EUWS. R W IJ S. Landbouw en Veeteelt. UIT DE PERS. Leger en Vloot. over hct 2e bat Journalistiek. Laatste Berichten. SPORT. Rechtszaken. Marktberichten. Correspondentie Ailoop verkoopingen, aanbestedingen enz Burgerlijke Stand. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. >te kloosterkerk der ijnen alhier werden leren tot de Eerste laten. De treffende geleid door pater tot groote stichting lespighi. f Rome is de Paus Petrus en ook wet- iet door Christus in- Joch het algemeene icenit den Paus zóó- hij een vasten plaats- eft, om voor de he idom Rome geregeld ïgev is de kardinaal vicaris-generaal. Se- belangrijke post in- Im. kardinaal Pietro ascli-Zaterdag, in den geen 70 jaar, zacht De ontslapen kerk- rg uit Bologna, gedu- pastoor eener lande- '891 tot 1890 bisschop 'olgens aartsbisschop ,ii 1899 verhief Paus kardinaal, kort daarna van Rome. (stuur kan niet beter ;t dan met de sobere, lofspraak der notaii- door Mgr. Ricci, opper- ipgemaakt en plechtig ,i overstaan der familie [in den overledene, ildig zoo verklaart i deugden, welke bij priester sierengods- en ijver voor de unr van het Bisdom aal Respighi trouw [jegens den Paus zijn ietreft den kerkelijken jzorg, de tucht onder lirist. opvoeding van zijn leven zelfs niet inde heeft verhaast." „De Tijd". len zullen de mooie Mgr Drehmanns, mond, binnenkort bij lijn 70sten verjaardag' lèn bij „Futura" te engst ervan zal ten |an een zeer dringend De heer S. Jansma, leeraar in het smeden aan de Ambachtsschool te Zienk- als No. 1 op de voordracht te Leeuw do mijnstreek. „De Tij. lid- leniging in Zeeland. [ld van elders is ook [Middelburg een ling opgericht bestaan- Ibelangstellende leden. 31'eeniging is (volgens kennis van en het Jen Eeredieiist der H. I doordiverse middelen, [gegeven. De statuten likelen en zijn voorzien [pelijke góedkeuring. Jbing der liturgische lind heeft zich bereid Vv. Pastoor de Meulder Tm men zich bij moei- Iden. uehtige Iloogwaardig- j van Haarlem is eervol ietuiging verleend als Ben heer T. E. M. Vi- I tot kerkmeester de J Tevens is tot lid van lerbenoemd de heer ongeheer Adriaan van fn de R. K. M. U. L. 0. óen, legde met goed figscxamen af voor de Iweekschool te Bever- In voor de Rijks-kweek- Iburg (als nummer e Hij zal zijne verdere bn te Beverwijk. Iden voor diploma A Amsterdam de lieeren teure, G. v. Zuijen en Jen leerlingen van <>e Iddelburg. ■en bij de Rijkskweek- lire zijn benoemd is, St Kruis, A. F-J- [gen, A. A. J- l-ense, Westkapelle, J- lelie, D. A. Vink ff lurman, Ammerstol, IJ. S. de Jong, Amster- imsterdam', J. Verburg, [L. Visser Kruiningen. Jirksland, C. A. F. In G. Boom, Kolhoru, Tto'tterdam, J. H. Moci^, 1 v. Gent, Gouda, R arden, staat ook als zoodanig op voordracht te Hilversum als No. Koewacht. Nude poottijd der aardappelen aanbreekt en onze landbouwers soms ook wel plantgoed in den vreemde aan- koopen, is liet niet ondienstig te waar schuwen legen den aankoop van plant goed uit Engeland, West-Duitschland, Silezië en Oostenrijk-Hongarije. Daar heerscht sinds eenige jaren een ziekte onder de aardappelen, welke bekend is onder den naam van kanker (in Duitsch- land Krebs) en veroorzaakt wordt door eene woekerplant, genaamd chrysophlyc- tis en dobiotica. De aardappel, door de ziekte aangetast, blijft klein en draagt wratten van verschillende grootte en kleur. Wordt hij vroeg aangetast, dan ontwikkelen de knollen zich niet en worden zwartachtig De stengels kunnen eveneens aangetast worden, de bladeren krimpen dan samen en worden zwart achtig. Do kiemen dezer woekerplant kunnen jarenlang in den grond leven. Plant men gedurende dezen tijd aard appelen op het besmette veld, dan wordt de nieuwe plant daardoor aangetast. Ook beetwortelen kunnen aangetast worden. Graangewassen, wortelen en rapen schij nen echter tegen de woekerplant bestand te zijn. Wijl ons land tot heden vrij bleef van de kanker, kan de ziekte slechts ontstaan door het invoeren van zieke aardappelen of zelfs van gezonde knollen, die uitwendig kiemen voor de woeker plant dragen. Aangeraden wordt aard appelen uit besmette streken met zwavel te bestrooien en ze eenigen tijd te laten liggen. Bij de aanbesteding door de aankoop- commissie van den R.-K. Boerenbond Z.- VI. 0. D. van een partij ohilisalpeter ge deeltelijk leveren Walsoorden en Paal, ge deeltelijk Hulst en Kijkuit, is de gansche massa gegund aan den heer Adriaans- sens-de Nijs te Walsoorden voor f 13,98, alles leveren Walsoorden en Paal. De opgeloste peru-guapo geleverd aan I tie aankoqpconimissie van den Boerenbond I had een gehalte van 6,50 pCt'. totaal stik- I stof, 10,1 pCt. wateroplosbaar phosphor- I zuur en '2,1 pCt. wateroplosbare kali. 1. Help uw blad door uw verstandelij ken arbeid, schrijft het meest interes sante nieuws, dat in uw plaats gebeurt, o.p, en zend dat aan uw blad op, met bekwamen spoed. 2. Richt een katholieke persvereieni- ging op en zorg, dat elk ingeteekend zij op een katlioliek blad. 3. Help de Roomsche pers door haar advertenties te bezorgen. Gij kunt dat: a. door bij voorkeur te kaopen bij die firma's, die in uw blad adverteeren; b. door die firma's aan te moedigen pra voort te gaan met in uw blad te ad verteeren; c. door de reizigers, die hij u willen verkoopen, aan te raden te ad verteeren in uw "blad tof nnders weg te blijven. Vooral dit laatste moet inslaan. 4. Waar gij maar kunt, maak propa ganda voor uw blad en de Katholieke pers. 5. Als uw blad zich eens vergist, wat elk blad overkomen kan, bang dat niet direct aan de groote klok oï vergroot dat niet, maar ^schrijf aan de redactie, om de zaak tot klaarheid te brengen. G. Zend ook eens hij gelegenheid een woordje van aanmoediging ,aan den stal' der redacteuren. Dat zijn ook menschen, die voor een goed woordje niet onge voelig zjjn. Zij ondervonden zooveel on dank en verkeerde beoordeeling; laat ze ootk eens wat andere ondervinden. 7. Vergeet nooit, dat jn den ongelijken strijd tegen de liberale godsdienstlooze piers, de katholieke pers een kommervol bestaan heeft. Van rijk .worden is geen spraak; maar als alle Katholieken ook een katholieke courant lazen en de neu trale bladen de deur uit deden, dan zon de katholieke pers ten minste ean be hoorlijk bestaan hebben. Eene nieuwe partij 7 De „Ned" meldt liet volgende: Naar het schijnt is er weer een nieu we Christelijk-polieke partij op komst, die zich tooit met een ouden naam, n.l. dien van „Vrij Antirevolutionare partij en als zoodanig een program rondzendt van 28 artikelen, even onbeholpen van stijl als van gedachten gang. Het voor- naamste er van is, dat deze partij be- strijdt: „de Antirev. en Chr.Historische B partijen die een sucees-politiek voeren I uit begeerte om de macht in handen te hebben", is voorts: „tegen samenwerking met de Roomsche partij", bestrijdt „de 5 Vrijzinnigen omdat zij de rede op den troon plaatsen", als ook allen „die den klassenstrijd prediken als blinde werk- tuigen^ van Satan". Zij is voor Evenre- f dige Vertegenwoordiging, voor Algemeen I Kiesrecht, tegen „eenTariefwetherziening waardoor de arbeidende stand gedrukt X wordt". Merkwaardig is ook dit: Zij is tegen elke verzekering, hetzij Staats- of Parti culiere, omdat elke verzekering in lijn- rechte tegenspraak met Gods Woord en -: een verloochening van Zijne Voorzienig- lieid is doch noemt „voorziening in de behoeften van de ouden v.an dagen en der armen", een „dure roeping voor de ■bezittende klasse". Eindelijk: ,,Zjj is tegen een Staatscliool die ontaard is in een zoogenaamde neu- tiale, zij is tegen- bijzondere scholen als ■W" '1 secfescholen en is geroepen bij de Overheid aan te dringen dat de Bij- de plaats weer inneemt van voorheen omdat Gods Woord zegt: De vreeze des Heercn is het beginsel der wijsheid en ue Overheid als Gods dienaresse hieraan - haar roeping heeft te vervullen". Ware het niet dat de steller van dit fraais voor zijn denkbeelden zicli steeds op, vooral averechts geplaatste Bijbel- ■teksten beroept, men zou geneigd zijn dit naamloos toegezonden „program" als een ietwat te vroeg verschenen April- grap te beschouwen! t a majoor benoemde kapitein P. f A. Vintges voorheen te Middelburg gf-r,. wordt met 1 April e. k, He reg. inf. te Fde. (MCt.) Hoe kan men de Katholieke pers stunen? De Linzer Quartalschrift", een hooa- scbrif fttenrijl[1S0h bosmol, tijd- aaYle gemelijkheid eenige uitmuntende wenken, lioe men de ka-tho licke pers kan steunen. Katno Amsterdam. Naar aanleiding van dc uitsluiting wolke door de georganiseerde leedermakerspatroons 5 April a.s. wordt geproclameerd, zullen 1200 kleermakers, werkzaam bij georganiseerde patroons, den arbeid nederleggen. Amsterdam. Voor de Eerste Kamer der Rechtbank alhier is Jhr. Mr. v. d. Brandeler, substituut-griffier aan de Rechtbank te Middelburg, in gelijke be trekking beëedigd. Den Haag. Aan het Departement van Koloniën is een telegram binnengekomen van den Gouverneur-Generaal van Ned. Indiö, bevattende bericht van hevige aardbevingen op de onderafdeelingen Sangir en Talaut-eilanden, residentie Menado. Op 14 dezer zijn de eilanden Siok (naam was in telegram beschadigd) zwaar geteisterd en een plaats geheel verwoest. In een wijk zijn 117 menschen levend begraven, elders groote schade aan de huizen. Haarlem. De heer Duijs stond terecht wegens beleediging van den burgemeester van Zaandam en hoorde f 100 of 5 dagen tegen zich eisclien. GiUe Rijen. II. v. d. Burgt vloog gisteren met een eigengemaakt vlieg toestel van de Molenheide naar Tilburg en terug. Te 4.20 steeg hij op en landde ongedeerd te 4.40 na fraai te hebben gedemonstreerd. Breukelen. Alhier is overleden de lieer N. V. Dudock de Wit. Veenendaal. De Chr.-Historischen in het district Ede zullen wederom den heer Schimmelpenninck voor de Tweede Kamer candidaat stellen. Rome. (Maandagcourant). Z. H. de Paus hervatte Zondag de gewone audiën ties. Flensburg. Een ballon met doorge sneden gondeltouwen, genummerd 1357, is komen aandrijven. Men verdiept zich in gissingen en acht de luchtreizigers verloren. Luik. Door den mist misleid, kon een luitenant-aviateur, die een voor Nederland bestemden aeroplaan beproefde, niet veilig genoeg landen. De aeroplaan be kwam aanmerkelijke schade, de bestuur der werd licht gewond, de luitenant kreeg geen letsel. Hew-Vork. De overstroomingen strek ken zich thans uit tot het Mississippi gebied. Het Oosten van Missouri en Arkansas staan onder water. Weenen (V.D.) Montenegro heeft een nieuwe beschieting van Skootari bevolen Oostenrijk zal nu de dwangmaatregelen waarmede liet dreigde, toepassen. Madrid. De koning, die onlangs bij het Polospel werd gewond, is weer hersteld. Londen. Het Engelsclie koningspaar zal 10 Mei beginnen met het bezoek van buitenlandsche hoven. Rome (V D.) Alhier is overleden de bekende millionair Morgan. Homburg V.D. Morgenochtend zal Prins Hendrik der Nederlanden aan een déjeu ner deelnemen met Z.M Keizer Wilhelm, H.M de Keizerin en Prinses Victoria Louise, die Zaterdag aldaar zijn aange komen. Voetbal. Hoofdplaat. Bij voldoende medewerking zal hier een voetbalclub opgericht wor den. Reeds een 10-tal jongelieden hebben hunne medewerking toegezegd. Bij vonnis van hot (Kantongerecht te Goes zijn- veroordeeld wegens: niet beletten dat hond .wild opspoort: M. V. te Biezelinge, f3 b. s. 3 d. h'., L. Z. te Kloetinge, fö b. s. 3 d. h', in gesloten jachttijd wild vervoeren: J. V. te Heinkenszand, f 10 b. s. 3 d. h'. pogen met strik wild te bemachtigen: J. G. Pz. te 's Heerenhoek, f10 b. s. 3 d. h'„ C. de iV., P. d. V., beiden te s Gravenpolder, £5 b. s. 3 d. h', straatschenderij: L. v. G., zonder be kende woonplaats, f 15 b. s. 3 d. li.; in dronkenschap de openbare orde ver storen: F. G. v. [K. te .Goes, £5 b. s. 3 d. b1.; nachtelijk rumoer verwekken: P. jVL te Goes, f3 b. s. 2 d. h1.; geboorte van kind te laat aangeven: A. V. te- Heinkenszand, f2 b. s. 2 d. h'. overtreding Drankwet: J. B. V. te jHans.- weeid f25 b. s. 3 d. h, overtreding Vogelwet: J. K., M. Z., beiden te Kloetinge, ieder f"2 b. s. 1 week tuchtschool overtreding Ongevallenwet: J. V. te ler- seke, f3 b. s. .2 d. h1., G. B. te Iersekc, £5 b. s. 3 d. h., F. J. B. te Goes, f 10 b. s. 3 d. h'.; overtreding reglement spoorbrug Vlake II. de M., zonder bekende woonplaats, ontslagen van rechtsvervolging zonder vergunning' iets op gemeente grond nederleggen: S. v. d. P. te Goes, f0,50 b. s. 1 d. h'.; na sluitingsuur bezoekers in herberg hebben: D. M. M. de W. te Göes, f5 b. s. 1 d. hl; dier in het openbaar -slachtenA. D. te Go-es, f3 b. s. ,1 d. fi.; op marktdag o.p Groote Markt draven: I. II. te Hoedekenskerke, f0,50 b. s. 1 d. hl; op straat schreeuwen: M. W. te .Goes, £3 h. s. 2 d. hl; tijdens vorst water o,p straat gooien: N. K., C. Z„ Joha, Th. G., Joha. B., allen te Goes, ieder f2 b. s. 2 d. h.; op straat sneeuwballen: P'. Z. te We- meldinge, teruggeven, J. H. te Wemel- dinge, f 1 li. s. 1 week tuchtschool, J. M. II. te Wemeldinge, f0,50 b. s. 1 week tuchtschool, J. de N. te Wpmeldinge, f0,50 b. s. 1 d. h.; verboden weg berijden: C. P. M. te Ellewoutsdijk, f 1 b. s. 1 week tuchtsch. straat verontreinigen: P. M. de J. te Colijnsplaat, f2 b. s. 1 d. h. zonder vergunning o.p straat zijn bedrijf uitoefenen, C. E. Jz., zonder bekende woonplaats, f0,50 b. s. ,1 d. hl; 's avonds fietsen met geen heholorlijk lichtgevende lantaarnJ. F. II., te 7Cat- tendijke, f0,50 b. s. 1 d. hl; 's avonds fietsen zohder Rcht: W.. de W., W. v. N., beiden te Goes, D. B. te Rilland-Bath, A. Z. te Oudelande, P. A. de W. te Goes, B. de L. te W-ol- phaartsdijk, ieder fl b. s. 1 d. h.; aan boord hebben en venten van visch beneden de maat: J. A. de N. Jz. te Vlissingen, f3 b. s. 3 d. hl; Schelde bevisselien zonder copsent: F. v. K., A. V. Wi, M. F., allen te Sant- vliet, ieder f3 b. s. 3 d. h.; zonder vergunning eens andere perceel in Schelde bevisschen: C. \Y. K. te ler- seke, f3 b. s. 3 d. h-, I. D. te Ierseke, £2 És. 2d. h., Th. J. D. te Ierseke, f 2 b. s. 1 week tuchtschool; schelpdieren rapen aan voet zeedijkD. M., D. M., beiden te Wemeldinge, ieder f 1 b. s. 1 wieek tuchtschool, J. K., J. A. M., beiden te Wemeldinge, beiden terug geven; dronkenschapL. M. te Ierseke, f 2 b. s. 2 d. h., A. K. te Kloetinge, f3 b. s. 2 d. h., P. II. te Goes, f 3 b. s. 2 d. h., .1. J. F. te Hansweerd, L. T. te Hein kenszand, ieder fö b. s. 3 d. h'., J. V. te Heinkenszand, ieder 15 li. s. 3 d. h., J. V. te Heinkenszand bij le herha ling f 10 b. s. 3 d. hl, J. J. M. te Middelburg bij 2e herhaling: 3 d. hechtenis. Door de rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met last to-t in structie der zaak en bevel tot gevangen houding van den verdachte in de zaak tegen W. J. M.' 26 jaar, geboren te Amsterdam, wonende te Sluis, thans ge detineerd te Middelburg, verdacht van doodslag omstreeks den 22 Februari j.l. to West Sayville (staat New-York) ge pleegd op den Hollander II. v. d. Pol, wonende te Lemmer, door dezen in den slaap gewelddadig met een stuk' ijzer op liet hoofd te slaan. Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 28 Maart 1913. Witlof 12 a 14 ct., Spruiten 18 a 22 ct., Spinazie 15= ;i 195 ct., Bruineboonen 10 a 12 ct., Snijboonen 10 a 11 ct., Zuur kool 3 a 4 ct., Rabarber 14 a 15 ct., Asperges 45 ct., alles per KG., Peeën f 1.20 a f 1.80, Kroten 70 a 90 ct., Knol raap f 0.90 a f 1.20, Ajuin f 1.— a f 1.50, per 100 KG., Roode Kool f 4.— a f 7.—, Prei 15 a 25 ct., Knolseldery f0.80 a f 1.20, Sprantseldery f 0.75 a f 1.—, per 100 stuks, Boerenkool en Spruiten 35 a 40 ct, Blaadjes 20 a 30 ct., Toppen 15 a 25 ct., Kervel 10 a 25 ct., Zuring 15 a 32 ct., Pieterselie 10 a 25 ct., Losse Spruiten 15 a 35 ct., Veldsla 20 a 30 ct., Spinazie 32 a 40 ct., Kroten 20 a 30 ct., Witte Peeën 10 a 20 ct., alles per mand, Keelen 14 a 15 ct., Radijs 25 a 30 ct., per 10 bos, Jonge Bakseldery 15 a 18 ct., Schorseneeren 4 a 15 ct., per bos, Kropsla 65 a 70 ct., per 10 stuks, Kokos noten 6 a 7 ct., per stuk. Gent, 28 Maart 1913. Ter veemarkt van Woensdag, Donder dag en Vrijdag werden tezamen te koop gesteld: 20 schapen, 1 lam, 8 geiten, 212 kalveren, 1386 vette varkens, 40 loopers, 442 biggen, 16 melkkoeien, 7 groote ossen, 169 jonge ossen, 178 vaar zen, 164 vette koeien, 251 stieren, 281 magere dieren. Prijzen waren_per kilogr. voor: ossen en vaarzenvleesch fr. 1.80 a fr. 1.90; idem 2e qual. fr. 1.58 a fr. 170koeien- vleescli fr. 1.61 a fr. 1.72; idem 2e qual. fr. 1.40 a fr. 1.55, stierenvleescli fr. 1.46 a fr. 1.80; kalfsvleesch fr. 1.95 a fr. 2.55 schapenvleescli fr. 1.65 ii fr. 2.lam- merenvleesch fr. 1.70 a fr. 2.varkens- vleesch fr. 1.28 a fr. 1.48. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1.65 stieren fr. 1.41; kalveren fr. 2.30. Verscli roet fr. 0.60 a fr. 0.90 en meer volgens gewicht. (M. Crt.) Curegliem-Andorlecht bij Brussel 28 Mrt. Heden werden aangevoerd: 1249 kal veren. Men betaalde per kilo: fr. 1.10, fr. 1.25 a fr. 1.42. (N. R. Crt.) IJzendijke, 29 Maart 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim met goeden omzet, door veel vraag. Alles willig. Men besteedde voor: Jarige Tarwe f 0.a f 0. Nieuwe Tarwe 9.50 a 10.25 Nieuwe Rouge 6.50 a 6.75 Nieuwe Wintorgerst 9.75 a 10. Nieuwe Zomergerst 9.50 a 9.75 Haver10.— a 10.75 Paardenboonen 8.50 a 0. Groene Erwten 7.a 8. Kroonerwten 9.a 10. (M. Crt.) Tliolen, 29 Maart 1913. Ter graanmarkt van heden was tarwe f 9.a f 10.wintergerst f 8.a f9.— Zomergerst f 0.a f0.haver f 6.a f 7.—, alles per 100 kilo. Voorts rogge f5.-a f6.;witteboo- nen f 10.a f 13.bruineboonen f5. a f 10.kleine erwten f 0.a f 0. kroonerwten f 10.a f 12.aardappe len f 1.a f 1.25uien ct., alles per HL. (M. Crt.) Rotterdam, 31 Maart 1913. Tarwe ruim aangeboden. Essex f 10.— a f115". Wilhelmina f9.a f 10.25. Bruine boonenf6.a f9.75. Flink aangevoerd, prijzen liepen terug. Voor Duitscliland 27r' a 29 ct. Zeeuwsche Eieren f 3.75 a f 4.25. Overmaasche Eieren f 3.85 a f 4.30. Varkens 27 ct. a 28 et. Lichte soort export 275 a 29 ct. Aardappelen. Friesche Eigenhei- mers f 1.a f 1.20, Brielsche Kralen f 0.— a f 0.Zeeuwsche Eigenheimers f 0.90 a f 1.20, idem Blauwe f 2.a f 2.25, idem Bonte f 2.a f 2.25, idem Roode f 0.a f 0.Bravo's f 1.50 a f 1.75, prima Malta's 8 a 9 ct., per kilo. Veel aanvoer, weinig vraag. Maïs. Amer. Mixed loco f 134, ver wacht f 132, Maart/April f 133, Juli/Oct. f 140, La Plata Apr. f143, Juli/Oct. f 134. Vlas. Op 't land iets meer vraag. Op de markt flauwe stemming. Groningsch en Hollandsch geel de beste vraag. Prijzen Holl. blauw 36 a 60 stuivers Holl. geel 50 a 58 st. Gron. a st. Belgisch Kortrijker zeer ongeregeld. Aanvoer 13400 steen blauw, 6460 steen wit, 2800 steen Gron., 3650 steen Holl. geel. Cs. v. Dijke te Gr. S. (N.-America). Abonnementsgeld 1913 in dank ont vangen de Administratie. Ierseke. Uitslag aanbesteding levering 300 M3. grint voor de gemeente: W. Boreje, Papendrecht f2,35; C. Rijkers, Werkendam, £2,35; C. F. de Waal,. Wer kendam, f2,37; J. A. Vereluijs, Kamper land, f 2,54. Hoedekenskerke. Bij de Vrijdagmiddag door B. en W|. gehouden aanbesteding van de leverantie van 300 M3. onderliouds- grint, biggels 1li c.M. te leveren tus- schen 1 Mei en 1 Juli a. s. werd ingeschre ven door: C. F. de Waal te Werkendam, ad f 2 pier M3.W. Borsje te Papen drecht ad f 2,02 per M3., franco* vóór den wal; W. v. d. Berg te Dordrecht ad £2,69 pier M3., franco op den wal. Gegund aan den eersten inschrijver. s Heer Arendskïrke. Afloop apenbaren verkoop, gehouden alhier op 28 Maart ten overstaan van notaris E. C. van Dissel te Goes, van een woonhuis en erf te 'slfeer Arendskerke, aan den Achterweg. Kooper J. Bonnneljé Pz. te 'sHeer Arends kerke, voor f 922. Cortgene. Bij de Vrijdag' alhier gehou den aanbesteding was laagste inschrijver Iz. Douw te Zierikzee voor f 4090, aan wien het werk gegund vverd. Ingeschreven was verder door L. G. J. en J. H. v. d. Ven, Mid delburg f4180, W, Wandel, Nieuwerkerk, f 4680, J. Knuist, 's Heer Arendskerke f4119; J. J. Geluk, St. Philipsland f4340; L. H. Kievit, Colijnsplaat f4434; R. Ver schilling, Terneuzen, f4500; L. v. d. Vel de, Bruinisse, f4790, Anth. Verburg, Co lijnsplaat, f4550, C. Douw, Zierikzee, f4850; C. Th-euns, Woensdrecht f5009; W. M. Ferdinandusse, Biezelinge f4650; C. de Wilde Az., Kattendijke, f-4340; J. Knuist, St. Maartensdijk f 4325. (M. Ct.) Goes. Ie. Huwelijks-afk. 30. Arie Kop- pejan 28 j. jm. te Goes en Janna Kleppe 24 j. jd. te Kortgene, Johannes Melse 30 j. jm. te Goes en Johanna Kleppe 22 j. jd. te Kortgene onlangs te Goes. Geboren28. Jan Marinus Pieter z.v. Jacob Torbijn en Maria Cornelia Quist, 29 Cornelia Maria Hubrechta d.v. Ben jamin den Boer en Tanneke van der Bliek. Overleden29. Anna Pliilippina The- wald, 67 j. weduwe van Nicolaas Kauff- man. Middelburg Ondertrouwd W. Rutgers jm. 25 j. en C. G. v. Oosterom jd. 24 j.; M. J. Ziedses des Plantes jm. 26 j. en A. Meppelink jd. 27 j. Bevallen: N. Schoolmeester geb. Krij ger d.L. Gabriëlse geb. Louwerse z. J. van Kleven geb. Speijkers d.J. Goe man geb. van Belzen. d. OverledenA. M. Vlasblom weduwe P. J. Lens 76 j.; H. C. Sauer weduwnaar van J. Bolier 76 j. Van 2529 Maart. Vlissingen. Ondertrouwd: J. Muurling, jm. 28 j. en N. A. Leemhuis, jd. 32 j.; W. Le ij n se, jm. '29 j. eu G. de Bruijne, jd. 23 j.; J. F. Raben, jm. 24 j. en A. M. Goetland, jd. 23 j.; P. Buijs, jm. 24 j. en W. Prins, jd. 25 j. Getrouwd: P. T. Volk, jm. 22 j. en M. Vervenne, jd. 20 j.; J. A. Douwes, jm. 27 j. en J. M. Boo-ne, jd. 31 j.; J. van de Kreke, jm. 23 j. en J. Bode, jd. '21 j.; F. van de Velde, jm. 27 j. en M. J. Wialrave, jd. 29 j.; L. Vroon land, jm. 24 j. en P'. L- van Daele, jd. '22 j.; M. van Stee, jm. 22 j. en A. J. A. Emans, jd. 20 j. Bevallen: M. M. Vanieke, geb. Van- diei'endonck, d.; II. M. Schmitt, geb. Ger- monpré' d.; J. M. Klip, geb. Lapo-rt, d. II. E. de Cort, geb. Musters, z.; C. C. Stols, geb. Willemse, z.; A. M. Plompen, geb. de Witte, z. Overleden: A. Geelhoed, z. 4 m.J. C. van Sprang, man van J. M- Breeman, 74 j.; S. Sinke, d. 16 j.H. Dissen, d. 2 j.; J. M. de Poo-ter, z. 5 m. Van 2127 Maart. Kruiningen. Ondertrouwd: Coirnelis Ja kob Ilage, jm. 26 j. en Helena Wonder- gem, jd. 22 j. Gehuwd: Willem Egbert Coumou, jm. 24 j. en Jacomina, ICarelse, jd. 25 j. Geboren: Dingenis Johannes, z. v. Mathijs Item ij n en Adriaantje Bakker. (Kr. Crt.) Van 2027 Maart. Wemeldinge. Gehuwd: Lendert van Gelder, jm. '28 j. en Krina Cornelia Bar- telse, jd. 26 j. Geboren: J.an, z. v. Jacobus Cornelis de Neef en Wilhelmina van den Berge. Overleden: Jacob v. d. Velde, 72 j., echtgenoot van Adriana Hannewijk. (Kr. Crt.) April 2 's-Gravenpolder, 20 paarden, 27 stuks hoornvee, varkens en hooi, Hollmann Verhoek. 3 Wolfertsdijk (Oud Sabb.) inboedel, Hollmann Verhoek. 4 Borssele, lioutw. en varkens, Hollm. Verhoek. 7 Heinkenszand, houtw. en varkens, Hollm. Veihoek 9 Goes, inboedels enz., Hollmann Verhoek. 16 Kapelle, paard, koeien en landb.ger. Pilaar. 25 Goes, kap. hofstede met 64 H. A. bouw- en weiland, Pilaar en Mr. Boerlage. Hansweerd, afbraak, heerenhuizen, Hollm. Verhoek. Mei 6 Eede, boeroninspan, Hendrikse. 13 Schoondijke, boereninspan, Hendrikse. 14 Groede, boereninspan, Hendrikse. 15 Aardenburg, kapitalen boereninspan, Hendrikse. 1.70.90 H. A. bouwland, Van Dissel. April 5 Cadzand, afbreken en bouwen school met onderwijzerswoning, B. en W. 9 Hoedekenskerke, levering bazaltsteen palen en grint, Best. Wat. Hoede kenskerke. 16 Goes, vernieuwen, herstel enonderh. glooiïngswerken en heulen, leveren grind en steenslag enz. Br. Wat. bew. I.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3