Li gemengd UIT ZEELAND. SPORT. KERKNIEUWS reeds heden zouden gedaan hebbende geregelde verschijning van ons blad te verzekeren. Wij heden alles wat in ons vermogen is, doch stuiten al op den onwil der organisatie. Wij blijven vanzelf pogingen doen om zoo spoedig mogelijk de zaken voortgang te doen hebben. Bij „De Tijd" te Amsterdam werken een kleine 30 man, die in het gebouw van „De Tijd" gelogeerd worden. Alleen een zetter, inwoner van het gesticht „De Voorzienigheid", ging met een broeder van het gesticht dezer dagen naar buis. Beiden werden aangehouden en lastig ge vallen door stakers. Aan den broeder werd o.a. gevraagd: „wat doe jij voor de kost?" Hij antwoordde: „Als jelui sterlt en je kinderen onverzorgd achter laat, voeden wij ze in ons gesticht koste loos op, totdat ze zelf hun weg kunnen vinden in de maatschappij. Dat is mijn vak". De ondervragers trokken een ge zicht. Wat voor een, zal de lezer wel begrijpen. Door 't Algemeen Comité voor Katho liekendagen in 't bisdom Haarlem, dat. j.l. Donderdag te 's Gravenhage eene a]ge meen vergadering hield, onder voorzit terschap van Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, werden als leden van 't uitvoe rend comité voor 't aanstaande congres te Vlissingen benoemd de heeren: W. 1'. Edelman, A. J. Geijsen, .1. A. La- gace, T. Manse, F. J. Timmerman, F. M. J. Weijens, allen te Vlissingen en de heeren W. J. Ceulen en J. L. Vroomie te Middelburg. Tot leden van 't algemeen comité, het. blijvende, waarin tot. hiertoe slechts vijf Zeeuwen zitting hadden, werden alsnog benoemd: Mr. H. C. J. Groot te Mid delburg en Mr. J. H. M. Stieger te Goes. Tevens werd op die vergadering o.a. meegedeeld, dat de Zesde Katholieken dag, in 't najaar van 1914 zal plaats heb ben tc Rotterdam. Mr. Lohman. De heer jhr. inr. A. F. de Savornin Lohman zal, volgens het „Vad.", om re denen van gezondheid gedurende eenigen tijd de Kamervergaderingen niet dan hij uitzondering kunnen bijwonen. Restitutie De Minister van Financiën maakt he kend, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist, uit Amsterdam, door bemiddeling van een Roomsch-Katholiek geestelijke, van een onbekende, onder letters N. N„ is ontvangen een bankbiljet, groot f 1000, Ier voldoening van verschuldigde Rijksbe lasting. Goas De licht beelden voor dracht van pater A. Seynave. Een alleraangenaamst causeur, die met de tintelende scherts en de aanstekelijke vroolijkheid van een pater Van Meurs zijn hoorders doet schudden van het lachen, maar ook de ernstige man, die wat zijn vurig missionarishart voelt, en lijdt op aangrijpende wijze weet te vertolken, ziedaar pater Seynave, die Zondagavond in het „Slot Oostende" een hoogst in teressante voordracht gaf over het missie werk in Afrika cn wel voornamelijk 'in West-Afrika, waar de missionarissen wer ken van het Genootschap van den 11. Geest, waartoe pater Seynave behoort. Voor de pauze ontrolde zich voor de oogen der toeschouwers een serie licht beelden, die de reis naar Afrika, eenige interessante punten onderweg, zooals Lis sabon en Marokko, voorstelden en een denkbeeld gaven van het leven, de ge aardheid, de zeden en gewoonten der hei- densche negerstammen. Pater Seynave verduidelijkte die beelden op even hel dere als prettige wijze en met het talent van een volmaakten conférencier. Daar is wat gelachen om de grappen en zetten van den pater, bij wien de Afrikaansche zon de immer opborrellende bron van gulle vroolijkheid niet vermocht uit. te drogen. Toch kon men ook nu en dan een speld hooreii vallen, wanneer pater Sey nave het peilloos wee en de namelooze zedelijke ellende s chetste dier ongelukkige wilden, die in den nacht van het heiden dom verzonken, aan den willekeur van wreede koningen en toovenaars overgele verd, bij ziekte en ouderdom meedoogen- loos aan hun lot overgelaten, een aller- treurigst leven leiden, dat voörzoover 't de mannen betreft, nog wordt onteerd en be zoedeld met moord- en slachtpartijen, die alle beschrijving tarten. Zoo ziet het er uit bij de volken en stammen, waar de goede God niet wordt gekend en de blijde boodschap van onzen Heer en Meester niet werd vernomen. Dit alles verandert gaandeweg, naar mate die ongelukkigen deelachtig worden aan de bovennatuurlijke genade van het Heilig Doopsel en aan de zegeningen, die het Christendom ook in delriatuurlijke orde met zich brengt. Dat kregen wij na de pauze te zien, toen ons in eene tweede belangwekkende serie lichtbeelden het missiewerk werd ontvouwd dier moedige en onvolprezen geloofshelden van beiderlei kunne, pa ters, broeders en zusters, die, voor im mer zich scheidende van familie en vader land, in die heidensche streken het licht des Evangelies aan de inboorlingen gaan brengen. Groot is voorzeker de inspan ning en ontbering, menigvuldig de be proeving, welke hen hij dit apostolisch werk wacht, doch ook uit menige mede- deeline van pater Seynave, hetzij ernstige, hetzij grappige, zoowel als uit verschil- lende projecties bleek, wat heerlijke vruchten van zaligheid en genade in tal van zielen dat werk oplevert, en onwille keurig pasten wij erop toe het psalmvers van den Koninklijken Harpzanger ,,Eun- tes ibant et flebant mittentes semina sua, venientes autem venient cum exultatione nortantes manipulos suos" (Zij gingen al weenende heen, terwijl zij hun zaad uitstrooiden, maar bij hun terugkeer zul len komen, met vreugde hunne garven dragende). Frappant was hette zien hoe' kalm, hoe vredig, hoe vroolijk tevens het gelaat was der bekeerde en gedoopte zwarten, in tegenstelling met de uitdruk king van verdierlijking, wreedheid en te vens sombere droefheid, welke op het. gezicht der heidensche negerinnen en ne gers verspreid ligt. Dit alleen reeds - en de pater vestigde er terecht de- aan dacht op - is het sterkste bew.js hoe liet doopsel Satan uit de ziel verbant en den mensch herstelt in zijn oorspron kelijke waarde, als het meesterstuk dei- schepping en den vriend van God. Geen wonder, dat pater Seynave na zulk een belangwekkende voordracht op stormachtige wijze werd toegejuicht en ook meermalen midden in zijn voor dracht door donderend applaus werd on- derbroken. Pater Seynave, die zijn volkje kende, had nog een kleine serie komische num mers in zijn program ingevlochten, zoo als de marskramer cn de apen, de ma trozen en de tijger, de handelaar en de leeuw, enz., welke lichtbeelden de vroo lijkheid ten top deden stijgen. In keurige bewoordingen wist pater Seynave, een Franschman, die zich door ijverige studie de kennis der Hol- landsche taal vermocht eigen te maken en op eene wijze, die allen lof verdient, te getuigen van zijn liefde voor Aeder- land, van zijn eerbied voor onze doortas tendheid, onze energie, van zijn respect voor onze missionarissen, en toen hij om aan de liefde voor ons land op sprekende wijze uiting te geven de beel tenis onzer geëerbiedigde koningin op tiet projectiescherm bracht en alle aanwezi gen tot het zingen der nationale hymne aanspoorde, begrijpt men dat een geest driftig „Wilhelmus" tegelijk het antwoord en de belooning was voor die flinke taal. - Vermelden wij ten slotte, dat. patei Seynave zelf verscheidene jaren heeft doorgebracht in de Afrikaansche missie, maar een tijd te Weert (Limburg) is ge weest om in het nieuwe missiehuis Hol- landsche missionarissen te vormen. Het missiegenootschap van de paters van den H. 'Geest is in 1852 gesticht door den eerbiedwaardigen Liberma.ii, een bekeer- ilen .lood en zoon van een rabijn. liet genootschap telt reeds in het zwarte we relddeel een twintigtal bisdommen en apostolische prefecturen en tal van paters en broeders, die er met behulp van lieido- zusters 'zegenrijk arbeiden onder de heide nen. Van een dier zusters werd ons door pater Seynave de beeltenis vertoond. Hij heeft haar goed gekend, zij heette Soeur St. Charles en bracht schier een halve eeuw in de missie door, waar zij 35000 zwarte kindertjes met eigen hand doopte. Rater Seynave werd ingeleid bij zijn auditorium en na afloop der voordracht bedankt door den weleerwaarden heer Heijtveldt, kapelaan, uit naam van den Hoogeerwaarden heer Deken. De heei Heijtveldt deed dit op de hem eigen sympathieke wijze en in bewoordingen die gaan van hart tot hart.. Terecht merkte hij op, dat de pater er uitnemend in geslaagd was „ridendo dicere verum" al lachende de waarheid zeggen en dat de voordracht er niet weinig had toe bijge bracht des te beter de waarde te besef fen van het 11. geloof dat wij belijden. Het Bestuur der Kath. Sociale Actie en van de Vereeniging van Zeeuwsen spoorwegpersoneel „St. Raphael die dezen avond organiseerden, hebben oei van hun werk. Moge het den eerwaarden pater gegeven zijn nog veel en lang te werken voor zijn dierbare missie in dien geest van blijmoedige opgewektheid en apostolischen ijver, die hem zoo bij uit stek kenmerkt. Naar wij vernemen hebben nog ver schillende der verleden week gekozen commissieleden voor de onafhankelijk heidsfeesten voor hunne benoeming be dankt en juist zij die als zoodanig een goed figuur zouden hebben gemaakt. Wel jammer. Hopen we, dat de overblijvende commissieleden zich een flink getal col lega's weten te assumeeren om zoo bet tot stand komen der feesten te verze keren. Door B. en W. dezer gemeente is de standplaats voor een stoomcaioussel gedurende de Too-ndagen in 1913 bij open bare inschrijving gegund aan J. W Jan vierGiessen te Bergen op Zoom voor f 140,50 hoven het marktgeld. De plaats voor een stoomcaroussel gedurende de aanstaande kermis is onderhands gegund aan R. Lhafflaire te Breda voor f500. S n e e u w. Het Goesche land hoeft zijn winterpak aangetrokken. Zaterdag om half vier begonnen de eerste fijne vlokken tc vallen. Weldra ging de bui in een sneeuw jacht over, die hij tussehenpoozen tot diep in den nanacht'aanhield. Zondagmorgen lag alles onder een dikke blanke wade en toen was het inderdaad een schouw spel van eigenaardige bekoorlijkheid, iets dat deed denken aan Noorscliie sneeuw landschappen en ouderwetsche Kerstmis tafereeltjes, vooral in het vroege morgen uur, waarop de kerkgangers tempelwaarts gingen. 'Natuurlijk was verder op den dag het sneeuwbal werpen een geliefkoosd ver maak vooral in de plantsoenen waar men de projectielen in overvloed voor het grij pen had. Vandaag is door de jeugd van het slederijden geprofiteerd, hoewel de toene mende dooi spoedig een einde zal ma ken aan deze korte winterweelde. Met den treinenloop schikte het giste ren nogal. Alleen de morgenbladen kwa- men niet aan. Die werden eerst 's mid dags te Go-es aangebracht. Middelburg. B. en W. stellen den raad voor om overeenkomstig diens verzoek met ingang van 1 Februari 1913 eervol ontslag te verleenen aan den heer J. de Meij als tijdelijk leeraar aan de Avond school voor Handwerkslieden. In verband met de uitnoodiging van den raad om een voorstel te doen tot wijziging van de verordening van het. Ge meentelijk Werkloozenfonds in dien zin, dat de bewoordingen van die verordening voortaan geen beletsel zullen zijn om be paalde categorieën van arbeiders in casu handels- en kantoorbedienden, niet val lende onder het beperkte begrip werk lieden tot het werkloozenfonds toe te la ten, stellen B. en W. voor in art. 3 der verordening in plaats van de woorden „vereenigingen van werklieden" te lezen „vakvercenigingen van werklieden of be dienden" en in art. 11 in plaats van „werkliedenvereenigingen van vakganoo- ten" te lezen „vak vereenigingen van werklieden of bedienden". Door den raad zal aldus zeggen B. en W. evenals door ons, met leed wezen zijn kennis genomen van bel over lijden van den gemeente-ontvanger, dhr. AI. Fokker. Ingevolge de bevoegdheid ons toege kend bij de laatste alinea, van art. 9 van de Instructie voor dien ambtenaar, heb ben wij tijdelijk in de waarneming voor zien door ml'. H. Doorenbos, hoofd-coni- mies ter secretarie, daarmede te belas ten. Met het oog op eene definitieve be noeming, stellen B. en W. voor eene op roeping van sollicitanten te doen. In de eerste plaats rijst daarbij de vraag, tegen welke bezoldiging dezie zal moeten geschieden. De jaarwedde van den overleden ontvanger is in 1911 van f2500 op f2800 gebracht, met het oog op den toenmaligen titularis, in aanmerking ge nomen zijn langdurigeii diensttijd. Het komt B. en W. derhalve voor, aan Ged. Staten van Zeeland te verzoeken de jaarwedde wederom op f 2500 te be palen en dit bedrag voorloopig als maat staf voor eene oproeping a,aii te nemen. Den datum van in functie treden stel len B. en W. voor voorloopig aan hen over te laten, daar alsdan niet bestaand© omstandigheden rekening zal kunnen ger houden worden. Art. 109 van de Gemeentewet bepaalt voorts, dat de zekerheid door den ont vanger ten behoeve van de gemeente te stellen vóór diens benoeming door den raad moet. worden bepaald. Tot nu toe was het bedrag dier ze kerheidstelling f 20.000. B. en IV. ach ten dit te gering en stellen voor dit be drag te verhoogen tot f40.000. Eindelijk hebben wij dan toch ook weer eens ©on oogenblikje echt winter gehad. Na een paar dagen van enkel© graden vorst, begonnen Zaterdagmiddag de kleine sneeuwvlokken to dalen en be dekten zij zachtjes aan straten, pleinen en tuinen met -dat helder witte kleed, dat ons ouderen doet terugdenken aan de dagen, waarin wij naar hartelust mede deden aan den vreedzamen strijd met de sneeuwballen, aan het „wasschen" van onze vrouwelijke schoolkameraadjes, aan het maken van sneeuwpoppen, aa.n het rijden met ijsbak, en prikker, en aan het baantjes glijden. Een genoegen doet het ons weer te zien, dat ook de tegenwoordige jeugd, als echte Hollandsohe jongens nog weet mede to d oen. al kunnen wij al hun hande lingen lang niet goed keuren. Zeker een vroolijk gezicht is het als met losse sneeuwballen op een ruime jdaats een onderling bombardement plaats heeft, als op het ruime marktplein ©en glijbaantje wordt gemaakt, maar niet goed te keuren is hét als men stratein als b.v. de Eangendelft op Zaterdagavond voor ieder eerzaam burger schier onbegaan baar maakt, als de sneeuwballen de rui ten der winkeliers bedreigen, als tot sle den geïmproviseerde kisten het op de beenen der voorbijgangers hebben ge- mund. Hoogst afkeurenswaardig is het, als men zoover gaat, dat. de boodschappen der dienstmeisjes over de straat vallen. En tegen deze uitersten vermag ook de politie zéér weinig te doen, vooral waar de jongens uiterst brutaal zijn en zich zelfs niet ontzien om in een grootem troep den commissaris te volgen en met ballen te gooien, zooda.t deze zich genoodzaakt ziet de belhamels uit elkaar te doen ja gen, want hier is geen andere straf mo gelijk, daar de hoofdpersonen toch niet uit te vinden zijn. Laakbaar is zulk een houding tegen een humaan ambtenaar als dezen zeker en vooral do ouders, die mochten ontdekken, dat hun kroost aan zoo iets mede doet, hebben d© jiiioht hun op het afkeurenswaardige er van te wijzen. Dat er wel eens een sneeuwbal ver dwalen kan en zelfs dan wel eens wat harder toekomt, dan bedoeld werd, za gen wij gisteren op het Molenwater toen een sneeuwbal van eon meisje van onge veer 15 jaar een jongen van ongeveer 19 jaar in het gezicht, raakte. Zeker niet altijd aangenaam, maar daarom nog geen rede om zoo kwaad te worden, dat men zijn meisje in den steek laat, op goed geluk af een van het clubje meisjes ach terna vliegt en deze schuldig of onschul dig een stomp in het gelaat te geven met den vollen vuist, waardoor een bloed neus ontstaat. eer een bewijs tot ivelke daden de drift een mensch kan voeren. Al mochten wij slechts een kleine 24 uur van do besneeuwde straten genieten, toch hoorden wij ook het vriendelijk ge luid der arrenbellen. Zondagmiddag was de sneeuw door den dooi veranderd in modder en waren de straten uiterst glib berig. Hedenmorgen was het aanvankelijk glad, maar spoedig trad de dooi weer in; en thans zijn vele rappe handen be zig de modderpoelen weer to veranderen in behoorlijke straten. Vlissingen De heer en mej. D. Dijk stra alhier, zijn met ingang van 1 April benoemd tot huisvader en moeder in hot Tehuis voor Militairen te Zutphen. In de Vrouwestraat is een 5-jarig knaapje, dat aan het spelen was gestrui keld, tengevolge waarvan liet ventje een been gebroken heeft. Het knaapje is naar liet gasthuis ver voerd. (VI. Crt.) De bevolking van Vlissingen bedroeg t Jan. 1912 10698 m., 11080 vr., totaal 21778 personen. Ingekomen 727 m„ 659 vr., totaal 1386 pel's., en geboren 293 m., 259 vr., totaal 552 personen. Een vermeerdering dus van 1020 in., 918 vr., of 1938 personen. Vertrokken zijn 900 m. en 824 vr., totaal 1724 pers.; overleden zijn 86 m., 93 vr., is 179 pers., een vermindering dus van 986 m., 917 vr., of 1903 pers. De totale vermeerdering in 1912 be droeg bijgevolg 34 in. en 1 vr. of 35 pers. De bevolking bestond op 31 Dec. 1912 uit 10732 m., 11081 vr., tezamen 21813 pers. Zierikzee. De sneeuw bracht eenige ver- tragang in den tramloop, die echter te gen den middag was opgeheven. D© spoor- booten stonden Vrijdag en Zaterdag weer op slechten voet met de dienstregeling en kwamen met zeer groot© vertraging aan de gewone ligplaats alhier aan. De heer J. M. Boot, alhier, is door den Minister van Waterstaat benoemd tot buitengewoon opzichter hij de rijkswegen in de provincie Noord-Holland. Krabbendijke. Vrijdagavond vergaderde alhier in de zaal van dhr. Otte de leden van den Varkenshond. De vice-voorzitter opende deze in tegenwoordigheid van 22 leden, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. I it de rekening en verantwoording bleek, dat in 1912 waren verzekerd 55 varkens van 42 ledendat er 5 jonge varkens waren gestorven, waarvoor werd uitbetaald f 101,20; aan inenten en diver sen werd uitgegeven f34,315, totale uit gave f 135,51'', totale inkomsten f 175,69, goed slot f40,175; in kas op 1 Jan. 1912 f 1019,29, thans in kas f 1059.465. De aftredende commissarissen M. Franke en P. v. d. Rlasse werden her kozen met resp. 20 en 22 stemmen. Her kozen werd nog de secretaris met 17 stemmen. toorts bleek, dat dit jaar 6 nieuwe leden werden aangenomen. Besloten werd, dat de hode voortaan mede rond zat gaan tot het inenten van de varkens. Het bestuur werd gemachtigd om voort- taan te beslissen of een ziek varken zal worden afgemaakt ja of neen; voor heen luidde het reglement, dat het var ken beslist moest sterven, wat voor de leden meermalen een schadepostje bleek te zijn. Hierna werd de vergadering gesloten, waarna men nog een poosje gezellig samen bleef. Schrijft men uit andere gemeen ten over woningnood, ook hier is liet erg; geen huisje ol' hokje is onverhuurd. Velen, welke in veel te kleine huisjes wonen, zouden gaarne verhuizen, doch zij weten niet waarheen. Naar men zegt komen er met Mei e. k. niet minder dan 17 woningen te kort. Waar moeten de menschen dan blijven? Was het niet to wenschen, dat hier de bouwcommissie eens ingreep en blinke huurwoningen liet plaatsen? Men ziet zoo gaarne dat de gemeente zich uitbreidt, doch dit is thans niet mogelijk, daar bij gebrek aan wo ningen er allicht zullen zijn, die zich elders gaan vestigen. Vrijdag ontstond alhier door het drogen van kleeren bij de kachel, een begin van brand bij' dhr. K. alhier, welke echter spoedig gcbluscht was, zoo dat de schade dan ook gering is. Een kind der familie liep nog lichte brand wonden op. Hansweerd De heer J. Kole, sluiskneoht alhier, is met ingang van 15 dezer als brugwachter aan de Bonzijbrug benoemd. -- Dp de bovenzaal hij den lieer Lu ijk alhier hield gisteren de beier Vienings uit. Goes voor de ieden der klesvereeniging en belangstellenden zijn tweede politieke lezing waarin hij de tegenstanders be schreef die in Juni a.s. tegen het regee- ringskasteel zullen optrekken ©n uitlegde hoe en waarom de vrijzinnige concentratie tot stand kwam. Ook het pakkend woord van minister Heemskerk: „de regoering ziet tegenover haar beleid niets anders geplaatst, dan een roode vlag in den mist" werd nader door spreker verklaard en aangetoond boe de vrijzinnigheid nog niets- van liaar ouden aard heeft verloren, maar onder den invloed der sociaal-democra tie in anti-'clericale felheid nog is toege nomen. Spreker spoorde aan tot'kloeken strijd voor het behoud der ware vrijheid die de Christelijke staatkunde biedt, maar vermaande zijn hoorders dien strijd hoog te houden, niet onze kracht te zoeken in liet kleineeren -Van den tegenstander, in liet jacht maken op personaliteiten enz., maar met eerlijke middelen en dan ook fier en zonder vrees te- trachten ile Christe lijke beginselen wederom in Juni te doen zegevieren, opdat mocht wat de He mel verhoede Links aan de stembus winnen, wij kunnen zeggenalles is ver loren behalve de eer. Spreker werd aan het einde warm toe gejuicht. De voorzitter, de heer J. 13. Koch, opende en sloot de vergadering. Aan ieder der aanwezigen werd een propaganda nummer van het Katholieke satyrieko weekblad „De Roskam" uitgedeeld, dat blijkbaar in den smaak viel. De Duitsche sleepkast „Vereiniging 23" kwam hier met zware lekkage bin nen. De reis is met pomper aan boord voortgezet. Het zeilschip „Stad Antwerpen." kwam alhier binnen met ingedrukt stuur boordboeg cn weggescheurd groot zeil. De uitgaande zeeboot „Jolando" ge raakte hier voor den wal op de Capelle- plaat omhoog. Na. een vol tij te hebben gezeten, geraakte de boot. met eigen stoom clot en zette de reis voort. Hoedekenskerke. Bij kon. besluit d.d. 10 Dec. 1912 no. 18 is aan het bestuur van de vereeniging schietwaerbaarbeids,- vereeniging „Elk naar zijn krachten" al hier toestemming tot oprichting dezer ver eeniging verleend. Driewegen De landbouwersknecht P. M'fittens, die eenige dagen geleden zulk een hevigen slag tegen zijn hoofd kreeg van een paard, is Zaterdagmorgen aan de bekomen verwondingen overleden. Heden, Dinsdagavond, om half 8 zal de heer Vienings van Goes voor hef. „Groene Kruis" in de oude school te Driewegen eene lezing houden over: „Al coholisme en volksgezondheid". De in woners van Driewegen en Ovozand mogem door eene groote opkomst belangstelling toonen in dit hij uitstek gewichtige on derwerp. Ossenisse. Bij de gisteren bijt don her bei-gier A. Bogaart gehouden prijspiering werden de prijzen gewonnen door: Ru- dolf de Kort: Fr. van Dammede Wilde; E. de Bruijn en Joos Piaaref. Alle prijs- winners wonen te Ossenisse. Door des nachts gevallen sneeuw was de tram WalsoordenHulst Zondag morgen genoodzaakt de eerst© reis te Kloosterzande to staken. Eerst nadat d© sneeuw door eenige personen weggeruimd was, was de tram "in staaf, haar weg naar Walsoorden te vervolgen. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter der Rijks directe belastingen te Eede cl© heer C. L. Hevn- drikse, ter vervanging van wijlen den lieer J. B. Yervaert. Voetbal. Zceuwsche Competitie. Wegens den sneeuwval konden de 3 vastgestelde wedstrijden Goes: „Zeeland Vooruit"„Zeclandia III" (M.) Goes: „Goes"„Zeelandia II" (M.) Vlissingen: „E. Al. M. II"„W. K." (VI.) gisteren niet gespeeld worden. Als deskundigen tot schatting' der pacht waarde van gronden, gelegen in d©n ca- lamiteuzen Moggerssehilpolder zijn alsnog benoemd door de rechtbank de hoer 11. Keur t,e Scherperiisse en door dien ilijk- raad de lieer .1. Luijk te Stavenisse. (VI. Crt.) Op den staat van (1e gevallen van be smettelijke veeziekten in Nederland ge constateerd gedurende d© maand Decem ber 1912, die in de St.Ct. is ge- publiceerd komt Zeeland niet voor. (M. Crt.) Pelgrims te Lourdes in 1912. In Lounlos zijn in het jaar 1912 446 I pelgrimstreinen aangekomen, waarvan 319 uit Frankrijk en 127 uit het buitenland. Daarvan kwamen 36 uit België, 22 uit Italië, 20 uit Spanje, 23 uit Duitsch- I land, 12 uit Zwitserland, 4 uit Oostenrijk, I 3 uit Nederland, 2 uit Engeland, 2 ui! I Schotland, 2 uit Hongarije en 1 uit het I groothertogdom Luxemburg. Het aantal pelgrims bedroeg 247.092, j waaronder 201.696 Franscben en 45.396 vreemdelingen. (Alnasbode) Ernstig ongelu ,1 erpoortstation meldt men ons: EeJ dat de slachtoffers ec voorzichtigheid te wi Zaterdagavond even jiet Muidcrpooi'tsta tion der de reizigers, die 11 dien lijd aan het statifl vonden zich ook mejul wonende in de Nieul dwarsstraat alhier en| noot de heer Vuist, te Terwijl de trein in het station binnenreed lui het portier van hu gen op het perron. Be zooals reeds gezegd, beweging was, niet een den grond en bleven b Het stationspersoneel, bemerkte, snelde onmidc het paartje in een der der leiding van den stat de eerste hulp verleencj der kwam spoedig bij k< de over ernstige pijn heer Vuist bleef buiter inmiddels ter plaatse ge gelastte onmiddellijke c een der gasthuizen. Per werden beiden naar lie gasthuis vervoerd en d opgenomen. De toestar Boorder is zeer ernstig;i hersenschudding. Die val laat zich minder erustig Omtrent het ernstig oi dagavond aan het A. plaats had, vernemen gende Het ongeluk is nog dan men oorspronkelijk frouw de Boorden 'bleei geen hersenschudding bel De heer Vuist 'herkreeg I komst in het O. L. Vrou bewustzijn. De toestand van heidcj den tot bezorgdheid. No dat de politie van het bu een onderzoek in deze Zondagmorgen werden dl in het O. L. Vr. gasthig onderzoek heeft echter nen uitwijzen, dan dat eigen onvoorzichtigheid Alen meldt ons'Dez in staat van faillissem schoenfabrikant P. AI. te sterk geleide en zwaar marechaussee-kazerne ov. dacht van fraude. Hij zall van de justitie worden Erin gevlogen. V vertelt do „N. IL Crt.", Inj den juwelier Schuycr i in Den Haag een vreemd) te logeeren in het hotel in de Wagenstraat; daar geven tc zijn Leonardc Madrid. Hij zeide den heer Sc den volgenden dag zou tc zijne echtgenoole om eenl janten en oorknojipen voa pen. Gisteravond kwam li winkel van den heer S. 1 dat zijn vrouw eerst nul men, en verzocht den ju wel ringen en oorknojDpen inl komen. De juwelier mol blanco quitantie met zegel elan kon men terstond del maken. Volgens afspraak begaf du zich gistermiddag naar ha de vreemdeling, vermoed© jaard, die een weinig Fiana spreekt, twee Kamers had 11 juwelier werd verzocht, eer ken in een der kamers te) wijl de vreemdeling ev©n kamer zou gaan, om zijn meegebrachte sieraden, ©en, genwoordigende van ongev keuze te laten doen. D© hoorde hem in die kamei luid praten, alsof hij met) persoon een gesprek voord de vreemdeling nog een de kamer met de sieraden i den prijs te onderhandde welke de duurste en de enz. i Toen de juwelier daarna meer hoorde, werd hij onge I de andere kamer binnen vreemdeling was met de sie nen. Volksgeneeskunde, aan de Lek (Z.-H.) had „stuipjes", aan iedere rech jl der welbekend. Als genoeg 1 toegediend, naar verzekerd \v I ces, een fijn geklopte bh I water. Schatten gevonden hotel „d'Alcantara" te Gent selaar een verborgen bram» hebben met een inhoud J 2.460.000 fros. Hot bedrag uit Belgisch gehl in goud waarvan de nieuwste 40 ja, -Een 1 ij s t van helde tholieke Alissiën publiceeren' L.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2