Merde District. Uit de Staatscourant. Landbouw en Veeteelt. KERKNIEUWS O N D E R W IJ S. Wetenschap en Kunst. Besluiten en Benoemingen MUZIEK. posterijen en Telegrafie. Rechtszaken. SPORT- Laatste Berichten. Afloop verkoopingen Aanbestedingen, enz. 401ste Staatsloterij. Burgerlijke Stand. jzondcrhëden bespre- voeren. Een saluut zeker niet misplaatst an „An der schonen et Duitsch. Dat moet hebben om en. Een welgemeend al voor zijne moeite, ren afwisselend het aan het woord, of ek, en ook nu bleek olielc niets van zijn oone verloren te heb- jaande. Aan het einde onken bijvalsbetuigin- slot tot een toegift meenen werd „Het ezongen, te oordooien nuziek. bal besloot den uit- fLvond. enige bezoekers tijdens niet genoeg beseften, Deten houden in zulke te gaan praten. Niets èn voor de zangers publiek. Moge het eien meer voorkomen. zing. In de zaal van hield gisteren de heer uit Goes voor onze die in groote getale i, een welgeslaagde omende Kamerverkie ing der partijen, hun iek en over den plicht pi onder het Katholieke Christelijke bondge- le te verzekeren aan mg, die het ware wei- behartigt volgens de hristelijke staatkunde, sprak de heer Vienings anisatie, gaf practische iiinke kiesvereeniging, et maken van zooveel in de komende dagen, aanmerking kunnen t met zijn hoorders op 11 geestdriftig en trouw staatsburgerlijke plicli- d gebruiken van huil kruiszwaard van den ;er Krook, pastoor der kei had ingeleid, dankte sen bewoordingen voor ;n hoopte dat dit rijke afwerpen. reorganisatie der oude oodig was, werd staande een nieuwe R. K. kies- richt met 76 leden. Vijf rerden voorloopig aan- afwachting eener deii- .1 de eerstvolgende ver- fkzaamheden, waaronder op zich te nemen. Het van Hest, L. de Jonge, inman en A. van den gorde hunner namen de orzitter, secretaris, pen- :e-voorzitter en commis- laruemen. Deze heeren en alle klassen der pa- ïkkige keuze alzoo. over het resultaat gingen 'niet het minst de der parochie, die nu gebied zijn mannen ziet rondom het iidel. Moge de nieuwe een bloeiende toekomst Welk weder zullen wij hebben? Verwachting tot den avond van 4 Febr. Stormachtige tot krachtigen, meest zuid westelijken wind. Betrokken tot zwaarbe wolkte lucht. Regenbuien. Zelfde tempera tuur. Cet 70 ht kerke. Vrijdag had do landbouwer M. d. J. luk dat hij een voer ,r zijn voet kreeg', waar- teenen verpletterd werd. uit goede bron vernomen jiterdag het stoomgemaal nier proefgestoomd en zal dezer week voor goed ten seint ons hedennamid- „Maria", schipper Van met steenkolen, is op do gezonken; door het moei de luiken ingestort. De gered en te Wemeldinga jdag vergaderde de werk- E. L." Tot bestuurs- herkozen de heteren A. '1 en C. Mol, Het jaar l een voordeelig slo>t van lavond was ook bestemd der huishoudelijke aange- feit feestelijk te herden- ireeniging 10 jaar bestaat, een gemeenschappelijken door pen grainmophoon- houden van voordrach- leden en genoodigdw gezellig bijeen. eigend varken zal voorlaan in plaats van 40 centen. 45 centen per kilo bedragen. Dhrn. C. Mabesoone, I. de Hullu en W. Iiruijnooge werden herbenoemd als be- sluursleden en benoemd in de plaats van zijn vader dhr. I. Versprille. District O o s t b u r g. In het „Vad." en in de „N. Ct." wordt liet ontactisch gevonden dat de heer jhr.R. R. de Muralt de candidatuur aanvaardt in twee twijfelachtige districten, n. 1. Oostburg en Enkhuizen. In zulke distric ten moeten de kiezers weten, dat de moeilijk te behalen overwinning liun niet meer ontgaan kan. Oostburg werd in 1909 slechts behouden met 49 stemmen boven de volstrekte meerderheid. Het „Vad." meent voorts dat de lieer De Muralt als lid der Lib. Unie en als voorstander der concentratie zich een candidatuur in Oostbuig, hoezeer men hem daartoe ook dringt, niet kan laten welgevallen. „Het spreekt toch van zelf, zegt liet blad, dat een verbond van partijen mee brengt, dat men niet jacht maakt op eikaars zetels; misschien is liet beter, waar het voor ons vaststaat, dat „jacht- maken" op Oostburg niet van jhr. De Muralt uitgaat, te zeggen dat men van eikaars zetels afblijft, dat men die laat aan de partij, die ze bezet of bezette. En zoo zal het voor don goeden gang I van zaken in gansch den lande van groot gewicht zijn, dat men in Oostburg waar voor de vrijzinnig-democraat Vorsterman van Oyen zit, een candidaat zoekt in de vrijzinnig-democratische gelederenEde en Ommen kunnen ons leeren, dat onder verbonden partijen niets meer kwaad bloed zet, dan het verbreken van een regel, die gezond verstand en recht begrip van verbondenheid der partijen met zich brengt. En nu moge men in Oostburg zeer weinig voelen voor de nuances onder de vrijzinnigen, zooals de overgang in 1909 bewijst van den vrij-lib. op den vrijzinnig-aeinoci aat, dit zal men toch wel inzien, dat iedere vrijzinnige, die slechts in het gezamenlijk en eendrachtig optreden van het g e he e 1 e vrijzinnige leger eenige kans ziet op overwinning I bij de stembus van 1913 een zware ver antwoording op zich zou laden door eigen speciale wenschen overheerscheud te maken over liet algemeen belang, over de zaak van alle vrijzinnigen. En mocht onverhoopt Oostburg dat niet inzien, dan zal naar wij vertrouwen jhr. De Muralt dit wel doen. Breskens. De ontvangsten der muziek- vereeniging „Uit het Volk—voor het Volk" f bedroegen in 1912 f226,09 en de uit gaven f204.985. De bagrooting voor 1913 werd vastgesteld op f 181,105. Omtrent bet legaat, door wijlen dhr. Vain de Sande I geschonken, werd nog niets bepaald. St Jansteen. Al spelende kwam Vrijdag namiddag een 6-jarig zoontje van P. J. Thuye in een zeis terecht, waardoor het knaapje een zeer diepe wonde aan het heen bekwam. Een toegeroepen heelkun dige heeft het kind verbonden. Door de duisternis misleid, kwam zekere Van de Walle Zaterdagavond in een doornhaag met prikkeldraad terecht, waardoor de man zoodanig aan de oogen en het gelaat geblesseerd werd, dat hij onkenbaar was. Deskundige hulp werd ingeroepen en verleend. Vermoedelijk zal de man een oog er hij moeten verliezen. Ossen isse. Meldden wij eenigen tijd ge leden, dat besloten was hier pen nieuwe kerk te bouwen, thans kunnen wij mel den, dat de kerk 11 meter langer en 3 meter breeder zou zijn dan de tegenwoor dige. De breedte zou evenwel niet tot vermeerdering der plaatsen in de kerk leiden, daar de gangen zooveel zouden verbreed worden. Mocht men hij dit plan evenwel blijven, dan loopt men gevaar, dat binnen een paar jaar de kerk weer te klein zal zijn, want nu statui de stoe len zoo dicht bij elkaar geplaatst, dat men er nauwelijks tusschen kan, als nie mand op de stoelen zit. Dit geldt zoozeer niet de verpachte plaatsen, daar kan het er tamelijk mee door. Wat het dan is als ze bezet zijn behoeft niet gezegd te worden. De vrouwen zitten nu uit plaatsgebrek aan de mannenzijde. Plaatst men nu de stoelen op behoorlijken af stand, dan zullen de vrouwen wlaiarschijn- lijk nu reeds tot achter iu de nieuwe kerk komen te zitlen. En wat dan? Weer bijbouwen? Maar... was men eerst van plan de kerk aan de zuidzijde der pastorie te bouwen, waar men nog veel ruimte achter de kerk overhoudt, nu zou zij aan de noordzijde komen te staan, waar dit niet het geval is. En wat dan gedaan? Evenwel zijn wij nog zoover niet, een plan is een plan, maar geen uitvoering, en er kan nog veel veranderd worden. De ZeerEerwaarde heer pastoor is nu aan het rondgaan om eens te luiste ren wat de menschen zouden geven. Bouwt men nu evenwel in eens geen ruime kerk, dan 'is het te vreezen, dat de tweede maal de giften niet meer zoo zouden toekomen, wat jammer voor het bestede geld zou zijn. Wij zullen afwach ten; maar bezint eer ge begint, is het spreekwoord. een landbouwer onder kwam de vorige weck een rschap een drietal avonden |bezoek aan de hoeve brom met het doel zich in te laten opsluiten, om te opgepast! De varkensassurantie „Uit ld hare jaarvergadering. De :pen in 1912 f85,95. Het draagt thans f2818,095. De kilo van een dood of ont- Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Koewacht. Vrijdag had alhier eene openbare vergadering van den gemeen teraad plaats, waarop alle leden tegen woordig waren, behalve de heeren E. L. Plasscliaert en J. de Bliek. Ingekomen was een brief van Ged. Staten houdende mededeeling en goed keuring van het raadsbesluit van aankoop van een stuk grond binnen deze gemeente. Door B. en W. wordt overgelegd pro- ces-verbaal in kasopneming bij den ge meenet-ontvanger. Alles was in orde. In kas f 647.20 B. en W. deelen mede, dat Ged. Staten de goedkeuring der gemcente- begrooting over 1913 hebben verdaagd tot 1 April a.s. De jaarwedde van den gemeente-ontvanger wordt gebracht op 400 gulden. In de vacature van ontvan- I ger van liet Burgerlijk Armbestuur, ont staan door het overlijden van den heer D. A. v. d. Eeckhout, zal eerst in de volgende vergadering worden voorzien. Door B. en W. werd overlegd het vrrslag volgens art. 52 der Woningwet. Dit verslag zal op de secretarie ter lezing van de leden worden gelegd en in de eerstvolgende vergadering nader worden besproken. In de verordening van de jaarwedden van liet onderwijzend personeel worden eenige wijzigingen gebracht. Deze ver- auderingen zijn noodzakelijk wegens de j, nieuwe militiewet. Daar de posten „straatverlichting" en I „kosten van ontsmetting" in 1912 om- schreven zijn, moeten een paar af- en overschrijvingen geschieden. Deze wer- den goedgekeurd. Bij de rondvraag zegt heer J. Klips, dat bij liem klachten zijn ingekomen over last van het water op den Pragel. Besloten wordt de afwa ai tering te laten nazien en, het maken van een nieuwe vergaarput. I De heer C. van Dooselaar zegt van plan te zijn geweest een voorstel te doen tot liet aanstellen van een gemeen tewerkman, aan wlen alle gemeentearbeid zou kunnen worden opgedragen Aange zien de vergadering niet voltallig is, wil lliij dit thans niet doen en zal wachten tot de volgende vergadering. Bijv. no. 162 tot de St. Grt. bevat een wijziging in de statuten van de N. V. Maatschappij Stoomschip „Jenny" te Ter- neuzen. De zetel dezer N. V. zal in deu vervolge te Rotterdam gevestigd zijn. Door 8 leerlingen van den driejarigen suoeicursus te Ooslburg werd Woensdag middag met goed gevolg eindexamen afgelegd en hun een diploma toegekend als snoeier, dat op de eerstvolgende vergadering van de Maatschappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw zal worden uitgereikt. De namen der gedi plomeerden zijn A. Provoost, Iz. Luleijn, P. J. Pelis, Jac. Robijn, A. Verduin, J. Baarendse, Jz., J. Vergouwe Pz. en Adr. Masclee. De zeven leerlingen van het tweede jaar werden na afgelegd overgangs examen bevorderd tot het 3e jaar. (M Ct.) Vastenbrief van Mgr. Cailier. Volgens oude gewoonte is Zondag in alle kerken en kapellen der Haariemscbe dioceeze een herderlijk schrijven voorga lezen van Mgr. Collier, handelende over de ongebreidelde ?ucht naar vermaken, zooals schouwburgen, bioscopen enz. Dit zeer actueel en leerrijk schrijven van den Haarlemschen Kerkvorst zal nog deze week in ons blad worden opgenomen. Vastenbrief van Mgr. Leyten. Zondag j.l. werd in alle kerken en kapellen van het Bisdom Breda de vas tenbrief afgelezen van Z. D. H. P. Leyten, Bisschop van Breda, voornamelijk hande lend over de Christelijke ree lit vaardigheid en de naastenliefde. Voor onze talrijke lezers in Zeeuwsch- Vlaanderen zullen wij genoemden brief in het nummer van Zaterdag a. s. plaat sen. Hoofdplaat. Zondag j.l. had de plech tige opdracht plaats van een 8-tal nieuwe leden der Congregatie van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen. De plechtig heid had plaats in het lof, waaronder een preek gehouden werd van een Eervv. Pater Capucijn van Sluiskil. Vlissingen Do R u y te r s c h o o 1. Bij het gehouden toelatingsexamen slaagden voor de voorbereidingsklasse stuurlieden: J. A. C. Faber, J. Ossewaarde, G. H, v. d. Itooij, II. A. Jansen, W,. S. Zeevat, J. Korteweg, J. J. Renier, C. N. van Dijk, II. van Sprang, C. Barels, W. Okx, J. J. 11. Lockemeijer, L. Bakker, F. P. Sitor, F. .1. Aspeslagh, II. L. van der Woijdc, J. Hendrikse en J. de Nooijer. Tevens werden tot die afdeeling toege laten W. Meijnderts en G. Dekker. (M. Ct.) Een merkwaardig boek. In de bibliotheek van het Harvard- college heeft men een boek ontdekt, in 1607 te Lima, de hoofdstad van Peru, geschreven door den Jezuiëten pater Valdivia. Het werk is gedrukt in de taal der Millcayas-Indianen, die een deel van het tegenwoordige Argentinië be woonden. In sommige historie-werken werd van dit boek gerept, doch men ver moedde niet, dat er nog een exemplaar van bestond. Benoemd in het bestuur der waterkoe ling van de calamiteuze polders Oud- Kempenshofstede en Moggershil, tot voor zitter J. Droogendijk te Stavenisse, en tot lid C. L. Dorst Jz. te Stavenisse en J. Elenbaas Mz. te St. Annaland; tot gezworene van den Völckerpokler H. van Putte te Woensdrecht; tot dijkgraaf van den Elisabetlipolder (Nieuw- en St. Joosland), F. P. Polderdijk te Nieuw- en St. Joosland. (Z.) Naar de „N. R. Ct." uit Amsterdam verneemt, zal Willem Mengelberg om|- streeks één Mei te Parijs een concert dirigeeren ter gelegenheid van de opening van het Nouveau Theatre des Champs Elysées. Lijst van de aan het Postkantoor te Goes ter post bezorgde brieven en brief kaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen wor den uitgereikt, over de 2e helft der maand Januari 1913: T. van de Zanden, TilburgMad. J. Laderie Hollandain, Brussel. Bij vonnis van het Kantongerecht te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Leerplichtwet: P. M. te Heinkonszand, f0,50 b. s. 1 d. h., Chr. v. B., M. de J„ beiden te Goes, J. S., P. HJ, beiden te Kruiningen, P. G. te Wemel- dinge, M. v. Z. te Kapelle, J. v. S. te 's Heerenhoek, ieder f 1 b. s. 1 d. h!., C. K. te Kruiningen, A. B. te 's Heer Arendskerke, P. II. te Ierseke, ieder f2 b. s. 1 d. h., L. T. te Heinkenszand, H. de J„ te Borssele, ieder f2 b. s. 2 d. h., J. V., F. de P., beiden te 's Heerenhoek, M. v. d. D., te Ierseke, M. S., C. v. P., D. M., A. M„ allen te Kruiningen, M. S. te Rilland, P. G., M. S., beiden te 'slleer Arendskerke, A. V. G. te Kortgene, F. de E. te Wolphaarts.- dijk, ieder f3 b. s. 2 d. h., C. M. te Ovezande, F. de V. te Borssele, C. L., E. L., beiden te Rilland, L. v. G. te Kortgene, ieder f5 b. s. 3 d. h., J. B. te Baarland, f8 b. s. 3 d. h., P. de F„ A. G., beiden te Colijnsplaat, ieder f 10 b. s. 3 d. h„ bij le herhaling, I. O. te Wolphaartsdijk, G. B. te Colijnsplaat, D. M. te Rilland, ieder f 3 b. s. 2 d. h., P. de F. te Colijnsplaat, f 10 b. s. 3 d. h'„ Jobs. L. S. te Colijnsplaat, f15 b. s. 5 d. h., bij 2e herhaling! R. 11. te Wolphaartsdijk, f5 b. s. 3 d, h„ B. L. te Hoedekenskerke, f 8 b. s. 3 d. h„ J. v. L. te Borssele, f 10 b. s. 5 d. h„ J. A. te 's Heer Arendskerke. f 15 b. s. 3 d. h.; jagen zonder vergunning: H. A. N. te Kapelle, f2 b. s. 2 d. h. jagen ponder akte en vergunningA. A. v. d. B. Azn. "te Ierseke, 2 maal fö b. s. 2 maal 3 d. h„ ui tl. gcw. en haas of f 5 en f 1,50 of 3 en 1 d. h„ P. de .1. te Sinoutskerke, 2 maal f5 b. s. 2 maal 3 d. h„ haas verb., uitl. geweer pf fö b. s. 3 d. h. niet beletten dat hond wild opspoort: A. W. te Oudelande, P. S. te Ovezande, T. K. te Colijnsplaat, ieder f3 b. s. 2 d. h.; pogen met strik wild te bemachtigen: W. B. te 's Heerenhoek, f10 b. s. 3 d. h., haas en strik verbeurd; straatschenderijM: W|., L. B„ beiden te Rilland-Bath, heiden teruggeven; loopen over verboden toegang: J. B. Q. te Waarde, A. W„ te Kloetinge, M. R. v. II., I. A., heiden te Goes, ieder fl b. s. 1 d. h., I. A. te Goes, f2 b. s. 2 d. h.; overtreding Drankwet: C. B. te Schore, f 15 b. s. 5 d. h.; overtreding Ongevallenwet: M. B. te Goes, f50 h. s, 20 d. h'.; overtreding Botenvet: A. v. B. te Hans- weerd, ,2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h.; overtreding reglement wegen en vo'et- padonM. A. de J. te Kloetinge, A. W'. te Kloetinge, ieder f 1 b. s. 1 d. li.; loopen op gras van plantsoen: J. F. B. te Goes, teruggeven, L. de J. te Goes, fl b. s. 1 week" tuchtschool; zijn behoefte doen in een oesterput: M. A. L. Gz„ te Ierseke, f 1 b. s. 1 week tuchtschool, M. v. II. te Ierseke, f2 h. s 2 d. h. wielen niet zuiverenS. T. te Borssele, f3 b. s. 1 d. li.; herberg niet tijdig sluiten: R. E. II. te Hansweerd, f 3 b. s. 1 d. h. te laat in herberg vertoeven: C. J. K., II. v. I)., beiden te Hansweerd, ieder f 1 b. s. 1 d. li.; zonder vergunning bouwstoffen op straat plaatsen: A. de J. te Waarde, fl b. s. 1 d. h'.; 's avonds rijden zonder licht: C. de L. te Kloetinge, f 1 b. s. 1 d. h. tijdens mist korren: J. C. L. Gzn. te Ierseke, f5 b. s. 3 d. hi Schelde bevisschen zonder consent: A. P. Jzn., C. V., beiden te Ierseke, ieder f2 b. s. 2 d. h.; dronkenschap hij 2e herhaling: J. J. M., zonder bekende woonplaats, 3 dagen hechtenis, J. S. B. te Kortgene, 1 week hechtenis. Vrijgesproken werd: J. G. le Rilland- Bath, van de hem ten laste gelegde over treding: van noodrem gebruik maken. Kantonrechter en politieverordening. Voor het Kantongerecht te Middelburg werd Zaterdagmorgen bij verstek behan deld een zaak tegen een bewoner der Aagje Dekenstraat te Vlissingen, beklaagd van overtreding der politieverordening al daar, namelijk het desnachts laten huiten staan van een vuilnisbak. Uit het verhoor van den getuige, den chef van den gemeentelijken, reinigingsdienst bleek, dat in bedoelde straat altijd des morgens tusschen 7 en 8 uur de bakken worden ledig gemaakt, en getuige verzekerde, dat een andere regeling onmogelijk is. De Kantonrechter vroeg of dan de be woners maar verplicht zijn vroeg cup te staan ten gerieve van dezen gemeentelij,- ken dienst, en begreep niet, wat het hin dert, dat de hakken 's nachts buiten staan, zooals te Middelburg ook veel geschiedt. Het zal nog zoover komen, volgens dezen magistraat, dat men de menschen hij ver ordening verbiedt langer dan tot lialf zeven in bed te liggen. De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie eischte de laagste straf, namelijk 50 cent boete, subs. 1 dag hechtenis. De Kantonrechter merkte nog op, dat het jammer is, dat niet minder, bijv. 25 cent kan worden opgelegd en bepaalde den uitspraak op 8 Februari. Z u i d e 1 ij k e 2 e Klasse. Middelburg. Zondagmiddag had op het terrein achter de Meelfabriek, onder groote belangstelling, voor bovenstaande Competitie eene ontmoeting plaats tus schen „M. V. V. O.l" alhier en „E,. M. M. I" van Vlissingen. De uitslag va,n dezen wedstrijd was een igelijk spel, 22. Bij de rust was de stand 10, in 't voordeel der Vlissingers. Oosfburg. Door de Vrijzinnige kiesver eeniging alhier is definitief candidaat ge steld voor de Tweede Kamer Jhr. M. B. de Muralt, ingenieur te Zierikzee, met 147 stemmen, tegen 90 op ml. Fokker te Lei den. U?endijke. Door het gemeentebestuur zijn circulaires aan al de ingezetenen der kom gezonden, met de vraag of zij electrisch liebt wenscihen en aansluiting. Plus minus 120 inwoners hebben in bevestigenden zin geantwoord en daar 80 aansluitingen voldoende waren om tot de oprichting van een eleotrische centrale te besluiten, valt vermoedelijk aan de totstandkoming niet meer te twij felen. Binnenkort zal de ingenieur Van den Hamme uit Vlissingen een lezing daarover komen houden, gepaard met de vertooning van het electrisch licht- in verschillende krachten, en dan zullen on getwijfeld nog wel een honderdtal inge zetenen zich voor aansluiting aanmelden. Men beweert, dat Ged. Staten geeno toestemming zullen verleenen, in verband met de voornemens der hooge regeering, doch dit zullen ongetwijfeld uit de lucht gegrepen verzinsels blijken te zijn. Rijks- terrein, zooals in Schoondijke, waar de oprichting moeielijk'heden van den Staat ondervindt, heeft men hier niet noodig, wij kunnen op eigen grond bouwen. Amsterdam. Heden is onder groote be langstelling op de Oosterbegraajplaats ter aarde besteld, het stoffelijk overschot van professor Samuel Kramer, geboortig uit Middelburg. Verscheidene professoren jon dominé's liebhen aan de groeve gesproken. Ook waren aanwezig de Commissaris der Koningin in N.-Holland, en de burgemees ter van Amsterdam. De schoonzoon van den overledene bedankte voor da oer. Breda. Te Leur (N.-Br.) overleed op 33-jarigen leeftijd de heer J. II. Binek, lid der Prov. Staten van Noord-Bnabant, wethouder en gemeenteraadslid van Ettion- Leur, drager van het eerekruis „Plro Eule- sia et Ponti lice". Drufen. Een vrouw met een 8-jarig kind ter kerk gaande, is Zondagavond door de duisternis misleid in een sloot geraakt. Beiden verdronken. Hoorn. Van Vrijzinnige zijde is defi nitief candidaat gesteld voor de Tweede Kamer de beer W. de Jong. Assen Voor de rechtbank alhier ston den heden terecht de 25-jarige arbeider E. J. van Odoornerveld en de 22-jarige arbeider P. M. van Hoonoort. Zij werden beschuldigd den Rijksveldwachter van Odoorn op 10 Aug. 1.1. van het leven te hebben willen berooven. P'. M. verwondde flen veldwachter met een scherp voorwerp en E. J. was daarbij behulpzaam. Tegen P. M. werd 7 jaar en tegen E. J. 5 ja,ar gevangenisstraf geëischt. Cleve. De .tolbeambten te Oranonburg ontdekten in den sneltrein uit Amsterdam in een coupé le klas, onder een der banken een hoeveelheid van 50100 K.G. sacharine. De beide inzittenden, welke de sacharine vervoerden, wairen Duit- schers. Een hunner is ontvluebt, doch de andere is aangehouden. Twee Hollandsche ambtenaren, van medeplichtigheid ver dacht, werden eveneens aangehouden, doch moesten bij gebrek aan bewijs weder op vrije voeten worden gelaten. Constanfinopel. Ondanks de maatrege len der regeering neemt de tweedracht tusschen de officieren toe en vallen bloedige onlusten voor. Constanfinopel. Gisteren hebben de Bulgaren en Turken aan de Tsjataldzj.i- linie-voorposten gevechten geleverd. De Bulgaren moesten vluchten met achter lating van 100 dooden. Sosnowice. In een ijzervverkfabriek sprong een stoompijp; 9 arbeiders werden zwaar gewond en stierven, 20 werden licht gewond. Goes Door B. en W.. dezer gemeente werd Vrijdagnamiddag ten Raladhuize al hier aanbesteed het bouwen van een ketel huis bij de gasfabriek alhier. Ingeschre ven .werd door D. J. B. Arentz, f2680; Gebrs. Oom, Wilhelminadorp, f 2095J. Goedbloed, Kloetinge, f2635; J. M. van Riet, f2367; D. van Maris, Kapelle, f2265; M. Jacobs, f2297; M. Buitendijk, f2478; J. de Bruijne, f2679. Gegund aan de laagste inschrijvers^ Gebrs. Oom, te Wilhelminadorp. (Z.) Kloetinge Door de vereeniging „Land bouwbelang" alhier werd Vrijdag aanbe steed: 168400 K.G. superphoisphaat, laag ste inschrijver firma Krijger te Krabben- dijke, voor f 2.09211300 K.G. ammoniak- superphosphaat, laagste inschrijver de heer Jan Weststrate te Gawege (Widarde) voor f 7,4932800 K.G. chili, laagste in schrijver als vorige voor f 13,893400 K.G. patent kali, laagste inschrijver Dord- sche Kunstmest Maatschappij, voor f 6,28 en 1800 K.G. zwavelzure ammoniak, laag ste inschrijver Glerum Co, te Vlake voor f 17,45. Alles gegund. Het totaal bedrag is f25429,47. (Z.) 5de klasse, 9de lijst. Trekking' 3 Febr. f 100.000: 12513 f 15002756 f 1000: 12246 14822 f 400: 1294 9722 11778 12872 17537 19035 19983 f' 2006778 10237 11379 12134 13878 13988 15094 15588 f 100: 13144 13867 14969 15145 17838 19805 20026 f 703876 3905 4192 4193 5738 5741 5802 8672 10047 10058 10085 10108 16507 Nieten3896 3903 3939 3991 3996 5713 5724 5735 5835 5844 5897 5914 5927 10030 10062 10099 12927 12936 16503 16528 16535 19111 19122 19126 19128 19142 Goes. Geboren: 31.Joliannes Williel mus z. v. Jean Baptist Polfliet en Fran- cina Eversdijk, 31. Johanna Dina Cor nelia d. v. Jacobus van Liere en Katharina Capelio,31.CorneliaMaatjed.v. Christiaan Kloosterman en Josina Jacoba Stokmans 31. Isaak Paulus z. v. Isaak Paulus Geense en Adriana Pieternella Maria van Veen, 2 Febr. Johannes Jacobus z. v. Jacob Platteeuw en Johanna Antonina Maria Platteeuw. Overleden2. Antonetta van der Reit, 72 j. geli. met Hendrik Joseph Stieger. Van 13 Febr. Middelburg. Ondertrouwd: H. A. Han sen, jm. 28 j. en E,. G. Freni, jd. 27 j. Bevallen: A. do Vlieger, geb. de Loozo, d.; A. C. Simonse, goh. Acda, d.M. de Jonge, geb. Maat, z.; A. M. C. Ghysen, geb. Schoute, z. OverledenA. Beaufort, man van W. de Jonge, 71 j.; C. 'Buys, z. 1 j.; G, A. Klinge, man van W. A. Bosdijk, 70 j. Van 28 Jan.1 Febr. Viissingen. OndertrouwdP. Kopmels, jm. 24 j. met A. M. Orlelee, jd. 22 j. Bevallen: L. J. van Duijn, geb. Lou- werse, z.; A. J. Maartense, geb. De Bruijne, z.; A. Brasser, geb. Sanderse, d. M. Lute, geb. Labruijëre, d.; O. A. Korff, geb. Van Gelderen, d.; N. Meeuwse, geb. Goote, z.; P. F. Verhage, geb. Faase, d. Overleden: J. H. Meijer, man van T. Schouwenaar, 38 j.; A. II. Imanse, z. 1 m.; II. Gijzels, man van II. II. Moanmajas, 64 j.; M. de Nooijer, man van Q. de 'Nooijer, 53 j. Van 1531 Jan. Krabbendijke. Geboren: 15, Lena, d. v. Leendert Lutijn en Janna Otte; 16, Foort, z. v. Gerard Tramper en Neeltje Hamelink; 21, Johanna Magdalena, d. v. Willem Nieuwenhuijze en JacojninaKloosr terman; 25, Abraham Jan, z. v. Jacobus ■lacobusse en Anna Allewijn. Overleden: 21, Aaltje van Stralen, 54 jaar, colitgenopte van Jacobus Adam.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3