WAAROM OMDAT LELIËNMELKZEEP Landbouw en Veeteelt. NIJVERHEID EN KUNST. Laatste Berichten. Rechtszaken. POLITIE 402e Sfaafslo KERKNIEUW O N D E R W IJ Ingezonden Sfuk Gebr. Dobbelm&rvft MIJMEGEM neemt het gebruik van DOBBELMANN'S nog dagelijks toe? men steeds meer van de deugdelijk heid overtuigd wordt en ondervonden heeft, dat onze zeep van 25 ets. per stuk beter is dan liet buitenlandsch fabrikaat, hetwelk voor 40 ets. per stuk verkocht wordt. werkje „Wat heeft het Ministerie-Heems kerk gedaan?" Een mooi sociaal werk I Maandagavond hield de R.-K. kies- vcreeniging alhier eene vergadering op de bovenzaal van den heer B. Cammaert alhier. De zaal was vrij goed bezet. Na dat de voorzitter, de heer F. Black©, de vergadering had geopend, ging men di rect over tot het bespreken van de can did atuur voor de Tweede Kamer. Met algenreene stemmen en onder flink apr plaus werd gesteld Mr. Dieleman, die ook door de Centrale was aanbevolen. Nu gaf de voorzitter het woord aan den spre ker van dezen avond, den heer J. A. de Lob'el uit Haarlem. In een overtuigende rede wist spie ker zijn aandachtig gehoor ruim 2 uur te boeien. Hier geen geleerde redie, door spekt met groote woorden, die over de menschen heen gaan, maar een rede, die allen begrijpen, hier werd ontwikkeld, ge leerd. De spreker, zoon uit deze stret ken, kent zijn volk door en door en weet op welke manier hij de menschen moet aanpakken. Hij wees vooral op den in vloed van de pers, katholieken moeten katholieke kranten lezen en dan geen Vlaamsche, maar Hollandsche. We wo nen hier in Holland en dus moeten we ons op de hoogte stellen met Holland sche toestanden, met Hollandsche poli tiek. We moeten niet zoo „fel" zijn op die bloedige moordgeschiedenissen van ,,'t Getrouwe", dat brengt geen ontwik keling aan dat heft niet op, dat ver edelt niet. Spreker wees op dit verband op de degelijke Katholieke kranten, welke hel 4de district tegenwoordig bezit. 't Zou ons te ver voeren de geheeüe rede op deze wijze w>eer te geven. We vermelden daarom alleen nog, dat de spre ker op duidelijke wijze de vele ongemo tiveerde verwijten aan deze regeering ge richt, weersprak. Hij maakte duidelijk wat obstructie is en op welke minne manier deze door links is gevoerd. Ook werden nog kortelings behandeld staatspensioen, tariefwet, invaliditeits- en ziektewet. In een geestdriftig slotwoord wekte spre ker de aanwezigen op dezen zomer to toonen, dat Zeeuwsch Vlaanderen Christe lijk wil geregeerd worden. Een daverend applaus bedankte spreker voor zijn heer lijke rede. De voorzitter sloot, hierna met dank aan den spreker en de aanwezigen de goed geslaagde vergadering. Wij wekken onze vrienden in Aarden burg en Oosiburg pp den heer De Lobel te gaan hooren. Te Aardenburg spreekt hij Zaterdag 29 en te Oostburg Zondag 30 Maart. Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Graauw. Woensdagmiddag geraakte het 12-jarig zoontje van J. Sch. onder een zwaar geladen wagen, waarvan een der raderen hem over de beenen ging; het eene is ernstig gebroken, het ander- erg gekwetst. Boschkapelle. Maandag j.l. hield onze Maria-vereeniging eene algenreene verga dering in de kerk, waaraan ook belang stellenden konden deelnemende opkomst was zeer groot. De Zeereerw. heer Pastoor hield eene treffende toespraak over de macht, die, zoowel ten goede als ten kwade, van de vrouw kan uitgaan, en welke nuttige roe ping eene bloeiende Maria-vereeniging in eene parochie vervult. Er werden weer 7 nieuwe leden aan genomen, en eene nieuwe begunstigster trad toe. -Het 2-jarig zoontje van den fiets handelaar De L. wist een fleschje met benzine in handen te krijgen, en dronk er uit. De terstond ontboden geneesheer heeft hoop, da.t er geen blijvende ernstige ge volgen zullen zijn, ofschoon mond en maag van het kind zeer zijn aangedaan. Hengstdijk. Het hek vóór onze kerk heeft dikke en dunne spijlen; nu zijn de be werkte koppen van talrijke dikke spijlen krom geslagen, een werk, dat niet door kinderen kan zijn geschied, maar waar aan oudere belhamels schuldig zijn. Het ware te wenschen, dat die poli tie zulke deugnieten eens kon betrappen. Ossenisse. Donderdagnamiddag werd al hier een vergadering van den gemeente raad gehouden. Aanwezig alle leden en den secretaris. Na opening door den voorzitter .wor den 'de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Daarna (werd overgegaan tot vaststel ling Van den hoofdelijken omslag, waar toe de openbare vergadering overging in een met gesloten deuren. Na afloop daarvan werd de openbare vergadering heropend en bet kohier der hondenbelasting behandeld, dat werd vastgesteld op f 82,50. Daarna kwam in behandeling de ge- meentebegrooting. In de vorige vergadering is besloten van den post groot f 10, als subsidie voor de tentoonstelling te Middelburg te brengen op de uitgaaf van 1912. Gede puteerde Staten zouden dit willen hebben op uitgaaf 1913, jvalt wordt goedgevon den. Verder was er besloten den post van f 100 ter betaling van den heer Eik© voor het opmaken van het havenplan te bren gen op de begrooting 1913, doch nu er 1' 100 voor het onderhoujd der wegen af gaat, kan dit uit de uitgaven 1912 be taald worden. Gedeputeerde Staten schrijven, dat de rekening zonder buitengewone subsidie moet sluitend gemaakt worden. Zal ge vraagd worden om f 1400. Verder schrijven Ged. Staten, dat bij den post onderwijs de verhooging van f 41,56 voor mej. Herrijers is goedge keurd. Hierop volgde het gemeenteverslag over 1912. Hieruit blijkt o.a., dat de bevolking ver meerderd is met 3 mannelijke en 5 vrou welijke personen, totaal 8 personen, en dat op de kiezerslijst voor Tweede Kamer en Provinciale Staten voorkomen 141 en voor den gemeenteraad 131 personen. Bij het hoofdstuk toestand landbouw zegt /die heer Adriaansens, dat de op brengst meer dan de helft heneden het middelmatige geweest is. Verschillende le den geven toe, dat de opbrengst van boo- nen en erwten slecht was. Op de daarna behandelde woningwet waren geen aanmerkingen. Ingekomen s'tukken Goedkeuring heffing gemeentebelasting. Proces-verbaal van kasopneming. Goed gekeurd. Schrijven van Gedeputeerde Staten, dat de bijdrage van f 1950 voor het onderwijs is goedgekeurd. Bij de rondvraag had niemand meer iets te zeggen, waarna de vergadering door den voorzitter gesloten werd. Hulst. De Maandag gehouden jaarver gadering ,van den Boerenbond was yrij goed bezocht. Nadat de vergadering door den voor zitter, den heer J. de Waal, was geopend werd het jaarverslag uitgebracht. Daaruit bleek dat in het aantal (af deelingen geen verandering kwam. Het hoofdbestuur had op een desbe treffende vraag geadviseerd, dat het wenschelijk is te geraken tot afschaffing van instelpremiën en gelag bij openbare verkoopingen. Door de Aankoopcommissie werd aan gekocht voor een bedrag van 1152.604,40» aan verschillende bemestingsstoffen. De Voorzitter drong er op pan, (lat de leden zich zullen aansluiten Jiij on derlinge ongevallen- en dienstbodenver- zekering, opdat de regeering hij fte ia- voering der la.ndbouw-ongevallenwet re kening zal moeten houden met ,de be staande onderlinge verzekeringen. De heer G. van Calmpen, lid der Aan koopcommissie, zegt dat de voorwaarden der levering ernstig verandering eischen. Hij licht dit met voorbeelden Jtoe. Hij heeft goede hoop, dat eerlang verbetering zal .komen in de leveringsvoorwaarden. Spr. weerlegt ten slotte verschillende grieven .tegen de Aankoopcommissie. De secretaris deelt mede, dat ,voor het verkrijgen van een extra trein van Hulst naar Gent voor het bezoek der tentoon stelling aldaar er minstens 400 reizigers moeten zijn om reductie te verkrijgen. Er zal gezorgd worden voor een geza- mentlijken maaltijd. Voor het. bezoeken van de landbouw tentoonstelling te 's-Gravcnhage zal er een extra-trein loepen van Vlissingen, stoppende te Viake, naar 's Gravenhago. De afdeelingen zullen worden uitge- noodigd liet aantal deelnemers op te geven. De weleerw. heer C. Vos beveelt aan het boekje van pastoor Boes, waaruit boeien kunnen leeren wat ze doen inoe fen om vooruit te komen. Tevens jvensclit hij aan te hevelen jiet deelnemen pan de retraite te rieppe. De fleer v. d. Walle hoopt, dat in de verschillende afdeelingen propaganda zal gemaakt worden voor het bezoeken van het MissiehuisI) te Seppe. Uit de rekening en verantwoording blijkt, dat de ontvangsten hebben bedra gen f 203,81s en de uitgaven ,f 196,965, zoodat er een goed slot is van 6,67». - Red. „N. Z. Crt.") Het aantal leden is 1147, zijnde 90 meer dan in het vorige jaar. Daarna werd het woord verleend pan den heer C. Zwagermaan, zuivelconsuient te Middelburg, die een boeiende, door wrochte g-ede hield over het fokken yan vee .en de zuivelproductie. Spieker .stelt zich ten doel ,te bespre ken ,de veredeling van het rundvee. De belangen der veeverbetering daarvan werden aanvankelijk behartigd door het Xed. Rundveestamboek. Later gaf het .Rijk en .Provincie subsidie eu ontstond de Pro vinciale commissie voor vee verbetering. De belangstelling in het werk dier com missie neemt voortdurend toe. Zij bevor dert (le oprichting van stieren-, contröle- e'n ifokvereenigingen. Door jeen reorganisatie gingen de Prov. vereenigingen pp in de algemeen Neder- landsc.he iVereeniging. Er .ontstond eene nieuwe vereeniging welke (voornamelijk beoogt de verbete ring van den veestapel. Wil deze ver eeniging goed en krachtig werken dan moet (er zijn algemee'ne aansluiting. Spr. .zet in den breede de werking der vereeniging .uiteen. Zij geeft cursussen in iveeke'nnis. De landbouwers moeten op hunne .vergaderingen de veeverbetering ter sprake brengen. Men zal trachten een bepaalde richting in te slaan ,in het fok ken van een bepaald soort ,van vee. Verder zet spr. uiteen het nut der controle stieren- en fokvereenigingen. Er zal worden opgericht een Centraal laboratorium ,voor melkonderzoek. Door het houden van veetentoonstellingen wordt -er belangstelling opgewekt in goed en fli'nk melkgevend vee. Dit jaar zal op de stierenkeuringen ook keuring worden gehouden van koeien. Het doel hiervan is pm eigen fokvee aan te kweeken. Dit is heter, dan het invoeren ,va,n fokdieron van elders. Door verbetering van den veestapel kan men verkrijgen vermeerdering van de melkopbrengst (en van het hotel-gehalte der .melk. Spr. licht dit jme't cijfers toe. Eindigende, .hoopt spr. dat eerlang over al .zullen worden opgericht stieren-, con trole- .en fokvereenigingen. De .Voorzitter brengt den spreker een hartelijk .woord van dank en fioopt, dat de aanbevolen vereenigingen zullen wor den .opgericht. Het Bestuur zal overwegen om de le zing jn druk verkrijgbaar te gtellen. Wijl thans niets meer aan de ,orde is wordt de vergadering gesloten. (Zei.) x) Bedoeld is het Retraitenhuis. Red. N. Zeeuwscbe Crt. Tentoonstelling te Tilburg. De nijvere „selfmade-stad" Tilburg, wier zielenaantal de 60.000 nadert, organiseert als blijk van belangstelling in de her denking v,an onze herwonnen onafhanke lijkheid, nu honderd jaar geleden, eene internationale tentoionstelling van Nijverheid, Handel en Kunst, die er zijn mag en waarop Til burg terecht trotsch mag gaan. Dit was het algemeen gevoelen der ruim dertig vertegenwoordigers van de Nederlandschia pers, die Donderdag door het uitvoerend comité met echt Hrabantsche hartelijk heid en gastvrijheid werden ontvangen en rondgeleid langs de in aanbouw zijnde expositie. In al de technische détails hieromtrent te treden, welke de architect de heer Alb, Lejeune met groot;- bereid willigheid verschafte, zou meer plaats ruimte vergen, dan waarover wij kun nen beschikken. Toch goloovon wij een goed idee dezer belangrijke expositie te kunnen geven wanneer wij mededeelen, dat op een terrein van schier 10 Hectaren zich voor den bezoeker drie reusachtige paviljoens zullen vertonnen, in rustig <lef- tigen renaissancestijl opgetrokken, waarin het antieke zuilenmotief, in .Ionische, Dori sche en Toskaansche vormen domineert, n.l. recht vooruit de feestzaal, groote restauratiezaal en kunstzaal, links de nij- verheidshal en rechts de machinehal, waar ook het buitenland, voornamelijk Duitschland, waaronder vijf groote auto mobielfabrikanten zullen exposeeren. Het groote veld, door deze gebouwen zoo goed als omsloten, zal een reus achtig bloemenparberre vormen, met mid denin een reuzenfontein van 32 M. middenlijn en geflankeerd door 4 Assy- rische leeuwen uil baksteen opgebouwd en geleverd door de firma Weyers uit Udenhout. Als eigenaardige reclame van den Bond van Brabantsclie suikerfabrikanten zal hij den ingang een suikerobelisk ver rijzen van 31 M. hoogte en waarvan de inhoud 'de suikerproductie bedraagt van 6 werkuren, d.w.z. 1375 ton. De obelisk wordt 's avonds electrisch verlicht. De kunstzaal biedt overvloedig niimte voor schilderijen, teekeningen, aquarellen en beeldhouwwerk, waarvan de inzen ding op ruime schaal is toegezegd. Ook zal daarbij een Oud Brabantsche boeren deel verrijzen, naar de eischen gestof feerd en bewoond door een „heusche" boerin. De zaal wordt o.a. gestoffeerd met kostbare tapijten. Een bloemenstad welke eenig in haar soort belooft te worden door den domi- neerenden piaarsen toon van het gebloemto en een keur van rozen, zal een Wieinstube, een bierkiosk, een chainpagnetent etc. ©tc. omvatten, terrassen, vijvers, een muziek tent, een rustieke brug, zoodat dit gom- plex vooral 's avonds onder den schijn van het electrisch licht een fee rieken jn- druk zal maken. Ook komt. er nog ©en Lunapark met kermisvermakelijkheden van uitgezochte soort, een sportterrein voor equestrische feesten en vliegde- monstraties, benevens een dertigtal klei nere kiosken over het gansche expositie terrein verspreid. In de nijverheidshal worden Brabant sche industrieën, als: klompenmakerij, schoenfabricage enz. ondergebracht, in de machinehal wordt een beeld gegeven van de textielindustrie. Tilhurg's glorie. Kortom, het geheel belooft schitterend te zullen worden. Wie in Zeeland dezen zomer een uitstapje wil maken noteere vooral de Tilburgsche tentoonstelling van 18 Juni tot 18 Augustus e. k. Aan het bovenstaande dient nog toe gevoegd, dat de gunstige resultaten in 1909 met de tentoonstelling verkregen, ook thans een schitterend succes verze keren, maar meer nog de ondernemings geest, kunstzin en „Ausdauer" der man nen, die 'deze tentoonstelling samenstel len en het uitvoerend comité vormen. Hun namen zijn: L. Bruyelle, ridder in de Orde v. Oranje-Nassau, voorzitter; H. v. d. Muysenbergh, secretaris; dr. B. Daamen, vice voorzitter en voorzitter der Kunstcommissie; J. H. Merekx, voorzitter der Technische commissie; J. Huer, voor zitter der FeestcommissieMr. G. E. Pas- sloors, voorzittel- 'der Onderwijscommissie Jos Brouwers, 'voorzitter der Reclame commissie en 'Mr. A. li. Atls, voor zitter der Perscommissie. Ossenisse. Hedennamiddag had dooi den notaris E. R. Dunioleijn te Hontenisse, ten huize van den lieer G ijs. Hermans alhier, de verkooping plaats vaneen woonhuis en erf te Ossenisse, dorp, ka dastraal bekend in sectie A, nummer 1102, groot 3 A. 70 c.A. Koop er J. F. Warrens te Ossenisse, voor f 1010. Berlijn. Uit Sofia wordt aan een Ber- lijns blad gemeld, dat de Bulgaren hij de inneming van Adrianopel 50.000 man gevangen genomen hebben, daaronder bevinden zich de verdediger der stad Sjukri pasja, lal van andere pasja's, divisie generaals, brigade-generaals en tal van officieren, waaronder Duitsche-, Ru- meensche- en Belgische officieren. De Bulgaren maakten nog 52000 geweren, 20 stukken geschut en veel munitie en uitrustings- en kleedingstukken buit. De Bulgaarsche regeering zal aan de nood lijdenden in Adrianopel ondersteuning ver schaffen. Hew-york. In de stad Columbus is de mededeeling ontvangen, dat te Chyli- kopte 500 menschen verdronken zijn. Uit de overstroomde streken wordt be richt, dat. het water aan het zakken is, uitgenomen in West-Virginië en Pennsyl vania. Verdun. Dc luitonanl-aviateur Bressard is hedenmorgen met. zijn vliegtuig van 800 M. hoogte naar beneden gestort. Hij was op slag dood. Berlijn. Aan het Belgisch dagblad „Le Soir" wordt gemeld, dat graaf Zeppelin dezen zomer een reis per luchtschip zal maken naar Gent, daar oen poos zal vertoeven en vervolgens verschillend© Europeesclie hoofdsteden, waaronder Am sterdam, per luchtschip zal bezoeken. Rome. In diplomatieke kringen ver neemt men, dat Italië niet instemt met het door Oostenrijk voorgenomen reli gieuze protectoraat der Albaneesche Ka tholieken. Hierin gaat het. mede met Rus land. Cefflnje. (Hlsbl.). De aartsbisschop van Antivari meldt, dat berichten over Mon- tenegrijnsche gewelddadigheden tiegen Ka tholieken in liet district Doleigno onge grond zijn. Hij protesteert echter tegen hetgeen in de districten Dzjakowa en Ipek is voorgevallen. De Montenegrijnsche regeering heeft de bestraffing toegezegd dergenen, die met geweld de Katholieken tot afval dwongen. Zij die willen kunnen weer ongestraft tot hun vroeger geloof terugkeeren. Sofia. De Bulgaarsche generale staf heeft besloten 40.000 man troepen niet het noodige geschut naar de Tsjataldzja. linie en Gallipoli te zenden. De rechtbank te Middelburg veroor deelde heden wegens mishandeling: .1. S. van N., 40 jaar, huisvrouw van G. C. te Vlissingen, f,3 boete subs. 3 dagen hechtenis, Th. J. W. C., 17 jaar te Vlissingen, f3 boete sufhs. 1 week tuchtschool, Th. D., 19 jaar, landbouwersknecht IJzendijke, f3 boete subs. 3 dagen hechtenis, A. B. B., 36 jaar, landbouwereknecht te Koewacht, fa boete subs. 5 dagen hechtenis mishandeling van een ambtenaar: P. v. T., 20 jaar, werkman te Westdorpe, 14 dagen gevangenisstraf diefstal met braak: A. A. B., 28 jaar, arbeider te St. Jansteen, thans gedeti neerd, 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest; diefstalTh. P., 15 jaar en M. M., 13 jaar, te Hoek, ieder f 3,50 boete subs. 1 week tuchtschool; heling: D. R., '26 jaar, muzikant tc Middelburg, 1 maand gevangenisstraf; iwederspannigheidJ. A., 16 jaar, te Vlissingen, 14 dagen gevangenisstraf; huisvredebreuk: V. L. G., 19 jaar en S. V., 20 jaar, arbeiders te Sluis, ieder f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis ,J beschuldigd van misdrijf vallende on der art.. 247 van het Wetbloek van Straf- recht: J. v. P., 15 jaar, loopknecht tc Kruiningen, 2 maanden tuchtschool, A. O., 23 jaar-, sjouwerman te Middelburg, 6 maanden gevangenisstraf; overtreding der jachtwetP. K., 35 jaar, werkman te Domburg, met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te .Mid delburg d.d. 8 B'ebr. j.l. veroordeeld tot f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis. VrijgesprokenTh. F. P., 50 jaar, we duwnaar van J. B. S. te Hontenisse, be klaagd van mishandeling en E. L., 48 jaar, huisvrouw van L. C. v. S. te Vlissingen, thans gedetineerd, beklaagd van abor tus, met last tot onmiddellijke invrijheid stelling. Voor de rechtbank te Middelburg werd hedenmorgen vier maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest ge- eischt wegens boging tot oplichting te gen den 42-jarigen commissionair J. 1'. uil Hoek, die iloor het verzenden van een valschelijk onderteekend telegram f80 vroeg aan J. van Hoeve te Zaamslag, die dacht dat het verzoek van zijn zoon kwam en die het geld afzond per tele graphischen postwissel. Daar bekl. een ander om het geld zond 1 werd het niet afgegeven. Vervolgens werd behandeld de appèl- 1 zaak tegen den 40 jarigen K. B. on den 1 21-jarigen P. B. uit Grijpskerke, die door den kantonrechter veroordeeld waren we 9 gens jachtoveitreding. Het ging hier om de Vraag, of hol I vermeldde uur van het bekeuren goed 9 is. De verbaliseerend© jachtopziener Ma- ,1 rinissen verklaarde om één uur heide man- li nen te hebben verbaliseerd. Getuige a décharge Geldof zoide, dal I het half drie was eu zeide ook, dat Ma- I rinissen hen gedreigd heeft goed te ver 1 klaren. De tweede getuige a décharge Joziasso I kan alleen zeggen, dat Mari nissen oin 19 ongeveer half drie bij haar kwam. De vader van beklaagden deelde, bui ten eede gehoord, mede, dat beklaagden j tot hij twee uur op zijn erf geweest zij» 1 De eisch luidde bevestiging Van hel t vonnis. De verdediger, mr. Groot, wees er op, dat een getuige lï décharge van het k® I tongerecht, reeds van meinleed is vrij I gesproken. Pleiter zette in den breed' I uileen, dat hel uur door Marinissen I npemd niet het juiste kan zijn, en wees I hij op het goede verleden van beklaagden- I Wegens mishandeling moest terecht staan de 29-jarige- C. V. uit St. JanstW- Hij \vas echter niet verschenen. Uit het hooren van twee getuigen bleek. dat beklaagde op 22 December begon schelden tegen E. van Landeghem en zon der aanleiding haar in het gezicht sloeg- Eisch f5 of 5 dagen. Vervolgens werd geëischt tegen dc 2'- jarige Maria Catharine V. te St. •f®' I steen, die op '23 Februari volgens I beide getuigen haar moeder sloeg, 1-4 ('a gen gevangenisstraf. Npg werden behandeld een drietal ken wegens overtreding der hondenbete ting te Goes; tegen den 50 jarigen I. den 46-jarigen werkman W. V. en te?'1 j Tannetje de N. I Wegens een onregelmatigheid hij I vaststellen der papieren van anng' vroeg de officier vrijspraak. (N.B. Een klein gedeelte van boven I staande moest wegens onduidelijke c°l vervallen. Red.) Gevonden Voorwerj Aan het politiebureau te 1 lichtingen to bekomen omt gende voorwerpen, gevonden Maart 1913: Twee kwartjes, een zak lij Amerikaan.sehen dollar en eej ren sigarenkoker. Goes, den 28 Maart 191 De Commissaris v E. C. WIERTS VAN le klasse, 3e lijst. TrekkiJ f 1000: 12304 f 400: 5384 16271 f 200: 1451 f 207137 7346 184051 Kalender der wJ Van 30 Maart tot 5 ApJ Zondag 30 'Maart. Beloken I 787). De gebeden na de still] ■hl. 120. Vóór de Hoogmis wijwater (hl. 69); na de H< voor de Koiningin (hl. 122) Vespers van het feest (hl. 1155); gedachtenis van (hl. 792). Maandag 31 Maart. Onze Boodschap (zie op 25 Maa Dinsdag 1 April. Mis v Mis van Beloken Pasche gee,n Credo); 'tweede gebod Maagd „Concede" (bi. 105). voor Kerk of Paus (hl. 10l| Woensdag 2 April. Plech king van den H. Jozef, Br II. jjlaagd Maria, (zie op 1 1152). Donderdag 3 April. Mis v] Alles als op 1 April. Vrijdag 4 April. H. Lans van O. H. J. C. (hl. 2*); va.n den H. Isidorus (bl. 11 Zaterdag 5 April. II. Vine rins, Belijder (hl. 1168). Ti voorgeschreven voor den Pa De gewone Orde der H. Mis dag terugkeert, begint op bl Goes. Bij K. 0. van 22 ingang van 6 Mei aan den op zijn verzoek eervol onts als leeraar aan 'de R. H Middelburg. Voor de alhi openen normaalschool, welk gericht door een aantal hij 1 onderwijs betrokken onderwi onderwijzers, hebben zich 3 aangemeld; namelijk 16 voo 4 voor dc tweede en 12 vo klasse. Binnenkort zal hel examen plaats hebben. Groede. Voor de betrekkinJ wijzeres aan de o. 1. schof Kruisdijk in de vacature-M. hebben zich 8 gegadigden a Koewacht. Voor de vacanli van .onderwijzeres in de n werken aan de school Oude M zich reeds 7 sollicitanten ar (Buiten verantwoordelijkheid d' Mijnheer de Redacteur, Mag ik zoo vrij zijn on plaatsje in uw veelgelezen b protest te brengen aangaand;! te Kruiningen, ten voordoe Groene Kruis Ik zet vraagleekens, omdat willen weten of het ten vo-t Het Groene Kruis of wel te voor de plaats moest zijn. het ten voordeelo voor Het moest zijn, zou het mijns ii le Hansweerd, b.v. in het sc gehouden moeten zijn, maar geruchten mag gel o oven, die overwaaien, dan was )ief nu zaar, met een mooi opschr. Kruis" o-in de menschen oogen te strooien en om de» kermis te Hansweerd wat t; Hansweerd is hier weer gelijh al is, het stiefkind, en 'tmag op stiefmoeder rekenen, en 1 beste zijn, dat er te Hans mannen opstonden en lieter zo er ook waren en dan sli om zelf een onderdeel van Kruis te stichten en zich nie eidon door de afdeeling hl gehore waarbij Hansweerd lï noo niri maHr <lic tot °P Whfif kocht, moet worden voor tl moet op Kruiningen besteed e rieden jaar hebben verse den lammeren opgekweekt tel van Het Groene Kruis. Meu van een publieke verkooping kO'opmg hij inschrijving gehc hands is het opgeruimd en

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2