UIT ZEELAND. Uit het Vierde District. Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. KERKNIEUWS Goes. Door don gemeente-keurmees ter werd heden eene partij van 3 man den visch afgekeurd als zijnde ongeschikt voor consumptie. Ken en ander is onder politie toezicht, begraven. Blijkens achterstaande advertentie geelt de (ivmnastiekvereeniging „'Volhar ding" alhier Dinsdagavond a.s. oen soiree. De lieer A. A. Somer, sigarenwinke lier in de Wijngaardstraat alhier, een be kend etaleur en reclameman, hoeft oen zeer fraaie etalage gemaakt van de re- clamccartons der „Sloomwasse.herij De Zon", waarover we in ons. vorig nummer spraken. De etalage, welke getuigt van goeden smaak, is in alle opzichten een kijkje waard. Een eigenaardige reclame maakt, de firma Van Houten mei haar llona-cacao. Zij schenkt die drank aan de bezoekers van haar drijvende bioscoop, waar een reeks voorstellingen worden gegeven. Van avond en volgende avonden is Hoes aan de beurt. Men zie de advertentie in dit nummer. Middelburg De Imperial (las Associa tion, welke de gasfabriek te Vlissingen exploiteert is voortdurend bozig haar net op Walcheren uit ie breiden, zoodat thans reeds verschillende gemeenten van uil Vlissingen van gas worden voorzien. Hol zou voor de Imperial evenwel van groot gewicht zijn als zij van uit. een centraal punt. het gas kon distribueeren, m.a.w. als dit van uit .Middelburg zou kunnen geschieden. De gasfabriek te dezer slede behoort evenwel aan de gemeente. Toch worden evenwel naar wij vernemen door de Im perial met ons gemeentebestuur onder handelingen gevoerd over den aankoop van de gasfabriek. Of deze onderhande lingen eenig resultaat zullen opleveren zal de lijd moeten leeren, dat zij echter reeds lang hangende zijn slaat vast. In den gemeenteraad, althans in een openbare vergadering, is omtrent, doze onderhandelingen evenwel nog niets mede gedeeld. Op de veiling der veilingsveraeni- ging „Walcheren zijn reeds de volgende jonge groenten aangevoerd spinazie, krop. sla, rabarber en radijs. Provinciale Staten van Zeeland Hedenmorgen 10 uur werd door den Commissaris der Koningin, den heer mr. II. J. Dijckineester, in naam der Konin gin de buitengewone vergadering der Prov. Staten geopend. Tegenwoordig waren 40 leden. Afwe zig de heeren Vorsterman van Oyen en Louwerse, beiden met kennisgeving. De griffier deed voorlezing va,n het Kon. besluit, waarbij de Commissaris der Koningin gemachtigd werd deze buitenge wone zitting bijeen to roepen. De voorzitter deed daarna modedoeling van de kennisgeving ,van het. overlijden van den heer P. J. Siegers. De voorzitter herdacht don heer Sie gers met de volgende woorden Deze droeve mededeeling vestigt uwe gedachten nogmaals op liet verlies dat de Staten in den aanvang van het jaar hebben geleden. Het is uw en mijn wensch in dit oogen- blik hei. overleden lid van Gedeputeerde Staten te herdenken; hem, die een reeks van jaren op zoo eervolle wijze deel heeft uitgemaakt van uwe vergadering. in 1893 gekozen als lid der Staten, volgde in 1895 zijn benoeming lol Ge deputeerde. Gedurende een tijdvak van ruim negentien jaren lieeft. hij zijn werk kracht ten koste gegeven van de provin cie. Gedeputeerde Staten bobben zeker in uw geest gehandeld toen zij een deel nemend schrijven van rouwbeklag richtte aan de familie. Tezamen hebben wij aan de groeve dankbare hulde gebracht voor zijn verdiensten. Want in Siegers is een man heenge gaan, die zich had doen kennen door zijn groote liefde voor dit gewest, voor zijn gemeente en voor de vele hem toe vertrouwde belangen, o.a. van den pro vincialen stoombootdienstzijn hoog staand plichtsbesef, zijn ijveren toewijding bij het vervullen van zijn taak, gevoegd bij den maatschappelijken omgang met zijn medeleden, zullen zijn naam in ©ere bij u allen doen voortleven. (De leden gaven blijken van instemming met het gesprokene). Hierna was aan de orde liet onder zoek va,n de geloofsbrieven van bet nieuw gekozen lid voor het district Vlissingen, den heer N. Guiilaume. Dit onderzoek werd opgedragen aan een commissie, bestaande uit de heeren Fok ker, Van Oeveren en Oumoleijn. Tijdens hel. onderzoek werd de zitting geschorst. De commissie, in de vergadering te ruggekeerd, concludeerde hij monde van den heer Fokker, tot. toelating van bet nieuw gekozen lid. Alzoo werd besloten. Do heer Guiilaume word daarna door den griffier binnengeleid en legde in han den van den voorzitter de vereischte eedwn af, waarna hij na een geiukwensch door den voorzitter zitting nam. Vervolgens werd overgegaan tot de ver kiezing van een lid van Gedeputeerde Sta ten. Het stembureau werd samengesteld uil de hoeren De Veer, Sprenger, Van die Pntte en Moerdijk. Uitgebracht, werden 40 stemmen. Hier van verkregen de heeren H. J. S. Ger- lach van St. Joosland 24, F. J. Spren ger 15 en De Veer I stem. De heer Gerlach was alzoo benoemd. Op een vraag van den voorzitter of hij bereid was deze benoeming aan ie nemen, apiiwoordde do heer Gerlach be vestigend, onder dankzegging voor liet ver trouwen dat do loden in hem hebben gesteld. De voorzitter wensclil don hoer Ger lach geluk met zijn benoeming en be val hem de belangen der provincie aan. AJsnu kwam ter tafel het voorstel van Ged. Staten lol hel aanleggen en onder houden van een verbindingsweg tusschen de provinciën Noord-Brabant en Zeeland op het grondgebied van Zeeland. Van den Alg. Ned. Wielrijdershond was een adres ingekomen met verzoek om tevens een fietspad aan te leggen. Ged. Staten stelden voor aan dit ver zoek te voldoen, daar de koslen hier door slechls met f3000 zullen verhoo- gen, mits het. rijk ook de helft van deze koslen draagt. Zij stelden een wijziging in dien zin van hun voorstel voor. De heer Tichelman bracht hulde aan Ged. Staten voor den spoed waarmede het voorstel betreffende den verbindings weg is behandeld, welk voorstel hij van grool gewicht voor de provincie acht. Op voorstel van don heer Bolle werd besloten het voorstel met ernst in de afdeeling te behandelen. Daar het verder geen aanleiding gaf tot discussie werd het gcheolo voorstel zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Eveneens werd goedkeuring verleend aan het voorstel van Ged. Staten lot wij ziging van de liegrooting der provinciale ontvangsten en uitgaven voor 1913. Vervolgens werd deze buitengewone zit ting door den voorzitter in naam der Koningin gesloten. N.B. Door de verkiezing va.il den heer Gerlach tot lid van Gedeputeerde Staten is thans in dit college Zeeuwsch-Vla.ande ren vertegenwoordigd door 2 leden (Rom- pu en Fruijtier), Walcheren door 2 (Die leman en Gerlach), Tholen door 1 (Do Casembrooi). Zierikzee door niemand, hel district Goes, omvattende Noord- en Zuid- Beveland en 8 le<len afvaardigende naai de Provinciale Stalen, eveneens door nie mand. Red. Vlissingen. Woensdagnacht, is alhier op 63-jarigen leeftijd overleden de heer J. J. II. Belfroid, die bijna een halve eeuw (46 jaar) met groote toewijding de be trekking van koster in de li. K. kerk heeft, vervuld. - Onze, gemeente krijgt zijn eerste auto- vrachtwagen. Doior de directie der gas fabriek zal zoo'n voertuig weldra worden in gebruik genomen. (M. Cl.) Zierikzee. Vervolg verslag Raadszitting. Het verslag van B. en W. betreffende de Volkshuisvesting in de gemeente, zal aan het gemeenteverslag worden toege voegd Evenzoo het verslag van de com missie tot wering van schoolverzuim over 1912 en bet. verslag over den toestand van het lager onderwijs in 1912. Het verzoek van A. Viergever om oen wijziging te brengen in de verordening op den verknop van brood, zal In de eerste vergadering van de commissie voor tic strafverordeningen worden behandeld. Namens de commissie, benoemd tol on derzoek der rekening van het Burger weeshuis over 1911, brengt de heer Koop man verslag uit en adviseert lol goed keuring, waartoe besloten wordt. Do heer Van den Bout brengt namens do commissie, benoemd tot onderzoek der begrooting van hel Burgerweeshuis voor 1913, verslag uil en ivhiseerl lol goed keuring. Goedgekeurd wordt op voorstel van B. en W. de afschrijving van hoofdelijken omslag. Hel voorstel van B. en W. tol wijziging der gemoentebegrooting voor 1913 wordt gesteld in handen eoner commissie, bestaande uil de heeren Van den Bout, Polvliel en Ribbons, die slaan de de vergadering rapport uitbrengt en tot, goedkeuring adviseert. Goedgekeurd worden nog de volgende voorstellen: lol het verloenen van terug gave van belasting, ingevolge de Drank wet; tot af- en overschrijving van begroo- tingsposten, dienst 1912; tol verkoop van een terrein nabij liet. Sas aan het Rijk voor bergplaats van telegraafpalen enz.; lot verhooging van hel. toegestaan crediet voor hel in orde brengen dor kantoren van den Gemeente-ontvanger en den Ge meente-bouwmeester ten Raadlniizc. Tot de volgende vergadering wordt uit gesteld het voorstel van H. en W. lol het doen maken van een aanlegsteiger aan den Oosthavendijk voor hel visschers- vaarfuig van S. Claessons. Goedgekeurd worden de voorstellen in zake openbare verpachting van stand plaatsen gedurende de kermis en het prao- advies van B. en W. op het adres van liet Algemeen Werkliedenverbond, lot vor- hpoging van liet uurloon in de bouwvak ken voor werklieden in dienst der gemeen te, benevens het voorstel der Gascommis- sie tot wijziging der begroeting voor de gasfabriek voor 1912. Dito het suppletoir- kohier der belasting op de honden voor 1912 en het primitief kohier der belas ting op de honden voor 1913. Hierna, wordt do openbare zilling ge sloten. Het Perscomité verspreidde in Ja- nuari 600 stuks lectuur. Aan de verschillende scholen alhier werd in Januari voor een bedrag van f 149.02 gespaard door middel van spaar- zegels. Op 4 Maarl a.s. houdt de heer mr. G. .1. Salm Ie Amsterdam, een lezing mot lichtbeelden over: „Het leven op andere hemellichamen" in de vergadering van „Algemeene Ontwikkeling". Tevens heeft de verkiezing van twee bestuursleden plaats lor vervulling van de vacature ontstaan door hel bedanken van .Ihr. de Murnlt en mr. Prikken. Aan bevolen worden rasp. de heeren Jhr. J. F. Schuurbeque Boeije en 1'. 'II. [In vers, Dr. van der Hoeven en .1. H. de Roode. Blijkens oen ons verstrakte opgave werd in liet jaar 1912 aan spaarzegels gespaardschool A 10584 stuks van '1 cent, 5524 stuks van 5 cent f382.04; school B 14555 sinks van 1 cent, (54560 stuks van 5 cent f 478,55; school 1030 stuks van 1 cent, 3919 sinks van 5 cent f212,25; ('hl*, school 9059 stuks van 1 cent, 3354 stuks van 5 cent, f204,29; R.-K. P. school 5921 stuks van 1 cent 5597 stuks van 5 cent f 389,00; Ambachts school 353 stuks van 5 cenl f 17,05. Totaal 4*2349 stuks van 1 cenl, 25407 stuks van 5 cent f 1093,84. lerseke. De bedrijvers van den konijnen- diefstal, die gevankelijk naar .Middelburg zijn overgebracht, zijn daar na verhoord te zijn wederom op vrije voeten gestold Heinkenszand. Alhier zijn dit jaar op de kiezerslijst geplaatst 43 kiezers, nl. 18 helastingkiezers. 5 Inuirkiozers, 14 loonkiezers, 0 spaarhankkiezers. (M. Ct.) Wolfertsdijk. Als een bewijs, dat het beestiaal tegenwoordig ontzettend duur is, kan gemeld worden, dal op de verknoping van een bo-eroniiispan alhier j.l. Woensi- dag gehouden, de paarden verkocht wer den voor den prijs van f300 tot en met f 1000 en het hoornvee van af 1 100 lot en met ruim f 300. Oud-Voss3imer Villier bedraagt hel ge tal personen, die voor plaatsing op de kiezerslijst voor 1913—1914 in aanmer king komen en niet voorkomen op de van kracht zijnde kiezerslijst, niet min der dan 61. (M. Cl.) Verbetering van het spoorwegverkeer in Zeeland Bij breedvoerig gemotiveerd schrijven lieeft de heer J. van Rompu, lid van de Commissie van advies voor spoorweg- dienstregelingen aan den voorzitter dier commissie verzocht het daarheen te willen leiden, dat door de Directie dei- Staatsspoorwegen met de navolgende wenschen zou worden rekening gehouden, die aan een ruimer en beter ingericht spoorwegverkeer in Zeeland zouden ten goede komen, en ivel lo. Het inleggen van een sneltrein van Botterdam des voormiddags 6.37 via Roosendaal en vervolgens stoppende te Hergen op Zoom. Vlake, Goes en Mid delburg en aankomende te Vli-singen om 9.12 waar hij aansluit met de pro vinciale boot naar Terneuzen om 9.20 en naai Breskens om 9.50. 2o liet vervroegen (als zij liet ook maar eenige minuten) van trein 337, die thans om 8.08 's morgens te Vlake moet aankomen, maar bijna altijd te laat is, waardoor de tijdruimte voor het bedienen vun de boot HansweerdVlake en liet brengen van reizigers naar Vlake voor den trein van 10.12 te beperkt is. 3o. Het inleggen van een sneltrein, vertrekkende uit Vlissingen des voor- voornuddags 9.35, stoppende te Middel burg, Goes, Vlake en Bergen op Zoom en aankomende te Roosendaal omstreeks 10.56, opdat aansluiting worde verkregen met den sneltrein van 11.06 naar België en Frankrijk. De thans loopende ochtend boenieltrein van Vlissingen (9.10) naar Roosendaal (11.12), komt voor die aan sluiting te laat. 4o. Het stoppen van den avondsnel trein, van Vlissingen vertrekkende om 7,46, te Vlake in verband met het voor nemen der provincie om een avondvaai t t,e organiseeren tusschen Hansweerd Walsoorden, aansluitende op de komst van den Hollandschen nvondtreiu te 8.23 te Vlake. Kamerverkiezing Oostburg. In d<' „Z. K." lezen we: „Zaterdag j.l. had in hei Patronaalsgobomv te Oost- burg eene vergadering plaats van de Cen trale besturen der ll.-K. Kiesverenigin gen iu Zeenwsch'-Vlaanderen I). en der anti-revolutionaire kiosvereeniging in het district Oostburg. lTit de beraadsla gingen lileek, dal heide p artijen het over de in het district. Ooslhnrg te volgen gedragslijn volmaakt eens zijn. De verga dering vereenigdo zich eenparig mol de candidatuur-Mr. 1'. Dieleman, welke dooi de anti-revolutionaire kiesvereeniging ge steld werd, zoodat in dien geest aan de afdieelingen der ll.-K. kiesvereeniging zal worden bericht". Men schrijft ons hierop van hoogge achte zijde Natuurlijk kan er van een candidaat der R.-K. kiesvereeniging alleen sprake zijn, als al de afdeelingen zirli hebben uitgesproken. We lazen reeds, dat dhr. mr. P. Dieleman ook de candidaat der R.-K. in hel district Ooslhnrg is. doch dit is, wie art. 8 van ons algemeen regle ment kent,"-niet geheel juist. (Art. 8 va,n het algemeen reglement voor de R.-K. kiesver. in Zoouwsch- Vla,andoren luidt„In hét jaareener perio dieke verkiezing houdt het Centraal Be stuur eene vergadering in de eersle helft van April om zijn houding en werkwijze te bespreken voor de aanslaande ver kiezing" Red.) Hoofdplaat Men schrijft ons van ge achte zijde, dat dhr. C. Boes. brievenbe steller alhier, legen 1 April a.s. eervol ontslag aangevraagd wegens aanspraak op pensioen. De hoop van het drié-vierde deel der bevolking is thans, dat voor deze betrekt king eens een Katholiek zal benoemd worden, daal* nu do „posl" op hét Ka (ludieke Hoofdplaat bijna geheel in niet- Ka.tholieke handen Is. Dan zal ook de wensch vervuld zijn van Z.Exo. den .Mi nister, die in eene circulaire aan de inspecteurs en directeuren hij de post met nadruk er op heeft gewezen, dat hij het benoemen van de lagere postbe ambten rekening moet worden gehouden met de godsdienstige gezindien, die de meerderheid hebben. Dil alles natuurlijk in de veronderstel ling, dat. de geschiktheid der ejndidaton gelijk zij. Breskens. Ongegrond is verklaard hij Kon. besluit liet beroep van I. van Grol te Breskens tegen het besluit van Gede puteerde Staten va,n Zeeland, waarbij hem eene logemenlsvergunning is geweigerd voor den verkoop van sterken drank in het klein. Er werd beslisl, dat de in richting van appellant geen logement is in den zin der wel. Schoondijke. Bij genoegzame deelname zal hier een voetbalclub opgericht wor den. De voorbereidende maatregelen zijn reeds getroffen. Sluis Met liet oog op de nieuwe ver ordening der vleeschkeu ring, waarvan de slagers alhier den druk ondervinden, denkt men er ernstig aan de vleeschprijzon te verhoogen. Gronde. In de gehouden vergadering van liet „Ziekenfonds 1" .meldden zich 7 nieuwe leden aan. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt llians f 1647,40s. De hoogste uitkeering in 1912 bedroeg f69,50 en d<' laagste-uitbetaling f.3. Aan de leden, die 65 jaar-en- euifw—zijn werd een bedrag van vijf gulden toegekend hij wijze van pensioen. Aangenomen werd een bestuursvoorstel om den leden ge^ durende drie maanden geen contributie te doen betalen vanwege den hatigen stand der kas. Tol leden van het bestuur werden herkozen dhrn. J. Neele, G. de Ru en P. Kense, die de herbenoeming aannamen. Nieuwvliet Alhier zijn op de kiezers lijst bijgeschreven 4 helastingkiezers, 3 loonkiezers en een inwonend zoon. (M.Crt.) Het grootste gedeelte van de. kin deren, -die hier anders de openbare school bezoeken, lijden aan mazelen. Slechts een 25-tal van de ruim 100 kinderen bezoekt de school. Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Stoppeldijk Zooals aan de afbakening- paaltjes is te zien, zou tusschen den Mar- gretschen Dijk en hei. Vogelfort de ont worpen tram boven op den weg rijden, waardoor een zeer gevaarlijke toestand zou ontstaan,' aangezien deze weg op ver scheidene plaatsen zeer smal, cn do dijk, waarover hij loopl, daarenboven zeer hoog is. Naar wij mei zekerheid vernemen, is do bevoegde nutorileil daarop gewezen, en is de toezegging verkregen, dal de lijn onder langs den voel van den dijk zal gelegd worden. St. Jansteen. Omstreeks elf uur werden Woensdagavond de 1 mwoners gewekt door het luiden der brandklokken. Aldra bleek, dat de landhonwschuur van J. Painvels in lichte laaie stond. Een daaraan palende schuur van C. F,veraard brandde even eens .tut den grond toe af. Door hel. krachtig optreden dor brandweer - ge zien hef. gebrek aan voldoende water - bleven de gehouwen van de Wed. Steke- linck gespaard. Twee paarden van den landbouwer Pnuwels, alsmede eenig ge rief van don metselaar Everaard werd ecu prooi der vlammen. De oorzaak van deze ramp is niet gekend. Voor heide af gebrande perceelen dekl verzekering de schade. Koewacht. Wijl do vlashandel in den laalsten tijd veel te wenschen oveilaat, zal waarschijnlijk dit jaar hier do vlas bouw van minder beteekenis zijn en zullen de landbouwers zich meer op de teelt der beetwortelen gaan toeleggen. Omtrent den prijs en de voorwaarden van de levering der bieten is nog niets bekend. Men vermoedt, dat de prijs wel wat zal verschillen met dien van ver leden jaardat de landbouwer weer zelf het zaad zal moeten koopen en bovendien rente zal moeten betalen van het voorschot, d it hij geniet. Deze week behaalde het paard van den heer P. van Waes, landbouwer alhier op de jaarmarkt te Moerbeke, waar vele prachtige paarden waren aangevoerd den eersten prijs. De zwavelzure ammoniak te Walsoor den geleverd aan do aankoop commissie van den R.-K. Boerenbond Z.-Vl, O. D. had een gehalte van 19.9 p('I..de chili- salpoter, te Hulst gelevérd aan de aan- koopcomniissio, had hel zeer hooge ge halte van 15.8 p('t. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen wordt voor het vlasland op verre na zooveel niet betaald als verleden jaar; toen werd verhuurd tot. £125 per geniet; nu wordt hoogstens f105 gegeven. Natuurlijk ligl do oorzaak in den ge- drukten toestand van den vlashandel en den lagen prijs van het gebookte vlas. Middelburg. Don r zijn verkiezing tol lid van Gedeputeerde Slaton mo.et.de lifter II. .1. F. Gerlach van Sint Joosland thans ontslag nemen als burgemeester van Koudekerke Brouwershaven jillhl.). Bij het. Hooge zand zil een tjalk mei de noodvlag in top. Een reddingsboot van Burghshiis is er heen. Den Haag. l it de Alexanderkaaerne zijn een 30-1al soldaten gedeserteerd, he hooiende lol het 2e regiment veldartillerie. Woensdagavond zijn zij niet. op hét appèl verschenen en sedert dien lijd niet meer in de kazerne gezien. De militaire auto- rileiten hebben zich in verbinding met de politie gesteld, teneinde een spoor dei- deserteurs te ontdekken. Enschedé. De raad gaf aan B. en \V. een blanco crediet ter bestrijding van de pokken. Brussel. De ondernemer van den vlieg tocht. BrusselParijsCalaisLonden is hedenmorgen om 10.10 uur in Brussel aangekomen. Hij vloog op een hoogte van 300 M. en had veel last van den wind. Om. 1.20 u. steeg hij wederom op oin naar Parijs te vertrekken. Brussel jV. D.). Het wetsontwerp om trent de Fr arische en Vlaamsche taai in het Belgische leger is lieden aangenomen. De Fransche cn Vlaamsche taal wordt gelijkgerechtigd in het. leger toegelaten. Do dienstvoorschriften en instructies zullen in beide talen gegeven worden. In den dienst zal in het verkoor der superieuren met de ondergeschikten die taal worden gesproken, welke de ondergeschikte spreekt. In liet verkeer van civiele auto riteiten mot ondergeschikten zal de taal van eerstgenoemden worden gesproken. Berlijn. Uit Sofia wordt aan het „Ber liner Tageblatt" gemeld, dat de groot vizier de bemiddeling van de Russischen gezant Vo-u (Uiers heeft ingeroepen voor liet heropenen der onderhandelingen. Turkije wil hu Adrianopel afstaan en neemt genoegen met do grens Eniada' Enos. Londen. Men seint uit SofiaEen Bul- gaarsch oorlogsschip nam een Turkscho koopvaardijer bij Warna. Londen. Hier verluidt, dat bevelen tot demobilisatie gelijkelijk te Weenen en te Petersburg zullen worden gegeven, ver moedelijk reeds Zaterdag. Hohemark Prinses Juliana blijft tot einde April op de villa, Waldeck (e Hohemark. Vanmorgen maakte zij met haar speel kameraadjes een wandelrit in den penny- wagen. De Groothertogin van Oldenburg zal op verzoek der Koningin eenige dagen op do villa kooien doorbrengen. De Prins ondervindt van zijn gezond heidskuur Z. K. Hoogheid leed aan jicht de beste gevolgen. Hij maakt lange wandelingen. Parijs. Do ministerraad - aldus meldl de „Echo de Paris" zal den 3-jarigen dienstplicht aannemen. Landbouwers cn studeerenden zullen van 1 .Maart -31 Augustus verlof kunnen krijgen. Kalender der week. Van 2—9 Maart 1913. Zondag 2 MaartVierde Zondag in do Vasten, genaamd Laetare (hl. 524); two-'- de gebed „A cunctis" (hl. 103). derde gebed voor levenden en doodon (hl. 104). De gebeden na de stille. H. Mis op W- 120. Vóór de Hoogmis zegening met wij water (hl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin (hl. 122). es pers van den Zondag (hl. 528). Maandag 3 Maarl Mis van den do? (hl. 529); 2de en 3de gebed als giste- Dinsdag I Maart 11. Casiniirus, Bel'j* der (hl. I 137;gedachtenis en laatste evan gelie van den dag (hl. 533), derde gete' van den H. Lucius, Paus cn Martelaar (door de gebeden uil Mis op hl D-' [Ofwel: ML van den dag (lil. 533) nie gedachtenis van SI. ('asimirus en daarna van St. Lucius], Woensdag 5 Maart: Mis van den dag (hl. 537); 2de cn 3de gebed als Zon dag. Donderdag 6 Maarl H. H. Pcrpetn' en Felic.itas, Martelaressen (de II- V'" zooals op hl. 1138 bovenaan staal aan gegeven); gedachtenis en laatste evaogete van den dag (hl. 543). [Ofwel: Mis van den dag (hl. 543) rnc gedachtenis der 11.11. Martelaressen I- en F.| Vrijdag 7 Maart: Feest van het Kost bare Bloed O.H.J.C. (bl. 991); gedach tenis van den H. Thomaes van Aqwnc

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2