1 4 1 Letteren en Kunst. Sociale Berichte! Laatste Berichten Aanbestedingen. GEMENGD NlEUVf Uit de Sfaatscoura Landbouw en Ve< kracht, dat de gevormde combinatie aan de diverse leveranciers moet geven, niet geheel vreemd mag worden geacht aan de neiging, deze artikelen op de tegen woordige prijzen te houden. Ten volle erkennende de kracht, die uitgaat van samenwerking in goeden en kwaden zin, zijn de besturen zich echter ook bewust van het feit, dat aan samen werking hunner vereenigingen miet h;et meergenoemde ledental, ook de verschut digde waarde moet worden gehecht. Deze dus niet te negeeren macht zoude o. a. kunnen doen uitzien naar middelen, om zelf in de behoeften te voorzien of te doen voorzien, hierin volgende het voor beeld van andere plaatsen, waar men met groot succes overging tot de oprichting van coöperatieve slagerij en bakkerij. Ge noemde besturen meenen derhalve in bet belang hunner leden, het verzoek tot U te moeten richten, ernstig na te gaan of de tijd van verlaging der prijzen al of niet gekomen is en uiterlijk 15 Maart e.k. uwe meening in dez© kenbaar te maken. Inmiddels hoogachtend, enz. Goes, 27 Februari 1912. Middelburg. Uit de Woensdag jl gehouden gemeenteraadsvergadering stippen wij nog het volgende aan Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten over te gaan tot openbare verpachting der jacht in de Middelburgsche ambachten. Bij de stemming van het dubbeltal voor de Ambachtsschool werd de eerste stemming ongeldig verklaard, omdat een biljet (ver moedelijk in blanco) te veel in de bus was; er waren er 17 en slechts 16 leden waren aanwezig. Bij de tweede stemming verkregen de heeren Boudewijnse 9, Vertregt C en Adri aanse 1 stem. Voor no. 2 op de aanbeveling werden uitgebracht op de heeren J. A. Vertregt 10, mr. J. Adriaanse 3, jhr. P. J. Bogaert 2 en J. H. C. Heyse 1 stem. De heeren Boudewijnse en Vertregt verklaarden de candidatuur te aanvaarden. Bij het voorstel om het Rademackers- voetpad van den ligger der wegen en voetpaden af te voeren, wees de heer Gratama er op, dat hij meende, dat B. en W. te licht over deze kwestie heenglijden. Hij is niet overtuigd, dat het voetpad niet meer noodig is. De heer Den Bouwmeester zegt, dat Ged. Staten toch altijd de zaak ter visie leggen en men alsdan nog gelegenheid heeft bezwaar te maken. Het voorstel werd aangenomen zonder stemming. Bij het volgend voorstel, dat om niet te voldoen aan het verzoek van Maas en Dobbelaar, bestreed de heer De Rijcke dit, en wees er op, dat de personen zelf het werk zullen verrichten, en dat met enkele voeren sintels de weg goed te maken is voor den tijd van vier jaarhij stelde voor wel aan het verzoek te voldoen. De heer Den Bouwmeester zegt, dat de eenige reden van het voorstel van B. en W. isgebrek aan sintels. De heer De Rijcke zegt, dat men deze goedkoope gelegenheid moet aangrijpen. De heer Den Bouwmeester zegt, dat er zelfs landbouwers zijn, die de sintels betalen willenmaar men komt er zoodoende te kort voor de openbare wegen. De heer Tak bevestigt dit Dader. De heer De Rijcke zegt, dat het hier een gemeenteweg geldt. De heer Den Bouwmeester weerlegde dit; alleen zijn volgens contract van 1870 de zijkanten ter verhuring afgestaan; de weg is van den polder Walcheren en de aangelanden zij onderhoudsplichtigen. Het voorstel van B. en W. werd ver volgens aangenomen met 10 tegen 6 stem men, die van de heeren De Rijcke, De Veer, Van Andel, Vertregt, Adriaanse en Verhage. Bij de kwestie van onbewoonbaarver klaring, wees de heer De Veer op het gebrek aan goede gelegenheid om huizen te bouwen voor de verjaagde bewoners. Spr. meent, dat het noodig is grond in bezit te krijgen, die daarvoor geschikt is. De heer Adriaanse vraagt of B. en W. er niet over gedacht hebben op het Begijn hof door de gemeente nieuwe woningen te doen zetten. De heer Hurgronje zegt als voorzitter der gezondheidscommissie, dat dit voorstel het begin van uitwerking is van een plan om het Begijnhof een geheel ander aanzien te geven. De burgemeester zeide, dat dit plan bij B. en W. niet bekend is. Het voorstel vin B. en W. werd aan genomen met 15 tegen 1 stem, die van den heer De Rijcke. Bij het laatste voorstel in verband met het muilkorven van trekhonden, verdedigde de heer Hurgronje inwilliging van de ver zoeken. De rekwesten, in stemming gebracht, werden ingewilligd met 11 tegen 5 stemmen, die van de heeren Tak, De Veer, Heijse, Sprenger en v. Teylingen Door drie leden, de heeren Gratama, v. d. Harst en Boudewijnse, werd alsnog voor gesteld de jaarwedde van den controleur der gemeentebelasting te brengen op f 1800 met twee tweejaarlijksche verhoogingen van 200 tot een maximum van f 2200, ingaande 1 Jan. 1912. De heer Gratama verdedigde dit voorstel met er op te wijzen, dat de heer Nijholt kans heeft op een benoeming te Groningen en op het groote verlies dat Middelburg door het heengaan van dezen bekwamen ambtenaar zou treffen. De burgemeester wees er op, dat ook hij de bekwaamheden van Nijholt erkent, maar dat traktement is pas verhoogd en hij keurt het af om als een ambtenaar solliciteert dan zijn traktement te verhoogenmen wijst dan alle goede ambtenaren den weg tot traktementsverhooging. De heer De Veer wees op de noodzakelijk heid om het voorstel in handen der commissie van financiën te stellen. Moet hij er nu over stemmen, dan stemt hij tegen. Zoowel de burgemeester als de beer Gratama wijzen op de noodzakelijkheid om heden te beslissen, daar a s. Zaterdag de benoeming in Groningen plaats heeft. Het voorstel wordt verworpen met 12 tegen 4 stemmen, die van de heeren v. d. Harst, Gratama, Boudewijnse en Verhage. Viissingen. Woensdagochtend bij aankomst van het ss. „Oranje-Nassau" te Folkestone werden door het breken van de bevestiging van een voetblok op den bak, de twee matrozen C. P. en J. S., gekwetst. Een van hen liep een ernstige beenbreuk op en moest naar het Victoria-hospitaal worden overgebracht, de andere kon aan boord blijven en den volgenden ochtend naar huis worden vervoerd. De bij het 3e reg. infanterie benoem de kapitein W. H. L. Vogel, is bestemd om op te treden als commandant van de 2e comp. van het 4e bataljon te Viissingen. „VI. Ct." In het jaarverslag der gezondheids commissie, uitgebracht in de gisteravond gehouden vergadering wordt medegedeeld dat in 1911 de bijzonder groote sterfte aan kinderen onder het jaar zeer opvallend was. De groote hitte gedurende de zomermaanden is daaraan niet vreemd geweest. Beneden het jaar stierven nl. 105 kinderen, tegen 44 in 1910 en 59 in 1909. In het verslag wordt verder o.a. gemeld dat vooral in de tweede helft van 1911 een uitgebreide, gelukkig over 't alge meen goedaardige, kinkhoest-epidemie in de gemeente heeft geheerscht. Het gebrek kig toezicht op het weren van leerlingen, lgdende aan kinkhoest, op nagenoeg alle scholen, zoowel openbare als bijzondere bewaarscholen, heeft hiertoe ongetwijfeld medegewerkt. De commissie is van meening dat beter toezicht alleen door het aanstellen van schoolartsen te bereiken is. Het melkonderzoek heeft de commissie overtuigd dat de geleverde melk in Viis singen belangrijk minderwaardig is, ver geleken bij de melk, zooals ze in de om geving van Viissingen bjj het melken wordt verkregeD, m.a w. de melk wordt niet in onveranderden staat afgeleverd terwijl zij in geenen deel voldoet aan de Vlissingsche melkverordening. Met de thans geldende regeling worden bestaande misbruiken niet voldoende bestreden en zijn het laatste jaar die mis bruiken onrustbarend toegenomen. ZoDder ingrijpende verandering is, volgens de commissie, geen verbetering te verwachten. Deze verandering moet bestaan in een geheel andere methode van onderzoek, waardoor vervalschingen enz. met zekerheid kunnen worden aangetoond en in een daar mede gepaard gaande aanmerkelijke ver hooging der boeten. Zierikzee. In de Woensdag gehouden gemeenteraadszitting werd het plan van Burgem. en Weth. omtrent de vereeniging van de scholen B en O, met algemeene stemmen in beginsel goedgekeurd en aan Burgem. en Weth. de taak opgedragen met uitgewerkte plannen te komen. Het voorstel van den heer Polvliet om aan de handmelkwagens het rijden over de klinker- en voetpaden te verbieden, waarover de stemmen in de vorige zitting staakten, werd verworpen met 9 tegen 3 stemmen. Daarna werd de geheele politie verordening met algemeene stemmen aan genomen. Kloetinge. Door de bewoners van den Heernisseweg, gemeente Kloetinge, is bij den raad een verzoek ingediend, om straatverlichting langs dien weg. Een plan ontworpen door den heer Van der Have te Kapelle, tot verfraaiing van het Marktveld is ter afdoening in handen gesteld van de heeren Lenshoek en Eversdijk. 's Heerenhoek. In de gemeenteraadsver gadering gehouden Donderdag 29 Febr. Jl. waren alle leden tegenwoordig, afwezig J. A. Remijn met kennisgeving. De inge komen stukken waaronder het verslag van den toestand van het op.enbaar, en bijzonder onderwijs in deze gemeente, alsmede het verslag van den toestand en de werkzaam heden van de Commissie F. W. O. Sch. over het jaar 1911, welke voor kennisgeving zijn aangenomen. Het kohier H. O. werd in besloten raad behandeld, en de vergadering weder open gesteld zijnde vastgesteld tot een bedrag van f3359,56, met een factor van 1.88. Het kohier hondenbelasting werd vastge steld op f 121.50. Baarland. Donderdagavond werd alhier opgericht eene geitenvereeniging, onder den naam van „Verbeterde Volksbehoefte" 15 leden traden reeds toe, terwijl 3 personen donateur werden. Het reglement werd vastgesteld en tot Bestuur gekozen de hh. Chr. Wisse, S. de Leeuw, J. Boogert, J. den Herder, M. Tramper. De ver. zal aansluiting vragen bij de provinciale vereeniging. Moge het ledental nog sterk toenemen 1 Na 1 Augustus moet entreegeld worden betaald. Nisse. Op de Donderdagavond gehouden vergadering der afdeeling Nisse tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland werd door secretaris en pen ningmeester het volgende verslag uitge bracht. Het ledental bedraagt thans 25. De inkomsten waren in het afgeloopen jaar 45.73 en de uitgaven bedroegen f 37.25 alzoo een goed slot van f 8.48. Als afgevaardigden voor de algemeene vergadering werden benoemd de heeren J. Kabboord en M. Mol, tot secundus werden gekozen de heeren J. Jansen en J. Meijers. Helnkenszand. Woensdagavond herdacht de schietvereeniging „Nimrod" alhier in een openbaren feestavond haar 10-jarig bestaan. De voorzitter opende de vergade ring, waarna de secretaris den aanwezigen een overzicht gaf van den loop der tien jarige vereeniging. Daarna werden door de leden der schiet vereeniging verscheidene voordrachten ten beste gegeven, terwijl de lieer F. de Roo de gezelligheid wist te verhoogen door zijn gramaphoon beschikbaar te stellen om in de pauze eenige aardige stukjes te doen hooren. Het lokaal der openbare lagere school was versierd. Aan belangstelling ontbrak het niet. Door den voorzitter werd de vergadering met een woord van dank aan alle aanwezigen gesloten. M. Ct. lerseke Dinsdagavond hield alhier de Groene Kruis-vereeniging „Ziekenzorg" haar jaarvergadering. Er waren slechts 8 leden aanwezig. Volgens de uitgebrachte verslagen bedroegen de ontvangsten met inbegrip van f 163.48 goed slot f426,73 en de uit gaven £315.15. Het goed slot dus f 103.53 of f 60 minder dan 't vorige jaar. Begin 1912 waren er 126 leden of 9 minder dan in 't begin van 1911. Er werd aan zieken of herstellende zieken 2727 liter melk uitgedeeld, waarvan 11 personen genoten. Ander voedsel werd niet verstrekt. 24 maal werd er een verplegings-artikel aangevraagd Rilland-Bath. Woensdagavond werd onze gemeente bezocht door z.g. kwartjesvinders, die echter Donderdagmorgen reeds per le gelegenheid naar Vlake zijn vertrokken. Zij zijn er vooral op uit naar Dieuwe dubbeltjes te vragen. Een ieder zij dus op zijn hoede. Z. Stavenisse. In de Woensdag gehouden vergadering van den Dijkraad der water- keering van den cal. Oud-Kempenshofstede- polder werd vastgesteld de omschrijving van de gewone werken voor het dienstjaar 1912/13 tot een bedrag van f873,86 en die van de buitengewone werken tot een bedrag van f 6459.20. Vastgesteld werd verder het dijkgeschot door den calami- teuzen polder op te brengen, tot een bedrag van f7047,676 en de bedrijgen der aan grenzende polders op een bedrag van f1617,995. De begrooting 1912/13 werd in ontvangst bepaald op f 9880,67 en in uitgaaf op f 12431,56, in wolk tekort ad f2550,89 resp. door Rijk en provincie voor ~/3 en 1/s wordt bijgedragen. Oostburg Woensdagavond j.l. vulde zich het ruime Beursgebouw met de leden van het Comité „Ons Genoegen" en ver dere gonoodigden ter bijwoning vair een tooneelavond, gegeven door dhr. J. Mul der en mevr. N. MulderWei-twijn uit Rotterdam. llr. Herman de Groot alhier opende deze tooneelavond en stelde de tooneelis- ten ons voor. Ilij bracht even in herinne ring, hoe het Comité „Ons Genoegen" ont staan was, welk doel het heeft, waarom het opgericht is en bracht dank uit voor het gebruiken der Beurs aan het Bestuur van Oostburg. Nummer een van het programma was „Wij laten ons niet dwingeneen ver- lovingsspel van O. Muller, waarin mevr. Mulder «le rol speelde van het trouw- zieke meisje, dat huwen wilde, het gaf niet met wie, als het slechts een goede partij was. Hierop vo-lgde: „De partij zon. der gasten", een tooneelspel van L. Fülda, waarin mevr. Mulder ide rol vervult van de „moderne vrouw" en dhr. Mulder het type is van den man, die in het geheel niets van de vrouwenbeweging wil weten. Hierna werd gespeeld: „Terug in de maat schappij", een transformatiespel in één bedrijf, door J. Mulder. Het geheel steil ons het gebeurde voor, onder den rook van onze hoofdstad. In dit nummer had dhr. Mulder vijf mannenrollen te vervul len, van welke het type van den Jood „Speelman" al bizonder mooi uitkwam. Na de opvoering van dil spel werd een pauze gegeven. Na de pauze werd gespeeld: „De be roemde dokteres", comedie van Berr, waarin mevr. Mulder het type is dor „ge leerde vrouw" en tot slot het bekende stukje: „Nabetrachting" van Just, van Maurik. Het applaus der aanwezigen bewees, dat de voordrachten in den smaak vielen. Na een afscheidswoord van dhr. Her man de Groot gingen de talrijke aanwe zigen huiswaarts. De eerste avond van „Ons genoegen" mag goed geslaagd heeten. Donderdagavond had in liet café van de wed. D. de Pauw de uitreiking plaats van de medailles, diploma's, pla ten en geldprijzen, behaald door de be kroonde inzenders op de gehouden ten toonstelling van pluimvee, postduiven, enz., gehouden op 25, 26 en 27 Januari j.l. 1)© voorzitter der V. P. N., dhr. Stern van Sluis, bracht in herinnering met wel ken goeden uitslag de pogingen der lief hebbers bekroond werden; dat het batig saldo der tentoonstelling de verwachtin gen van het bestuur verre overtroffen hadden, bracht dank aan do vele inzen ders en helpers der expositie en hoopte, dal do -eerstvolgende tentoonstelling de gehoudene nog zal overtreffen, waarna de uitdeeling begon. Een woord va,n lof mag niet onthouden worden aan het be stuur voor de goede keuze dor plaat werken, die uitgereikt werden en ©ene eereplaats hij vele liefhebbers in de huis kamer zullen innemen. Naar we vernemen richt dhr. Ch. Mabesoone het door hem gekochte pand naast zijn hotel in voor eene vergader zaal voor verschillende doeleinden. Een goed verlichte, ruime ©n ver warmde vergaderzaal is dan ook .vooa- onze plaats wel noodig en zal in ©ene werkelijke behoefte voorzien, daar tot heden bijna alles zijn toevlucht moet nemen hij eono ©enigszins groote vergade ring tot de Graanbeurs, die hier niet voor ingericht is. Westdorpe. Vergadering van den raad dezer gemeente op 29 Februari 1912. Tegenwoordig de heeren voorzitter, loden de secretaris, behalve do hoor de Bioledr. De notulen dor vorige vergadering wor den goedgekeurd. 1. Met algemeene stemmen werd be noemd tot onderwijzer de heer A. N. Klaaijsen, tijdelijk werkzaam te Terneu- zen. De benoeming zal ingaan op 1 Maart 1912. Mode stond op de voordracht die heer P. H. Bouchoms, onderwijzer Ie Bronsveld. 2. Aangeboden en voorgelezen w-erd het verslag door B. on W. opgemaakt over 1911, ingevolge art. 52 der Woningwet. 3. De gemeentobegrooting 1911 werd volgens voorstel van het Dagelijksch Be stuur nader gewijzigd. 4. De concessie-aanvrage van de N. V. Centrales Electriques des Flandres werd in handen gesteld van het dagelijksch be stuur om de mogelijkheid van aanslui ting voor deze gemeente te onderzoeken. Tot dit onderzoek zal samenwerking wor den gezocht met de besturen van Sas van Gent en Philippine, met welke be sturen daarover reeds werd onderhandeld,. De vraag werd hier nog gesteld of ook de eokesfabriek te Sluiskil niet zou trach ten haar geproduceerde gas voo-r verlich ting te doen benutten. Hierna werd de vergadering gesloten. Eede. Dezer dagen kwam ons toeval lig de „Breskenscho Courant" in handen van 28 Febr. j.l. Onder de advortentiën- lazen we een viertal groote koopdagen van Katholieken (hetgeen ons na infor matie gebleken is) die naar Amerika ver trekken. Ieder nu weet, dat die advartentiën een bron van inkomsten vormen voor een blad. Genoemde' koopdagen nu, te houden door niet-Ifatholieke notarissen, lazen we alleen in neutrale en liberale bladen. Die worden daardoor zeer bevoordeeld. Waarom zorgden genoemde Katholieken er nu niet voor, dat die advertentiën ook in Katholieke bladen kwamen? Ook daardoor steunt men de goode zaak. Ook „adverteeren" draagt hij tot den bloei van een blad. En daar moet elke Katholiek voor zorgenl Stoppeldijk. Woensdagnamiddag, bij het afdraven van een tweejarig paard voor een koopman, kreeg de 19-jarige knecht van den heer P. de Waal, burgemeester, zoo'n slag van hot dier tegen het onder lijf, dat hij een paai' meter ver weg vloog, en bewusteloos naar huis moest worden gereden; gelukkig constateerde de ontbo den geneesheer geene ernstige inwendige kneuzingen, ofschoon do jongen veel pijn hoeft. l Op de getroffen plaats was de huid blauw in den vorm van een hoefijzer. Breskens. Gisteren (Vrijdag) trad de zomerdienstrcgcling voor de provinciale boot op de Westerschelde in werking. Voor het traject ViissingenBreskens brengt deze slechts een kleine wijziging. Do middagiilienst pp Zondag vervalt n.l. en do avonddienst o,p Zondag wordt als in de week ingelegd. De avondboot naar Neuzen gaat thans weer, ook des Zon dags te 6 u. 35, terwijl op de Zondagen de midldagdiensten v.v. vervallen. Donderdagavond had in de zaal van dhr. F. Besemer de feestelijke uitvoering plaats ter herdenking van het 121/2-jitrig bestaan der vereeniging „Uit het volk voor het volk". Schoondjjke. In do maand Maart zullen in ons district niet minder dan ©en 25-tal groote ko-opdagen gehouden worden van inboedels van lieden die naar Amerika vertrekken. Rekent men elk gezin op een 5-tal per sonen, wat zeker niet te veel is, dan vertrekken uit onze streek alleen onge veer 125 menschen. Dat zegt al wat. Tot directeur der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij is door den Raad van Bestuur onder goedkeuring van commis sarissen benoemd de heer Brunings, direct, der Geldersch-Westfaalsche tramwegmaat schappij te Lichtenvoorde. De standplaats van den nieuw benoemde zal Terneuzen zijn. Welk weder zullen wij h Verwachting tot aan den avond van 2; Krachtige, later tijdelijk afnemende iijke tot zuidwestelijken wind. Betrok», met regen. Later opklarende luel verandering van temperatuur De opbrengst van de stoomtram L cheren" bedroeg in Jan. 1912 f3jl per dagkilonieter 1' 4.61Jan F J'3.126.77s; j)cr dagfcüometer fgjjj Si Jan Kalf. Naar wij vernemen heeft de Sem' Rijks-universiteit te Utrecht het dr1 in de Nederlandsche letteren causa toegekend aan den secretaris der rijkscommissie voor scherming van Nederlandsche moj van gesobiedenis en kunst. De: benoeming zal met bijzondere warden vernomen in katholiek-w pelijke en kunstbeoefenende waarin de heer Kalf zich vele u verwierf zoowel door zijn opricht, bestuur van den R K. Kunstkris; Violier" ais door tairijke waardevol kelen, die hij aan onderwerpt, kerkelijke en profane kunst wijddeii, sche organen. Tot de voornaamste t van den nieuwbenoemden doctor,!/' van harte met zijn onderscheidiog wenschen, behooren de beschrjjviij R.K. Kerken in Nederlander de be der Monumenten in de Baronie wi Gedwongen Winkelnering. Men schrijft ons Onder leiding van den heer C.ï,;j berg, voorzitter van den Nederitiif R. K. Lederbewerkersbond, dezer dagen verschillende Schoenfabrikanten te Dongen. Nads:I maais uitvoerig de nadeelen c winkelnering voor de arb en voor de industrie waren aangeto: verslag werd uitgebracht woorden, die door de betreffendes: fabrikanten-winkeliers op de motieu:; men in de vergadering van 28Jatu] gegeven waren, werd er door voorzitter bij de arbeiders op aan eindelijk eens spijkers met koppi Staande de vergadering jerklaarisl circa 100 arbeiders bereid meer te zetten in den patroonswill soortgelijke. Het begin van den strijd tegeiij dwongen winkelnering, die te T op ergerlijke wijze wordt uitgeoél thans begonnen en zal doorgezet. Londen. Het aantal stake kers in Engeland bedraagt thans f li oen. Het bestuur der mijnwerkeKfl tie in Zuid-Wales heeft verkJaai vóór het einde der volgende nJ staking zal geëindigd zijn cn dal I derhandelingen een voor de m bevredigend verloop hebben. De conferenties met dc regeenitB ren voort. Delegaties van nijjneig«T zijn heden hij minister Asquitli i/I Vijftig stoombooten te Glasgow ta wegens gebrek aan steenkolen »l| trekken. Londen. De „Daily Tclegrap: I noemt dat vanuit Nanking een nil turn aan Nederland is gezond'J gaande het brutale optreden vat derlandsche politie bij do CbinWl stootjes te Soerabaja. Tenzij vooraleer acht dagen vfl zijn, bevredigende inlichtingen vangen, zal do Chineesche regwj voorloopige maatregel beginnen «f boycotten van den Nederhmdscheril Onze correspondent kon van I richt aan het ministerie van W'f sche Zaken, geen bevestiging bfl Aan het ministerie van Kol*! men vanuit Batavia, dal allo al"'l door het bestuur zijn vrijgelatcii-T door invloedrijke Chineezen Wts11 dat voor herhaling van de ongl heden zou worden gewaakt. Nikolajeff (Siberië). Aan de zijrivier van de Amoer, zijn gou«l ontdekt; ook nabij den Anw/r 'il gevonden. Concessie ter delvm? I loend ,aan eene maatschappij tf I en aan eene Engelsche m:wtscW| Maait. 11 IJzendijke, het bouwen van® bouwersachuur te Water lands®] lichtingen E. Bleyenbergh, hou» te IJzendijke. i850M!. 23 Cadzand, de levering van onderhoudingsrint eD vl™ j macadam volgens monster. E van de Watering Cadzand. 23 Cadzand, de levering onderhoudsgrint en 235 M Bensdorp. Door geheel Nederlan men het nieuwe artikel „Bensdorp'a Cacao". Alhoewel nog slechts enkele] in den haDdel, is het reeds algemeen en koopt men het gaarne om d' kwaliteit en den concurreerenden De kwaliteit kan dan ook bet| omdat de verpakking goedkooper in bussen en wat doet men toch o al die leege bussen. Het publiek is nu in de gelegenhi weinig geld prima cacao te koopen De bomaanslag te Amsterdai Over dezen aanslag waarvan laatste berichten van ons vorig sprake was, melden de bladen het vi Toen Zaterdagnacht omstreeks de heer J. Hesseling, voorzitter gieterspatroonsvereeniging, in zijn zat te sc.hrijveD, hoorde hij plotse' zwaar voorwerp in den kelder val kon niets vinden, doch toen hij kantoor was ti ruggekeerd, had kwartier een hevige ontploffing pl buren en de politie snelden toe. Iec aan een gasontoloffing. Er was,i wat stukke ruiten, betrekkelijk| schade aangericht. Spoedig bleek een gasontploffing geen sprake werd in den kelder oud ijzer, gaspijp enz. gevonden, doch de h seling kon niet verklaren, of die er al gelegen had. Het vermoeden gewettigd, dat hier aan een bo is te denken. Woensdagmorgen loodgieterspatroon Oltmans med dat hij dezer dagen te Sloten een p bom heeft gevonden, bestaande uil kruit gevulde gaspijp. Alweer een massa-ve ging. In de opleidingsschool voq officieren te Potsdam zijn in di van Vrijdag op Zaterdag 180 mi verschijnselen van maag- en darm en koorts ziek geworden, naar m ten gevolge van het op 22 dezer vi De toestand der zieken is over meen gunstiggeen enkele bek dusverre in het hospitaal opge^ worden. Aanleg van spoorwegen. Stct. no. 49 bevat o.a. de volge Wet van den 8sten Februari 19 bij uit 's Rijks schatkist een rente] schot wordt beschikbaar gestel: drage van een deride van de kc aanleg en het in exploitatie brenj tot geen hooger bedrag dan f 61 behoeve van een spoorweg van naar Cadzand. Bjj de „Staatscourant" zijn ge koninklijk goedgekeurde wijzigin statuten van de vereeniging „Hel Kruis", afdeeling 's Heer Arends Hengstenkeuring te Goes Bij de Woensdagmorgen te G den centrale hengstenkeuring voor 4-jarige hengsten de volgen' de achtereenvolgende prijsnumme can, 2 Avenir, 3 Major de Rêve queur, 5 Amiral de Knocke, 6 Robert, 8 Gamin, 9 Major. Voor 3-jarige hengsten was de als volgt: 1 Fleur de Marnix, 3 Malaga, 4 Vainqueur d-i petit 5 Dernier, 6 Argus, 7 Mars, 9 Avenir, 10 Fluteur. Voor 5- en 6-jarige hengsten Niekel het eerste prijsnummer, Due de Balingac, 3 Blondiau, 4 de Ragnies, 5 Blocus, 6 Tunis, 8 Opéra du Tosteau, 9 Ran^on, 11 Cherbourgh de Waterloo, 1 en 13 Samuel Verschillende landbouwspecialite den deze keuring bi.j. Een nieuwe Suikerfabrie Naar „Zelandia" uit goede neemt bestaat het plan bij Hombach, om een suikerfabriek in den nieuwen Völckerpolder, de gemeente Rilland-Bath, ma tende aan Noord Brabant. De fabriek zal voorloopig inge den tot het verwerken van 4 K G. suikerbieten, doch zoodai gebouwd, dat deze zal kunne, worden otn dubbele hoeveelheid verwerken. De fabriek zal door een verbonden worden met den Staat lijn Roosendaal—Viissingen, haven van Woensdrecht. voor de grint wegcommissie Sluis. Inl. S. Blok Cadzand. flieiiC De kainiet, geleverd aan dj commissie van den R. K. Boei Hulst, had een gehalte van 13.! In de laatste dagen wordt gische kooplieden in Oosteljjk Vlaanderen veel gebookt vlas tegen goede prijzen. Voor gewone kwaliteit wo: francs per 100 K G. betaald. Zoo gedrukt als langen tij was, zoo levendig is hij nu,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1912 | | pagina 2