Uit het Vierde District. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. V IS S C H E R Ij. Landbouw en Veeteelt. Ingezonden Stukken. Leger en Vloot- Posterijen en Telegrafie. Atloop verkoopinp, aanbestedingen enz Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. .„„„„ment' tot onderhandscKe ver- V!U1ltine der visscherij in de Versche P u«n'M tot onderhandse!)*; verpach- T' van de" grasmaaiïng of etting van I'l! Westhavendijk, met gebruik van de 7 - aan het Westhavenhoofd. Goed- S worden de raadsbesluiten tot af- overschrijving van begrooÜngsposten on tot wijziging der gemeentebegroting 'Uv« denbeer mr. S. J. M, van Geuns I hericht ingekomen dat hij zijn henoe- ZZ tolKd der commissie van toezrcht hel. Middelbaar Onderwijs aanneemt. Ilo heer van Geuns is benoemd tot voor- ?itloi' dier commissie. Van den heer A. Verhagc is bericht ingekomen, dat hij zijn benoeming tot looraar in het boekhouden aan de avond nol,ooi voor Vakonderwijs aanvaardt De hoor M 0 van der Vliet en mej. J. H M. ,lo Crane hebben bericht dat zij hun benoeming tot leden, en de lieer dr. t. ,1e liaan, dat hij zijn benoeming tot lid dor Plaatselijke Schoolcommissie aan neemt. Van de hoeren A. G. Kijn enz. is oen schrijven ingekomen, dat zij hun herbenoeming tot leden in do Commissie int wering van schoolverzuim aannemen. Dito van de hoeren J. van Schelven en F W Loewer, dat zij hun herbenoe ming rosp. tot regent en boekhouder van hot. Burgerlijk Armbestuur aannemen Van den lieer A. C. van der Vliet is bericht ingekomen, dat hij zijn herbe- nueming tot regent en van de dames ,mlevr. Do Bruijne—Van Heel en mevr. Schuur- honue Boeye— Kramers, dat zij haar be noeming tol regentessen van het Burger weeshuis aannemen; De 'heer F. Hondkamp VVz. bedankte hij schrijven voor de hem toegekende gratificatie voor de tijdelijke waarneming ilcr betrekking van gemeente-bouwmeester. Eveneens een schrijven van D. Iluselaai' voor de verhooging zijner betoomng als sorteerder bij den reinigingsdienst. De Plaatselijke Schoolcommissie deelt dode, dat de heer dr. T. de Haan als haar secretaris is benoemd. Schore Den 24sten Februari hield de vereeniging „het groene kruis" haar jaar- vergadering alhier in liet cafe van den lieer C. de Jonge. Voorzitter de lieer J. IJ. O. Donniii- cus burgemeester van Kvuiningen; de opkomst van leden was z_eor gering, liet ledental bedraagt thans 570, nl. 219 je Hatisweerd, 248 te Krninmgen en 103 te Schore. Medegedeeld werd dat door liet rijk aan de Zuid-Bevelandsclie vereeniging subsidie wordt verb end (hoeveel wordt niet medegedeeld corr.) Verder werd medegedeeld dat door de verpleegster ruim 2000 bezoeken bij ver schillende zieken waren afgelegd en dat aan haar f 200 was afgedragen voor be wezen dienst. Op voorstel van den heci Judocus Verhangen werd bepaald om nog f 50 gratificatie aan de verpleegster ie geven uit liet bestaande lammerfoiids dat sloot met een batig saldo van ruim f 200. De kas van den penningmeester sloot mot een batig saldo van f 66.20s er was ontvangen f 612.67. Als afgevaardigde naar de vergad, ring van Z.-B. ver. te Goes werd benoemd dhr. J. Verhagc Mz. tc Kruiningen Ken voorstel van 't bestuur om art. 7 der statuten to wijzigen wordt aange nomen, Een langdurige discussie wordt nog gehouden over liet voorstel om al of niet subsidie te vragen aan de gemeenten Schore en Kruiningen. Te ongeveer 11 uur 's avonds was de bespreking afgeloopen en sloot de voor zitter de vergadering. 'sHeer Arendskerke. Gedurende dezen winter werd alhier een cursus gehou den in eerste hulp hij ongelukken, waar aan een 17-1,al personen deelnamen. Eer gisteravond had de laatste les plaats. Aan het einde dier los werd door de deelnemers aan den leider van dien cur sus, Dr. H. van 1 waarden, alhier, als blijk van waardeering eeno zakportefeuille met gouden potlood ten geschenke aan geboden. (Zeeuw.) De wisselwachter Jobs. vanSchaik in dienst bij de S.S. alhier, wordt niet 1 Maart a. s. overgeplaatst naar Rotter dam en is in zijn plaats benoemd dhr. Joris van Scliaik alhier. Ook hier is een groententeeltver- eeniging opgericht, aanvankelijk met 45 leden, onder voorzitterschap van W. P. Markusse, land- en tuinbon wieeraar alhier. Nisse Dinsdagavond werd de jaarver gadering van de afdeeling „liet groene kruis" alhier gehouden. Na de lezing der notulen welke wer den goedgekeurd, brachten de secretaris en den penningmeester verslaguit, waar uit het volgende bleek. Het ledental was vermeerderd met 6, zoodat de afdee ling thans 85 leden telt. Be inkomsten yan 1912 waren f 69.09 en de uitgaven f •0 -13, alzoo een goed slot van i' 13.76. Besloten werd voor een som van f50 materiaal aan te schatten. Voorts werd ook nog besloten een schrijven te richten aan liet hoofdbestuur, inhoudende het verzoek dat bij een eventueele vacature ontstaan m het hoofdbestuur, een lijst van candidaten (die daarvoor in aan- I merking kunnen komen) aan de afdce- hngen te zenden om daaruit te kunnen I kiezen. De vergadering was slecht bezocht. Rilland Uit wel ingelichte bron kunnen wij mededeelen dat alhier niet alleen een K K. school voor lager onderwijs zal gebouwd worden, doch bovendien ook nog eeno bewaarschool, zoodat niet alleen de groote kinderen, doch ook de kleintjes geholpen zullen zijn. 's Heer Hendrikskinderen. Uitslag schiet wedstrijd. Vrije haan. Max. 30 p. Ie pr. 1J. v. d. Dries, Heinkenszand, 11 m 36 p.; 2e J. Wests tra te, 's Heer Arendskerke, 8 m. 36 p.; 3e K. Janse, id., 7 m P-; 'k' Houw, 's Heer Hendrikskin deren 3 m. 36 p.; öe P. Traas, 's Heer Arendskerke, 1 m. 36 en 5 m. 35 p 6e Joh. Schipper, 'sH. I[.kinderen, 1 m' 36 en 2 m. 35 p.; 7e P. de Visser' 'd., 1 m. 36 p.; 8e C. J. Bos, Nisse, 2 C.n 'M PG 9ft H. Tolhoefc, sHeer Arendskerke, 2 m. 35 p.; 10e G. Vermeide, Heinkenszand, t m. 35 en 1 ni di p.; lie E. Rouw, 'sHeer Hendriks kind oren, 1 m. 35 p.; 12 A. de Visser, icl., 1 ui. 34 p. Personeele baan. Max i i pr' K' Janse> 's Heer Arends kerke, 119 p.; 2e C. J. Bos, Nisse, 119 p. 3e Joris Schipper, 's Heer Arendsker ke, 118 p.; 4e W. v. Liere, Kloe- tmge 117 p.; 5e ,f. Wests tra te, 's Beer Arendskerke, 116 p.; 6e N. Schipper, 'sH Hendnfcskinderen, 115 p.; 7e C. v. Over- lieeke, 's Gravenpolder, 115 p. - 8e Jan se, Nisse, 114 p.; 9c j. Slabbekoorn, Heinkenszand 113 p.; I0e L. Korstanjo sH. Abtsfcerk-o, 112 p. j Directe belastingen in Zeeland. Bevorderd met ingang van 1 April F de Meijer van rijksklerk 3e klasse tot rijksklerk 2e klasse ter contr. grondbel. te Middelburg. Verplaatst: de kommies 2e klasse P. Leffertsma van Hontenisse naar Gorin- chem, L. van Splunter van Vlissingen naar hardingen en G. van Manen van Jaardingen naar Vlissingen. (M. Ct.) Schoondijke. Dinsdagvoormiddag waren do knechts van den landbouwer H. van V\aes bezig een jong paard te loeren Yoor ec|i wagen gespannen was. Door een ongeluk kwam de knecht Jan Vrij onder het paard terecht, dat hem op het hoofd trapte. Het hoofd was hevig ge wond -en het kaakbeen middendoor. Da delijk werd hij naar het R.-K. zieken huis „SI. Anthonms" vervoerd te Oost- burg. De toestand is zorgwekkend. Oostburg In de Zaterdag j.l. gehou den algemeene vergadering van de Am bachtsschool voor Ooslburg en omstre ken werden de rekeningen en verslagen der Ambachtsschool en Avondteeken- school goedgekeurd. Het bestuur werd met twee leden uit gebreid,. waartoe werden gekozen de hee- ren I A. Risseouw Johz. te Oostburg met 19 en mr. A. A. .1. van den Broecke te Aardenburg met 14 stemmen. In de vaste commissie belast met het nazien der rekening werden benoemd de heeren P. J. H. Bronswijk te Oostburg on I). H. van Zuijen te Bi'eskens, in de heide vacatures ontstaan door de be noeming van den heer llisseeuw voor noemd tot bestuurslid en wegens de ont slagname, tengevolge van den verren af stand door den lieer A. J. Leenhouts te Retranchement. Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Nieuwe Sluis te Terneuzen Volgens de „Gazet van Gent" heeft de Handels- en Nijverheidskring van die stad aan het gemeentebestuur van Gent ver- zochl, er bij de Nederlandsohe regeering op aan 1e dringen, dal. de Neuzen een tweede nieuwe sluis gebouwd wordt. Dit verzoek werd o.a. gegrond op het steeds toenemend scheepvaartverkeer, ter wijl de sluizen hij Neuzen niet breed genoeg zijn. Mocht zich aan de nieuwe sluis een ongeluk voordoen, dan zou het verkeer op het kanaal en in de Gentscbe haven onderbroken -worden. Het adres dringt er dan ook op' aan, dat de ver langde sluis evenals die hij Sas van Gent een breedte van 84 tot "86 voet krijgt. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot rector van het zie kenhuis St. Joannes de Deo te 's Gra- venhage den Weleerw. heer Th. M. Beu kers, die kapelaan was te Amsterdam (H. Cathaina); tot kapelaan te Alkmaar (H. Laurentius) den Weleerw. heer W. H. Kooy, tot kapelaan te Rotterdam (H. Elisabeth) den Weleerw. heer .T. W. M. de Jonge, tol kapelaan te Vlaardingen den Weleerw. heer J. H. M. Peeperkorn, tot kapelaan te Sassenheim den Wel eerw. lieer A. F. J. Goossens. die kape laan was te Ooltgensplaattot assistent te Scheveningen (O. L. Vr. van Lourdes) den Weleerw. pater fr. B. A. Kauling O. F. M. en tot assistent te Weesp den Weleerw. lieer J. J. Brouwer, priester van het seminarie Rijsenburg. Z, D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot assistent te Schiedam (O. L. Vr. Rozenkrans) den Weleerw. pater IJ. W. Rijken O. P., tot kapelaan te Alkmaar (H. Dominicus) den Weleerw. pater W. I,. A. v. Noord O. P. en tot assistent te Rotterdam (O. L. Vr. Rozen krans) den Weleerw. pater H. R. M. v. Gent O. P. (Msbode.) Kwadendamme. Benoemd tot onderwij zeres aan de Roomsch Katholieke Pa rochiale school alhier, met ingang van 1 Maart a.s. mej. P. Remmerswaal fe Wassenaar. Hoedekenskerke. Mej. M. J. S. S. de Reij, vroeger alhier woonachtig is ge slaagd voor het examen nuttige handwer ken. 1). H. Mgr. A. J. fattier, Bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot lid van het bestuur der vereeniging tot bevor dering van liet R. K. Bijz. Onderwijs in het B.sdom Haarlem, in de plaats van den hioogeerw. heer Mgr. Stoots, den ,'hoogeerw. heer Th. J. A. Bosman te Haarlem, ka nunnik van het Kathedraal kapittel en Bisschoppelijk Inspecteur. Tevens beeft Z. D. H. den hoogeerw. heer Bosman benoemd tot voorzitter dor vereeniging. („De Tijd.") Men schrijft uit Zeeland aan de N. R. Crt Gedurende het ganse!ie jaar worden uit onze provincie groote hoeveelheden alikruiken naar liet buitenland gezonden, gemiddeld 5 a C duizend L. per week, In ons land zelf wordt deze slak be trekkelijk weinig gegeten en wanneer men in de plaatsen komt op eenigen afstand der Zeeuwsclic stroomen gele gen, wordt gewoonlijk de neus opge haald voor „zulke vieze slakken". Welnu, wat ten onzent niet gaarne gebruikt wordt, dat wil men in België en Frank rijk gaaine Er wordt nu zelfs medege deeld, dat er ingericht zijn „slakkenpar- ken" aan de Fransche kust in het kanton La Croize bij St. Nazaire, om aan de vele aanvragen om slakken tc kunnen voldoen en die daar, eerst van elders aangevoerd, binnen anderhalf jaar vol wassen zijn en in hun soort in uitste kende conditie zijndaar wordt bijge voegd, dat de prijs bij verkoop tot 35 a 5U francs beloopt per 100 K.G. Dit is voor de Zeeuwen werkelijl om jaloersch te worden, omdat als daar een baal van 100 K.G. betaald wordt met 15 francs, men al uiterst tevreden mag zijn, zoodat, ligt het alleen aan de „kweek", dat die alikruiken zoo duur zijn, de eenvoudige methode van Fransche slakkenparken ook best in de Zeeuwsehe stroomen na gevolgd zoude kunnen worden. Zoover zijn wij hier nog niet en de oude wijze van wegvangen op de wilde banken zal wel voorloopig zoo blijven. Toch is ook omtrent liet wegvangen der alikruiken ten onzent meermalen geklaagd, dat het onophoudelijk rapen der slakken tenge volge heeft, dat zij niet voldoende tot ontwikkeling kunnen komen. lil die Fran sche parken is men in de gelegenheid, evenals met oesters en mossels die die ren te nemen, welke men voor de con sumptie geschikt acht, Waar het alikrui ken-rapen, algemeen in Zeeland gezegd krukel of kreiikelvapen, liet werk is van den kleinen man, zal dit mede wel ver oorzaken, dat het tot stand komen van zulke alikruken-parken, stel dat dit even eenvoudig kon zijn als te St. Nazaire, tot de vrome wenschen zal blijven belmoren. Naar men aan „De Zeeuw" mededeelt heeft de heer J. Koopman, opzichter in den Wilhelminapolder als zoodanig tegen 1 April a.s. ontslag gevraagd. Juist 20 jaar geleden trad hij als opzichter hij de Maatschappij in dienst. De gebrs. Aernoudts te Sluis behaal den op de provinciale keuring in Noord- Brabant met liun hengst Cadette de Wa terloo den eersten prijs /premie van ft000). (M. Crt.) Dinsdag werd te Goes gehouden een algemeene vergadering van de commissie tot coöperatieven aankoop van Russisch zaai lijnzaad onder voorzitterschap van den heer I. G. .1. Kakebeeke. Door den secret.aris-penningme'estei', den heer .1. L. Groenewego van St. Maartens dijk, werd het financieel verslag over het. afgeloopen jaar uitgebracht; daaruit bleek, dat, de ontvangsten hadden bedragen f3243,515 en de uitgaven f3323,09, al- zoo sluitend met een tekort van f79,525. De oorzaak van het tekort is, zooals werd opgemerkt, gelegen in de mindere aflevering 174 halen dan geraamd was, terwijl de bemonstering der zaden te Rotterdam hooger in prijs was, dan aanvankelijk medegedeeld werd. In het uitgebreid jaarverslag werd me degedeeld, dat aan 42 personen zaad wend geleverd en dat in 1913 proefvelden zul len worden aangelegd van de 3 variëteiten zaailijnznad in de verschillende doelen van Zeeland. Met hel. oog op den toestand der kas zal aan het. hoofdbestuur der Z. L. M. een subsidie worden gevraagd tot het be strijden der kosten Van genoemde proef velden. (M. Crt.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Een protest! Mijnheer de Redacteur, In uw blad van 25 Febr. j.l. las ik eeno advertentie, waarin aangekondigd werd een vergadering van de S.D.A.P., die ten doel had het bespreken, of lie ver het afbreken der Tariefwet. Ik heb mij over deze advertentie verwonderd; waar aan den eenen kant het werken van ons Rechtsch kabinet wordt gepre zen en verdedigd, waar in tal van ver gaderingen wordt gepleit voor het be houd van het tegenwoordig ministerie, daar werkt men aan den anderen kant, door het plaatsen van zulke advertenties, het streven van de tegenpartij in de hand. Of acht u het onschadelijk, da,t onze ka tholieke mannen die vergadering bezoe ken; dat zij het vergif inzuigen dat. daar tegen onze huidige regeering wordt, uit gestrooid 'tls waar, er wordt debat gevraagd, doch u zal ook wel erkennen, dat de bat met socialisten tóch niets baat,, dat zij tóch niet toegeven, al zijn ze over tuigd van hun ongelijk, dat. zij' in zulke gevallen hun ongelijk trachten te verber gen onder een stortvloed van woorden of verwenschingen, zooals het. vaker ge beurt. Waarom dan, M. d. R„ zulke adver tenties geplaatst? Gaarne wil ik aannemen, dat het plaat sen van deze advertentie aan liet. toe val te wijten is, maar dan hoop- ik, en anderen met mij, dat het bij1 dezen éónen keer moge blijven. U, M. de R., dankend voor de ver leende plaatsruimte. Hoogachtend, J. C. Droog. Middelburg, Februari 1913. (Wij willen den geachten inzender van bovenstaand protest beleefdelijk er op wij zen, dat waar in den laatsten tijd K a- tholieke voormannen zich aanbo den voor debat, zoo vaak 'in socialis tische vergaderingen de T a r i e f w e t werd besproken men denk© o.a. aan het Tweede Kamerlid Mr. Dr. J. van Best, die over deze kwestie o.a. met Vliegen debatteerde de directie der „Nieuwe Zeeuwsehe Courant" meende voor ditmaal de annonce van een debatavond over de Tariefwet door de S.D.A.P. te kunnen plaatsen. Dankbaar voor de vriendelijke terechtwijzing meent zij den geachten in zender te mogen wijzen opi het spreek woord: „de uitzondering bevestigt den re gel". De geachte inzender houde zich overtuigd, dat wij1 in deze voortaan den regel zullen handhaven zonder uit zondering. De Redactie) Herhalingsoefeningen. Bij het regiment grenadiers en jagers te 's Gravenhagc, bij het 2e neg. inf. te 's Hertogenbosch, Venlo, Roermond en Maastricht, bij het 3e reg. inf. te Bergen op Zoom, Vlissingen en Middelburg, bij het 4e reg. inf. 'te Leiden, Delft en Gouda, bij het 6e reg. inf. te Breda, iep bij het 10© reg.inf. te Haarlem, Hoorn en Den Hel der komen dit jaar bij alle bataljons voor herhalingsoefeningen onder de wapenen: de miliciens der lichting 1906 van 9 tot. 19 September en voorts die der lichtingen va,n 1907 en 1908 van 5 tot 30 Augus tus. Met ingang van 1 Mei a.s. is henoemd tot officier van gezondheid le klasse te Vlissingen de heer W. A. A. Tuyt, van het hospitaal te Nijmegen. (M. Ct.) Verplaatst van Rotterdam naar Vlissin gen de klerk P. en T. 4e klasse I). Woe- linga; de klerk P. en T. le klasse J. van Bel van Middelburg naar Breda; de hulptelegrafist A. de Vries van Amster dam naar Middelburg; de commies P. le klasse W. Bruinier van Vlissingen naar 's Gravenhagede kerk G. Standaert van Neuzen naar Winterswijk; de conducteur 3e klasse T. Trijber van Vlissingen naar Arnhem. Biervliet. Dinsdag om 2 uur werden in de zaal van den heer A. Faas aanbe steed de werken tot herstel in den Pau- linapolder te Biervliet, bestaande uit: het verleggen van 860 M. keibestrating met levering van 325 M3 zand, het lich ten van 880 vierk. M. keibestrating met levering van 132 M3 zand, het maken van 3 zinkputten met afvoerbuizen, waar voor noodig 2 M3 metselwerk in cement- specie, het leveren van 30 M. gres-bui- zen, roosters, deksteenen en 5000 keien. Er waren ingeleverd 8 biljetten. Inschrijvers: J. Cornells Czn., Hoofd plaat voor de som van f2296.50; J. Wolfert, Hoek, voor f2350; J. van Dronge- len, Hoek, f2460; Gebr. Arnouts, IJzen- dijke f 1755.50; II. Verseheling, 'Neuzen 12300; R. Hoefnagel, Biervliet f1821; J. Ruischer, Biervliet f 2225J. de Bree, Neuzen 1' 1925. Zuidzande. Maandag j.l. berveilde nota ris De Smidt van Schoondijke alhier in de herberg 'de -„Drie Koningen" de ge bouwen eener hofstede met 22 gemeten erf, enz. Kooper van hof met de 22 ge meten land dhr. A. Moggré van Schoon dijke voor f20.000. Den Haag. De Koningin ontving heden in aehoor den Franschen gezant bij ons hof, die H. Majesteit een eigenhandig geschreven brief overhandigde van Poin- caré, waarin deze zijn aanvaarding yan het presidentschap mededeelt. Den Haag. De 21-jarige G. C. B. werd 'door het gerechtshof veroordeeld tot 20 jaar wegens moord en berooving. De eisch was levenslang. i Amsterdam. Naar we vernemen heeft 'het plan der Nederlandsche spoorweg maatschappijen, om 's zomers en 's win ters een zelfde dienstregeling in te voe- <ren, alle kans van slagen. Gedurende den zomer zouden er dan eetiige treinen worden ingelascht. Dezo regeling zou met 1 Mei in werking tre den. Geldermalsen. De 67-jarige burge meester Van Est en Opijnen kreeg bij een lnndcrij-verkooping een beroerte en stierf. Tilburg. In de Veldhovenstraat brand de een huis af. De inboedel Weef gedeel-' lelijk behouden. Oorzaak onbekend. Ver zekering dekt de schade. Veenendaai. Door het qp hol slaan van een paard werden 6 boeren uit een tijtuig geslingerd en verwond, waarvan 2 ernstig. Londen. (Part.) Naar verluidt zal ge neraal Brainwell Booth, generaal van het Leger des Heils, dit jaar voor den nobel- prijs voor den vrede worden voorgedragen. Petersburg. De bijzondere militaire maatregelen aan de Oostenrijkscbe grens zijn afgelast. Hamburg Van het stoomschip „Clara Hugo Stinnes" is sinds 7 Februari niets meer vernomen. Het wordt met zijn 10 man equipage als verloren beschouwd. Bonn. De vlieger Bruno Werntgen viel van 50 M. hoogte met zijn vliegtuig. Hij was terstond een lijk. Mülhausen. De le luitenant Luik© vloog met een onderofficier in een biplane. Zij ■kwamen te vallen. De onderofficier werd gedood, de luitenant licht gewond. Mexico. Er is nog weinig lioopjopi vrede. In het Noorden en Zuiden duurt de revolu- lutie voort. Constantinopel. (Hlsbl.) Nu de Bulgaren weigeren mee te werken tot het vormen van een neutrale wijk voor de vreem delingen in Adrianopel, zullen de gezan ten zich van verdere stappen onthouden. Gyon. (Hlsbl.) Bij het leggen van een mijn ter opruiming van rotsen, werd een gat. geslagen in de kleilagen en een re gen van Steenen opgeworpen. Er zijn 24 dooden en vele gewonden, waaronder zware. De kruitlading bedroeg 3500 K.G. Goes. Geboren 25, Maatje Marg.iretha d.v. Itje Fokke en Johanna Musse. Overleden24, Anna de Boer, 67 j. gehuwd met Geert Herwich25, Maria Jacomina Schrijver, 59 j weduwe van Adriaan Pieter de Munck. Van 25 en 26 Februari. Middelburg. Getrouwd: M, A. Koo- man, wedr., 46 j. en D. Poppe, wed. 58 j. Bevallen: W. M. Manni geb. de Key- zer, z.; L. Vader, geb. Francois, d. Overleden: J. Wattel, man van C. Ale- wijnse 49 j.; A. M. Julianus, weduwnaar van J. v. Heumen, 84 j.; J. C. Koek, weduwe van C. Dunnes, 86 j. Van 2225 Febr. Vlissingen. BevallenJ. Pleijte, geb. Sporrij, d.T. Schrijver, geb. Polderman, d.; C. J. Stro O, geb. Van Gent, z. Oostburg, 26 Febr. 1913. De aanvoer was groot en de omzet weinig Prijzen flauw onveranderd. per 100 KG. Nieuwe Tarwe f 8.a f 10.50 N. Wintergerst 10.25 a 10.75 Zomergerst 10.a 10.50 Haver8.a 10.50 per HL. Rogge6.15 a 7. Kookerwten 8.a 10.50 Voererwten 7.50 a 8 50 Paardenboonen 7.80 a 9.— Bruine boonen 8.a 9.50 Hulst, 24 Febr. 1913. Per 100 KG. Tarwe f 9.— a f9,25, Rogge f 7.75 a f8.Wintergerst f 10.25 a f 10.50, Zomergerst f 10.a f 10.40, Haver f 8.— a f 10.—, Erwten f 9.— a f 10.75, Paardenboonen f 10.a f 0.Duiven- boonen f 10.ii f 11.—, Witteboonen f 13.a f 14.Bruineboonen f 10.a f 10.50, Lijnzaad f 12.a f 12.50, Aard appels f L80 af 1.90.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3