Uit het Vierde District. Sociale Berichten. UIT DE PERS. Besluiten en Benoemingen Rechfszake KERKNIEUW^ GEMENGD NIEUWS Onder w ij s bereT'w' rGe',U,k' P J" van In de eerste helft van Maart zijn in deze gemeente ingekomen: J. van de Pas, veldarbeider, uit 's-Hee- ronhoek, Westhavendijk 59. F. II. Visser, rijvvielherst. uit Princen- liage, Kleine kade 182. .1. W. Kloet, winkelbediende uit Go- rinehém, 's-H. H. Kinderenstr. 97. J. H. S-t.ubcnrauch', kinderjuffrouw uit llreda, Wijngaardstr. 190. I). Musse, werkman uit Heinkenszand, Smalleg a n gesbuu rt 62f. M. Dekker, landbouwer uit 's H. Ahts- kerke, Voorstad 72. P. Baljé, boerenknecht, uit 's-H. Abts- kerke, Voorstad 72. J. J. Verbeek, landbouwer, lerseke, KI. Kerkstraat 2G2. F. de Visser, koopman uit Schoonho ven, Gr. "Weide 183e. Vertrokken: J. Iiejack, werkman naar Utrecht. B. K. van der Hoek, vr. van G. J. IVolters, naar Zaandam. P. 0. de Wijs, werkman naar Burger hout (België). A. A. Kloosterman, landbouwer naar Kloetinge. A. Huissoon, kleermaker naar Roosen daal. C. Buising, monteur naar Rilland-Bath. W. van Erp, coupeur, naar Amsterdam. A. M. C. Caquelein, kinderjuffrouw, naar Roermond. D. Schot, winkelbediende, naar Bergen op Zoom. P. J. van der Vliet, koetsier, naar Wemeldinge. .1. Zwartepoorte, rijwielhersteller, naar Wissenkerke. C. Braam, boerenknecht, naar Nisse. L. Anholt, boomkweeker naar Ant werpen. C. E. Herrmann, monteur, naar Bremen. J. I. van Ballegoijen de Jong,g commies ter secretarie, naar Schoonhoven. (M. Ct.) Hedennamiddag te kwart na twee ongeveer is de auto van den heer Van Heel, ter hoogte van den water loop aan den Kapelschen straatweg, tegen een boom aangereden, wijl een moer van het stuurrad was losgeraakt en dit rad daardoor zijn dienst weigerde. De auto werd ernstig beschadigd, de inzittenden, de heer en mevrouw Van Heel en een der zoons, kregen een hevigen schok en mevrouw beliep slechts een geringe kwet suur. Gisterenavond gat het gemengde koor „Crescendo" van Kloetinge (direc teur dhr. S. .1. Tamminga), met mede werking van den heer Kloosterman, bas-bariton en de jongejuffr. M„ piano, eene uitvoering in de sociëteit V. O. V. alhier. Deze landelijke zangvereeniging, die 't. aandurfde in Goes een uitvoering te geven, is voor ons een vreemde, zoo dot we niet kunnen con staten re ti of er voor uitgang op te merken valt. De stemming was over 'l algemeen goed, hoewel de tenor soms zwak stond, de uitspraak viel zeer veel mee. In do nummers, die met bromstemmen uitgevoerd werden, was 't. hoeren van de soliste bepaald te genie ten; zc heeft een zéér mooie, lieve stem. Afgezien van de kleine stuikelingen en onjuistheden was het geheel wel de moei te waard gehoord te worden. Het koor had recht op een grooter gehoor dan tegenwoordig was. De bas bariton-solist verdient een woord van lof voor het aandeel dat hij in 't program had, -hetwelk zeker wei met zeer veel genoegen is aangehoord, .lammer dat zijn mooie stem te weinig aangevuld werd door de piano partij, die te weinig begeleidend optrad en onzeker was. (Bovenstaand bericht werd ons van be vriende zijde verstrekt. Red.) Middelburg. Verleden jaar werd het be stuur der veilingsvereeniging „Walche ren" alhier gemachtigd, tof, het even tueel aanschaffen van een electrisch af- mijntoestel over te gaan. Nadat eene com missie van drie leden in hét, Westland een kijkje was gaan nemen naar de wer king van die toestellen, heeft het be stuur verleden week definitief tot aan schaffing besloten. Tevens vernemen wij, dat pogingen worden aangewend om te komen tot sa menwerking met do hier bestaande vei' zendvereenigingen. „Middelburg Vooruil" ontving voor haar festival nog medailles van de hee- ren J. 11. Blum en P. M. .1. Hackenberg, en van de vereenigingen „Vreemdelingen verkeer" en „Handelsbelang". Vlissingen De milicien J. van der Wt, die van af 17 November als deserteur te boek staat, heeft zich heden aange meld. Zierikzee. De heer Vienings uit Goes, redacteur vau de „Nieuwe Zeeuwsche Courant", die op verschillende plaatsen op Zuid-Beveland het onderwerp der fi- nancieele gelijkstelling van het openbaar en bijzonder onderwijs met succes be handelde, zal over ditzelfde onderwerp den 2en Paasehdag a. s. alhier spreken voor de door het plaatselijk comité der K. S. A. alhier uitgeschreven vergade» ring. Deze week herdacht het Moeder huis der Eervv. Zusters Franciscanessen, waaronder ook de Zusters van het Liefde- buis nessorteeren, bel vijftigjarig beslaan. Maandagavond vergaderde alhier het PI. Com. voor Kath. Soc. Actie, ter ver dere afwerking van enkele agenda-punten. Voor het eerst waren ter vergadering aanwezig de Weleerw. heer Kapelaan Berkemijer en dhr. J. vail Vclthoven, die zich hun benoeming tot comité-lid hadden laten welgevallen. Beide hoeren werden door den voorzitter met eenige toepas selijke woorden als lid geïnstalleerd. Aan de bespreking over de manier, waarop do Katholieke Pers het best ge propageerd kan worden, na,men bijna alle aanwezigen deel. Uit de besprekingen bleek, dat er in onze parochie nog vele ingeroeste vooroordeelen zitten ten op zichte van het lezen van Katholieke bla den. Men is opgegroeid met on-Katholieke lectuur en de liberale pers blijft liet den ken en voelen van heel veel Katholie ken beheerschen. Er werd op gewezen, hoe zelfs be deelden zich de weelde permitteeren van feen abonnement op een niet-Katholiek blad. Men heeft plaatselijke bladen van 'andere richting noodig voor zijn zaken. Toch betwijfelde een der aanwezigen, of men schade zou lijden, als ieder eens zich tot gewoonte kon maken, naast de vele honderdtallen regels advertenties in niet-Katholieke bladen, ook eens enkele tientallen in Katholieke bladen Ie plaat sen. Ook in het plaatsen van z.g. familie advertenties is men zeer eenzijdig. Wie het noodig vindt, geboorten, huwelijk, overlijden enz. per advertentie aan te kondigen, moest toch hierbij zijn eigen pers niet vergeten. Dit te meer, daar niet is vol te houden, dat de plaatse lijke bladen van andere richting door een ieder worden gelezen. Daar men overtuigd was, dat er nog vele jaren zullen voorbijgaan, alvorens ten opzichte van de houding tegenover de eigen pers er een blijvende verbete ring is ingetreden, werd er besloten om voortdurende propaganda te voeren voor de Katholieke Pers mei alle geoorloof de middelen. Daarna kreeg de heer Maes het. woord tot het houden eener lezing over het zelfde onderwerp. Hij schetste den in vloed en de macht der Pers zoowel ten goede als ten kwade. De toestand van Portugal en Frankrijk is goeddeels een gevolg van den onmetelijken invloed der anti-clericale bladen, terwijl daarentegen in Duitscliland .het Centrum tot steeds grooter krachtsontplooiing kon geraken, doordat het den rugsteun ondervond van een goed-ontwikkelde, wijd vertakte dag bladpers. Spr. verwacht, dal de toekomst van ons land alleen dan met gerustheid kan worden ingezien, als ook hier de vérstrekkende invloed van de goede Pers in alle kringen l>an doordringen. Propaganda vergaderingen zijn noodig, om eiken Katholiek te doordringen van de noodzakelijkheid zich te abonnoeren op Katholieke bladen. In het bijzonder werd herinnerd aan de actie, die ge voerd wordt om „De Maasbode", den waardigen tegenhanger van de „Nieuwe Rotterdamsche Courant", meer ingang te doen vinden. Moge „De Maasbode" ook in Zierikzee de plaats innemen, die haar toekomt De voorzitter dankte dhr. Maes voor zijn lezing en hoopte, dal de viaiehten niet mochten uitblijven. Nog verschillende zaken werden ter tafel gebracht. In het bijzonder werd aan gespoord tot, het bezoeken va.il don Ka tholieken-dag te Vlissingen op 4 Juni a. s. Aan de eer Van onze parochie zijn wij verplicht, dal wij ons aandeel leveren in het getal Zeeuwsche bezoekers van dezen voor ons gewest zoo heugelijken dag. Met. christelijken groet werd de ver gadering gesloten. In Februari is op de verschillende scholen alhier f 107,38 aan zegels ge spaard; A f 20,2911 f 28,85, C f 12,27; IL K. f 24,17Chr. school 115,80. Hansweerd. De motorboot „Kraanlei", schipper Van As, is alhier door do sleep boot „Edison" binnengebracht met de fecte machine. - Van de sleepboot „Lady" zijn op de Schelde door den storm twee sleep schepen losgebroken en op drift geraakt. Later konden de schepen behouden door de sleepboot worden binnengebracht. De motorbooil „Neeltjc", schipper Hartog, is op 't Krammer met defecte machine door de motorboot „Verwert" opgepikt en in de tramhaven fe Zijpe hinnengehracht. 's Heer Arendskerke. In de Maandag avond gehouden voorjaarsvergadering van de Groene Kruis»afdeeling bracht de secre taris verslag nit over 1912, waaruit bleek, dat de vereeniging zich in voort durenden hloei mag verheugen en dat het ledental is gestegen tot 317. Verder dat in 1912 wederom aan verschillende zieken versterkende middelen zijn ver schaft en de verzameling der verplegings- artikelen eene niet onbelangrijke uitbrei ding onderging. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat ontvangen is f 601,26 en uitgegeven f 421,235, zoodat het goed slot bedrAagt f 180,025. Vervol gens werd door de wijkverpleegster.-enquê- trice verslag uitgebracht van den Diaco- nessenarbeid. Hieruit bleek, dat door deze in het 2e halfjaar 1912 alhier 247 be zoeken zijn afgelegd, "terwijl 37 maal tuberculosepatiënten zijn bezocht. Voorts, dat door de wijkverpleegsfer-enquêtrice het. initiatief is genomen om voor de drie Groene Kruisvereenigingen Heinkenszand, Nisse en 's Heer Arendskerke eene lig- tent te verkrijgen en zij de daarvoor benoodigdc gelden wenscht te bestrijden uit eene te houden verloting van ©en 4-tal prijzen. Op voorstel van den heer Markusse wordt besloten het bestuur te machtigen tot aanschaffing van eene lig- tent alleen voor de afd. 's Heer Arends kerke. Ter bestrijding der kosten zal hoogstens f50 worden beschikbaar ge steld, terwijl hét restant zal worden .ge suppleerd door liet verkrijgen van vrij willige bijdragen en het plaatsen van ren- telooze aandeelen. Tot afgevaardigden naar do vergadering van de Vereeniging Zuid-Beveland „Het Groene Kruis" wor den benoemd de heeren W. v. d. Berge en A. Kakebeeke. Hierna sluiting. („Zeeuw") Het dertien jarig zoontje van de wed. J. Goetheer alhier, giste ren op een wagen willende klimmen, had daarbij het ongeluk te vallen, met het gevolg, dat een der achterwielen over zijn heen reed en dit lichaamsdeel der mate werd gekneusd, dal inroeping van geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Kruidingen De opening van de ba zaar van de Zuid-Bevelandsche Vereeni ging het Groene Kruis op 24 Maart a. s„ zal gepaard gaan met verschillende ver makelijkheden, als muziek, het optreden van Kakadorus, Mevrouw Marcus Wester hoven, zangeres, eene Pathéfone-uitvoe- ring, het schieten in een schiettent, vis- schen naar prijzen enz. De fanfare „Een dracht maakt Macht" zal om 11 uur eene muzikale wandeling maken. Aan de Bazaar is eene verloting verbonden. Nisse. In Je Donderdagavond gehou den vergadering van de weerba.arheids- vereeniging werd tot voorzitter gekozen dhr. Adr. Jansen, in plaats va,n dhr. A. v. d. Poest Clement, die bedankt had. In de daarop gevolgde vergadering van de schietvereeniging werd als afgevaar digde naar de algemeene vergadering van den Zeeuwsehen schietboind te Middelburg gekozen dhr. M. Jansen. Voorts werd nog besloten f 50 subsidie Ie vragen aan het hoofdbestuur, tol dekking van buitenge wone uitgaven. Hoedekenskerke. De voor de landbouw vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier ge leverde gemalen Chili salpeter bleek, na onderzoek door het rijkslandhouwproef- station Goes, 15,4 pCt. gehalte aan stik stof als nitraat Ie bevatten. Bij eene opgegeven garantie van 15Va pC't. stikstof als nitraat, is volgens de algemeene handelsvoorwaarden aan de garantie voldaan. De voor de landbomvvereeniging „Onderlinge Hulp" alhier geleverde Pa tent kali bleek, na onderzoek door liet rijkslandhouwproefstation te Goes, 26.1 pet. gehalte aan kali, oplosbaar in water, ie bevatten. De echtheid voldoet aan de voor liet chloor gehalte gestekte eisch. Bij eene opgegeven garantie van 25 pCt. in water oplosbare kali is, volgens de algemeene handelsvoorwaarden, aan de garantie voldaan. lerseke Gisterenavond vergaderde al hier de anti-rev. kiesvereen. „Ora et Labora". De voorzitter, dhr. I. Willemsen, opende do vergadering met gebed. Notu len na. lezing ongewijzigd vastgesteld, liet program van actie werd besproken. Als afgevaardigde naar de depot,aton- vergadering werd gekozen dhr. I. Wil lemsen. Ten slotte hield dhr. J. van Dijk, Hoofd der Chr. school, een lezing over: „De Christen en de politiek".. De voorzitter eindigde de vergadering met dankzegging. Bermettelijke ziekten. Blijkens opgave in de St. Ct. kwamen in de week van 12 tot en met 18 Maart ter kennis van den Centrale» gezond heidsraad de volgende gevallen van be smettelijke ziekten in Zeeland: te Goes 0 gevalien en te Graauw en Langendam 1 geval van diptheritis. („Met.") Wij ontvingen van geachte zijde eene uitgebreide statistiek over de verdeeling der baantjes bij de post in het land van Cadzand- Wij zullen haar in ons volgend nummer mededeelen. Toevloed van advertentiën belet ons dit voor heden. Red. Schoondijke. Men schrijft ons: Dezer dagen kregen de landbouwers-pachters, die op hofsteden wonen van de Belgi sche eigenaren Lippens, bericht, dat zij al hunne te verbouwen bieten moesten contracteeren aan de Suikerfabriek te Moerbeke (B.). Op het gehouden biljart-concours hij dhr. Itosevelt waren de winners dhrn. J. Luteijn te Groede, I. de Hullu te Schoondijke, A. de Vreeke te Eede en A. Lampo, J. Versprille, Ch. de Backere, I. van de Sande, E. Machet, J. Wage en P. Kerkhoven, «allen te Oostburg. Eede. De openbare school alhier is voor een groot gedeelte ontvolkt door het heersrhen der mazelen. Waterlandkerkje. Een der grootste hof steden uit onze gemeente zal dezer dagen onder den hamer gebracht worden. Ze beslaat een oppervlakte van 218 gemeten en zal in 20 kqopen geveild worden. Weer een mooié gelegenheid voor onze boerenzonen 1 Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Westdorpe. Bij de gehouden nieuwe verkiezing voor een lid van den Raad zijn candidaat gesteld de heeren II. Go- vaert en C. I. Kamoen. De stemming is bepaald op 26 Maart. Sas van Gent Door den Raad werd Donderdag besloten liet postkantoor aan het Rijk te verhuren voor f 1000 'sjaars voor den tijd van 10 jaren. Het bod was f950 per jaar. Tot lid van liet Burgerlijk Armbestum- werd herbenoemd de heer P. Malotaux. De voorzitter werd aangewezen als vertegenwoordiger der gemeente in het comité voor een electrische centrale in Zceuwsch Vlaanderen. In verband met een verzoek van don inspecteur der dir. belastingen te Neuzen werd besloten over te gaan tot het bou wen van 6 arnbtenaarswoningen, voor rekening der gemeente, teneinde die aan het Dijk te verhuren. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld op f343 en dat van den Iioofdelijken omslag op f 2091.21. (M. Ct,) Koewacht. In deze gemeente bestaat sinds jaren een eigenaardig gebruik, n.l. dat de ingezetenen op Goeden Vrijdag gratis bier kunnen krijgen bij de brout- wers. Ieder huisgezin krijgt gewoonlijk zooveel pinten als het gezin leden telt. Dit bier wordt niet uitgedronken, maar met toevoeging van rijst en strootp wordt ei' een smakelijke pap van bereid. In het najaar, toen de aardappelprijs f 2,75 a f 3 per 100 K.G. was, wilden, vele landbouwers hunne aardappelen niet verknopen en bewaarden ze in diepe kui len met stro© gedekt. Zij meenden, dat in het voorjaar, als de poottijd aange broken was, zij een veel hoogeren prijs zouden kunnen bedingen. Die verwach ting is echter niet bewaarheid. De aard appelen zijn in plaats van duurder, nog goedkooper geworden en het is te vree- zen, dat ze binnen eenigen tijd tegen eiken prijs opgeruimd zulten moeten wor den. Van Belgische zijde is, in verge lijking met andere jaren, heel weinig vraag; zoowel naar tafelaardappelen als naar aardappelen bestemd voor veevoe der of voor de fabrieken, terwijl de Duit se lie kooplieden zich in het geheel niet lalen zien. Stoppeldijk In plaats van dhr. E. An- ilriessen, overleden, is dhr. L. Weegen- liuiser alhier benoemd tot postbode in deze gemeente. Lamswaarde. Dij den heer .1. de Waal zijn onder den uitgebreide» veestapel een paar buitengewone dieren te zienten eerste een vetten stier van ruim 900 K.G., die aan den slager is verkocht, en 'ten .tweede een vette krulstaart van ruim 300 K.G., die dezer dagen door den eigenaar wordt geslacht. Middelburg. De R..K. l'ropaganda- cluli lieeft zich bereid verklaard tot het geven va.n advies betref fende moeilijkheden aangaande den verkiezingstijd, die a,.s. is. Ofschoon hare statuten nog niet geheel zijn vast gelegd, begint zij toch nu reeds met ijver Ie werken, vertrouwend op de. medewer king van het Roomschc publiek. Over eenigen tijd zal er een begin worden gemaakt met hel stichten van een z.g.n. propagandafonds tol bestrijding 'dor on kosten, verbonden aan tiet, verspreiden van goede lectuur, in 't bizonder het ijve ren voor de Koomsche dagbladen. De geruchten van liet oprichten eener drank. hestrijders-vereeniging door deze club zijn oen verzinselnog veel minder waar is het,, dat zij alcohol cursussen zal orga- nisecren. Een en ander ligt niet op haar weg. De R K. Kerk en het sociale vraagstuk. Over dit onderwierp heeft dr. J. Th. De Visser, lid ran de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in liet acedemiege- houw te Groningen gesproken, en hij heeft dat gedaan op een wijze zoo sympa thiek, zoo wars van alle vooringenonneri'- heid, als wij van een protestant nauwe lijks konden verwachten. Er is moed en durf toe noodig om in vergaderingen, die uitgaan van een Algemeene Synodale Commissie der Ned. Hervormde Kerk, de practische wijsheid van Rome in de sociale kwesties te roe men, met groote waardeering te getuigen van het werk van Katholieke mannen, als een Manning, Von Ketteler, Gibbons, Al- bert de Mun, van het werk van den grooten sociaal voelenden Paus Leo XIII, en om dan met het schitterende getuigenis te eindigen „Rome heeft de teekenen des tijds ver staan, zich met haar wonderbaar aan passingsvermogen aangesloten aan de tegenwoordige sociale beweging en op het juiste oogenhlik het rechte middel gevon den om dien stroom machtig te worden en te leiden naar haren wil". Dat klinkt anders dan wat een Van Houten, een Bronsveld en zelfs dr. Van de Laar hun geloofsgenooten over de Kath. Soc. Actie gelieven op te disschen. Hun kleineerend oordeel, in anti. - papisme geboren, verliest bij dit onlie-. j vooroordeeld getuigenis, alle waarde. We zijn er va.n overtuigd, dat de rede i van dén in zijn kringen zoo invloed rijken dr. De Visser een gunstige uitwer king moet hebben op de beoordeeling door die kringen van het Katholicisme, zijn ideeën, en vooral zijin daden. Daai'- voor dr. De Visser onze nieuwe erkenW lijkheid. (Gelderlander) Heil in jool. In Bodegraven hebben de Vrijzinnigen I op 1 Maart 't lieil van de politiek in j jool gezocht. De Vrijz. Prop. Vereeniging en de Voor- I uitstrevende Kiesvereeniging hebben in I het hotel Klaassen een electoraten feest- I avond gehouden, met spel en zang, ko'. I medie en bal, „met welwillende mede I werking van dames en heeren", zooals I 't program zegt. Als tooneelpersonen tra- den daarbij op „de verpleegster van Dr. Kuyper", Ds. Warner, vlootpredikanl van a den Helder, matrozen van de Kon. Marino en de geest van Thorbecke. Bij het pro- I gram vonden we ook nog een Parodie op de zedelijkheidsverordeningen in Wa- tergraafsmeer en Schiedam. Allen even I laf en pseudo-komisch. Kerst als men er zoo achter komt, I op wat wijs deze heeren den strijd in- I zetten, verstaat men hun ergernis over I het kindergebed voor de heerschappij I van den Christus in oins vaderland. Zelfs vraagt men zich af, of er nog I wel ernst huist in een groep van man nen, die in zulk een trant de kiezers I moeten opwinden. Het vrouwenkiesrecht komt er zoo niet M onaardig hij. In Engeland razen en woelen de Suf fragettes. In Boskoop traeteert men de dames op een Polonaise met Polka, een Polka croiseé, een Polka allemande, een Motor-polka; althans die vier staan op 't program. Pulka beduidt in 't C'zechisch een halve pas. Vandaar de naam van Polka. Geen kwaad woord om zulk be drijf te brandmerken. De liberale helden, die „met ha Ivo pasjes" naar het Socialisme op weg zijn. („Standaard") (Naar men ons mededeelt zouden ook op den jongsten Zeeuwschen vrijzinnigen partijdag te Cortgene amusementen als bovengenoemd den vergaderden zijn aan geboden. De kwaal schijnt dus algemeen te zijn Red. „N. Z. Crt.") Bewonderenswaardig oorlogs-l succes. Uit Argyro wordt naar Athenej geseind, dat oen tweede luitenant der 1 Grieksche cavalerie met vijl cavaleristen, een vijftigtal Turken ontmoette. Dezei vielen den vijand aan en na een woe dend gevecht werden 20 Turken gedood, terwijl de anderen gevangen werden ge bomen. De Turken waren dus blijkbaar in staat om te vechten en hadden wa penen en gegronde hoop om mot hun vijftigen die zes Grieksche mannetjes te overwinnen. Toch moeten zij het tegenover die on-1 geveer tienmaal zwakkere vijand afleggen- En smadelijk ook. Jammer, dat de détail' van dit gevecht er nog niet zijn. Misschien ook wel nooit zullen komen. Vermoedelijk schoten de Grieken daarbij met spek, j („Tijd") Bij Kon. Besl. is aan den heer Elenbaas, hoofdingenieur der le klasse hij den Waterstaat en 's Lands openbare W' ken in N.-I. met verlof, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als buitengewoon hoogleeraar in de waterbouwkunde a® Ij de Techn. Hoogeschool te Helft. Benoemd tot dijkgraaf van den Sen" rerpolder dhr. F. Butler te Ritthem. tot dijkgraaf van den Zonnemairepoloe' dhr. J. M. van den Bout Mz. te Zonne- maire. Door den Minister van waterstaat 1! de heer J. Okkerse benoemd tot buitw gewoon opzichter bij het bouwen v® een beschoeiingsmuur van gewapend W ton in de haven van Breskens. (M. verzoek, eervol ontslag verlr zitter van den raad van be Vermogensbelasting en van personeele belasting te Mi Bij Kon. besluit van 14 voeden 1 tot officier in de ord Nassau de lieer mr. A. P. gronje te Middelburg. Gerechtshof te 's Gravi Het hof heeft Woensdag beha van A. R., schaapherder en H herdersknecht (vader en zo- zee, door de rechtbank aldaar de le tot 14 dagen, de t maand gevangenisstraf, wed deling van een jongeren broeder, van de beklaagdei ber j.l. te Nieuvverkerk. Di ling zou zijn gepleegd nad van het feit, dat die jonge I vader zou hebben uitgescho Het O. M. vorderde tegd beklaagden 2 maanden gev:| Uitspraak 26 Maart. Kalender der we Van 23 tot 30 Maart Zondag 23 Maart. Hoogfe) schen (bi. 762). De gebeden H. Mis op bl. 120. Vóór zegening met wijwater („Vidi 69); na de Hoogmis gebed ningin (bl. 122). Vespers op bl. 766. Maandag 24 Maart. Paaschi 767). Dinsdag 25 Maart. Dag oude (bl. 771j. Woensdag 26 Maart. H. Mis tweede gebed voor Kerk ol 101 of 102). Donderdag 27 Maart. H. Mis gedachtenis van den H. Joan cenus, Belijder en Kerkleeraai Vrijdag 28 Maart. H. Mis gedachtenis van den If. Joanr pistrano, Belijder (bl. 1163). Zaterdag 29 Maart. II. Mis tweede gebed voor Kerk of Pt of 102). De gewone Orde der H. Mis, dag terugkeert, begint op hl. R ij w i e le n. Voor hel aanstaande rij wielseizoen gat de bekende firma Klaas I Having (H. C. A. Ackmann, Zwolle) dezer dagen een keurig verzorgde prijs-1 courant in hel. licht, waarin de lezer I een getrouws' opsomming vindt der Ik- 9 kende rijwielen „success", „express" en I „welcome" van de duurste lol. goed- koiopste soorten, met alle technische liij-1 zonderheden, die den bezitter van een] goed rijwiel kunnen interesseeren. Ooi deze catalogus leert weer, dat de Klaas j Having rijwielen een welverzorgd f.ilui kaat uitmaken. Bij Kon. besluit van 14 dezer, ingang van dien datum, aan mi' is mel i A. r- Heinkenszand Geslaagd voi handwerken bij het gehoudi te den Haag, de dames J. Jongh en G. J. M A. Wisse, Heinkenszand. Zierikzee. Donderdagavond I gebouw der Ambachtsschool dering plaats van de Ieerl Avondschool voor Vtikonderw De voorzitter der Comm Toezicht op het M O. felic jongelui, die zoo gelukkig einddiploma te kunnen ont' bevorderd te worden en sj overigen aan om met nieuwei beginnen, teneinde een volger lukkiger te zijn. Het einddiploma werd daa reikt aan D. L. Daljouw, C. R J. J. Heuseveldt, L. Verbost, der, L. v. Burg, I). C v. d. 1 Giljamse, M. P. Bal, K Telle, houd. Niet bevorderd 3, waarvan ziekte. Hierna had de bevordering de verschillende klassen. Bevorderd tot de tweede kl R. Berwald, A. van West C. L. van Vessem, J. P. den Berrevoets, S. van der Velde, A. M Sclioo, "C. Hagesteijn, ker, A. Deurloo, A. C. M. J. Berwald, J. J. Botvlier, C. Goettsch, I,. J. ten Haaf, gerheijd, J. v. d. Ploeg, N. J A. P. Schoenmakers. Niet bevorderd 11. Een voorw Bevorderd tot de derde klass A. P. Plaum, A. van Veltho\, Vos, P. Versteeg, W. F. Gildei gesteijn, M. Padmos Nzn., P. G- I'. Kuijper, L. Jonker, A. •I. Holm, M. Slager Jzn., M. kt Mzn., P. A. Brandenburg, J. E. P. Fluyt, J. H. Kok, J. Lemsonj gerd, J. Verloo, L. Leeuwse, C. A Niet bevorderd 7. Een voorw Bevorderd tot de vierde klas Co c i '<?auw- H. J Brandt, I Gastel, N. M. Steur, J. J. Ki Peute C a' nUdce' A" van r r r-kkk 0verbeeke, H A. i L. O Ribbbens, A. ,T pnmps Graaf, J. Mensch. E Sierevoï Steur."'' Zande' J' Van Le<™ Niet bevorderd 3. De plechtigheid werd bijgewo den wethouder dhr. Jhr Schi 'Je en verschillende Raadsle nevens door den directeur en de I C G. Di H. Snnuck Hurgronje, te Middelburg, pp z'J"

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2