i, enz. Rechtzaken- Ingezonden Stukken. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Correspondentie Burgerlijke Stand. Marktberichten. faillissementen. Openbare Verkoopingen. Twain, te vinden in de „New Pilgrims' Progress". Nooit van mijn leven weer een Turksche lunch. Het bereiden had plaats in een kleine lunchroom, bij den bazaar, geheel open aan de^straatzijde. Ue kok was grommelig, de tafel ook en van een laken was 'niets te/jbespeuren. De man nam een hoopje worstevleesch, plakte het rond een ijzerdraad en lei het op een houtskool-vuur om gaar te wor den. Toen 't klaar was legde hij het ter zijde. Een bedroefd kijkende hond stapte naar binnen en hapte er aan. Eerst nad hij er aan geroken, en naar alle waar schijnlijkheid het stoffelijk overblijfsel van een kameraad herkend. De kok nam het hem af en lei het voor ons neer. Jack zeiik pas hij speelde somtijds poker en wij pasten allemaal. Toen bakte de kokeenbreede platte boekweitenkoek. besmeerde die goed met de worst en kwam er mee op ons af. Halverwege Het hij alles m het stof vallen, raapte het op,'veegde het af aan zijn broekspijp, en lei het voor ons neer. Jack zei weerik pas, en wij pasten weer allemaal. Daarop deed hij wat eieren in een braadpan en stonci intusschen vleeschrestjes uit zijn tanden te peuteren. Met diezelfde vork draaide hij de eieren om en bracht ze ons. Op voorbeeld van Jack pasten wij weer allen. We wisten niet meer wat te doen en bestelden dus een nieuwe portie worst. De kok kreeg zijn ijzerdraad en het worstevleesch, spuwde' in zijn han den en ging te werk. Toen gingen wij als één man aan den haal. Ziedaar wat ik weet omtrent Turksche lunches. On getwijfeld is het heerlijk eten, maar er zijn eenige bezwaren aan verbonden De rechtbank te Middelburg heeft be den yeroordeeld wegens: eenvoudige beleediging: De Naamlooze Vennootschap „Nieuwe Zeeuwsche Cou rant" te Goes, flO boete subs. 10 dagen hechtenis beleediging van een ambtenaar: M. J. v. B., 50 jaar, werkman te Terneuzen, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; J. B., 35 jaar, slagersknecht te Heinkens- z.nnd, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; diefstal: A. de C., 23 jaar, werkman te Breskens, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; K. v. II., 12 jaar, Waarde, 1 maand tuchtschool; A. J. D1., 24 jaar, visschér te Terneuzen, 1 maand gevan genisstraf; mishandeling: ,M. J. B., 38 jaar, huis vrouw ,van A. S. te Axel, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; overtreding hondenbelasting: J. v. d. M., 44 jaar, sleeper te Vlissingen, f G boete subs. 1 dag hechtenis; overtreding der melkvet-ordening te Vlis singen: M. E. de V., 29 jaar, huisvrouw van G. R., melkslijter te Vlissingen, met vernietiging van het vonnis van den kan tonrechter te Middelburg, veroordeeld tot dezelfde straf 3 dagen hechtenis. Ontslagen van rechtsvervolging werd: W. S., 22 jaar, landbouwersknecht te IJzendijke, beklaagd van het niet vol doen van een door een ambtenaar ven bevel. Vrijgesproken: P. F. R., 22 jaar, werk man te Graauw, tegen wien 1 jaar vangenisstraf was geëischt wegens het schieten op drie maréchaussees; A. W., 38 jaar, werkman te Domburg, beklaagd van wederspannigheid; J. de S„ 20 jaar, metselaar te Terneuzen, beklaagd van be dreiging met eenig misdrijf tegen het le ven; en C. C. S., 38 jaar, landbouwer te Hoofdplaat, beklaagd van het niet vol doen aan een door een ambtenaar ven ibevel. Donderdag is gevankelijk naar Middel burg gebracht Ch. B., varensgezel te Kloe- tinge, yerdacht van diefstal va,n wasch- goed aldaar. Na verhoor is hij in vrij heid gesteld. (M. Crt.) Wegens landl-ooperij op 17 December te Vlissingen, werd heden staande de zit ting veroordeeld de 72-jarige J. B„ ge boren te Middelburg, thans aldaar ge detuneerd, tot 2 dagen hechtenis en op zending voor den tijd van 2 jaar en drie maanden. Wegens diefstal stonden terecht de 21 jarige A. L. de P. te Hansweerd, de 18-jarige A. G. en de 23-jarige T. K beiden te Zierikzee. De eerste getuige, de herbergier H. Eyke te Hansweerd, zeide, dat op 1 Dec de drie beklaagden en nog drie andere jongens na. het sluitingsuur bij hem bin nenkwamen en bier eischten. Dit weigerde getuige en toen trapte bekl. tegen het huis en vernielden o. a. eenige ruiten. Bekl. erkenden te hebben gegooid, maar wisten niet of zij de ruiten raakten. Volgens de voorgelezen verklaringen van den rechtercommissaris wisten zij dit toen wel. De tweede getuige, S. \V, Wi. Eyke, zag ook de beklaagden in de herberg van haar vader, zij hoorde het leven, en zag later ook de stuk gegooide ruiten, De derde getuige, J. Heymans, kost ganger bij Eyke, ging met dezen naar bui ten en zag de jongens staan. Eiseh voor ieder f 20 boete of 20 dagen hechtenis. De beklaagde, die thans voor de recht bank verscheen was de 33-jarige L. Kr., grondwerker te Waarde, die op 17 De cember D. Sinke met een mesthark zou gedreigd hebben, nadat er eenige onaan gename woorden waren gesproken. Getuige Sinke zeide de woorden „koon is aan wal, dan zal ik je overhoop ste ken" voor ernst te hebben opgenomen. Bekl. zeide, dat getuige zijn vrouw voor dief uitmaakte, deze ontkende dit per tinent. Getuige G. Ottc zag wel de dreigen de houding, maar verstond: ,,Ik zal je den kop afkappen". De derde getuige, M. van Fraanje, woon de ook de bedreiging bij. De eisch luidde 14 dagen gevangenis straf. Bekl. wees op zijn eigen goed ver leden. Beklaagde G. v. W„ een 27-jarige koop man uit Middelburg, stond terecht we gens oplichting. Op 13 November bracht bekl., volgens getuige M. Peene uit Aa.gtekerke, een be zoek bij die vrouw en zeide, dat haai man een bril had gekocht en zij een rijksdaalder moest betalen. Ook ditzelfde verklaarde de zoon van den eersten getuige W,. v. Eyzeren. De man J. van Eyzeren ontkende heslist op 13 November een bril van bekl. (e hebben gekocht. Bekl. zeide wel een bril aan de vrouw te 'hebben verkocht, maar niet onder val- sche Vooigevens. De 'laatste getuige, A. R. de Muynck, heeft nooit bekl. opgedragen brillen voor hem te verkoopen, hij kent hem niet eens; de verkochte bril is hoogstens 25 cent op de Markt waard. Eisch, daar beklaagde meer veroordeeld is, drie maanden gevangenisstraf. De 51-jarige graanhandelaar J. K. uit Middelburg, beklaagd van Mishandeling en 'dierenmishandeling. De eerste .getuige M. Clement zei, dat bekl. den hond van W. D. Biezen kwam, deze trapte toen den hond tegen den buik De 'tweede getuige W. D. Biezen kwam met 'zijn hond langs de woning van K., ckze Trapte toen de hond tegen den buik en 'op 18 October nqg' eens tegen den bek. De oorzaak is. concurrentienijd. De pakhuisknecht A. Melse za,g de tweede mishandeling. De getuige A. Jeronimus Jr. was op 17 October op de beurs, toen hij van achter een trap kreeg, het bleek van bekl. te zijn. Toen getuige zeide, wie heeft dat gezien, zei bekl.„Ze zullen wel wijzer zijn, dan voor jou te getuigen". De laatste getuige, K. Janse van Oost kapelle, stond bij getuige Jeronimus en deze viel tegen hem aan. Bekl. was niet verschenen, maar ook niet de getuige S. Louvverse. Daar deze ziek is, werd de zaak verder uitgesteld tot 17 Januari. De 24-jarige G. S„ wonende te Mid delburg, thans gedetineerd, stond terecht wegens verduistering. Getuige P. J. de Kruyter gaf bekl., die een valschen naam opgaf, twee paar schoenen op zicht mede. Bekl. erkende die schoenen te hebben verkocht. Getuige L. J. Vreke, rechercheur van politie, nam een paar schoenen in beslag Getuige M. Hondius gaf ook twee paar schoenen mede. Ook deze verkocht be klaagde. De laatste getuige J. Westdorp, kocht drie paar schoenen van bekl., hij dacht dat ze van hem waren. De eisch luidde twee maanden gevan genisstraf. Uitspraak 17 Januari. .Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) M. de Redacteur Reeds had ik den inhoud van onder staande regelen aan Uw adres verzonden, als aanvulling van het verslag der too- neel-uitvoering in den St. Petrus kring, toen het jl. nummer van Uw blad mij het ingezonden stuk van den heer Mer vel ter kennis bracht. Niet zoozeer om het belangrijke dei- kwestie als we] om wille der waarheid wil ik, alvorens het verslag aan te vullen, er even op ingaan. De heer van Mervel is het met mij eens, dat er, wat de muziek betreft, weinig goeds te hooren vieldat de zang voor een groot deel niet tot zijn recht kwam door het hinderlijk harde en onvaste van het begeleidend harmo nium (bij wijze van spreken hier genomen voor het accompagnement op genoemd instrument). Hij wil deze bewering niet weerleggen, maar zoekt de oorzaak daar, waar het publiek haar niet zag en waar zij niet te vinden is. Een onderzoek bewees, dat het har monium nog wel in zachtere toonsterkte kan gebruikt worden en alle tonen eener chromatische toonladder bezit, zoodat er voor transponeeren bij toons- verwisseling der zangers gelegenheid was. De piano werd bij die gelegenheid nog door een ander bespeeld, die getuigd heeft, dat er van „doorweekt zijn" en blijven hangen der toetsen weinig te bemerken vielEr werd nog een viool duet op begeleidOndergeteekende, die reden heeft, zijn naam niet te pu- bliceeren, daar alle anoniem geschrijf nog niet uit den booze is, meende deze opmerking te mogen maken zonder iemand te grieven. Als aanvulling (om een verzuim te herstellen) moet'nog melding gemaakt van de geestdriftige toespraak van den heer Mervel gedurende de pauze over de muziek als kunst. Kunst is liet ver mogen van den menscli, om de indrukken in hoorbare of zichbare vormen weer te geven. De toonkunstenaar drukt zijn gevoelens uit in klankbeelden. Spr. toonde aan, dat de muziek tot roeping heeft, in den menscli het schoone, ware en goede op te wekken en drukte de aanwezigen op 't gemoed, in hun kring de beoefening der heerlijke, ja goddelijke muziek met alle kracht te bevorderen. Bij iedere gelegenheid zien wij den veredelenden invloed der muziek. Spr. stond een oogenblik stil bij den Engelenzang op Bethlehem's velden en liet het bekende „Stille Nacht" uitvoeren. Hoe leerzaam zijn betoog was en hoezeer men liet op prijs stelde bewezen de luide bijvalsbetuigingen. Zeker komt den lieer Mervel een woord van hulde toe. Eere wien eere toekomt. Met prijzenswaardige onbaat zuchtigheid geeft hij zijn muzikaal talent ten beste van den St. Petruskring, welke vereeniging nog dikwijls van zijn reper toire hoopt te genieten. U dankend, INVITE. Middelburg, 9 Jan. 1913. Maandagavond gaf de St. Petrus-kring voor hare leden, eene uitvoering, welke door PI.H. Geestelijken, eere-leden en leden werd bijgewoond. Eerst werd opgevoerd het groote too- neelstuk genaamd „Germain d' Armand- ville", het welk een mooi succes was, voor de spelers. De leden genoten er dan ook volop van, toen kregen wij te hooren liet „Arme Kerstkindje", dat ver leden jaar ook al reeds zoo in de smaak viel, en nu niet minder; dat bewees de ovatie aan de spelers gebracht, Hierna kregen wij iets te hooren, dat toch zeker niet harmonieerde met het voorgaande, en wel Korporaal Pimpelaar met zijn manschappen. Zooals de titel luidt kan men reeds zien wat het is. Ik heb er mij dan ook vreeselijk aan geër gerd, en met mij velen. Ik kan me dan ook niet begrijpen, dat de voorzitter, of degene die er' iets over te zeggen heeft, zulks heeft kunnen gedoogen. Hadden ze dan toch liever die kleine muz kantjes een oogenblikje gegeven, dan ware de leider en de ouders van deze ook tevre den geweest, en had heel wat stichte- lijker geweest. Ik hoop daarom dat er in liet vervolg met een en ander rekening zal gehouden worden, zoodat wij in heel wat stichte- lijker stemming huiswaarts zouden ge gaan zijn en voortaan op de gespeelde stukken eene strenge censuur zal toe gepast worden. U M de R. dank zeggende voor de verleende plaatsruimte blijf ik Met achting, Een lid v. d. St. Petrus-kring, ning begonnen voor de ooJigreganisteai, welke a.s. Zondag zal besloten worden met eene algememe H. Communie en plechtige opdracht der nieuwe ledpn. Kalender der week. Van 12 tot 19 Januari 1913. Zondag 12 Jan.Zondag onder hét Oc taaf van Driekoningen (bl. 385); twee de gebed van Driekoningen (bl. 379). De gebeden na de stille II. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (bl. G9); na de Hoogmis gebed voor de Koningin (bl. 122). Vespers va.n morgen (als op bl. 379); ge dachtenis van den Zondag (bl, 388). Maandag 13 .Tan.Octaafdag van Drie koningen (bl. 388). 14 Jan..- H. Hilarius, Bisschop; Belijder en Kerkleea-aar hl. 1074 (de H. Mis „In medio" op bl. 222); gedachtenis van den IE Felix, Priester en Martelaar, door de gebeden op hl. 1075. Woensdag 15 Jan.H. Paulus, eerste Kluizenaar, Belijder (bl. 1075). H. Mis op bl. 1076 met gedachtenis van den H. Maurus, Abt, (bl. 1076). Donderdag 16 Jan.: H. Mis van den tweeden Zondag na Driekoningen (bl. 391), tweede gebed voor de Overledenen (uit de Mis op bl. 1490), derde gebed van den H. Marcellus I (bl. 1076); Geen Gloria en Credo. De praefatie van bl. 82. Vrijdag 17 Jan.11 Antonius, Abt (bl. 1077). Zaterdag 18 Jan.Stoel van den H. Petrus te Rome (II. Mis op bl. 1078). Gedachtenis van den II. Paulus en Van de H. Pi-isca (bl. 1079); vierde gebed voorgeschreven voor den Paus (bl. 102). De gewone orde der H. Mis, die iede- ren dag terugkeert, begint op bl. 71. Bijgeloof. Verschillende katholieken ook in onze streek ontvingen dezer dagen een o-nge- teekende briefkaart of brief waaroip in het Éngelsch een gebed stond geschre ven. De vertaling luidt aldus: „Een oud gebed. 0 Heere Jezus, ik bid u, ze gen heel de menschh-eid, bewaar ons va.n het kwaad en laa,t ons allen met U wo nen in alle eeuwigheid". Vervolgens, in het Hollandsch „Deze spreuk werd mij ter afschrift toegezonden. De keten ervan mag niet onderbroken worden. Ieder die haar krijgt moet 9 dagen achtereen eiken dag een exemplaar zonder onderteefcening aan een kennis opzenden. Het is eern oud gebed waarvan te Jeruzalem werd gezegd, dat wie het niet afschrijft geen geluk zal heb ben, maar wie hét wel doet den 9en dag eene groote vreugde zal ondervin den". Hoe iinooi dit gebedje ook moge zijn, pastoor'Jansen in „Het Centrum" waar schuwt ,tegen dezen „sneeuwbal" als te gen bijgeloof en zegt o.a. Nu ;was op ziehizelf dit gebedje goed, maar hét wordt met een eerbiedwaardige oudheid ;aangeprezen zonder eenig bewijs en het gift va,n bijgeloof zit in den staart en maakt het geheel© afschrift daarom alleen reeds onbruikbaar, en verdacht. Hebben wij, Katholieken, geen goiede gebeden en gebiedjes genoeg, oude ook, van werkelijk bewezen hoogen ouderdom, en daarbij beslist orthodox? En bidden wij, en onze kennissen, ze niet dagelijks? Wa,t hebben wij met die sneeuwballen te maken, ook al worden zij voortge rold door „dwaze" roomsch-katholiekén, of uitgevonden i Ons besluit is: Het best is, dat wij, Katholieken, die sneeuwballetjies, die ons worden aangerold, vanwaar ze dan ook komen, maar stilletjes laten verdwijnen als sneeuw voor de zon. Middelburg Het bestuur der Vereeni ging voor Handelsonderwijs te Middel burg benoemde tol tijdelijk leeraarinde staathuishoudkunde en het handelsrecht aan den driejarigen handelscursus, den heer mr. H. C. J. Groot, advocaat en procureur alhier. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Zierikzee mej. N. de Haas te Dordrecht. Z. Boschkapelle Zondagmorgen had eeno algemeene H. Communie plaats der le den van de II. Familie, terwijl in de namiddag.oefening de plechtige opdracht geschiedde der nieuwe leden. Donderdag werd eene driedaagschi© oefe Heeren Correspondenten, die hun rekening 4e kwartaal 1912 nog niet hebben ingeleverd, wordt beleefd verzocht zulks alsnog te doen vóór 15 Januari a.s. Red. In dank ontvingen wij': Abonnementsgeld 1913 plus poliskosten van: Ch. D. te IJ. De Administratie. Goes. Gehuwd9 Pieter Reijerse, 28 j. jm. en Wilhelmina Maria Geertruida Steutel, 23 j jd. Geboren8 Christina, d. v. Jacobus Gelok en Geertruid van Fraassen, 10 Elizabeth Adriana d. v. Adriaan Cornelis de Nooijer en Francina Elizabeth van Hese, 9 Johannes Gerardus z. v. Johan nes Gerardus de Graauw en Elizabeth Adriana Jacobs. Overleden: 8, Maria Anthonetta, 13j. d.v. Marinus Hillebrand en Cornelia Timmerman, 9 Mathilda Johanna Plugge, 61 j. wed van Jan Hendrik Hannink. Van 9 en 10 Januari. Middelburg Ondertrouwd: A. Barent- sen, 25 j. jm. en M. de Ridder, 24 j. jd. Bevallen: C. M. Geldof, geb. Den Boer, d.J. C. Nachtegaal, geb. Tisserand, d.; W. J. de Kerjzer, geb. Gideons©, d.; J. P. Camper, geb. Brouwer, d. (levenl.); C. J. Jobse, geb. Breeker, z. Overleden: M. E. Outermans, 1 j., d. J. C. van der Pluijlm, 82 j. jd.; M. S. Friend, weduwe van A. W. Dekker, 79 j. lerseke. GeborenElisabeth Jannetje, d. v. Frederik den Boer en Jaeoba de Laat; Karei, z. v. ïzak de Wee en Stof- felina de Leeuw. Overleden: Marinus Minnaard, 76 j., wedn. van Jannetje Witte; Adriaan de Korte, 69 j., echtgenoote va.n Gommert Lindenberg. Heden is door de architecten J. J. ©n A. Ie Clerc.q aanbesteed hief bouwien van een nieuwe schuur voor den /boer A. Blok, in den Nieuwlandepolder, gemtöent» Krabbendijke. Ingeschreven is aïs volgt: A. Schrijver te Goes, f9351; D. J. B. Arendts te Goes, f9160; C. van Boven te Krabbendijke, f8973; Gebrs. van Doorn te Krabbendijke, f8807; J. M. Panny te Krabbendijke, f8767; J. M. van Riet te Goes, f 8710M. Allewijn te Waarde, f8550; A. Wabeke te Krabbendijke, f8376; 'Jer. van de Sande te Krabbéndijk©, £8323. Aan den laagsten inschrijver gegund. Tliolen, 7 Jan. 1913. Jarige Zeeuwsche tarwe t'8.25af8.75, nieuwe tarwe f7.25 a f8.50, haver f4.50 a f 5.rogge f 6.a f 6.50, winter- gerst f 5.75 a f 6.25, aardappelen blauwe f 2.a f2.10, witte f 1.20 a f 1.40 per HL., peren f 0.35 a f 0.45, appelen fi '.35 a f 0.45 per 5 L., uien f 0.40 a f 0.50 per 50 KG., hooi f 20 a f 25 per 1000 KG., stroo f7.a f 11.—per 100 bossen. (Z. Nwsbode.) Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 8 Jan. 1913. Spruiten 7 a 9 ct., Witlof 8 a 13 ct alles per K.G., Peeën f 1.10 af 1.30, Kroten f 1.20 a f 1.30, Uien f 1.50 a f 2.50, Knolrapen f 0.90 a f 1.20, Aard appels f 1.30 a f 1.50, alles per 100 KG., Roode Kool f 2.a f 5.Savoye Kool f 0.50 a f2.50, Witte Kool f 1.— a f 2.— Knolseldery f 0.80 a f 1.80, alles per 100 stuks, Schorseneeren 4 a 6 ct., per bos, Veldsla 16 a 20 ct., per mand. Cureghem-Anderlecht, bij Brussel, 8 Jan. Heden waren aangevoerd 2033 runde ren, waarvan 714 ossen, 204 stieren, 1115 koeien en vaarzen Men betaalde voor ossen fr. 0.92 a fr. 1.16, stieren fr. 0 90 a fr. 1.10, koeien en vaarzen fr. 0.78 a fr. 1.02. (N. R. C.) Middelburg, 9 Jan. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk. Stemming flauw. Tarwe 25 cent lager, overige artikelen onver anderd. De prijzen waren als volgt: Nieuwe Tarwe f 6.— a f 8. Rogge Zomergerst Kroonerwten Witteboonen Ronde Bruineboonen Lange Bruineboonen 6.- 7.— 5.50 a 6.50 10.— a 18 10.— a 14.— 13 a 18.— 11.— a 13.— alles per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0 60 a f 0.70 voor particulieren f 0.70 per 1j2 kilo. Eieren f 4.70, voor particulieren f 5.10 per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter der landbouwvereeniging. Boter f 0.60 a f 0.70 voor particulieren f 0.70 per 1/s kilo. Eieren f 4.70, voor particulieren f 5.10 per 100 stuks. (M. Crt.) Zierikzee, 9 Jan. 1913. Boter f 0.65 a f 0.67= per KG. Eieren f 1.90 a f 1.25 per 25 stuks. Aanvoer boter 93 KG. Aanvoer eieren 1370 stuks. Geëindigd J. van de Plasse, molenaar te Ellewoutsdijk. Verificatievergadering: 8 Febr. faill. Th. Fossen te Kapelle. (Zeeuw) Januari 13/16 Goes, groote partij confectiegoede- ren, Hollmann Verhoek. 13 's Heerenhoek, 39 olmen, v. Cleef. 13 Heinkenszand, 66 olmen, v. Cleef. 14 Goes, Meubel, goederen enz., Neer voort. 15 Hoedekenskerke, houtwaren en var kens, Hollmann Verhoek. 15 Baarland, houtwaren en varkens, Hollmann Verhoek. 15 Baarland, woonhuis, Neervoort. 16 Middelburg, 2 winkelhuizen en 2 pakhuizen, J. Loeff. 17 Goes, nieuwe houtw., afbraak, rijtuig varkens enz. Van Dissel. 17 Hoedekenskerke, huis en erf, v. d. Kloes. 17 Kwadendamme (L.Weegje), meubel goederen en gereedschappen, Neer voort. 23 Heinkenszand, bouwmanswoning met 7 HA. bouw- en weiland v. Cleef. 24 Driewegen, woon- en winkelhuis met schuur enz., Pilaar 27 Hansweerd, inboedel, Schram. 30 Borssele, 50 olmen, v. d. Kloes. Kwadendamme, bouw- en weilanden, Van Campen. Febr. 20 Baarland, inspan, Neervoort. 21 Baarland, kapitale boeremnspan, Van Campen. 21 Kamperland, landbouw.-inspan, Noor- dijke. 26/27 Wolphaartsdijk, boereninsp., Pilaar. 27 Borssele, kap. boereninsnan v. Dissel. 28 Colijnsplaat, boereninspan, Pilaar. Wolphaaitsdijk, 22.62.30 HA. bouw land, Pilaar. Maart 3 Ellewoutsdijk, vrachtrijders en huur- koetsiersinspan, Neervoort. 5 Goes, kap. boereninspan, Pilaar. 5 Kortgene, landbouwers-inspan, Noor- dijke. 6 Biezelinge, boereninspan, Pilaar. 7 Borssele, vrachtr. en huurkoetsiers- inspan, Neervoort. 10 's Gravenpolder, vrachtrijdersen huur- koetsiersinspan, Neervoort. 13 's Gravenpolder, kap. boereninspan, Neervoort. April Goes, kap. hofstede met 64 H. A. bouw- en weiland, Pilaar. Mei 13 Aardenburg, kapitalen boereninspan, Hendrikse.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3