F J Uit het Vierde District. Laatste Berichten. 401ste Staatsloterij. Besluiten en Benoemingen GEMENÖP friïEUWS. Rechtz Bij K. B. van 27 November 1912, no. 39, is wederom voor één jaar ont beffing van den dienst bij de Militie ver leend aan Petrus Guillaumus Anthonius Hendrikus Fagel, loteling dezer gemeente der lichting 1909. H a v e n b e w e g i n g. Over het jaar 1912 zijn de haven van (toes binnengeko men 1112 schepen, met een inhoud van 103819 ton en uitgelaten 1116 schepen met een inhoud van 103914 ton. Het vorige jaar bedroegen die getallen respec tievelijk 1038 schepen, met 104753 ton en 1037 schepen met 93743 ton. Strem ming van de scheepvaart wegens ijs kwam niet voor. Donderdagavond hield het Leesge zelschap van het Plaatselijk Comité van de K. S. A. een vergadering, die zeer slecht bezocht was, hetgeen den voor zitter aanleiding gaf zijn leedwezen hier over uit te spreken, te meer omdat er altijd leden zijn, die klachten hebben doch op de plaats, waar deze het besté kunnen besproken worden, niet verschij nen. Besloten is om de portefeuille uit te breiden, ten eerste door nieuwe tijdschrif ten er bij te voegen en ook van andere dubbel aan te schaffen, opdat de lezers het actueele spoediger onder de oogen krijgen. De balans voor het aanstaande jaar werd opgemaakt. In de sluitingsrede gaf de voorzitter den wenscli te kennen, dat bij hoopte, dat de lezerskring uitgebreid mocht worden om zoodoende de porte feuille in meer serie's te laten verschij nen; de contributie behoeft voor velen niet af te schrikken, daar deze maar drie gulden per jaar is en voor dit wei nige minstens 14 tijdschriften per week en maandelijks een boek ter lezing wordt gegeven. Ook werd dank gebracht aan een der lezers, die de portefeuille gratis voorziet van de Revue der Sporten en de Avia. Ernstige klachten kwamen van tijd tot tijd in, dat de Illustraties zoo gdhavend werden; er zal streng op gelet worden waar dit geschiedt. Naar wij vernemen heerscht te dezer stede de influenza in vrij hevigen graad. Van de stoomwasscherij „De Zon" o.a. zijn meerderen van het personeel wegens deze ziekte thuis moeten blijven. Aan Maartense, militiepliohtige Van do lichting 1913 is voor nader te bepalen tijd vrijstelling van den dienst verleend als kostwiimende zoon. Middelburg. Tengevolge van het over lijden van den gemeente ontvanger, den heer M. Fokker, is met, de waarneming van het kantoor belast de heer Mr. II. Doorenbos, hoofdcommies ter gemeente secretarie. Zierikzee. Bij de aankondiging van een lezing, die door den heer Bigot voor Volksonderwijs te dezer stede wordt ge- houden, voegt onze collega van de „Zie- rikzeesche Nieuwsbode" een annbevoting', waarin gewezen wordt op „het groot ge vaar", dat de openbare school „bij de dringende clericale grondwetsherziening" loopt. Het blad schijnt dus .een gevaar te zien in een mogelijke financieel© go- lijksfcelling en meent, dat de tegenwoor dige toestand meer in overeenstemming IS met de billijkheid. Daarom kan het geen kwaad, er nog eens aan te her inneren, dat de bijzondere scholen alhier aan onze gemeentekas kosten: f0,00 (geen halven cent dus), terwijl bet openbaar onderwijs aan de gemeentekas, dus aan alle belastingbetaienden in 1910 de somma van f8564,75 kostte. In hetzelfde jaar spa aide de Bijzondere school aan onze gemeente een bedrag van f4032,40'. er sprake is van bedreiging, dan is het wel de bijzondere school, die be dreigd wordt, omdat zij heeft rekening te houden met de bevoorrechting der open bare in den vorm van lage schoolgel den enz. De heer Bigot is als schoolpoliticus geen onbekende en zal dan ook de be- teekems der gegeven cijfers wel willen erkennen. „Ben persoon uit Ket noordelijk deel van ons gewest" zou, volgens een schrijven uit het kiesdistrict Oostburg, door de vrijzinnigen aangewezen kunnen worden als de candidaat voor den zetel van den aftredenden heer Vorsterman van Oyen. Rott. Tram.-Mij. Nov. 1912 1911 Rei zigersvervoer f41.355.99 f 41.507A0 Goederenvervoer - 64.017.22 - 63.966.32 Buitengew. ontv. -43.240.60 - 40.629.73 Totaal f 148.613.81 f 146.103.45 Op 13 Jan. a. s. houden Kruisver- bond en Maria-vereeniging een jaarver gadering, welker agenda o. m. bevatJaar verslagen, rekening en verantwoording van den penningmeester, voorstellen tot reglementswijziging, bespreking reclassee- ringsbnef. De bevolking dezer gemeente ver meerderde in het aigeloopen jaar met m. en 12 vr. (totaal 61 personen) en bedroeg op 31 December 6830 zielen. Hansweerd De vrachtboot „Telegraaf 1" is nabij Waarde omhoog gevaren, doch met hoog water zonder assistentie 'en on beschadigd vlotgekomen. De vrachtboot „Amsterdam II" is vlot gebracht ea is met opgebogen vlak- platen en groofe lekkage naar Dordrecht opgesleept naar de werf om te worden gerepareerd. De lading is in lichters over geladen en bleef behouden. Gedurende het jaar 1912 zijn al hier door de sluizen geschut geworden 61.778 schepen met een totaalinhoud van 15.601.569 kub. M. In 1868, één jaar na opening van het kanaal, waren deze cijfers respectieve,- lijk 14.145 en 856.422. Ken reusachtige toename alzoo! Woensdagmorgen passeerde de mo torboot „Telegraaf tl", kapitein Hulstaert, met defecte machine, gesleept door de passagiersboot Eugenie" van de reederij H. Braakman on ('o.. Rotterdam. (Maasbode.) - De Belgische goederenboot „Egan 19", kapitein Olbert, met eene lading stuk goederen van Duitschland naa,r Antwer pen, welke Dinsdag bij Strijensas was om hooggevaren, is 's nachts met hoog wa ter zonder assistentie vlotgekomen, waar na de reis naar België is voortgezet. (Maasbode.) Het Nederiandsehe steetpscbip „Jo- sina Martina", schipper Vermeulen, met eene lading ijzer van Ruhrort naar Bel gië, kwam te Antwerpen in aanvaring met een uit het dok komende zeeboot, waar door de „Josina Martina" in zinkenden staat met assistentie van een viertal steep- booten, moest, worden omhooggezet. (Maasbode.) Het in het Hellegat gezonken sleep- schip „Framjoise", dat door de firma. Ger- ling van Antwerpen zal worden gelicht, is tweemaal gebroken. (Maasbode.) Op het kanaal had eene aanvaring plaats tusschen de sieepschepen „Neu traal", schipper Liesveld, en „Morgen ster", schipper Sempel, waarbij beide schepen aan het voorschip averij belie pen. (Maasbode.) Met den bouw der eleotrische kraan welke alhier wordt gebouwd is men al ver gevorderd, enkel het knaagstuk rpiet hefboom moet nog worden geplaatst. Het is een heel gevaarte va.n circa 26 Meter hoog, dat. moet dienen om de materialen voor den derden sluisbouw ineens uit de schepen op het bouwterrein te brengen. 's Heerenhoek. Op verzoek der R. K Kiesvereeniging alhier zal de lieer J. W. Vienings uit Goes den 19en Januari a s. voor de vereeniging eene lezing komen houden over „De stembus van Juni a.s." Heinkenszand In de j.l. gehouden ver gadering door de Esperanto-vereeniging alhier, werd door de penningmeesteres verslag uitgebracht over het jaar 1912, waaruit bleek, dat was ontvangen f 16,88. De uitgaven bedroegen f9,40, zoodat het goed slot bedroeg f 7,48. De bestuurs leden werden allen herkozen. Besloten werd, dat de vereeniging op 16 Januari e. k. eene openbare uitvoering zal geven. Het ledental der vereeniging neemt steeds toe. Op hel hulpkantoor der Posterijen alhier werd gedurende 1912 onder staande behandeld, n.l. aangeteekende stukken 784, waarvan 252 verzonden en 532 ontvangen; postwissels 2410, waar van verzonden 1754, ontvangen 656; kwi- tantiën 1787, waarvan 1759 ter invorde ring ontvangen en 28 ter invordering aan genomen; postpakketten verzonden 1100 en ontvangen 2423, totaal 3523; behan deld werden 790 Rijkspostspaarbank za ken, 595 inlagen en 195 terugbetalingen. De handelingen voor de Rijksverz.bank bedroegen 134; de postzegelverkoop be droeg f 1733,70; liet aantal ontvangen brieven en andere stukken bedroeg 28255. Fit de statistiek met enkele jaren vroeger vergeleken, blijkt, dat het hulpkantoor steeds veel vooruitgaat en de werkzaam heden steeds meer tijd eischen. Terwijl gisteren een lijkstoet door het dorp trok, reed de slager D. uit Goes, met paard en kar in volle vaart een der lijkdragers, C. A. alhier, omver, waardoor de man eenige verwondingen aan het hoofd bekwam. Bij de politie is hiervan aangifte gedaan. (Z.) Schore. Door b.h. kerkvoogden en nota belen der Ned. Herv. kerk is in ©ene gecombineerde vergadering besloten te trachten een nieuwe kerk alhier te doen bouwen en het oude kerkgebouw te sloo- pen. Voor genoemd doel is door twee personen bereids f525 toegezegd. '8 Heer Abtskerke. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1912 167 m. en 167 vr. Totaal 334. Zij vermeerderde door ge boorte met 6 m. en 6 vr. en door vesti ging met 3 m. en 8 vr. Zij verminderde door overlijden met 0 m. en 1 vr. en door vertrek met 9 m. en '15 vr. Op1 1 Jas nuari 1913 was de bevolking 167 m. en 165 vr. Totaal 332. Er werden 3 huwe lijken gesloten. Hoedekenskerke. In 't afgeloopien jaar zijn op het hulp-postkantoor alhier be handeld: 11140 brieven en briefkaarten; 607 aangeteekende brieven, t.w. verzon den 273, ontvangen 334; 1161 postwis sels, t.w. verzonden 792, ontvangen 369; 637 kwitanties, aangeboden 5, ontvangen 632. Inlagen spaarbank 199, terugbetalin gen 57. 1479 postpaketten, n.l. verzon den 511, ontvangen 968. 70 handelingen Rijksverzekeringsbank. Aan frankeerzegels werd verkocht voor een bedrag van f 837,42». Dat de Provinciale hooien Middelburg Zierikzee huil geriefelijkheden maar ook hun lasten hebben, ondervonden de pas sagiers die Dinsdag j.l. 's morgens half acht van Zierikzee vertrokken en eerst om tien uur de haven aldaar verlieten. Er bleek weer geen voldoende water voor de diepgaande booten te zijn. Het tra ject der haven duurt anders 20 minuten. (M. Crt.) In de week van 1 tot en met 7 Jan. 1913 kwamen ter kennis van den oen- tralen gezondheidsraad de volgende ge vallen van besmettelijke ziekten in Zee land, van febris typhloidea 1 geval te St. Maartensdijkvan roodvonk 1 geval te Goes en te Rilland-Bath en van diphte- ritis 2 gevallen te Zierikzee, 1 geval te Hontenisse en te St. Jansteen. (M. Ct.) lizendijke Alhier en in de omstreken werden enkele personen bekeurd wegens het invoeren van Belgische nikkels. Het schijnt, dat men streng de had zal hou den aan de bepalingen der muntwet. Een onzer vaste medewerkers schrijft Over baantjes te Hoofdplaat Eenige dagen geleden was ik in gesprek met een geacht ingezetene uit Hoofd plaat. Het kwam te praten over eene komende vacature als brievenbesteller aldaar. De thans nog dienstdoende be steller zal binnen korten tijd zijn wel verdiende ruste nemen. Nu kwam liet gesprek over de dooi den minister uitgevaardigde circulaire aan inspecteurs en directeurs bij de Posterijen. Z.Exc. de minister drukt daarin genoemde heeren op het hart: „Er moet zooveel mogelijk rekening gehouden worden inet de godsdienstige richting der meerderheid in die plaatsen, waar een besteller of luilpbesteller aan gesteld wordt." Dat daar in de katholieke gemeente Hoofdplaat nooit rekening mee gehou den is, kan blijken uit liet „Graag-op- b.iantjes-lijst je" van het postkantoor aldaar, dat genoemde vriend mij ver schafte. Het ziet er aldus uit Katli. NietKatli. Brievengaarder 0 1 Brievenbesteller 0 1 Telegrambesteller 0 1 Hulpbesteller 1 1 Totaal 1 4 Is het wonder, dat'sommige katholie ken zeggen„Als je Roomsch bent, gaat het moeilijk om hij de post te komen" Hopen we, dat bij een komende vacature ook eens de circulaire van den minister moge bewaarheid worden. Dan is dit voorbarig schrijven zeker bijtijds geweest! Hoofdplaat Men schrijft ons; Enkele ingezetenen zullen binnenkort een request zenden aan onzen gemeen teraad, om de ligplaats der bieten op de Haven zooveel mogelijk evenredig te verdeelen. Sommige agenten zijn onte vreden over de hun toegewezen ligplaat sen en "meenen, dat de tegenwoordige regeling' lang niet aan de door velen gekoesterde wenschen voldoet. Als het request aangeboden is, hopen we op enkele gedeelten daaruit nader terug te komen. Katholieken van Zeeuwsch- f Vlaanderen. Denkt om de kiezerslijst! Vraagt inlichtin gen bij de Kiesvereenigingen, ter Secretarie en bij de Propagandisten Cadzand Men schrijft ons: Toen wij met de Kerstvacantie onze oude geboorteplaats bezochten, konden we reeds gebruik maken van de tramlijn OostburgCadzand. Te Oostburg moes ten we ((enigen tijd wachten en liepen daarom den Zuidzandschenweg eens op. Ons oor ving daar eenige kinderstem men op, een liedje behelzende op de nieuwe tram. Het werd gezongen op de wijze van „Caroline, Caroline, enz." Voor de aar digheid, als type van volks-poëzie willen we het even opnemen Van Oostburg naar Zuidzande, Van Zuidzande naar Cadzand, Van Cadzand dan we r naar Potjes, Een heele weke lang. Karrekasse, karrekasse, Wat 'n schoone tram is dat. Van Oostburg naar Zuidzande, Daar rijdt de karrekas. Dan rijdt hij door naar Potjes, En dan gaat hij uit zijn pas Karrekasse, karrekasse, j Wat 'n schoone tram is dat.b Dan komen ze aan De Brugge Daar moeten er al wat uit. Dan stampen ze aan z'n rugge, En dan gaat hij weer vooruit. Karrekasse, karrekasse, Wat 'n schoone tram is dat.) bis Zooals men weet zijn Potjes en de Brugge twee halten. Het uit den pas raken duidt op het ontsporen en de karrekasse op den mutsendraoht dei- vrouwen. Laten we nu nog eens zeggen, dat „de-langs-de-Iijnwonenden" niet dich terlijk zijn aangelegd! Het Waterschap „Cadzand" zal eene geldleening aangaan van f 68000, waar van te storten op 1 Juli 1913 f13500, op 1 October 1913 i'41000 en op 1 Mei 1914 I' 13500. in schuldbekentenissen van f500. Breskens De mij. Petrolifèrc heeft aan onze gemeente eene aanvraag gedaan oni eene bergplaats op te richten voor ten hoogste 25 vaten petroleum van 180 L., niet automatische aftapinrichting voor detailverkoop. In do bestaande kalkblusscherij en zifterij van dhr W. Woittiez aan den achterweg zal een electromotor van 5 P. K. geplaatst worden. Postkantoor. Dienstjaar 1912. Ver zonden 16129 wissels ad f 227,132,58. Uitbetaald 5061 wissels ad f 91.043,83. Ingelegd in de R. P. S. f 171,932,64 Va 011 terugbetaald f 154447,22. Totale ontvangst op het kantoor f647,360,231/j. Verzonden 4666 telegrammen en 5402 telefoonge sprekken gevoerd. Oostburg. Op 1 Januari is hier opge richt de Firma J. Bronswijk, tusschen P. J. 11. Bronswijk en M. A. Bronswijk Doelhet uitoefenen van eene druk kerij, liet uitgeven van nieuws-en adver tentiebladen en het uitoefenen van een boekhandel. De vennootschap is aange gaan voor 5 jaar. De cursus voor eerste hulp bij ongelukken, waarvan een drietal lessen gegeven zijn, draagt bij de landbouwers vooral de algemeene instemming weg. Men denkt er aan het volgende jaar zulk een cursus te geven voor landbou- wersknechts. Aardenburg. Zondagavond kwam dhr. v. H., van Oostburg met zijn motorfiets den weg van Eede naar Aardenburg gereden. Onderweg botste hij tegen de kar van koopman de F., welke kar niet voorzien was van een lichtgevende lan taarn, De schok was hevig, doch er was bijna geen schade aan de fiets. De fietser bekwam een paar kleine wonden. Dat liep nog goed af Aan dhr. F. Eekhont alhier is op zijn gedaan verzoek eervol ontslag ver leend als lid der Gezondheidscommissie te Oostburg. Biervliet De benoemde dr. De Weerd tot gemeente geneesheer in onze gemeente heeft zijne benoeming niet aangenomen. Loop bevolking 1912. Op 31 Dec. 1911 waren er 1166 m. en 1150 vr. Sa men 2316. Geboren in 191227 m. en 36 vr., samen 63. Gevestigd in 1912 81 m. en 39 vr., samen 120. Totale ver meerdering 183. Overleden in 1912 .-8 m. en 13 vr., samen 21. Vertrokken in 1912: 98 m. en 68 vr. samen 166. Totale ver mindering 186 Op 31 Dec. 1912 bestond de bevolking uit 1168 m. en 1144 vr., samen 2312. Er werden 18 huwelijken gesloten. Schoondijke. In liet land van Cadzand zullen dit jaar niet minder dan 9 groote Mei-koopdagen worden gehouden. Geachte Redactie! Verleen mij s.v.p. een plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij toeval kreeg ik dezen Donderdag jl. no. 1781 van de „Breskensclie Crt." in handen. Ik ben niet gewoon dat neutrale ding te lezen, vandaar dat ik het eerst nu in handen kreeg. Daarin zag ik een ingezonden stuk, geteekend door A. v. d. Ameele te Sluis. Hij reageert hier op een stukje, door mij geschreven in uw blad. Met deftigheid en static, gelijk het een doodskoets-man past, vangt, hij aan met eene looze weerlegging van mijn stukje in uw blad. Waarom bij geen plaatsruimte vroeg in uw veelgelezen blad, blijft mij een raadsel. Dat zou immers toch meer gepast zijn? Of geldt voor hem: „Catholica non leguntur"? (vrij vertaald: wij negeeren Katholieke couranten en geschriften.) Ik neem dan ook niets terug van wat ik schreef in uw blad over liet ontbreken van een kruis op de lijkkoets. En hier blijf ik bij. Over de verschillende uitdrukkingen in het stukje glijd ik henen: ik voor mij, volgens mijne zeer bescheiden mee- ning, sta daarboven verheven. Met de hoop, dat voortaan, niettegen staande den hevigen wind een kruis op den lijkwagen moge staan, als er Katho lieken worden begraven, teeken ik mij, Uw dw. dn. Sluis, 10 Jan. 1913. F. B. Noot van de Redactie: Het komt ons voor, dat dhr. v. d. Ameele beter bad gedaan zicli rechtstreeks tot onze redactie te wenden. Dan was de zaak in eens uit geweest. Thans sluiten we liet debat over deze kwestie. Uit overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Philippine. Tot directeur van de zang- vereeniging „Oefening baart Kunst" is Welk weder zullen wij hebben? Verwachting tot den avond van II Jan. Matige tot krachtigen, zuidoostelijke tot oostelijken wind Betrokken tot zwaabewolkte lucht Waarschijnlijk droog weer Tempera tuur om het vriespunt. benoemd in de vacature W. de Brok, dhr. L. Rammeloo. Sluiskil. Men zal hier dezer dagen be ginnen met het plaatsi n der kolosale machines in de Cokesfabriek. Axel Op de gehouden paardenmarkt waren 54 paarden aanwezig. De 8 be schikbare prijzen vielen ten deel aan F. van Cadzand, J. van Cadzand, F. Haak en L. Wiemes te Axel, G. van Campen te Bosclikapelle, H. Baert van Koewacht, M. Dieleman van Philippine* en Wed. F. de Munck te Zuiddorpe. Kijkuit. De laatste suikerbieten zijn deze week geladen. Aan de drie weegbruggen werden gewogen 30.800.001) K.G.. zegge dertig millioen acht honderd duizend K.G. Nog nooit is de aanvoer zoo groot, en nog nooit zijn de wegen nabij de brug gen en het station zoo'n modderpoel ge weest, en zoo stuk gereden, als in de aigeloopen campagne. HBoschkapelle Een ongeluk ligt op een klein plaatsje. Omstreeks 3 maanden gele den stapte een arbeider bij1 zijn werk on der Terneuzen over een smal grepipeltje hij voelde daarbij een weinig pijn in do heup, die zoodanig toenam, dat hij slechts met moeite thuis kon geraken. Na bijna voortdurend het bed en rust te hebben moeten houden, is hij nu pas voor goed hersteld. lerseke Deze week is men hier be gonnen met liet aanleggen der waterlei ding. Dank zij het actief optreden van den heer Loggers, directeur der Gasfa briek alhier is het aantal aansluitingen nog steeds stijgende. Bedroeg dit aanvankelijk nog geen hon derd, thans is dit gestegen tot ruim. 180. lerseke. Reeds langen tijd heerscht alhier een groote behoefte aan arbeiders woningen. Naar men ons thans meldt, zullen waarschijnlijk dit. jaar een grool aantal dezer woningen verrijzen. Winterswijk. Tusschen Borger en Bor- gerhout is een vrouw door den trein over reden, zij was op weg naar de kerk. Een uur later werd haar lijk door baai- zoon gevonden bij het passeeren van den overweg. Amsterdam. Naar wij vernemen is door de Drukkersvereeniging, onder leiding van mr. J. H. Worst, een eisch lot schade vergoeding ingesteld tegen eenige typo grafen, die bij het uitbreken der staking hun arbeidscontract hebben verbroken. In bet gebouw van „De Tijd", het „Kasteel van Amstel" zijn 27 werkwilli gen aan het werk. Het bestuur van de werklieden-organisatie heeft besloten, wan neer geen oplossing van liet geschil wordt verkregen, aan de staking uitbrei ding te zullen geven. Parijs. Aan de „Telegraaf" wordt ge meld, dat de toestand tusschen Roeme nië en Bulgarije zeer gespannen is. Eerst genoemd land heeft aan de Bulgaarsche regeering te Solia doen weten, dat wan neer niet binnen 48 uur genoegdoening aan Roemenië zou worden gegeven, laatst genoemd land zou gaan mobiliseeren. Aan deze houding van Roemenië schrijft, men de onverzettelijkheid toe van Turkije in de kwestie van Adrianopel bij de vre desonderhandelingen. 4e klasse, 4e lijst. Trekking 9 Jan. f 400: 1147 f 100: 2251 16869 f 65: 4194 5702 10008 10157 12930 Bij kon. besluit is benoemd tot kan- tonrechter.plaatsvervanger in het kanton Tholen, I'. A. de Jong, directeur der naam- looze vennootschapOestercultuurmaat schappij Bona Fides te Tholen. Een kwajongen! Een 14.jarige jon gen, waarschijnlijk onder invloed van seri- satie-lectuur riep tijdens een voorstelling in een cinema te Hallewye (België) plotse ling „brand! brand!" zonder daarvan iets te bespeuren was. Gelukkig bewaarde het publiek d© kalm te, anders ware er wellicht «en paniek ontstaan. De directeur Van de cinema greep het kereltje en leverde hem aan de politie over, die een onderzoek in stelde naar zijn onverantwoordelijk ge drag. Turk se lie lunch. Nu de Balkan elks attentie trekt, schrijft de „Hotel houder" is misschien de volgende be schrijving van een Turksche lunch wel interressant. Het verhaal is van Mark Twain, te vinden in d( Progress". Nooit van een Turksche lunch, plaats in een kleine 1.. bazaar, geheel open a De kok was grommelif van een laken was 'ni De man nam een hoof plakte het rond een ij( op een houtskool-vuur den. Toen 't klaar wai zijde. Een bedroefd kij| naar binnen en hapte hij er aan geroken, sciiijnlijkheid het stof van een kameraad lier. De kok nam het 1 voor ons neer. Jack speelde somtijds poker, allemaal. Toen bakte a platte boekweitenkoeli] goed met de worst er ons af. Halverwege li. stof vallen, raapte het) aan zijn broekspijp, ei: neer. Jack zei weer pasten weer allemaal wat eieren in een b; intusschen vleeschrest te peuteren. Met diez hij de eieren om en voorbeeld van Jack allen. We wisten niet. en bestelden dus eq worst. De kok kreeg liet worstevleescli, sp den en ging te werk als écu man aan den ik weet omtrent Turkt getwijfeld is liet heer zijn eenige bezwaren e Midi vegenJ De rechtbank te - den yeroordeeld weger eenvoudige beleedigi. Vennootschap „Nieuwe rant" te Goes, f 10 boq hechtenis beleediging van een v. B., 50 jaar, werkn f 10 boete subs. 10 di B„ 35 jaar, slagerskn zand, f 10 boete subs. 1' diefstalA. de C., te Breskens, f 10 boetl hechtenis; K. v. H„ 1 maand tuchtschool; visscher te Terneuzen genisstraf mishandeling: JL J. J vrouw van A. S. te I subs. 10 dagen liechtel overtreding hondenbl M., 44 jaar, sleeper boete subs. 1 dag he( overtreding der melk) singenM. E. de V., 2 van G. 11., melkslijter vernietiging van liet vil tonrechter te Middelbuu dezelfde straf 3 dage» Ontslagen van rechm W. S„ 22 jaar, laml JJzendijke, beklaagd J doen van een door ee ven bevel. Vrijgesproken: P. F. man te Graauw, tegei. vangenisstraf was gej schieten op drie nraré 38 jaar, werkman te I. van wederspannigheid ;L metselaar te Terneuzen! dreiging met eenig mia ven; en C. C. S„ 38 te Hoofdplaat, beklaagd doen aan een door eei ven ibevel. Donderdag is gevanM burg gebracht Ch. B„ v.l tinge, yerdacht van (lif goed aldaar. Na verh beid gesteld. Wegens landlooperij te Vlissingen, werd he ting yeroordeeld de 7| boren te Middelburg, detuneerd, tot 2 dage zending voor den tijd maanden. Wegens diefstal ston jarige A. L. de 1*. 18-jarige A. G. en beiden te Zierikzee. De eerste getuige, Eyke te Hansweerd, zi de drie beklaagden er, jongens na het sluiting nenkwamen en bier eis» getuige en toen trapt! huis en vernielden ol Bekl. erkenden te heil wisten niet of zij de I Volgens de voorgeJ van den rechtercommia toen wel. De tweede getuige, zag ook de beklaagc van haar vader, zij en zag later ook de st De derde getuige, ganger bij Eyke, ging ten en zag de jonge Eisch voor ieder f 2( hechtenis.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2