Zaaimachines Werktuigen en advertentie» Gereedschappen Firma FRANKEN VAN WEEL, J. PLAZIER, Grafmonumenten, KAPITAAL. »laatslolerij. erde District. iet 4e district. Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. KERKNIEUWS. O n d e r w ij s. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Steenhouwerij. Hardsteen voor sluizen, bruggen en gebouwen marmeren schoorsteenmantels Goes. Afslag Spek en Reuzel. bij E. VERBEEM. iet voorloopig verslag amer over de Water- >rdt de aandacht ge- J hten toestand van het le toestand in menig liak en gevaar oplevert, oedig' {verbetering zal en de Minister liet ïieuw spoorwegstation ren. f-ovinciale Staten. lovinciale Staten van District Vlissingen in lan door het overlijden Siegers werd heden ng gekozen de lieer ;i-rev.) st. Trekking 30 Jan. 39 20516 50 10362 14271 |!52 15441 16760 L71 2827 4864 .6188 É62 8776 12437 13190 |S2Ö 18709 19045 07 8446 10045 10095 I )45 19102 19117 I )40 3941 3986 5013 1378 10028 10048 10054 1)96 10125 10134 12935 1)49 16518 16530 19104 1145 i uit het 4e district heb- ek kennis gekregen van Ier Vrijzinnige kiesvei'- burg. Wij hebben toen ir. de Muralt als nun> iroslijst der voorioopige te staan, ook en vooral, iti-clericaal" is. ,t de vrijzinnige heeren md zijn, nu ook elk weet, waarom Jlir. de Ie voorkeur verdient, niet te verwonderen i rechts zal een „anti- tem geven vrijzinnigheid beter en met te zwijgen over isme" van den voorloo- Immers men vangt meer met honig1, dan met ienwien men gal op ie spuwt ze gauw uit. voorzitter der vrijzinnige dan ook heel goed. Ilij no besloten vergadering, voor de leden, maar rs. En toch kwam alles ibel begrijpelijk dan ook, 'ijzinnigen niet aanstaat,, ware gedaante den volke i. Doch gelukkig voor de ze nu eöns goed weten, ch hebben, dan kan de erlijk en principieel ge il ook nog iets anders Januari. Men vroeg in of aan het bestuur der iets hekend was omtrent ling van Jhr. de Muralt )oor den voorzitter werd at liet district Oostburg te maken had. Maar alle zijn het hiermee niet. de Muralt in Enkhuizen wat dan? En als hij ook gekozen werd, w,at dan? is hier vanzelf niet. Eu aannemen zal hij natuur- want wie zou niet in n zitten? Uit zuiver poli- eschouwd zou dan van- moeten genomen worden,, kst staat. Hiertoe nu zou ik,huizen te rekenen zijn,, heden een man van rechts aar laten we elk zlijn eigen we hebben er immers >e te maken en eerst op lari zal de definitieve can- ilaats hebben. Afgewacht Sociaal-Democraten uit liet nnen zich te roeren. (Im- vamerverkiezingen in 1969 VV. Salines, de socialist, emmen 1) Ze hebben als eld dhr. G. F. Lindeijer, oor de S.D.A.P. te Vlis- de eer niet dhr. Lindeijer n. Hij was echter dezen iiirg om te spreken in het hoorn" over zijne hegin- len heeft hij een schijntje er was slechts 45 man nen we hem met Juni een derd stemmen, dan maakt beweging, alsof hij er drie eeg: rawing om op dhr. Lindeyci' s voor onze mannen na- overbodig. >ereiken ons ook nog andere vaderland eene zeer jonge, en zeer kleine partij: de irtij, Welnu, door sommi- le geruchten, wórdt er aan in het district Oostburg idaten der kiesvereenigingen agrariër candidaat te ste len voor de periodieke Kamerverkiezini Indertijd werd in eeu agrarisch blad de spijt uitgedrukt over liet aftreden van den landbouwraad Van Oyen en men hoopte, dat het district weer een Iand- bouw-specialiteit zou afzenden. Of men echter van een „neutraal" man zal ge diend zijn, blijft' te bezien! Meer nieuws omtrent de politiek uit ons district kunnen we niet melden. Maar toch nog wel iets over de verdraagzaam heid van de liberalen. We hebben gel- zien, dat dhr. Ketelaar, lid der Tweede Kamer, tij de begrootingsdebatten ge sproken heeft over een school te Sluis, waar door onbevoegden onderwijs wordt gegeven. Deze school nu is eene inrich ting voor Fransche zusters, waar onder wijs gegeven wordt aan Fransche kinde ren. Volgens den Inspecteur van het Lager Onderwijs nu valt deze school niet onder de Nederlandsche onderwijswet. En toch maakte dhr. Ketelaar daar zoo'n drukte over. Maar de Minister van Binnenland- sche Zaken wist Ketelaar ter dege te antwoorden. Men heeft hier immers te doen met een zeer bijzonder geval. Elven- als we in België (te Brussel en te Ant werpen) Nederlandsche scholen hebben met „Nederlandsche kinderen" en „kindc1- ren van Nederlanders", zoo hebben we in Sluis een school, waar Fransche zusters onderwijs geven aan Fransche kin deren. Wij gelooven, dat dhr. Ketelaar het daarmee voorloopig kan doen! Doch kwam hier bij dat Kamerlid niet een heel klein anü-clericaal aapje uit den mouw gluren? Ons dunkt van wel. Ten slotte Roomsche mannen in het vierde district, die in de termen vallen om kiezer te worden, hebt gij u al opgegeven ter secre tarie om op de lijst te komen? Hebt gij er al over nagedacht, dat binnen veeri- lien dagen de termijn verstreken is? En gij, Roomsche propagandisten, trekt er dezer dagenvooral op uit 1 Een stem biljet is toch zoo kostbaar! Uw briefschrijver. Oostburg, Sl Jan. '13. Oostburg. Alhier is opgericht eene handboogscliuttersvereeniging onder den naam van „Vriendcnvereeniging." Doel is eene gaaipers te verkrijgen en schie tingen te houden. In den winter zal ge schoten worden op de liggende pers. Er hebben zieh een 12-tal leden opgegeven. Tot voorzitter werd benoemd dhr. E. Persijn, tot secretaris dhr. C. de Pauw en tot penningmeester dhr. E de Miliano. Door de duivenliefhebbers alhier en uit den omtrek worden pogingen aangewend om eene duiven-Sociëteit op te- richten. Schoondijke. In het café van dhr. Char. Temmerman werd eene algemeene ver gadering gehouden van de vereeniging tot geldelijke uitkeering bij het verlies van varkens. Over liet dienstjaar 1912 is ontvangen f497 57r', terwijl uitgege ven is f 232.19''. Het batig saldo in 1911 bedroeg i' 1948.74, zoodat thans in kas is f2255.02. De contributie om in de vereeniging te komen werd bepaald op 1' 3, de premie per maand en per varken op f0,15. Voor onteigende of doode dieren zal tegen f0.45 de kilo bruto uitbetaald worden. Het aantal leden der vereeniging bedraagt thans 124. De aftredende bestuursleden n.l. dhrn. J. Smoor, I. Seen en P. Willemsen werden met algemeene stemmen herkozen. Een voorstel om het reglement te wijzigen werd met bijna algemeene stemmen verworpen. Naar men ons meldt zou de prijs der bieten per 1000 KG. niet minder zijn dan liet vorige jaar. Wat zuilen er dan weer een hoop zijn 1 Retranchement. Aan den Rijksveldwach ter M. Bijl alhier is de bronzen medaille van 10-jarigen dienst uitgereikt. Sluis Op 27 Januari j.l. vergaderde onze gemeenteraad, onder voorzitter schap van Burgemeester Boogaard. Er waren zes leden aanwezig. Afwezig dhr. De Bruyne. Aan de onderwijzeres aan de O. L. School te Heille, die overcom pleet is geworden, doordat alle R. K. kinderen naar de R. K. School zijn gegaan, wordt eervol ontslag verleend tegen 1 April aanstaande. Op zijn ver zoek wordt de onderwijzer Rozendaal te St. Anna ter Muiden in dienst gehouden tot Augustus a.s. en, indien er niet meer leerlingen zijn als nu (een 14-tal) afge steld. Hierna werd behandeld een voorstel om aan de wed. Piré, echtgenoote van den overleden veldwachter, die een pensioen had van f300. Onder de beraadslagingen hierover komt het lid De Bruyne binnen. Dhr. Janssens was tegen het genoemde voor stel, doch het werd verdedigd door den voorzitter en den wethouder Bakker. De Bruyne stelde voor, daar Piré gestorven was in Januari, om de weduwe het kwartaal pensioen te betalen, doch dit werd door den voorzitter administratief onmogelijk geacht- die dan ook voor stelde eene gratificatie van flOO te geven. Dit werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen tegen dhrn. Janssens, Metz Meyer en De Bruyne. Een voorstel om 175 gratificatie te geven werd daarna aangenomen. Daar het lid De Bruyne te laat was gekomen, wist hij van het in den be ginne behandelde niets af. Hij vroeg hier. naar aan den voorzitter, doch deze antwoordde, dat dhr. De Bruijne maar op tijd verschijnen moest om alles te weten. Hierna ontspon zich een hevige discussie, waarbij het lid De Bruijne het woord werd ontnomen en de voorzitter dreigde, indien hij hatelijkheden bleef tappen, hem uit de zaal te verwijderen. Hierna werd de vergadering gesloten, Aan den avondcursus van de handwerkschool nemen 9 leerlingen deel. Deze leergang is ingericht voor gehuwde vrouwen en dienstboden. Breskens Door het bestuur onzer ge meente is aan de Mij. „Petrolifère" te Rotterdam toegestaan de oprichting van eene petroleumbergplaats met automa tische aftapinrichting op een terrein buiten de gemeente, op de wijk Papen- drecht. Biervliet. Dinsdagmorgen had Mej. Raas, vrouw van den rijksveldwachter liet ongeluk uit te glijden, waardoor zij een been brak. Ongelukken slapen nooit De nieuwe landbouwersschuur van dhr. W. üliondt is aanbesteed aan dhr. F. Hoevenagel alhier voor f444.44. De hoogste inschrijver was f 1000 hooger. Aardenburg. Mr. H. de Groot, advocaat te Middelburg, gat hier voor de leden der R. K. Kiesvereeniging een politieke lezing. De zaal was zeer goed bezet. De redenaar oogstte veel applaus. Sluiskil. De 86-jarige J. de Klerck, rustend landbouwer in den Coegarspolder, werd Woensdag dood gevonden in eene weide; hij was door eene beroerte ge troffen op zijne dagelijksclie wandeling. Boschkapelle. De heer P. Verbracken alhier is aangesteld tot vaste hulpbode bij liet postkantoor in deze gemeente. Terneuzen. In het hotel der Nederlan den heeft Woensdag een conferentie plaats gehad van al de burgemeesters uit Zeeuwsch-Vlaanderen, met het doel de oprichting eener electrische centrale voor de geheele streek te bespreken. Er is een commissie benoemd welke een onderzoek zal hebben in te stellen naar de mogelijkheid van uitvoering en om voorstellen te doen aan de gemeente besturen. (M. Ct.) Verkoop rijkshengsten. Woensdag had te Bergen op Zoom de verkooping plaats van drie-jarige hengsten van het Rijkshengst-veulendepot. Uit alle deelen des lands en ook uit het buitenland waren de liefhebbers opgekomen. Vooral jonge landbouwers waren in groot aantal aanwezig, o.a. leerlingen van de Landbouwschool te Goes, onder leiding van dhr. Kakebeeke. De Italiaansche kooplieden hadden reeds te voren, onder nadere goedkeu ring, 5 hengsten aangekocht, die kleine gebreken vertoonden en dus niet voor openbare verkooping in aanmerking kwamen. Verschillende landbouwers waren hier over ontstemd. Zij waren van oordeel, dat ook zij in de gelegenheid moesten worden gesteld om een bod daarnaar te doen. Men hoopte, dat de Commissie hier mede een volgend jaar rekening zal willen houden. De hengsten werden telkens door de Commissie op f 1000 ingezet. De uitslag was als volgt .- 1. Orpheus. Zwartbruin, geboren 28 Maart 1910. Fokker II. J. Bakhuis te Veessen (Geld.) Gekocht door C. Stoop, Wogmeer (N.H. voor f 1510. 2. Osiris. Donkerbruin, geboren 4 Mei 1910. Fokker J. Breukinkte Leuvenlieim, Brommen (Geld.) Gekocht door Associatie Nieuwe Ven nep Haarlemmermeer, voor f 3210. 3. Oxford. Donkerbruin, geboren 15 Februari 1910. Fokker O. M. Sagt te Raamsdonksveer (N.-Br.) Gekocht door Associatie Houten, Utrecht voor f 3475. 4. Omar. Donkerroodbruin, geboren 5 Maart 1910. Fokker S. R. v. d. Zwaag te Stedum (Gron.) Gekocht door de wed. C. Veen, Vrees wijk voor f 1010. 5. Oskar. Goudbruin, geboren 25 Fe bruari 1910. Fokker II. Middendorp te te Uithuizen (Gron.) Ingezet op f 1000. Opgehouden. 6. Otto. Zwartbruin, geboren 17 April 1910. Fokker Gebr. Breukink te Gorten- oever, Brumtnen (Geld.) Ingezet op f 1000. Opgehouden. 7. Oberon. Zwartbruin, geboren 13 April 1910. Fokker H. J. Bakhuis te Veessen (Geld.) Gekocht door Associatie Bunnik en Omstreken, bij Utrecht, voor f 1450. 8. Octavio. Vosschimmel, geboren 10 Mei 1910. Fokker Louis Deridder te Chapelle-a-Wattines, Henegouwen (Bel gië) Gekocht door A. P. de Weert te Oude- Tonge voor f 3100. 9. Osman. Donker goudvos, geboren 15 April 1810. Fokker Benoit Hanartte Grondregnis, Henegouwen (België.) Gekocht door Associatie te Hummelo voor f 3175. 10. Oedipus. Roodschimmel, geboren 18 Maart 1910. Fokker Guillaume Goos- sens te Droogenbosch (België.) Gekocht door Teunis Davelaar teWleu- ten voor f 2600. 11. Orion. Bruin, geboren 12 April 1910. Fokker Wed. Bouvez Hellin te Ilellebecq, Henegouwen (België.) Gekocht door F. Rutten te Wamel voor f 2925. 12. Oleander. Donker bronsvos, ge boren 16 Mei 1910. Fokker Firmin Jaqmin te Braine l'Alleud, Brabant (België.) Gekocht door Wed. II. v. d. Grift te Breukelen, bij Utrecht, voor f 1200. De totale opbrengst der tien hengsten (nos. 5 en 6 werden opgehouden) is alzoo f 23655. Vorig jaar brachten zeven hengsten f 19490 óp („De Zoom".) De Superphosphaat, te Walsoordeu geleverd aan de aankoopcommissie van den R. K. Boerenbond, had een gehalte van 14.2°/0, die te Hulst geleverd had hetzelfde gehalte. Goes. De wedstrijd va,n den Nederl. Schaakbond zal Ie dezer stede worden gehouden. Amsterdam. De kassierlooper der fir ma Bunge en Co. is van morgen beroofd van oen portefeuille met. f2000 aan con tanten en wissels. Amsterdam. De 5e Kamer der Recht bank alhier eischic tegen mevrouw Rd- mijn, thans voortvluchtig, 5 jaar gevange nisstraf; 18 getuigen waren gedagvaard, waaronder öenige doktoren. De zJaaik' werd behandeld met gesloten deuren. Amsterdam. In 1914 zal hij de viering van liet 70-jarig bestaan der bakkers- patroonsvereeniging een groote internatio nale bakkerijtentoonstelling worden geor ganiseerd. Rotterdam. Gisterenavond, terwijl voor een volle zaal de Violiers speelden, brak in den schouwburg brand uit in de Cen trale verwarmingsinrichting. Met 4 .spuiten werd de brand gobluscht zonder dat het publiek iets bemerkte. Waddingsveen. De 81-jarige A. J. ge raakte te water en verdronk. Alphen. Een schippers Knecht sloeg overboord en verdronk. Hoorn. De kwakzalver Eilers is over eenkomstig. den eisclii door het kanton gerecht alhier veroordeeld tot f 300 of 60 dagen. Het telefoonverkeer onderging in ons land veel storing, wijl de draden met. ijs heiaden oip vele plaatsen braken. Berlijn. T 'usselifen Spandau en Ruhle- ben zijn drie spoorwegarbeiders, die op de lijn liepen door den express Keulen Berlijn gegrepen en vermorzeld. Weenen. Het lijk van aartshertog Rei- nier is naar de kerk van den Hofburg overgebracht. Brussel. (Ilsbl Na afloop van den minisiteraad verklaarde- een lid der re geering aan een" vertegenwoordiger van het blad „La dernière hcure", dat bij de ministers algcheele eenstemmigheid heerscht. Londen. (Hdsbl.). Het Iloogerhuis ver wierp' de Home Rullwet (Wet van zelf bestuur) voor Ierland met 326 tegen 69 stemmen. Daarmede is de wet echter nog niet vlan de baan wegens de nieuwe Pa.r- lementsivt. New-Vork. (V. D.). De Fransche stoom boot „Mexico"' seinde draadloos uit zee om hulp. De stoomboot „Devonia" ver trok uit Boston met volle stoom ter hulp. Kalender der week. Van 2 tot 9 Februari 1913. Zondag 2 Febr.Zondag van Quinquage sima (bl. 414), tweede gebed ,,A cunctis" (bl. 103), derde gebed naar keuze van den priester. De gebeden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis ze gening der kaarsen (bl. 1106) en kaarsen- processie (bl. 1111): zegening met wij water op bl. 69; na de Hoogmis gebed voor de Koningin (bl. 122). Vespers van het feest van morgen (bl. 1106) met gedachtenis van den Zon dag (bl. 418). Voortaan de Antiphoon van de II. Maagd „Ave Regina" (hl. 142). Maandag 3 Febr.; Feest van Maria Lichtmis (zie do H. Mis op gister, bl. 1112); gedachtenis van den II. Blasius (bl. 1116). Dinsdag 4 Febr.: II. Andreas Corsini, Bisschop en Belijder (bl. 1116). Woensdag 5 Febr. Ascbwoensdag (bl. 418). Vóór de 11. Mis aschiwijding. Do II. Mis op hl. 421. Gedachtenis van de II. Agatha, Maagd en Martelares (hl. 1117), derde gebed ,,A cunctis" (bl. 103). Praefa- tie van de Vasten (bl. 96). Donderdag 6 Febr.H. Raymundus van Pennafort, Belijder (zie op 23 Januari bl. 1089); gedachtenis van de feria (bl. 425) en van de H. Dorothea (door de gebe den uit de Mis op bl. 243); laatste Evang. van de feria. [Of wel: Mis van de fe ria (bl. 425) met gedachtenis van den H. Raymundus eu van de II. Dorothea], Vrijdag 7 Febr.Feest van de Door nen Kroon O. II. (bl. 978) met gedachte nis van den H. Romualdus (bl. 1121) en van de feria (bl. 428); laatste Evang. van de feria. [Of wel: Mis van de fe ria (bl. 428) met gedachtenis van de Door nen Kroon en van den H. Romualdus], Zaterdag 8 Febr.II. Joannes do Mathia, Belijder (bl. 1121); gedachtenis en laat ste Evangelie van de feria (tol. 432); der de gebed voorgeschreven voor den Paus (bl. 102). Of wel: Mis Van de feria (bl. 432) met gedachtenis van St. Joan nes de Martha, en derde gebed voor den Paus]. De gewone Orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op bl. 71. De heer Th. de Vries, onderwijzer aan de parochiale school te Kwadendnmme, heeft tegen 1 Februari a. s. ontslag aan gevraagd. De rech;tba,nk te Middelburg heeft, be den veroordeeld wegens mishandeling: J. K„ 51 jaar, graan handelaar te Middelburg, f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis; verduistering: C. S., 25 jaar, varens gezel te Middelburg, thans gedetineerd, twee maanden gevangenisstraf met af trek van het voorarrest, J. J. VV„ 24 jaar, oommissionnair te Middelburg, 1 maand gevangenisstraf; eenvoudige heleediging: W. N. J„ 30 jaar, zonder beroep te Souburg, f 25 boete subs. 5 dagen hechtenis; wederspannighëidF. L. de K„ 21 jaar, werkman te Goes, 14 dagen gevangenis straf bedreiging met misdrijf tegen het le ven gericht: I. de L„ 45 jaar, veld- arbeider te Koewacht, 14 dagen gevange nisstraf. Vrijgesproken: M. E. de V„ 32 jaar, huisvrouw van H. P., zonder beroep te St. Kruis, beklaagd van mishandeling. Wegens mishandeling van J. Brasser had zicli heden te verantwoorden de 27- jarige W. M. uit Westkapelle. Getuige Brasser zeide ruzie met be klaagde te hébben gekregen ovjer enkele zakken korenzaad en daaropi sloeg M. hém, toen getuige het meden'emen der zakken wilde beletten. Bekl. zeide driftig te zijn geweest. De andere getuige, L. Minderhout, hoor de den twist en zag hét slaan. Wegens ziekte van den derden getuige werd de zaak uitgesteld tot 13 Fe- Tegen den 51-jarigen werkman N. de M. te Wemeldinge, die zijne vrouw met een bezem op het hoofd sloeg werd f 20 subs. 20 dagen hechtenis geëischt. Nog werd behandeld de zaak tegen den 36-jarigen werkman ,T. G. te Goes, die den 76-jarigen H. v. Spr. mishandelde toen deze tegen den zin van beklaagde een ladder op diens erf zette. Do eisclii is f 25 boete subs. 25 dagen. Goes. Geboren30, Jannetje d. v. Jacob de Graaft en Kaatje Dalebout. Overleden30 Johannes de Jonge 63 j. gehuwd met Adriana Nonnekes. Anthonie van de Velde, 69 j. geh. met Christina Pieternclla Scheele 31. Leven loos kind van het mannelijk geslacht van Jacobus Behage en Aaltje Slimmens 30. Petrus Dentz 75 j. weft, van Kornelia Maria Molhoek. Van 30 en 31 Jan. Middelburg. Ondertrouwd: J. Sloover, jm. 23 j. en J. F. de Klerk, jd. 23 j. Bevallen: W. Dick:man, geb. de Boks, z. Overleden: A. Mceuse, wedn. Vain M. Meyer, 68 j.; J. Schrier, main van M, M. Tamson, 62 j. Tholen, 28 Jan. 1913. Jarige Zeeuwsche tarwe f8.25 a f8.75, nieuwe tarwe f7.25 a f8.—, haver f4.50 a f 5.rogge f 6.a f 6.75, winter- gerst f 5.75 a f 6.25, aardappelen blauwe f 2.a f2.10, witte f 1.40 a f 1.50 per HL„ peren 10.35 a f 0.45, appelen 10.35 a f 0.45 per 5 L„ uien 10.40 a 10.60 per 50 KG„ hooi 1' 20 a f 25 per 1000 KG., stroo f7.-af 11.per 100bossen. (Z. Nwsbode.) Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 29 Jan. 1913. Appels 7 a 10 et„ Witlof 8 a 9 ct Zuurkool 3 a 5 ct., Snijboonen 5 a 6 ct„ Spruiten 8 a 14 ct., alles per K.G., Peeën f 0.80 a f 1.10, Uien f 1.- a f 1.10, Knolrapen fO.OO ii 12.20, alles per 100 KG., Roode Kool f 5.— a f 6.50, Witte Kool f 1.a [2 50, Snvoye Kool 10.40 a f 1.50, Boeren Kool 30 a 80 ct„ Bloem kool f 19.— a f 22.—, Prei 15 a 50 ct„ Knolseldery f 0.90 a f 1.80, alles per 100 stuks, Veldsla 24 a 45 ct. per mand, Boonen (Portugeezen) f 0.75 per 5 kop. Curegliem-Anderlecht, bij Brussel,'29 Jan. Heden waren aangevoerd 2118 runde ren, waarvan 735 ossen, 219 stieren, 1164 koeien en vaarzen Men betaalde voor ossen fr. 0.88 a fr. 1.14, stieren fr. 0.84 a fr. 1.04, koeien en vaarzen fr. 0.72 a fr. 0.96. (N. R. C.) Middelburg, 30 Jan. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk, stemming rtauw, tarwe 25 lager. Overige artikelen onveranderd. De prijzen waren als volgt: Nieuwe Tarwe f 5.50 a f 7.50 Rogge6.— a 7.— Zomergerst 5.50 a 6.50 Paardenboonen 7.— a 9. Kroonerwten9.a 12. Witteboonen 10.75 a 14.75 Ronde Bruineboonen 13.a 18. Lange Bruineboonen It.a 13.— alles per mud. Officieele notcering van den m a r k t m e e s t e r. Boter f 0.69 a f 0.75 voor particulieren f 0.77 per 1/2 kilo. Eieren 14.40, voor particulieren 14.80 per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter der landbouwvereeniging. Boter f 0.69 a f 0.75 voor particulieren f 0.77 per Vj kilo. Eieren f 4.40, voor particulieren 4.80 per 100 stuks. (M. Crt.) Zierikzee, 30 Jan. 1913. Boter f 0.65 a 10.72s per 1/2 KG. Eieren f 1.25 a f 1.37s per 25 stuks. Aanvoer boter 103 KG. Aanvoer eieren 600 stuks. Stationstraat L 5 en 6 Bergen-#p-Zoom Zandsteenen, SlIJpsfeenen, Trottoirbanden, Straatkelen, enz. Groot Magazjjn van in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. in verschillende constructie en voor alle doeleinden, zoomede alle voor de VoorjaarS-bewerking-, vindt men bij de DRAISlfl A-van VALKEMBURQ'S- A --iLEVERTR/ Een particulier zoekt plaatsing voor soliede belegging van een groot kapitaal. Bij voorkeur op hofsteden in Zeeland. Brieven fr. no. 15, bur. v. d. blad. REUZEL 38 CENT PER POND. SPEK 36Vs CENT PER POND. Kreukelmai'kt Goes. TURFKADE - GOES. Glycerine, Honing Hoesttabletten, Vasseline, Winterhandenzalf, Ab dijsiroop, Levertraan, Sanguinose, Houtvuuraanmakers Petroleum-Vuuraanmakers.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3