UIT ZEELAND. De wet zegt dat hij vóór den 3en Maart zijn voldaan belastingbiljet ter secretarie moet laten zien. Doch daar die datum op een Maandag valt, is Zaterdag 1 Maart de laatste dag waarop hij zulks doen kan Natuurlijn geldt dit alleen voor hen die vóór 1 Februari hun belasting over lift laatst verloopen dienstjaar niet hadden betaald. Zij die vóór 1 Febr.jl. wel alles hadden betaald, behoeven niets te doen. Zij staan vanzelf op de Kiezerlijst, daarvoor zorgden de ontvanger en de ambtenaren ter secretarie. Wie dus zijn belasting nog niet betaald heeft, doe het spoedig. Een praatje over de grondwetsherziening. De Haagsche briefschrijver van „De lijd", die gewoonlijk uitstekend blijkt ingelicht en in al de finesses der poli tieke verwikkelingen thuis is, schreef dezer dagen in een brief aan zijn blad het volgende over de grondwetsherzie ning, welke minister Heemskerk evenals zijn vader indertijd, hoopt tot 'stand te brengen. Zonder met elk onderdeel te dweepen, kan men niet betwisten, dat een in den zin van do regeering^voorstellen gewij zigde grondwet meer in overeenstemming zou zijn met de wcnsolien der rechter zijde dan de tegenwoordige. Men mag dan zeker zijn, dat men ter rechterzijde gaarne zal medewerken aan het tot stand komen, althans in hoofdzaak, van het regeeringsvoorstel. Ik heb zelfs een flauw vermoeden, dat regeering goede reden heeft om ook voor haar luesrechtvnorstel op een vrij alge meene instemming te mogen rekenen. Zeker, het is volkomen waar, dat in de commissie voor een bepaald voorstel geen meerderheid is gevonden, maar het is ook waar, dat geen lid der rechter zijde bij afzonderlijke nota heeft gezegd, wat wèl werd gewild. Is het zoo waar schijnlijk te veronderstellen, dat dit werd nagelaten, om het de regeering gemak kelijk te maken naar het zoeken van een oplossing uit te zien, welke allen kan bevredigen Al wil ik niet beweren, dat de lijnen scherp getrokken zijn, en al geef ik zelfs toe, dat het artikel mij elastisch genoeg schijnt, 0111 zelfs den voorstander van algemeen kiesrecht te bevredigen, zoo krijg ik toch den indruk dat de regeering, juist denkend daaraan een oplossing heeft gevonden, die ten slotte alle partijen kan bevredigen en de vereischte meerdarheid van 2 3 kan halen. De linkerzijde doet intussclien al dadelijk weer. alsof de regeeringsvoor- stellen in niets deugen. Of dit verstandig is, laat ik daar. In politieke^ kringen is men het. geloof ik, vrijwel er over eens, dat m de volgende zitting de grond wetsherziening in ieder geval aan de orde komt. Mocht de linkerzijde een meerder- heul halen, met of zonder socialisten, dan zal zij wel geen anderen uitweg zien, dan de grondwetsherziening aan de orde te stellen, en aldus te komen tot andere partijverhoudingen. Voor eeo grondwetsherziening zijn echter 2 3 der stemmen noodig. Ken eventueel liberaal of zakenkabinet zal dus bij een grond- wetsherziening zeker met réchts hebben te rekenen. In die omstandigheden lijkt het mij niet erg tactisch, al te schérp zich te stellen tegenover de wenscheu der rechterzijde. Zonder haar te dien aanzien in meerdere of mindere mate tegemoet te komen komt er nooit een grondwetsherziening. Met name lijkt het mij uitgesloten, dat de rechterzijde nog ooit daaraan zal medewerken, zonder dat het onderwijsvraagstuk in de grondwet tot oplossing is gekomen. In 1887 heeft men ten deele wel zijn wenschen op dit gebied ingetrokken, doch de vrucht was toen minder rijp. Thans is het de tijd om ze te plukken en moet zij geplukt Wint links niet en behoudt de rech terzijde haar meerderheid, dan zal deze eveneens de linkerzijde noodig hebben om aan eene meerderheid van 2 3 te komen. Men kan zeker zijn dat een even krachtig als beleidvol president deze medewerking in dit geval verkrijgen zal. De hnkërzijde zal zoo zij verslagen wordt meer nog dan wanneer zij wint tot de overtuiging komen, dat haar dagen geteld zijn, indien niet een ander kiezerscorps haar redt. Zij zal dan te kiezen hebbenof de rechterzijde laren aan het bewind te laten of de grond- wetsherziening tot stand te helpen bren gen op ander gebied dan het kiesrecht daarbij gevend, wat haar toekomt, Zij voelt die noodzakelijkheid endegeheele concentratie is een laatste poging der wanhoop om aan die politieke noodza kelijkheid te ontkomen. Mislukt deze, dan zal zij bij de grondwetsherziening eieren voor haar geld moeten kiezen In dit opzicht staan de zaken precies eender als in 1887. Toen meenden velen onzer, dat de rechterzijde nooit aan het bewind zou kunnen komen zonder de hulp der kleine iuyden in de toekomst, thans is het zeker niet de rechterzijde die, in het belang van haar electorale positie, naar grondwetsherziening behoeft te sturen. Wij zullen dus het sterkst ervoor staan, indien onze leiders zich hunne kracht maar bewust toonen. Rn daarom zou de linkerzijde zeer wijs doen de ooren niet te steil op te zetten. Vleeschkeuring van rijkswege. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend, houdende bepalingen tot wering van vleesch en vleeschwaren, die voor de volksgezondheid schadelijk zijn. Nederland en de Gentsche Wereld tentoonstelling. Reeds thans laat het zich aanzien dat ons land op de Wereldtentoonstelling te Gent dezen zomer te houden, op schitterende wijze zal vertegenwoordigd zijn. Teneinde aan de talrijke aanvragen om plaatsruimte in de Nederlansche afdeeling te kunnen voldoen, heeft de Nederl. Commissie het besluit genomen om op eigen kosten een uitbouw te doen aanbrengen aan het Nederlandsch Pavil joen dat het Belgisch Comité haar ter beschikking stelde. Hierdoor wordt een nieuwe ruimte van ongeveer 2oO vk.M. verkregen. Op 15 Maart wordt de ge- legenheid tot aanmelding voor inzendin gen onvoorwaardelijk gesloten. Goes Mooie reclame. Door de Stoom- wasscherij „De Zou" alhier wordt een even fijn als ongewoon reclameartikel verspreid, dat er niet weinig toe zal bijdragen den naam en reputatie van deze industrieele instelling hoog te houden. Het is een smaakvol karton m dubbel. De voorzijde vertoont een binnen water met landelijke brug. Twee zwanen zwemmen in den plas, op den voorgrond steekt een takje lelietjes van dalen zijn heerlijk geurende kelkjes vooruit. Dit „heerlijk geurende" gelieve men letterlijk te verstaan, want het geheele carton ver spreidt een verrukkelijk parfum. Ouder liet landschap, waarvan de goudbruine tint deftig aandoet, staat te lezen: „Ruik eens aan ons bloempje en sla ons dan eens om". Aan den binnenkant vindt men dan de tarieven der wasscherij. Nog eens de reclame is fijn en onge- woon en daardoor juist doeltreffend, /ij doet den ontwerper eer aan. Voor do centrale keuring van dek hengsten van 36 jaar, welke den 5en Maart alhier gehouden zal worden zijn door de keuringscommissie 40 paarden aangegeven. Mocht deze keuring dooi goed weer begustigd worden, dan zal ze ongetwijfeld door vele belanghebbenden bezocht worden. Zij vangt aan des mor geus te 9 uur en heeft plaats op de Groote Markt. M. Voor de Vereeniging voor Alge- mccne Wetenschappelijke Belangen al hier, zal op Vrijdag 28 Febr. 1913 des avonds te 8 uur in de zaal der boeieteit V O V." als spreker optreden de heer Dr. L F. de Beaufort, tc Eerbeek met het onderwerp De wilde stamvormen van eenige onzer huisdieren. (Met licht beelden.) Dinsdagmiddag hield de Veilings- j Vereeniging. „Zuid-Beveland alhiei hare algemeene vergadering onder voorzitter schap van den heer II A. Hankcn. De voorzitter opent de vergadering en heet de vele aanwezigen hartelijk wel kom, spreekt er zijn blijdsc hap over uit dat de opkomst zoo groot is, en wijdt een enkel wom-J aan de nagedachtenis van den heer D. J. van der Have, een man, die een stuwende kracht is geweest, ons veel te vroeg ontvallen, Spr. her denkt zijne vele verdiensten, waarmede de vergadering haar instemming betuigd. De secretaris leest daarop de notulen der vorige vergadering, welke onveran derd werden goedgekeurd. Alsnu is aan het woord de heer r. Kakebeeke. de secretaris die voorlezing doet van het jaarverslag. Hieraan ont- leenen we het volgende: De vereeni ging telt thans 653 leden. Er werden in 1913 56 veilingen gehouden. De geheele opbrengst over 1912 bedroeg f51411.28. Het verslag getuigt over 't geheel van een gunstigen toestand. De penningmeester doet vervolgens rekening en verantwoording over liet afgeloopen jaar De ontvangsten bedragen f 3515,27r', de uitgaven f 1207,06, zoodat er een goed slot is van f2308,21'. Aldus wordt deze rekening goedgekeurd. Wordt overgegaan tot de benoeming van een commissie tot het nazien van de reke ning 1913 van den penningmeester. Be noemd worden, op opdracht van het bestuur de heeren P. Oele en Land. Wat het percentage voor te betalen provisie betreft, vindt het bestuur geen aanleiding dit te verlagen. De vergade ring keurt goed, dat voor 1913 weer hetzelfde percentage vastgesteld wordt. Het blijft dus voor de kleine veiling 5 p< t., voor de groote 3pCt. Alsnu is aan do orde de verkiezing van vier Bestuursleden. De heeren H. A Ilanken en I'. Lindenbergh, beiden aftr., worden met bijna algemeene stem men herkozen. Beide heeren nemen de herbenoeming aan. In de vacatures D. J. van der Have (wegens overlijden) en M. van derHage (wegens bedanken) worden benoemd de eandidaten, door het bestuur voorgedra gen, de heeren A. van der Have en J. van Wingen, beiden te Kapelle, en wel met overgroote meerderheid. Beide hee ren laten zich deze benoeming welge vallen. Verder stelt het bestuur een wijziging voor van artikel 1, 3e lid en art. 15 van het Huishoudelijk Reglement. In- plaats van het eerste artikel 3e lid, lui dende aldus: „Ongemerkt verpakkings materiaal wordt geweigerd of zal tegen vergoeding van 2 ct per stuk door den afslager genummerd worden", wordt de volgende redactie voorgesteldOnge merkt verpakkingsmatriaal wordt te zamen met de daarin aangevoerde pro- dukten verkocht De lieer De Bruin wil verpakking met nog nat merk voor ongemerkt houden. Mot dozen wensch zal worden reke ning gehouden. Art. 15, dat aldus luidt: „Het is ver boden minder dan 4 K.G. netto peren en lro K.G. netto pruimen ter kleine veiling aan te bieden", wil het bestuur aldus wijzigen „Het is verboden minder dan 1 K.G. netto peren en appelen en 3 K.G. netto pruimen ter kleine veiling aan te bieden. Gedurende het seizoen wordt, voor zooverre liet fruit betreft, ééns per week eene veiling gehouden van uitsluitend afgevallen en minderwaardig fruit. Op de overige veiliugsdagon moeten de aangevoerde peren en appelen uitslui tend verpakt ziju in kisten- en manden werk, terwijl op deze veilingen ceen af gevallen fruit aangevoerd mag worden." De heer Harink stelt voor de gelegen heid open te stellen om l', KG. prui men aun te bieden, aangezien hij 3 K.G. wat veel vindt. Spr. wil tevens ter ver duidelijking nog achter liet woord prui men lezen „of gedeelten daarvan", opdat geen partijen gesplitst worden. Dit voor stel wordt niet ondersteund. De eerste alim a wordt aangenomen, overeenkom stig het besiuursvoorstel. Wat de tweede alinea betreft deelt de voorzitter op een desbetreffende vraag mede, dat afgevallen minderwaardig fruit en goed fruit tegelijk zou kunnen wor den verkocht, wanneer er plaats was. Een ander zou juist gaarne zien, dat grootere partijen gesplitst konden wor den. Weer een ander wil het minder waardige fruit nii het goede doen veilen. De voorzitter bestrijdt echter ten sterkste dit voorstel, en wijst op de bezwaren. Verder wordt nog gevraagd of het niet mogelijk is hel bedrog tegen te gaan, dat zoo dikwijls voorkomt, b.v. bij par tijen, die er uitwendig goed uitzien, doch die veel minderwaardige vruchten inhou den, Do voorzitter zegt. dat juist liet be stuursvoorstel daarin tegemoet komt. Dit voorstel wordt daarop onveranderd aangenomen. De heer De Bruin wil de particulieren van de veiling weren. De voorzitter wijst er aan de hand van de statuten op, dat dit moeilijk gaat. De heer Harink dringt er op aan, dat de particulieren niet geweigerd worden, en wordt hierin door velen gesteund Na nog eenige discussie over zaken van meer ondergeschikt belang, wordt de vergadering gesloten. „Zeeuw". Als een bewijs dat het Zeeuwsche trekpaard tot ver over de grenzen bekend is, blijkt wel uit liet feit dat eenige da gen geleden Zuid-Beveland werd bereisd door een paar Duitsche paardenhande laars, die in korten tijd een 24 stuks hadden aangekocht voor hooge prijzen, welke dieren gisteren per Staatsspoor wer den vertransporteeid naar Duitschland. Middelburg. In de jongste algemeene vergadering der Roomsch-Katholieke Kiesvereeniging w< rd de wensch geuit van totstandkoming eener propaganda- club hier ter stede. Ingevolge dit ver langen werd door het bestuur der Kiesv. in (lie richting geijverd en een voorloopig comité gevormd, dat reeds zeer verdien stelijk werk verrichtte voor de aanstaande Juni-verkiezing. Met genoegen kunnen tevens melden, dat thans tot definitieve oprichting is besloten Benoemd bij enkele candidaatstel- ling tot assessor I Collegie van het Leidscli studentencorps dhr. W. Dooren- bos van hier, candidaat van liet afgetre den collegium. Het Middelburgsche Muziekkorps. In de gisterenmiddag gehouden sieclit bezochte vergadering van het Middel- burgsch Muziekkorps werd door den secretaris dezer vereeniging, den lieer E. M. Alberts, het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen: Het aantal gegeven concerten bedroeg 32, w.o. 11 op liet Molenwater. Zooals verleden jaar besloten werd, zijn de extra-concerten op het Molenwater af geschaft en werden alleen diegene ge geven, die in het contract met de ge meente verplichtend zijn gesteld. l'itgevoerd werden 65 verschillende muziekstukken, w.o. 19 nieuwe. Totaal werden 88 repetities gehouden, 26 alleen met de leerlingen, 62 van liet geheele korps. liet korps bestaat thans nit 1 directeur, 12 leden, 1 bode en 1 assistent bode. Alleen de werkelijk urgente loonsver- hoogingen weiden toegestaan. De opleidingscursus voldeed weer geheel aan liet doel. De financiën zijn verre van rooskleurig. Het tekort steeg van f274.23 in 1911 tot f285.465 in 1912 Het aantal contri buanten bedroeg op 1 Januari 1912 580 met f 1234.55 en op 1 Januari 1913 523 met f 1121.30. Een achteruitgang dus van 57 leden met f 113.25 contributie. Bij de oprichting der vereeniging in Mei 1907 bedroeg het aantal leden 773 met f 1758.55. „Onder deze omstandigheden aldus het verslag is er wel geen sprake van dat wij in het a.s. seizoen de extra- Molenwaterconcerten weer kunnen geven en zal het aantal wen' beperkt blijven tot dat waartoe wij strikt verplicht zijn volgens de overeenkomst met do ge meente door haar jaarlijksche subsidie Het bestuur zal echter ook op andere uitgaven moeten gaan bezuinigen, of schoon de uitgaven, die thans gedaan worden, beslist noodig zijn. Wan neer de gestadige achteruitgang der vrij willige bijdragen voort blijft duren, dan zal er spoedig een oogenblik komen, waarop het bestuur liet bijltje er bij moet neerleggen. Zonder de noodige geldmiddelen kan liet muziekkorps niet in stand worden gehouden en worden de contributies niet ruimer, dan zal Middelburg werkelijk spoedig voor liet feit staan, dat het muziekkorps, dat toch z.oo'n welverdiende reputatie geniet en dat wij zoo noode missen kunnen, zal verdwenen zijn. Dat zijn geen holle plirasen. doch dc bloote werkelijkheid en mocht de pers, die ons altijd wel willend geweest is, hierop nog eens ernstig willen wijzen, dan kan zij, naar wij hopen, de voldoening smaken, liet hare er toe bijgedragen te hebben meer contribuanten voor het, korps te hebben gewonnen Dit verslag word goedgekeurd evenals dat van den penningmeester, den lieer A. J. B. Lambert/ De hoofdegfeis van diens verslag blijken reeds uit liet bovenstaande. De voorzitter, de lieer Herman Snijders, bracht dank aan den secretaris en den penningmeester. Gaarne, wij aan het zeer gaarne, voldoen in het verslag genoemd verzoek, om nogmaals met grooten aan drang onze lozers te wijzen op het groot nut dat dit korps vervult. Ja, nut doet het, want niemand zal ontkennen, dat een zitje op liet Molen water, na volbrachte dagtaak, onder het genot vau zéér goede muziek, zeer nuttig werkt op een mensch, hem niet met meer opgewektheid den volgenden dag opnieuw aan den arbeid doet gaan. Dour het steeds op werkdagen doen plaats hebben der openbare uitvoeringen kwetst men niemand in zijn godsdienstige ge voelens, en van bedoelde concerten kan ieder, oud en jong, arm en rijk, genieten Niemand mag willens en wetens mede werken om van onze stad eene ville inorte te maken, ieder drage naar zijn krachten bij om het korps, dat op ge paste wijze ons van tijd tot tijd opvroolijkt, in stand te houden. De minimum-con tributie van 50 cent is bijna voor niemand een bezwaar en ook hier is het spreek woord „vele kleintjes maken een groote" terecht van toepassing. Kom, lezeressen en lezers, geeft u in drommen als lid op bij een der boven genoemde heeren, en werkt mede, 0111 Middelburg voor een groot verlies te behoedenbrengt daardoor hulde aan hetgeen Jan Murks en zijn mannen ons biedendan zal liet verslag van den secretaris over 1913 niet zoo somber klinken, en ieder zal aan de vreemde lingeri met recht kunnen zeggen dat is nu „onskorps. Vlissingen. De commies der posterijen en telegrafie 4e klasse I). Woelinga is oveigeplaatst van het telegraafkantoor te Rotterdam naar liet bureel van den ingenieur alhier en de klerk der poste rijen en telegrafie le klasse J. 1'. van Bel van liet telegraaf kantoor te Middel burg naar dat te Breda. Verder wordt nog verplaats do hulp telegrafist A. de Vries van Amsterdam naar Middelburg. (VI. Grt.) Door den inspecteur van het. loods wezen in liet zesde district, is als ma troos bij dien dienst aangenomen de zeevarende L. C. Pon waart. M.Ot. Aan de matroos bij het loodswezen K. W. do Voogdt. is met ingang van 1 Maart 1913 op zijn verzoek eervol ont slag uit den loodsdienst (Ned J verleend. M.Ct. Zierikzee. Maandagavond hield liet R. E. Leesgezelschap zijn gewone jaarlijksche vergadering. Het jaarverslag van den secretaris con stateerde achteruitgang in ledental, toch hoopte men op uitbreiding van hel aantal ahonné's als middel om de „Portefeuille" in liaar tegenwoordigen omvang te doen blijven bestaan. Nog spoorde de secre- (aris aan tot liet zindelijk lezen van tijd schriften enz. De rekening van den .penningmeester sloot in pntvangst en uitgaaf met f99.19, waaronder een saldo van f3.42-"'. De heeren .1. Ideler en 1,. Henning vergeleken de boekhouding van den pen ningmeester met de bescheiden en be vonden een en ander in ordeZoowel den penningmeester als deze Commissie werd door den voorzitter dank gebracht voor hun gehouden beheer en controle. Besloten werd, ingevolge het reglement, om alle boeken aan de Bibliotheek der K. S. A. af te staan. In liet afgeloopen jaar werden voor het eerst 28 banden, Welk weder zullen wij hebben? Verwachting tot den avond van 27 Febr. Zwakke tot matigen, meest zuidelijke wind Aanvankelijk nog licht, later gedeel telijk bewolkte lucht. Weinig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur. benevens eenige tijdschriften aan dc lij. Jjliotheek geschonken. Volgens mededee- lingen zou dit aantal telken jarc ruim 4(1 zijn. Aan de niet-abonné's zal een circu laire worden gezonden, om hen op te wekken tot deelname aan het lidmaat schap der Portefeuille. Vervolgens had de verkoop plaats van een aanlal tijdschriften, die zich niet lev nen tot schenking aan dc Bibliotheek. Hoewel de opkomst ter vergadering slecht was, Weken de aanwezigen liet Lecsge zeischap een goed hart toe te dragen, althans ifllles ging vlug van do hand. Niets meer aan de orde zijnde, werd vervolgens de vergadering gesloten. Maandagavond vergaderde Kruisvor- bond en Maria-vereeniging. De opkomst was talrijk, al vertoonde do bestuurstafel vele leemten. De secreta resse las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter doel de mede, dat Pater Ermami op 6 April voor onze heide vercenigingen komt'sjire- ken. Hij hoopte, dat de aanwezigen ook de afwezige leden zou aansporen tol hel bezoeken dier vergadering, waarvan hij nu eens. niet op de eerste plaats uitbreiding van ledental hoopte, doch vooral verster king van hel innerlijke gehalte. Op dien dag zal de H. Mis voor de leden worden opgedragen, terwijl dan tevens allen wor den verzocht ter H. Tafel tc willen nade ren. Als naar gewoonte waren er ook Ihans weer nieuwe candidaat-leden en adspirant-Ieden. Slechts enkele leden had den liet lidmaatschap niet hernieuwd. De voorzitter bracht alsnu de rcolas- seeling van ontslagen gevangenen ter sprake, wees op het verhand tusschen drankbestrijding en dit nieuwe maatschap pelijke werk. In onze kleine parochie zal dc taak eener Reclasseerings-cominissic wel niet omvangrijk zijn, toch kunnen zich gevallen voordoen, dat er nuttig werk kan verricht worden. Vooral dan, wanneer liahitueele dronkenschap in liet vervolg meer kans heeft, van gestraft te worden (nadat wettelijke bepalingen dien aangaande in het leven zijn geroepen). Daar geen stemming verlangd werd, zal de commissie op voordracht van hel be stuur bestaan uit de dames Henning. 11. Wisse en de heeren H. li. de Boer, den Boer en II. Koevoets. Daarna kreeg do heer Fr. I doler het woord tot liet houden der aangekondig de. lezing. Spr. verklaarde, niet de pre tentie te hebben van nieuwe denkbeelden fe, zullen verkondigen. Maar een opfris- sehing van de verplichtingen, die wij allen hebben in den strijd tegen het drank misbruik, i,s nooit te onpas. Enkele punten uit spr.'s gedaclitengang zullen wij aan stippen. Noodig is het bezit van overtuiging. Een klein getal overluigde drankbestrijders f een corps, dat grooter overwinningen zal behalen, dan een ongedisciplineerde mas sa, die van het drankbestrijderschap niei veel meer houdt dan den naamWoord houden, moeten we. Matigheid betrachten, ook in liet gebruik van wijn en bier. Wij moeten ons, insigne dragen. Daarvan gaal een groote kracht uit, wanneer wij het maar willen waardeeren. Laten wij hel echter met sere dragen. Dan is het tevens een propagandamiddel, dat ons- bij wei- denkenden in achting doet stijgen. Een hartelijk applaus bewees de instem ming der vergadering, waaraan dc voor zitter zijn dankwoord toevoegde, hopen de, dat het voorbeeld van den heer Ido Ier door meerderen mocht worden gevolg». Daarna kwam de mogelijkheid van (1° oprichting van een verhandcursus k' sprake. Betoogd werd, dal. de vrouw de toekomstige gehuwde vrouw op dc I hoogte moet ziju ook van datgene wat me' ziekenverpleging en behandeling in bf trekking staat. Het bestuur werd p' machligd tot. hel doen van verschillend' stappen, teneinde op de volgende vm gadering .met een omlijnd plan ter laf' te kunnen komen. Verschillende leden brachten alsnw aangelegenheden van hiiishotidelijken .r"1 tor sprake. Mej. van Urocnsen wenscht hel voor beeld van Zaandam nagevolgd tc zie» waar een commissie is gevormd, die lioor liet ophalen van maandelijksche offers v®1 een cent de kas. van hol Dr. Ariëns-fend' wil versterken. Het Bestuur beloofde het voorstel in overweging te willen neme11 Nog werd door dezelfde sjireekster ei'»!1 aangedrongen om hij den aanvang dc vergaderingen één der liederen tc zingen j die maandelijks ingestudeerd worden. Op gebruikelijke wijze werd doring met ('hr. groet, gesloten. Raadsvergadering op Woensdag I Februari 1913. Voorzitter de h|,Iïc' meester. Voor kennisgeving worden naiigeiu»111'" 1 verschillende brieven van tied. Staten. I o.a. houdende terugzending van dc <D01 liep definitief vastgestelde gemeentel™1' ning over 1911 en houdende bericht, 1 hun beslissing omtrent de genieo ulehc grooting voor 1913 verdaagd is. (lordt?" keurd zijn door (led. Staten do raadsfe t sluiten betreffende nadere regeling van '10 schoonhouden van het raadhuis, bij w(r j van abonnement; tot ondij nachting der visscherij ■Gracht en dat tot onderha ting van de grasmaajinf ,i0„ Westha vend ijk, met schuur aan het Westhav gekeurd worden de raadsl vil overschrijving van be on fed wijziging der gen dienst 1912. Van den heer mr. 8. was bericht ingekomen d: ming tot lid der comniisj hot Middelbaar Ondc De heer van Geuns is lie zittel' dier commissie. Van den lieer A. Ver, ingekomen, dat hij zijn lerraar in het boekhouder school voor Vakonderwijs] lieer M. van der Vliet e de Crane hebben hericlf benoeming tol leden, en de Haan, dal hij zijn lm] der Plaatselijke Schoolt neemt. Van de heeren is een schrijven ingekom herbenoeming tot leden ii, tot wering van schoolverq Dito van de heeren .1. v F. W. Locwer, dat zij ming resp. lot regent en hel. Burgerlijk Armbestuu Van den heer A. C. v bericht ingekomen, dat noeming tot regent en van De BruijneVan Heel enj hoque BoeveKramers, noeming lot regentessen weeshuis aannemen; De lieer F. Hondkani] hij schrijven voor de ij gratificatie voor dc tijdelij der betrekking van genieen| Eveneens een schrijven voor de verhooging zijne sorteerder hij den reinigi] De Plaatselijke Schoolt dode, dat de heer dr. '1 haar secretaris is benoem Schore Den 24sten Fel vereeniging „liet groene vergadering alhier in liej lieer C. de Jonge. Voorzitter do heer J. eus, burgemeester van opkomst van leden was ledental bedraagt thans Hansweerd, 248 to Kruin] Schore. Medegedeeld werd da| aan de, Zuid-Bevelandsc subsidie wordt verb end niet medegedeeld corr., Verder werd medeged* verpleegster ruim 2000 b schillende zieken waren aan haar 1' 200 was afgei, wezen dienst. Op voorst Judocus Verhangen wer| nog f50 gratificatie aan ie geven uit het bestaainj dat sloot met een batig f 200. De kas van den pennii| mot oen batig saldo van ontvangen f 612 67. Als afgevaardigde naar van Z.-B. ver. te Goes dhr. J. Verbage Mz. te F Een voorstel van 't lie der statuten te wijzigen nomen, Een langdurige discus: gehouden over het voors subsidie te vragen aan Schore en Kruimngen. Te ongeveer 11 uur 's bespreking afgeloopen enj zit.ter de vergadering. 's Heer Arendskerke. G winter werd alhier een den in eerste hulp hij onJ aan een 17-tal personen a gisteravond had de laai Aan het einde dier los deelnemers aan den loide sus, Dr. II. van Ivvaarden, van waardeering eene met gouden potlood ten geboden. Do wissel wachter -E in dienst bij de S.S. alti| I Maart a. s. overgeplaat: (lam en is in zijn plaats Joris van Scliaik alhier. Ook hier is een gr eeniging opgericht, aan va; leden, ouder voorzitteiscb Markusse, land- en tuin boni Nisse Dinsdagavond wej gadering vail do afdoelir. kruis" alhier gehouden, i Na do lezing der no tul den goedgekeurd, brachto en den penningmeester vo uit liet volgende bleek. I \yas vermeerderd niet 6. z| ling thans 85 loden telt van 1912 waren f 69.09 I 53.33, alzoo een goed Besloten werd voor eei] materiaal aan te schaffe: ook nog besloten een schr aan liet hoofdbestuur, verzoek dat bij een even ontstaan in liet lioofdbes van eandidaten (ilio daaj nierking kunnen komen lingo.ii te zenden om daail kiezen. De vergadering was sle

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2