Eland. Landbouw en Veeteelt. KERKNIEUWS O N D E R W Ij S. Correspondentie Laatste Berichten. 401ste Staatsloterij. Openbare Verkoopingen. Burgerlijke Stand. en wij hebben? tvond van 12 Dtc. itigen, tijdelijk storm- midwestelijken wind. wolkte lucht Regen ing van temperatuur. van den schoolstrijd zelf als vurig voor- K. onderwijs een had. De spreker ran de Zangvereeni- tot Bevordering der teld op Donderdag enerale repetitie op a. s. ,Symphonie" was, weer, gisterenavond ep, behoudens een isohn's „Meeresstille i't", uitstekend van tsy Dhont (violiste) ianiste) hebben alle lende medewerking, irtistieke interpreta- d gelijken tred met l en warmen toon 'ooral „Mélodie da- itralischen virtuoos ht ons het meest „toetje", dat mej. rod's „Ave Maria" telijk. De wakkere X. Mannhardt, mag n avond terugzien. onr 2 uur ging in oogte van het huis iet paard van den >p hol. De knecht ekere Geluk, kwam rd terecht en werd en. Twee jongens, kwamen ook leelijk viel zijn arm uit eeg een bloedende ud, dat tot staan ;aen letsel en aan schade toegebracht. .t met het gemeen- f heter, da.n velen restuur hadden ge ingesloten of reeds geven personen Jie- waaronder groots ng voor aansluiting kgebouwen, n.l. dat gemeente in de »p het Hofplein, van de aansluiting ledrijf zou kunnen er gasfabriekmaar inst voelt zelfs liet imers niet zoo erg, kleinere (sinds 1 ntal muntgasmeters toeneemt. tegenwoordig wel urkbestrijding, voor- kkig verschijnsel, ta.lage van de Ch'r. udersvereeniging in in de Lange Delft vereeniging tegen i dergelijke winkel- teit van het bestuur rstgenoemde veree- te kort te doen, aders zeggen, dan ging gelukkiger ge- van een geschikte Jtteii, filiaalhouder in fabriek, was zoo tijd van 8 dagen ite aan deze ver- ui vooral 's avonds ernand mogelijk te i kijkje te ne-mem. zulk een kijkje zal nulat er, hoe men ■lve moge denken, leren is. wijzen op de wel- ide maar toch zoo ientoonstelling van den prijs van een van een borrel ikt. Men ziet daar iwaren, zeep, lnus- en kinderspeelgoe- 1 nuttiger en aan- ,s alcoholhoudende zéér mooie pro- ing van den Dom- ronder wordt mede- rland 75 milli0®'1 erken drank wordt lioen rijksdaalders, apeld zouden een itorens bereiken. ?an platen, teksten, Bond of de atdee- onder andere een ;t, dat hét ledental >00 tot 1910 steeg f ons vooral eene aldag". De moeder op het loon, dat mgen; deze laatste gaanden staat van liet aan wagen achten alles op- be noemen wat er te I,, jSi maar moedigen alleen hen aan, Ij,, Jit nog niet deden of denken (lat is toch niets voor mij", een fjjHc te nemen. Men moet al een 'j/g verstokt alcoholist zijn, als men niet iets goeds er v,an mededraagt. Het Sint Nikolaasfeest is Dinsdag- «o'nd in den boezem van de vereeni- linf de „SI. Petruskring" alhier met op- irivoktheid gevierd. De groote kinder fond bezocht er de kinderen der leden ui sprak ze vriendelijk toe, waarna allen f» aardig cadeau ontvingen. Met voor drachten en pianomuziek werd de avond verder gezellig doorgebracht. Het uitgebreid verslag va.n de le- j™, gisteren alhier vanwege den Volks hui tegen drankmisbruik door ds. F. Drijver uit Naarden gehouden, zal li, ons volgend nummer worden opge nomen. flissini''1- Prins Hendrik van Pruisen is hier Dinsdagmorgen per nachtboot uit Engeland aangekomen en heeft met den Soordduitschen mailtrein, waarin een alonrijtuig was geplaatst, zijn reis naar Eid voortgezet. - Tot zeeloiods is benoemd de loods- hveekeling le klasse W. But; tot lo-ods- [wcckeling le klasse C. Spuij, thans 2e basse en tot kweekeling 2e klasse de matroos C. Roos. (Z.) -Machinisten. De höofdmachinist K. Schonlau wordt 1 Januari gede tacheerd aan boord van het loodstrans- [Kirtvaartuig „Coertzen". Aan boord van het lichtschip- „Schou- ivenhank" komt de marine-machinist G. van Noortwijk. (M. Ct.) Argentijnsch vleesch. Mede in overleg met de heeren De Meij en Van Hal, zijn door den heer Lindeijer (soc.-dem.) schriftelijk de volgende vragen lot den burgemeester gericht: „Waar ondergeteekende heeft verno men, dat door den heer burgemeester slechts tijdelijk en voorioopig vergunning is verleend voor den invoer en verkoop van Argentijnsch vleesch in de gemeente Dissingen, zou hij gaarne van U in de eerstvolgende raadsvergadering vernemen ten eerste: of er mogelijkheid is, dat na afloop van den voorioopig toegesta- termijn voor den verkoop van Ar gentijnsch vleesch, deze verkoop verder worden verboden of dat de tot heden verleende vergunning ook voor het ver volg zal gelden; ten tweedeis het U hekend, dat door den keurmeester van vleesch de verkoop van Argentijnsch vleesch wordt bemoei- "kt, en dat deze keurmeester de slagers aanraadt, dit vleesch slechts van een be paalden agent te betrekken." (VI. Ct.) - Bij de Keersluis liggen thans ver schillende zware ijzeren gebinten, welke lienoodigd zijn voor het monteeren van ik Kanaalbrug, in verband met het rijden van de eleotrische trarn over de brug en dan verder langs den Prins Hendrik- wg naar hot station. Dinsdag is met de werkzaamheden op deze brug een aan- »ng gemaakt. (VI. Crt.) De loodsleerling M. Deschepper van Zeebrugge is als zoodanig overgeplaatst kij den dienst van het Belgisch loods wezen alhier. (VI. Crt.) Tot ingenieur-chef van hét op 1 februari alhier te openen districts- burea.u der telegrafie is benoemd de beer S. yan Kesteren, thans ingenieur oer telegrafie te 's Gravenhage. oorts wordt hier geplaatst de opzich te1, 2e klasse der telegraphic G. A. Bor, «"MS te Rotterdam. (VI. Crt.) Zierikzee In de beide laatste maanden werden door het Perscomité verspreid Nm 1200 Katholieke bladen en tijd- cohnften. Voortdurend vermindert bet ge- a «'«den, da,t door onze parochianen '"or dit goede doel het brengen van katholieke lectuur daar, waar ze nooit 'omt wordt beschikbaar gesteld. Moge 'w-e korte mededeeling tévens als op* vekking worden opgevat. Men kent de adressen hladi i waar men gaarne de gelezen én in ontvangst neemt. Heden overleed een verdienstelijk '«gezetene uit onze gemeente, de heer Bethe, in leven oud-commies-griffier de secretarie alhier, oud-secretaris Kerkwerve, secretaris-ontvanger van '"wdgouwe en oud-bestuurslid of boek anier van onderscheidene corporaties, vi'ii iM Begrafenisfonds „Tot Nut Algemeen". De overleden© be te den leeftijd van 88 jaar. itn^ü'n8' 9e 22-jarige landbouwers- alhier had het ongeluk in eene 'vork te^ vallen, met het gevolg, dat lull-- 1 m den bu"1(: trof. De onge- 'gte overleed een uur later. ton 8- Door den raad is beslo- dt!'nf1 ver')ail(l Pet de aanbesteding van .«uwe trottoirs, eene geldleening aan g n ad f7000 bij het Burger-gasthuis. on ®,rne.uzen- Maandagavond had alhier zin ')ovenkamer van het mode-maga- d',. Va« l'erl heer Buthler— Klaassen, brand n!)e ,enc'e oorzaak een begin van eisen -uï i' dat gol^^kig spoedig door flat «i Ui!t n Sesku"t kon worden, na- pacht Weinig sohado was die Tf,lafl "s e®11 koewachter, wee op stal moest vast zetten, zoodanig door een rund tegen een der stalwanden bekneld, dat zijn arm brak en hij op meerdere plaatsen werd be zeerd. (M. C.) Nikkels. lederen dag kan het Kon. besluit ver schijnen, waarbij het uitgeven van Bel gische nikkels verboden en strafbaar ge steld wordt in de gemeenten Hulst. Sluis en IJzendijke. Voor liet uitlokken vau dit Kon. be sluit zijn wij den Minister van financiën zeer dankbaar. Wij willen hopen, dat de politie de band zal houden aan dit verbod en zoo noodig proces-verbaal opmaken en dat liet niet gaan zal als in Terneuzen, waar het uitgeven van Belgische nikke len munt verboden is en waar het toch geschiedt, ja, waar zelfs winkeliers hunne waren te koop aanprijzen in Belgische munt. („Zelandia"). Zeeuwsche Landbouw Onderlinge Op 10 dezer had in de „Prins van Oranje" te Goes een buitengewone algemeene leden-vergadering plaats van de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge. De vergadering, welke geleid werd door den voorzitter der vereeniging, den heer H. A. Hanken was goed bezocht. De agenda bevatte, behalve de gewone punten, de behandeling van de agenda der op 19 December a.s. te Amsterdam te houden buitengewone algemeene leden-vergadering van de Centrale Land bouw-Onderlinge, gelijk men weet het centrale lichaam van de tien provinciale Landbouw-Onderlingen. Die agenda bleek zeer belangrijk en had dan ook de volle belangstelling der vergadering. Het bleek ook thans weer hoe deze organisatie der landbouwers de algemeene sympa thie fieeft der leden en hoe men steeds bezig is de organisatie te verbeteren en aaD te passen aan de praktijk. De agenda der te houden vergadering van de Centrale Landbouw-Onderlinge bevatte als hoofdpunten wijziging van de statuten en van liet Be:drijfs-Onge- vallen-Reglement. Uit een ter vergade ring door den lieer Directeur Posthuma gegeven toelichting, bleek dat bij de oprichting der organisatie, ruim 4 jaar geleden, de bedoeling voorzat voor de land-arbeiders vrijwillig eene verzekering in het leven te roepen, op denzelfduii voet ingericht als de wettelijke onge vallen verzekering voor de indnstriëele arbeiders. Al spoedig na het in werking treden der organisatie bleek echter dat de leden ten opzichte van de verzekering hunner arbeiders verder wilden gaan dan de industriëele Ongevallenwet doet. Men wilde een ruimere verzekering, men wilde niet angstvallig vasthouden aan lief tot nog toe geldende begrig „be- drijfs-ongoval" wijl daarvoor in liet landbouw-bedrijf vaak zoo moeilijk gren zen zijn aan te geven en dan soms ongewild onbillijkheden worden begaan. In hoofdzaak hiervoor, en voorts ten einde uitbreiding van de werkzaamheden der Onderlinge mogelijk te maken, en ter verbetering van eenige bepalingen die de administratie soms wat stroef deden loopen, werden de te behandelen wijzigingen ontworpen. De wijzigingen van het Bedrijfs-Ongevallen-Reglement, dat zijn de wijzigingen die de verzekering' zelf raken, gelden vooral het volgende. Voortaan zullen ook patroons voor zich zelf aan de verzekering kunnen deelnemen. Ten opzichte van de pa troons-ongevallen gelden dan dezelfde bepalingen als ten opzichte van de ar beiders-ongevallen. Het begrip „ongeval" wordt zeer verruimd. Voortaan zal niet meer gelet worden of zekere werkzaamheden het ongeval rechtstreeks hebben ver oorzaakt, maar komt het er op aan of het ongeval met die werkzaamheden i n verband staat. En voorts is liet niet meer noodig dat een ongeval verband houdt met landbou w-werkzaamheden docli is liet voldoende dat het geschiedt in verband met eenige werkzaam heid, die de patroon den getroffen arbeider heeft opgedragen. Als ongevaUen zullen voortaan ook worden aangemerkt bepaalde b e d r ij f s- ziekten. De leden zullen voortaan ook bij hunne organisatie verzekerd zijn tegen het risieo der burgerrechtelijke aanspra kelijkheid. Het risico, voortvloeiende uit art.' art. 1638 x. B.W. (Arbeids-contract) was door hun aansluiting reeds gedekt. Thans zullen zij ook gedekt zij ook gedekt zijn tegen het risico, voortsprui tende uit de artt. 14011407 B.W. Als „arbeider" zal voortaan ieder worden beschouwd die door een aange sloten werkgever voorliet verrichten van landbouwwerk is in dienst genomen. Alleen d i e personen worden dus niet als arbeiders aangemerkt en vallen dug niet onder de verzekering, die 'in bet geheel niet voor landbouwwerk in dienst zijn genomen, b.v. een gouverneur of een baker. Tijdelijke uitkeeringen gedurende de eerste twee maanden na een ongeval worden voortaan berekend naar liet loon dat de getroffene zou hebben kunnen verdienen in den termijn waarover de uitkeering loopt. De wachttijd van tien dagen na een ongeval wordt ingekrompen tot de helft. Bij blijvende ongeschiklieid van 10° 0 of minder zal de uitkeering in eens niet meer bedragen 312 maal de uitkeering per dag, docli 936 maal de uitkeering per dag. Bij overlijden tengevolge van een on geval kunnen voortaan de begrafenis kosten gebracht worden ten laste der verzekering. Het beroepsrecht is aanzienlijk uitge breid. Voortaan zal een getroffene in beroep kunnen gaan van eene beslissing der Directie betreffende uitkeeringen na de eerste twee maanden. Dit is in het kort eone opsomming van de zeer belangrijke wijzigingen die door de aangeslotenen bij de Landbouw- Onderlinge in hun Bedrijfs-Ongevallen- Reglement in overweging worden geno men. Ter vergadering werd er op gewezen dat uit de voorgestelde wijzigingen en uit de besprekingen daarvan door de leden duidelijk blijkt dat de landbouwers de zaak niet ten halve doen, dat zij blijk geven een open oog te hebben voor de behoeften hunner organisatie en dat zij op voorbeeldige wijze rekening houden met de eischen der praktijk. Onder de stukken die na lezing der notulen ter tafel werden gebracht be; hoorden o.a. de mededeeling van liet ongeval te Oostburg en het verzoek der afdeeling Tholen om de leden na alloop eener algemeene vergadering een gedrukt verslag van het behandelde te doen toekomen. Door de vergadering werd aan het verzoek in dien geest tegemoet gekomen dat voortaan een kort verslag zal worden geplaatst in het Zeeuwsch Landbouwblad. Door den directeur, den heer Posthuma, werd het navolgende verslag uitgebracht: Op 31 December 1911 bedroeg het aan tal leden der Zeeuwsche Landbouw- Onderlinge 626 met f 1.578.000 jaarloon. Hier zijn bijgekomen tot 1 September 11 147 leden met f270.0n0 jaarloon, zoodat liet totaal aantal leden toen be droeg 773 leden met f 1.848.000jaarloon. Het aantal leden der Algemeene Land bouw-Onderlinge bedroeg op 31 Dec. 1911 8024 leden met f 11.424.000. Er zijn in den loop van dit jaar bijgokomen 1274 leden met f 1.391.000, totaalzijner dus 9298 leden met f 13.815.000 jaarloon. Bij de ziekteverzekering waren 1 Jan. 1912 aangesloten 229 werkgevers, welk aantal op 20 Nov. 1912 is gestegen tot 297. Wat de ongevallenverzekering be treft, werd medegedeeld, dat tot en met 27 Sept. zijn voorgekomen 184 on gevallen, waarvan 3 langer geduurd hebben dan 2 maanden. Daarna werden de punten der agenda besproken voor de buitengewone alge meene ledenvergadering op 19 Dec. a.s. te Amsterdam met betrekking tot wijzi ging' der statuten. De vergadering drukte als haar wensch uit de navolgende pun ten le Met Groningen voor te stellen de kinderen beneden de tien jaar uit de verzekering uit te schakelen, 2e. den wachttijd te lalen op 10 dagen en niet te brengen op 5 (vele afdeelingen der Zeeuwsche Landbouwonderlinge bleken voor 5 dagen te zijn docli behield 10 dagen met 14 tegen 11 stemmen de overhand). Met „Friesland" zal worden gestemd voor het voorstel om de tijdelijke uit keeringen te bazeeren op het loon dat een gelijksoortig werkman tijdens de gedwongen rust van den verzekerde verdient. Als waarschuwing wordt voor een ongeval bij dronkenschap overkomen geen uitkeering gegeven, doch zal die „waarschuwing" niet gelden voor de weduwe en kinderen bijgeval het ongeval met den dood eindigt. Er gingen stem men in de vergadering op om ook de weduwe een uitkeering te geven als liet ongeval, den dronken werknemer overkomen, blijvende invaliditeit ten gevolge zou hebben. Een besluit hier omtrent werd niet genomen. Beter vond men het zulke gevallen apart door de P. O. Cs., te doen behandelen. Uit de de discussie bleek, zeer zeker tot ieders voldoening hoe de heer Hanken en andere werkgevers nimmer sterken drank aan hun arbeiders geven. De Landbouw-Onderlinge zal voortaan hare procedeerende leden over schade, toegebracht aan eigendommen, bijstaan Hierover werd lang, tot in allerlei details gediscussieerd. Bij blijvende ongeschiklieid van 10°/,, of minder zal de uitkeering in eens niet meer bedragen 312 maal de uitkee ring per dag, doch 936 maal de uitkeo- ring per dag. Tegen een uniform tarief bestaan bezwaren. De uitkeeringen zullen dan steeds meer of minder gun stig blijven. Bij overlijden tengevolge van een ongeval kunnen Voortaan de begrafenis kosten gebracht worden ten laste der verzekering. Het beroepsrecht is aanzienlijk uitge breid. Voortaan zal een getroffene in beroep knnnen gaan van een beslissing der Directie betreffende uitkeeringen na de eerste twee maanden- De Plaatselijke Ongevallen Commissies zullen voortaan uit den boezem der afdeelingen zelf worden gekozen en als bestuur der afdeeling fungeeren. De afdeeling zal dan voortaan door middel van haar afgevaardigde op de algemeene vergadering een stem uitbrengen. De naam P. O. C. blijft echter bestaan De agenda vermeldde als punt 5 Aan wijzing van een vertegenwoordiger voor de genoemde Buitengewone Algemeene Leden-Vergadering van „de Centrale Landbouw-Onderlinge". Het Bestuur van de Zeeuwsche Landbouw-Onderl stelde voor de aanwijzing door het Bestuur te doen geschieden. Aldus werd door de vergadering be sloten. Daarna werd behandeld liet voorstel van liet Bestuur tot wijziging van de Statuten van „de Zeeuwsche Landbouw- Onderlinge". De meeste der voorgestelde wijzigingen zijn noodig in verband met de wijzigingen, die in de Statuten van de Centrale Landbouw-Onderlinge en in het Bedrijfs-Ongevallen Reglement wor den voorgesteld, zoodat deze behandeling vlug werd afgewikkeld. Een voorstel van Tholen om in art. 35,3 te doen lezen: ieder afgevaardigde brengt voor elke f 50 000 een stem uit", in plaats van voor elke 25000 werd met zitten en opstaan verworpen. Maar het maxi mum der uit te brengen stemmen werd door de vergadering met meerderheid van stemmen bepaald op 5 in plaats van op 3. Na de rondvraag, die aan velen ge legenheid gaf den heer Posthuma om inlichtingen te verzoeken, waaraan deze met groote bereidwilligheid voldeed, sloot de voorzitter te kwart voor één men was om kwart na tienen begonnen de vergadering. Krommenie, 8 Dee. Den 17den Dec. zal het 25 jaar geleden zijn dat onze beminde herder de zeereerw. pastoor David Marie Gerardus Petrus de Haas priester gewijd werd. Zijneerw. is geboren te Rotterdam 31 Januari 1862. Zijn eerste stondplaats als kapelaan was 's Heeren hoek, daarna Middelburg, ten slotte Poel dijk. Krommenie mocht zijneerw. als nieuw benoemden pastoor ontvangen op den 1 Aug. 1905 waar onderzijn leiding tot heil der parochie een R.-K. school mocht verrijzen. Als vriend der armen en der kinderen heeft hij zich aller liefde verworven en de meer dan 20 katholieke vereenigingen vinden in hem een zeer gewaardeerden geestelijken voorganger. Tijd.) Z.D.H de bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot pasteor te Soetermeer den weleerw. heer W. J. van Turnhout, en tot pastoor te Wormer den Weleerw. heer J. G. Onel, die kapelaan was te 's Gravenhage. (H. Willibrordus). („Maasbode"). Bij kon. besluit is benoemd tot school opziener in liet district Utrecht dhr. W. Jansen, thans schoolopziener in het district Middelburg, met gelijktijdig eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. De heer I. F. Flipse te Wolphaartsdijk is met algemeene stemmen benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school te Oost- kerke (gem. Wolphaartsdijk). (M. Ct.) College St. Willibrord te Katwijk Do afdeeling Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus van liet College St. Willibrorord te Katwijk a.d. Rijn zal in een Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus worden omgezet. In September 1913 zal de 4e klasse geopend worden. („Centrum".) Correspondent K a p e 11 e. Uw bericht Olympia is een verkapte adver tentie en wordt daarom niet geplaatst. Het andere bericlit achten wij van te weinig belang om voor plaatsing in aanmerking te komen. Red. SPORT. Gewest Zeeland Nederlandsch Gymn. Verbond. Zondag 22 December zal in de sociëteit St. Joris te Middelburg de gewone alge meene jaarvergadering van liet gewest Zeeland van liet Ned. Gym. Verbond plaats hebben. (M. Ct.) 's-Gravenpolder 111 de heden gehou den raadsvergadering waren aanwezig alle leden, behalve dhr. J. Woutersen. Na, mededeeling van eenige ingekomen stukken en het verslag van de kasop name hij den gemeente-ontvanger, brengt de voorzitter ter tafel het verzoek om eene bijdrage plan 1913. Op voorstel van liet dagelijksch bestuur wordt dit ver zoek voor kennisgeving aangenomen. Ver volgens komt aan de orde de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1911. Deze werd goedgekeurd en bedraagt in ontvang f5347,005, uitgaaf f3946,275, goed slot alzoo f 1400,73. De begrooting voqr dat middel over 1913 is vastgesteld op f6107,355 in ontvang en uitgaaf, m.et een post voor onvoorzien van f2917,885. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd herbenoemd dhr. A. van Dijke, ter wijl alle leden der commissie tot wering van Schoolverzuim mede werden herbe noemd. Verder werd nog besloten B. en W. té machtigen tot aankoop van diverse brandbluschmiddelen naar aanleiding aan leg waterleiding. Arnhem Gisterenavond heeft men gé- tracht de laatste stoomtram naar Ooster beek te doen ontsporen. Er was oen bank over de rails gelegd, welke bij de aan rijding werd verbrijzeld. Verdere onge lukken vielen niet voor. De locomotief werd licht beschadigd. De politie doet onderzoek. Arnhem. Op het kruispunt der lijnen EmmerikZutfen, buiten de stad, is van daag een trein gederailleerd. De weg is totaal versperd. De reizigers moeten over stappen. De post wordt per clectrische tram vervoerd. Een remmer is licht ge wond. De ma.tei'ieele schade is aan zienlijk. Den Haaj. Hij het departement van Koloniën is een telegram uit Ned.-Indië aangekomen, meldende, dat bij het tref fen van een patrouille met Dajafcs in het Landaksclio, twee militairen, een Am- boineos pn een inlander, zijn gewond. Drie Dajakkei*s werden gedood. MUnchen. De Prins-Regent de vorst is 92 jaar is zeer ernstig ongesteld. 2e klasse, 2e lijst. Trekking 10 Dec. f20000: 11053 f 5000: 19967 f 1500: 8905 f 1000: 2902 12760 f 400: 5837 7365 18753 f 100: 1389 5826 10391 17004 17625 19391 f 303983 4195 5843 5847 5881 5933 10083 10138 12926 2e klasse, 3e lijst. Trekking 11 Dec. f 1000: 8398 f 200: 10549 11976 13011 f 100: 13031 13325 20557 20656 20893 f 30: 3093 5729 5743 5863 5880 5883 5898 5941 10010 10011 10110 10122 10155 12934 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Middelburg. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur in Zeeland alhier, werd hedenmorgen aanbesteedhet uit voeren van baggerwerk en het maken van een grondstorting met stroomleiden- den dam in den westelijken mond der Zandkreek, bezuiden de Goudplaat, be- hoorende tot de zeewerken in de pro vincie Zeeland. Raming f 37.500. Inschrijvers de heeren J. Wi. Roelofs, Papendrecht f42.800; J. Kraayeveld en E. van Noo'i-denne, Sliedrecht f 41.200 en J. Roskam Cz., Sliedrecht f39.940. Dec. 12 Heinkenszand, houtwaren en varkens, Hollmann Verhoek. 12 Nisse, houtw., varkens en meubel. foederen, Hollmann Verhoek. t.-Kruis, bouwland, James. 12 Sluis, boomen, Burgemeester. 13 Wolphaartsdijk, houtw., varkens, meubel, goed., Hollmann Verhoek. 14 'sHeerenhoek houtw., loopvarkens, Hollmann Verhoek. 17 Goes, 2 paarden en 20 stuks hoorn vee, Neervoort. 14 IJzendijke, nieuwe lioutw., Hendrikse. 18 Oudelande, houtwaren en varkens, Hollmann Verhoek. 19 Biezelinge, houtwaren en varkens Hollmann Verhoek. 20 Middelburg, 19.98,15 H.A. bouw- en weiland, Verhulst en Pilaar. 20 Ovezand, houtwaren en varkens, 24 Goes, 87 olmen, Neervoort. 27 Hoofdplaat, afbraak en gegalvaniseerd prikdraad, nieuwe houtwaren en varkens, Hendrikse. 27 Heille, houtwaren, James. 28 Biervliet, 64 olmen, Hendrikse. Febr. 1913! Wolphaartsdijk, 22.62 30 H A. bouw land, Pilaar. Baarland, kapitale boereninspan, Van Campen. Goes HuwelijksaangifteKrijn Leen- dert van Boven, 23 j. jm. te Ierseke en Francina Geluk, 28 j. jd. te Goes. Geboren9, Dina Pieternella, d. v. Johannes Weezepoel en Anna Maria Coletta Theresia ae Koning. Overleden10, Marinus Hibels, 82 j. wednr. eerst van Neeltje Wiekart, daar na van Elizabeth Kluit. Van 10 en 11 Dec. Middelburg Gehuwd: J. Flohil, 29 j. en S. M. C. van Houte, wed. 38 j. Bevallen: K. Jacobse, geb. de Steur, z. Overleden: S. G. de Bruijn, ong. z. 57 j.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1912 | | pagina 3