Boereninsnan ié, ssfj 9 PAARDEN, wpwertehtiëh. ten zindelijken Inboedel, len wij hebben berichten. E R W IJ S. GEMEI» fêlEUWS Ailoop verkoopingen, aanbestedingen enz Burgerlijke Stand. Marktberichten. Openbare Verkooping. Woensdag 26 Maart 1913, openhaar verkoopen I)E AFBRAAK van het voormalig café „Ravelijn", Openbare Verkooping. openbaar verkoopen: op Donderdag 27 Maart 1913, i Een Huis met Schuur, Kippenren en Erf, 2. Een Huis met Schuur en Erf, BOUWLAND, BOUWLAND, VRIJDAG! 28 MAART 1918, verkoopen 28 stuks HOORNVEE, tgHit eenig HUISRAAD. avond van 20 Maart. zuidwestelijke wind. lewolkte lucht. Regen- at doel af te staan ad verkenen tot wel- lighéidsuitvoering. lag d©1' aanbesteding macadam, 13 c.M. de Vos, Terneuzcn, 1; F. Kieboom, Sas van de Sande. Bres- n der Iloek, Ternen- vvsch Landboiuwhuis, van Gent, Nijmegen, rneuzen, f2,95; I. du 10; J. A. J. Rottier, K.G. op' den wal te De levering is aan rijver gegund. Idleening groot f 17000 Waterschap „Oranje- toegewezen aan den de firma .1. Th. Heii- a. s. aandeelhouders- to'omtram Breskens rden voorgesteld het te bepalen op 9 pro- 40-jarige bootwerker, ;toomscbip, kreeg een hoofd. In bedenkelij- uj naar het gasthuis -si voor schedelbreuk. is hier conferentie ;enwoordigers der si- van de werklieden- edelijk zal heden nog llen. Ook wordt een besproken. atroos F. Koster, van ,P. 11.", is overboord nken. heeft getracht het wrak te bergen, doch moest veder onvorrichberzaklel inde week komt hier ingsvaartuig'. vrachtboot „Glaucus", r vastliep1, heeft men engen, doch tot heden Op den weg van Knl- tenloi aan de Holland- een automobiel, die gén van hindernissen iwong, geschoten. Een door de politie wor- De ander ontkwam, r zware stortzeeën zijn •ijboot „Hansa" een e' matrozen overboord onken. stc stoomschip „Bre men nog altijd geen elsand is een groot gestrand en gezonken, de bemanning is ver en is een beschadigde poeld. imen Ambachtsschool. ?ren: A. J. M. Jacobs, M. P. M. Womdergem, F. Duijnhouwer, .1. de ïan, G. M. Lindenbergb er. n: M. Meeuwsen, .1. Le termast. H. Hijman en G. C. Knijper, ens. Bevorderd van de le O. v. Bruggen, C. do ;ssel, J. Schipper, J- P- den Herder, A. v. d. nje, C. v. IwaJaiden, L Dekker, C. Kosten, L. d. Weert. Voorwaarfle- r en P. Woindergem. de 2e naar de 3e klasse. Dekker, J. A. L. Bom, E,. A. de b'OiurggraM, Foudraine, Z. FJsman ïan. iet medegedaan. Bevorderd va,n de 1° J. Dronkers, G. N. van les te lie, C. M. Schipper. I. G. Bos, M. Kriekaarrt, Zandee. Niet medegedaan 1. de 2e naiar de 3e klasse- Reijerse, G. J. Braad, •waardelijk A. Pols. Bevorderd van de 1° e: C. W. Braam, de 2e naiar de 3e klasse: Ambachtschool Goes. Hedenmiddag brachten wij een bezoek aan 't gebouw van ambachtsondcrwps alhier. Hier waren weder, geh]k elk iaar, de verschillende werkzaamheden te bezichtigen, vervaardigd in den afge- loopen cursus. Vooreerst deden wij onze intrede in de ruime flinke lokalen voor handteekenen en schilderen. De aanwezige leeraar was wel zoo vriendelijk ons de verschillende voorstellingen uit te leggen. Hij toonde ons op de eerste plaats de figuurteeke- ningen, welke in 't schildervak omvat de voorstellingen van 't menschelijk beeld. De aardig gekozen opschriften trokken vooral onze aandacht, zoo o.a. stond er onder een beeld; Vat men den arbeid moedig aan, Dan zal het dagelijks beier gaan; en onder het andere; Wij leeren voor 't leven, Doch niet voor de school. De leeraar toonde ons vervolgens hoe eerst de verschillende planten naai1 de natuur worden geteekend, vervolgens worden gestyleerd en dan als ornament worden toegepast. Voorts nog marmer schilderingen, zooals het systeem St. Anna en Vert de Mer, teekeningen van gips modellen, stillevens enz. Vervolgens begaven wij ons naar de smederij. Ook daar gaf de leeraar ons verduidelijking van een en ander. Wij zagen hier sierlijke muurankers, stoep hekken, windwijzers, grendels, schuiven, univcrsaalkoppelingen, schoorsteenkap pen, deurpaneelen enz. enz. Het werkstuk voor het einde-examen van dit jaar was een lijmtang, die ons zeer solied toescheen. Het eigenaardige is, dat men alle dagelijksche gereed schappen eerst zelf vervaardigt. Op de derde plaats bezochten wij de timmerlokalen, waar ook een groote sor teering van allerlei voorwerpen was uit gestald. Hier was het werkstuk een fraaie lambriseering, welke zeer goed was samengesteld met passende lijnen eii ver siering. Voorts verschillende andere wer ken, als trapbaliusters, tuinbanken, klei nere lambrizeeringen, gedeelten van deurkozijnen, schoorsteenmantels, sleden, droogrekjes, enz. In de lagere klassen een groot aantal stoven, bakjes, verbin dingen van verschillende constructie, eenvoudige raampjes enz. Ten slotte restte ons nog de boven zalen, waar een groot aantal vak teeke ningen waren opgehangen, betrekking hebbende op de bovengenoemde vakken. We zagen daar een groote verscliei- 1 donheid in uithangborden, tuinhekken, I trapleuningen on windvanen, alles keurig E op papier gebracht. Ingewikkelde (constructies betreffende het bouwvak, vielen ook le bewonderen. In één woord, alles gaf een volmaakten E indruk van de deugdelijkheid en grooten I omvang van liet onderwijs op deze school I gegeven. Alles, van 't geringste tot het E voornaamste is even mooi en volledig afgewerkt. Het werk mag dan ook gerust door een ieder, zoowel vaklieden als leken I gezien worden en strekt in alles alleszins den directeur en leeraren tot eer. Omstreeks half vier begon men met I den uitslag der examens en uitreiking der diploma's, waai voor de bel het be- I stuur, de leeraren en leerlingen en andere 1 belangstellenden op de groote bovenzaal L bijeen riep. De voorzitter van het bestuur dei- Ambachtsschool, dhr. Coomans, opende f met een woord van welkom. Hij begon met den uitslag der over gangs-examens. Hierna sprak hij zijn gelukwensch uit en wensehte de jongelui een aangename 9 vacantie toe. Hij bemoedigde hen, die afgewezen i' waren, en die her examen moeten doen, en hoopte dat zij bijzonderlijk hun best zouden doen. Vooral legde de geachte voorzitter X den nadruk op zijn woorden toen hij sprak over het voetballen. Hoe nuttig ook sport is, wensehte hij dat de leer lingen niet te veel er aan zouden doen, want sprak hij: „Overal waar te voor gaat is verkeerd." Daarna ging hij over tot den uitslag van het eind-examen. Hij wensehte de geslaagden wederom geluk en hoopte dat zij flinke, degelijke vaklui zouden worden. Hij wees hun er echter op, dat nu zij de school gingen verlaten, zij niet moesten denken voleerd te zijn, maar moesten gedenken, dat men nooit te oud is te leeren. Zij moesten steeds hun best doen den naam van hun school, waarop m zij onderwezen waren en waarvan zij - nu de vruchten zouden gaan plukken, hoog te houden. Dit zou ook den onderwijzers aangenaam zijn en hun een prikkel geven om hun best te doen om a leerlingen steeds zoo goed mogelijk te onderrichten. - Het was hem ten slotte een aange name plicht al de aanwezigen te dan ken voor hunne belangstelling, bijzon der den burgemeester, die als zoodanig door zijn aanwezigheid toonde dat de gemeente nog steeds liet grootste be lang stelt in den toestand der school Daarna nam de burgemeester het woord Hij vond het een zeer verstandige i&acl dat de ouders of verzorgers wan neer de hun toevertrouwde kinderen een levensstaat moeten kiezen, zij hun de,., Ambachtsschool ^toewezen, een daad waarvoor de jongelui hen naderhand niet genoeg dankbaar kunnen zijn. Vooral nu er in dezen tijd een groote vraag is naar flinke'ambachtslui. Zij moes ten door een noesten vlijt de jongelingen die nog op school' zijn tot voorbeeld strekken. Hij wensehte allen, maar bij zonder hen, die de school gingen verlaten van harte geluk. Hij dankte'den directeur en leeraren voor lilume Ltoewijding en hoopte dat de Ambachtsschool steeds meer moge bloeien. Daarna dankt de voorzitter den bur gemeester voor zijn waardeei ende woor den en sluit de bijeenkomst. Geslaagd op hét eindexamen aan de Rijkstuinbouwwinterschool te Boskoop, op I.4 en 15 Maart gehouden, de heer S. S. Siemelink uit Goes. De Commissaris der Koningin heeft be paald: a. dat het mondeling gedeelte van het eindexamen der Rijks Hoogere Bur gerscholen in Zeeland voor 1913 zal wor den gehouden te Goesli. te benoemen le. tot lid en voorzitter der eolnmissie toit het afnemen van liet examen bovenbe doeld de beer L. van Bruggen, directeur der R. II. B. S. te Goes; 2e. tot lid en plaatsvervangend voorzitter de heer J. A. do Bruijne, directeur der R. II. Bi. S. ,te Zierikzee; 3e. tot leden de heeren A. J. van der Molen, dr. T. de Haan, J. Plot, J. Bouwens en A. Verhage, leeraren aan de R. II. B. S. te Zierikzee; dr. H. Japd-kse, directeur van, C. D. A. Zimmerman, dr. II. van der Laan en X. Petermeijer, leer aren aan de R. II. B. S. te Middelburg; A. K. Zweede, A. G. van Dijk, M. van Breen en A. D. F. van der Wart, leeraren aan de R. II. B. S. te Goes. Het vergaan van de fiastwell (een Engelsch stoomschip, met rijst ge laden voor Amsterdam en kooiende van Rangoon, Engelsch Indië) in de ha,ven van IJmuiden vermeldden wij met een enkel woord in de laatste berichten van ons vorig nummer. Uit de Maandagcou rant stippen wij nog het volgende aan, na er de aandacht op te hebben geves tigd, dat de bemanning bestond uit 72 personen, waarvan een 60-tal z.g. Laskers, inboorlingen uit Britseh'Indië. Men bereikte Zaterdagavond IJmuiden, doch de kapitein van de „EastweU" be sloot voor de ankers te blijven liggen voor de haven, met het oog op den storm, die opgestoken was. Men bleef dus voor anker liggen, met den loods K. Smit en de twee man van den sleeper aan boord en de „IJmuiden" in de nabijheid. Om half zes Zondagmorgen werden de ankers gehiewd en stoomde men naai de haven. De hevige wind kwam uit het Zuid-Westen en hoewel de vloed pas om ruim acht uur er moest zijn, kwam hét water tengevolge van het aanhoudende waaien uit het Zuid-Westen - - belangrijk vroeger opzetten, zoodat het schip sterk naar het Noorden omgezet werd. Men trachtte dus herhaaldelijk naar binnen te komen, met de stortzeeën over hiet schip slaande, maar telkens vergeefs. Bij de laatste poging grepen de golven, toen de steven net binnen de pieren was, het schip op en gooiden het met reuzen- geweld met het bakboord op de steen blokken, die voor het uiterste einde van de Noordpier liggen. Op de brug bevon den zich toen de kapitein, de loods en de tweede en de vierde stuurman. In de machinekamer waren de 2e, 4e en 5e machinist op wacht. Het selüp' was mid scheeps aan bakboord getroffen, ter hoog te van de machinekamer, waar een reus achtig gat ontstond, zoodat daar het wa ter meteen met geweld instormde ©n het schip onmiddellijk begon te zinken. Een groot deel van de zwarte bemanning en ook de kapiteinsvrouw met hare 3 kin deren sliepen nog toen het ongeval plaats had, want 'toen het begon te dagen was men opgestoomd en nu was het onder wijl half zeven geworden. Men begrijpt, welk een paniek er ont stond. In dezen wanhooptoestand kwam plot seling redding opdagen, want de „IJmui den", die zooals we reeds zeiden, voor den sleep in de nabijheid was gebleven, begon terstond met te trachten hulp te bieden. Slechts drie man waren er aan boord van den sleeper, n.l. de kapitein, Johan nes v. d. Wielen, algemeen bekend onder den naam „Nannie", de machinist Mar- tinus Peters, en de dekknecht Van der Put. Zonder een oogenblik twijfelen besloten deze moedige mannen tot redding over te gaan. Zooals gezegd, zat de „EastweU" dwars op de pier op een wijze zooals de „Berlin" in 1907 op den Hoek van Holland heeft gezeten. Het schip en d© pier vormden dus een scherpen hoek en in dien hoek besloot men zich te wagen om de schipbreukelingen te redden. De zee was nog steeds hol en de golven sloegen over de „EastweU" heen, zoodat de „IJmuiden" alle kans zou hébben ook op de blokken van de pier terecht te komen. Toch stoomde men er heen. Een twintig zwartjes met een der kinderen van den kapitein waren op hét voor schip, de rest op de bruggemdekken en het achterschip, 't Voorschhip' zonk het eerst en 'daarom kwam men langs 'zij en riep den zwartjes toe te springen. Het kind werd eerst overgegooid en dan kwamen de inlanders over, de een na d$n ander. Zoo, toen deze over waren, stoomde men achteruit, oan een tweede kans te wagen. Hiervoor moest men nog gevaarlijker werk doen, want nu moest men midscheeps zien te komen, haast op de plaats waar liet schip vast zat. Men stoomde dus naar den nauwen hoek tus- schen schip en pier en bleef daar liggen met hard achteruitslaande machines, ten einde vastloopén te voorkomen. Niet al leen dat hoozen water overkwamen, doch bovendien begon het schip naar bakboord gevaarlijk over te hellen, zoodat de kans om mee naar d-e diepte te gaan, steeds grooter werd. In die positie liggende, riep men den nog aa,ü boord van de „East well" zijnden toe over te springen en daar kwamen ook zij ten slotte. Eerst do kapitein's vrouw en de twee andere kinderen, de kapitein en de loods onder de allerlaatsten. Onmiddellijk daarop werd volle kracht gegeven en ging men met de kostbare lading de haven in. Daar het geheele drama, zich in nog geen half uur afspeelde, begrijpt men hoe snel en onversaagd er gehandeld werd. Bij de redding viel één van de zwartjes in zee, doch werd gelukkig terstond opgepikt door de sleepboot „Vischploeg". De loods K. Smit brak bij hét oversprin gen een enkel, terwijl drie zwartjes d© enkels verstuikten of wondden. Overigens kwamen allen met den geweldigen schrik vrij. Het nieuwe schip en de lading, die, ruw berekend, toch wel opi een millioen geschat miag worden, waren in de diepte verdwenen, zoodat alleen nog maar de schoorsteen en de voor- en achtersteven even hoven water komen. De reddingsboot was wel uitgebracht, doch behoefde door het korte tijdsver loop geen werk te verrichten, daar de drie kranige zeelieden alle redding, die er te doen viel, gedaan hadden. Zierikzee. De plaatsvervangende nota ris G. J. Lunenberg alhier, heeft Maan dagmorgen in het café „Juliana" aldaar verkocht de hofstede „l'Entreprise" aan den Schelpweg te Ellemeet, henevens 4 H.A. 99 A. bouw- en weiland. Perceel 1 werd verkocht aan 'C. Hout man te Eikerzee voor f2775. Perceel 2 aan H. Hage te Zierikzee voior f 350. Pterceel 3 aan J. Schoof te Renesse voor f 700 per gemet. Pérceel 4 aan O. Houtman q.q. te Ei kerzee voor f 800 per gemet. Perceel 5 aan J. Ha.nse Pzn. te El- kérzee voior f 650 p'er gemet. (M. Ct.) Door liet Bestuur van het Waterschap Baarland a. is aanbesteedhet maken van 1120 M3. steenglooiing. Hiervoor heb ben ingeschreven: C. Ivarelse, Bocssele, f5570; W. M. Ferdinandusse, Biezelinge, f 5540; L. Minderhoud, Westkapelle, f 5479; R. Verschelling, Terneuzen, f 5240; J. de Bree Fz., aldaar, f5172 en An. Wiskerke te Ellewoutsdijk, f 5100. Hot werk is aa.n den laagsten inschrij ver gegund. Goes. Geboren18, Pieter z.v. Jan Paulus de Regt en Neeltje Knijper. Van IS en 19 Maart. Middelburg. Getrouwd: D. W. van Eeden, jm. 25 j. en L. van Splunder, jd. 20 j.; G. A. Scheffer, jm. 34 j. en A. P. Geyp, jd. 32 j. BevallenM. Vinke, geb. Pierens, z.J. M. de Witte, geb. Kalle, d. Overleden: M. J. B-eekes, man van C. W. van de Poll, 57 j. Amsterdam, 19 Maart 1913. Aardappelen. Zeeuwsche Bonte f 2. a f 2.40, Zeeuwsche Blauwe f 2.a f 2.40, Zeeuwsche Eigenheimers f 0.90 a f 1.50, Bravo's f 1.75 a f 2. Tholen, 15 Maart 1913. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f7.50 a f8.50, nieuwe tarwe f 0.— a f0.—rogge f6.— f 6 75, wintergerst f 5.75 a f 6.25, haver f 4.50 a f 5.bruine boonen f 8.a f 10.witte f 10.a f 12.voererwten f 7.a f 7.50, kookerwten f 8.a f 9.—, paardeboonen f 7.50 ii f 9.50 per H.L., uien f 0.25 a f O.30 per 50 KG., kipeieren f 3.35 a f 3.50 per 100 stuks, hooiboter f 0.70 a f 0.75 per KG. (Zier. Nwsbode.) Hulst, 17 Maart 1913. Per 100 KG. Tarwe f 9.— a f 9,25, Rogge f 8.— a f 0.—, Wintergerst f 10.25 a f 10.50, ZomergerstflO.— afO.Haver f 5.— a f 9.50, Erwten f 10.— a f 10.50, Paardenboonen f 9.— a f9.50, Duiven boonen f 10.a f 0.Witteboonen f 13.a f 0.Bruineboonen f 10.a f 10.50, Lijnzaad f 12.— a f 12.50, Aard appels f 2.— a f 2.10. Rundvee 15, verkocht 1. Varkens 19, verkocht 16. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1.35 a f 0.—. Eieren per 26 stuks f 0.85. Op de veiling van de V. P. N. waren aangevoerd ruim 13000 eieren. Prijs f4.10 per 104 stulis. (Zei) Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 17 Maart 1913. Witlof' 12 a 16 ct., Spruiten 14 a 17r- ct., Spinazie 156 a 17"' ct., Zuurkool 26 a 3 ct., alles per KG., Salotten 48 a 50 ct., Aardappels 16 a 30 ct., per 10 K.G., Peeën f 0.70 a f 1.Knolraap f 0.90 a f 1—Uien f 0.40 a f0.50, per 100 KG., Roode Kool f6.a f9.Prei 9 a 22 ct., alles per 100 stuks, Boeren Kool en Spruiten 15 a 25 ct., Losse Spruiten 10 a 20 ct., Veldsla 15 a 40 ct., alles per mand, Keelen 14 a 15 ct., per 10 bos, Schorseneeren 25 a 5 ct. per bos. Goes, 18 Maart 1913. Aanvoer iets minder dan vorige week. Nieuwe Tarwe f 8.a 9.75 Essex Tarwe 10.50 a Oude Rogge 8.a 8.50 Wintergerst 10.a 0. Zomergerst 10.a 0. Haver„7.a 9.— Kookerwten 8 75 a 9.25 Kroonerwten8.a 10.50 Bruine Boonen 7.a 9.50 AardappelenBonte f 2.25 a f 0. Blauwe f 1.20 a f 1.30, Eigenheimers f 0.a f 0.Bravo's f 0.a f 0. Handel matig. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche boter per KG. f 1.22 af 1.26, middenprijs f 0.62aan particulieren ver kocht a f 0.per pond. Versche eieren per 100 stuks f 3.10 a f 3.80middenprijs f 0.90 per 25 stuks, aan particulieren f 0.per 25 stuks. Aanvoer ruim. Noteering v. d. marktzetter der Landb. afd. Goes en Kruiningen. Boter f 1.22 a f 1.26 per KG. rekenprijs f 1.21 Aan particulieren f 0.— Eieren f 3.40 a f 3.80 per 100 stuks rekenprijs f 3.60 Aan particulieren f 0 Eicrenverkoop „Onderaf dee- 1 i ng Zuid-Beveland V. P. N." Aangevoerde eieren 21125 stuks. Prijs f 3.80 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 500 stuks. Vlissingen, 18 Maart 1913. Boter per t/3 kilo f Ö.70 a f 0.75. Eieren per 101 stuks f 4.a f 4.20. Veilingsvereeniging Walcheren. Middelburg, 18 Maart 1913. Aardappelen f 2.20, Poters f 1.a f 1.20, Koolrapen f 1.60, Uien 25 a 50 ct., Iluismanszoet f 6.Reine d'Or f 3.40, Pieping f 8.alles per HL., Goud Rei- nette i' 2.70, per 1/.2 Kin, GrauwzoetöO ct., Bruine Boonen 65 ct., Spruiten 30 a 10 per 5 Liter, Witlof 30 ctper KG., Krop sla 135 ct., Bloemkool 5 a 9 c.t., Roode Kool 35 a 14 ct., Savoye 2 a 4 ct., per stuk, Peeën 30 a 45 ct., Karoten 20 ct., Rapen 10 a 28 et., per ben, Molsla 22 a 65 ct., Veldsla 30 a 40 ct, Baksla 29 a 35 ct., Broeisla 35 ct., Spinazie (gesne den) 70 a 80 ct., id. (gestoken) 28 a 10 ct., Zuring 18 a 25 ct., Postelein 35 ct., Sterrekes 5 a 6 ct., per mandje, Prei ]/2 a 3 ct., Rliabarber 2 a 10 ct., Radijs 35 a 1 ct., Raapstelen 1 a 2: ct., Seidery V2 a 2 ct., Schorseneer 4 a 8 ct., Pieter selie 3' a 1 ct., per bos. Rotterdam, 18 Maart 1913. Ter veemarkt van lieden waren aan gevoerd: 2163 runderen, 240 kalveren, 1686 nuchtere dito, 143 biggen. De prijzen waren 8674, 130110, 7—13, 7—15. (M. Crt.) Oostburg, 19 Maart 1913. Aanvoer ruim, handel nogal vlug, omzet goed. Prijzen iets beter. per 100 KG. Oude Tarwe f 8.50 a f 10.25 N. Wintergerst 10.a 10.40 Zomergerst 9.75 a 10. Haver8.75 a 10.75 per HL. Rogge6.50 a 7. Kookerwten 9.a 10.50 Voererwten 7.50 a 8.75 Paardenboonen 8.75 a 9. Bruine boonen 8.a 10. De Heer en Mevrouw JOS. STIEGER- Van Koningsbruggen, betuigen bij dezen hunnen oprechten dank voor de zeer vele bewijzen van belangstelling bij degeboorte van hun Tweeling ondervonden. Kraamvisites worden gaarne afgewacht Donderdag 20 dezer van 21/2—uur. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal, op des voormiddags 10 uur, op het Ravelijn te Goes, in het bestaande o.a. uit: Planken, Latten, Sparren, Gebinten, Gordingen, Platen, Deuren, Kozijnen, Goten, 25000 Waalsteen, 10000 gewone Steen, 2000 Dakpannen, Leien enz. Do Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal, ten verzoeke van de erfgenamen van dhr. J. T0LH0EK Mz., in liet A. des voormiddags 10 uur, in de her berg van dhr. L. Veebeek te 's Graven polder, te 's Gravenpolder, plaatselijk gemerkt wijk A no. 112. aldaar, wijk A no. 111. 3. 2 H.A. 50 A. 20 c A. in den Westerlandpolder te Wolfertsdijk, Sectie H no. 184, in pacht tot rooven oogst 1915 bij C. Vette voor f 279.72 per jaar. 4. 1 H.A. 66 A. 20 c.A. te Baarsdorp, gemeente 'sHeer-Abtskerke, sectie F no. 499, in pacht tot 25 Nov. 1913 bij C. Oudendijk. De huizen zijn te bezichtigen Woens dag 19, Donderdag 20 en Woensdag 26 Maart a.s. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris, waar de kadastrale stukken en voorwaarden ter inzage liggen. B des namiddags 1 uur aan het sterf huis te '8 Gravenpolder, bestaande o.a. uit Mahoniehouten Kastje, dito Tafel, Bureau, diverse Tafels, Stoelen, 2 Kachels, Spiegels, Lampen, Pendule, Hangklok, eikenhouten Kist, Vloerkleeden, 2 Veeren- bedden, Blik-, Glas- en Aardewerk, 5 Kippen en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. De deurwaarders HOLLMANN VERHOEK, te Goes, zullen des voormiddags om 10 uur, op de hof stede en ten verzoeke van den heer C. DE N000 te Baarsdorp, bij 's Heer Arends- kerke bestaande uit: als zwarte Merrie oud 4 jaar (veulen- dragend), zwarte Merrie oud 7 jaar (veulendragend), zwarte Merrie oud 2 jaar, vos Merrie oud 4 jaar, zwarte Merrie oud 14 jaar, 2 vosse Merries oud 1 jaar, 2 bruine Merries oud 1 jaar. als8 Melk- en Kalfkoeien, 4 Kalf- vaarzen, 2 éénjarige Ossen, 2 ander- halfjarige Ossen, één l'/2-jarige Vaars, 5 éénjarige Vaarzen, 6 Aanhoudkalvers (vaarsjes), 4 Loopvarkens, Zeug met Biggen. Voorts Utrechtsch Wagentje met Portieren, Tilbury, 2 Boerenwagens op ijzeren assen, Driewielskar, 2 Slepers, Rolwagen, Zaaddorschzeil, Molbord, 10 Eggen en 5 Ploegen in soort, 1 Snij-, 1 Moes- en 1 Schijfjesmolen, Hooihark, Tuimel- karn, Kiekenren, Landbouwgereedschap pen, Harnassement, 8 Koekleeden, 20 H.L. Zetaardappels, 2 Watertonnen groot 300 Liter, en daarna: Op de hofstede GEEN mtulek en GEEN stalling. Bergplaats voor rijwielen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3