UIT ZEELAND. Besluiten en Benoeming 400ste Staatsloterij De agent leest nu eerst goed zijn contract over en komt tot de ontdekking van zijn verzuim, om daarin ook van de toezending van de naamlijst melding te doen maken. De man zit er dus in. Hem rest niets anderB dan den wissel te honoreeren, voor welks bedrag bij zelf geteekend heeft En als hij dan te laat gaat informeeren, blijkt, dat het groote Parijsche huis een onoogelijk gebouwtje is Een paar personen, voor zoover wij weten, zijn er aldus hier te lande reeds ingeloopeE. Zö zitten met een massa gloeilampjes opge scheept en zullen die, wellicht niet zonder aanmerkelijke schade, van de hand bunnen doen. Men zjj dus gewaarschuwd. Ouderdomsverzekering. De Commissie van Voorbereiding uit de Tweede Kamer voor de invaliditeit» en ouderdomsverzek.-ontwerpen ving Maandag in het Kamergebouw hare vergaderingen, waarin overleg met de Kegeering zou worden gepleegd, aan. In de bijeenkomst was tegenwoordig minister Talma. Naar het „Volk" verneemt heeft minister Talma in de Dinsdag gehouden vergadering der commissie van voorbereiding der inva liditeit» verzekering zich absoluut tegen vrijstelling der laagste loonen verklaard en gezegd, voor een andere regeling, die hetzelfde doel beoogt, geen practische oplossing te weten. Ook voor het overige heeft de minister geen enkele concessie van eenige beteekenis gedaan. Over een voorzitter. Gaarne nemen wij het volgende over uit het Zeeuwsch antirev. orgaan „De Zeeuw". De mededeeling dat jhr. O. v. Nispen tot Sevenaer, het r.-k. Kamerlid voor Nijmegen, zich een eventueele koninklijke benoeming tot president der Tweede Kamer zal laten welgevallen, is over 't algemeen in onze pers in goede aarde gevallen. De heer v. Nispen heeft zijn sporen als leider eener Kamerzitting reeds verdiend. Meermalen heeft hij den hamer met groot talent weten te voeren. Seeds zijn eerste optreden maakte een besten indruk. Het was des avonds na de met terreur en terrorisme ingezette obstructie der socialisten, die lange redevoeringen over niets beduidende onderwerpen hielden en de Kamer op Schapers commando: „de heeren zullen stemmen", een paar dagen hadden opgehouden dat mr. v. Nispen een zitting had te presideeren, waarin hij zijn tact en tegelijk zijn kracht wist te toonen en eerbied afdwong door zijn strenge en vaste leidingmet het geluid van zijn hamer overstemde hij den socialist dien hij buiten de orde wist, en drong hij hem terug tot binnen de perken. Dat viel den socialist tegen; doch Rechts stemde het dankbaar. De schooljongens hadden dezen nieuwen meester geprobeerd, maar het was hun zuur opgebroken. De wetenschap dat jhr. v. Nispen meer dan graaf v. Bylandt zal doortasten, ver zoent dan ook allicht alle man onder ons met het feit dat geen man uit de Chr. protestantsche partijen op den voorzitters- stoel zal plaats nemen. En wij weren bereids alle kwezelarijen van vrijzinnige en en socialistische bladen af, als zou de benoeming van een Roomseh-Katholieben voorzitter begunstiging van „Rome" betee- kenen; gelijk de „Zutfensche Courant" met breed gebaar bezig is ons wijs te maken. Al dat geklaag over „Rome" en Rome heerschappij is aan dien kant niets anders dan een doorzichtige poging om een wigge te drijven in de coalitie. Ook het Borgesi- aansch geteem van de „Zutfensche" met name deze woorden: „Op duizenden kiezers van rechts zal het ook stellig een hoogst onaan- genamen indruk maken, dat de Kamer zal worden gepresideerd door een lid der r.-k. staatspartij. Het is nu een maal zoo. En het zou een dwaasheid zijn het te verbloemener leeft nu een maal in een groot deel van ons volk een afkeer van het katholicisme. En wanneer aan een r.-kath., nog wel met den steun van chr.-hist en anti-rev. Kamerleden, zoo hoog een ambt wordt toevertrouwd, dan zal dat op den duur in den lande, ook onder anti-rev. en chr.-hist. kiezers een verzet uitlokken, dat in 1913 door de kapste sprekers van rechts kwalijk te fnuiken zal wezen; in de toekomst zullen de anti- rev., en vooral de chr.-hist. leiders inzien, dat de nieuwe Kamerpresident hun een groote hinderpaal wezen zal om vele mannen van rechts te behou den in de coalitie" heeft geen andere bedoeling. Men voelt den schrijver van verre al aankomen en wacht zich bereids voor wie met hem zullen komen instemmen. Bovendien heeft de naam Van Nispen onder ons, vooral onder de ouderen, een goeden klank. Wie de staatkundige parlementaire geschiedenis des lands kent, en zich herinnert de principieels, in menig punt antirevolutionaire betoogen en wijze van strijd voeren van de heeren v. Nispen uit de dagen van Groen en van Kappeyne, den steun van den grootvader van O v. Nispen aan Groen van Prinsterer in diens kamp met de Revolutie geboden, zoodat Groen zelfs sprak van „zijn vriend v. Nispen" en de trouw waarmee de vader van O. v. Nispen, in de jaren voor en na de scherpe resolutie, eerst als Kamerlid voor Breda daarna, als opvolger van wijlen zijnvade' voor Nijmegen, naast v. Loon en v. Wasse naer, Keuchenius en Lohman, voor de geestelijke goederen der natie den strijd volhield, die begroet een mogelijke benoe ming van den zoon en kleinzoon met vertrouwenen hij voegt er den wensch aan toe dat deze in den strijd voor recht en waarheid den goeden naam van zijn geslacht moge ophouden, en de traditie der goede kameraadschap van zijn vaderen met de voormannen onzer partij moge voort zetten. Goes. Begrafenis Burggraaff. Onder groote belangstelling had Dinsdag j.l. op de Algemeene Begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer H. Burggraaff, in leven hoofd van de Christelijke School in de Wijngaardstraat. Bij het graf werd gesproken door ds. van der Veen, predikant bij de Gerefor meerde gemeente alhier, door de heeren C. Oranje, voorzitter van het bestuur der school, J. Buijze, eersten onderwijzer der school, Dun, hoofd der Hervormde School in de Nieuwstraat en Van Wijk, voorzitter aid. Zuid-Beveland van de vereenigde chr. onderwijzers en onderwijzeressen. De leerlingen stonden om het graf ge schaard en de baar werd door de onder wijzers der school grafwaarts gedragen De schoonvader van den overledene be dankte mede namens de weduwe voor de laatste eer aan den heer Burggraaff be wezen. Het plan, door B. en W. ontworpen, om langs de woningen aan den Heernisse- weg een trottoir aan te leggen met een rij boomen er langs, is opgegeven moeten wor den, door onwil van eigenaren van 5 wo ningen daarin betrokken. Onkunde en stijf hoofdigheid is de eenige reden dat zulks mislukt. (Z.) De Harmonie „Euphonia" alhier zal haar tweede zomerconcert geven op Vrijdag 26 Juli a.s., des avonds ten 8 ure, in den tuin der sociëteit „V. O. V." Programma: 1. „Bruxelles", Marche F. Andrieu. 2. Ouverture: „Joyeuse", Kólèr Bolk. 3. Walzer a. d. Operette: „Die üeschiedene Frau", Leo Fall. 4. „La Catalane, Fant. Originale, C. Petit. 5. Ouvert.„Bona Fortuna", L. Ganivez. 6. Czardas de l'Opéra, Der Geist der Wojewoden, L. Grossman, (op verzoek.) 7. Carnaval Parisien, Fr Popy. 8. Fant. sur „Tancrède", G. Rossini. 9. Finale. Middelburg Wij maakten vanmorgen kennis met een nuttig toestelletje een „ozonol"-spuit, welke een verfrisschende vloeistof in heele fijne straaltjes door een vertrek blaast en daarmee rook en stof neerslaat en tevens, door de frissche geur, de atmosfeer aangenamer maakt. In het groot zagen wij dergelijke spui ten reeds in ziekenhuizen, restaurants enz. in gebruik, dit was echter een kleiner formaat voor vertrekken van normale afmetingen. Op een spuif met water gevuld zijn slechts 10 druppels van de geurige stof benoodigd, en is verkrijgbaar bij Dhr. D. C. Bouwense Korte Delft, Magazijn van huishoudelijke artikelen alhier. Men zie de advertentie in het nummei van heden. De Broederschap van Notarissen. Nadat gisterenavond het Hoofdbestuur en de leden van de Broederschap van Notarissen officieel door B. en W. onzer gemeente op het raadhuis ontvangen waren en er vervolgens een concert met ontvangst door den Ring Middelburg had plaats gehad, werd hedenmorgen de algemeene vergadering gehouden in de sociëteit St. Joris. De presentielijst telt 150 namen, terwijl ook aanwezig was de heer jhr. M. van den Brandeler, burgemeester van Middelburg. De algemeene voorzitter, de heer Ch. Miseroy uit Amsterdam, heette de aan wezigen welkom en knoopte daar een inleiding aan vast over de Kamers van Toezicht, over welker werking men tevreden kan zijn. Er kleven echter volgens spr ook fouten aan dit instituut, hetgeen hij in den breede aantoonde. De twee voor naamste gebreken zijnlo. het gemis aan bijstand van den beklaagden notaris en 2o. de onaantastbaarheid der Kamerlijke uitspraak. Spr. herinnerde er aan, hoe ook in 1901 te Middelburg vergaderd werd en hoe voor de kwijnende Broederschap door de toen genomen reorganische besluiten de herleving begon. Besloten werd tot het zenden van een telegram aan H. M. de Koningin, waarin liefde en gehechtheid aan Hare Majesteit en Haar Huis wordt uitgesproken en tevens de beste wenschen voor het welzijn van H. M., Z. K. H. de Prins en H. K. H. Prinses Juliana Vervolgens werden de notulen der vorige vergadering goedgekeurd en hierop namens het hoofdbestuur door den algemeenen secrtaris, den heer Hendrik Ubsthein uit Amsterdam, het jaarverslag over 1911 uitgebracht, waaruit blijkt, dat het leden tal met 24 verminderde en met 32 ver meerderde en alzoo 672 bedraagt. De rekening over 1911 bedraagt in ontvang en uitgaaf fll,212,036. Het batig saldo steeg van f34,80 tot f1216. In het verslag wordt herdacht het overleden lid van het hoofdbestuur de heer N. J. Verkoren. De uitkeeringen uit het ondersteunings fonds, die verleden jaar f 175 bedroegen, zijn nu vastgesteld op f225. Voorzien moet worden in vier vacatuies in het hoofdbestuur, ontstaan door het eervol ontslag nemen als notaris van den heer T. Y Kingma Beitjes, door de perio dieke aftreding van de heeren A. Knotten belt en A. C. Roeloffs Valk en door het overlijden van den heer N. J. Verkoren. De dubbeltallen bestonden uit de heeren W. van der Meer te Bergum en J. F. Houwing te GorredijkG. Vlug te Rotter dam en mr. J. P. van den Brink te Alblasserdam H. A. M. Immink teHoutum en mr. H. J. van Heijst te Wijk bij Duurstedemr. G. A. P. Bax en mr. L Eikendal, beiden te 's-Gravenhage. Gekozen werden de heeren Houwing, Vlug, Immink en Bax, die allen de benoeming aannamen. Het aftredend lid de heer A. Knottenbelt werd onder luid applaus tot eere-lid van het hoofdbestuur benoemd. Als plaats voor de eerstvolgende jaar- lijksehe algemeene vergadering werd Am sterdam aangewezen. Vervolgens kwam in behandeling het hoofdpunt der agenda, namelijk de prae adviezen, uitgebracht door de heeren mr. G. Kirberger, advocaat en procureur te Amsterdam en mr. H. M. A. Schadel, notaris te Rotterdam, over de vraag: Welke zijn naar geldend recht de bevoegdheden en verplichtingen van bewindvoerders over nalatenschappen (art. 1066 B. Win hoeverre en op hoedanige wijze is wijziging daarvan gewenscht? Naar aanleiding van deze prae-adviezen waren een aantal vraagstukken en vragen geformuleerd, op welker beantwoording wij in het volgend nummer nader terug komen Na afloop dezer eerste vergadering werd geluncht en des middags een rijtoer gemaakt naar Domburg Hedenavond vereenigen de congressisten zich te Vlissingen in het Grand Hotel aan een gemeenschappelijken maaltijd, waarna de dag mtt muziek en vuurwerk besloten wordt. Vlissingen. De onderzeesche torpedoboot No. III, in aanbouw ®p de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" alhier, wordt Dinsdag 30 dezer te water gelaten. De heer P. Warren Jzn. te Vlissingen is benoemd tot tijdelijk opzichter aan|de betonwerken van den zeedijk teWemeldinge. Aan den matroos-kok bij het Loods wezen A. Valk is op zijn verzoek met ingang van 1 Augustus a s. eervol onfslag uit den loodsdienst verleend (M.C Zierikzee. Het programma voor het tweede zomerconcert in „Parklust" op 25 Juli a.s is als volgt1. Uncle Sammy, March, A. Holzmann. 2. Travail et Progrès, Ouverture, L. Canivez. 3. Poppies, Fantaisie Japonaise, N. Moret. 4. La Somnambule Fantaisie, Jos. Kessels. 5. La Sévillane, Bolero, J. Steenebruggen. 6. Lohengrin, Mélange sur l'opóra de R. Wagner, Jos. Kessels. 7 Walzer nach motiven der Operette der geschiedene ïYau" Leo Tall 8. Le Postillon de Longjumeau, A. Adam. 9 Le Sang gaulois, Marche, Allier. lerseke. Kwamen in de laatste weken verscheidene diefstallen van kippen in onze gemeente voor, waarvan meestal de daders onbekend bleven, thans is men (dank zij 't langdurig onderzoek der politie) er in geslaagd enkele daders op bet spoor te bomen. De kippen welke gestolen zijn, werden aan een Belgischen handelaar verkocht. Een meisje had heden het ongeluk dusdanig in een ijzeren hek te vallen, dat zij zeer erge wonden bekwam. Dadelijk moest geneeskundige hulp worden inge roepen, die direct verleend werd door Dr. J. G. van Klinkenberg alhier. Voor de mosselschippers, die hun brood verdienen met het visschen van mosselzaad op de Zuiderzee om dat hier te verkoopen, is het dit jaar een slecht jaar. Velen van hen moeten weken achtereen werkeloos in de haven blijven liggen, aangezien er niet voldoende bestellingen zijn. Tot penningmeester van den Zuid Bevelandschen Turnbond is benoemd L. K. Kramer alhier. Hansweerd. Het zeilschip „Maria Louise", schipper P. de Meijer, geladen met kolen, is op de Westerscheide omhoog gevaren. De lading is gedeeltelijk gelost in lichtere de „Maria Louise" is met ingebogen huid platen en lekkage hier binnen gebracht om daar expres te worden onderzocht. Schip en lading zijn verzekerd. Dinsdagmorgen is van het in 't Kanaal liggende schip „Pharailde" het 4-jarig kind van schipper Van Schijndel al spelende overboord gevallen en verdronken. Het lijkje is kort daarna opgeviseht. (M. Gt.) Krabbendijke. Dinsdag werd door de Rijks- en Gemeentepolitie alhier aange houden een persoon zich noemende H. H. die bezig was een fiets te repareeren. De man wordt van oplichting verdacht, en bij onderzoek bleek zulks ook waar te zijn, daar hij bij dhr. Krijger te Goes eene fiets had gehuurd op den naam van Jacob Daane met het kennelijk doel om deze te verduisteren. Hij werd per trein naar Goes gebracht en daar in handen der Justitie afgegeven. 's Heerenhoek. Terwijl de manufacturer A Menheere alhier op de hofstede van B. Werri binnen aan het verkoopen was, had B. R. de aardigheid om met de kar manu facturen weg te rijden zoodat eerstgenoemde genoodzaakt was, hem met de fiets te achterhalen. De manufacturer die ver moedde dat de knecht C. P. hem hiertoe had aangehitst en hem hierover aansprak kregen zij zulk een woordentwist dat zjj handgemeen werden. Van een en ander is bij de politie aangifte gedaan. In de Maandag jl. gehouden gemeen teraadsvergadering waren 6 leden tegen woordig, afwezig M. v. d. Meulen met kennisgeving. Na het lezen der notulen en ingekomen stukken, waaronder 3 recla mes hoofdei, omslag werd de begrooting 1912 gewijzigd. Als zetters moeten aftreden M. v. d. Meulen en J. A. Remijn. waar voor door den raad een voordracht werd gemaakt van 4 personen n.l. J. A. Remijn (aftr.) J. Martens, A. de Winter, Jan Westerweele; Van der Meulen verzocht niet meer in aanmerking te komen. Door den voorzitter werd de begrooting voor 1913 aan den raad aangeboden, bevattende in ontvang en uitgaaf op f 11769.24. De vergadering, overgaande in besloten raad, behandelde de reclames hoofdgeld, waarvan na heropening 1 reclame werd gehandhaafd, een van de 10e naar de 9e, en een van de 15e naar de 13e klasse werd teruggebracht. Ingevolge de ciroulaire van den Com- mifgiris der Koningin, werd door den raad den gemeente-Veldwachter vrije genees kundige behandeling verleend, voor bem en zjjn gezin. Biezelinge. Dinsdagmorgen ongeveer twee uur werden de bewoners van ons dorp ge wekt door 't geroep van brand, brand bij Kees Menheere! Spoedig klepte dan ook de brandklok en rukte de brandspuit uit om den brand te blusschen. Het bleek dat een schuur staande achter de herberg van ge noemden E in lichte laaie stond. De familie Menheere lag in diepe rust; dooreen buur man zijn ze na veel moeite gewekt, die daarop het dorp is ingeloopen om daar de menschen wakker te maken en te hulp te roepen De schuur is totaal uit- en afge brand, het huis, de bekende herberg aan den overweg, kort geleden aanmerkelijk vernieuwd en verfraaid, bleef tot op dit oogenblik, dank het stille weer, gelukkig gespaard, Oorzaak onbekend. (Z.) Rilland-Bath. In de Maandag gehouden raadsvergadering werd met algemeene stemmen tot onderwijzeres aan de O. L School te Rilland benoemd mej. T. J. van Pienbroek te Vlissingen. Voorts werd door B. en W. de rekening met de daarbij be boerende bescheiden over 1911 overgelegd Het bleek dat de ontvangsten f 49174.721/s en de uitgaven f 48090.90 bedroegen alzoo een goed slot f 1083 82'/2 De rekening van het burgerlijk armbestuur werd voorloopig vastgesteld in ontvang tot een bedrag van f2003 97 en in uitgaaf van f 1637 82 mits dien met een goed slot van f366.15. Tevens werd de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur aangeboden met een bedrag ven f21080 49 in ontvang en uitgaaf. Op de reclame van de Wed. J. F. Tieleman om vrijstelling wegens het betalen van hoofdelijken omslag werd gunstig beschikt op die van den heer H. Overbeeke om vermindering van zijn annlag volgde evenwel een afwijzende beschikking. (Z.) Kapelle. Een zekere Van S. werkzaam bij den landbouwer N. op den Iersekschen straatweg onder deze gemeente is vanmiddag van een voer hooi gevallen met het treurig gevolg dat de man morsdood was Hoedekenskerke. Vergadering van den raad dezer gemeente op Maandag 22 Juli des namiddags 5'/3 ure in het gemeentehuis. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van het ver handelde in de voorgaande vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Mede deeling wordt gedaan dat boeken en kas van den ontvanger van het burgerlijk armbestuur zijn opgenomen en in orde zijn bevonden. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Vervolgens wordt de gemeentereke ning dienst 1911 den raad aangeboden. In ontvangst tot een bedrag van f24 853.155 in uitgaaf tet een bedrag van f 24 684.866 dus met een goed slot van f168 29. Tot commissie belast met het onderzoek dier rekening worden door den voorzitter benoemd dhrn A. Walraven en J. Louisse. De voorzitter merkt dienaangaande op dat de finantiën der gemeente er niet rooskleurig voorstaan, daar het voorgaand dienstjaar toch sloot met een goe-1 slut van f 534.96, zoodat de finantiën aanmerkelijk ingeteerd zijn. Hij merkt merkt nog op, dat de raadsleden bij de behandeling van de begrooting 1913 zich kunnen voorbereiden op beduidende verhooging van den hoofde lijken omslag, daar hij anders die begrooting niet kan doen sluiten, welke verhooging voor een groot gedeelte zijn oorzaak vindt in de vermindering tot op de helft van de subsidie voor den geneeskundigen dienst door rijk en de provincie en mede door het feit dat in 1913 moet worden begonnen met de aflossing der geldleening voor de bestrating van Kwadeudamme. Echter is deze verhooging in geen geval te danken aan de totstandkoming der waterleiding, zooals hij reeds had hooren beweren. De finantieele zijde der exploitatie van de waterleiding heeft hier niet den minsten invloed op gehad, het is hem een behoefte hier even, zij het ook terloops op te wijzen. Daarop wordt de rekening van het Burgerlijk Armbestunr dienst 1911 met algemeene stemmen goedgekeurd in ontvang tot een bedrag van f 6075.455 en uitgaaf tot een bedrag van f 4022.50 mitsdien met een goed slot van f 2052 95s. Dhr. M G. Verbeek, A. Walraven en J. Louisse ont houden zich als leden van het armbestuur van stemming. Aan de orde is het opmak- van een voordracht voor het college zetters voor 's rijks directe belaatin» noodig wegens periodieke aftreding vat, heeren M. G. Verbeek en W. C. Groenewi op 1 Januari 1913. Door B. en W. worden aanbevolen jtfl vacature Verbeek lo. dhr. M. G. Verbeek 2 dhr. L. Peeter en in do vacature Groene» lo dhr. W. C. Groenewege 2o. dhr. J d. Linde. Tot stemming overgaande worit; door den voorzitter als etemopnemers au" gewezen dhrn. A. Walraven en J. Jaspa,, Na opening der stembiljetten blijkt datj. beide aft redenden wederom opnieuw zulle, worden aanbevolen, zijnde op dhr M. Verbeek 7 stemmen uitgebracht, terwijl;, de vacatature Groenewege deze 6 stemmv' op zich vereenigd ziet, terwijl 1 biljet i blanco is ingeleverd. Vervolgen wordsni,, acclamatie benoemd de kiezers die event®! als lid van de stembureaux kunnen nemen te weten voor district I dhrn. J. Belsen, J. Allemekinders en M. G. Jr. en voor stemdistrict II dhrn. 0. Goe®, A. Buteijn, J. Raas, C. Remijn en J, f Depondt, allen tot 15 Mei 1913 Bij d, gewone rondvraag door den voorzitter» wethouder Verbeek dat de waterafvoer! de Kaaistraat niet voldoende is, hetgeti zijn oorzaak vindt in het leggen waterleidingbuizen aldaar. De voorzitte: merkt op dat reeds door B. en W. de directie der waterleiding was aangeschreven toestand aldaar te verbeteren, hetgei Vrijdag jl. was geschied. Wethouder Verbeet antwoordt dat dan dit werk niet r is geschiedt, hij blijft den waterafvoer aldn; onvoldoende vinden Wethouder Groenen sluit zich hierbij aan, doch geeft in ortt weging voorloopig hierin te berustenra wege de directie der waterleiding i later toch nog verschillende straatgedi moeten worden verlegd en verbeterd, b kan dan in eens worden afgewerkt wordt goedgekeurd. Dhr. A. den zegt dat de „Achterwegen" worden vernieii doordat daarin meermalen wordt gegravei voor het zoeken naar wormen om te visschet, hij verzoekt den voorzitter maatregelen li nemen, dit te beletten, hetgeen deze laatste toezegt, waarna de vergadering word: gesloten. Dil De Boterwet. Door een groot aantal handelaren ii boter uit verschillende deelen van Zeelui is eenigen tijd geleden aan den van handel enz. een verzoek bevorderen, dat zij meer gevrijwaard »]i tegen de nadeelige gevolgen van art. 2 Is Boterwet en het daarheen te voeren, dr' niet de handelaar, doch de gestraft wordt. Thans is door den minister dat bij de toepassing van artikel 2 ds Boterwet van onbillijkheid niets is aaDgezien door de ambtenaren, dietoeziebt houden op de naleving der wet, rekening gehouden met de vraag of if betrokken persoon kan geacht worde» It goeder trouw te zijn geweestterwijl bon» dien de voorgestelde maatregel op practise!» gronden onuitvoerbaar is. In de dijkraadsvergadering van da calamiteuzen Su annapolder werd 1 deld en voorloopig vastgesteld de rek van dien polder dienst 1911/12, Deori vangsten hebben bedragen f 3626 65 en de uitgaven f 21.415 90, zoodat ineer is ui gegeven dan ontvangen f 17.789 26 1» -r» I C 11 Qlk tekort is bijgedragen door het Rijk til-** en door de Provincie f 5969, saiueu f 17.9C' en bedraagt het goed slot f117 75. Voor kosten van zeewering en oever- verdediging is uitgegeven f 19 696 51, waar onder een bedrag van f 16 SOö.O^/g voor herstel der stormschade van September 1911. „M. Ct. Benoemd is tot distóctsschoolopzw9 te Goes de heer K. Brants te Rotten1* tot burgemeester van Cadzand de I. Erasmus en tot burgemeester if Noordgouwc de heer L. II. P. w* huijs. Philippine. Bij Kon. besluit is iugdf* k'en het Kon. besluit van 27 Juut waarbij aan dr. A. Reunis tot wed'* zegging vergunning .is verleend lol uitoefenen der geneeskunst in harent lieelen omvangin de tot de Hoek behoorende Kleine Stelle en lste kl., 2de lijst. Trekking 23 I» f 2000 8059 f1500: 7673 f10008928 f 400: 14275 f 200: 13728 f 100 3432 4824 16638 17846 I 20: 859 921 952 991 fi|} 4766 4770 5823 5830 t 6171 6173 9747 9860 L 12392 15965 15987 lste kl., 3de lijst. Trekking 24 ':i f20000 6996 f 15002232 f 1000: 578 10365 10639 f 400: 3196 6190 f 200: 642 5201 6737 1 100: 3866 14176 17103 1W» f 20848 861 6061 6157 6177 6251 6262 ffl#L 6990 9855 9869 12368 15996 15999

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1912 | | pagina 2