Uit het Vierde District. KERKNIEUWS. 0 N D E R W Ij S. Rechtszaken. Een hier woonachtig heer die Dinsdagavond zijn vriend naar de ver trekkende nachtboot bracht, kwam, toen hij afscheid genomen had, tot de minder aangename ontdekking, dat de mailboot reeds aan het varen was, zoodat hij gedwongen was onvrijwillig een reisje naar Folkestone mede te maken. (Z.) Woensdagmorgen kwam hier ter reede de Duitsche stoomboot „Admiral"' van de DuitschOost-Afrika lijn, ko mende van Durban. Het schip ontscheepte ter reede op de sleepboot „Thomes" zestig zeelui en vertrok daarna naar Hamburg. De sleepboot „Thomes" vertrok daarna met de manschappen naar Ant werpen. De manschappen zijn bestemd voor het Portugeesche stoomschip „Mo zambique" dat te Antwerpen ligt. Naar wij vernemen hebben de plannen, welke eerst lang bij de Maat schappij Zeeland bestonden om een pen sioenfonds voor haar personeel op te richten, thans vasteren vorm aangenomen. De feesten van 1913. Met ingenomenheid zal zeker door de inge zetenen dezer gemeente worden verno men de mededeeling, dat de commissaris der Koningin in Zeeland, de lieer mr. II J. Dij ck in oester te Middelburg, zich op uitnoodiging der Feestcommissie welwillend heeft bereid verklaard, het beschermheerschap te aanvaarden voor de feestelijkheden, die hier ter stede naar aanleiding van het 100-jarig bestaan van Neerland's Onafhankelijkheid aan staanden zomer zullen plaats hebben. (M.Crt.l Kapelle. In de gisteravond gehouden vergadering der Handboogsociëteit „L. E. E." werd besloten op 24 Maart (2en Paasohdag) een buurtschieting en op 12 Mei (2en Pinksterdag) een concours te geven met den handboog. Tot penningmeester werd gekozen dhr. B. de Jonge. In 'de vergadering der weegbrug „Kapelle-Biezelingo" werd in plaats van wijlen dhr. Van der Have tol voorzitter gekozen dhr. P'. Mol en tot bestuurslid in plaats van F. van Hoorn, die bedankte wegens vertrek, dhr. Jan van Wingen. Ovezand. Voor onze lezers van Ove- vezand en omstreken zij medegedeeld, dat de lezing aanstaanden Zondag reeds te half drie begint. De financieel© gelijk stelling van het Bijzonder met het Open baar Onderwijs is een onderwerp waar voor, zooals Baron van Wijnbergen te Vlissingen zeide, de belangstelling onder ons volk moet worden levendig gehouden. Zij kan alleen lot een goed eind© wor den gebracht door de bestendiging van ons Christelijk ministerie. Heinkenszand. Donderdag is door de leden der vereeniging kinderhorstelling en vaoantie-kolonies, eene vergadering gehouden ten einde verslag uit te brengen over 1912 waaruit bleek dat ontvangen was f 55.('8, de uitgaven bedroegen f 42.30 alzoo een goed slot van f 12.78 en dat in het afgeloopen jaar een kind naar de kinder-kolonie te Hoeven (N.B.) is geweest. Vervolgens werd besloten om de Hoofden der verschillende scholen alhier te verzoeken mede te deelen of onder hunne leerlingen er zijn die in aanmerking komen, dit jaar naar de ko lonie te worden gezonden. Kloetinge. Nu er van verlichting door middel van electriciteit voor deze ge meente niets zal komen, worden er po gingen in 'twerk gesteld om de inge zetenen van gas te voorzien. Binnenkort zal de inwoners worden gevraagd, of ze in beginsel hiervoor te vinden zijn. Waai er veel kans bestaat, dat er op voordeelige wijze gas zal zijn te verkrijgen, verwacht men algemeene medewerking. (Z.) Provinciale Statenverkiezingen. Dit jaar zijn de volgende leden van do Provinciale Staten van Zeeland aan de beurt van aftreding In het district Middelburg de heeren J. L. van Voorthuijzen (A.-H.); mr. F. J. Sprenger (Vrijz.-Dem.) en H. P. den Bouwmeester (Vrijz.-Dem.). In het district Vlissingen de heeren P. Merckens (A.-R.); K. Houterman (A.-R.) en H. Guillaume (A.-R.). Van laatstge noemde is bekend, dat hij zich geen har benoeming zal laten welgevallen. In het district Zierikzee de heeren M. Bolle Lzn. (1.), J. H. 0. Heijse (1.) en C. J. Hoeke Hoogenboom (1.). In het district Tholcn de heer Jhr. Mr. E. A. O. de Casenibroot (1.). In het district Goes de heeren M. Noordijke (A.-R.), J. VVondergem (A.-R.), D. Mulder (A.-R.) en A. S. J. Dekker (A.-R.). In het district Sluis de heer G. A. Vorsterman van Oyen (Vrijz.-Dem.), die zich niet meer herkiesbaar stelt; J. Eras mus (1.) en H. G. Hammacher (1.). In liet district Hulst de hoeren P. F. Fruijtier (R.-K.), F. C. 0. M. Hombach (R.-K.), C. I.lsebaert (R.-K.) en mr. P. I) iele man (A.-R.). Onder de aftredenden bevinden zich drie leden der Gedeputeerde Staten, name lijk de heeren de Casenibroot, Fruijtier en Dieleman. Uit de Rechtszaal. Kantongerecht te Oostburg. Zitting van 4 Februari j.l. Drie vrouwen en een jonge dame ko men binnen. Vrouw S. is beklaagde. Ze scheen zeer doof te zijn, omstreeks veertig jaren en vechtlustig van aard, althans ze had een drietal steenen naar vrouw v. H. geslin gerd met het gunstige gevolg, dat vrouw v. H. er bijna van omver gevallen was en had de getroffene zich niet gebukt, dan was zij, volgens haar eigen woor den, zeker de „kop" ingegooid gewor den. Eene buurvrouw bevestigt de getuige nis van de getroffene, terwijl insgelijks de dochter van vrouw v. H. een duit in het zakje der verklaringen doet. Vrouw S. ontkent pertinent. Eisch van het Openbaar Ministerie voor deze sipierkrachlmeterij1 f 10. Dat is f3 ruim voor één steenworp! .1. de Pr., bierbrouwerskneoht te Aar- denhurg, heeft in een donkeren nacht on der de gemeente Waterlandkerkje gere den met een kar, niet voorzien van ©en vooruitstralend licht. Do kantonrechter wijst hem op het ge vaar, dat aan het rijden zonder licht ver bonden is en drukt hem opi het hart in liet vervolg voorzichtiger te zijn. .1. de Pr. heeft de gewone „zonder- licht"-uitvluchten" gereed, doch deze kun nen den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie niet vermurwen. Eisch fö boete. 'n Bekend „voddenventje" komt voor. Kareltje M., wonende te Eedoelk kent z'n vurig span, n.l. een muilezel van echt ras. Kareltje heeft zonder licht gereden en is bekeurd. Ilij zegt, dat kwajongens z'n lantaren stukgooiden en vraagt om cle mentie vanwege zijn hoogen ouderdom. Kareltje krijgt die. Eisch f 0,50 boete. Nauwelijks is hij buiten de rechts zaal, of van blijdschap over z'n „iTiaftr- twee-kwartjes-proces", springt hij vier voet de lucht in. Toen was hij niet oud en gebrekkig meer I P. v. d. L. te Biervliet had geen pogingen aangewend om zijn hond te be letten wild op te sporen op een terrein, waarvan het jachtrecht aan dhrn. Lip pens Ie Gent behoort. De bosohwachter J. v. R. knipte hem voor deze over treding. Eisch O. Al. f3. 'n Andere jachitovertreding. Augs. G., wonende te Riervliel, was be keurd wegens het plaatsen va,n strikken in een partij bouwland: althans zoo luid de het verhaal van J. v. R. Beklaagd© ontkent, echter op die plaats strikken ge zet te hebben. Volgens G. zou de bosch- wachter de strikken, van een ander ge had en hem daarvoor een verhaal ge maakt hebben. Hiervoor kon beklaagd© een getuige meebrengen. Volgons zeggen van li., zou de bosohwachter gezegd heb ben: „Als ik strikken vind in het land, waar je zoo even doorkwam, ben je er bij I" Uitstel dezer zaak tot een volgende zit ting. s Idem een jachtwetzaakjie. H. v. d. B. te Sc.hoondijke heeft niet belet, dat z'n hond de vlakte inging om hazen te achtervolgen. Hij zegt, dat de hond niet aan hem behoorde, toen hij bekeurd werd. Hij zou hem aan z'n broer vóór dien tijd verkocht hebben. Doch de hond liep toen juist los en z'n oude meester achterna. Toch zal v. d. B. hier voor betalen. Eisch f 10 boete. E. de N. te Groede had zand gehaald voor zijn baas te Breskens, doch toen de geladen wagen door het laatstgenoemde dorp wielde, liet dat voertuig ©en witte zandweg na; een groot deel van het zand viel n.l. door de bodemplanken van den wagen. En nu zegt de Breskensche ge meenteverordening hieromtrent, dat de dorpelingen geen last van bet te ver voeren duinzand mogen hebhcn. De po litie bekeurde hem daarom. Eisch O. M. f5 boete. Th. W., caféhouder, wonende te Biervliet, had op een der eerste Januaridagen ©en bezoeker in zijne herberg gehad na den bepaalden tijd. Bekeurd. Voor dezen la ten nieuwjaarvierder zal de waard thans betalen. Eisch f 5 boete. G. K„ een Biervlietsch jongeling, had in (le laatstleden sneeuwdagen een hal gemaakt en daarmee ge worpen naar het lichaam ©ener Biervliet- sche jonge dameA. Br. Het wierpen trof doel en de blanke hals van A. 15. werd geraakt op een gevoelige wijze. Bekeu ring volgde. De kantom-echter oordeelde, dat hier moest gestraft worden. Hij' zei, dat in den regel weerlooze meisjes en vrouwen met sneeuwballen geworpen wor den door de lummels op1 hoeken en stra ten, doch dat men naar een Hinken man niet durft werpen, op poene van een pak ransel. Eisch f 15. Zegge en schrijve: vijftien gulden! de J„ wonende te Maldegihem, blad op noodelooze wijze z'n pa-arden gemarteld. De Kantonrechter hield hem voor, dat hij de paarden beter moest behandelen, omdat deze voor hem hel brood ver dienen. Eisch 0. M.f 10 boete. „Behandel de dieren met zachtheid". Nogmaals 'n strooperszaak. J. de H. en A. R. van Schoon- dijke hadden zich te verantwoorden over eene nachtelijke wandeling met hazewind honden qp eene partij bouwland, gelegen in den Prins Willempolder. Beklaagde R. deed het woord. Hij woont bij den vader van de H. en werd dien avond bekoord door den heerlijken mane nacht, om eens een wandeling te doen, en zoodoende van de nacht-natuur te genieten. Want den anderen dag was bet Zondag en dan kon liij zoo lang slapen als hij wilde. De Kantonrechter kon zich evenwel in dien zieleto©stand van II. niet goed indenken en meende te inoefen con- stateeren, dat natuurliefde en natuurge not niet de voornaamste drijfveer tot het uitstapje waren en dan nog wel een uit stapje van 'n vijf kwartier. De rechter stelde daarom eene vraag aan de aanwezige politie, luidende: „Wat zouden die heeren dajar zoo- laat in den nacht loepen doen?" En als uit één mond klonk het: „Stroopen, mijnheer de Kan tonrechter!" Bovendien was liet geval iaat geuren en kleuren beschreven in het pro cesverbaal van de politiebeambten van Opdotrp en J. v. Bosendaal. Beklaagde U. zei toen nog, dat van Opdorp kwade gedachten had gekregen van heiden, omdat die vroeger ook wel eens in zoo'n geval verkeerd hadden. Dit raakte echter de kwestie niet en de zaak werd uitgesteld om een getuige te hoo- ren in de eerstvolgende zitting. Doch uit stel zal hier zeker geen afstel zijn! Obg., 4 Febr. 1913. V. (Bovenstaande rechtzaalkiekjes, voor een vorig nummer bestemd, moesten we gens plaatsgebrek lol. beden blijven lig gen. Red.) Oostburg. Van de geldleening 1908 van de ambachtsschool is uitgeloot aandeel no. 9 en van de leening van den lijk wagen 1910 11 no. 9. Men schrijft ons, dat de pas (opgferiohte handboogschutters-vereeniging „Vriendenkring" reeds een© weide te ba rer beschikking heeft om oefeningen en wedstrijden op te houden. ledereen weet hier, dat de tram Oostburg('adzand in den volksmond den naam van „de karka-sse" heeft gekre gen, naar den dracht der vrouwen in hot ('adzandsohe land. Het schijnt, dat de langs-de-lijn-wonenden op dien bijnaam niet erg gesteld z'ij'n. Althans dezer da gen kwam eene vrouw uit die streek hare inkoopen doen in een winkel in oinze plaats. Toen de winkeljuffrouw haar vroeg of ze met „de karkasse" gekomen was werd, de koopster zoo hoos, dat ze haar onbetaalde waar liet liggen en on verwijld vertrok. Zuiver historisch Commentaar overbodig I Woensdag had een knaapje het on geluk lusschen eene machine Oe komen met de hand, waardoor drie vingertjes afgedraaid werden. - Op 31 Dec. 1911 bestond de be volking alhier uit 1100 m. en 1265 vr., samen 2365. Er werden 25 m. en 35 vr. geboren, terwijl er zich 80 m. en 57 vr. vestigden. Totale vermeerdering 105 m. en 92 vr. Er overleden 15 m. en 31 vr., terwijl er vertrokken 88 m. en 77 vr. Totale vermindering 103 m. en 104 vr. Op 1 Jan. 1913 bestond de be volking uit 1102 m. en 1253 vr., totaal 2355. De bevolking is dus verminderd met 10 zielen. Er werden 19 huwelijken gesloten. Het geboortecijfer bedraagt 25 per duizend. Vorige week Vrijdag werd de cursus voor eerste hulp bij ongelukken gesloten. Den laatsten avond werd de voedingsleer behandeld. Wegens ontstentenis van den voorzitter, dhr. A. de Milia.no, sloot de plaatselijke geestelijke adviseur de les met eene opwekking om bet geleerde in prac- tijk te brengen, tot voordeel voor den landbouwer. Dr. van Pelt van Aardenburg werd dank gebracht voor zijne gegeven lessen, terwijl hierbij de hoop uitgespro ken werd, dat men hem het volgende jaar terug zou zien. Deze eerste cursus van dien aard in Zeeland is uitmuntend geslaagd. Cadzand. Dhr. A. ForLrie, bode alhier, is benoemd tot assistent op het post kantoor te Dordrecht. Biervliet. De trek naar Amerika begint in het .Land van Cadzand weer merk baar te worden. Ook uit onze gemeente zullen enkele huisgezinnen de verre reis ondernemen. Dat het niet altijd uit armoe de is, die de menschen doet vertrekken, kunnen we lezen in de advertentiebla den in die streek. Gaan we die eens na, dan zien we, wat op de spreekwoorde lijk geworden „Amerikaansche koopdag gen", zooal verkocht wordt. We willen hier eens de voornaamste artikelen, waar een gewoon burgerhuishouden trotsch zou op zijn, noteerenledikant met resc sort, sponsen-bed, ronde tafel, naai machine, fietsen, phranograaf, nikkelen huisgerief, enz. enz., benevens, grootc hoeveelheden spek en vet. Zouden de trekvogels dat alles in Amerika dadelijk weer vinden? Wij denken het onze er van In de gehouden buitengewone ver gadering van de ingelanden van den Pau- linapolder in onze gemeente, is besloten den straatweg in dien polder liggende, te herstellen en daarvoor 5000 keien aan te koopen. Zooals men weet is deze weg nog niet lang aangelegd, doch hij is zoo stuk, dat hij bijna niet meer hereden kan worden. Een goede maatregel dus Sinte Kruis. Gisteren had op Wouden- stein te Rotterdam de voorjaurshengsten- keuring plaats. Er waren 47 paarden in geschreven, 17 waren afwezig en 14 wer den afgekeurd. Goedgekeurd werden: Jan, 3-jarige hengst van A. Herwijer te Sinte Kruis en Aristo, 3-jarige hengst van Th. J. van Dixhoorn te Axel. Aardenburg De bevolking dezer ge meente bestond op 1 Januari 1913 uit 2068 inwoners, zijnde 1027 mannen en 1041 vrouwen. Er werden geboren 25 m. en .23 vr., terwijl er zich vestigden 93 m. en 65 vr., Er vertrokken 81 m. en 68 vr. Het aantal huwelijken bedraagt 15. Het geboortecijfer per 1000 bedraagt 23. Sluis. Men schrijft ons: Hel duurt tame lijk lang eer de prijs der suikerbieten eer 1000 K.G. bekend is. Velen denkon, dat de prijs zoo wat hetzelfde zal zijn als verleden jaar, doch er zullen waar schijnlijk enkele procenten moeten gekort worden op het voorschol. Verleden jaar moest het zaad betaald worden en nu denkelijk die korting. Hoofdplaat. Zondag j.l. werd in de openbare school eene algemeene ver gadering gehouden van de muziekver- eeniging. De opkomst van contribueerende leden was met groot, doch meest alle muzikanten waren tegenwoordig. Op 11 Februari 1912 was in kas f 140,60. In 1913 is ontvangen f336,50, terwijl de uitgaven beliepen f21!>,40, alzoo een goed slot ad. f 117.01. Door liet bestuurslid C. Sturm werd gesproken, op verzoek van dhr. J. Verplauke, om eene betere regeling der zitplaatsen op het winter- concerr, daar gebleken is, dat op de laatst gehouden uitvoering alles dooreen kruipt en soms stoelen in beslag weiden genomen, die aan anderen totbehoorden en ook door anderen betaald waren. Het lid Hamelijnck was er ook sterk voor, dat een twintig of dertig stoelen zouden worden gereserveerd voor de contribueerende leden, daar die personen de vereeniging eigenlijk het meest steun den. De voorzitter kon zich met de gesproken woorden goed vereenigen en gaf toezegging, alsook voor een beter toezicht en een flinkere orde in de zaal. Uitgeloot werden de aandeelen no. 11 en 25, elk groot f 5. Deze zullen voor 1 April 1913 moeten zijn uitbetaald, daar ze anders aan de kas der vereeniging komen. Hierna werd de vergadering gesloten. Op 31 Dec. 1911 bestond de be volking onzer gemeente uit 685 m en en 668 vr. samen 1353. Er werden ge boren 29 m en 20 vr, terwijl er zich 43 m en 42 vr vestigden. Totale ver meerdering 72 m en 62 vr. Er overleden 4 m en 12 vr, terwijl er vertrokken 81 m en 62 vr. Totale vermindering 85 m en 78 vr. Op 31 Dec. 1912 bestond de bevolking uit 672 m en 656 vr, totaal 1328. De bevolking is dus met 25 per sonen verminderd. Het geboortecijfer bedraagt 37 per duizend, Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Sas van Gent. Mei ingang va,n 1 Maart wordt de kommies 3e klasse A. van Male van Roswinkel verplaats! naar hier. Hulst In de St. Ct. lezen wij de sta,- tuten van de Rubber Mij. Tjipentjel, ge vestigd te Hulst. De vennootschap heeft ten doelbet ontginnen van gronden, liet aanleggen van kweekerijen en het doen van aan- plantingen van allerlei aard, speciaal van caoutchouc in de Nederlandsohe koloniën en in het bijzonder op Java op het con cessiegebied van ïjipantjet. de bereiding van en den handel in de producten van de kweekerijen en de aanplantingen, het verkrijgen van terreinen in erfpacht of in vollen vrijen eigendom, de exploitatie, den wederverkoop of de verhuring van die terreinen. Bovendien zal zij kunnen deelnemen in gelijksoortige ondernemin gen bij wijze van inbreng, aankoop van aandeelen of anderszins en door de op richting van filialen. Het maatschappe lijk kapitaal is bepaald op f 500.000, ver deeld in 5000 aandeelen va.n 100 gul den. Voor de eerste maal is directeur de heer J. F. A. M. van Waesberghe, bankier en directeur van rubhermaat- maatschappijen te Hulst. Kalender der week. Van 16 tot 23 Februari 1913. Zondag 16 Febr. Tweede Zondag in de Vasten (hl. 465); tweede gebed A runctis" (hl. 103), derde gebed voor levenden en dooden (hl. 104). De ge beden. na de stille H. Mis op hl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (hl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin (bl. 122), Vespers van den Zondag (hl. 468). Maandag 17 Febr. .Mis van den dag (hl. 468); tweede en derde gebed als gister. Dinsdag 18 Febr. Mis van den dag (hl. 471); gedachtenis van de II. Simeon hl. 1133), derde gebed „A cunctis" (hl. 103). Woensdag 19 Febr. H. Conradus Jbl. 38*), gedachtenis en laatste evangelie van de feria (hl. 475), derde gebed „A cunctis" (bl. 103). [OfwelMis van den dag jbl. 475), gedachtenis van St. Conradus (bl. 38*), derde gebed „A cunctis"]. Donderdag 20 Febr. Mis van den dag (bl. 478); tweede en derde gebed als Zondag. Vrijdag 21 Febr. Feest van den II. Zweetdoek O. II. J. C. (bl. 986); ge dachtenis en laatste evang. van den dag (bl. 482). [Ofwel: Mis van den dag (bl. 482) met gedachtenis van het feest (bl. 986) J. Zaterdag '22 Febr. Stoel van den IJ. Petrus te Antiochië (bl. 1134) (de H. Mis op bl. 1078); gedachtenis van den II. Paulus (bl. 1079), van den dag1 (hl, 486') en van de vigilie (bl. 1134de ge- heden uit "de mis op bl. 159). Laatste evangelie van den dag (hl. 490). [OfwelMis van den dag (bl. 486) met gedachtenis van St. Petrus, St. Pau lus, en van de Vigilie, als hoven]. De gewone Orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op hl. 71. N.B. Paars is de kleur van den dag. In het St. Luciagesticht te Prinsenliage, is aan een ernstige maagkwaal geope reerd, de Eerw. heer C lvoenraads, ka pelaan te Beek bij Breda. Hij is voorzien van de H. H. Sacramenten der Sterven den. Zijn toestand is ernstig, maar niet hopeloos. (Msbode.) Geslaagd is voor examen B voor ma chinist de heer F. de Zomer te Vlissingen. Doctoraal Wis- en Natuurkunde Aan de Leidsclie Universiteit werd Donderdag met gunstig gevolg afgelegd het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde door den heer J. van Bruggen te Goes. M. Ct De Boterzaak. Voor de rechtbank te Middelburg- zal Vrijdag 28 Februari in hooger beroep be handeld worden de aldaar zoo gerucht makende zaak tegen de heide firmanten der firma 11. Co., zuivelfabrikanten, die door den kantonrechter aldaar werden vrijgesproken van de hen ten laste ge legde overtreding der Boterwet. Voor do rechtbank te Middelburg weid heden hij verstek behandeld de zaak te gen den 27-jarigcn Iz. F. uit Vlissingen; tegen hem werd wegens wiederspannig- heid en huisvredebreuk twee maanden geëischt. Wegens heleediging van den gemeente veldwachter J. Kooiuan, toen deze pro ces-verhaal wilde opmaken voor liet sneeuwballen gooien, werd tegen den 27- jarigen M. J. te Nisse f 10 of 10 dagen geëischt. Beklaagde zeide de in het verbaal go- noemde woorden niet, te hebben gespro ken.. Wegens vernieling van twee ruiten van Maillie werd tegen den 23-jarigen J. S. uit Borssele 14 dagen gevangenisstraf gc- eischt. Bekl. vroeg om een geldboete. „Wegens desertie stond terecht de 28- jarige kok P. St. te Vlissingen. Uit de behandeling der zaak bleek, dat bekl. op 10 Januari te Oueenborough d« „Koningin Regentes" van de „Zeeland", waarop hij voer, verliet, nadat hij op 19 October 1912 voor drie maanden was aangemonsterd. Bekl. was bang voor dc Engelsche kommiezen, die hem op smok kelen van tabak hadden betrapt. Het O. M. meende, dat het belang der scheepvaart de oplegging van ©en zware straf nootlig maakte, en eischte 14 da gen gevangenisstraf. De 39-jarige AA'. D. uit. Koudekerk© dreig de J. Westdorp met doodschieten onder de woorden,,'lk schiet je voor je den loste vervolgens vier scho ten op een afstand van vier of vijf meter. Getuige AVestdorp werd echter niet ge raakt. De vrouw van AVestdorp ging den veld; wacjiter Roth halen, daardoor hoorde zij niet de woorden die bekl. zeide, maar wel weet zij, dat bekl. zijne vrouw hij haar zocht, ma,ar die was er niet en. dat haar man bekl. van het erf zette. Getuige Roth wilde het geweer in he- slag nemen, doch hiertegen verzette zie'1 bekl. Bij verstek werd wegens wederspanmg- heid en bedreiging met een misdrijf te gen het leven gericht drie maanden ge vangenisstraf geëischt.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2