■i i 4 kerknieuws] o n o e r w ij s. 399ste Staatsloterij. Laatste Berichte van helast 4. Mededeeling van de rekening der Afdeeling over 1911. 5. Mededeeling van de rekening der Provinciale subsidie over 1911. 6 Mededeeling van de rekening der Rijkssubsidie over 1911. 7 Benoeming van een lid der commissie voor het nazien der rekening over 1911, wegens aftreding van den heer P. Lindenberg Cz., die niet herkiesbaar is, (de heeren W. Dekker en F. van Hoorn treden achtereenvolgens af in 1912 en 1913). 8. Benoeming van 3 bestuursleden, wegens periodieke aftreding op 31 December 1911 van de heeren H. J. Dorst, M. Kostense en C. Zwagerman. 9. Benoeming van een bestuurslid, wegens het bedanken van den voorzitter, den heer K. J. A G. Baron Collot d'Escury (in te gaan op nog nader te bepalen tijdstip.) 10. Benoeming van 2 afgevaardigden en 2 plaatsvervangers naar de Algemeene Ver gaderingen in 1912 te houden 11. Voorstel om het Zeeuwsch Landbouwblad als orgaan der Afdeeling aan te nemen en bepaling der jaarlijks daaraan te verleenen bijdrage 12. Adres van O. I Braet en 10 anderen, inzake toekenning van punten voor afstam ming en opbrengst gegevens. 13. Mede deelingen aangaande de in 1912 te houden stierenkeuringen en de te verleenen bij dragen aan vereenigingen. 14. Begrooting der Afdeeling over 1912. 15 Aanvraag Provinciaal Crediet voor de jaren 1913/14/15. 16. Curcussen in Veekennis 1910/11 en 1911/12. 17. Bepaling der plaats waar de volgende Vergadering der Afdeeling zal worden gehouden. Zondagmorgen heeit de 15-jarige Ghr R. alhier, zich met geweld toegang tot de ouderlijke woning verschaft, terwijl zijn ouders en broer naar de kerk waren. Hij brak vervolgens een kast open, waaruit hij een vrij aanzienlijk bedrag in geld ont vreemde, waarna hij zich met een rijwiel van zijn broer uit de voeten maakte. Bij hun thuiskomst vonden zijn ouders alles in wanorde. Van een en ander is door de politie proces verbaal opgemaakt, die ook pogingingen tot opsporing aanwendt. In de op Zaterdag j.l. in de „P. v. O" te Goes gehouden Algemeene Vergadering van de Afdeeling „Zeeland" van de K. N. P. V. (Kon. Nederl. Politiehondenver- eeniging) werd tot definitief Bestuur geko zen dhr. A. Arnoldi voorzitter, J. van Sprundel vice-voorz., J. Drent, secretaris, C Koeman penningmeester en A. Ganze- man als commibsaris, tevens technisch lid. Een huishoudelijk reglement werd vastge steld, terwijl als afgevaardigde naar de a s. Vergadering van den K. V. P. V. te 's Gravenhage werd aangewezen dhr. A. Arnoldi en tot diens plaatsvervanger dhr. J. Drent. Symphonie-Concert. Het is een voor onze Symphonie aanmoedigend ver schijnsel, dat de belangstelling in hare concerten onder de Goesche burgerij meer en meer toeneemt. Vrijdagavond was de ruime zaal van „De Prins" overvol van belangstellende hoorders, die na veel genoten te hebben, huiswaarts zijn gekeerd. Wij mogen gerust zeggen dat alle nummers, niet het minst de „eerste" van Beethoven, een succes zijn geweest voor de Symphonie en den viool-solist den heer G Loos. Zijn aangenaam spel dat naast veel technische vaardigheid, een juiste expressie en nobel sentiment verried, heeft allen geboeid, al zal hij de eerste zijn om met den kenner in te stemmen, dat gezette studie en onophoudelijk oefenen hem onontbeerlijk zijn om te komen op den weg die leidt naar roem van een Rubinstein of een Percy Grainger Doch hij denke tevens aan het zinrijke Fransche spreekwoord: „Tel brille au second qui s'éclipse au premier", menig een schittert op den tweeden rang, die op den eersten zou zijn ondergegaan. De heer Fr. X Mannhardt mag zonder twijfel met groote voldoening op den concertavond van 22 Maart j. 1. terugzien. Het zij hem een spoorslag zijn keurkorps tot steeds grootere volmaaktheid op te voeren Dan blijft zijn symphonie wat zij nu reeds is een ster van de eerste grootte aan den muzikalen hemel onzer stad, zonder gevaar voor eclipseeren. Middelburg. Door de directie der naaml. venn. „The Vitrite Works" zal aan aandeel houders worden voorgesteld na ruime afschrijving over 1911 25 pCt. uit te keeren. De Kamer van Koophandel alhier vergadert Dinsdag 2 April a. s., o. a. ter vaststelling van het jaarverslag. In de heden alhier gehouden verga dering van de stoomtram Breskens—Mal- deghem werden de balans-, winst- en verliesrekening goedgekeurd en het divi dend bepaald op 9 pCt. De vastgestelde kiezerslijst 1912/13 bevat voor de Tweede Kamer 3052, voor de Provinciale Staten 3039 en voor den gemeenteraad 2723 kiezers. In district I zijn er respectievelijk 884, 199 en 866, in district II 954, 950 en 821, in district III 1214, 1210 en 1036. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen den winkelier H. D. uit de Gravenstraat alhier wegens mishandeling van het 10 jarig zoontje van zijn buurvrouw, de wed H. Gisterenavond geraakte een onbekend manspersoon, die wilde trachtten een hond uit de gracht bij den Molenberg te halen, zelf te water. Twee militairen redden den man met behulp van een dreg. Hedenmorgen reed op den hoek van de Lange en Korte Gortstraat een met hout beladen wagen tegen een handwagen aan waardoor laatstgenoemde ernstig be schadigd werd. Op verzoek van den eigenaar van den handwagen maakte een polieti- agent rapport van een en ander op. Hedenmorgen werd in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg 'n buitengewone algemeene vergadering gehouden van de afdeeling Middelburg der maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Na opening der vergadering door den voorzitter, jlir. P. J. Boogacrt, en voor lezing der notulen van de vorige ver gadering door den secretaris, dhr. J. Kraa- mer, werd aan Ide orde gesteld het eenige punt der agenda, namelijk het bestuurs voorstel, tot het houden van een afdee- lings tentoonstelling. In verband hiermede werd een schrij- van van den algeineenen voorzitter der maatschappij voorgelezen, waarin mede gedeeld wordt het bekende besluit van het Dagelijksch Bestuur om voor te stel len geen Provinciale tentoonstelling te houden en waarin gevraagd wordt of de afdeeling genegen is eene tentoonstelling te organiseeren. De afdeelingsvoorzitter stelt namens het bestuur voor eene afdeelingstentoonstel- ling te houden. Naar aanleiding van een vraag van dhr. Van de Woestijne, leest de secretaris voor de beide uiteenzetting der redenen waar om de afdeelingstentoonstelling niet zou kunnen doorgaan. De hoofdoorzaak is het telkens wederkeeren van het mond- en klauwzeer en verder het voorkomen van onnoodige uitgaven voor voorloopige on kosten, zooals verleden jaar is geschied. Ook vond' spr. gelegenheid om mede te deelen, dat toch' in 1914 eene pro vinciale tentoonstelling gehouden zal wor den. De heer Meeuwse deelde cijfers made betreffende het heerschen' der ziekte. De heer M. Boogerd vroeg of de kos ten eener afdeelingstentoonstelling niet te groot zullen zijn voor de afdeeling en of men geen gevaar loopt de provinciale tentoonstelling elders zal worden gehou den. 11e voorzitter zegt, dat de besliste be lofte gedaan is de tentoonstelling in 1914 te Middelburg te houden. De heer Meeuwse toonde aan de hand van ervaring mede, dat de ontvangsten eener afdeelingstentoonstelling gewoonlijk de uitgaven dekken, terwijl spreker meer verwacht van den te ontvangen steun van de zijide van het gemeentebestuur, dan bij vroegere tentoonstelling. De heer Van de Woestijne verwacht ook meer steun van de zijde van het hoofd der provincie. Zonder stemming werd besloten over eenkomstig het voorstel van het bestuur. Vervolgens vroeg de heer Van de Woes tijne of er voor een goed terrein zal worden gezorgd. De voorzitter zegde dit toe. Vervolgens werd nog aan de orde ge steld de bekende motie door de afdee ling Kruiningen voorgesteld, inzake ad- haesiebetuiging aan het adres van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw te gen de tariefwet. De voorzitter zegt, dat het bestuur voor stelt de afgevaardigden op te dragen voor deze motie te ptemmen. De heer A. Littooij vraagt of het wel goed is deze zaak staande de vergadering te behandelen. De voorzitter 'zegt, dat het onder de ingekomen stukken is op de agenda der hoofdbestuursvergaderinghij verklaart zich echter niet in staat de motie te verdedigen. De heer Littooij wijst er op, dat ook hij de zaak niet voldoende onder de knie heeft, en daar zoowel voor- als tegen standers bestaan, zou hij de kwestie voor kennisgeving willen aannemen. Besloten wordt, dat de afgevaardigden zich van stemming zullen onthouden. De voorzitter vraagt de leden om, in dien er weer een rijtoer gehouden wordt, hunne wagens en paarden ten gobruike af te staan. Daar niemand verder het woord verlangt wordt Ide vergadering hierop gesloten. Vlissingetl. Bij Kon. besluit is de Woniug- bouwvereeniging „Gemeenschappelijk Be lang", alhier, toegelaten als vereeniging uitsluitend in het belang van verbetering van volkshuisvesting werkzaam. Op de Noordzee is gisteren de Vlis- singsche loodsschoener no. 15 aangevaren door het Engelsche stoomschip „City of Charleroi". De schoener kreeg zware averij en werd door de „City of Charleroi" op sleeptouw genomen. Bij Zeebrugge is de schoener evenwel gezonken. De opvarenden van de schoener wisten zich allen in de sloep te redden. Diamanten-Bruiloft. Alhier viert heden Maandag een echtpaar zijn 60-jarig huwelijksfeest. Voor den zijtak KeersluisStation der electrische tram werden Vrijdagmorgen een partij spoorstaven aan het station aangevoerd, waaruit men kan opmaken dat binnenkort een aanvang met het leggen der baan zal gemaakt worden. De herstemming voor een lid van de Kamer van koophandel zal plaats hebben Woensdag 3 April e. k. Op de den 22 Maart 11. vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19121913 komen voor de namen van 3027 kiezers tegen 2917 op die van 't vorige jaar. Vrijdagavond hield de R. K. Prop. Club „St. Thomas van Aquino" haar jaar vergadering. De Eerw. Directeur kon wegens ziekte de verg. niet bijwonen, waarom de Voorz deze bijeenkomst opende, met allo aanwezigen hartelijk welkom te heeten, bijzonder de 3 nieuwe leden, die nu allereerst werden geïnstalleerd, terwijl staande de vergadering nog een nieuw lid werd voorgedragen, die mede dadelijk als lid werd aangenomen. De Voorz. hoopte, dat allen flinke propagandisten zouden worden, om aan den bloei van den Katho lieken godsdient mee te helpen Hierna las de Secretaris de notulen der vorige verg., die onveranderd werden goedgekeurd. Daarna bracht hij een keurig jaarverslag uit, waarin hij wees op de verschilleude werkzaamheden in het afgeloopen jaar ver richt en mede een programma van actie voor dit jaar ontwikkelde. Het applaus dat hierop volgde bewees, dat allen er mede instemden. Vervolgens bracht de Penning meester het verslag omtrent de kas uit. Gelukkig kon hij het jaar 1911 afsluiten met een batig saldo van ruim f20. Beide functionarissen werden door den Voorzitter bedankt, voor de diensten dit jaar wederom aan de vereeniging bewezen Hierna moest de periodieke verkiezing van een Bestuurslid plaats hebben. De voorzitter, die aan de beurt van aftreden was. werd bij acclamatie herkozen. De Penningmeester hield daarna een lezing over het onderwerp „Wie heeft redding van het socialisme te wachten V" Hij wijdde daarbij in den breede uit over de stellingen: lo. Degenen, die iets te verliezen hebben w i 1 het socialisme niet helpen 2o. Zij, de niets te verliezen hebben kan het socialism.1 niet helpen. Bijzonder legde hij er den nadruk op, volgens de uitspraken van de voornaamste socialisten, hoe het socialisme vijandig staat tegenover e:ken godsdienst, meer in het bijzonder tegenover den katholieken gods dienst. Op deze lezing volgde eenig debati dat op verzoek de volgende vergadering zal voortgezet worden. De voorzitter dankte spreker namens allen voor zijn leerrijke lezing. Onder de ingekomen stukken was aller eerst het antwoord van den Secr. van den Bond van R. K Prop. Clubs, in verband met dit antwoord werd onder nadere goed keuring van den Eerw. Directeur in beginsel tot toetreding besloten. Omtrent het steunen der pers, werd door den Penningmeester een „plan de cam pagne" uiteengezet. Om dit te kunnen uitvoeren zou echter eerst moeten getracht worden een adreslijst van alle katholieken samen te stellen. Een paar leden namen op zich, zoo mogelijk tegen de volgende vergadering deze l(jst in orde te zullen brengen Ten slotte werd nog even een onlangs verschenen schimpblaadje besproken. Allen waren het er over eens, dat zulk een vod geen agitatie waard was. Hierna sloot de voorz. als gewoonlijk de vergadering met gebed. Zierikzee. In de maand Februari is ge spaard door middel van spaarzegelsop school A f41.66; op school B f40.02 op school C f21.77 op de R. K. P. school f38.83; op de Chr. school f23.81; op de Ambachtsschool f2.55. Totaal f'168.64. Laatste nummer van spaarbankboekjes aan kinderen no. 871. De raad dezer gemeente vergadert Woensdag a s. des namiddags om 1 uur. Woensdag 27 dezer boudt voor „Algemeene Ontwikkeling" de heer Henri Meyer van Oosterbeek een lezing over „Een uitstapje door de Zuid-Oostelijke staten van Noord-Amerika.". Vanaf heien, 25 Maart, vaart de Spoorboot weer geregeld. - Het verslag van de vergadering van Kruisverbond en Maria-Vereeniging dient aongevuld te worden door mededeeling van een bestuursvoorstel dat tot strekking had het lidmaatschap voor bedoelde ver eenigingen ook toegankelijk te stellen voor 1416 jarigen. Dezulken hebben echter alleen toegang tot de algemeene feestver- gaderingen en verplichten zich tot geheel onthouding tot hun 16e levensjaar. Zonder stemming werd dit voorstel aangenomen. lerseke. Benoemd tot stoker aan de gemeente-gasfabriek alhier, de heer 8. West veer. Kapelle. Met „Stct." nu. 68 zijn verzonden de afdrukken der statuten der Zeeuwsche Boomkweekersvereeniging alhier. Hoedekenskerke. De voorloopig vastge stelde kiezerslijst bevat 239 kiezers voor de Tweede Kamer, 239 voor de Prov. St. en 233 kiezers voor den Gemeenteraad. Rilland. Alhier worden ern9tige pogingen aangewend om een R. K. Ziekenfonds op te richten, ten doel hebbende om de leden bij ziekte eene uitkeering te geven. Daar vele reeds gevraagd zijnde personen er hunne sympathie aan betoonen is het te verwach ten dat zeer spoedig eene Vergadering zal worden belegd om zoo mogelijk tot een denifitieve oprichting te geraken. De toestand van den Telegrafist Roovers wien bij een val op 18 Januari j.l. een naald in de knie drong (zie ons nummer van 20 Januari j.l.) is zorgwek kend daar hij vermoedelijk het been zal moeten missen. De patient is nog steeds te Middelburg en meet schier ondragelijke pijnen verduren. 's Heerenhoek. Donderdag 21 Maart hield de Werkmansvereeniging „Eendracht maakt Macht" alhier haar jaarlijksche vergadering in haar gewoon lokaal; tegenwoordig waren 34 leden. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, werd door de secretaris de no tulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna deed de penningmeester rekening en verantwoording over het jaar 1911, waaruit bleek dat er ontvangen was aan contributie der leden en begunstigers f554 34, uitgekeerd voor ziekte en bode loon f 317.73. Om met een batig saldo van f236.61, zijnde met het saldo van 1910 in kas f473 22 te sluiten. Tot penningmeester werd herkozen de heer A. Polderdijk en tot vice penning meester dhr. J. Wiskerke Mz. Verder werden tot leden der commissie van bijstand benoemd de heeren J. A. Remijn en J. Westerweele. Tevens werd met algemeene stemmen besloten om H. Verbrugge voor zijn aan houdende ongesteldheid 13 achtereenvol gende weken half weekgeld uit te keeren. Nadat de voorzitter de gebruikelijke vraag had ge-laan en niemand meer iets had voor te stellen, dankte hij de leden voor hunne trouwe opkomst, wenschte allen een goede gezondheid en sloot de ver gadering. Ellewoutsdijk. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering weid het traktement van den havenmeester J. van Dooin met f50 verhoogd en gebracht op f 400. De reke ning van het burgerlijk armbestuur over 1911 werd goedgekeurd in ontvang met f 34Ü.5111in uitgaaf met f2415 32en alzoo met een voordeelig saldo van f 1029.251/2 Teneinde te kunnen geraken tot verrui ming van het Oostelijk haventerrein ont vingen B. en W. de vereischte machtiging tot voorbereiding dezer werken. De tarieven voor haven-, lig en losgeld werden herzien en er werd besloten om verlenging der heffing aan te vragen. Het kohier van den hoofdelijkeu omslag voor 1912 werd opgemaakt met 196 aan- geslagenen, met een factor van 2.87 en een totaal cij er van fl597.41ï/2 De raad nam kennis van verschillende onderwijsverslagen, van dat van de ge zondheidscommissie, zetel Goes en van het gemeenteverslag over 1911. (M.Ct) Heinkenszand. 25 Maart was voor ouze parochie H. een feestdag bij uitnemendheid. Niet alleen, om het feest van O. L. Bood schap, maar vooral omdat op dezen dag de grot van Lourdes op buitengewoon plechtige wijje werd ingewijd. Reeds het vorige jaar was het initiatief daartoe genomen door deu Z E. heer Teule, toen pastoor der parochie. Juist, toen de eigenlijke grot was afgewerkt, en men op het punt stond ze een bekoorlijke omgeving te verschaffen, werd de Ijverige herder uit zijne parochie weggeroepen tot de bediening van de par Grootebroek. Zijn opvolger, de beminde herder J. Krook, zette, hoewel hij natuur lijkerwijze met groote moeilijkheden te kampen had, het werk met noesten ijver voort. Rond en voor de Grot werd een plantage aangelegd van hoog opgaande struiken, terwijl een prachtige, breede beukenlaan voert van de Kerkdreef naar de Grot. Deze werd verder afgewerkt, voorzien van kaarsenbakken en van een eenvoudig altaar. Onderwijl verleende Z. D. H. de Bisschop van Haarlem den Pastoor van H. de gunst, enkele malen per jaar in die grot, het H. Misoffer op te dragen. De laatste dagen der vorige week werden besteed om de grot te versieren met levende plantan, die als 't ware uit alle spleten en kloven schijnen te ontspruiten. Onderwijl werden er alle maatregelen genomen om de grot zoo luisterrijk mogelijk in te wijden. Die inwijding nu had heden plaats. De geloovigen begonnen hun kerkelijk feest door in groot getal te naderen tot de H. Communie. Te half 10 had de ceremonieele Hoogmis p'aats, opgedragen door den stichter der Grot, daarvoor expres van uit het hooge Noorden overgekomen Z.E werd geassisteerd door den Z.E. heer Pastoor van 's Heerenhoek en een E. Pater van Rilland-Bath. Onderwijl begon de lucht, die den heelen morgen er reeds dreigend had uitgezien een weinig op te klaren en hield het op te regenen. Te twee uur begon het plechtig lof. De toch al niet te groote kerk kon de menschenmassa Liet bevatten. Het priesterkoor was omringd door een schaar van bruidjes, die zoo straks aan den stoet zouden deelnemen. Nadat het Kerk koor op verdienstelijke wijze eenige lof zangen had uitgevoerd beklom de H.E. heer Baede, Deken van Middelburg en pastoor te Goes den kansel. In de mooie, eenvoudige taal den H.E. priester eigen, wees hij de parochianen op het hooge feest van dezen dag. Hij schilderde in 't kort de groote deugden der H. Maagd en spoorde de geloovigen aan veel en vurig tot Haar te bidden, ook en vooral in de haar toewijde grot. Na afloop van deze hartelijke toespraak zette de stoet zich in beweging. De eerste groep werd gevormd door het Kruis, ge flankeerd door twee in 't zwart gekleede fakkeldragers. Twee anderen droegen den wijwateremmer en het scheepje. Twee aller liefste strooistertjes sloten den eersten groep. De tweede groep was gewijd aan de onbevlekte Moedermaagd, wier prachtig vaandel gevolgd werd door 2 bruidjes et lelietakken en 4 in 't blauw gedoste mis dienaars met flambouwen. De derde groep vereerde den H. Blasius, patroon der Kerk. Twee bruidjes met palmtakken en 4 flam- Wie zich met ingang van IA a- s. op ons blad abonneert, ontva- de tot dien datum verschijnenden mers gratis. Voor zoover In Zeeuwsch-Vlaantlc; wonende kan men zich bij de out staande personen opgeven of reef streeks aan onze Administratie. Voor Hoofdplaat bij den heer f HAM ELIJNCK BOON E, Kerkstraat. Voor IJzendijke en Biervliet bij M. GROOSMAN BOERJAN en bij Redactie van het „IJzendijksch AdvJ tentieblad". Voor Schoondijke bij dhr. Tl Boekhandelaar. Voor Oostburg en Waterlandkerl bij dhr. CH. BUYCK. te Oostbt-; Violetstraat. Voor Aardenburg, St.-Kruis, Eedee- omstreken bij dhrn. GEBR. DIERICK; VoorSluis, Heille, St. Anna ter Muidei! Cadzand en Retranchement bij d VAN DE VEN, Boekhandel te Kerkstraat. Voor Groede, Breskens en omstrek! bij dhr. AUGs. VAN POUCKE, Ui Koster te Groede. Voor Philippine bij dhr. AERTSEli Timmerman. Alle verdere inlichtingen verstraj onze Administratie en dhr. AUGs. I VERDONCK te Oostburg, Markt. •••••HSIttMNNSNMNIIIl bouwdragers in 't rood symboliseerde: marteldood van den H. Bisschop. De vier groep bestond uit de bruidjes, die tl bloemenmand droegen, door de der R.K. school aan de H. Maagd atij- bodeD. Nu volgden nog 6 groepeD, telken bestaande uit eeu vaandeldraagster gev«.;: door 4 lieve bruidjes, die beurteliifl prachtig gekleurde wuiftakkec, gm»| palmtakken of blanke lelietakken c Vooral het laatste groepje, 4 kleutert van 2 3 jaar, was allersnoepigst. Dn achter sloten zich de overige schoolkind»! aan, allen op hun Zondags natuurlijk volgden het Kerk en Armbestuur en ai achter een uitgelezen priesterschaar, ai.e met flambouwen in de hand. Zoo zette at: kleurrijke stoet, het voorste deel on® geleide van het personeel der U.K. s zich in beweging. Langzaam schreed men verder onder:: blijde klanken van het Salve Reginax Netjes splitsten de kinderen zich halverse;: de laan in 2 groepen, die zich hoetpf: vornsig voor de grot opstelden. De pró® schreden verder en alsnu begon de B: Heer Deken da plechtige inwijding, naïve wijze vertelden nu de schoolkindera de wonderbare geschiedenis der verst:;! ningen te Lourdes, in het bekende Am lied. Dan liet zich een heldere kinder®: hooren en deed aan de H. MoedermM de opdracht, riep hare hulp ip, en belooft haar trouw te vereeren, vooral door tï bijwonen der H. Mis en het veelvulij ontvangen der H. Communie, hare geleidster de H. Maagd de prachtifi bloemenmand aau. Ten slotte voleindden de kinderen verhaal der wonderdadige verschijningen waarna de stoet langs de kerk het tend verliet onder de machtige tonen van 1 Te Deum, dat verder in de Kerk wtt. voortgezet. Nadat het Lof was geëii en de Zegen met het Allerheiligste gej was, wer.l de stoet ontbonden. Zoo is dus door de Kerkelijke iDwijd: de Grot op bijzondere wijze ingezegend 8 het lijdt geen twijfel, of de H, Maagdi' ook ook hier, zooals elders blijken f"'' van bijzondere gunsten en genaden. Hoofdplaat. Reeds meermalen hebben81 gewezen op de troebele berichtenbroc het „Getrouwe Maldeghem". In het numm-. van dezen Zaterdag maakt het echter kolossalen flater. We lezen „Hoofdplaat. Er moeten alhier bestaan tot oprichting eener suikerfabriek Nooit is over zoo iets hier gedut'- Commentaar dan ook overbodig. SI. Jansteen. Zaterdag was de wer P. V. op zijn land gaan nitraat stw®1- Toen de man des avonds niet terugM® maakte men zich over zijn wegl'1/ ongerust en ging men op onderzoe'-■ Ongeveer om twaalf uur des nachts vo men den man dood in een sloot hêS® De verslagenheid der familie is algem6 Oostburg. Er wordt deze dagen gesproken over de biljetten van den delijken omslag onzer gemeente. N'e deze veranderd zijn van druk, samens e of iets dergelijks. Neen verre van Maar de cjjfers zijn verdubbeld en schenen zijn, waarin de aangj staan. Of zouden die niet verschijnen Er is geen enkele reden te Ij waarom dat niet zou gebeuren. I Reeds voeger hebben zich stel geopenbaard, om hieraan een I maken. Doch het hielp niet. Dhr. J v. d. Bossche, handela heeft indertijd hierover eene veij belegd in de Graanbeurs en bet den breede, dat de belastingen waren. Hij had toen eene lijst 70-tal ingezetenen die met hem in Me dunkt, dat die lijst thand een 150 tal handteekeningen wa voeren Op genoemde vergaderi dhr. Mijs, notaris, in debat en Ij dat de belastingen niet te hoog J Na de vergadering werd eenl candidaat voor den gemeenteraadl daar het toen juist iu den tijd I gemeenteraadsverkiezingen. Doch het volk sprak te hunneiJ bij de stembus en de candidaat niet. Wanneer nu echter eens een candidaat werd gesteld, dan kwal wis en zeker door. Zoo is tenminste de heerscheuq onder de meeste belastingbetalend Doch de briefjes zijner. Decijfl er. En betalen zal weer het zaakja Philippine. Alhier is 2000 M. tl draad, dat om de palen lag ga ontvreemd, tusschen ons dorp en chautsche haven. Daders onbekend Vrijdagmorgen vertrokken wede] aantal personen uit Zeeuwsch-i ren naar Rotterdam om daar scj gaan naar Amerika. Verbinding van het eiland Thj met den vasten wel. Naar de „lerseksche en Thoolsc rant" verneemt is de door den gq raad van Tholen ingestelde veer sie van plan den raad voor te het veer, dat thans het eiland mei. den vasten wal van Noord- verbindt, in verhand met de rei haaldelijk besproken plannen t( bragging van do Eendracht, in o heer te nemen hij de gemeente loop der pachttermijn. Mgr. W. van de Ven. Tot ons groot genoegen kun meeieelen dat Z. D. H. Mgr. W. Ven, na zijn ernstige ziekte, Vrije de eerste maal wederom de H. M huisgezin heeft opgedragen (Hui Rilland. Heden, Maandag, zijn hie Kloosterkerk weder drie kinderer eerste H. Communie toegelaten. Zeer Eerw Pater Eeusebius uit] werden de kinderen met ouders val kansel toegesproken in ernstige 1 zoodat menigeen een traan moe] pinken. Deze redenaar is hier een oud I uit de dagen van Kerstmis der ïan en 1911. Ook ging deze redenaar de kinaen en na de H Communie vanaf denl voor in het gebed in zulke eerJ bewoordingen dat zij als een balseq nog jeugdige hartjes der kleinen moq neergedaald. Een en ander maa] plechtigheid zeer indrukwekkend. Koewacht. De hoor R. J. de The alhier is met algemeene stemm Boemd tot hoofd der school te Ivoorl hij Arnhem. een grooter getal aau, een aanicer - grooter getal zeggen enkelen, een vers kelijk grooter getal zeggen velen- Er zijn landbouwers en handelsluij drie en vier, ja zeven maal zoovee ting betalen als anders. Dat is dunkt ons een beetje kras. We zullen ons algemeen oordeel i opschorten tot de gedrukte boe je Ie kl., Ie lijst. Trekking van 25 f400: 11008 20787 f200: 18212 19487 ff 100: Kin 12393 15721 16981 P 20: o 18 1211 1573 1606 Kill 1634 6803 6807 6820 6833 7125 7114 7359 7423 19609 Middelburg, lieden is naar h< |van bewaring overgebracht 1>. v. jaren, zonder beroep, wonende te i slag, verdacht, van het plegen vl misdrijf bedoeld bij art. 247 van lil hoek van Strafrecht. Den Haag. De Ho-oge Raad v<| ■Pile drie de cassatieberoepen betr ue Amsteridamsche winkelsluiting, deze gehandhaafd blijft. Naar aar By.oi dit besluit zal de Bond vai Bjh'ls- en Kantoorbedienden zijn a «andere plaatsen voortzetten. I'.eu adres van tegenstanders d< ■jtelsluitmg zal aan de Koningin ■aangeboden, voorzien van 60.000 ■teekeningen. Den Haag. De Hooge Raad vJ Bet beroep van den Vlissingschei] gieter, veroordeeld door de 1I;|

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1912 | | pagina 2