ct., Raapstelen l5 ct., Schorseneer 2 a 6 ct., Seldery '/a a l5 ct., Pieterselie 3 a 5 ct., per bos. Rotterdam, 1 April 1913. Ter veemarkt van heden waren aan gevoerd: 2578 runderen, 177 kalveren, 1594 nuchtere dito,schapen, varkens, 203 biggen. De prijzen waren 86—74, 130—110, 8—13, 12—30. (M. Crt.) Oostburg, 2 April 1913. Aanvoer ruim, handel slapper. Gerst 20 cent minder. Overigens flauw onver anderd. Tarwe goed in prijs. 'per 100 KG, Oude Tarwe f N. Wintergerst Zomergerst Haver Rogge Kookerwten Voererwten Paardenboonen 9.50 a f 10.50 9.75 a 10.25 9.25 a 9.75 8.— a 10.50 per HL. 6.50 a 6.80 8.— a 10.50 7.50 a 8.— 8.50 a 9.—

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3