Welk weder zullen wij hebben? L eene rede, waarin hij tot zijd spijt mede deelde, dat de burgemeester door onge steldheid verhinderd was de vergadering te leiden. Zeker ban ik ajdus spre- ker de tolk te zijn van u allen als ik de hoop uitspreek, dat Z.E.A. weder spoedig geheel hersteld moge zijn om zijne functie volledig te kunnen hervatten. Spr. zeide, dat het jaar 1912 niet rijk aan belangrijke gebeurtenissen is geweest, noch ten goede, noch ten kwade. In te genstelling met 1911 bleef onze stad van groote rampen gespaard. Bedriegt spr. zich niet dan zijn er tee- konen waaruit valt af te leiden, dat do gemeente zich langzamerhand begint to herstellen van den schok, die haar op bloei in het rampspoedige jaar 1911 heeft ondergaan. Aan bouwgrond werd slechts voor f 5894 verkocht. Spr. herinnerde aan de nieuw tot stand gekomen groote gebouwen en aan de ge stadige ontwikkeling der maatschappijen „Zeeland" en „De Schelde". De bevolking nam toe met 35 per sonen en bedraagt thans 21813. Als belangrijke raadsbesluiten noemde spr. het instellen van een raadscommis sie om rapport uit te brengen aangaande het ziekenhuisvraagstuk, de ruiling van gronil mei het kerkbestuur der Engolschio kerk; uitbreiding van het gasthuis; split sing van de 3e klasse der Hoogero Bur gerschool en enkele andore hesluiten. Nog werd herinnerd aan het overlijden lijden van de hoeren Van Ockenburg en Van der Meer, leden van don raad en ten slotte gewezen op het jubeljaar 1913; in 1813 stond onze stad er veel slech ter voor, toen lag zij na het homhar- dement in 1809 gedeeltelijk in puin. De heer Van Raalte sloot zich namens den raad bij de door den heer K.a.lbfleisch gesproken woorden aan. Het eerste voorstel, dat tot den ver koop van grond aan de firma C. Ja- min, lokte reeds heel wat discussie uit. De heeren Merekens en Van Niftrik meenden nog steeds, dat verkoop van den grond niet gewenscht is, omdat princi pieel uitgemaakt moet worden wie in deze gerezen moeilijkheden betreffende de bouwverordening gelijk heeft. De heeren De Meij en Staverman meen den, dat er alleszins redenen zijn tot den verkoop over te gaan en wel uit bil lijkheid. Eerstgenoemde meende: recht hebben wij overbouw te weigeren, maar in het gegeven geval is het niet billijk. Nadat de heer Vermaas had voorge- gesteld het geven van toestemming voor overbouw werd het voorstel van B. en \V. aangenomen met 11 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Van Niftrik, Auer, ICalbfleisch, Kottier, Winkelman, Van Raalte en Merekens. Bij het voorstel tot verkoop van grond aan de vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" stelde de heer Tichelman voor den grond af te staan voor f 4. De heer De Meij zette uiteen, da.t het verknopen van grond aan eene vereeni ging iets anders is dan aan particulieren. (Jok spr. wilt medewerken om den grond voor f4 te verkoopen, al wilde hij ook liever voor f 3 afstaan. Het verleenen van optie is volgens de beide sprekers noo- dig voor den tijd van ten hoogste an derhalf jaar. De heer Van Niftrik wees er op, dat de gemeente bij verkoop1 voor f 5 reeds een verlies lijdt van ongeveer f8000 plus de troittoirkosten. Het verleenien van op tie heeft vroeger slechte resultaten op geleverd en is niet noodig, omdat de raad altijd over eventueelen anderen verkoop te beslissen heeft. Over het amendement verkoop voor f 4 staakten de stemmen, eveneens geschied de dit met de kwestie van het optiie- verleenen. De voorstellen tot het heffen een-er plaatselijke belasting op het gedistillerd, tot goedkeuring van een staat van ont heffingen wegens hoofdelijken omslag dienst 1912 en inzake de tijdelijke ves tiging van hulpklassen in school C wer den aangenomen. Bij dat tot vaststelling van jaarwedden van den gemeente-bouw meester, het personeel der gemeentewer ken en den controleur van den hoofde lijken omslag, werd door den heer Sta- verman voorgesteld voor vrije woning, vuur en licht een bepaald bedrag vast te stellen. De hoer Lindeijer wilde o.a. den ge meentebouwmeester een maximum geven van f2200, inplaats van f2500, zooals B. en W. voorstellen. De heer Van Raalte meende, dat de gemeente-bouwmeester onafhankelijk moet zijn, en daarom goed moet worden ge salarieerd. De heer Van Niftrik las een lijst voor, waaruit blijkt, dat de verhouding in sa larissen in andere plaatsen veel gunsti ger is. De heer Huson meende, dat de voor gestelde salarissen voor de opzichters niet in goede verhouding staan. De heer Tichelman prees tien zeerste het werken van den thans in functie zijn- den controleur. De heer Van Niftrik verdedigde hiet voorstel van B. en W. De heer De Meij verdedigde de hou ding zijner partij'genooten, die zullen stem men tegen de voorgestelde verhoogingen der jaarwedden van den bouwmeester en den controleur, omdat er voor lagere amb tenaren nooit geld te vinden is. Het salaris van den gemeentebouwmees ter werd bepaald als door B. en AV. voor gesteld; ook zoo de salarissen van het personeel der gemeentewerken, nadat B. en W. een amendement om de periodieke verhoogingen van den klerk te bepalen op één jaar inplaats van om de twee jaa,r zooals het voorstel luidde hadden over eenomen. Het voorstel om den controleur der be lastingen een salaris te geven van f 1800 tot f2500 werd aangenomen met 14 te- gengen 4 stemmen, die van de drie so ciaal-democraten en den heer Krijger. De voorstellen tot uitbreiding van het onderwijzend personeel in de nuttige hand werken aan de scholen E en Ftot doen van buitengewone werken aan het raad huis; en tot onderhandsche verpachting en verhuring van gemeenteyefgiendomman werden aangenomen. Het voorstel tot rioleering en bestra ting van de Lampsenstraat werd over eenkomstig het idee der commissie van de finantiën en gehoord de mededeeling, dat do glasfabriek stop is gezet, aange houden. Bij tóet voorstel tot herstelling van de borstwering van den Boulevard de Ruy- ter, werd door de heeren Do Meij en Lindeijer voorgesteld dit werk niet aan te besteden, doch in eigen beheer uit te voeren. Dit werd aangenomen met 12 tegen 5 stemmen. Nadat ook nog het voorstel inzake den molen aan de Kaaskade was aangenomen werd de vergadering verdaagd tot des avonds 8 uur. In de des aVonds voortgezette verga dering werd behandeld het Voorstel van 11. en AV. om f 25 steun te verleenien, voor de tentoonstelling in 1913. De heer ALin Hal bestreed dit voor stel omdat hij en zijn partijgenooten niet vinden, dat er reden is te jubelen over de herkregen onafhankelijkheid, omdat hun inziens er aan de vrijheid in Ne derland nog zooveel te wenschen over blijft. Het voorstel werd aangenomen mot 14 tegen 3 stemmen, die dor sociaal-domo- craten. De voorzitter stelde voor de kwestie der Zeemans- en Visschersbeurs uit de ferentie tegenover den burgemeester, die tevens voorzitter der commissie van do commissie is, uit te stellen. De heer Merekens meent, dat dit geen reden is, omdat de burgemeester geen stem in het kapittel heeft. De voorzitter zeide, dat de burgemees ter beter op de hoogte is. De heer Rottier is voor uitstel. De heer Tichelman meent, dat do boe ren Rottier en Auer ook inlichtingen kun nen geven. Met. 14 tegen 3 stemmen, die van die heeren Auer, Winkelman en Kalbflieisch, wordt besloten met de behandeling voort te gaan. De heer Merekens herinnert aan de geschiedenis van het fonds, zette nog maals zijn meening uiteen, die hij1 reeds in 1908 verdedigde en waarin neerge legd is, dat men het kapitaal niet mag vermeerderen zonder aan zijn verplich tingen te voldoen. Hij wees er op hoe weinig zijn voorstel van vóór 5 jaar scheelt met het thans door B. en AV. ingediende, alleen vindt hij hot. zijne voor zichtiger. De heer Van Raalte vraagt hoe do heer Merekens aan zijn cijfer komt. De heer Merekens zegt, dat in het jaar 1870 Met oudste thans levende lid is toegetreden en daar de definitie aanwijst, dat het toen aanwezige kapitaal als stam kapitaal moet worden beschouwd, en niet dat van 1858, welk jaar het oudste jaar is, dat men een rekening gevonden heeft. De heer Tichelman verdedigde het standpunt van jvijlen den heer Van der Aleer, dat men geen grondkapitaal moet vaststellen, vooral waar de heer mr. Heijs-e geadviseerd heeft, dat dit bij opheffing van het fonds niet noodig is. De heer Rottier zou willen, dat de deelnemers toestemmen in het vaststellen van een bepaald stamkapitaal. De heer De Meij zal stemmen voor het voorstel van B. en AV., omdat dan zoo spoedig mogelijk betere uitkeeringen kunnen worden gedaan. Spr. beschouwt het fonds als een failliete lerensver zekering en deze spreekt niet alleen de reserve, doch ook het kapitaal der aan deelhouders ,'aian. Spr. zal daarom later nog voorstellen om het fonds op te heffen en dan do regeering verzoeken ook de f 62000 te mogen verbruiken. Het sluiten van hel fonds door geen nieuwe deelnemers meer toe te laten, acht spr. een goeden maat regel. De heer Aran Niftrik nam de verde diging op zich van het voo-rstel van B. en W. en meende o.a., dat het zoe'r goed gezien was zoover mogelijk terug te gaan van de bepaling van het stamkapitaal. De heer Tichelman is van oordeel, dat het fonds reeds is opgeheven door het niet meer toelaten van nieuwe leden. De heer Van Raalte zeide, dat dit her sluit alleen is genomen om den finan,- tieelen toestand te verbeteren, en met tertijd het fonds wel degelijk wiser ge heel te herstellen. De heer Merekens las voor, dat de statuten verbieden aan het kapitaal te komen. Het doel van het fonds is ge weest het geven van douceurs aan „af gesloten zeelieden". Het geld dat„wij ont vangen hebben, van ons voorgeslacht, moor ten wij goed beheeren en dan aan bet nageslacht overleveren. Zoowel deze spreker als den heler Van Niftrik meenen, dat het kapitaal indien de laatste deelnemer overleden is, voor hetzelfde doel kan blijven besteed, door behoeftige zeelieden ten hunne weduwen te steunen. He heer De Meij wilt thans alleen spre ken over het voorstel van B. en AV. en later over de opheffing van het fonds. De heer Tichelman wilt toch eerst de opheffingskwestie uitmaken. De heer Van Raalte is tegen opheffing en wel in ieder geval thans over het van II. en W. beslissen. De heer \ran Niftrik gelooft nooit, dat de regeering zal toestemmen in ophef fing, omdat nog steeds bestaat liet doel waarvoor het fonds is opgericht, het steu nen van armlastige zeelieden en hun na bestaanden. De heer Tichelman trekt zijn voorstel tot opheffing in. Gestemd werd over het voorstal van B. en AV. om 1858 aan te nemen als jaartal voor het vaststellen van het stam kapitaal. Dit voorstel werd aangenomen met 14 tegen 3 stemmen, die van de beteren Merekens, Huson en Tichelman. Besproken werd nog de wijze waarop nu het meerdere zal worden verdeeld. De heer Merekens wilde dit direct uit maken. De heer Van Niftrik wilde wachten op een advies van den adviseur. Na discussie word besloten aan den adviseur mede to dcclen, dat ieder deel nemer evenwel moet genieten. Het voorstel va,n B. en AV. inzake de controle op boter werd bestreden door de heeren Van de Putte, en Winkelman en verdedigd door den heer Va,n Niftrik, terwijl nog meerdere leden het woord "voordon. Men zag in de voorgestelde verordening geen waarborg voor het hebben van bo ter, die aan de Rijkswet voldoet. Arti kel 1 der voorgestelde verordening, waar in het principe dor kwestie was neerge legd werd verworpen met 14 tegen 3 stemmen, die der wethouders. De voorstellen inzake minimum loon en minimum arbeidstijd en inzake art. 1638 wenden aangehouden. Bij den rondvraag vroeg do heer Lin deijer of ihlet niet met goedvinden van den weihouder van onderwijs is, dat de hoekjes van „Onze Vloot" op de scho len worden uitgereikt. De heer Tichelman vroeg of niet uit te vinden is, welke onderwijzer een in gezonden stuk ter dezer zake hoeft ge schreven, hij keurt dit ten sterkste af. De wethouder zeide, dat die boekjes zonder zijn voorkennis op de school zijn gekomen. De heer De Meij kondigde aan later op de uitdrukking va.ii den heer Tichel man terug te willen komen als het een vroeger uur is; hij noemt diens houding absurd. Verschillende andere heeren staken hun licht over deze zaak op. De heer De Aleij keurde natuurlijk de toestanden bij de Marine af en bepleitte o.a. ook de verspreiding van een bro chure van den Bond van Marine-matro zen op de scholen als tegenwicht. Zierikzee. Naar de „Msb." mededeelt is dhr. II. A. Koomans te Breda door de soc.-dem. te Zierikzee tot candidaat gesteld ,voor do Tweede Kamer. -De verkiezingsactie is reeds in vol len gang. De heer Bigot sprak voor „Volksonderwijs", de heer Boodhuyzen trad in de Concertzaal op. We veronderstellen, dat de mannen van Rechts zich niet zullen laten verleiden tot bezoeken van dergelijke vergaderingen en noch minder tot debat, dal tot niets leidt dan tot verbittering. Onze mannen kunnen volstaan met b.v. na te gaan op welke vruchtbare wijze de Regeering haar taak kan verrichten, dank zij de medewerking van Links. Men leze er slechts de bladen op na, om te weten door wie de belangen des lands het best worden gediend. Wij meenèn te weten, dat ook bij de anti-revolutionairen de trek tot. het deel nemen aan debat niet groot is. Waarin zij groot gelijk hebben. Dhr. A. Verliage alhier is benoemd tot directeur van den cursus der Neu trale Middenstandsvereeniging. Heinkenszand. Bij de gehouden zitting tol aansluiting aan de waterleiding in deze gemeente gaven er zich toen circa 25 personen daarvoor op. Thans is dit getal gestegen tot plm. 60. 's Heer Arendskerke. Zaterdag had de knecht van den landbouwer N. de K. alhier het ongeluk een slag van een paard te krijgen tegen zijn hoofd, zoodat hij per rijtuig naar zijn woning verwoord moest wonten en dadelijk geneeskundige hulp .noodig was, die verleend werd door dr. van Iwaarden, die de wond moest dicht naaien. Hoedekenskerke Vergadering van den raad der gemeente op Vrijdag j.l., des namiddags S1/2 ure in het gemeentehuis. Afwezig M. G. Verbeek zonder kennis geving. De voorzitter opent de vergadering met een toespraak waarin hij de voor de gemeente in 1912 plaats gehad hebbende voornaamste gebeurtenissen, de revue la ten passeeren, hij wenscht voorts do le den een gelukkig en voorspoedig jaar 1913 toe. Wethouder Groenewogie be dankt namens don raad voor de goede wenschen door den voorzitter geuit en 'spreekt den wensch uit, dat de voor zitter wederom ids voorheen met lust en opgewektheid de belangen der gemeente zal behartigen. De notulen van hel vei- liandelde in de voorgaande vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan: lo. dat dooi Ged. Staten is goedgekeurd liet supple toir kohier H. O. 1912 zooals het in de voorgaande vergadering is vastgesteld; 2o. dat blijkens ingekomen proces-verbaal van kasopname boeken en kas van den ontvanger van het burgerlijk armbestuur zijn opgemaakt en in orde bevonden. Beide mededeelingcn worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is punt 1 dei agenda: opmaking kohier hondenbelas ting dienst 1913. Dit wordt vastgesteld tot een bedrag van f 159, verdeeld over 77 oontribuabelen. Wethouder Verbeek verschijnt ter ver gadering. Overgegaan wordt tot punt 2 der agen da: Aanschaffing brandbluschmateneel. De voorzitter zegt, dat do vereeniging van burgemeesters en secretarissen m Zuid en Noord-Beveland, diverse firma s had uitgenoodigd, om mede te dingen naai do leveranties voor de gemeenten van het benoodigdo nieuwe brandblusehmateno 4. Na rijp beraad was aan hen voorgekomen dat de firma Otterhein en Co. te Amster dam het meest aanbevelenswaardige adres daarvoor zoude zijn, waarom B. en dan ook voorstellen de inkoopen voor de gemeente hij die firma te doen plaats hebben. Voorts zegt de voorzitter, dat op de gemeentebegrooting 1913 voor aan schaffing van nieuw brandbluschmateneel f 150 is uitgetrokken, hij vreest echter daarmede in geenen dooie toe te komien, daar zoowel voor Iioedekenskerkie als tie Kwadendamme nieuw materieel, dus al- zoo dubbele stellen zullen moeten wor den aangeschaft. B. en W. stellen daarom voor hen te machligen het hoogst noodzakelijke ma terieel bij genoemde- firma aan te schaf fen, doch daartoe niet over te gaan, dan nadat de bestaande hrandbluschmiddelen met de waterleiding zullen zijn beproefd. De heer A. den Dekker zeg!, dat -er geen concurrentie bestaat als reeds van te voren de leverancier is aangewezen. Hel gaat 'dan net als met do waterlei ding zelve, die volgens sprekers mooning ook wel goedkoopcr zou zijn aangelegd ais een publieke aanbesteding daarvan had plaats gehad. De voorzitter antwoordt, dat er wel degelijk concurrentie geweest, is, daar do vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Zuid- en Noord-U ewe- land verschillende leveranciers had uit genoodigd monsters met prijsopgave in te zenden. Wethouder Groen-cw-ege merkt nog op, dat die vereeniging als hot ware heelt aanbesteed, maar de gunning aan gehouden heeft. De voorzitter markt voorts nog op, dat het zeer gewenscht is, dat alles van één fabrikant afkomstig is. Bij groote branden kan dan de eene gemeente do andere te hulp komen, daar dan al het materieel van gelijke constructie is. De vereischtc machtiging wordt daarop aan B. en AV. verleend. Vervolgens wordt op een herhaald verzoek van het co mité te .Middelburg Plan 1913 om sub sidie uit de gemeentekas te mogen ont vangen, na toelichting van den voorzit ter op voorstel van B. en W. zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming afwijzend beschikt. De voorzitter zegt, dat in de eerst volgende raadszitting het kohier hoofde lijken omslag dienst 1913 zal worden be handeld. leder van de raadsleden ont vangt thans een afschrift van het be staande kohier H. .0 over 1912. Hij ver zoekt hen, dit nu thuis eens nauwkeu rig na te willen gaan en reeds vóór de vergadering aanteekening thuis te willen doen van die personen, op het kohier voorkomende, waarover men in de ver gadering wenscht te spreken. Zijn inziens zal dit zeer veel gemak opleveren en kan men beter het inkomen van de aan- geslagenen thuis van te voren beoordoe- len, dan wanneer men het gehieiele ko hier achter elkaar hoort aflezen. Bij de gewone rondvraag door den voor zitter vraagt de heer J. Louisse hoe het staat met verbetering der havenopritten. De voorzitter antwoordt, dat de dijk- baas dhr. .1. L. Krijger, zal belast worden met hot opmaken van begroetingen vooi bestrating met verschillende steensoorten dor beide havenopritten. De hteer A. den Dekker vraagt of B. en A\niet te zuinig zijn geweest met de macadam, toen deize over de beide opritten naar de haven werd gespreid, daar op de haven nog een heel beetje is -overgebleven. AA'ethou- der Groenewege antwoordt, dat deze re serve bij oprit is blijven liggen voor het zooveel mogelijk in orde houden van een rijbaan op de havenopritten. De heer J. Jasperse vraagt verbetering van water afvoer hij de woning van den heer J. Brouwer. Zijn inziens zouden huizen vanaf de vangput naar den sloot aldaar zeei goed zijn. De voorzitter zegt dienaangaan de een bespreking in een vergadering van B en AAL toe, en zal thans zooveel mo gelijk de toestand aldaar verhelpen. Daar na sluiting. Bij kon. besluit d.d. 31 Dec. 1912 no. 130 is te rekenen roet ingang van 1 Januari 1913 de jaarwedde van den gemeente-ontvanger bepaald olp 1300. Voorheen was deze f 250. Men schrijft ons: Dat aandeelhouders in diverse weeg- Verwachting tot den avond van 16 Jan. Matige tijdelijk wellicht krachtige meest zuidwestelijke wind Betrokken tot half be wolkte lucht Waarschijnlijk enkele regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. bruggen goede dividenden van hun geld maken is bekend; in den tegenwoordigen tijd zijn uitkeeringen van 20 en meer procenten voor aandeelhouders g-een uil zondering meer. De schaduwzijde aan deze belegging, als men het zoo noe men mag, verbonden, is voorzeker het feit, dat de meeste weegbrugundernemin- gen een legio aandeelhouders hebben, zoo dat, ook al wordt een zeer hoog procent dividend uitbetaald, de aandeelhouders ieder voor zich feitelijk nog met een kleinigheid naar huis gaan. Niet echter alzoo wal betreft de ver eeniging „de Weegbrug alhier. Slechts een 8-tal „gelukkigen" exploiteeron die onderneming en legt hun voorwaar geen windeieren af. Per aandeel werd dit jaar don gelukkigen bezitters niet minder dan f40.215 uitbetaald. Bedenkt men nu dat het slichten van een weegbrug met bijbehooren van dien, laten we aannemen rond f 1000 kost, dan mag hier voor zeker van. een zoet winstje gesproken worden. Dat de aftredende bestuursleden, dlirn. J. v. d'. Linde, voorzitter, AV. C. Groene wege en J. L. Goense als bestuursleden herkozen werden, spreekt haast vanzelf. Bij een dergelijk resultaat op financieel gebied zou het natuurlijk onbillijk zijn aan anderen de belangen van deze ex ploitatde op te dragen. Baarland De raad kwam Zaterdag in openbare zitting bijeen. Afwezig het lid J. do Jonge Cz. De voorzitter wenscht de aanwezigen een gelukkig 1913, ieder in zijnen kring en hoopt, dat allen werkzaam zullen zijn in het waarachtig belang der gemeente. Na onveranderde vaststelling der no tulen .deelt hij mee, dat de haven is verpacht voor f 805 en het straalvuil vei kocht voor f 15dat van dhr. J. Brugge man bericht is ontvangen, dat hij zijne benoeming tot lid van het Burgerl. Arm bestuur aanneemt; dat van den Nederl Toeristenbond is ingekomen een schrij ven. .behelzende verzoek een adres aan de Prov. Staten van Zeeland te sten nen, welk adres hierop neerkomt, dal de l'rov. Staten het geven van subsi die voor wegsverbetering niet afhankelijk zullen stellen van eene reeds vroeger tot dat doel gegeven subsidie. Alles voor kennisgeving aangenomen. Van het Bestuur van het Waterschap Baarland c. a. kwam ter tafel een ver zoek, om hij verordening te regelen, dat rij- en voertuigen, voor ze van het land oii een kunstweg worden gebracht, van het [overtollige slijk zullen worden ont daan en dat bij niet opvolging daarvan eene geldelijke boete vuige. Op voorstel van dhr. Van Damme werd op dit ver zoek ,inet algemeene stemmen afwijzend beschikt. Ged. Staten deelden mee, dat de Be grooting nog niet is goedgekeurd en dat deze vóór 1 April niet is te verwachten. Het kohier hondenbelasting werd vast gesteld op 37 losse en 8 vaste honden, alzoo tot een bedrag van £82. xAan nieente- en Rijkspolitie werd f 10 en fó gratificatie verleend. Aan het uitvoerend comité Plan 1911 zal alsnog f 5 worden gezonden. Daar dhr. G. J. van Damme den lijk wagen niet langer meer kan rijden, zul len' sollicitanten worden opgeroepen. Be sloten wordt in de eerstvolgende alge meene vergadering te besprek-en: a. Aer betering van het havenplateau; h. D( aanleg van een nieuwe straat door dorp over eene lengte van ^Jr 509 Al Kloetinge Vrijdag werd alhier dour d1' vereeniging Landbouwbelang" een alge meene vergadering gehouden. Uit li -t v<- slag van den secretaris bleek, dat u 1912 voor f41227,755 kunstmest en vor derartikelen zijn aangekocht, dat W| ledental dit jaar inet 23 is geklommen en thans 182 personen lid van de vei ceniging zijn. De rekening van den ningmeester sloot roet een saldo f 345.70. Als bestuurslid werd met ze- goed als algemeene stemmen herkozen dhr. Q. Trimpe, en tot plaatsvervangend- leden tot hei. nazien der rekening ov 1913 dhr. J. van Liere en Houterm» Een voorstel van een der leden, om W het oog op de aan iedere jaarvergaderm! verbonden koffietafel, de contributie 25 cent per lid te verlioogen, werd groote meerderheid verworpen. Waar vereeniging m.aar een contributie heft 25 cent per lid, daar kan men in.,lc® vereeniging g-oedkooper terecht dan in goedkoopste gaarkeuken in Nederland- vergadering was zeer druk bezocht. Hansweerd. Gedurende h-et jaar W1' werden door het post- en tel-e-giaa toor alhier verzonden en ontvangen 1 aangeteekende stukken. Op 4686 postwissels werd ges' 165897,77 en op 2305 postwissels i»1" taald 39607,565. i Het aantal verzonden en ontvangen 1' kelten bedroeg 7129. postspaarbank was f 483 terugbetalingen f 33481,(j Voor de Rijksverzekeri Stort £5688,13 en uitbel] Wegens zegel- en logies vangen £4755,93. Het aantal behandelde 12346 en dat der tel 13857. Door de finna Cr. Antwerpen is met het ber der 4" het wrak va „Eerste Zorg" leeggepo hier in het zoogenaanHj het slijk gezet, waar m het zooveel mogelijk dicl. het aan de werf te kunj reparatie. 's Heerenhoek. De verg door onze R. K. kiesve schreven, was zeer goe aandacht werd naar de uit Goes geluisterd, die gronden aangaf op wel a. s. naar best vermoger. ten de christelijke regeerij staat in handen te late wist spreker met een of zet de lachspieren in lie; gen, maar ook op zijn tijd wijze zijn hoorders den p overtuigde christenstrijde bare leven in te scherpen gaan te ontraden met dez voor „bon catholique" uit-* echte kenmerk van den hoorzaamh-eid en onderw gestelde gezag missen. Oo A'ienings de kiez-erskweek king der kiesvereeniging 11 en sloot met eene geestdij De vergadering toonde h met het gehoorde d-o-or ei plaus. De heer D. v. d spreker had ingeleid, namens de kiesvereeniging qzijn woord vrucht hier zo^ voor de Verkiezingsdagen, Bij het heengaan gaven lende personen op als lil ceniging. De eerwaarde geestelijkl] vergadering hij tot aan do bezigheden weerhielden ll blijven. Wij vestigen de aanc, dit. nummer v-oorkomendo den heer Grimminck, die jarige ondervinding met z broedmachtine de schooil heeft verkregen. Men vera Dinsdag 28 Januari te Gc machine te gaan zien. Schore. Loop der bevoj Op 31 Dec. 1911 waren er vr., totaal 886. Geboren totaal 16. Ingekomen 46 totaal 94. Overleden 6 m 10. Vertrokken 36 m. en 73. Bevolking 31 Dec. 191 vr., totaal 913 personen, gegeven 1. Huwelijken 1 Benoemd bij 's ll jaad de heer AAL Hcunnel venhage, geboortig uit d Krabbendijke Het kerkge, Hervormden alhier, dat vc zes vergroot werd, blijkt| veel te klein te zijn, zo besloten om het te verg. eene verbouwing wil m- zitplaatsen meer bekomen.1 sistorie blijkt veel te klein dat deze vermoedelijk bij getrokken worden. Hoewel er nog geen d! sluiten genomen zijn, spre- alreeds van eene bouwing van vermoedelijk 18 a 20 d Rilland Door de Maatscli! ploitatie van Staatsspoor» ingang van 19 Januari ve M. van Boven thahs telegij gelijke betrekking naar Be, Daar hier thans twee gestationneerd waren en e| noodig is, zoo zal de vaca door vertrek van d ,r. v worden vervuld, Kapelle. Hedenmiddag 1 buitengewone belangstellin lijk overschot van wijlen Snoep ter grave gevoerd. Docr ds. Smidt werd ln voerd aan liet graf, die in l| weergaf, wat dr. Snoep voi geweest. De oudste zoon da- kte, zijn familie, de talrijke aan' hun tegenwoordigheid en overledene bewezen. Biezelinge. Op de j.l. Zater verpachting der gronden Berk, was er buitengewoo: zoodat er te hooge prijzen den; alsnu bestaat er veel k; voor niemendal erop kunn Loop der bevoli 1912 1145 m. AAtegens quitantiën werd ingevonk1)' f 72.891,27 en met de bewaargevers gerekend f4116,205. Het bedrag dor inlagen in de R'j''5 Tm '^,n' JUla 1145 n Totaal 2279. Gebore„ 29 Gevestigd 70 m. en 59 vr. O, op i J^.Vie9t°k^n887 Totaal 2295 personen. Huw liet sterftecijfer bedraagt I geboortecijfer 28 pfer )00(5_ urn H?"vetlbeweging in 191a Ma 7Ss?oepe-n met een inhoui /826 visschersvaartuigeil

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2