DE OORLOG tusschen Italië en Turkije. In de laatste gemeenteraadszitting is er besloten een proces in te spannen tegen de „Agence Maritime", die in een loods, welke zij van de stad gehuurd heeft, de Duitsche werklieden heeft gehuisvest. Het voorstel om voor de stakers een som van 10.000 francs uit te trekken, werd met 21 tegen 11 stemmen verworpen. De katholieken en liberalen stemden tegen. De staking in de kolenmijnen van Hene gouwen duurt nog altijd voort. Vooral te Ressaix is de toestand ernstig De burge meesters van Ressaix en Péronnes hebben in hun gemeenten alle samenscholingen op straat van meer dan vijf personen verboden. De staking in de haven van Gent duurt nog altijd voort De pogingen om tot een overeenstemming te komen, zijn tot dusver mislukt. 1 K 1 It II I.I li. Ongeloofeljjk en toch waar. Flachon, het dierlijk moDster, dat wegens onnoembare misdaden op zedelijk gebied was veroordeeld en nauwelijks de helft van zjjn gevangenisstraftijd heeft uitgezeten, is op vrije voeten gesteld om gezondheids redenen. Als men weet, dat zoowel de minister van Justitie, die tot deze invrij heidstelling bevel gaf als het vieze persoontje dat daarvan profiteert, tot deVrijmetselaars- loge behoort en de Loge in het ongelukkige Frankrijk de lakens uitdeelt, dan begrijpt men de rest wel. Brisson. Van den onlangs overleden oud-Minister en Kamerpresident Brisson geeft de Parijzer correspondent van „De Tijd" de volgende rake schets: Br.'. Brisson sproot uit een dier ver bintenissen, waaraan een katholiek niet zonder sidderen kan denken hij was de kleinzoon van een huwelijk, gesloten tus- schen een monnik, die zijn pij over de heg wierp en een non, die in een oogenblik van moedwil haar geloften had verwisseld voor verzekeringen van aardsche liefde. Zelfs woonde hij langen tijd in een huis, dat tijdens een der vele revolutiën, die Frankrijk teisterden, aan de Kerk was ontroofd. Aanhanger van een enghartige politiek zonder ideaal, was hij een der vele strevers, die spoedig arrivisten werden, dank zij hun plooibaarheid, de slimme kuiperijen van hun koel berekende eer zucht, het aanknoopen van slechte vriend schappen en de volledige verbroedering met de geheime genootschappen, die in Frankrijk wetboek en banrecht houden. Hij werd Kamerlid, meer dan eens minister partijleider, voorzitter in het Bourbon-paleis, hij werd al wat hij wilde sedert hij de Dreyl'uszaak zoo handig tegen de Kerk had weten te exploiteerenen als verderfe lijke oorblazer optrad van Waldeck Rousseau Combes, Briand en al de Kerkvervolgers van beroep, die zoo sluw de breuk met Rome voorbereidden, de Congregaties in hun toevluchtsoorden van gebed en studie aantastten, het christelijk onderwijs ruïneer den en den maliënkolder der Scheidingswet smeedden om de Fransche Kerk dood te drukken. Slechts een verdriet heeft zijn onbevre digde eerzucht als een geeselslag gevoeld. Het presidentschap der Republiek zou zijn carrière bekroond hebben, hij loerde erop, hij smachtte naar de opperste voldoening van een Franschen politicus-vrijmetselaar, maar toen hij meende dat het glorierijke uur zou slaan, aanvaardde Grévy voor de tweede maal het presidentschap Over die teleurstelling is Brisson altijd ontroostbaar gebleven. De a u t o-b a n d i e t e n. Het drama van de Parijsche auto-bandieten is, zooals men reeds weet, Woensdagmorgen met een droevig bedrijf vergroot, n.l. den moord moord op den bekenden onderchef van den Parjjschen veiligheidsdienst Jouin, door den beruchten auto-boef Bonnot. Ofschoon in de laatste dagen weinig of geen bijzonderheden over de actie der politie gemeld werden en men reeds ging gelooven, dat alle werk der politie om de voornaamste auto-bandieten op te sporen, nutteloos was, had de Parijsche politie toch haar onderzoek met den meesten ijver voortgezet. Jouin had dezer dagen vernomen dat er in Ivry twee gebroeders Gaury woonden, anarchisten van het zuiverste water, die ongetwijfeld meer wisten van den aanslag in de rue Ordener. Woensdag morgen trok Jouin er met den hoofdinspec teur Colmar op uit om de twee anarchisten te arresteeren. Dit ging zonder veel moeite; de gebroeders Gaury waren zeer vriendelijk en boden zelf aan om te helpen bij de huiszoeking. Daarvoor bedankten de politie mannen natuurlijk en gingen naar de eerste verlieping Zonder eenig vermoeden, dat er nog meer personen in huis waren, opende Jouin de deur van een der kamers Plots zagen zij den beruchten Bonnot voor zich staan met een revolver in de handvoor zij een stap nader konden doen, loste de bandiet ver scheidene schoten. Beide politiebeambten werden doodelijk getroffen: Jouin overleed enkele oogenblikken na dit drama terwijl Colmar met een kogel in de long in zorg- wekkenden toestand naar het gasthuis werd overgebracht. Beneden waar meerdere politieagenten op wacht stonden had men niets gehoord en zoodoende kon Bonnot langs een klein raampje ontvlochten, overal bloedsporen achterlatend. De prefect van politie, een groot aantal inspecteurs en agenten werden toen in Ivry saamgetrokken om Bonnot op te zoeken. De laatste berichten omtrent den ge wonden inspecteur Colmar luiden, dat hij wel een vrij onrustigen nacht heeft door gebracht, doch de toestand overigens meer bevredigend was. Hij weet nog steeds niets van den dood van Jouin af. 13 ar O A MI». Staking aan de „Olympi c". Toen Woensdagmiddag het stoomschip de „Olympic" van de White Starlijn te Sout hampton gereed lag om naar Amerika te vertrekken, gingen plotseling alle stokers van boord, voorgevende, dat het aantal reddingsloepen ontoereikend was en zij deels onbetrouwbaar waren De vertegen woordiger van de White Star lijn en andere personen poogden de mannen vergeefs te overtuigen, dat hun wantrouwon ongewet tigd was. Zij hielden een bijeenkomst aan de kade en besloten niet terug te keeren. De Olympic was daardoor genoopt te blijven liggen, totdat de 300 benoodigde nieuwe stokers gevonden konden worden Slechts een 20-tal vrijwilligers hebben tot dusverre hun diensten aangeboden, zoodat de Olym pic vanavond nog niet vertrokken was De passagiers bleven echter op het schip, omdat de vertegenwoordiger dor White Star-lijn verklaarde, dat hij de noodige stokers zou kunnen aanmonsteren, waarop de Olympic onmiddelijk zou vertrekken. De White Star is er tot nu toe niet in kunnen slagen genoeg stokers te vinden. DCITSCHEANO Valsche begrippen van eer Onlangs weigerde een officier van gezond heid wegens godsdienstige redenen te duelleeren met een officier die voorgaf door hem beleedigd te zijn. Kr volgde een proces en de officier van gezondheid werd door den burgerlijken rechter in 't gelijk gesteld. Kort daarna werd de officier van ge zondheid bij kabinetorder van den kociDg van Pruisen aangemaand zijn ontslag te nemen. Deze zaak kwam Woensdagavond in den Rijksdag te sprake. De Centrums afgevaardigde Erzbtrger kritiseerde in scherpe bewoordingen de kabinetsorder betreffende het geval Sandeth (zoo heet de officier van gezondheid). Daarop betrad de minister van oorlog, Von Heeringen, het spreekgestoelte en antwoordde: De afgevaardigde Erzberger heeft de keizerlijke kabinetsorder over het geval-Sandeth een smaad voor het Duitsche volk genoemd. Heeren, die om godsdien stige redenen niet duelleeren willen, zijn niet waard officier te worden. Deze per sonen passen volstrekt niet in de bestaande toestanden. Na deze woorden van den minister van oorlog ontstond er in het centrum en aan de linkerzijde een storm van verontwaar diging, die minutenlang duurde en die het den minister onmogelijk maakte verder te spreken. Daarna nam de liberale afge vaardigde Paasche het woord, die begon met den minister er op te wijzen, dat hij uit de ontvangst, die zijn verklaring ge vonden had, kon opmaken, hoe weinig zij in overeenstemming was met de gevoelens van het Duitsche volk. Fliuk zoo Donderdagavond heeft de leider Spahn van het Centrum in den Rijksdag een krachtig protest voorgelezen tegen de woorden van minister Von Heeringen en het Katholieke Hoofdorgaan, de „Germania" schreef gisteren: Een man, die een dergelijk beginsel in den Duitschen Rijksdag verkondigen kan, heeft aan het hoofd van ons legerbestuur niets meer te maken. Een dergelijk spotten met de wet is een revolutionaire daad van de gevaarlijkste soort. De centrumpartij zou al haar godsdienstige beginselen ver loochenen en haar rechtsgevoel volkomen terzijde stellen, als zij nog met een minister te doen wilde hebben, die dergelijke op vattingen verkondigt. I T A 1 I E. Brand in het Vaticaan. Uit Rome wordt aan de „Croix" gemeld Eergisterennacht omstreeks 2 uur ont dekte een Zwitser, die de nachtwake had in het Vaticaan, een begin van brand in een hoek van een galerij op de derde étalage. Oogenblikkelijk maakte hij alarm, waarop de brandweer van het Vaticaan toeijlde en het vuur met een blusch-apparaat doofde. Op het Lago di Como heeft Woensdag een droevig ongeluk plaats gehad. Graaf Schwerin en zijn eehtgenoote, die sedert eenige weken in Bellagio op hun huwelijksreis verblijf hielden, hadden een beottochtje op het meer ondernomen, toen eensklaps een hevige storm kwam opzetten. Toen deze tot bedaren was gekomen, was de boot van giaaf Schwerin niet meer te zien. Na lang zoeken werd het vaartuig bij Varenna drijvende gevonden, zoodat het zeker is, dat de graaf en zijn vrouw jam merlik zijn verdronken. Hun lijken zijn tot nu toe niet gevonden. SPANJE. De Bioscoop. Door een klein ongeval met het cinematografisch toestel maakte zich Dinsdag in een bioscoop theater te Barcelona van de toeschouwers een hevige paniek meester. Onder het geroep van „brand! brand!" stormden ze naar de uitgangen. Vele vrouwen en kinderen raakten onder den voet. Elf personen werden gevaarlijk gewond, terwijl een vijftigtal minder ernstige kwetsuren be kwamen. De Dardanellen-kwestie. De correspondent van de „Frankf. Ztg." te Constantinopel weet te melden, dat de wederopenstelling der Dardanellen nog zeer twijfelachtig schijnt te zijn. De „Yeni Gazette" toch, deelt de cor respondent mede, een blad, dat een zeker officieus tintje heeft, schrijft: „Het ant woord op het Russische voorstel wordt heden in overweging genomen. Het zal wel in dezen zin gesteld zijn, n 1. dat de tegenwoordige toestand door factoren, bui ten den wil en den invloed van Turkije om, in het leven is geroepen. De uit schakeling dezei factoren is vooreerst noodzakelijk. Men zou mogen hopen, dat van Russische zijde worde ingezien, dat de beslissing of de zeeëngten geopend kunnen worden of niet, niet aan Turkije staat, maar van den loop der gebeurtenissen afhangt". Enver bei. Ook het Turksche ministerie van oorlog verklaart het bericht van de Agencia Stefani uit Caïro, dat Enver bei aan de gevolgen van een wond gestorven is, voor onjuist. Het ministerie had een, den 21sten dezer gedateerd telegram van Enver bei uit het kamp bij Derna ontvangen, waarin stond, dat zjjn wond, die hij reeds 4 maanden geleden had opgeloopen, binnen 2 dagen gtnezen was geweest. SIHHENLANDt Kardinaal Van Rossum. De Romeinsche correspondent van „De Tijd" meldt: Vrijdag j.l. heeft kardinaal Van Rossum, vergezeld door den hoogw. pater generaal Murray, den plechtigen intocht gedaan in den Dom van Amalfi, waar Z.Em. werd ingehaald door Mgr. den Aartsbisschop, het metropolitaan kapittel, de geestelijkheid en het volk. Ue Dom was electrisch verlicht. Na bet Te Deum hieid Z.Em. een feestelijke toespraak en verleende hij den pauselijken zegen. Het bezoek van H M de Koningin en Z K. H den Prins der Nederlanden te Parijs. Volgetis de „Gazette de Hollande" is het programma van het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden in hoofdzaak als volgt samen gesteld Zaterdag 1 Juni: Vertrek van Het Loo omstreeks 8 uur. Aankomst te Parijs, via Luik, omstreeks 5 uur. Bezoek aan president Fallières op het Elysée. Ontvangst van het corps diploma tique. Gala-diner op het Elysée. Gala voorstelling in de Opera. Zondag 2 Juni: In den voormiddag godsdienstoefening in de Oratoire-kerk. Receptie op het Stadhuis. Déjeuner in de Nederlandsehe Legatie. Rijtoer in het Bois de Boulogne. Galadiner in het Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Maandag 3 Juni: Bezoek aan het paleis te Versailles. Revue der troepen in het kamp bij Satory, Déjeuner in het paleis te Versailles. Terug naar Parijs. Vertrek van Parijs te 4 uur. Aankomst te Brussel te 8 uur, waar Z. M. de Koning der Belgen H. M. zal komen begroeten. Aankomst op Het Loo te 11 uur. Men zal trachten aan de feesten een minder plechtstatig en meer vertrouwelijk karakter te geven. De versieringen zullen hoofdzakelijk bestaan in eene versiering van bloemen met een ondergrond van vlaggen. Het feestprogram is der Koningin ter goedkeuring aangeboden. Het Bouwwetje. De Eerste Kamer nam Donderdag het Bouwwetje aan met 27 tegen 16 stemmen, rechts tegen links. De Armenwet. In diezelfde vergadering der Eerste Kamer werd het wetsontwerp tot wijziging der Armenwet zonder stemming goed gekeurd. Woensdag had te Bergen-op-Zoom de opening piaat3 van de groentenveiling, welke plechtigheid werd verricht door den burgemeester in tegenwoordigheid van zeer vele belangstellenden, w. o. kooplieden uit verschillende streken des land. De eerste veiling van groenten, die daarop volgde, had een gunstig verloopde prijzen der groenten, vooral van de asperges, waren hoog en bedroegen le kwaliteit 5456 cent, 2e kw. 3336 cent per K.G. Dagelijks des namiddags 4 uur hebben de veilingen plaats. De broeders van Sint Johannes de Deo te Haarlem. Het was Donderdag 25 jaar geleden dat deze barmhartige broeders zich te Haarlem vestigden, eerst in een be scheiden woning, later in het gesticht aan de Maerten-Vah Heemskerklaan. Dit ge bouw, uit het oogpunt van ziekeuinrichting een modelbuis, was nu prachtig versierd. In de kapel droeg 's morgens kannunik Bosman, rector van het huis, eene plechtige H. Mis op, voorafgegaan door den „Veni Creator". Na afloop van de H. Mis werd ontvangst gehouden, waarbij verschenen de commissa ris van de Koningin in Noord-Holland.de burgemeester van Haarlem, tal van raads leden en andere autoriteiten. Namens tal van ingezetenen bood mr. Thijssen een atoff'elijk huldeblijk aan, waardoor bet ge sticht uitgebreid kan worden Te half drie droeg mgr. Callier, bisschop van Haarlem, een pontificaal lof op, waarbij ook de commissaris van de Koningin te geuwoordig was. Pater Simplieius van Breda uit bet Franciskauerkloostei te Woerden hield eene treffende feestpredikatie. Oud Papier. Het liefdewerk „Oud Papier" verzond zijn jaarverslag over 1911 Daaruit blijkt, dat te Amsterdam uit alle oorden van ons land 951,473 K G. papier is ontvangen, zijnde 195,832 K.G. meer dan in 1910. Bovendien werd te Haailem, 's Gravenhage, Gouda, Doesburg, Rotterdam en Tilburg nog zulk een hoeveelheid oul papier verwerkt en verhandeld, dat het gezamen lijke volume bedroeg 1,561,640 K.G. Aan werkloon werd f 16,795,21 uitgekeerd, voor Z. H. den Paus werd f 150Ü afgezonderd en voorts verkregen de St. Hubertus ver eei-iging te Amsterdam f 100, de St. Magdalena-vereeniging te Rotterdam f 100, de St. Anna-vereeniging te Utrecht f 100, de St. Anna stichting te 's Gravenhage f 200, de Ver. R. K. Herstellingsoord voor long lijders en zieke kinderen f 100, het R. K Blinden-instituut te Grave f 150, het R. K. Instituut voor Doofstommen te St. Michiels gestel f 150, de Federatie van diocesane vereenigingen tot bescherming van meisjes in Nederland f 100 het R. K. Idioteogesticht te Udenhout f 100 idem Kinderbescherming te Harreveld f 200 idem te Breda r ICO, idem te Venlo f 100, idem te Tilburg f 100 en het St. Josephs-gesticht voor verwaar loosde kinderen te Haarlem f 100. Deze verdeeling geschiedde in overleg met den beschermheer van het liefdewerk Mgr. Callier. In 1911 werden 14 nieuwe afdeelingen gesticht, zoodat het aaDtal tot 113 is gestegen. In het verslag wordt het werk van ieder dezer afdeelingen uitvoerig omschreven. Het meeste papier werd inge zameld te Amsterdam, 273.948 KG., Rotterdam 234.624 KG Haarlem 131.275 KG., en 's Gravenhage 100.258 De centrale werkplaats te Amsterdam wordt in den loop van dit jaar overgeplaatst naar het perceel Bloemgracht 67het secretariaat van het hoofdbestuur blijft gevestigd bij den heer Bern. Schaapveld, Leliegracht 56. Zooats de lezer weet is het Liefdewerk „Oud Papier" ook te Goes onder handen genomen en gaat daar uitstekend. Het ijverige comité dat zich met het ophalen van het oude papier belast, zou gaarne zien dat ook buiten Goes, door de R. K. dorpen in Zuid Beveland aan dat werk werd deelgenomen. De secretaris der K. S. A. te Goes, de heer L. B. Mudde verschaft gaarne alle inlichtingen. Oostburg. Wij ontvingen het verslag over 1911 van de ambachtschool voor Oostburg en Omstreken. Het vangt aan met een „In Memoriaal" voor Mr. P. Hennequin, beschermheer der school. Met voldoening kan op 1911 worden teruggezien, Het financiëele resultaat der exploitatie stemt tot tevredenheid. Het nadeelig saldo over 1911 was slechts f 123.10i/2, tegen fC66.12V3 in 1910. Dank wordt gebracht aan de hooge regeering, het bestuur van Zeeland en den inspecteur van het Middelbaar Onderwijs. In 1911 werd eene gift van f 100 ont vangen. Op 31 Dec. 1911 bedroeg het aantal leerlingen 62 en dat van de avondteeken- school 34. De tentoonstelling in 1911 ondervond grootte belangstelling Het aantal bezoekers beliep ruim vier duizend. Aan 19 leerlingen werd een diploma uitgereikt. Alle werkstukken in 1911 vervaardig werden uitgevoerd naar België, om de vaklui uit onze streek geen nadeel aan te doen. In 1911 werd een tweede leeraar in timmeren en vakteekenen benoemd. Met leedwezen vermeldt het bestuur, dat twee leerlingen der scheol ontvielen door den dood, n 1. A. J. v. d. Putte te St. Kruis en R. J olivet te Aai den burg. In 1911 ontstond in het bestuur eene vacature door het overlijden van dhr. A. van Male te Schoondijke, die weri aan gevuld door de benoeming van J. de Branwer te Schoondijke. De indeeling der leerlingen over de vakken op 31 Dec. 1911 was: 22 voor timmeren, 24 voor smeden en 16 voor schilderen. Hiervan kwamen 9 uit Aardenburg, 10 uit Breskens, 2 uit Biervliet, 1 uit Cadzand, 1 uit Groede, 17 uit Oostburg, 3 uit Sluis, 3 uit St. Kruis, 7 uit Schoondijke, 1 uit Waterlandkerkje, 1 uit IJzendijke en 7 uit Zuidzande. Er waren 4 leerling, de 18 jaren. Het gedrag der leerlingen wi er werd met ijver gewerkt. Er werd ongeveer 6 weken gegeven. De school kreeg een kist loodprodJ van de firma Greve te Utrecht, eeiJ lectie wandtegels van de firma Ds te Rotterdam en eenige monsters sé doek van Thomaes en Struyck te Rotte, De bijdragen van Rijk, Geiheetfe, Nut bleven hetzelfde. De gemeente Biervliet verleende het eerst eene subsidie ad f 25. Aan de gemeente Oostburg w 1911 f1500 overgestort als 3e der gesloten hypothecaire geldlei De leening bedroeg in Dec. 19j' na atkortingen f20064.60. Op 31 Dec. 1911 waren er en 16 donateurs, tegen 100 leaeofi donateurs in 1910. In 1911 ontving men f 6000 van het rijk, f 1562,5 van de prou f400 van Oostburg, f760 van andere meenten en 220 van andere collegier schoolgelden werd ontvangen aan contribution f 406. De verbtj bracht f 279 op de verkochte werksti f 261,05. Er werd voor f 503,41 nieuwe mid leien aangeschaft en voor f l] aan materialen. De exploitatie-begrootingen voor bedraagt in ontvangsten f 12000 gl uitgaven f 12000. Op 31 Dec. 1911 namen 34 lee deel aan het avond-teekenonderwijr onder 8 oud-leerlingen der scheol Het rijk verleende hiervoor eenessr-A van 600, de provincie f 150 meenten f 250 Aan genoemde uj teekenschool waren vier leerkrachten bonden. De teekenschool was 2 cursussen. Van de leerlingen der teekenschoo' kwamen er 4 uit Aardeni 3 uit Breskens, 2 uit Groede, 1 uit Nieuwvliet, 13 uit Oost! 2 uit Retranchement, 3 uit Schoont 2 uit IJzendijke en S uit Zuidzande. Het schoolgeld bedroeg f 10 pet jaar. Deze schoolgelden brachten in! op 171.25. Aan salarissen voor onderwijzend personeel werd bet f 403.59. De begrooting der avo bedraagt voor 1912 f 1200. Ossenisse. Op Zondag 23 Juni a.i. alhier een rijwielfeest plaats halve verschillende wedstrijden zal dtil ook een verloting verbonden zijn, Kortgene. Het Telefoonkantoor alïj aangesloten met het Duitsche verkeer. St. Jansteen. Woensdagmiddagg» de landbouwer O. L. Bolssans Denkende in de frissche lucht eenigi betering te vinden, ging de man naar zakte ineen en was een ljjk. De ut tenis van het gezin was groot. Clinge. Op de Dinsdag 24 ApiJ houden jaar- en veemarkt was de au van vee klein. De prijzen vielen tw als volgt Voor het grootste getal paarden F, Voor het schoonste werkpaard le prijs F. Smet. Voor het schoonste!) paard le prijs L. Meersehaert, 21 Aug. v. Acker Voor het grootste hoornvee F. Smet. Voor de schooceli le prijs H. Vergauwen te St. J«» 2e prijs F. v. Strijdonck, Kapel! Voor het vetste stuk vee F. Smet. het grootste gelal varkens Ch. M«ei werd geen handel gedreven. Als e: bijzondere maatregelen genomen is men van onze jaarmarkt het wachten. In eene algemeene vergadering L. de Cock tot bestuurslid de Boerenleenbank alhier. Donderdag ontving de wei het treurige bericht, dat haar kostwinner op eene noodlottige »V Zwijndrecht (België) om het lezen'' komen. Koewacht. Woensdag n.m. om brak door een onbekende oorzaak uit in het landbouwersschuurtje d. Velde op den Ouden MoIbd. er spoedig hulp kwam opdage" de varkens gered worden. In een stond het geheele schuurtje in 1'® en was aan blusschen geen denk® vereenigde krachten kon men dn zende huisjes, alsmede de schuur landbouwer J. Herman red' schuurtje, dat tot aan den grond al is verzekerd bij de Vereenigd® M te Gent. Sinte Kruis. Dure landpri Eene partij land van pl.m. werd dezer dagen verkocht te door notaris Mijs. Men besteel prijzen. Met alle onkosten zal komen op f 940 per gemet. Waterlandkerkje. Laatst t[0L* zinsnede in het weekblad van omtrent eene verkooping 'a0 Biervliet. De zin luidde„De niet door terwille van de Wij hebben daarover En dezer dagen kwam eer mij. We gingen samen naar he zijnde steedje van P. in het ha Toen we eenigen tjjd in de eigenaar P.„Kjjk je km» je wilt, ik verkoop aan geen Vilt! Dat is toch nog al sterk Is dat geen antithese Volgens ons zeer zuiver f Zeer zeker zal ook he Vorsterman deze gebeurtl vermelden of zou het weer zwijge Boschkapelle De hoog school Zijn weer gedurendj voor een groot deel onl wieden zelfs kinderen va jaar trekken mede naar verlokt als de ouders zijn verdiensten van hun kroo: temin een treurige toesta: Ken' van onze drie wi< op uit met eene kooi van Donderdagmorgen landbouwers bijeen in lokaal ter bespreking va: het zandrijden ter oph nieuwe kerkhof. Aanstaanden Maandag begonnen Kijkuit. Deze week is Middelburg weer over gewj van het spoorwegongeluk Wij vernemen, dat latigbeid van het stati s gebleken integendei sein op „veilig" zette, gekeken, of alles in ord Het fluiten der omver tief is tot op Stekene ge, Kans op redding van grooter zijn geweest, al betere verlichting ter p en men niet had gevre zou springen, waarom m niet te dicht bij de mac Terneuzen. „Het Vol staking Woensdagavon voorwaaide dat een co deling zal optreden Huizinga aan het hoofd, alle cargadoors onderha gen werklieden zullen tei bij de cargadoors gee: Tholen. Tot lid en gezondheidscommissie, alhier heeft is benoemd burgh alhier. De burgemeester van jhr. C. A. van Citterd voornemens was zijn onl tegen 1 September he| naar men aan de „Z. Juli a. s. aangevraagd. De Rijkskustlichtwaï Schouwen K de plaatst naar Hoek van Volgens opgaven Gezondheidsraad werdel 17 tot en met 23 A] geconstateerd 5 gevallef ziekte en wel van rof Goes, Krabbendijke, gevallen te Sluis. Donderdag werd de oordMoerdijk ge p verbinding tusschen I Holland voor fietsers Onder de autoriteiten merkten wij ook op d< Rijks Waterstaat te Dordrecht. I 191 Dc Vrijzinnige kien voormalig 4e district eene vergadering te We willen twiae pu verslag en vergaderd 1. De financiën bloeiemien toestand. 2, Van de bestuur! 'lal maatregelen zullJ "in le zorgen, dat I voor 1913 zoo inog» tigden van vrijzinnig opgenomen worden. Uit het voorgaande schen reeds ferm aa de zaak 1913 goed Zon dit noodig zijn Volgens het Wieek"' wel. Het. schrijft in z'n ..„Elke verkiezing zijn er twee verkies provinciale Slaton ep Kamer. Ilie voor de Prov. inspanning eischen. ben oen groote(?) district Sluis. Zij he {>P te komen om z» uitslagmaar de 1 weede Kamer is keker). Dan is het i kiesdistrict Oostburg] ren Neuzen, Zaamsl dorpe en Sas van C de Vrijzinnigen nu heid (neen, heelemd minderheid daar d v an de meerderhei gewoon groote ini tere homogieniti worden aangevuld.' Ze zien het dus.. De heeren begin! Ze bektennen ze ten ge wo on gror moeten doen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1912 | | pagina 6