Boereninspan Boereninspan HEERENHUIS, Boereninspan, Boereninspan t 11 14 Werkpaarden Het Koetshuis 3 Melkkoeien, MET E ADVERTENTIËN. DONDERDAG 11 FEBRUARI 1913, VRIJDAG 28 FEBRUARI 1913, 13 29 stuks Hoornvee, 7 PAAHDEN, 25 stuks Hoornvee, Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. Verpachtingen- A. VERBEEM, GRAfWERKEN, als: publiek verkoopen Openbare Verkooping Maandag 3 Maart 1913, met Woning, Bergplaats en Erf, Donderdag 6 Maart 1913, Openbare Verkooping te Kamperland, Vrijdag 21 Februari 1913, en 5 Jonge Paarden, 33 stuks HOORNVEE, H F AARDEN, 23 stuks HOORNVEE, eenig HUISRAAD. Openbare Verkooping. KAPITALEN Woensdag 5 Maart 1913, publiek veilen en verkoopen met schuur, erf, tuin, boomgaard en fabrieksgebouw, Prachtige pruimen en Gedroogde Appels, bij JS, Vprljeem, Kueukelm., Goes. Vrijdag 21 Februari 1913, publiek verkoopen: Openbare Verkooping. DONDERDAG 6 MAART 1918, 4 PAARDEN, 12 stnks HOORNVEE, Belangrijke HANSWEEI Woensdag 19 F HQfTTHANBBÏi Openbare Verkj Zaterdag 22 Febn AfBRAf Timmermansma Vrachtrijders-lnsij in de pandjeshuizen vinden Een buiten- landsche opkooper heeft 800.000 pond geboden voor den antieken troon der Kaliefen. De schalten van het Seraglio staan overigens bij „oome Jan (Msbode.) Moordpartijen. Verhalen van verschrikkelijke moord partijen doen weer de ronde. Thans zijn het de Turken, die zelfs vrouwen en grijsaards niet ontzien, doch hen zoo wreed mogelijk om doen komen. Uit Sofia wordt gemeld, dot Dinsdag een jonge vrouw met haar kind uit Koemboergan, dicht bij Boejook Tsjek- medzje, is ontvlucht. Zij vertelde, dat de Turksche soldaten de geheele mannelijke christelijke bevolking in een school had den opgesloten en daarna vermoord, het eerst de geestelijken. Vervolgens begonnen zij ook vrouwen en kinderen te vermoorden. De jonge vrouwen en de jonge meisjes zijn aan boord van een schip gebracht. Zij voegde erbij dat dezelfde feiten in de dorpen Lestenik en Oklali voorkwamen. Vreeselijke tooneelen moeten zich daar hebben afgespeeld. Dit zijn wel de droe vigste gevolgen van den oorlog. Moge aan deze euveldaden in de eerste plaats spoedig een eind gemaakt worden. De toestand. Hoewel de pogingen der Bulgaren om Adrianopel bij verrassing te nemen en de Tsjataklzjalinie te doorbreken, niet zijn gelukt, moet toch te Constantinopel groote moedeloosheid heerschen. De regeering kan geen voldoende geld middelen in handen krijgen, en heeft haar toevlue.ht moeten nemen tot het versmel ten van kostbare vaatwerken der aan zienlijken, hetgeen natuurlijk groote ont stemming gewekt heeft. De ontevredenheid in het leger neemt toe en de ambtenaren zijn verbitterd, omdat de salarissen zoo slecht uitbetaald worden. Bovendien heb ben openbare terechtstellingen in breed© kringen kwaad bloed gezet. M E X I C O. De straatgevechten tusschen opstande lingen en regeeringstroepen in de stad Mexico duren voort. Eerstgenoemden schij nen aan do winnende hand te zijn. Febr. 15 IJzendijke. toppen en spaanders, Hendrikse. 17/24 Zuidzande, hofstede met houw- en weiland, De Smidt. I!) Ilansweerd, groote partij afbraak onteigende gebouwen, Hollmann Verhoek. 20 Kloetinge, nieuwe houtwaren Holl mann Verhoek. 20 's Gravenpolder, 1 paard, 7 stuks hoornvee, landbouwger. inboedel enz. Neervoort. 20 Baarland, inspan, Neervoort. 20 Middelburg,7 huizen met erf Verhulst. 21 Borssele, woonhuis met schuurtje en erf, Pilaar. 21 Kamperland, 19 paarden, 33 stuks hoornvee, landbouwger., inboedel enz, Noordijke. 21 Baarland, 7 paarden, 25 st. hoornvee landbouwger, enz., Van Campen. 22 Driewegen vrachtrijdersinspan, afbraak, materialen en varkens, Hollmann Verhoek. 22 Stroopuit, houtwaren en manufac turen, Hendrikse. 24 Borssele, 6 paarden, landbouwgereed schappen, rijtuig enz. Neervoort. 26 Kloetinge, inboedel en gereedschap pen, Van Dissel. 26 Wolphaartsdijk, 21 paarden 42 stuks hoornvee, landbouwgereedschap, wa- fens, huisraad, enz., Pilaar, iorssele, 9 paarden, 23 st. hoornvee, landbouwger., inboedel enz. v. Dissel. 28 Colijnsplaat, 13 paarden, 29 st. hoorn vee, wagens, landbouwger., huisraad enz. Pilaar. Wolphaartsdijk, 22.62.30 H A. bouw land, Pilaar. Maart 1 Nisse, 2 paarden, 19 stuks hoornvee, landb.ger., tronkb. enz. Neervoort. 3 Wolfaartsdijk, koetshuis met woning en erf, Pilaar. 3 Wolfaartsdijk, 15 perc. bouwl. Pilaar. 3 Ellewoutsdijk, vrachtrijders en huur- koetsiersinspan, Neervoort. 5 Kruiningen, heerenhuis met schuur, erf en tuin, fabrieksgebouwen enz. Schram. 5 Goes, kap. boereninspan, Pilaar. 5 Kortgene, landbouwers-inspan, Noor dijke. 6 Biezelinge, 4 paarden, 15 st. hoornvee, wagens landbouwger., enz., Pilaar. 7 Borssele, vrachtr. en huurkoetsiers- inspan, Neervoort. 10 Kapelle, heerenliuis met koetshuis, boomgaard enz., Pilaar. 10 's Gravenpolder, 12 paarden, land bouwger. enz., Neervoort. 12 Baarland, boereninspan. 13 's Gravenpolder, 10 paarden, 37 st hoornvee, landb.ger. enz.. Neervoort 19 Baarland boereninspan, Hollmann Verhoek. April Goes, kap. hofstede met 64 H. A. bouw- en weiland, Pilaar. Mei 6 Eede, boereninspan, Hendrikse. 15 Aardenburg, kapitalen boereninspan, Hendrikse. Febr. 22 Kwadendamme, bouwen nieuw woon huis, schuur enz W. Bierens Jr. 26 Krabbendijke, bouwen woonhuis enz., Ie Clercq. Maart. 5 Goes, verharden 93637 M. aardewerk, Breede Wat. bew. Ierseke. 8 Wolphaartsdijk, leveren en storten 6880 ton afv. Less, en Doorn, steen, Watersch. O.-Wolph. 8 Krabbendijke, herstel en versterken havendijk, Burgem. en Weth. Febr. 20 Schore, 42.00.36 HA. bouw- en wei land Schram. 27 Hansweerd, 3,84,60 HA. bouwland Schram. Oostwal 263 - R. K. Grafdelver - Goes, levert alle soorten van ZERKEN, MONUMENTEN enz. enz. Voor eerste klas fabrikaat wordt ingestaan Vraagt pracht-album, teekeningen en prijzen ter inzage. Tevens beveelt hij zich beleefd aan voor liet opschuren, schoon maken en herstellen van boven staande artikelen. Vakkundig onderricht. Inlichtingen, teekeningen en ont werpen worden op aanvraag kos teloos verstrekt. Door geheel Zuid-Beveland le ontbieden zonder eenige verbinding. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Woensdag 26 Februari 1913, des middags om 12 uur, te Kloetinge, in de herberg van Th. Dagevos, Kabinet, Kasten, Tafels, Stoelen, Spie gels, Kachels, Veeren- en Kapokbedden, Naaimachine, Glas en Aardewerk, Krui wagen, Arbeidersgereedschap, enz enz. Zindelijke goederen (ook vee) kunnen worden bijgebracht OP te Wolphaartsdijk, in de herberg bij J. Poleij, na afloop van de veiling der 15 perceelen bouwland, ten overstaan van den Notaris PILAAR, te Goes, van op het terrein der voormalige villa „Nova", aan het dorp Wolphaartsdijk, groot 7 Aren 75 cA. Het pand is door zijn ligging en inrichting voor vele doeleinden geschikt en komt na de betaling op het gebruik. De Notaris PILAAR zal na afloop van de verkooping van den inspan van mejuffrouw Wed. Smalle- gange, op het dorp Biezelinge voor den heer AUG SLABBEKOORN Wmzn. op diens hoefje aldaar VERKOOPEN: drachtige Zeug, 10 kippen en Haan, Snijmolen, Moesmolen, Victoriakarn, Ontroomer(Colibri), Melkbussen, 2 Koebakken en Goot, 3000 KG. best Wei hooi, Beestenpeeën, enz. op de thans nog door den rekwirant verkooper bewoonde Hofstede, ten ver zoeke van den heer JAN DE KAM Senior en ten verzoeke van Notaris M. NOOR DIJKE te Colijnsplaat, op aanvang 's voormiddags 10 uur en voor zooveel liet Vee betreft, 's namiddags half 1 uur, van een als: van 3 tot 19 jaren (waaronder vijf veulendragend) als: 10 baatgevende Melkkoeien, 1 Vare Koe, 2 Kalfvaarzen, 17 stuks jong Rundvee van 11'/2 en 2 jaar en 3 Aanhoudkalveren, 2 vette Varkens en 10 Loopvarkens; voorts: 1 Kapwagen, 1 Tilbury, 5 Menwagens, waarvan 1 met ijzeren assen, 9 Ploegen en 14 Eggen in soort, Zaaimachine, Recht- stroodorschmachine, 2 Rossen, waarvan 1 met tusschenbeweging en 1 met ver snelling in het raam, Melkontroomer (Melotte) en andere Landbouw-, Melk-, Karn- en Stalgereedsehappen en werk tuigen, MEUBELEN en HUISRAAD en andere roerende Goederen. Op de hofstede bestaat geepe gele genheid tot stalling. Muziek verboden. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur, onder Borsselen, ten verzoeke van den heer G MINDERH0UD. op de door hem be woonde hofstede PUBLIEK VERKOOPEN: EEN KAPITALEN bestaande uit: waaronder 4 veulendragend, alsgrijs Merriepaard, oud 16 jaar, zwart Merriepaard, (veulendragend) oud 12 jaar, bruin Merriepaard, (veulendragend), oud 7 jaar, vos Merriepaard, (veulendragend), oud 5 jaar, vos-Merriepaard, (veulen dragend), oud 4 jaar, vos-Merriepaard, oud 3 jaar, bruin Ruinpaard, oud 3 jaar, vos-Merriepaard, oud 1 jaar, bruin Merriepaard, oud 1 jaar. als7 baatgevende Melk- koeien, 1 Kalfvaars, 5 twee-jarige Runders, 6 Sa&saiiSttaSf»- een-jarige Runders en 4 Kalvers, 2 drachtige Zeugen en twee vette Var kens, 70 Kippen en Hanen. Tentwagen, Tilbury, 3 Menwagens op ijzeren assen, Drievvielskar, Maai- inachine, (Albion), 2 Sacksploegen, 1 Coksploeg, 1 Karwijploeg, 8 Eggen in soort, Rosmolen met Dorschmachine, Snijmolen, Moesmolen, Windmolen, Rol- blok, Molbord, >/2 in een Waterbak, Koebak met Goten, Geeselsteen met Paard, Aardappel-sproeimachine, 8 Graanzeeften in soort, Griepen, Vorken, Landbouwgereedschappen, Harnas, een partij Brandhout, ongeveer 10000 KG. Weihooi, groote partij Jaarpjespeeën, 100 bos Tarwestroo, Mest in den mest put, enz. Melkgerief, Teeltuin, Spekkist en Met den verkoop van het beestiaal zal begonnen worden des namiddags om I2]l2 uur. Geen stalling. Geen muziek. Wel bergplaats voor fietsen. OP des morgens te 9 uur, in de gemeente Colijnsplaat op de Hofstede „Veldzicht" voor den heer P. C W. SWEMCR, ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes, van den bestaande o.a. uit alsBruinliere Merie, 5 jaar, Bruin- liere Ruin, 8 jaar, Zwartliere Merrie, 14 jaar (veulendragend), Zwartliere Merrie, 5 jaar, Stamboek no. 654 Z.B., Bruine Merrie 12 jaar, (veulendragend), Vos Merrie, 4 jaar, (veulendragend), Vos Merrie, 3 jaar, Vos Ruin, 3 jaar, Bruine Merrie, 8 jaar, Vos Merrie, 2 jaar, Vos Ruin, 2 jaar, Zwart-liere Merrie 1 jaar, Bruin-liere Ruin, 1 jaar, (veulenstamboek no. 1291). als5 baatgevende Melkkoeien, 1 Kalfvaars, 8 twee- en een halfjarige Vaarzen en Ossen, 5 twee-jarige Vaar zen en Ossen, 8 éénjarige Vaarzen en Ossen, 2 Kalveren, 4 Varkens. voorts: Een nieuw Utrechtsch wagentje met portieren, open wagentje (coureuse), Tilbury, 4 menwagens, Stoofwagen, Lamoenkar, Arreslede, 6 Sack'sploe- gen, Cock'sploeg, Aanaardploeg, Wied- machine, Eggen in soort w.o. 1 Zigzag- en 1 Kettingegge, Slepers, Rolblok, Molbord, Zaaimachine, Hpoihark, Ba ker's Wanmolen, Peeënmolen, Geesel- steenen met Paard, Bascule met gewich ten, Waterbak, Ladders, Slijpsteen, Kruiwagen, Zeeften, Maten, Karn, Tonnen, Emmers, Zakken, Vorken, Griepen, Mesthaken, Schoppen, Rijven, Harnassement en Brandhout. Jjn e j rz <4 e 1 ij 1c Met den verkoop van liet beestiaal wordt te 12 uur aangevangen. Op de hofstede is eepe bergplaats voor fietsen, doch geene stalling. Muziek is verboden. De Notaris M. C. SCRAM, te Kruinin gen, zal op des vóórm. 11 uur, in het Hotel „Koren beurs" te Kruiningen, ten verzoeke van den lieer C. A. de Vlieger, Een voor enkele jaren nieuw gebouwd en naar de eischen des tijds ingericht alles aaneen gelegen, te Kruiningen, aan den Nisseweg, in de onmiddellijke na bijheid van de kom van het dorp, ka daster sectie G nos. 807, 1122, 1123, en 1059, tezamen groot 47 Aren. Het huis voorzien van Gas- gp Water leiding, bevat Beneden 2 kamers en suite met serre, breede gang, keuken en kelder. Boven3 kamers, benevens badkamer. Voorts: ruimen zolder met clienstbodenkamer, terwijl de boomgaard is beplant met 170 fijne l'ruitboomen en 600 zware bessenstruiken. Te vellen in 3 perc. en In Massa. Het pand, dat door zijn gunstige lig ging voor verschillende doeleinden ge schikt is, is te aanvaarden Het huis met schuur, erf en tuin den len Mei 1913; de boomgaard en fabrieksgebouw bij de betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen te bekomen bij den eigenaar en ten kantore van ge noemden Notaris. N.B. Het pand is te bezichtigen op eiken Woensdag en Zaterdag van des namiddags 2 tot 4 uur. De Notaris W. VAN CAMPEN te Goes, zal op des voormiddags 10 uur te Baarland, op de hofstede bewoond geweest door wijlen den heer J. PRIEM, EEN KAPITALEN bestaande uit: als: liere Ruin 8 jaar, bruine Ruin 6 jaar, bruine Ruin 3$fe 15 jaar, zwarte Merrie 15 jaar, zwarte Ruin 2 jaar, zwarte Ruin 2 jaar, zwarte Ruin 1 jaar. als7 baatgevende Melk koeien, 6 tweejarige Vaarzen, 2 tweejarige Ossen, 2 anderhalfjarige Ossen, 5 jaar- in, Vaarze n en Ossen, 3 Aanhoud kalveren 4 drachtige Varkens, 100 Kippen en Hanen. Tilbury, 2 Menwagens op ijzeren assen, Driewielskar, 2 Sacks- 2 Cocks- ploegen, Zaaiploeg, 6 Eggen in soort, Sleeper, Sleepbord, Rolblok, Molbord met Ketting, Stroomolen, I'eemolen, Moesmaker, Windmolen, de helft in een Hooihark, Geeselsteen met paard, 2 Koebakken met goot, Varkensbak, Broejbak, Kruiwagen, Waterton, Meel- kist, Houwen, Rijgen, Vorken, Grjepeii, Schoppen, Spaden, 2 Ladders, Harnas sement, Aardappels, Draad, Mutsaard, Vaamhout, 800 K.G. Ammoniak, 20.000 K.G. Beestenpeeën, 15.000 K.G. Wei en Klaverhooi, 1000 bos Tarwestroo, 200 bos Roggestroo en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Geen stalling, wel bergplaats voor Rijwielen Muziek wordt niet toegelaten, OP des voonniddags te 10 uur, op de hofstede, op het dorp Biezelinge, voor mej. wed. COBNs. SMALLEGANGE -VAN DE LINDE, ten overstaan van den Notaris PILAAR, te Goes, van den bestaande o.a. uit: als: bfuinp Merrie, 7 jaar, vosbles Merrie, 11 jaar, vosbles Hengst, 1 jqay, bruine Hengst, 1 jaar. als: 5 baatgevende Melkkoeien, 1 Kalf vaars, 1 tweejarige Vaars, 2 éénjarige Vaarzen, 3 Kalveren, 2 vette Varkens 4 Mestputloopers, 40 Kippen en Hanen 3 Loopeenden en 1 Woerd. Voorts: EN 2 Meijwagens, Veerwagf Rolsleper, Kruiwagen, 2 Sacksploegen, 1 Zeeuw- sche Ploeg, 5 Eggen, Sleepbord, Zwen- gen, Mestplanken, dubbele Kippenren, Windmolen, Moesnyfien, Stroosnijder, Wiedmachine, Aardappelzeeft, Geesel steen en Paard, Ladders, Zeeften, Stal, en Zoldergereedschap, Bascule e" gewichten, Reepen, Pleien, Vorken, Griepen, Mesthaken, Schoppen, Koebak en Goot, Melkgereedschap w.o. Qnt- roomer „Meijs", Victoriakarn, Room- tonnen, Emmers, Kettingen, Harnasse ment, Hooi en Stroo en Mest in de" mestput. Op de hofstede is eene bergplaats voor fietsen, doch geen stalling. Muziek is V»t boden te De Deurwaarders f& VERHOEK te tón verzoeke van den heer F des morgens om 9Vs uur gebouwen te Hansweerd veilen en verko de afbraak van het huis, dom van den heer de Rai over 5 jaar nieuw gebou „Nova" vroeger eigendoi Wed. v. d. Brink en gebou klas materiaal (alles onteil sluiswerken,) bestaande uitj TJsel- Belgische en str platte dakpannen, 500 g<. kleurde vloertegels, 10 ard 3 regenbaksteenen, 50 divl raam- en deurdorpels, go! kompleete marmeren scl' tels, 1 gang en stoep Vj leitjes, Ramen: 10 moderne o.a. (van onl en van boven 6 gele ruitjJ M. X L15 M. tot 1 M. drireuitsramen en kozijn! raampjes en 20 broeiranief Deuren 1 stel porte-brisée met enz., 25 paneeldeuren waaronder dubbel gepane, deuren, 6 buitendeuren nn| hardsteenen dorpels, waar mooie bewerkt met ijzer Ribhout 15 balken, lang 9 M. z 15 greenenbalken, lang 20 X 8, 200 balken gordi. in diverse maten, 100 z>v jfiaten voqr rechtersbru groenen zware platen bodems varkenshokken). Planken 100 vloer- zolder- dak kraaldeelen, w.o. vele g< schaafd, 200 Amerik. vloi 7 M. zwaar 2 X 11, 2 ka„ met leunipg en ijzeren rpeq trappen, keldertrapjes, lanij p] aloud tengels, latten tred werk, brandhout. Ijzerwerk en Sm 3 ijzeren gebinten, lang in diverse lengten, 35 M heining, 100 diverse ankersL ten, vierkante ijzeren stavi met moeren, 2 ijzeren po ramen, 3 bellen, 40 viel balken en platen. Het tl verkoop is gelegen aan hel Zuid-Beveland. voorheen 0. ALBKBTS Vx. A Co 1&IDDEL1ÜRQ. De Deurwaardersl VERHOEK t( des voormiddags pip 10 (rujs van den peer Iz. v. d fe Driewegen, 1 VERKOOPH een groote pan alsRanqen, Steen, Plai I Latten, Deelen, Riet, Brarl Voortseen partij I nieuw hout, als: 27 Roldel ken, Ijmmers, Hopten en draagbak, Stellingdeelen, stel Schragen, Houweel, 3 goed als nieuw, van 23, 21 Kisten, Gieter, Droogrek froote Bak, Baddings, Vlotr eelen, geschaafd en ge Latten, enz. Eu daarna om 12 uur, van den heer W. MACHIEL bruin Ruinpaard, oud 13 j: wagen, zoo goed als nieuw, Zesbalksegge, Drielingseggd Snij-Moesmolen, Gripdbaf Pleien, Zwingen, Peeplani Geeselsteen met Paard, Gewichten, Ladder, Fornul Loopvarkens. 1 pond boter van 45 cent I proef nemen is zeer verstj teiten zeer fijn. Ook nu I cent het pond zijn zeer asl Aanbevelend, E. VERBEEM, Kreukelt]

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 6