Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. Alloop verkoopingen, aanbestedingen enz Marktberichten. Correspondentie Burgerlijke Stand. Op uitnoodiging van het Comité Z.- Beveland der R. K. Bijz. Onderwijzers de gesproken woorden van dhr. de Mu- ralt. En om hem eens te doen inzien, hoe treurig, hoe schandelijk de Roo-m- schen hier in het 4e district bij de post vertegenwoordigd zijn, zullen we in het Paaschnunmier eens eene statistiek ge ven, hoeveel Roomschen hier in hhet district Oostlmrg hij de post zijn. Een hetere weerlegging op zulke redevoerin gen kunnen we niet maken. Hopen we, dat dhr. de Muralt dan bij het lezen dier „Graag-op-baantjes-lijst" het desbetreffende gedeelte zal weglaten in zijne nog te houden lezingen. Uw briefschrijver. Obg. 14 Febr. 1913. Hoofdplaat De afdeeling Hoofdplaat van de R. K. Kiesvereeniging in Zeeu wsch- Vlaanderen W. D. heeft in harej.l. Zon dag gehounen vergadering tot candidaat voor de Tweede Kamer met algemeene stemmen aangenomen, Mr. P. Dieleman, advocaat te Middelburg' Men meldt ons uit Ivapelle, dat daar wegens gemis aan planten voor de sel derijteelt dit jaar zooveel z.g. jamboonen zullen geteeld worden, waarvoor dan ook reeds contracten met opkoopers zijn afgesloten. Met het contracteeren van beetworte len gaat het nog niet vlug, daar de prijs (f 11.50) nog al laag wordt geacht. Zelfs waar iets meer werd geboden, gingen er nog maar weinigen op in. O N D E R W IJ S. Goes. Avondschool voor Hand werkslieden. Bij het gehouden over gangsexamen zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. Dronkers, A. v. d. Weel-©, G. K. van Wleele, J. P. Over keek©, A. de Jonge, J. Schipper, J. Yis- schor, C. W. Braam, J. Labeur, J. Oud- kerk, S. Dekker, C. Corstanje, C. van Iwaarden, W. J. v. d. Weert, D. de Jonge, A. C'orstanje, P'. Wondergem, J. G. Hollestelle, C. M. Schipper, C. Kosten, Herex. Ned.: .1. J. Goedegebuur. Herex. wisk.: C. Schipper', J. Kole, M. Verburg, J. Zandee, B, van. lucre. Afgewezen 9. Ziek 1. Van de 2e naar do 3e klasseJ. M. v. d. Berge, W. K. Wpssel, E, A. de Bourgraaf, A. -T. M. Jacobs, J. A. L. Bom, W. Hijman, J. C. den Herder, L. A. de Jong, A. Verburg, M. Tramp-er, A. J. Viergever, A. Joosse, P. Slabhé- hoorn, J. v. Baaien, A. J. Foudraine, I h'er-ex. Wisk., L. Frankin, id., L. de Jong, h'er-ex. Handt. Afgewezen 12. j Ziek 1. Van de 3e naar de 4e klasse: M. Wondergem, C. van Damme, G. C. Kuij1- t per, J. Crucq, P. B. Oranje, G. Linden- I bergh, J. A. Hoogvliet, M. Reijerse, J. Kriense Locker, J. P. Welleman, Z. Eis- inan, L. D. Smit, J. de Ivok, P. A. Butler. Her-examen Wiskunde: M. W. de Bruijne, I C. C. Melse. Afgewezen 4. Hierna reikte de heer Hajenius, na I eerst een pakkende toespraak te hebben I gehouden, aan de navolgende jongens bet diploma uit: M. Mecuwsen, J. C. Dek ker, J. E. C. Vroegop, Th. A. v. d. Heil, t L. Dekker, M. G. Wjlleboer, C. Van j Oosten. Afgewezen 2. Tot de le klasse der Ghr. Normaal - I school alhier zijn toegelaten: Jan Dagevos I van Kloetinge, Adriaan Schrijver, Daniël I le Co-q en Elisabeth Barbier, alles van Goes; Cornelia: de Koning en Jan Filipse, E beiden v;an KrabbendijkeJan Wiestveer I van 's Gravenpolder en (voorw.) Pieter- I nella de Waard van Kapelle. Ziari'<zi3. De heer S. Jansma, leeraar I aan de Ambachtsschool alhier, komt voor I als no. 1 op de voordracht voor leeraar I aan de Ambachtsschool te Leeuwarden. den voorzitter voor diens waardeerende j v/ooi den en spreekt den wensch uit, dat de bestaande goede geest en werklust in de afdeeling moge blijve bestaan. Vervolgens verwelkomt de voorzitter Juffr. Simons uit Kruiningen en Juiïr. Remmerswaal uit Kwadendamme, de eerste als nieuw lid, de tweede als gast ter vergadering aanwezig. De voorzitter memoreert de voornaamste feiten sedert, de laatste vergadering en wijst daarbij op de gevoerde gelijkstellings-propaganda en den aanstaande Katholieki ndag. De secretaris geeft zijn jaarverslag over 'tafgeloopen jaar. Zeeland kan met voldoening op 't afgeloopen jaar terugzien. De heer W. Limonard geeft zijn fin anti- ij el jaarverslag. Bij monde van den voor zitter ontvangt de heer Limonard den dank der vergadering voor zijn accuraat finantiëel belieer. Vervolgens geeft de heer van Nieuw- kuyk als voorzitter van bet gelijkstellings comité voor Walcheren veislag van de op Walcheren gehouden gelijkstellings- propaganda. Spreker wijst op het groote succes der meeting te Vlissingen, waar de heeren Blum en baron v. Wijnbergen voor bet recht der bijzondere school optraden. De heer P. v. Hest, voorzitter van het gelijkstellings-comitó over Zuid-Beveland, geeft verslag over de aldaar gevoerde propaganda. Spreker brengt dank aan de rechtselie kiesvereenigingen te Goes, met name aan den lieer Vienings, voor de zeer royale wijze waarop deze bet Comité ter wille waren door te bewerken dat op de gehouden Coalitie-Meeting te Goes de heer baron van Wijnbergen de gelijkstellingskwestie zou behandelen. Vervolgens gewaagt spreker van de met veel succes gevoerde landelijke propa ganda, De lieer Vienings, redacteur (Ier Nieuwe Zeeuwsche Courant, trad met liet onderwerp der gelijkstelling op voor de verschillende kiesvereenigingen op Zuid-Beveland. De voorzitter brengt namens de ver gadering nog dank aan allen, maar vooral aan de Eerw. Heeren Geestelijken voor don steun en de welwillendheid aan de Afdeeling „Zeeland" bij haar gelijkstel- lingsprop:iganda betoond. De heeren Janssen en Plaizier werden als bestuursleden herkozen. Na de pauze verwelkomt de voorzitter de dames Juiïr. Pouleyn Middelburg, Juffr. Velge Vlissingen, de heer J. H. Turfing Middelburg en de lieer J. C. Ohms Hansweerd, allen inmiddels aange komen en voor 'teirst als lid Ier ver gadering aanwezig. Naar de algemeene vergadering op Pinksterdrie te Rotterdam worden afgevaardigd de heeren Jan-sen, van Hest on de Boer en de dames v. Groesen, Keizer en Verbeek. Alsnu verkrijgt de heer M. D. Casten- miller van Vlissingen liet woord voor zfin inleiding„Een proeve met pen en inkt in de laagste klasse". De heer Castenmiller bespreekt de aan de R.K Jongensschool te Vlissingen gevolgde methode voor liet schrijfonderwijs. Uit de lezing van spreker en de proefblaad- jes, door hem ter bezichtiging medege bracht, zagen we wat een prachtige resultaten met samenwerking, overleg en ernstige wil te bereiken zijn, als men de kinderen der laagste klasse reeds dadelijk met pen en inkt schrijven laat. Uit de lezing van don lieer Casten miller en de levendige discussie, waartoe zij aanleiding gaf, viel voor de vergade ring veel te loeren. Inleider ontving den welverdienden dank der vergadering. Bij de rondvraag moedigt de heer Plaizier het retraite-bezoek aan, terwifi de heer van der Hennef de aanwezigen aanspoort niet toestemming van hun besturen allen op de a.s. katholiekendag te verschijnen. De voorzitter, na dank voor goede opkomst en hartelijke deelneming aan de discussies, sluit hierna met gebed Men meldt ons van geachte zijde: l)e „Nieuwe Zeeuwsche Courant" van 15 dezer vermeldt de samenstelling der commissie belast met het afnemen der acte-examens lager onderwijs voor Zee land. Zonderen wij uit de examinatoren voor vrije- en ordeoefeningen en nuttige handwerken uit, dan blijkt, dat er van de twintig deskundigen geen enkele werkzaam is bij het Katholiek bijzonder onderwijs in onze 'provincie. Waarschijnlijk zijn de onderwijzers valn de Katholieke bijzondere scholen een min derwaardige soortX. Vlissingen. Voor het examen nuttige handwerken is te 's Gravenhage geslaagd mej. G. Berg, alhier. (VI. Crt.) Vergadering der Afdeeling „Zeeland" van R.K Bijz. Onderwijzers op 15 Maart j I te Goes in hotel Zoutkeet. -■ Ondanks het slechte weer was deze vergadering zeer goed bezocht. De Hoog Eerwaarde Heer J. M. J. Baedc, Geestelijk Adviseur, was mede aanwezig. De voorzitter, de heer R. G. van Nieuvvkuyk te Vlissingen, heette den Geestelijk Adviseur zeer hartelijk welkom en dankte hem voor diens belangstelling in het werk der Afdeeling „Zeeland". De HoogEerwaarde Deken, die slechts kort ter vergadering kon blijven, dankt deze gezellige gadering. en hoogst nuttige ver- Rechtiaken. Bij vonnis van het Kantongerecht te Goes zijn veroordeeld wegens: overtreding Leerplichtwet: W. de P. te Go-es, f 0,50 1). s, 1 d. h'.hij le herh. A. B. te Ierseke, f3 1». s. 3 d. hl, M. v. S., te Ierseke, f8 b. s. 4 d. h.' jagen zonder akte en vergunning: H C. S. te 's Heerenhoek, 2 maal f5 b. s 2 maal 3 d. h.., uitl. gew. of fö b. s 3d. h.; niet beletten dat hond wild opspoort C. B. te Nieuwdorp, f5 b. s. 3 h. zich buiten openbare wegen en voet paden met een wildstrik bevinden: J. B-. B. te 's Gravenpolder, fö b. s. week tuchtschool, uitl. strik of f0,25 b s. 1 week tuchtschool zonder akte wild vervoeren: J. G. Pz te 's Heerenhoek, fö b. s. 3 d. h., uitl haas of f 1,50 b. s. 3 d. h. in .gesloten jachttijd wild vervoeren L. d. V., te 's Heerenhoek, f5 b. s. i d. h., haas en vier wildstrikken verb. J. C. M. te Kats, f 10 b. s. 3 d. h. haas Verb.; visschen met verboden vischtuigC K., A. v. d. D., beiden te Heinkenszand ieder f 1 b. s. 1 cl. h., 3 welies verb. strooperijA. M. te Baarland, f 10 1 s. 5 d. hl.; straatschenderijJ. B. Pz. te Kwaden damme, teruggeven, W,. B. Jz. te Nisse, £0,50 h. s. 1 week tuchtschool, M. M. II., J. J., allen te Nisse, ieder f0,50 b- s. 1 d. lx., J. J. de P. te Goes-, fl b. s. 1 d. h., J. M„ J. S., C. v. Lj.f, H. S., allen te Baarland, ieder f2 b. s. 2 d. h., J. v. d. P. te Ierseke, f5 b. s. .1 week tuchtschool; in dronkenschap iemands veiligheid be dreigen: L. J. W., zonder bekende woon plaats, f 10 b. s. 3 d. h:.; trekdier onbeheerd op weg laten staan: C. R. te 's Gravenpolder, f2 b. s. 1 d. Ih. burengerucht verwekkenC. v. d. M. te Goes, onderzoek hervatten op 31 Maart 1913; loopen over bezaaiden grond: J. v. II. te Ierseke, f3 b. s. 3 d. jhi. op straat voetballen: A. J. F., F. D., beiden te Goes, ieder f 1 b. s. 1 week tuchtschool overtreding meeldauwwet: A. J. M. .1. te Goes, fl b. s. 1 d. h.; op straat een leuning beschrijven: P. J. N. te Wiolp-haartsdijk, f0,50 b. s. 1 week tuchtschool; fietsen op zijpad van een straat: Th'. A. T. te Go-es, f 1 b. s. 1 week tuchtseh. op straat met sneeuwballen gooien: C. D. te Wiemeldinge, teruggeven, J. Wj. B. te 'Wemeldinge, f0,50 b. s. 1 d. hl., J. N., J. J., beiden te Wemeldinge, ieder f0,50 b. s. 1 week tuchtschool; niet voldoen aan bevolen schouw: J. I). E. te H-oedekenskerke, f 1 1>. s. 1 d. h.; gestorven vee niet begraven: P. Z. te Heinkenszand, f2 b>. s. 1 d. hl; niet uitwijken voor een fietser: M. I). te Kruiningen, f 2 b. s. 1 week tuchtseh. fietsen zonder bel: A. L. te 'sHerto- genbosch, fl b. s. 1 d. h.; 'savonds rijden zonder licht: C. S. te Goes, W. J. K. te Kruiningen, P. de K. te 's Gravenpolder, ieder fl b s 1 d. li.; 's avonds fietsen zonder licht: Ph. P. te Goes, C. V. te 's Heer Arendskerkfe-, F. B. te Wemeldinge, J. de J. te 's Heeren hoek, J. B. te Heinkenszand, ieder fl b. s. 1 d. h.; Schelde bevisschen zonder consent te vertoonen: A. G. Pz., C. L. Gz., beiden te Ierseke, ieder fl b. s. 1 d. Ji.; Schelde bevisschen zonder consent: Ph. J. v. d. P. Jz. te Ierseke, f 1 b. s. 1 d. h.; zonder vergunning eens anders a-fge- hakend pterceel in Schelde bevissohen 1. Y\ IC, N. IC, beiden te Ierseke, ieder f2 h. s. 2d. hl; schelpdieren rapen aan voet van water- keerenden dijk: J. C. N. te Wemeldinge, f 1 b. s. 1 week tuchtschool, A. de W te Biez-elinge, J. C. v. H. te Goes, A. Z. te Biezelinge, ieder f 1 b. s. 1 d. h., M. II. te s Heer Arendskerke, teruggeven dronkenschapI. II. te Colijnsplaat, M. de W. te Vlijmen, ieder f2 b. s. 2 d. h., P. v. d. V. te Osseniss-e, f3 b. s. 3 d! h., C. Z. te 's Heer Hendriksirinderen, f5 b. s. 3 d. h., J. V. te Heinkens zand f10 b-, s. 3 d. h., A. Wj. de M, te Hansweerd, f 15 b. s. 3 d. h. Bekrachtigd werden de Vonnissen tegen L. V. Mzn. te Goes, wegens dronken schap bij 5e herhaling, 3 weken, hech tenis; tegen J. S. B. te Kortgene, wegens dronkenschap bij 2e herhaling, 1 week hechtenis. Vrijgesproken werden: II. V. Jz. te Krui ningen van de bem ten laste gelegde overtreding in gesloten jachttijd jagen zonder consent en vergunning; P. v. 'tW. te Heinkenszand van. de hem ten laste gelegde overtreding Meeldauwwet, M. E te Ierseke, van de hem ten laste ge legde overtreding zonder vergunning eens andere afgebakend perceel in Schelde be visschen. Vervolg Rechtzaken Middelburg. Vervolgens stonden terecht Johanna So phia N. en haar 17-jarrige dochter Theo dora Johanna Wilhelmina C., heiden uit Vlissingen, beklaagd van mishandeling Do eerste getuige, M. Kaufman, eclit- genoofce van P. Marijs, verklaarde, dat er een woordenwisseling met beklaagden, hare buurvrouwen, ontstond, en beklaag den haar daarop in het gezicht sloegen waardoor haar kunstgebit beschadigd werd, zij eischte f 10 schadevergoeding en stelden zich civiele partij. Do moeder-beklaagde zeide niet gesla gen. te hebben, alleen heeft zij ter wille van haar kind klappen afgeweerd. De dochter zeide, dat getuige de eer- sprak Wat (leZe ^bslist tef?en- Op een vraag van den verdediger, mr. 'i i i zeide getuige, dat zij volhield beklaagde-dochter niet te heb ben belasterd. De verdediger vroeg hier goed nota van te nemen, waarop de president zeide, ken fi ad met de misliandeling te ma. Mr. Zaaijer wilde het alleen consta- teeren van de waarde van de getuigen De tweede getuige, M. van Leerdam, zag de mishandeling, maar zag de eerste getuige met slaan en hoorde ook g-een woordentwist. 8 De derde getuige, J. A. van Gelder wist ook met anders dan dat beklaag- den sloegen. De eisch luidde voor de moedor f 14 of J4 daSen hechtenis, voor de dochter f7 of 14 dagen tuchtschool. De verdediger wees er op, dat beklaag den -kalm en rustig leven, maar het steekt anderer oogen uit, dat ziji altijd neties voor den dag komen. Dit doet Sr plaatjes ontstaan, en de gemeenste din gen worden van de dochter verteld. Het is geen wonder, dat men dan kwaad wordt. Pleiter vertrouwt, dat de recht bank hiermede rekening zal houden. Voor de rechtbank te Middelburg werd Vrijdagmorgen behandeld de zaak tegen den 28-jarigen A. A. B. uit St. Jansteen, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van in vereeniging met zekeren T., een Bel gisch deserteur, die reeds in België ver oordeeld is, in den nacht van 30 Sep tember op 1 October 1912 te hebben in gebroken bij den landbouwer van Dorsse- laar en daar geld en voorwerpen v-an waarde te hebben o-ntvreemd. Op beklaagde was een muntstuk ge vonden, dat gemerkt was en dat beslist erkend werd als van den diefstal af komstig. Beklaagde ontkende alle schuld, doch kon niet zeggen hoe hij' het bedoelde geldstuk in zijh bezit kreeg. T. had B. beslist als zijn medeplichtige aangewezen. Het O. M. eischte 5 jaar met aftrek van het voorarrest; de verdediger, mr. J. F. van Dei-nse, bepleitte vrijspraak. Raad van Beroep. In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van den Raad van beroep voor de Ongevallenverzekering, had de uitspraak plaats inzakte C. v. d. E., Souburg, waarbij de beslissing dei- Rijksbank werd vernietigd en aan klager met ingang van 6 Januari 1913 een rente werd toegekend van 35 cent per werk dag.. De beslissingen van de Rijksbank wer den bevestigd en aan klagers de vorde ringen ontzegd inzake firma v. d. V. Middelburg, P. T. L. v. V., Rotterdam, C. S., Middelburg, O. N., Selzaete. Middelburg Zondag 9 Maart was bet 50 jaar geleden, dat dhr. J. A. Zip ver bonden werd ,aan de Spaarbank der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen alhier. Aanvankelijk aangesteld als hulp van den toenmaligen kassie-r-boeklhouder dhr. W. J. Zip, werd hij achtereenvolgens in 1869 benoemd tot adjunct-kassier, in September 1.878 tot kassier en in October van dat jaar als lid der commissie geïnstalleerd. Hedenmiddag werd dit feit in de ver gadering der oommissie hij monde van den wjaarnemenden voorzitter, dhr. mr. F. N. van der Bilt, herdacht. Spreker bracht dhr. Zip dank voor wat hij voor de spaarbank heeft gedaan en sprak den wensch uit, dat hij nog lang zijn krach ten aan deze inrichting zal mogen ver- leenen. Eerde Vannacht is overleden het. 1-e Kamerlid R. T. Baron Pallandt van Eerde. De overledene behoorde tot de Chr.-Hist. partij. IJmuiden. In de hiaven is een schip gezonken. De ha-ven is officieel gesloten. De sleepboot „IJmuiden" heeft de opva renden gered. Vanmorgen zijn zij naar Engeland .vertrokken. De gezagvoerder en bemanning der sleepboot werd gehuldigd. Brussel. Men verwbcht hier binnen kort het bezoek van den Koning van Denemarken, ter gelegenheid van zijn v-oorj'aarsreis naar Parijs. De Koning zal eenige dagen te Brussel vertoeven. New-york. (Hlsbl.) Inbreskers wisten een kelder van een beleeningsgebouw te ondergraven en de kluis te farceeren. Een kwhrt millioen dollar aan juweelen en een half miilioen aan geldswaardige papieren werd buitgemaakt. Londen. De „Exchange telegraph" meldt, dat onder de Bulgaren bij Sjorloe een afdeeling aan het muiten sloeg. De soldaten eischten naar hun land te wor den teruggezonden om de alkkers te be zaaien. Lissabon. (Hlsbl.). Bij Vianna-Castell-i is een sloep met 8 studenten omgeslagen; 5 opvarenden verdronken. Goes. In de j.l. Vrijdagavond gehou den kerkvergadering is besloten het bou wen van een school met zusterswoning, kapel enz. op te dragen aan den laagsten inschrijver J. M. van Riet te Goes, voor de som valn f 46200. Afloop openbaren verkoop, ge- honden alhier ,op 14 Maart, ten over staan van notaris E-. C. van Dissel te Goes. Huis aan het Bekhof. Koop-er Johs. Tramper q.q., voor f900. Dito- aan de Dominicusstraat. Kooper Chr. Sonke q.q., voor f 690. Drie woonhuizen aan d-e Mosselstraat. Kooper J. M. Straub te Kloetinge, voor f 1650. Huis aan de derde Torenstraat. Kooper Abr. Kosten q.q., voor f 365. Drie woonhuizen aan den Mosselh-oek. Kooper D. Poelman, voor f840. Eenige oijnsen, drukkende o-p- per- ceelen onder Ierseke en den eigendom van eenige perceelen onder Ierseke, in erfpacht bij verschillende personen te Ierseke. Kooper D. Poelman, vooir f560. De geveilde huizen staan alle te Ier seke en voor zooveel niet vermeld wonen de koopers -aldaar. Door notaris Hioolcn werd Vrijd.xg publiek verkocht, ten verzoeke van dhr. J. Westrate alhier: Pore. IV, weiland. Kooper dhr. J. Welk weder zullen wij hebben? Verwachting tot den avond van 18 Maart. Stormachtige, later afnemende zuidweste lijke tot noordwestelijken wind. Zwaarbe wolkte lucht, Buiig weer. Kouder. Ruissen, Wemeldinge, voor f4730; perc. VI en VII, bouwland. ICooper H. vlan Stel, Wemeldinge, v-opr f811; perc. VIII en IX, bouwland te W-aarde. Kooper dhr. G. Houtekamei' al-daar, Voor f2510; perc. X. een woonhuis te Wemeldinge. Kooper dhr. J. Hardenb-erg, aldaar, voor f966. Alles onverminderd 8</2 pCt. onkostem. Gent, 14 Maart 1913. Ter veemarkt van Woensdag, Donder dag en Vrijdag werden tezamen te koop gesteld13 schapen, 0 lammeren, 7 geiten, 128 kalveren, 1203 vette varkens, 30 loopers, 368 biggen, 6 melkkoeien, 7 groote ossen, 180 jonge ossen, 310 vaar zen, 139 vette koeien, 267 stieren, 280 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen en vaarzenvleesch fr. 1.75 a fr. 1.85; idem 2e qual. fr. 1.58 a fr. 1.68; koeien- vleeseh fr. 1.60 a fr. 1.70; idem 2e qual. fr. 1.40 a fr. 1.52, stierenvleesch fr. 1.42 a fr. 1.72; kalfsvleesch fr. 2.afr. 2.55; schapenvleesch fr. 1.55 a fr. 1.95; lam- merenvleesch fr. 1.80 a fr. 2.varkens- vleesch fr. 1.28 a fr. 1.48. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1.65; stieren fr. 1.41; kalveren fr. 2.30. Versch roet fr. 0.60 a fr. 0.90 en meer volgens gewicht. Er is Donderdag vette veemarkt ge weest, daardoor was er geen zwijnen- markt in de stallen. (M. Crt.) Cureghem-Anderlecht bij Brussel 15 Mrt. lieden werden aangevoerd: 1191 kal veren. Men betaalde per kilo: fr. 1.10, fr. 1.20 a fr. 1.45. (N. R. Crt.) IJzendijke, 15 Maart 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim met goeden omzet. Er was veol vraag, de prijzen onveranderd. Men besteedde voor Jarige Tarwe f 0.^a f 0. Nieuwe Tarwe 8.75 a 10.25 Nieuwe Rogge 6.50 a 6.75 Nieuwe Wintcrgerst 10.— a 10.25 Nieuwe Zomergerst 9.50 a 10. Haver10.— a 10.50 Paardenboonen 8.75 a 0. Groene Erwten 7.a 8 50 Kroonerwten 8.a 9.50 (M. Crt.) Rotterdam, 17 Maart 1913. Tarwe. Essex f 10.a f115'1. Wilhelmina f 9.90 a f 10.25. Bruine boonenf6.a f9.75. Afwijkende i 8.75 a f 9.25. Zeeuwsche Eieren f' 4.50 a f 4.75. Overniaasche Eieren 1' 4.60 a f 4.80. Varkens 27 ct. a 28"' ct. Lichte soort export a ct. Flink aangevoerd, markt flauw. Voor Duitschland 27 a 28r' ct. Aardappelen. Friesclie Eigenhei mers f 1.20 a f 1.40, Brielsclie Kralen 1' 0.a f 0.Zeeuwsche Eigenheimers f 1.30 a f 1.50, idem Blauwe f 2.a f 2.25, idem Bonte f 2.a f 2.25, idem Roode 10.a f 0.Bravo's f 1.50 5 f 1.75, prima Malta's 8 a 9 ct., per kilo. Tamelijke aanvoer, tamelijke vraag. M a s. Amer. Mixed loco f 136, stoo- mend f 134, Maart/April 1' 132'/,, Oct. lev. f 140, La Plata Oct. f 115. Ajuin. Aanvoer 8000 H.L. Prijzen: groote 40 ct., kleine 60 ct. Handel totaal lusteloos. V las. Veel verbetering in den toestand zoowel op liet land als op de markt meer vraag. Aanvoer 17400 steen blaauw, 4500 steen wit, 2.00 steen Gron., 950 steen Holl. geel. Prijzen Holl. blauw 38 a 60 stuivers Holl. geel 53 a 60 st. Gron. 50 a 54 st. België vrij flauw. Kortrijker iets flauwer. P. B. te R. Abonnementsgeld 1913 plus poliskosten in dank ontvangen. De Administratie Goes, le Huw.afk.16, Dirk van Waarde, 23 j. jm. te Kattendijke, onlangs te Gses en Neeltje Cornelia Westdorp 20 j. jd. te KattendijkeMarinns Remijn, 36 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Agatha Magnus, 37 j. wed. van Pieter Vette te 'sHeer Arendskerke onlangs te Goes. Geboren 14. Neeltje d. v. Janus Snoek en Adriana Jacoba Botbijl 16, Cornelia Johanna d. v. Marinus Cornelis Baarends en Jannetje Johanna Verbeem. 17. Levenloos aangegevenmannelijk kind van Ren-e Elgersma en Jacoba den Hollander. Middelburg. Bevallen: A. Lahr, geb. Bosch, z. Overleden: P. C. Zonnevijlle, 21 d.; A. P. Erigelherts, wed. G. de Bruijn, 88 j.; P. vh'n Sluijs, man van C-. J. Goethart, 74 j.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3