UIT ZEELAND. Laatste Bericl schreef„De heer Troelstra wordt met den dag meer ministrabel" Dat is dus nog wat anders dan „een of ander kerkelijk blaadje" 1 Ter verontschuldig moge strekken, dat, toen „De Nieuwe Courant" den heer Troelstra ministrabel noemde, zij nog vast hield aan haar vrees voor een Concen tratiekamp der vrijzinnigen en zich met angst in 'thart alvroeg: „En daarna? Wat moet er gebeuren, als zulk een Con centratie eens onverhoopt de overwin ning in Juni 1913 mocht behalen?" Sinds is er heel wat gebeurd. Alle vrees is afgeschud. Wordt daardoor de heer Troelstra echter minder ministra bel Integendeel 1 Katholieke propaganda voor de financieele gelij 'stelhng van Openbaar en Bijzonder Onderwijs. De Inter-dioeesane Commissie tot be vordering van bovengenoemde propaganda (Secretariaat: Emma weg 49, Maarssen) verzoekt ons het volgende te melden: Voor de tweede maal zal Donderdag 13 Maart a. s. verschijnen een zgn. „Oudersnummer" van „Het Katholieke Schoolblad", evenals den eersten keer in een oplaag van 400,000 exemplaren. Deze „Oudersnummers", waarin door alleszins bevoegden - Heeren Geestelij ken, politici en onderwijzers de in onze dagen zoo actueele schoolquaestie op populaire wijze wordt behandeld, wor den in ,elk aantal gratis en franco toe gezonden aan allen, die er om vragen, op de eenige voorwaarde, dat zij zich verbinden, ze zoo* doeltreffend mogelijk t© Verspreiden. Zij, die in December j.l. bet eerste „Oudersnummer" ontvangen hebben, be hoeven niet opnieuw aan te vragen, ten zij door hen eenige wijziging in hun aan vrage mocht worden gewenscht. Noodzakelijk blijft de Commissie het verder achten, dat allerwegen naast de propaganda door het gedrukte, krachtig ook de propaganda door het gesproken woord worde gevoerd. Enkele grootere plaatsen gaven reeds het goede voorbeeld, en in nog eenige andere zijn plannen in bewerking, maar van een algemeene pro paganda op deze wijze is nog lang geen sprake. De Commissie verklaart zich bereid, indien zulks noodig mocht zijn, het be leggen van propaganda-vergaderingen naar vermogen ook financieel te steunen. Doch op |ti wee voorwaardenle. dat men een Spreker doe optreden van de door haar gepubliceerde „sprekerslijst" en 2e. dat aanvragen, om zulken steun haar zeer tijdig bereiken. Alle aanvragen om „Oudersnummers", steun, enz. te richten tot den Secreta ris der Commissie: J. G. Suring, Emma- weg 49, Maarssen, bij wien ook steeds allo gewenschte inlichtingen zijn te bekomen. Goes. In de laatste helft van Februari zijn in deze gemeente ingekomen: B. J. Vos, administrateur, uit Amster dam, Singelstraat 106. M. Landman, winkelier, uit Kapelle, 's H. Hendrikskinderenstraat 72b. Th. E. Harterink, wed. K. Vollmer, uit Rotterdam, Oostwal 87c. Jobs. Dronkers, kleermaker, uit Vlis singen, Beestenmarkt 117. A. M. de Vroedt, kinderjuffrouw, uit Utrecht, Beestenmarkt 119. J. B. Vedder, strijkster, uit Reden, 's H. Hendrikskinderenstraat 97. Vertrokken P. J. Harinek, arbeider, naar G. Rapids (N.-A.) D. Verbeek, huisknecht, naar Utrecht. P. de Dreu, koopman, naar Colijnsplaat. J. A. Goemans, naar Zaandam. M. Schotman, klerk, naar Kloetinge. A. Vermeulen, koopman, naar Breda. J. F. P'olfliet, schildersknecht, naar Pijn- acker. P. W. F. Neukirchen, opzichter, naar Bremen. D. van Waarde, veldarbeider, naar Kat te ndijke. Maandag herdacht de heer M. Kor- stanje, huurkoetsiersknecht bij de firma Gebrs. Duvekot (stalhouderij) alhier, den dag, waarop hij vóór 40 jaren bij1 die firma als zoodanig in dienst trad. Ge durende al dien tijd heeft de heer K. getoond te zijn een nauwgezet en plichts- betrachtend koetsier, waarom dan ook clientèle en patroons steeds over hem ten volle tevreden waren en dezen dag voor hem tot een waren feestdag hebben gemaakt. Van verschillende zijden, alsook van zijn patroon, ontving de jubilaris stof felijke blijken van waardeering. Niettegen staande de heer K. reeds op hoogen leef tijd is gekomen, vervult hij nog iederen dag met lust en ijver zijn betrekking. De afdeeling Go-es van de Maat schappij tot bevordering van Toonkunst zal op 7 Mei uitvoeren Franciscus van Edgar Tinei. IJ k. Goes: voor Goes, 4, 5, 6, 7, 8, 13, 14 en 15 Maart. Voor Kattendijke 10 Maart. Voo-r Kloetinge 11 Maart en 12 Maart des voormiddags. Voor 's Heer Hendrikskinderen en Wissekerke (gem. 's Heer Arendskerke) 12 Maart des na middags. Hoedekenskerke 26 Maart, 's Gravenpoldervoor 's Gravenpolder en 'sHeer Abtskerke 27 Maart, Baarland: voor Baarland 28 Maart des voormiddags. Voor Oudelande 28 Maart des namiddags. Ellewoutsdijkvoor Ellewoutsdijk 29 Maart des voormiddags. Voor Driewegen 29 Maart. Wolp-haartsdijk 1 en 2 April. Dinsdagochtend hield de Znid-Be- velandsche Onderlinge Verzekering-maat schappij tegen hagelschade hare alge meene vergadering onder voorzitterschap van den heer 1. G. J. Kakebeeke. De no tulen der vorige algemeene vergadering worden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Alsnu wordt uitgebracht een Rapport over den toestand der Vereeni- ging, aan welk rapport wij het volgende ontleenen: Het jaar 1913 mag een zeer gelukkig jaar genoemd worden, waar men van hagelschade geheel verschoond bleef. Drie leden traden toe met bijna 70 H.A. land. Het ledental bedraagt thans 46 met ongeveer 2114 H.A. land. In 1911 telde de Maatschappij 43 leden met 2018 H.A. Land. Aan premie's werd ontvangen een bedrag van f551,56, d. i. een f30 meer dan in 1911. Aan de orde is daarop de bepaling der vergoeding die bij de totale verhage- ling hoogstens voor de verschillende ge wassen zal berekend worden, volgens art. 6 van bet huishoudelijk Reglement. Het bestuur stelt voor wederom dezelfde ver goeding te bepalen, waartoe zonder eenige discussie wordt besloten. De rekening over 1912, in ontvangst en uitgaaf bedragende f 8102.08=, met een goed slot van f 7943.765 (tegen een goed slot dienst 1911 v,an f7264.02) wordt goedgekeurd, en de penningmeester ge dechargeerd. De begrooting voor den dienst 1913 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 8693,765, met een post van f8568.755 voor onvoorziene uit gaven. De aftredende bestuursleden do heeren I. G. J. Kakebeeke, J. Koert en A. van den Dries worden bij acclamatie herbe noemd, terwijl als schatters jveder wer den aangewezen de tien hoeren, die ook verleden jaar deze betrekking vervulden. De voorzitter sluit hierop de vergade ring. (Zeeuw) De soirée der gymnastiekvereeniging „Volharding", Dinsdagavond j.l. in „V. O. V." alhier gehouden, is uitnemend gteslaagd. Zoowel de oefeningen vair „Vol harding", onder leiding van den heer Veen, leeraar in de gymnastiek aan de H. B. S. alhier, als die van de kra nige danresgymnasitiekvereeniging „Juli ana" van Vlissingen, onder leiding van d'en heer Van der Steen, vielen te be wonderen wegens hunne correctheid en ongedwongenheid. De ijverige directeur van „Volharding", de heer Bartelse, her innerde in zijn openingswoord aan de Welkome gelegenheid, welke „Volharding" biedt om zich gratis voor het gymnastiek- diplonra te bekwamen en daardoor on zen dienstplichtigen jongelieden verkor ting van diensttijd te verschaffen. De zaal van „V. O. V." was vol be langstellenden. „Volharding" heeft een mooien avond te boeken. Handelsbelangen vergaderde giste renavond. Officieel verslag in ons vol gend nummer. Middelburg. St. Vincentiusver- eeniging. Maandagavond hield de St. Vincentiusvereen. hare openbare verga dering, waarin zij verplicht is rekening en verantwoording te doen van de haar verleende bijdragen. Ofschoon deze bij- eenkomst Zondag van den kansel was aangekondigd, hetgeen, het spreekt van zelf, een uitnoodiging van alle parochia nen in zich sluit, waren behalve vijf leden der Conferentie uit Vlissingen, drie dames der St. Elisabeth- en vier der St. Anna-vereeniging, niet meer dan drie belangstellenden tegenwoordig. In een keurig gesteld verslag, waard door velen aangehoord te worden, herdacht de secretaris hetgeen in 1912 was ver richt. In aanmerking nemende de krachten en middelen waarover te beschikken viel, mocht 't afgeloopen jaar voorzeker vrucht baar worden genoemd. Tengevolge van veel huisbezoek wer den twee onwettige samenlevingen be ëindigd; de broeders bezoekers fungeer den als getuigen bij deze twee huwelijken. Het bezoeken der Katholieke school werd bevorderd. Meerdere afgedwaald-en wer den tot hun godsdienstplichten terugge bracht. Het aantal voogdijkinderen steeg tot veertien. Tien abonnementen op do „Nieuwe Zeeuwsche Courant" genomen, bezorgden twinlig arme gezinnen goede lectuur. De Bibliotheek telt 2200 boeken; voor elk wat wils; zij voldoet aan alle eischen. Een woord van oprechten dank werd gebracht aan den Weleerw. heer Spooi-man, thans te Rotterdam geplaatst, die tijd noch moeite ontzien heeft, de Bibliotheek op deze hoogte te brengen, 't Aantal leden vermeerderde helaas niet. De ontvangsten bedroegen f 762.36. Ver strekt werden o. a. 60 H.L. steenkolen, 47 paar schoenen; 8 paar klompen, 256 broeden, 5 K.G. spek; een kachel; 9 ledi kanten, bedden en toebehooren. Aan 59 aanvragen om kleeding kon worden vol daan, dank zij de ijverige medewerking der St. Anna-vereeniging en de gift der Zeeuwsche Vereeniging voor uitdeeling van kteedingstukfcen aan liefdadige ver- eenigingen. 39 keer werden kruideniers waren verschaft; elf maal onderstand ver leend in geld. Tot haar groot leedwezen was de Vereeniging dit jaar onmachtig warme spijs te verstrekken, doordat „Kin dervoeding" een eigen kokerij had inge richt en de exploitatie Voor St. Vincentius- kokerij te hoog kwamen. Ten einde zoo veel mogelijk de arme Katholieke gezin nen dit groot gemis te vergoeden, had de Vereeniging zich per circulaire gericht tot die parochianen, welke spijslijsten kochten. Goddank, allen, op één na, waren bereid, de gelden, voor de spijslijsten be- steed, de Vereeniging af te staan, waar door f 116,50 werd ontvangen. Moge God deze milde gevers hiervoor loonen. Op de in Juni te Utrecht gehouden vergadering van de besturen der Alge meene Commissiën voor Kinderbescher ming, was ook deze Vereeniging vertegen woordigd. Met een woord van dank aan den Zeer Eerw. Pastoor, de WelEerw. heeren Ka pelaans, St. Elisabeth- en Anna-vereeni ging, Armbestuur en donateurs, eindigde de secretaris zijn verslag. De ZeerEerw. heer Pastoor, ofschoon ongesteld en beter te bed dan ter verga,- dering, was met een der Kapelaans tegenwoordig. Z.Eerw. dankte de St. Vin- centiusvereeniging voor 't vele goede ter liefde Gods aan de armste parochianen gedaan en sprak verder zijn groote ver ontwaardiging uit over de geringe be langstelling van den kant der corpora ties en parochianen. Dat verdiende de St. Vincentiusvereeniging niet. Ondanks zijn ongesteldheid was Z.Eerw. gekomen. Zijn dubbele waardeering mocht de Ver eeniging vergoeding schenken. Warm ap plaus Tevens hoopte hij op een goede- sanienwerking va,n de Conferentie te Vlis singen inzake „Kinderbescherming". De president dankte Z.Eerw. voor zijn tegenwoordigheid en hartelijke woorden en sloot zich hij den laatsten wensch van Z.Eerw. aan. Aan de Middelburgsche Con ferentie zou het niet liggen 1 Voorts dankte hij den Kapelaan en verdere aanwezigen, inzonderheid de St. Anna,-vereeniging, voor de vele hemdjes en broekjes voor de Vereeniging genaaid en beval haar ten zeerste in aller milddadigheid aan. Moge volgend jaar de klacht van den ZeerEerw. heer Pastoor overbodig zijn en Kerk- zoowel als Armbestuur, Katho lieke Kring en St. Petruskring, kortom alle Katholieke vrouwen en mannen door hunne tegenwoordigheid toonen, het in stilte werken der St. Vincentius-vereeni- ging op prijs te stellen. Dan zal een ieder naar vermogen gaan bijdragen ter leniging der behoeften der armen en men bet zich tot eer gaan rekenen lid der St. Vinoentius-vereeniging te zijn. Gods onmisbare zegen zal Jan ongetwijfeld al ler deel zijn. Het zij1 zo®. De kapitein .11. Polvliet van liet 3e reg. inf. wordt overgeplaatst bij hel 7e reg. inf. te Amsterdam. Vlissingen. De gemeenteraad alhier is bijeen geroepen tegen Vrijdagmiddag a.s. te twee uur. Op de agenda staan o-. a.ontslag aan D. Dijkstra als keurmeester van visch; verkoop van gemeentegrond aian M. Maas en C. M. Dommisse Zn.; stemming over de amendementen en voorstellen betref fende verkoop van bouwgrond aan „Ge meenschappelijk Belang"; herziening der bepalingen betreffende minimumloon en maximumarbeidsduurhet verbod tot uit sluiting van de art. 1638c en d. B-. W. in bestekken. Voorts een voorstel om niet over te gaan tot. instelling van raadcommissies voor onderwijs en sociale aangelegenhe den; bestek voor herbouw ya,n den St. Jacobstoren; instelling van een armen raad; adres P. L. v. Ravesteijn c. s.; interpellatie-De Meij betreffende onderwijs- aangelegenheden. Door de Vlissingsche Duinwaterlei ding-Maatschappij, is aan den heer George Wilson te 's Gravenhflge, de levering en het leggen van een zinker bij de Keer sluis in het kanaal door Walcheren, op gedragen. Men is reeds met de werk zaamheden begonnen. (VI. Crt.) Dinsdagmiddag had de werkman B., werkzaam bij het Verlengen der helling van de Kon. Maatsch. „de Schelde" het ongeluk de kipkax met beton over de linkerhand te krijgen, waardoor deze vrij ernstig werd verwond. Na in de verband- kamer voorloop-ig te zijn verbonden, werd de man opgenomen in het St. Joseph ziekenhuis. Met de booten der maatschappij „Zeeland" zijn gedurende de maand Fe bruari vervoerd 7460 passagiers, tegen 7456 gedurende dezelfde maand in 1912. (VI. Crt.) Zierikzee Verslag van de bevindingen der handelingen der Gezondheidscommis sie, zetelende te Zierikzee, over het ja,ar 1912. Bij den aanvang van het verslagjaar bestond de Commissie uit de heeren J. A. Spruyt, voorzitterC. de Looze, A. van Rooyen, Jhr. R. R. L. de Muralt, Th. Lange, A. van der Weyde, B. Giljam, terwijl haar als secretaris was toege voegd dhr. mr. II. Polvliet. Wijziging in de samenstelling der Commissie had in den loop van het jaar niet plaats. Gedurende het verslagjaar werden 8 ge wone vergaderingen gehouden. De Com missie deed zich on het Congres voor Openbare Gezondheidsregeling te Middel burg vertegenwoordigen, terwijl van de vergaderingen van Voorzitters der Ge zondheidscommissies in Zeeland, die van 26 Maart en 28 Juni door den voor zitter, die van 11 December door den secretaris bijgewoond werden. Met het verstrekken van een kort over zicht van het in de vergaderingen der Commissie verhandelde, aan de plaatse lijke pers, werd voortgegaan, waardoor het publiek geregeld in de gelegenheid werd gesteld van de handelingen der Com missie kennis te nemen. De algemeene gezondheidstoestand was in het verslagjaar vrij gunstig. De diphthe- rie, de meest heersehende ziekte1, had een vrij goedaardig karakter. Het sterfte cijfer in het algemeen, en dat der zui gelingen in het bijzonder, was lager dan in vorige jaren, doch in sommige gemeen ten niettemin ver boven het gemiddelde; de Commissie verklaarde zich dan ook onmiddellijk bereid mede te werken aan de voorgenomen enquête naar de oorza ken der hoogo zuigelingen-sterfte in de provincie Zeeland. Voorzitter en secre taris der Oommissie werden aangewezen om haar als gedelegeerde en diens plaats vervanger op de vergaderingen der Ce-n- (rale Commissie te vertegenwoordigen. De Commissie vestigde de aandacht van het gemeentebestuur van Zierikzee op het feit, dat de voet van den St. Lievens- toren, vooral gedurende den tijd van den jaarlijkschen schoonmaak, gebruikt wordt als bergplaats van puin, behangselpapier enz., hetwelk bij eiken wind over het geheele plein aldaar verspreid wordt. Vooral met het oog op de aanwezig heid van ©en tweetal scholen in de na bijheid, achtte de Commissie dezen toe- stand zeer ongewenscht, en werd voor gesteld daaraan door strenger politietoe zicht een einde te maken, waarbij het plaatsen van een bord met het verbod van neerwerpen van puin enz., aanbeve ling zou verdienen. Van ©enig gevolg aan dit advies gege ven, is der Commissie niets gebleken. Door het gemeentebestuur werd het ad vies der Commissie ingewonnen over de voorgenomen verplaatsing der Stadsmest- va,alt, waarbij twee denkbeelden werden verdedigd, n.l. óf de bestaande mestvaalt over te brengen naar een ander terrein, vej-der van de bebouwde kom gelegen, óf de afvalstoffen te werpen in het Kaas- kenswater. Daar in liet laatste geval gas- ontwikkeling tengevolge van rotting zou plaats hebben en dus het vuil weer bo,ven- komen zou, werd dit denkbeeld ontraden, ook, omdat bij oostelijken wind in de gemeente minder aangename geuren zou den. waarneembaar zijn. De Raad bleek zich met het advies der Commissie te vereenig,en en verwierp met groot© meerderheid het denkbeeld, het Kaaskens,water te bestemmen vo,or mest- bewaarplaats, terwijl het plan verplaat sing naar een ander terrein werd aange nomen, waarmede een jarenlange zaak tot oplossing is gekomen. In den loop van het verslagjaar werd bet systematisch woningonderzoek in de gemeenten Zierikzee en Zonnemaire te® einde gebracht en in St. P'hilipsland aan gevangen; hef ligt in de bedoeling dei- Commissie het onderzoek in laatstge noemde gemeente spoedig af te werken, en daarna de gemeente Bruiniss© te be zoeken. Behalve in de gemeenten Zierikzee en Zonnemaire, werden ook in enkele andere gemeenten een of meer woningen ter ver betering voorgedragen, nadat door inge komen klachten de aandacht der Com missie op bedoelde perceelen was ge vestigd. Aan de gemeentebesturen werd voorgesteld de verbetering te gelasten va,n 1 woning te Burgh, 2 woningen te Elle- meet, 31 te Zierikzee, 16 te Zonnemaire, alzoo totaal 50 woningen, terwijl 2 wo ningen te Duivendijke voor onbewoonbaar- verklaring werden voorgedragen. (Wordt vervolgd.) Hoedekenskerke. In de Maandagmiddag gehouden vergadering van ingelanden van het waterschap „Hoedekenskerke, waren 16 va,n de 20 stemgerechtigde ingelanden tegenwoordig. De begrooting dienst 1913 14 werd opgemaakt. Het dijkgeschot werd op f 12 per H.A. bepaald. Besloten werd een leening aan te gaan voor begrinting van diverse aardewegen in liet waterschap gelegen, tot een bedrag van f 9000. Kruiningen. Maandagavond omstreeks tien uur, brandde de schuur van A. F. alhier af, waarin zich een groote hoeveel heid ajuin- en peeënzaad bevond met een partij sjalotten, werktuigen, een fiets, enz. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Hoewel er weinig gevaiar voor de om geving bestond, gaf de spuit toch nog water. 's Gravenpolder. De vrachtrijder Johse, gisteren van Goes huiswaarts keerende, is op den 's Gravenpolderschen weg aan gereden door een koetsier van Drie wegen. De heer Jobse wilde nog uit wijken, maar zulks gelukte hem niet. Hij kwam onder bet gerij en had het onge luk twee ribben te breken. Veere. Nadat Maandag 24 Febr. j.l. dooi den heer T. Kielstra, assistent-zuivelcon- sulent der Zeeuwsche Landbouw-Maat- schappij, alhier eene lezing met lichtbeel den was gehouden over de verbetering van liet geitenras, werd gisterenavond eene vergadering gehouden, welke weder om door den heer Kielstra werd bijge woond, die op tal van vragen aan de vrij talrijke aanwezigen nadere inlichtin gen verschafte, waarop oprichting eener vereeniging volgde, waartoe 45 leden met 106 geiten toetraden. Een reglement werd mede onder voorlichting ,yan den heer Kielstra vastgesteld. Het bestuur werd na herhaalde stemmingen als volgt samenge- Welk weder zullen wij hebben? Verwachting tot den avond van 6"Maart. Meest stormachtige tot krachtigen zuid westelijken wind. Zwaar bewolkte lucht. Waarschijnlijk regenbuien Weinig verandering van temperatuur. steld: J. C. Brouwer, voorzitter, A. de Nood, secretaris, A. de Poorte, penning meester, P. van de Boss© en C. Melis, bestuursleden. Oostburg. Door den Commissaris dei- Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeen te Oostburg dhr. P. Leenhouts, ter ver vanging van dhr. J. Koo-ls, die over leden is. Heden (Donderdag) 6 Maart zal door den fabrikantenbond der suiker bieten de prijs der bieten per 1000 K.G. worden vastgesteld. Op Vrijdag a. s. zal een begin gemaakt worden met contrac- teeren voor de campagne 191314. IJzendijke. Men schrijft ons lil de j.l. gehouden vergadering van de vereeniging „Ambachtsschool voor Oostburg en omstreken" zijn twee nieuwe bestuursleden gekozen, daar dit aantal van 9 op 11 is gebracht. Dat de Katholieken thans een prachtig figuur maken aan de Ambachtsschool kan blijken uit het volgende „Graag-op- baantjes-lijstje" Niet-Kath. Kath, Bestuursleden 10 1 Directeur 1 0 Vakonderwijzers 4 0 Gewoon onderwijzer 1 0 Concierge 1 0 Totaal 17 1 Dat iszegge en schreeuwe Vis deel. Het heeft den schijn, alsof hoven de deur der Ambachtsschool te lezen staat: ..Roomsch geld mag wel binnenkomen, maar Roomsche ambachtsschool-ambtena ren blijven buiten!" Hopen we, dat dit schrijven eens on der de aandacht komt van alle R.-K. uil het 4e district. Dan zullen ze zien, wat wij op het j gebied der baantjes van de vrijzinnigen I te wachten hebben. „Quousque tandem?" „Hoe lang nog?" Koewacht. Vrijdagnamiddag werd hier j! eene openbare vergadering van den ge- I meenteraad gehouden, waarop allo leden tegenwoordig waren. De secretaris gaf lezing van de vol gende ingekomen stukken 1. Brief van Ged. Staten met goed keuring der wijzigingen aangebracht in de verordening jaarwedden onderwijzers. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Brief van de voorloopige commissie m zake oprichting electrische centrale voor Zeeuwsch-VIaanderen met verzoek een lid van den raad aan te wijzen om zitting te nemen in de commissie, welke f- lot taak heeft een onderzoek in te stel- I len naar de mogelijkheid van het stich ten eener electrische centrale in deze streken. Wordt aangehouden tot de volgende ver gadering. 3. Adres v. d. telefoonhouder alhier ver zoekende verhooging zijner jaarwedde we- 9 gens meer werk met de spreekcel. Wordt eveneens aangehouden tot de volgende vergadering. Alsnu komt aan de orde regeling jaar- I markt. Deze wordt vastgesteld op Woens- f- dag 2 April en zal op de gewone wijze I gehouden worden. Dezelfde prijzen als de j vorige jaren zullen uitgeloofd worden. Al leen zullen twee prijzen van f 1,75 enB f 1,25 bijgevoegd worden voor de geitel. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur (vac. B. A. v. d. Eeckhout) wordt me!M 5 stemmen gekozen Ij. v. d. Eeckhout. ijs J. v. d. Bilt verkreeg 2 stemmen. Tot leden van de commissie tot w-B ring van schoolverzuim worden met ai I gemeene stemmen herbenoemd de he- I ren A. Geerards, J. A. Boddaert, P. v. f I Wall© en Ch. Swartelee. Daarna gaat de raad in geheime zitting H tot vaststelling kohier hoofdelijken om- ij slag voor het jaar 1913. Breskens. in onze gemeente en in bijna H alle plaatsen van het vierde district word'- I in den laatsten tijd veel Argentijnse!' vleesch ingevoerd. Op sommige plaats» trekt het bizonder goed: men heeft daar 200 tot 250 K.G. vleesch per week. F' I grijpelijk is het, dat de slagers hierdoor in oen lastig parket komen en schal' I zullen lijden. Bij grooteren invoer in obi I steden zal deze vleeschhandel zelfs <1 I den prijs van het vee, dat op de niarktc I aangevoerd wordt, van invloed zijn. Vrouw J. had alhier het ongel»-1 van den zolder te vallen, met het ge volg, da,t zij op haar hoofd op den vl* terecht kwam. Men vreest, volgens den geneesheer, voor een© hersenschudding- Groede Benoemd tot buitengewoon of' zichter bij het maken van een beschoei ing van gewapend beton met bijkomende werken in de haven te Breskens de heef J. Becu alhier. Cazand Kiezerskweek I Voor 1913 ri hier bijgekomen 29 kiezers, zijnde: 3 11 wonende zoons, 1 spaarbankkiezer, loonkiezers en 11 belastiiigkiezers. M'en schrijft ons: Had mi jaar reeds eenige hoop-, dat meenten Krahbendijke, Ril Waarde een electrische cent den opgericht, daar door d gemeenten besloten was om looze vennootschap Nation teitswerken te 's Gravenhag- gen, een rapport, uit te brei mogelijkheid to-t oprichting schijnt men van plan vexai Maandag toch is te Krabbel m'e-entehuize eene vergaderii bijg'èwoond door de dagelijks en enkele raadsleden dier meenten, teneinde te sprot oprichting eener gasfabriek Dooi- Gedeputeerde Staten nieuwbedijkten polder in het den naam gegeven van „Van polder". Ilij den dienst der dir. I enz. is: eervol ontslag verlj 1 Mei aan den kommies 1-e kers te Hulst; verplaatst komm. 3e kl. F. v. d. Weide| op Zoom naar Oostburg; d- kl. C. W. Schuit van Sas vaf Terneuzen; de komm. 3e kl. veren van Huibergen naar Si de komm. 2e kl. A. L. Har Sas van Gent naar Zierikzee 3e kl. J. L. v. d. Linde vi naar Aardenburg; A. de S Bergen op 'Zoom naar Oost] Witte van Rucphen naar Sa Verplaatst ingang 1 April <1 kl. K. Sinke van Veere na: Goes. Volgens bericht in <1 jf tendbladen is de heer BonJ nieur alhier, candidaat gestel S mond voor de Tweede Kam| Den Haag Na Paschen f sloot do Tweede Kamer op den voorzitter, begonnen woi Ziektewet, zoodat de Tarief tingsjaar niet meer in beh; komen. Arnhem. Op geruchte van van postwissels, deed de di het postkantoor eien onderzo en bleek, dat de hulp-bes telle] S- teeriiig verschillende wissels I gestoken en door middel v: sche handteekening geïnd. Hij gesteld. Arnhem De vermiste aut den in den Sapperskolk, op dj Keppel naar Wehl. De lijker S inzittenden zijn opgehaald. 1 is de chauffeur, door de dui leid, den kolk ingereden. Apeldoorn De 2e helft v het hof van Den Haag naa vertrokken. Breda. De bij het garnizo f truidenberg ingedeelde infantei| I geweigerd de uniform aan Hij is naar Den Biosch vervj voor den krijgsraad terecht sta Helgoland. Aangaande het K de torpedo-boot (zie onder wordt nog gemeld: De boot w. uitgevaren om een proefaanval ren op de „York". Toen zij k varen, voer zij met uitgedoo 11-e „York" sneed haar dwars d. Aan bo-ord der torpedobooit \jj fici-eren, 1 ingenieur en 80 mij op de Noordzee heersehende moeilijkte liet reddingswerk. I Hamburg. Ilier is een beria gekomen, volgens hetwelk vj manning d-ea- aangevaren toirjj officieren en 15 minderen zijil Parijs. De ministerraad li-I ten een voorstel te doen tol I voering van den driejarigen (I KERKNIEUWS Dinsdag herdacht de sup J R. K. meisjesschool op de Gij te Vlissingen d-en dag, waara| 25 jaren haar intrede deed i t der Franoescanessen te Roos' j Ofschoon deze dag met h S de vasten niet anders dan ki I vierd kon worden, ontbrak I minde jubilaresse, die gedurer F jaren, welke zij hier werkzaa I zeer gezien heeft gemaakt ni I -wijzen van belangstelling. Pastoor P. Key f Den 3en Maart overleed, I reeds meldden, te Baarle-Nass. I h-oogen ouderdom van 86 jaai K zien te zijn va,n de II. 11. ^)'r Stervenden, de Zeereerw Key, in leven pastoor dezer p sinds 1906 rustend pastoor. De gloren te Oosterhout i ester gewijd in 1851 m 1861 benoemd tot pastoor Nassau, welk ambt hij tot liet dus 4.) jaren lang, met de ui f en toewijding bekleed heeft V hoogen ouderdom vroeg hij ii I eervol ontslag, doch w-erd in Ïeene beroerte met eene g, verlamming geslagen, totdat een zware verkoudheid een dit vruchtbaar leven maakte.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2