fir KINDERTIJDSCHRIFT li iij VERSCHUNTALLEM DAGEN EN-IS OVERAL-GRAIIS VCBKRLJ^^AAR VOOR-IEDER KOOPER van SOLPaARGARINE a 4 5ctPer~Pond BINNENLAND UIT ZEELAND."^ S3 felast, aan boord van den kruiser 'othuan met één kanon 400 maal ach tereen te schieten, om vervolgens de temperatuur van het kanon op te nemen, Dit ter bestudeering van de zelfont branding van het kruit bij hooge tem peratuur. (N. R. Ct.) ITALIË Grafschennis. Een ergerlijk mis drijf heeft waarschijnlijk Zondagnacht plaats gehad in de grafkelders van het koninklijk hnis van Savnye te Superga. Vier maanden geleden was de hertogin van Genua, moeder van de koningin weduwe Margaretha en grootmoeder van den tegenwoordigen koning, bijgezet in de crypte. Toen nu de bewaker Zondag de rondte deed, ontdekte hij dat het afsluithek ontsloten was, hij daalde in de crypte af, waar hem een sterke lijklucht tegenwoei. Met ontzetting bemerkte hij dat schendende handen bezig geweest waren. De misdadigers hadden de ven sters waardoor het licht in de crypte valt verbroken, langs ladders waren zij toen binnengedrongen. De zerk van de sarcophaag was ver wijderd en deze zelf opengebroken, de lijkkist, hoewel van een (lrievoudigen wand voorzien, was geforceerd. De twee kussens, waarop het hoofd rustte waren gestolen, ook de oorbellen en de hals snoeren waren verdwenen. In groote wanorde haddon ze alles laten liggen, blijkbaar hadden de schelmen in allerijl de vlucht genomen. Men vermoedt dat de schurken anar chisten zijn, die uit wraak handelen om de koninklijke familie te treffen. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld. („Maashode".) A HEHIKi. Ontploffing van een Cinema. Te Rio de Janeiro vloog Maandag in een cinema een film in brand. Het projectie-hokje vloog in brand en drie personen kwamen in de vlammen om, waaronder de mechanicieu. Verschillende personen werden bij de paniek, die onder het publiek ontstond, bovendien gewond. („Msbode".) TWEEDE KAMER Over de Staatsbegrooting hebben nog het woord gevoerd van links de lieeren Vliegen, Helsdingen, Roodhuijzen en De Beaufort. Eerstgenoemde viel voornamelijk het beleid aan van minister Kolkman. Rood huijzen doorspekte zijn kritiek op de regeering met z g. „aardigheden" en De Beaufort haalde er zelfs professor Chan- tepel bij om tejbetoogen dat Christelijke politiek onbestaanbaar is. Toch prees hij de armenwet van het kabinet. Van rechts spraken de antirevolutio nairen Middelburg, Duymaer van Twist en de christ. historische heer Van Veen. Vooral beide laatste sprekers weerden zich geducht. Duymaer maakte de balans op van links en zeide o.a. Men heeft gesproken van het failliet van het kabinet en dat zal men nog veel luider herhalen, wanneer de ver kiezingen naderen. Hoe durft de linkerzijde dit te zeggen Het is juist de linkerzijde, die alles doet om den gang van zaken te belemmeren en te zorgen, dat niets tot stand komt De liberale pers vindt het geoorloofd in sommige gevallen opzettelijk heen te gaan om te zorgen, dat er geen quorum is en zulk een geval zou er reeds zijn, wanneer de meerderheid zelve niet zorgt voor het quorum. Onder het kabinet-Borgesius, toen de linkerzijde 56 leden telde, gebeurde het nooit, dat de linkerzijde alleen het quo rum1) vormde. Als de rechterzijde toen had gehandeld als nu de linkerzijde doet, dan zouden tal van liberale wetten niet tot stand zijn gekomen. De afgevaardigde noemt tal van ge vallen, waarbij de leden van links de geregelde beraadslaging en afdoening van wetsontwerpen zouden hebben vertraagd. Zeer keurt hij de houding van de linkerzijde, speciaal die van de leden der liberale Unie, af bij de behandeling van de militiewet. Daar hebben zeer zeker politieke overwegingen den door slag gegeven. Tegenover de beweerde geschillen tusschen de partijen van de coalitie stelt hij, dat ook de partijen van de concentratie hot niet eens zijn omtrent zeer gewichtige aangelegenheden. Met name vraagt hij, hoe de partijen van de concentratie denken over de militie kwestie. Hij betreurt het uitblijven van een nieuwe Zondagswet en spreekt den wensch uit, dat de Regeering een aan drang op de Kamer zal uitoefenen om de Invaliditeitswet spoedig ten einde te brengen. Niet minder is de rede van den heer Van Veen waard uit de „Handelingen" te worden bestudeerd. Hij ging meteen verpletterend cijfermateriaal na, hoe de opkomst der leden van links en van rechts was geweest. Eenige cijfers deelen we mee uit de „beruchte week" van 12 tot en met 15 November, waarover vooral de verwijtingen van rechts gericht worden. Welnu, in die zwarte week moesten er voortdurend 40 leden van rechts aanwezig zijn, wilde men het quorum bereiken. Aan de stemming nam deel 82 pro cent der rechterzijde, 51 procent der linkerzijde; de presentielijst was getee- kend door gemiddeld 463/4 leden van rechts en 20' 2 van links. Bij de zooge naamde „straflijst" in gevallen, dat het quorum niet aanwezig was had den geteekend, gemiddeld 14 leden van links tegen 331/2 van rechts. De theorie, dat rechts er voor zorgen moet, dat de vergadering doorgaat, ook al loopt men of blijft men van links geheel weg, gaat alleen op voor geval men leeft onder het stelsel van de beroepspolitici. Zijn fijn gestelde zeer gedocumenteer de redevoering aldus de kamerver slaggever van de „Maasbode" eindig de met de conclusie, dat de linkerzijde te kort is geschoten in de vervulling van de wet. Het „quorum" wil zeggen liet getal kamer leden, noodig om wettig te kunnen vergaderen, n.l. 51. Maandagavond was landbouw aan de orde. De Centrumsverslaggever resumeert die vergadering aldus: 'tGing weer over Landbouw. Men heeft daarbij den heer de Wy- kerslooth, die Vrijdagavond uitvoerig en met klem zijn bezwaren opperde tegen het voornemen van minister Talma om van 1 Juli 1913 geen subsidie meer te verleenen voor de oprichting van locale boerenleenbanken. Ilij werd gisteravond namelijk bijgesprongen door den heer Van Wichen, die wees op de ontstem- minli, door het voornemen des ministers in verschillende landbouwhuizen gewekt door den heer De Jong (Hoorn)door den heer Bos; en door den heer Van Best. Het verheugt ons de vrienden van Boerenleenbanken te kunnen gelukwen- selien met het antwoord des ministers. Z Exc. beloofde namelijk de Centrale Banken te Utrecht, Eindhoven en AlK- maar te zullen raadplegen over de ge hoorde bezwaren en als deze gegrond worden geacht, liet staken der subsidies nog wat te zullen uitstellen. Minder fortuinlijk was de heer Vorst.er- man van Oyen, die vergeefs aandrong op subsidie ook voor andere paarden stamboeken dan dat van de Nationale vereeniging tot bevordering der paarden fokkerij. De heer van Nispen tot Sevenaer (Rhenen) en Smeenge, die bang waren dat bij het gereedgemaakte ontwerp tot wering van schadelijk vleesch, niet ge noeg zou worden gelet op de belangen van plattelandsslagers en den landbouw, die lijden door de oprichting van slacht huizen en allen gebaat worden door een algemeene Rijkskeuring van vleesch, ontvingen een geruststellend antwoord. Het mond- en klauwzeer-artikel deed o.a. de heer de Monté Verloren aan dringen op besprekingen met belang hebbenden over de maatregelen ter bestrijding der gevreesde veeziekte ten einde het thans niet bestaande ver trouwen in die maatregelen te vestigen. Waarop minister Talma verklaarde be sprekingen met alle belanghebbenden niet mogelijk te achten; de boerenbon den e.d. moeten echter zooveel mogelijk propaganda voor de bestrijdingsmaat regelen maken. De heer Duys vond het blijkbaar tijd weer eens de heer Duys te zijn. Hij stelde den Minister namelijk de met aller lei onbehoorlijkheden omweven vraag, wat Z.Exc. dacht te doen in het belang van den boschbouw tot het tegengaan van het invoeren van wilde zwijnen op het Loo en jachtpartijen op die dieren De minister merkte kort op, dat de aanwezigheid van wilde zwijnen voor- deelig is voor den boschbouw; dat geen enkel feit was aangevoerd dat in strijd zou zijn met de wet en dat geen enkele klacht omtrent de aanwezigheid der zwijnen zijn Departement heeft bereikt. Het Kamerlid Troelstra. Naar de Maasbode verneemt, zal het Kamerlid Mr. P. J. Troelstra wegens influenza niet deelnemen aan het politiek debat in de Tweede Kamer over de staatsbegrooting voor 1913. Het absenteïsme. Ten aanzien van de absente Kamer leden merkt de „N. Tilb. Ct." nog op, dat de statistiek allesbehalve zuiver is. Zij is gebaseerd op de handteekeningen op de presentielijst. En nu is het geenszins waar, dat al wie op de presentielijst toekende, ook in de vergadering present is. Het is een truc, wel door Haagsche en rond Den Haag wonende leden toe gepast, dat zij teekenen en verdwijnen. Zelfs gebeurt het, dat Haagsche of nabij Den Haag wonende leden's avonds laat de presentielijst teekenen en na twaalf uur teekenen voor den volgenden dag en daarna naar huis toe gaan. Zij prijkten dan op twee vergaderingen- lijsten in naam en woonden er geene bij. Onderwijs-Rapport. Naar wij vernemen is de Commissie, door den Algemeenen Bond van katho lieke Kiesvereenigingen benoemd om een rapport samen te stellen, hoe te komen tot gelijke behandeling vanwege de overheid van het openbaar en het bij zonder lager onderwijs, met haren arbeid gereed gekomen en heeft zij het resultaat daarvan aan het Bestuur aangeboden. Openbaarmaking is eerstdaags tegemoet te zien. „Msbode" Door de Helmoiidsclie Arbeideisont- wikkelingclub „Anastatius" is het vol gende adres verzonden: Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Mijne Heeren Ondergeteekenden, vormende het be stuur der Helmondsche Arbeidersont wikkelingsclub „Anastatius", in vergade ring bijeen den 13 Nov. 1912, geven eerbiedig te kennen dat zij betreuren den langen duurder beraadslagingen en den slechten vooruit gang der totstandkoming der arbeiders- wetten. weshalve adressanten den wensch uitspreken, dat door Uwe Kamer meer rekening met de ware arbeidersbelangen wordt gehouden en daarom zoovee mogelijk spoed gemaakt worde met de behandeling van het wetsontwerp tot verzekering van arbeiders tegen geldelijke gevolgen van invaliditeit en oudenlom (Volgen de handteekeningen De wagen loopt vast. Do Ilaagseho briefschrijver van „De Tijd" schrijft „De wagen loopt vast. Wat ieder jaar gevreesd wordt, maar nooit gebeurde staat thans voor de deur. De Staatsbe grooting komt voor Kerstmis niet klaar, De Kamerleden zelfs de oudste, die sceptisch zijn geworden zijn het er over eens, dat de Kamer in Januari zal moeten terugkomen, om haar werk af te maken. Het spel der oppositie is dus gelukt. Zij heeft met haar obstruc tie dit resultaat bereikt en heeft daar door vermoedelijk verkregen, dat de meerderheid niet in staat zal blijken, haar taak te volbrengen. Wanneer de Kamer begin Januari, uitgerust en op verhaal gekomen, weer naar het Binnen hof terugkeert om bijv. oorlog en bin- nenlandsche zaken af te doen, dan vragen deze beide hoofdstukken zeker het dub bele van den tijd, als waarop zij in December hadden beslag gelegd. Een veertien dagen gaan minstens ermede heen, zoo geen drie weken. Het loopt tegen Februari, eer het reces begint, en het is op zijn vroegst half Februari vóór de behandelingljfder invaliditeits- en ouderdomsverzekering kan worden her vat. Stel dat dit gebeurt op 17 Februari dan liggen er tusschen dezen dag en Palmzondag precies vier weken, die natuurlijk door de tegenwoordige oppo sitie gemakkelijk worden zoek gemaakt met de verdere afdoening van invalidi teits- en ouderdomsverzekering, zoodat er van een behandeling van het Tarief of de Ziekteverzekering geen sprake meer zal kunnen zijn. De heer Rink heeft trouwens reeds gezegd het zal heel mooi zijn, indien ge de Ouderdoms- en Invali diteitsverzekering vóór do verkiezingen tot het „Staatsblad" brengt". Na uit de handelingen van 1900 -1901 te hebben aangetoond welke werkwijze de Kamer er vroeger op nahield, gaat de briefschrijver aldus door Thans zegt een oud-minister, de heer Rink, sprekende namens de partij van den heer Borgesiusmeer dan de invali diteits- en ouderdomsverzekering, waar tegen men al weken obstructie maakte krijgt gij tusschen 1 Januari en de verkiezingen niet meer klaar. Iu 1901 werden tusschen 1 Januari en de ver kiezingen behandeldde Militiewet, Landweerwet, afschaffing der schutterij, liefst onder twee" ministers cn dus in twee perioden, de woningwet, de gezond heidswet, de wijziging der lager onderwijswet, het wetsontwerp tot Staatsexploitatie van steenkolen in Limburg. Het is daarom zoo goed hieraan zij het tot vervelens toe te herinne ren, omdat hieruit zoo duidelijk blijkt, dat de ontaarding van het parlementaire stelsl in Nederland niet geleidelijk is gekomen, maar dat, zoolang de liberalen de baas waren en dus de rechterzijde de oppositie vormde, alles goed ging. De verwording [is begonnen onder het ministerie-Kuyper, toen de liberalen de felheid in het parlement brachten en zij is gebleven onder het ministerie- Heemskerk, waaruit blijkt, dat de schuld niet zit bij de regeeringen, die wisselden, maar bij de oppositie die dezelfde bleef. Onderwijzersmeeting Men meldt ons uit Deu Ilaag Zondag had in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen de groote sala.iismeeting vanwege het hoofdbestuur van den Bond van Nederl. onderwijzers plaats. De zaal bleek al spoedig te klein er waren 3500 onderwijzers aanwezig, zoodat ook de zaal Diligentia in liet Voorhout gehuurd werd. In het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen spraken de heeren C. P. van Wesemael uitSneek cn F. L. Ossendorp uit Amsterdam De heer Van Wesemael besprak den toestand ten plattelande, welke zeer treurig is. Spr. bestreed o a. de voorgestelde kin dertoeslag welke z.i. niet wordt begeerd. De heer Van Ossendorp critiseerde de beginselen waarvan de Regeering uitgaat en den kindertoeslag. 8pr. wen- schte een salarisregeling voor allen. Aan het slot der vergadering werd een motie aangenomen waarin door de ver gadering verklaard wordt dat de eerste voorwaarde voor goed volksonderwijs is, een goed gesalarieerde onderwijzers stand. In de motie wordt voorts aange drongen op een spoedige ingrijpende wijziging van art. 26 der wet op het la ger onderwijs, welke dringend gewenscht is en gelijke loonen bij gelijken dienst. Na afloop der vergadering trok men in optocht naar Diligentia waar de heeren Lamers en Van Det hadden ge sproken. In het Lange Voorhout werd de stoet ontbonden onder liet geroep Leve de bond van Ned. onderwijzers. Karei Beyaert Zondagavond trad te Eindhoven in het gebouw van den R.K. Volksbond als spreker voor de vereeniging „Utile Dulci" gevestigd te Woensel de bekende Bel gische redenaar Karei Beyaert op. In een gloedvolle rede, doorkruid met typisch Vlaamschen humor, schetste de Brugge- Welk weder zullen wij hebben? Verwachting tot den tvond van 12 Dec Toenemende tot krachtigen, tijdelijk storm- achtige zuidelijke tot zuidwestelijken wind Betrokken tot zwaarbewolkte lucht Regen- buien. Weinig verandering van temperatuur naar de geschiedenis van den schoolstrijd in België, waarin hij zelf als vurig voor. stander van vrij R. K. onderwijs een werkzaam aandeel had. De spreker oogstte grooten bijval. Goes. Het concert van de Zangverecni ging der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst is vastgesteld op Donderdag 19 December en de generale repetitie op Dinsdag 17 "December a. s. Het concert iler „Symphonic" was ondanks liet slechte weer. gisterenavond goed bezocht en liep, behoudens een kleine fout in Mendelssohn's „Moeresstillc und glückliche Fahrt", uitstekend van stapel. De dames Betsy Uhont (violiste en Sepha Mazzola (pianiste) hebben alle eer van haar welwillende medewerking. De forsche streek en artistieke interpreta tie van de eerste hield gelijken tred mot den malschen aanslag en wannen loon van laatstgenoemde. Vooral „Mélodie da- noise" van den Australischen virtuoos Percy Grainger mocht ons het meest bekoren. Ook het „toetje", dat mej. Dhont ons gaf, Gounod's „Ave Maria" klonk zeer verdienstelijk. De wakkere dirigent, de heer F. X. Maanhardt, mag met voldoening op den avond terugzien. Dinsdagmiddag om 2 uur ging in de Nieuwstraat, ter hoogte van het kuis van notaris Pilaar, het paard van den heer Van der Peijl op hol. De knecht die er op za.t, een zekere Geluk, kwam tusschen kar en paard terecht en werd bewusteloos opgenomen. Twee jongens, die op de kar zaten, kwamen ook leelijk te land. L. v. d. B. viel zijn arm uit het lid en J. M. kreeg een bloedende hoofdwonde. Het paard, dat tot staan was gebracht, had geen letsel en aan de kar werd weinig schade toegebracht. Middelburg Het gaat met het gemeen telijk electrisch bedrijf heter, dan velen en ook het gemeentebestuur hadden ge dacht. Het aantal aangesloten of reeds voor aansluiting opgegeven personen ]»- draagt ongeveer 80, waaronder groote afnemers, lil bespreking voor aansluiting zijn o.a. nog twee kerkgebouwen, n.l. dal van de Gereformeerde gemeente in de Bogardstraat en dat op het Hofplein. Een schaduwzijde van de aansluiting van het electrisch bedrijf zou kuimon ontstaan ten opzichte der gasfabriekmaar ook deze tak van dienst voelt zelfs het gemis van groote afnemers niet zoe erg, omdat hel aantal der kleinere (sinds 1 Januari steeg het aantal muntgasmeters met bijna 200) steeds toeneemt. Wij staan hier tegenwoordig wel in het toeken der drankbestrijding, voor zeker een zéér gelukkig verschijnsel. Nauwelijks is de étalage van de Chr. Nationale geheelonthoudersvereeniging in de Langeviele weg, of in de Lange Delft komt de Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik, met een dergelijke winkel raam étalage. Zonder aan de activiteit van hel bestuur der afdeeling van eerstgenoemde veree niging ook maar iets te kort te doen, kunnen wij niets anders zeggen, dan dat de tweede vereeniging gelukkiger ge weest is in het vinden van een geschikte plaats voor de étalage. De heer G. van Otten, filiaalhouder van Fonger's Hijwielenfabriek, was zoo welwillend voor den tijd van 8 dagen de groote étalageruimte aan deze ver eeniging af te slaan; en vooral 'savonds is liet voor bijna niemand mogelijk te passeeren zonder een kijkje te nemen. En het nemen van zulk een kijkje zal niemand berouwen, omdat er, hoe men ook over de zaak zelve moge denken, hier weer veel te leeren is. Laten wij allereerst wijzen op de wel licht eenigszins vreemde maar toch zoo duidelijk sprekende tentoonstelling van voorwerpen, die voor den prijs van een borrel, dus inplaats van een borrel kunnen worden gebruikt. Men ziet daar brood en andere etenswaren, zeep, hms- houdelijke voorwerpen en kinderspeelgoe- deren, alle zeker veel nuttiger en aan genamer dan een glas alcoholhoudende drank. Een tweede o.i. zéér mooie pro paganda is de afbeelding van den Dom toren van Utrecht, waaronder wordt mede gedeeld, dat in Nederland 75 inillioeii gulden per jaar aan sterken drank wordt besteed, dus 30 millioen rijksdaalders. Deze op elkaar gestapeld zouden een hoogte van 700 Domlorens bereiken. Verder ziet men tal van platen, teksten, statistieken door den Bond of de afdoe- Iingcn verspreidzoo onder andere een statistiek, waaruit blijkt, dat het ledental van den Bond van 1900 tot 1910 steeg van 8000 tot 21600. Onder de platen trof ons vooral cene Duitsche, getiteld „Betaaldag". De moeder en kinderen wachtende op het loon, da de vader zal thuis brengen; deze laatste thuis komende in verregaanden staat van dronkenschap. Wij zullen ons er niet aan wagen te i ■achten flUes op te noemen wat ei Vu is, maar moedigen alleen hen j'ii nog niet deden of den ut is toch niets voor mij", idikic te nemen. Men moet al tiér verstokt alcoholist zijn, als Üiet iets goeds er van mededraagt. liet Sint Nikolaasfeest is Dins< avond 111 Jen ')0Szem van '1° vere '1. (je si. Petruskring" alhier met jLekthe'id gevierd. De groote kin "■fiend bezocht er de kinderen der le I,i sprak ze vriendelijk toe, waarna a Iaardig cadeau ontvingen. Met v ilrirhten en pianomuziek werd de av u'rdcr gezellig doorgebracht. Hel uitgebreid verslag van de zing, gisteren alhier vanwege den Vo bond tegen drankmisbruik door ds. nijver uit Naarden gehouden, ju ons volgend nummer worden oj nomen. Vlissin 1 Prins Hendrik van Prui a pier Dinsdagmorgen per nachtboot Kn»oland aangekomen en heeft met Xnorilduitschen mailtrein. waarin cilonrijluig was geplaatst, zijn reis n Kiel voortgezet. Tot zeeloods is benoemd de loi kweekeling le klasse W. But; tot lot 1,weekeiing le klasse C. Spuij, thans klasse en tot. kweekeling 2e klasse matroos C. Roos. (Z Machinisten. De lioofdmachi J. K. Schonlau wordt 1 Januari gi tacheerd aan boord van het loodstr; [Kirtvaartuig „Coertzen". Aan boord van het lichtschip „Scb wenbank" komt de marine-machinist van Noortwijk. (M. Ct, Argentijnseh vleesch. M in overleg met de heeren De Meij Van Hal, zijn door den heer Linde (soc.-dem.) schriftelijk de volgende vra tot den burgemeester gericht: „Waar ondergeteekende heeft vei men, dat door den heer burgemeei slechts tijdelijk en voorloopig vergunr is verleend voor den invoer en verk van Argentijnseh vleesch in de gemee Gissingen, zou hij gaarne van U in eerstvolgende raadsvergadering vernem ten eersteof er mogelijkheid is, na afloop van den voorloopig toege' uen termijn voor den verkoop van gentijnsch vleesch, deze verkoop vei zal worden verboden of dat de tot he verleende vergunning ook voor het volg zal gelden; ten tweede: is het U hekend. dat d den keurmeester va.n vleesch de verk van Argentijnseh vleesch wordt hem lijkt, en dat deze keurmeester de slag aanraadt, dit vleesch slechts van een paalden agent te betrekken." (VI. Bij de Keersluis liggen thans schillende zware ijzeren gebinten, wc henoodigd zijn voor het montceren do Kanaalbrug, in verband met het rij van de electrische tram over de b en dan verder langs den Prins Hend weg naar het station. Dinsdag is met werkzaamheden op deze brug een a vang gemaakt. (VI. Crt. De loodsleerling M. Deschepper Zeebrugge is als zoodanig overgepla laj den dienst van liet Belgisch loi wezen alhier. (VI. Crt. Tot ingenieur-chef va,n het op februari alhier te openen distri bureau der telegrafie is benoemd de h A- 8. .1. va.n Kesteren, thans ingeni der telegrafie te 's Gravenhage. oorts wordt hier geplaatst de opz Ier 2e klasse der telegraphie G. A. 1 thans te Rotterdam. (VI. Crt. Zit rikzee In de beide laatste maan werden dooi' het Perscomité verspi "urn 1200 Katholieke bladen en t schriften. Voortdurend vermindert het bd bladen, dat door onze parochia: voor dit goede doel - het brengen Katholieke lectuur daar, waar ze n< '"nt wordt beschikbaar gesteld. M ze boete mededeeling tevens als wekking worden opgevat. Men kent adressen waar men gaarne de gele 'laden in ontvangst neemt. Heden overleed een verdienst ingezetene uit onze gemeente, de u G. Bethe, in leven oud-commies-grif aan de secretarie alhier, oud-secret van Kerkwerve, secretaris-ontvanger I "'''gouwe en oud-bestuurslid of bc "Hiilor van onderscheidene corpora! "■a. van liet Begrafenisfonds „Tot j- Algemeen". De overledene I' te den leeftijd van 88 jaar. ]T°?!')Ur9 9e 22-jarige landbouw- oi lil H. alhier had het ongeluk in ""vork te vallen, met het gevolg, ozo hem i„ <jen buik trof Do or 'ge overleed een uur later. Aardenburg. Door den raad is be: ,1 vevband met de aanbesteding Ie Uwe1 tr°ttoii's, eene geldleening g an ad f 7000 bij het Burger-gasthi I, Terneuzen. Maandagavond had all z in bovenkamer van het modo-imi lion,. Vülï ,den hcer Buthler—Klaass brand ('ni'e oorzaak een ])0gin eieen !iÜ,' dat gelukkig spoedig d 'I'd «l i!?11 gestuit kon worden, bracht. W°im" schadc was to< die TT'®9 Alhier is een koewaeh vee op stal moest vast zet

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1912 | | pagina 2